Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΟΙΑ ΤΑΙΝΙΑ/ΣΕΙΡΑ ΕΙΔΑΤΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ;


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15094
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Στα πλαίσια της ενταντικής μελέτης μου για την εξεταστική περίοδο συνέχισα το The Big Bang Theory και το The Flash.  :Book:

Το πρώτο, αν και με έχει απογοητεύσει η πορεία που πήρε τις τελευταίες seasons, συνεχίζει να με διασκεδάζει. Το The Flash συνεχίζει πάνω-κάτω όπως στην πρώτη season όσο ξεδιπλώνεται αργά το βασικό story (σημ. είμαι ακόμα στο 3ο επεισόδιο, αλλά έχω "φάει" αρκετά spoilers).

 

Edit: Έχω σκοπό να αρχίσω να βλέπω και ταινίες σε εβδομαδιαία βάση, οπότε οι προτάσεις σας είναι ευπρόσδεκτες. Σκέφτομαι να αρχίσω με το σύμπαν της Marvel που δεν έχω δει ούτε μια - αν δεν κάνω λάθος - αλλά και αρκετές sci-fi που έχω υπόψη μου.

Επεξεργασία από DaDiRa
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 5.9k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  13440
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  3476
  • Reputation:   28910
  • Achievement Points:  3476
  • Days Won:  12
  • With Us For:  4938 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Είδα το The Revenant/Η επιστροφή... Ήμουν λίγο συγκρατημένη από την κριτική του Κώτσου και του dimious.. Και θα διαφωνήσω ως προς την απογοήτευση.. :D Παντελώς. Η ταινία είναι σταθμός για τις ταινίες όσον αφορά την σκηνοθεσία και τον τρόπο κινηματογράφησης! :wow: Απόλυτα ρεαλιστική και με εξαιρετικά εκφραστικές ερμηνείες... Δεν ένοιωσα να εκβιάζει την συγκίνηση ούτε λεπτό.. Η ωμή απεικόνιση ενός κόσμου και μιας σκληρής εποχής, που ούτε φανταζόμαστε να ζούμε μέσα, όπως ακριβώς έπρεπε να ειπωθούν. Χωρίς στολίδια, χωρίς ωραιοποιήσεις, με όλη την έννοια των λέξεων brutal, primitive, barbaric, vicious... Δεν μπορώ να πω πως συμπαθείς παρά ελάχιστους από την ταινία. Ακόμα και ο πρωταγωνιστής (di caprio) δεν μπορώ να πω πως είχε την αμέριστη υποστήριξή μου... Σίγουρα ό,τι περνάει είναι εξωπραγματικό και διατηρώ διαστημικές αμφιβολίες κατά πόσο είναι ιατρικά εφικτό να επιβιώσεις από αυτό.. Βάζοντας στην άκρη αυτό το γεγονός, η ιστορία είναι πιο λιτή και από λευκό σεντόνι σε άδειο δωμάτιο, με νορμάλ αφήγηση, τίποτα το εξαιρετικό θα έλεγε κανείς και όμως κυλάει σαν το νερό, χωρίς να βαρεθείς λεπτό και συγκλονίζει συναισθηματικά και ηθικά. Εκεί θεωρώ ότι είναι και η μαγεία της ταινίας.. Μια ιστορία που πραγματικά θα μπορούσε να βγει γελοία, μετατράπηκε από τον απίστευτο Inarritu σε αριστούργημα.. Κράτησε ισορροπίες. Ούτε καλοί λευκοί, ούτε καλοί ινδιάνοι... απλά μια πολυσυλλεκτική κοινωνία, που ο καθένας επιβιώνει σύμφωνα με τους ηθικούς φραγμούς του.

Δείτε το. Σε σινεμά. Σε καλό σινεμά. Πάρτε και κάποιον να σας κρατάει/του κρατάτε το χέρι. Και οι άντρες! Και οι brutal άντρες! :lol:

 

:imac:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30791
  • Group:  Members
  • Topic Count:  67
  • Content Count:  674
  • Reputation:   7767
  • Achievement Points:  982
  • Days Won:  5
  • With Us For:  3340 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

μολις ειδα το τεταρτο επεισοδιο των x files,με τιτλο "home again".Φανταστικο!!κλασικη ατμοσφαιρα  x files,δεν ξερω αν θυμαστε το αντιστοιχο επεισοδιο "home",του τεταρτου κυκλου,ε να μην πω αλλα!Τωρα τι θα λενε καποιοι που ελεγαν στο προηγουμενο επεισοδιο,τραγικο,ασχετο,απελπιστικα κακο κτλ?Σας ειπα τα καλυτερα ερχονται,και τα 2 τελευταια θα ειναι ακομα καλυτερα!

Επεξεργασία από kostas1969
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9381
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4473 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Παραδόξως, Home Again ονομάζεται και το πρώτο story arc της Season 11 των comics στο οποίο βλέπουμε την κατάληξη της οικογένειας Peacock.
Εγώ τώρα ετοιμάζομαι να δω το νέο επεισόδιο.

 

EDIT: Μόλις το είδα. Συναισθηματικά φορτισμένο επεισόδιο στο οποίο λάτρεψα την αλληλεπίδραση Mulder-Scully και τις αναφορές σε παλαιότερα επεισόδια (ειδικά η αναφορά στο "One Breath" ). Το παραφυσικό κομμάτι με τον Trash Man δε μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε τόσο πολύ χωρίς όμως να είναι κακό.

 

Και φυσικά έπεσε χειροκρότημα σε αυτό το πλάνο :P

 

post-24335-0-34518600-1455049459_thumb.png

Επεξεργασία από Murphy Pendleton
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3780 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Είδα και γω το Martian μεταξύ άλλων τις τελευταίες μέρες. Ήταν μια καλή ταινία γενικά αλλά οι holywoodianes υπερβολές (και η φυσική που πάει περίπατο) σε συνδυασμό με τον αμερικάνικο πατριωτισμό με ξενέρωσαν. Κρίμα Ridley, δες καμία παλιά σου ταινία. Βασικά η ταινία ήταν πολύ καλή ώσπου:
 
 

Έσκασε το hub και ο τύπος το μόνωσε με χοντρό ναύλον και duct tape! Έξω έχει -150°C το βράδυ. Δεύτερο αστείο ήταν η φάση με τους κινέζους. Έλιωσα στο γέλιο! 2 Κινέζοι σε ένα γραφείο λένε, ας σώσουμε το γατάκι στον Άρη. Τρίτο ήταν ο πύραυλος διαφυγής έτοιμος και στημένος εκεί 2 χρόνια για την MARS4 και δεν είχε πάθει τίποτα, ενώ οι άλλοι αναγκάστηκαν να φύγουν άρον άρον με παρόμοιο πύραυλο.! Άκυρο!

 

 

Επεξεργασία από totally_wired
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29465
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  70
  • Reputation:   573
  • Achievement Points:  70
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3937 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Το Ακρωτηρι της Βιας (2013),υπεροχο αστυνομικο θριλερ!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12986
  • Reputation:   95138
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  430
  • With Us For:  4655 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Είδα δύο ταινίες την εβδομάδα που μας πέρασε...!

 

Steve Jobs

 

Δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε...!Παρουσιάζει έναν Jobs ψυχωτικό,ανεύθυνο,αναιδή και αχάριστο από το πρώτο έως το τελευταίο λεπτό...!Ίσως και να ήταν όλα αυτά,αλλά πιστεύω ότι το παρουσιάζει με πολύ άσχημο τρόπο...!Όλη η ταινία διαδραματίζεται,σε τρεις χρονιές (1984,1988 και 1998),στα παρασκήνια των θεάτρων όπου θα παρουσιάζονταν κάποιες από τις εφευρέσεις του ιδιοφυούς επιχειρηματία...!Όλη η ροή ήταν μέσα στην μίρλα,στις προστριβές και στο άγχος...!Το μόνο θετικό που εντόπισα ήταν το καλό παίξιμο του Fassbender...!Σίγουρα από τις δύο ταινίες προτιμώ εκείνη του 2013...!

 

Dead Snow

 

Πρόκειται για μία Νορβηγική horror ταινία,η οποία εκ'πρώτης όψεως φαίνεται να είναι ένα κλασικό θριλεράκι...!Έχει όμως πολλά πρωτότυπα στοιχεία που την κάνουν να ξεχωρίζει...!Το σκηνικό είναι κλασικό...!Μία ομάδα (άνδρες,γυναίκες) φοιτητών Ιατρικής πηγαίνουν σε ένα σαλέ στα χιόνια κι εκεί βρίσκονται αντιμέτωποι με ζόμπι,οι οποίοι είναι ναζί στρατιώτες που είχαν ξεμείνει από τον Β' Παγκόσμιο Πόλεμο,με αρχηγό τον αιμοσταγή Στρατηγό Herzog...!Έχει πολύ αίμα και κομμένα μέλη αλλά έχει και κάποιες σκηνές που προκαλούν ταυτόχρονα γέλιο...!Η ταινία σίγουρα δεν διεκδικεί Oscar,ούτε βραβείο καλύτερου θρίλερ...!Οι λάτρεις όμως του είδους θα περάσουν ευχάριστα μιάμιση (1:27 για την ακρίβεια μαζί με τα credits) ώρα...!Ενημερωτικά,έχει και sequel...! ;)

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4815 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

taxi driver

 Απορω με το #81 του imdb. Δεν ηταν κακο,αλλα οχι για τοσο ψηλα.Εχουμε λοιπον τον βετερανο Ντε Νίρο που ειναι αποκομμενος απο την υπολοιπη κοινωνια και γενικα περναει τα ζορια του προσπαθωντας να επανενταχτει. Καπου εκει σχοινοβατει μεταξυ εγκληματια και vigilante. A,εχει και λιγη ωμη βια και αιμα,απο αυτα που μετα ο Ταραντινο μας τα προσφερε απλοχερα και ομορφα δωσμένα..Και να μην ξεχασω οτι εδειξε δημοσια εμφανιση του πολιτικου που πηρε το χρίσμα στη Νεα Υορκη και απο κατω υπήρχαν τόσα άτομα όσα σε προεκλογικη συναντηση ψηφοφορων ενός (1) δημοτικου συμβουλου στην Ελλαδα..Ξερω οτι θα μου την πεσουν διαφοροι (οχι με την καλη εννοια) αλλά 6,5/10

 

no man's land

Ταινια για τον εμφυλιο της Βοσνιας (1993-1995).Σε ενα χαρακωμα μεταξυ των σερβικων και βοσνιακων γραμμων εγκλωβιζονται 2 αντρες,ενας απο καθε μερια και ενας στρατιωτης που βρισκεται πανω απο αυτες τις ναρκες που τις πατας και αν αφαιρεσεις το βαρος  κανουν μπουμ.Εχουμε ολίγο απο "τις πταίει" διαλογους, σκηνικα από αγνούς γαλαζόκρανους που θελουν να βοηθησουν,ανωτερους που τα κάνουν όλα για το Θεαθηναι και δημοσιογραφους που ψαχνουν μονο να πουλησουν δραμα για τα νουμερα. Πολυ καλη ταινια και με πολυ καλη παραγωγη,μην περιμενετε κουνιστες καμερες στο χερι οπως τα υπολοιπα βαλκανικα φιλμ,εχουν βαλει και οι Γαλλοβελγοι το χερι στην τσεπη ;) Για το ειδος της της βαζω 9-/10 :)

 

total recall

Sci-fi απο τον Φιλιπ Ντικ με πρωταγωνιστη τον Σβαρτζενεγκερ. Ουτε εδω ξεδιπλωσε το υποκριτικο του ταλεντο,κριμα, κλαψ λυγμ αλλα δεν πειραζει Αρνυ μου,εσυ να σαι καλα! Ηθελα απο καιρο να δω τη συγκεκριμενη ταινια λογω του cult χαρακτηρα της. Μπορω να πω αρχικα οτι δε μετανιωσα καθολου και θα τολμησω να πω πως διασκεδασα κιολας! Ω ναι! Η ταινια ειναι ευχαριστη στο ματι και τα διαφορα χαζα της σημεια (ειτε στην πλοκη ειτε στην απεικονιση του κοσμου της) με εκαναν να την παρακολουθω με ελαφρυ μειδιαμα και αυξημενη εκροη αερα απο τα ρουθουνια μου. Εχει και διφορουμενο τελος και γενικα διπλή εξηγηση του τι γινεται οποτε αυτοματα απο μενα παιρνει επιπλεον πόντους!!α! και επειδη ηταν αρκετα γενναιοδωρη στα γυμνα γυναικεια στηθη που μας εδειξε (οσοι την εχετε δει ξερετε τι λεω ;) ) αλλο 0,5 βαθμο! Και αλλο μισο επειδη συμμετεχει στο μαθημα! 7,5-μην πω8/10 :P

ερωτηση:το remake ειναι οντως τοσο κακο; Γνωμη κανεις;

 

spaceballs

Τυπικός Mel brooks! Δε φτανει τα κορυφαια του (κατ' εμε Ρομπιν Χουντ,δράκουλας και καυτες σελες-χωρις να χω δει τον Φρανκεσταιν) αλλα εχει καμποσα αξιομνημονευτα σουρεαλιστικα gags,λογοπαιγνια κλπ.Γενικα το βρηκα τίμιο :) 7+/10  

 

the peanuts movie

Ωραιο animation!Το βασικο σεναριο κραταει πολυ το υφος των στριπ και για οσους εχουν διαβασει τα αλμπουμακια των ερευνητων θα δουν πολλα απο αυτα να μεταφερονται (ο τσαρλι μπραουν και ο ερωτας του,ο σνουπυ ως συγγραφεας και ως πιλοτος,ο woodchuck και οι προσκοποι του κλπ). Με εξαιρεση ενα σημειο αποκλιμακωσης της "δρασης" στο τελος που με εκανε να βαρεθω και να χαλαστώ τη θεωρω ενα πολυ καλο animation που θα το προτεινα σε ολους :) ~7,5/10

 

Wild strawberries

Toυ Μπεργκμαν.Του οποίου η 7η φωκια σφραγιδα μου ειχε αρεσει παρα πολυ.Αυτη απο την αλλη αν και βρισκεται κοντα με την προηγουμενη στο τοπ 250 του imdb δε μπορεσε να μου κρατησει το ενδιαφερον παρα την πολυ δυνατη και πολλα υποσχομενη αρχη της.Ισως ημουν αρκετα κουρασμενος εκεινο το βραδυ ή πρεπει να της δωσω αλλη μαι ευκαιρια σε καποια αλλη ηλικια. Για τωρα εμεινε στο μυαλο μου ως καποιες σκορπιες καλες ιδεες και προβληματισμοι,μερικα ομορφα πλανα και ενδιαμεσα το χαος...6+/10

 

superhateful 8

Για μενα ηταν ταινια εκπληξη.Χωρις να δω πολλά πολλά τρέηλερ (ή τα χα δει πιο παλια και τα χα ξεχασει) για καποιον λογο δεν περιμενα πολλα. Καμία σχεση με αυτο που ειδα.Για να μην λεω πολλα δεν κουραστηκα καθολου παρα τις 3 ωρες της,ουτε ασχοληθηκα με το ποση ωρα ειχε ακομα κλπ,δε με ενοιαζε,δεν χορταινοταν με καποιον μυστηριο τροπο. Η ταινια πλασαρεται ως γουεστερν. Όμως δεν ειναι αυτο ή καλυτερα ΜΟΝΟ αυτο. Προκειται για ενα who done it εργο ουσιαστικα,σα να βλεπεις βιβλιο της Αγκαθα Κριστι (την ποντικοτρυπα ισως;; :) ). Και οση ωρα φυσικα ψαχνεις ποιος μπορει να εχει κανει τη "λαδιά" απολαμβανεις τους κλασικους ταραντινικούς διαλόγους και την ωραια του βια (οκ,ναι,εγραψα ωραια βία,και;;; ).Να μην αρχισω για τον Σαμιουελ Τζακσον!!Ρεσιταλ και απειρα :respect: θες να τον πεις σκληρο κ@@ρμογλη σφιγγωντας του το χερι. 8,5/10

post-14558-0-57209100-1455491218_thumb.jpg

 

croods

Εεεεεεε,ετσι και ετσι. Χιλιοειπωμενο σεναριο,συντηρητικος πατερας,κορη "επαναστατης",η ζωη εξω απο τη σπηλια επικινδυνη και η ζωη μεσα στη σπηλια απειλειται απο τους σεισμους που ερχονται. Eιχε μερικα ωραια αστεικια με διαφορους αναχρονισμους και "εφευρεσεις" (μου θυμισε λιγο χιουμορ φλινστοουνς),αλλα σε γενικες γραμμες οχι κατι must ή αξιομνημονευτο.Σε αντιθεση με την παρακατω ταινια ακουστηκε παραπανω από οσο θεωρω οτι αξιζε ~6,5/10

 

Edge of tomorrow

Sci-fi με τον Tom Cruise και την Emily blunt  :love4: . Ενας εξωγηινος λαός επιτείθεται στη Γη και ολα θα κριθουν σε μια τύπου D-Day μαχη. Με μια ιδιαιτερότητα όμως.Κατι γινεται και ο Τom Cruise ζει την ιδια μερα ξανά και ξανά,μαζευοντας γνωση και εμπειρια ώστε να νικήσει τον αντίπαλο. Πολυ καλή ταινία, με γρήγορο μονταζ που δεν κουραζει καθολου.Ψυχαγωγικότατη. Ωραιες και οι ερμηνειες τηρουμενων των αναλογιων :P . Εχω την εντυπωση οτι δεν ακουστηκε οσο του αξιζε. Κριμα..Sci fi groundhog day λοιπον,τι καθεστε;Οσοι πιστοι κατεβαστε! 8+/10

Επεξεργασία από dimious
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190276
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

total recall

Sci-fi απο τον Φιλιπ Ντικ με πρωταγωνιστη τον Σβαρτζενεγκερ. Ουτε εδω ξεδιπλωσε το υποκριτικο του ταλεντο,κριμα, κλαψ λυγμ αλλα δεν πειραζει Αρνυ μου,εσυ να σαι καλα! Ηθελα απο καιρο να δω τη συγκεκριμενη ταινια λογω του cult χαρακτηρα της. Μπορω να πω αρχικα οτι δε μετανιωσα καθολου και θα τολμησω να πω πως διασκεδασα κιολας! Ω ναι! Η ταινια ειναι ευχαριστη στο ματι και τα διαφορα χαζα της σημεια (ειτε στην πλοκη ειτε στην απεικονιση του κοσμου της) με εκαναν να την παρακολουθω με ελαφρυ μειδιαμα και αυξημενη εκροη αερα απο τα ρουθουνια μου. Εχει και διφορουμενο τελος και γενικα διπλή εξηγηση του τι γινεται οποτε αυτοματα απο μενα παιρνει επιπλεον πόντους!!α! και επειδη ηταν αρκετα γενναιοδωρη στα γυμνα γυναικεια στηθη που μας εδειξε (οσοι την εχετε δει ξερετε τι λεω ;) ) αλλο 0,5 βαθμο! Και αλλο μισο επειδη συμμετεχει στο μαθημα! 7,5-μην πω8/10 :P

ερωτηση:το remake ειναι οντως τοσο κακο; Γνωμη κανεις;

 

 

Το remake μια που το είδα, μια που το ξέχασα. Ειλικρινά δεν το θυμάμαι ούτε θετικά, ούτε αρνητικά.... Σε κραυγαλέα αντίθεση με αυτό με τον Άρνι που το έχω δει άπειρες φορές :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116990
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6192 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Αναίμακτο. Απλή περιπετειούλα. Η ταινία του Βερχόφεν έχει τους κλασικούς προβληματισμούς ενός scifi έργου, έστω και σε απλή - για τα σημερινά δεδομένα - μορφή. Η ταινία του Wiseman έχει απλά το τεχνολογικό λούστρο της. Για εγκεφαλικά νεκρούς και για όσους ασχολούνται ταυτόχρονα με το κινητό τους την ώρα που βλέπουν. Δεν θα τους αφαιρέσει την προσοχή από αυτό...

Επεξεργασία από GreekComicFan
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30338
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  234
  • Reputation:   1469
  • Achievement Points:  313
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3535 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Το 13 επεισοδιο απο σουπεργκερλ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9381
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4473 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Μόλις είδα το πέμπτο επεισόδιο των νέων X-Files (αρνούμαι ακόμη να τα αποκαλέσω Season 10). Με μια λέξη: απογοήτευση.
Ενώ απόλαυσα όλα τα προηγούμενα επεισόδια, αυτό δε μπορώ να το χωνέψω με τίποτα. Οι δύο νέοι πράκτορες στο λαιμό μου κάθονται. Το μόνο που μου άρεσε ήταν το "acid" trip του Mulder. Lone Gunmen FTW!

Τώρα μένει να δούμε πως θα κλείσει τη σειρά ο Carter με το My Struggle II. Αν κάνει κωλοτούμπες, τρώει άκυρο από το headcanon μου και κρατάω τις Season 10 & 11 των comics όπου έχουμε έναν κορυφαίο κατά την άποψή μου ανταγωνιστή (Gibson Praise)  και συνέχεια του σχεδίου εποίκισης της Γης.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30791
  • Group:  Members
  • Topic Count:  67
  • Content Count:  674
  • Reputation:   7767
  • Achievement Points:  982
  • Days Won:  5
  • With Us For:  3340 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

επειδη θελω να ειμαι δικαιος,συμφωνω με τον προλαλησαντα,ουτε εμενα μου αρεσε αυτο το επεισοδιο,ας ελπισουμε το τελευταιο να ειναι ολα τα λεφτα,γιατι διαφορετικα δυσκολα να παραγγελθουν κι αλλα επεισοδια.Δεν μπορουσαν οι ανθρωποι να κανουν ενα επεισοδιο με κανα τερας η κατι παραφυσικο γενικα?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25521
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  621
  • Reputation:   6374
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4303 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Μόλις είδα το πέμπτο επεισόδιο των νέων X-Files (αρνούμαι ακόμη να τα αποκαλέσω Season 10). Με μια λέξη: απογοήτευση.

Ενώ απόλαυσα όλα τα προηγούμενα επεισόδια, αυτό δε μπορώ να το χωνέψω με τίποτα (...)

 

τίνω να συμφωνήσω: Δυστυχώς, ενώ αρχικά χάρηκα άπειρα με την επιστροφή των δύο "κλασικών" χαρακτήρων της σειράς, μετά 2-3 επεισόδια λέω WTF? Τι στο καλό είναι αυτό; Που είναι το μυστήριο; Που είναι η δράση; Που είναι η ανατροπή; Που είναι η ίντριγκα; Λες και ο Κάρτερ το έδωσε στους συντελεστές της ξενερουά Bold & the Beautiful ! Γλυκανάλατη, αφόρητο "μπλα-μπλα", οικογενειακά δράματα (στα @@ μας)απ αυτά που τα μάτια μας εχουνε ξαναδεί 100000 φορές. AΠΕΙΡΗ ΑΠΟΓΟΉΤΕΥΣΗ. Ξέπεσε πάρα πολύ. Καλύτερα να μην επέστρεφαν (παρότι δεν είδαμε τα υπόλοιπα της 10ης σεζον). Δεν θα το παρακολουθήσω άλλο, μάλλον... :(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5725 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Είδα το Revenant.

 

Βασικά το είναι το πρώτο Ράμπο (First Blood) αλλά περίπου 150 χρόνια νωρίτερα. Αγώνας για επιβίωση ενάντια στη φύση και ενάντια σε αυτούς που σε κυνηγάνε. Ακριβώς μιλάμε το πρώτο Ράμπο. Αλλά με Ντικάπριο αντί για Σταλλόνε. Βέβαια εδώ ο Ινιαρίτου καταπιέζει την ταινία του με δήθεν υπαρξιακά ζητήματα και διάφορες αρλούμπες που δεν πολυβγάζουν νόημα, αλλά μου άρεσε. Εάν έλειπαν πάντως όλες εκείνες οι ασυνάρτητες σκηνές που ο ντικάπριο γράφει χωρίς κάποιον προφανή λόγο "φιτζέραλντ" ή οι σκηνές που και καλά η ινδιάνα γυναίκα του εμφανίζεται σαν οπτασία, θα ήταν πιθανότατα η πιο καλή ταινία επιβίωσης που γυρίστηκε ποτέ. Τώρα όμως δεν το καταφέρνει. Άσε που το Deliverance είναι αξεπέραστο....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3505
  • Reputation:   24643
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4589 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Deliverance !!!    :love4:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31249
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  292
  • Reputation:   1789
  • Achievement Points:  292
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3071 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Ειδα πριν το Deadpool. Εξαιρετικο τελικα, σε οσους αρεσει ο ηρωας εστω και λιγο θα λατρεψει την ταινια :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3660 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

  • Johnny Stecchino: (άλλη μία) κωμωδία λάθος ταυτοτήτων με τον Μπενίνι. Ένας φαφλατάς οδηγός σχολικού λεωφορείου, περνιέται για μεγάλος μαφιόζος του Παλέρμο, με ότι αυτό συνεπάγεται. Αν και παίζει δύο ρόλους, ο Μπενίνι δεν μας δίνει το 100% των δυνατοτήτων του και κατά συνέπεια η ταινία καταντά ψιλοαδιάφορη. Υπάρχουν βέβαια μερικά σπουδαία ευρήματα και μια σχετικά έξυπνη πλοκή, αλλά δεν επαρκούν.
  • Perfect Blue: πρώην τραγουδίστρια αποφασίζει (ή μάλλον ο αντζέντης της αποφασίζει) να παρατήσει το τραγούδι και ν' ακολουθήσει καριέρα στην ηθοποιία. Όσα έπονται, της θολώνουν τα όρια μεταξύ πραγματικότητας και παραισθήσεων. Η κεντρική πλοκή είναι εξαιρετική και το φινάλε γεμάτο σασπένς. Ωστόσο, λίγο το μέτριο animation, λίγο κάποιες σεναριακές επιλογές, με έκαναν λιγότερο ενθουσιώδη απ' ότι θα μπορούσα να είμαι. Παραμένει πάντως ένα εξαιρετικό, βίαιο θρίλερ.
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15094
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

The Imitation Game

Μέσα στους τελευταίους μήνες έχω ακούσει για αυτήν την ταινία αμέτρητες φορές. Η πιο πρόσφατη ήταν χθες, και μάλιστα από καθηγητή στη σχολή μου (και δεν ήταν καν η πρώτη φορά που την ανέφερε καθηγητής), οπότε αποφάσισα την επόμενη φορά που θα αναφερθεί κάποιος σε αυτήν, να την έχω δει. Μου φάνηκε αρκετά καλή. Προς το τέλος άρχισα να κουράζομαι, αλλά ίσως να μην έφταιγε η ταινία :P .

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33637
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4585 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Βέβαια εδώ ο Ινιαρίτου καταπιέζει την ταινία του με δήθεν υπαρξιακά ζητήματα και διάφορες αρλούμπες που δεν πολυβγάζουν νόημα, αλλά μου άρεσε.

Υπάρχουν τουλάχιστον κάνα 3-4 "μεταφυσικές" σκηνές, και δεν είναι μόνο οι προφανείς.

Η πρώτη και η τελευταία φορά που βλέπουμε τον Pawnee πχ, είναι λίγο μυστήριες/σουρρεαλιστικές.

 

 

Αν καθίσει κάποιος να κάνει σοβαρή ανάλυση στο Revenant, δεν αποκλείω το να βρει μια συγκεκριμένη φιλοσοφία που εκπροσωπεί. Το μόνο που μπορώ να παρατηρήσω είναι ότι οι trappers ήταν γενικά πολύ θρήσκοι, και αυτό μαζί με το build-up που προσφέρουν οι μεταφυσικές σκηνές υποστηρίζουν την τελική σκηνή της ταινίας. Ακόμα και χωρίς το τέλος, η ταινία προσπαθεί να αναδείξει την κουλτούρα των trappers γενικότερα.

 

Εάν έλειπαν πάντως όλες εκείνες οι ασυνάρτητες σκηνές που ο ντικάπριο γράφει χωρίς κάποιον προφανή λόγο "φιτζέραλντ"

Δεν θυμάμαι τις σκηνές στις οποίες αναφέρεσαι.

Ο Φιτζέραλντ/Φιτζπάτρικ είναι ο ανταγωνιστής της ιστορίας πάντως.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30791
  • Group:  Members
  • Topic Count:  67
  • Content Count:  674
  • Reputation:   7767
  • Achievement Points:  982
  • Days Won:  5
  • With Us For:  3340 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

ειδα το our brand is crisis,http://www.imdb.com/title/tt1018765/?ref_=nv_sr_1 ,αρκετα καλη ταινια με την σαντρα μπουλοκ,και αργοτερα θα δω το remember με τον κριστοφερ πλαμερ.,http://www.imdb.com/title/tt3704050/?ref_=nv_sr_4που εχω διαβασει καλες κριτικες.

Επεξεργασία από kostas1969
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13440
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  3476
  • Reputation:   28910
  • Achievement Points:  3476
  • Days Won:  12
  • With Us For:  4938 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Εάν έλειπαν πάντως όλες εκείνες οι ασυνάρτητες σκηνές που ο ντικάπριο γράφει χωρίς κάποιον προφανή λόγο "φιτζέραλντ" 

 

Κάθε φορά πριν κοιμηθεί έγραφε

o φιτζέραλντ σκότωσε τον γιο μου

προφανώς για να το δει όποιος τον βρει ίσως νεκρό και να αποδώσει δικαιοσύνη! :D Δεν μπορούσε να είναι σίγουρος ότι θα ζήσει μέχρι τέλους για να το κάνει ο ίδιος..

 

:imac:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82149
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6066 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Πόσο καιρό θα είσαι μέσα;

Με μια αδρή εκτίμηση, υπολογίζω... Τι είναι σήμερα, Δευτέρα; Τρίτη, Τετάρτη, Πέμπτη... 10 χρόνια.

Βέρτζιλ!

Υπάρχει περίπτωση να με περιμένεις;

Ναι, αν το θέλεις.

 

 

Θα μπεις στην τράπεζα και θα πεις: "Ψηλά τα χέρια, πρόκειται για ληστεία". Και παράλληλα, θα ανακοινώνεις τον τίτλο: "Η απληστία του ανθρώπου". Τώρα πες το, θέλω να το ακούσω.

Ψηλά τα χέρια, πρόκειται για ληστεία.

Όχι, όχι. Με περισσότερο πάθος. Φριτζ, τράπεζα θα ληστέψουμε, δεν θα γυρίσουμε ταινία.

Α, ναι, φυσικά. Συγχώρεσέ με. Θα τα πάω μια χαρά όταν έρθει η ώρα.

 

 

Take the Money and Run – 1969

 

Νομίζω η πρώτη ταινία που σκηνοθέτησε ο Γούντυ Άλλεν. Ανίκανος μικροκακοποιός τα θαλασσώνει σε όποια εγκληματική ενέργεια και αν εκτελέσει. Ο έρωτάς του υπάρχει εκτός φυλακής αλλά δε φαίνεται να τον παίρνει στα σοβαρά.

 

 

 

 

Είναι δυνατό να το συζητήσουμε αύριο κατά τη διάρκεια ενός δείπνου; Δε χρειάζεται να είναι αύριο το βράδυ. Είμαι ανοιχτός για τα επόμενα έξι χρόνια.

 

 

Έχεις πάει ποτέ στη Δανία;

Έχω πάει... Ναι, στο Βατικανό.

Στο Βατικανό; Το Βατικανό είναι στη Ρώμη.

Ναι, πήγαιναν τόσο καλά στη Ρώμη που άνοιξαν ένα και στη Δανία.

 

 

Λυπάμαι, που θα σας απογοητεύσω, αλλά ξέρω τον Fielding χρόνια και είναι ένας ζεστό, υπέροχο ανθρώπινο ον.

Θα μπορούσε ο γραμματέας να ξαναδιαβάσει αυτή τη δήλωση, παρακαλώ;

''Ξέρω τον Fielding χρόνια και είναι ένας κακοήθης, ανέντιμος αρουραίος.''

Εντάξει, απλά ήθελα να βεβαιωθώ ότι το καταγράφει σωστά.

 

 

Bananas – 1971

 

Νέος τυχοδιώκτης προσπαθεί να βρει το δρόμο του στη Λατινική Αμερική. Εκεί γίνεται στόχος του δικτατορικού καθεστώτος και του επαναστατικού κινήματος. Είναι το πιόνι για να αλλάξει η κυβέρνηση που δεν έχει καμιά πραγματική διαφορά.

 

Σαν ταινίες είναι το ίδιο πράγμα. Δεν μπορώ να πω ότι κατάλαβα ότι έβλεπα διαφορετικό έργο. Μικροαπατεώνας άγαρμπος ανίδεος νέος με πολλές νευρώσεις, έχει επιτυχία σε γυναίκες χωρίς να προσπαθεί. Λίγο Μπάστερ Κίτον, λίγο Τσάρλι Τσάπλιν, Θανάσης Βέγγος, Κώστας Βουτσάς, Δαλιανίδης, Μόντι Πάιθον, ΑΜΑΝ Τα Καθάρματα, Χάρυ Κλιν, ένας αχταρμάς. Αν κατάλαβα καλά εκείνη την εποχή ο καθένας έπαιρνε ιδέες από το διπλανό του. Ίσως αρκετά πιο σοφιστικέ το χιούμορ από τα ονόματα που ανέφερα, αλλά ώρες ώρες ήταν τοσο εφηβικό που θυμίζει βιντεάκι του youtube παιδιών γυμνασίου. Βαθμολογία 5-6 και πολύ του είναι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27309
  • Group:  Members
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  1430
  • Reputation:   7177
  • Achievement Points:  1430
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4162 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

θα δω αποψε το στασου πλαι μου από το μεγκα νοσταλγια, ετσι να το ξαναθυμηθώ και να μαθω ακομα μια φορα πόσο πολύτιμη μπορει να γινει μια φιλια, νομιζω πως η φιλια είναι το ισχυρότερο συναισθημα

ειδα την μεγάλη ομορφια, ιταλικη ταινια του 2012 με οσκαρ από την λέσχη μας, εκπληκτικη, δειχνει ομορφα τα ηθη και τα εθιμα, μιας κενης ζωης και που καταλήγει

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4675
  • Reputation:   26515
  • Achievement Points:  4709
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6211 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Πω πω πάνε πολλά χρόνια από την τελευταία φορά που είδα το "Στάσου πλάι μου"... όπως βέβαια και όλες τις πιο παλιές ταινίες, πρέπει κάποια στιγμή να κάνω μερικές επαναλήψεις :P

 

Ξεπέτα, το "Take the money..." είναι αριστουργηματάκι :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5725 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Υπάρχουν τουλάχιστον κάνα 3-4 "μεταφυσικές" σκηνές, και δεν είναι μόνο οι προφανείς.

Η πρώτη και η τελευταία φορά που βλέπουμε τον Pawnee πχ, είναι λίγο μυστήριες/σουρρεαλιστικές.

 

 

Αν καθίσει κάποιος να κάνει σοβαρή ανάλυση στο Revenant, δεν αποκλείω το να βρει μια συγκεκριμένη φιλοσοφία που εκπροσωπεί. Το μόνο που μπορώ να παρατηρήσω είναι ότι οι trappers ήταν γενικά πολύ θρήσκοι, και αυτό μαζί με το build-up που προσφέρουν οι μεταφυσικές σκηνές υποστηρίζουν την τελική σκηνή της ταινίας. Ακόμα και χωρίς το τέλος, η ταινία προσπαθεί να αναδείξει την κουλτούρα των trappers γενικότερα.

 

 

Δεν θυμάμαι τις σκηνές στις οποίες αναφέρεσαι.

Ο Φιτζέραλντ/Φιτζπάτρικ είναι ο ανταγωνιστής της ιστορίας πάντως.

 

 

Δεν ξέρω τι είναι οι trappers και δεν με ενδιαφέρει να μάθω τι είναι οι trappers. Επίσης εξακολουθώ να πιστεύω ότι αυτές οι μεταφυσικές σκηνές αποτελούν βαρίδια για την ταινία και δεν προσφέρουν σε κάτι.

 

Κάθε φορά πριν κοιμηθεί έγραφε

o φιτζέραλντ σκότωσε τον γιο μου

προφανώς για να το δει όποιος τον βρει ίσως νεκρό και να αποδώσει δικαιοσύνη! :D Δεν μπορούσε να είναι σίγουρος ότι θα ζήσει μέχρι τέλους για να το κάνει ο ίδιος..

 

:imac:

 

Αυτό δεν προκύπτει από κάπου. ΑΝ είναι έτσι ,γιατί δεν γράφει το ίδιο ας πούμε πριν από κάθε φορά που τρώει. Μπορεί να του σταθεί κάνα κοκκαλο στο λαιμό και να πεθάνει ,οπότε κάποιος πρέπει να αποδώσει δικαιοσύνη. Άσε που δεν γράφει πάντα ολόκληρη τη φράση. Κάπου κάπου γράφει μόνο Φιτζέραλντ. Και εγώ θα μπορύσα να γράφω "Κώτσος" .

 

Γενικά πολύς κόσμος προσπαθεί να ερμηνεύσει πράγματα που απλά είναι αρλούμπες.

 

 

Είναι δυνατό να το συζητήσουμε αύριο κατά τη διάρκεια ενός δείπνου; Δε χρειάζεται να είναι αύριο το βράδυ. Είμαι ανοιχτός για τα επόμενα έξι χρόνια.

 

 

Έχεις πάει ποτέ στη Δανία;

Έχω πάει... Ναι, στο Βατικανό.

Στο Βατικανό; Το Βατικανό είναι στη Ρώμη.

Ναι, πήγαιναν τόσο καλά στη Ρώμη που άνοιξαν ένα και στη Δανία.

 

 

Λυπάμαι, που θα σας απογοητεύσω, αλλά ξέρω τον Fielding χρόνια και είναι ένας ζεστό, υπέροχο ανθρώπινο ον.

Θα μπορούσε ο γραμματέας να ξαναδιαβάσει αυτή τη δήλωση, παρακαλώ;

''Ξέρω τον Fielding χρόνια και είναι ένας κακοήθης, ανέντιμος αρουραίος.''

Εντάξει, απλά ήθελα να βεβαιωθώ ότι το καταγράφει σωστά.

 

 

Bananas – 1971

 

Νέος τυχοδιώκτης προσπαθεί να βρει το δρόμο του στη Λατινική Αμερική. Εκεί γίνεται στόχος του δικτατορικού καθεστώτος και του επαναστατικού κινήματος. Είναι το πιόνι για να αλλάξει η κυβέρνηση που δεν έχει καμιά πραγματική διαφορά.

 

Σαν ταινίες είναι το ίδιο πράγμα. Δεν μπορώ να πω ότι κατάλαβα ότι έβλεπα διαφορετικό έργο. Μικροαπατεώνας άγαρμπος ανίδεος νέος με πολλές νευρώσεις, έχει επιτυχία σε γυναίκες χωρίς να προσπαθεί. Λίγο Μπάστερ Κίτον, λίγο Τσάρλι Τσάπλιν, Θανάσης Βέγγος, Κώστας Βουτσάς, Δαλιανίδης, Μόντι Πάιθον, ΑΜΑΝ Τα Καθάρματα, Χάρυ Κλιν, ένας αχταρμάς. Αν κατάλαβα καλά εκείνη την εποχή ο καθένας έπαιρνε ιδέες από το διπλανό του. Ίσως αρκετά πιο σοφιστικέ το χιούμορ από τα ονόματα που ανέφερα, αλλά ώρες ώρες ήταν τοσο εφηβικό που θυμίζει βιντεάκι του youtube παιδιών γυμνασίου. Βαθμολογία 5-6 και πολύ του είναι.

 

Το Βananas το θεωρώ από τις πιο αστείες ταινίες του Γούντυ. Σίγουρα δεν έχει το πιο σοφιστικέ και εξηζητημένο χιούμορ που έχουν oι μεταγενέστερες ταινίες του, αλλά οι ατάκες που εκστομίζονται είναι σπαρταριστές. Ακόμα μερικές φορές, όταν βρισκόμαστε με ένα φιλαράκι, ανταλάσσουμε φράσεις από αυτή την ταινία.

 

Aπό δω και μπρος, επίσημη γλώσσα του κράτους θα είναι τα Σουηδικά.

Πέραν αυτού, όλοι οι κάτοικοι υποχρεούνται να αλλάζουν εσώρουχα κάθε μισή ώρα. Τα εσώρουχα θα φοριούνται απ' έξω ώστε να μπορούμε να το ελέγχουμε.

Τέλος, όλα τα παιδιά κάτω των 16 ετών, από σήμερα είναι 16 ετών.

 

Είναι να μην λύνεσαι στα γέλια;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30791
  • Group:  Members
  • Topic Count:  67
  • Content Count:  674
  • Reputation:   7767
  • Achievement Points:  982
  • Days Won:  5
  • With Us For:  3340 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Ετοιμαστειτε για ενα πολυ δυνατο φινις στο τελευταιο(για την ωρα ελπιζω) επεισοδιο στα x files!Δειτε ενα τρειλερ εδω:

 

https://www.youtube.com/watch?v=HcGImfZe2NA

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20426
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5059 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Ειδα Battlestar Galactica :Razor

και Battlestar Galactica :The plan

Η πρωτη ηταν καλη μου αρεσε,η δευτερη οχι και τοσο.

Victor Frankenstein  H γνωστη μας ιστορια απο μια αλλη οπτικη γωνια. Οχι κατι ιδιαιτερο.

Backtrack

Αυτη μου αρεσε αρκετα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27309
  • Group:  Members
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  1430
  • Reputation:   7177
  • Achievement Points:  1430
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4162 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Την εμιλη της νεας σεληνης την βλέπει κανεις από την ερτ; είναι τοσο μα τοσο προσχαρο αυτό το κοριτσακι που πρωταγωνιστει

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31398
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  3
  • Reputation:   24
  • Achievement Points:  3
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2992 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

X-men:Days of Future Past.Απιστευτη ταινια!Φοβηθηκα οτι θα ξυπνησω εγω ο ιδιος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.