Μετάβαση στο περιεχόμενο

SCI-FI [ Movies and TV series ]


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3478
  • Reputation:   20253
  • Achievement Points:  3535
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6281 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εχει δει κανεις το Once Upon a Time???? Εχω δει ολα τα επισοδεια εως τωρα μου αρεσεουν τα flashbacks πιο πολλη απλα οποιος την εχει δει του/της αρεσε???

 

η πρωταγωνίστρια είναι...νταρντάνα!!!!

(μετά το 8ο επεισόδιο αποφάσισα πως η σειρά είναι χάσιμο χρόνου και την έκοψα)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28693
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4805 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

η πρωταγωνίστρια είναι...νταρντάνα!!!!

(μετά το 8ο επεισόδιο αποφάσισα πως η σειρά είναι χάσιμο χρόνου και την έκοψα)

μεχρι το 7 εχω δει μη μου λες τετοια!αλλα εχω πληροφοριες οτι ειναι ωραιο ακομα :/

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6056 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Σήμερα προβάλλεται το 14ο επεισόδιο του Fringe της φετεινής σεζόν Διακοπή για ένα μήνα. Στο μεσοδιάστημα θα αποφασίσουν αν συνεχίσουν με 5η σεζόν ή αν το κλείσουν. Θεωρούν οι παραγωγοί ότι αρχίζει και κοστίζει περισσότερο από όσο αντέχουν. Για μένα ένα α\καλό σίριαλ που χαίρομαι να βλέπω.
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5403 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4963 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

ομολογώ πως το πρώτο Star Trek με εξέπληξε ευχάριστα όταν το είχα δει πριν λίγο καιρό, οπότε φαντάζομαι οτι δεν θα είναι και άσχημο το δεύτερο!Πάντως στο πρώτο όταν είχε εμφανιστεί ο Leonard Nimoy είχα πάθει πλάκα! Geek overdose :orchestra:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

ομολογώ πως το πρώτο Star Trek με εξέπληξε ευχάριστα όταν το είχα δει πριν λίγο καιρό, οπότε φαντάζομαι οτι δεν θα είναι και άσχημο το δεύτερο!Πάντως στο πρώτο όταν είχε εμφανιστεί ο Leonard Nimoy είχα πάθει πλάκα! Geek overdose :orchestra:

 

Και σε μένα είχε αρέσει. Νομίζω ότι ο σκοπός του ήταν να κάνει reboot το σύμπαν του ST και να είναι προσιτό στο νέο κοινό. Αν είναι αυτό, τότε Mission Accomplished! :cool:

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26958
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ο "κακός" της νέας ταινίας "Star Trek"! Το "Fringe" ελπίζω να συνεχιστεί κανονικά. Κι εμένα μου αρέσει η σειρά. Όσο για το τελευταίο "Star Trek", δε θέλετε να ξέρετε τι αφορισμούς ρίχνουν ορισμένοι... Προσωπικά, παρά τις όποιες ενστάσεις μου γι' αυτό που έφτιαξε ο J.J. Abrams, την ταινία την περίμενα πως και πως οπότε δε μετάνιωσα καθόλου ούτε που το είδα στον κινηματογράφο, ούτε που το αγόρασα. Κυκλοφόρησαν επιτέλους σε Blu-Ray έκδοση τα "Star Trek: The Next Generation" και λένε πως θα ακολουθήσουν σιγά σιγά και οι υπόλοιπες σειρές ("Star Trek: Deep Space Nine", "Star Trek: Voyager" & "Star Trek: Enterprise")! Μακάρι να βγουν σε αξιοπρεπείς εκδόσεις κι άλλες σειρές του σύμπαντος αυτού, που έχουν γίνει από fans, αλλά δεν το βλέπω να γίνεται σύντομα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76868
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5862 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

torchwood... spin off του Doctor Who από τη δεύτερη σεζόν και μετά, βλέπεται και αυτόνομα.

 

Εξαιρετικά ενδιαφέρον, είμαι ακόμα στην πρώτη σεζόν αλλά συναγωνίζεται το doctor who - στο οποίο είμαι στην 4η σεζον

 

Πάλι καλά που υπάρχουν κι οι αγγλικές σειρές! :love4:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7294
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  74
  • Content Count:  1543
  • Reputation:   11740
  • Achievement Points:  1543
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5642 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Εξαιρετική σειρά το Torchwood, με την 3η σεζόν να διαφοροποιείται απ' τις 2 πρώτες και την 4η αρκετά, αλλά και ν' αμερικανίζει αρκετά, λόγω και συμπαραγωγής με αμερικάνικο δίκτυο και γυρίσματα στην Αμερική.

 

Μάταια πάντως περίμενα μία εμφάνιση Doctor στη σειρά, την οποία αντιθέτως κάνει στην άλλη spin off σειρά: The Sarah Jane Adventures.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76868
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5862 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εξαιρετική σειρά το Torchwood, με την 3η σεζόν να διαφοροποιείται απ' τις 2 πρώτες και την 4η αρκετά, αλλά και ν' αμερικανίζει αρκετά, λόγω και συμπαραγωγής με αμερικάνικο δίκτυο και γυρίσματα στην Αμερική.

 

Μάταια πάντως περίμενα μία εμφάνιση Doctor στη σειρά, την οποία αντιθέτως κάνει στην άλλη spin off σειρά: The Sarah Jane Adventures.

 

φανταζόμουν ότι θα εμφανιζόταν ο doctor who, κρίμα, αλλά και χωρίς εμφανίσεις του ακόμα, άψογη είναι :best:

Το Sarah Jane Adventures το χα δει που το ανεφερε ο xepetas στην παρουσίαση του doctor who αλλά δεν έχω κατεβάσει ακόμα καθόλου. Είναι εξίσου καλή με torchwood;

 

:kabuki:

Επεξεργασία από Kabuki
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  263
  • Reputation:   1129
  • Achievement Points:  263
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4601 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Δεν ξέρω αν έχετε μυειθεί ή έχετε ακούσει κ΄λατι έστω από τον κόσμο του the prisoner. Λοιπόν σκεφτείται οποιοδήποτε θέμα που μπορείτε να φανταστείτε που να μην έχει σχέση με διάστημα, εξωγήινους και τέτοια... έχετε το the prisoner μια ζωντανή καλτίλα που οφείλεται να τη χαρίσεται στον εαυτό σας. ΠΡΟΣΟΧΗ....ΠΡΟΣΟΧΗ... το 2000 κάτι βγήκε μια μίνι σειρά με τον Ιαν μακ Ελλεν και τον τζιμ καβίζελ... δε μιλάω γιαυτή. Βασίζεται στο ίδιο θέμα αλλά δεν έχει καμμία απολύτως σχέση με το the prisoner του 60 που αναφέρομαι. 2 Συμβουλές σε όσους δεν έχουν δει το the prisoner... μην πειτε ααα αυτό μου θυμίζει αυτό... λάθος πάντα αυτό που σας έρχεται το έχουν πάρει από το prisoner πολλοί δημιουργοί έχουν αναφέρει το γεγονός ότι έχουν πάρει πολλές φορές τις κεντρικές ιδέες του αφού είδαν το prisoner. 2ον χαλαρώστε και απολαύστε την. Η σειρά είναι σχεδιασμένη να σε κάψει αλλά από εσένα θέλει να μη δεις όλα τα επεσόδια σε 2-3 μέρες. Δείτε τα σιγά σιγά και απλά χαθείτε στη μαγεία του the prisoner...Be seeing you!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7294
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  74
  • Content Count:  1543
  • Reputation:   11740
  • Achievement Points:  1543
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5642 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

φανταζόμουν ότι θα εμφανιζόταν ο doctor who, κρίμα, αλλά και χωρίς εμφανίσεις του ακόμα, άψογη είναι :best:

Το Sarah Jane Adventures το χα δει που το ανεφερε ο xepetas στην παρουσίαση του doctor who αλλά δεν έχω κατεβάσει ακόμα καθόλου. Είναι εξίσου καλή με torchwood;

 

:kabuki:

 

 

Δεν έχω ιδέα. Από την εμφάνιση της Sarah Jane με τον γιό της σε ένα απ' τα επεισόδια του Doctor Who, που εμφανίζονται όλοι (Captain Jack & Torchwood, Martha Jones, Rose Tyler, Donna Noble, Sarah Jane, Mickey Smith, Daleks, χαμός δηλαδή) μου φάνηκε ότι η σειρά της θα ήταν πιο απλή, πιο παιδική αν θες, σε σχέση με Torchwood. Κάποια στιγμή θα το δω.

 

Κι εγώ ευχόμουν για εμφάνιση Doctor, αλλά τζίφος. Πάντως και η 5η και η 6η σεζόν Doctor Who είναι εκπληκτικές. Ο Moffat είναι φανταστικός στη θέση του Russell (σαν παραγωγός και σεναριογράφος). Ο Matt Smith είναι ένα ψιλοσόκ μετά από τέσσερις σεζόν Tennant, αλλά είναι πάρα πολύ καλός!

Επεξεργασία από figolfin
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7294
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  74
  • Content Count:  1543
  • Reputation:   11740
  • Achievement Points:  1543
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5642 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Δεν ξέρω αν έχετε μυειθεί ή έχετε ακούσει κ΄λατι έστω από τον κόσμο του the prisoner. Λοιπόν σκεφτείται οποιοδήποτε θέμα που μπορείτε να φανταστείτε που να μην έχει σχέση με διάστημα, εξωγήινους και τέτοια... έχετε το the prisoner μια ζωντανή καλτίλα που οφείλεται να τη χαρίσεται στον εαυτό σας. ΠΡΟΣΟΧΗ....ΠΡΟΣΟΧΗ... το 2000 κάτι βγήκε μια μίνι σειρά με τον Ιαν μακ Ελλεν και τον τζιμ καβίζελ... δε μιλάω γιαυτή. Βασίζεται στο ίδιο θέμα αλλά δεν έχει καμμία απολύτως σχέση με το the prisoner του 60 που αναφέρομαι. 2 Συμβουλές σε όσους δεν έχουν δει το the prisoner... μην πειτε ααα αυτό μου θυμίζει αυτό... λάθος πάντα αυτό που σας έρχεται το έχουν πάρει από το prisoner πολλοί δημιουργοί έχουν αναφέρει το γεγονός ότι έχουν πάρει πολλές φορές τις κεντρικές ιδέες του αφού είδαν το prisoner. 2ον χαλαρώστε και απολαύστε την. Η σειρά είναι σχεδιασμένη να σε κάψει αλλά από εσένα θέλει να μη δεις όλα τα επεσόδια σε 2-3 μέρες. Δείτε τα σιγά σιγά και απλά χαθείτε στη μαγεία του the prisoner...Be seeing you!

 

 

-Who are you?

-The new number 2.

-Who is number 1?

-You are number 6.

-I'm not a number, I'm a free man!

-Hahahahaha

 

 

Δεν έχω δει The Prisoner, ακόμα. Και τονίζω το ακόμα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76868
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5862 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

[offtopic mode on] Λίγο τα κόμικς, λίγο οι σειρές, οι ταινίες, η μουσική... βάλε και τη δουλεια και -λίγο-ύπνο, πόσα προλαβαίνει να δει/διαβάσει/κάνει κανείς;

τελειώνει γρήγορα το γ@μημένο το 24ωρο...

Απλά ήθελα να το μοιραστώ :P [/offtopic mode off]

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

[offtopic mode on] Λίγο τα κόμικς, λίγο οι σειρές, οι ταινίες, η μουσική... βάλε και τη δουλεια και -λίγο-ύπνο, πόσα προλαβαίνει να δει/διαβάσει/κάνει κανείς;

τελειώνει γρήγορα το γ@μημένο το 24ωρο...

Απλά ήθελα να το μοιραστώ :P [/offtopic mode off]

 

Σε λίγο θα προστεθεί και το D&D. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  263
  • Reputation:   1129
  • Achievement Points:  263
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4601 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

[offtopic mode on] Λίγο τα κόμικς, λίγο οι σειρές, οι ταινίες, η μουσική... βάλε και τη δουλεια και -λίγο-ύπνο, πόσα προλαβαίνει να δει/διαβάσει/κάνει κανείς;

τελειώνει γρήγορα το γ@μημένο το 24ωρο...

Απλά ήθελα να το μοιραστώ :P [/offtopic mode off]

 

πφφφ πόσο δίκιο έχεις!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4963 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

-Who are you?

-The new number 2.

-Who is number 1?

-You are number 6.

-I'm not a number, I'm a free man!

-Hahahahaha

 

 

Δεν έχω δει The Prisoner, ακόμα. Και τονίζω το ακόμα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  263
  • Reputation:   1129
  • Achievement Points:  263
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4601 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Έτσι.... Δεν ξέρω αν έχει συζητηθεί πιο πριν αλλά είναι κανένας uber ψημένος για το john carter? Δεν ξέρω εμένα μου φαίνεται πολύ καλό. Η αλήθεια η πρώτη προσπάθεια επανόδου της disney για ταινίες με adult περιεχόμενο ήταν άθλια (Βλ. Prince of Persia, ΈΛΕΟΣ εκεί είναι οι ιστορίες απλά φτιάξε αυτές τις ιστορίες γιατί κάνεις ότι σούρθει), αλλά με το tron legacy νομίζω πως είανι back on track. Κανένα insight για το john carter από κάποιον που έχει διαβάσει βιβλία - κόμιξ?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26958
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Όχι γρήγορα! Τελειώνει ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ!!! Τι άπειρα έχω στις want lists μου μ' αυτά που θέλω να αγοράσω, να δω (αυτά που θέλω να "ζήσω" δε μπαίνουν σε λίστες. Όχι και τόσο κάψιμο..είπαμε. Απλά υπάρχουν στο πίσω μέρος του μυαλού μας) και συμφώνω απόλυτα με την προλαλήσασα!! "Σήμερα" έχουμε την δυνατότητα να δούμε επιτέλους ότι ψάχναμε τόσα χρόνια, μέσω του ίντερνετ αλλά μας βομβαρδίζουν με τόσα πολλά "νέα" που δεν τα προλαβαίνουμε! Ο ύπνος; ΧΑ! Τον έχω θυσιάσει για τα καλά! Πλέον κοιμάμαι λίγο παραπάνω απ' το κανονικό μονάχα ένα Σαββάτο ή μια Κυριακή. Τις υπόλοιπες με 3ωρα και 4ωρα τις βγάζω... Και να οι καφέδες! Λίγο η δουλειά, λίγο οι κοινωνικές σχέσεις, λίγο η ψυχαγωγία, λίγο η μελέτη, τίποτα λέμε... Το 24ωρο φεύγει φτερό.

 

Παρόλο που το "Doctor Who" είναι, κυριολεκτικά, απ' τις σειρές που με πιάνει στερητικό σύνδρομο στην αναμονή του επόμενου επεισοδίου, το "The Sarah Jane Adventures" δυστυχώς δεν το έχω δει ακόμη. Ο κύριος λόγος είναι ότι δεν έχει Ελληνικούς υπότιτλους και βασιζόμενος στο επεισόδιο που λέει ο figolfin παραπάνω που θυμίζει πιο "παιδικό". Δεν πρέπει να είναι τέτοια όμως κι απ' ότι διαβάζω σε ξένα φόρουμ, η σειρά μετράει! Βλέπω άλλα πράγματα εν τω μεταξύ. Έπιασα το "Alphas" σιγά σιγά και από προχθές έχω δει τα 6 πρώτα επεισόδια! Είναι αρκετά καλή σειρά και περιμένω (ή μάλλον, φαντάζομαι) διάφορα που θα προκύψουν σύντομα, μιας και υπάρχουν πολλές ομοιότητες με "Heroes", "X-Men" κτλ. Δε θα τις πω για να μην ρίξω σπόιλερς, αλλά περνάει η ώρα πολύ ευχάριστα!

 

Και ευτυχώς (Kabuki :yes:) που υπάρχουν και Αγγλικές σειρές! Επειδή όμως δε βλέπω και πολύ κωμωδίες (όχι σημερινές, τουλάχιστον και σίγουρα όχι Αμερικανικές), στον χώρο του φανταστικού δεν έχουν μείνει και πολλά πραγματάκια που θέλω να δω. Κυρίως μίνι σειρές πετυχαίνω ("The Fades", "Hidden", "Paradox", "Hogfather", "Demons", "The Martian Chronicles", τα "Messiah" κτλ.). Έχω "καβάτζα" βέβαια το "Faulty Towers", για ώρες δύσκολες! Άρχοντας ο John Cleese!! Είναι και τα "Monty Python's Flying Circus", βέβαια, που τόσα χρόνια έχω αγοράσει και δει μόνο τον 1ο κύκλο, ενώ θα πρέπει να το επισπεύσω και για τους υπόλοιπους σιγά σιγά. Αλλά είπαμε. Προς το παρόν υπάρχει υλικό. Ξέφυγα απ' τα sci-fi...

 

Αυτή την περίοδο έπιασα επιτέλους την σειρά "Η Σήραγγα Του Χρόνου" ("The Time Tunnel") ('66-'67)!! Τελείωσαν και περιμένω νέες σαιζόν από "Sanctuary", "Torchwood" & "Doctor Who" ενώ το "Fringe" είναι κι αυτό προς το τέλος του. Άρχισα να κατεβάζω τα "Falling Skies" για να τα δω επιτέλους και όταν με το καλό τελειώσουν, σειρά παίρνει το "Terra Nova" και να βρω/κατεβάσω/συνεχίσω τα "Ο Απίθανος Χουλκ" ("The Incredible Hulk") ('78-'82) που έχω ξεμείνει στο τέλος του 2ου κύκλου. Ίσως γίνω γραφικός αλλά μιας και βλέπω τόσον ενθουσιασμό για τα "Doctor Who", θα το αναφέρω μια φορά ακόμη. Δείτε το "Ζαφείρι Και Ατσάλι" ("Sapphire & Steel") ('79,'81-'82)!! Ήδη μου 'χει λείψει και μου 'ρχεται να παραγγείλω κάποια audio plays που υπάρχουν με επιπλέον περιπέτειες ή να ψάξω αν κυκλοφορεί καμία έκδοση που να έχει συγκεντρωμένα τα comics, που έχουν κυκλοφορήσει!

 

Έτσι.... Δεν ξέρω αν έχει συζητηθεί πιο πριν αλλά είναι κανένας uber ψημένος για το john carter? Δεν ξέρω εμένα μου φαίνεται πολύ καλό. Η αλήθεια η πρώτη προσπάθεια επανόδου της disney για ταινίες με adult περιεχόμενο ήταν άθλια (Βλ. Prince of Persia, ΈΛΕΟΣ εκεί είναι οι ιστορίες απλά φτιάξε αυτές τις ιστορίες γιατί κάνεις ότι σούρθει), αλλά με το tron legacy νομίζω πως είανι back on track. Κανένα insight για το john carter από κάποιον που έχει διαβάσει βιβλία - κόμιξ?

 

Edgar Rice Burroughs και δε θα το δω; Εννοείται! Άλλωστε μ' έψησε και το trailer! Έχω διαβάσει περιπέτειές του όπως το "Οι Ξιφομάχοι Του Άρη" ή το "Ο Πολέμαρχος Του Άρη" (κλασικά στις εκδόσεις "Λυχνάρι") της σειράς "Σύμπαν" και γενικά μου αρέσουν οι κόσμοι του! Δεν έχω τσεκάρει τους ξένους τίτλους σ' αυτά εδώ και δεν ξέρω αν είναι κάποια ιστορία απ' αυτές που διαδραματίζεται στην ταινία. :thinking: Θα το κοιτάξω. Η ταινία βασίζεται στο "A Princess Of Mars". Η πριγκίπισσα είναι η Dejah Thoris και στα βιβλία, βέβαια. Γνωρίζει κανείς αν έχει βγει σε κόμικ κάποια απ' τις ιστορίες αυτές;

 

Φίλε maullives δυστυχώς δεν έχω δει την παλιά σειρά ακόμη... Και τονίζω κι εγώ το "ακόμη"... Δεν πάει πολύς καιρός που ξεκίνησα να την κατεβάζω σε Blu-Ray Rip και θα "πιάσω δουλειά" μόλις ολοκληρωθεί το κατέβασμα. Καθυστερεί λόγω κάποιων "τεχνικών προβλημάτων", αλλά δεν πειράζει. Τόσα χρόνια πάνε, ας περιμένει λίγο ακόμη! Την καινούργιο την έχω δει, φυσικά, αλλά ομολογώ πως με κούρασε λίγο η σκηνοθεσία της. Απ' την παλιά έχω δει τμήματα στο youtube και φαίνεται πολύ ανώτερη! Μη σου πω ότι έχω δει μέρος της στο παρελθόν αλλά δε θυμάμαι πότε παίχτηκε σε επανάληψη. Μου είχε απαντήσει ο Παύλος κάποια στιγμή, σε ένα άλλο thread, για την πρώτη φορά που προβλήθηκε και που!

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5716 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Nαι ρε σεις το prisoner έχω δει να το αναφέρουν ως πηγή επιρροής εκατοντάδες δημιουργοί. Όχι μόνο δημιουργοί κόμικς, γενικότερα άνθρωποι της pop culture. Πραγματικά θέλω να το δω. Προς το παρόν όμως βλέπω μόνο SHIELD

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4963 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Καλά οι εκδόσεις Λυχνάρι είναι μύθος για μένα! ΠΑΡΑ πολύ πράμα, σε καλές τιμές και υπερκαλτ εκδοσούλες!Σε καλτίλα μόνο η βιβλιοθήκη τρόμου σε βίπερ τα ξεπερνά!

Το prisoner θέλω και εγώ πάρα πολύ να το δώ!Το έχω χρόνια στο μυαλό μου αλλά κάθε φορά τελικά δεν το ξεκινάω!Και το shield πρέπει να είναι πολύ καλό αλλά δεν ξέρω τι να πρωτοδώ στο τέλος!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26958
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δυνατό το "Η Ασπίδα Του Νόμου" ("The Shield") (αν εννοείς αυτό)! Να ξέρεις ότι παίζει και ένα spin-off επεισόδιο που συμπληρώνει το κενό μεταξύ 5ου και 6ου κύκλου με τίτλο "Wins And Losses"! Μην μπεις στην wikipedia γιατί έχει spoilers. Απλά έχε το στα υπόψιν όταν τελειώσεις τον 5ο κύκλο. Εγώ δεν το ήξερα τότε... Επίσης υπάρχει το "The Shield: Breaking Episode 315" (2005) που δεν το 'χω δει και δείχνει πως είναι βιντεοταινία (προφανώς κυκλοφόρησε στην έκδοση DVD της σειράς, σε κάποιον κύκλο), αλλά δεν ξέρω τι ρόλο βαράει. Βέβαια, στην IMDB βλέπω τα "himself" και πρέπει να είναι ντοκιμανταίρ. :thinking:

 

Καλά οι εκδόσεις Λυχνάρι είναι μύθος για μένα! ΠΑΡΑ πολύ πράμα, σε καλές τιμές και υπερκαλτ εκδοσούλες!Σε καλτίλα μόνο η βιβλιοθήκη τρόμου σε βίπερ τα ξεπερνά!

Το prisoner θέλω και εγώ πάρα πολύ να το δώ!Το έχω χρόνια στο μυαλό μου αλλά κάθε φορά τελικά δεν το ξεκινάω!Και το shield πρέπει να είναι πολύ καλό αλλά δεν ξέρω τι να πρωτοδώ στο τέλος!

 

Πιάσε ένα είδος απ' όλα αν σου πέφτει "βαρύ" το φορτίο να δεις πολλά απ' το ίδιο. Έτσι, δε θα σου φανεί! Από δραματικές ξεκίνησα, επιτέλους, το "Sopranos" και μπορώ να σου πω ότι είναι εξαιρετική σειρά (όπως την περίμενα, δηλαδή)!

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5403 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

το νέο trailer του

 

απο τις ταινίες που περιμένω... :yahoo:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6056 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Disney Expects $200 Million Loss From Epic Flop John Carter :cold:

 

In light of the theatrical performance of John Carter ($184 million global box office), we expect the film to generate an operating loss of approximately $200 million during our second fiscal quarter ending March 31. As a result, our current expectation is that the Studio segment will have an operating loss of between $80 and $120 million for the second quarter. As we look forward to the second half of the year, we are excited about the upcoming releases of The Avengers and Brave, which we believe have tremendous potential to drive value for the Studio and the rest of the company.

 

As The Associated Press notes, that loss places John Carter among history’s great box-office flops alongside Disney’s Mars Needs Moms, Warner Bros.’ Speed Racer and Columbia’s infamous Ishtar.

 

Που το θυμήθηκαν το ISHTAR; :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6056 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Η Αγάπη Άργησε Μια Μέρα

 

Ελληνική τηλεοπτική σειρά επιστημονικής φαντασίας βασισμένη στο ομώνυμο βιβλίο της Λιλής Ζωγράφου. Αρρωστημένης φαντασίας. 5 αδερφές από άλλο πλανήτη ζουν απομονωμένες προσπαθώντας να καταστρέψουν η μια τη ζωή της άλλης. Χαρακτήρες εκτός πραγματικότητας γεμάτοι μίσος, φαρμάκι, οργή, απέχθεια και φθόνο, δηλητηριάζουν και τις ψυχές των θεατών. Ο πρεπεισμός της κοινωνίας, και οι φτιαχτοί νόμοι της συγκεκριμένης οικογένειας διαλύουν κάθε τι λογικό, και μοιάζουν οι πράξεις τους να μην ανήκουν σε νοήμονα όντα. American Gladiators σε κατσικοχώρι με γυναίκες. Η συγγραφέας ούτε κατά διάνοια μας δίνει χαρά στη οθόνη για πάνω από 5 δευτερόλεπτα. Ακόμη και τα θύματα είναι αρρωστημένα πλάσματα. Υπάρχει και μια Ηγουμένη αλλά οι εξελίξεις την κάνουν και αυτή σιχαμένη γυναίκα. Η πρώτη αδερφή μισεί την τρίτη και την πέμπτη, και ζηλεύει την τέταρτη. Η δεύτερη μισεί την τρίτη, τέταρτη και πέμπτη. Η τρίτη μόνο την πρώτη (την δεύτερη την έχει ναμηπωτι). Η τέταρτη και πέμπτη μισούν αλλά φοβισμένα, με μέτρο. Υπάρχει και μια έκτη, τώρα τι είναι θα σας γελάσω. Ούτε η ίδια δεν ξέρει. Η Καριοφιλιά Καραμπέτη παίζει δυνατά. Το μίσος της είναι διάχυτο, και πιστεύω χρειάζεται ψυχολόγο για να ξεπεράσει κάθε πλάνο. Σαν την Linda Blair στον Εξορκιστή.

 

Η πρώτη αδερφή έχει μια μεταλλαγμένη δύναμη να καταστρέφει τα πάντα και να επιβάλλεται στον περίγυρο της. Η τέταρτη αδερφή είναι τόσο καλή και αγνή στην ψυχή που την μισούν απερίγραπτα γι' αυτό. Ανεξήγητο πως τόση καλοσύνη εμπνέει τόσο φθόνο. Αυτή είναι λανθάνουσα μεταλλαγμένη. Η πέμπτη αδερφή, η Πέγκυ Τρικαλιώτη, είναι παραμορφωμένη και διανοητικά σε χαμηλότερο επίπεδο, αλλά μου φαίνεται η πιο φισιολογική.

 

Μιλάμε για πολύ βία, ξύλο, ανορθόδοξο σεξ και βιασμό και άλλα σιχαμένα που ειλικρινά ξεπερνούν τα όρια σεβασμού απέναντι στον τηλεθεατή. Έγκλημα αισθητικής. Δείτε το Saw. Θα αηδιάσετε λιγότερο.

 

Λιλή Ζωγράφου είσαι για τα σίδερα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

:shootme: Και αυτό προβλήθηκε στην τηλεόραση;
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26958
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ναι, και συγκεκριμένα ξεκίνησε στις 3 Νοεμβρίου 1997 στην ΕΤ1 και ολοκληρώθηκε σε 18 επεισόδια των 45 λεπτών. ;) Επιστημονική φαντασίας σε Ελληνικές παραγωγές δεν υπάρχουν και πάρα πολλές. Από σειρές είχε προβληθεί "Η Συνομωσία Της Σιωπής" που ξεκίνησε την ΕΙΡΤ στις 30 Σεπτεμβρίου 1973 και ολοκληρώθηκε στις 4 Νοεμβρίου 1973 σε 6 επεισόδια των 55 λεπτών! Ακολούθησε μια συνέχεια της σειράς αυτής, πάλι του Νίκου Μαστοράκη, με τίτλο "Εισβολή Από Άλλο Πλανήτη", η οποία ξεκίνησε να προβάλλεται στην ΕΡΤ (πλέον) στις 4 Ιουνίου 1979! Δυστυχώς από την ΕΡΤ δεν διαζώζεται καμία από τις δύο... Κάποιο επεισόδιο της 1ης σε 3 μέρη μπορείτε να δείτε εδώ, όπως και ένα επεισόδιο σε μέρη απ' την 2η, μπορείτε να βρείτε εδώ! Είναι απ' το προσωπικό αρχείο του Νίκου Μαστοράκη που κάποιος "πήρε" απ' το παλιό του site και το ανέβασε στο youtube.

 

Από κινηματογράφο έχουμε ορισμένες όπως το "Εραστές Στη Μηχανή Του Χρόνου" ('90) του Δημήτρη Παναγιωτάτου, η ταινία "Το Κορίτσι Βόμβα"/"Χωρίς... Λόγια"/"Το Κορίτσι Με Τα Γαλανά Μάτια"/"Death Has Blue Eyes" ('76) του Νίκου Μαστοράκη, η ταινία "Το Αθώο Σώμα" ('97) του Νίκου Κορνήλιου, το "Πριν Το Τέλος Του Κόσμου" ('96) του Παναγιώτη Μαρούλη και το "Terra Incognita" ('94) του Γιάννη Τυπάλδου και φυσικά η "Πρωινή Περίπολος" ('87) του αείμνηστου Νίκου Νικολαϊδη που είναι από νουβέλα του Philip K. Dick! Υπάρχουν και μικρού μήκους ταινίες, φυσικά όπως και η βιντεοταινία "Το Κομπιούτερ Του Θανάτου" του Μιχάλη Λεφάκη τζούνιορ, με πρωταγωνιστή τον Άκη Φλωρέντη και κυκλοφόρησε σχεδόν μια δεκαετία (το 1987) πριν το Αμερικανικό "Matrix"!

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76868
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5862 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Tελείωσα και την 4η σεζον torchwood... καμια σχέση με τις προηγούμενες 3. Πολύ περισσότερο περιπέτεια, οι χαρακτήρες οριακά ανγνωρίζονται, η Γκουεν μαμει και δερνει, ο Τζακ είναι υποτονικός σε βαθμό κατατονίας.. :P

Το θεμα της αθανασίας καλό, αλλά δεν το εκμεταλλεύονται επαρκώς κι η λύση του κι αυτή μέτρια...

 

Δε με άρεσε! Back to the english version please...

 

:)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28474
  • Reputation:   190091
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6363 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

εντέλει όλοι ξέρουμε για το Πριζονερ, όλοι θέλουμε να το δούμε και κανείς δεν το έχει δει.... :D

 

προσωπικά αυτό που με φοβίζει είναι τό ότι είναι σειρά της δεκαετίας του 60 και φοβάμαι την αισθητική της.....

 

ούτε που είχα πάρει χαμπάρι το νέο Σταρ Τρεκ. Τι σε εκπλήσσει Κροκ που σου άρεσε? :) J.J.Abrams. Πόσες μάπες έχει κάνει δλδ? Χαίρομαι που και το επόμενο θα είναι Αμπραμς, αλλά χαίρομαι που θα έχει και τον Cumberbatch μέσα. Αν και για να πω την αμαρτία μου, θα χαιρόμουν περισσότερο άμα είχε Lara Pulver :D Έχω δει τις πρώτες 6 σεζόν των Spooks, κάπου με κούρασαν και τους άφησα, αλλά το ΣουΚου έκατσα και είδα την 10 σεζόν όπου και παίζει :) (ελάχιστη σχέση όμως με το αντικείμενο του πόθου στο 2x01 :) ) Και με κόβω να κατεβάζω και κάτι True Blood και κάτι Robin Hood.... Για να μην πάω σε καμιά Αγγλία για να δω Τσέχωφ :lol:

 

 

:cheers5:

 

 

 

YG torchwood?.......... κανα δυο επεισόδια έχω δει στην τηλεόραση και δεν.... :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7341
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  1379
  • Reputation:   6443
  • Achievement Points:  1379
  • Days Won:  5
  • With Us For:  5639 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

εντέλει όλοι ξέρουμε για το Πριζονερ, όλοι θέλουμε να το δούμε και κανείς δεν το έχει δει.... :D

 

Ο ένας και μοναδικός Πράσινος Νίντζα του Ρεθύμνου το έχει δει φυσικά. Σε ένα διάλειμα, μεταξύ δυο σφαγών! :iron:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.