Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΟΙΑ ΤΑΙΝΙΑ/ΣΕΙΡΑ ΕΙΔΑΤΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ;


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12967
  • Reputation:   94938
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4647 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Είδα το Spotlight...!

 

Εξαιρετική ταινία,από αυτές που σε συναρπάζουν χωρίς να έχουν την παραμικρή σκηνή βίας και ξέφρενου κυνηγητού,όπως μας έχουν συνηθίσει οι χολιγουντιανές ταινίες...!Αγγίζει ένα αρκετά ευαίσθητο θέμα  και παρακολουθούμε μία ομάδα δημοσιογράφων οι οποίοι πραγματικά τιμούν αυτό που κάνουν και πάνω απ'όλα το κάνουν σωστά...!Αυτός είναι ο ορισμός της μαχόμενης δημοσιογραφίας...! :respect: Όλοι οι ηθοποιοί έπαιξαν περίφημα και μας έδωσαν αυτό το ωραίο αποτέλεσμα...!Δεν θέλω να σκέφτομαι πως και μετά από πόση έρευνα,θα παρουσίαζε το ίδιο θέμα (την σεξουαλική κακοποίηση ανήλικων από κληρικούς με την συγκάλυψη της Εκκλησίας) μία από τις πολλές παλιοφυλάδες που έχουμε στην χώρα μας...!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 5.9k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32803
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3111 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Ειδα το...."The Big Short".

 

Αν και το περιμενα για φολα.....ομολογω οτι εξεπλαγην ευχαριστα!!! :)

 

Πως μια μικρη πληροφορια,μπορει να κανει τον κοσμο ανω-κατω!!! :shit2: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5404 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

ειδα και εγω τελικα τα x-files.. θα τα χαρακτηρισω με μια λεξη..

 

αχρειαστα..

 

anyway καλα περασα μαζι τους.. αλλα.. αλλα.. αλλα..

 

πρεπει να διαβασω τα season 10 &11 απο τα κομικς μαλλον :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32803
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3111 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

The Hateful Eight

 

Σε αυτο το δευτερο western,ο Tarantino θαρρω πως δινει τα ρεστα του!!! :yes:

 

Βωμολοχιες,πιστολιδι,αιμα,ανατροπες,μυστηριο,αγωνια.....οτι ταιριαζει σε μια ταραντινικη ταινια!!! :dance:

 

Ωραια πλοκη που σε κραταει μεχρι το τελος!!! :popcorn2:

 

Jackson & Russel ταιριαξαν γαντι στους ρολους τους. :)

Λιγακι "αταιριαστος" μου φανηκε ο Tatum... :thinking:

 

 

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

 

Χλιαρο απο θεμα δρασης.... :antekale:

 

Λιγακι με παραξενεψε το γεγονος οτι ο Hemsworth τζουνιορ "εφαγε" χυλοπιτα,

αφου η Κοτσυφοκισσα προτιμησε τον ξενερωτο τον Πιτα. :damn:

 

Ονομα και αυτος ρε παιδι μου....σουβλακι μου θυμιζε καθε φορα που το ακουγα!!! :lol:

 

 

Παλι καλα που δεν τον ελεγαν..Πιπα!!!! :notalk:

 

 

Επισης με χαλασε οτι στην αφισσα,εδειχναν την Katniss με κοκκινη στολη,αλλα ουτε που την εδειξε με δαυτη!!! :NoNo:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28694
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4806 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Είδα το Spotlight...!

 

Εξαιρετική ταινία,από αυτές που σε συναρπάζουν χωρίς να έχουν την παραμικρή σκηνή βίας και ξέφρενου κυνηγητού,όπως μας έχουν συνηθίσει οι χολιγουντιανές ταινίες...!Αγγίζει ένα αρκετά ευαίσθητο θέμα  και παρακολουθούμε μία ομάδα δημοσιογράφων οι οποίοι πραγματικά τιμούν αυτό που κάνουν και πάνω απ'όλα το κάνουν σωστά...!Αυτός είναι ο ορισμός της μαχόμενης δημοσιογραφίας...! :respect: Όλοι οι ηθοποιοί έπαιξαν περίφημα και μας έδωσαν αυτό το ωραίο αποτέλεσμα...!Δεν θέλω να σκέφτομαι πως και μετά από πόση έρευνα,θα παρουσίαζε το ίδιο θέμα (την σεξουαλική κακοποίηση ανήλικων από κληρικούς με την συγκάλυψη της Εκκλησίας) μία από τις πολλές παλιοφυλάδες που έχουμε στην χώρα μας...!

 

Πραγματικα δεν μπορω να εκφρασω ποσο με απογοητευσε αυτη η ταινια... Κοντεψε να μου φυγει το σαγονι απο το χασμουρητο.Απο τα οσκαρ που ξεχνιωνται ταχυτατα..Βασικα για μενα τα οσκαρ τα πηρε λογω διδακτισμου και πολιτικης ορθοτητας της ακαδημίας. Η μονη αξια/λογος υπαρξης της ταινιας ειναι οτι ως ταινια (και μαλιστα βραβευμενη) αρκετοι θα τη δουν,ενω ως ντοκιμαντερ (που κατα τη γνωμη μου ετσι επρεπε να παρουσιαστει το θεμα) θα περναγε απαρατηρητη. Κατα τα αλλα θεωρω οτι στην αφηγηση επασχε παρα πολυ, πχ ανεφερε ονοματα που στα εδειχνε αρκετα μετα και γενικα δε μπορουσες να συγκεντρωθεις και να απορροφηθεις στο μηνυμα της.Ενδιαφερον επισης ειναι οτι φετος υπηρχε αλλη μια ταινια που μιλαει για αντιστοιχα συγκλονιστικο θεμα:το big short. Μόνο που αυτο πραγματικα ενθουσιαζει και παρουσιαζει το (πολυ πιο περιπλοκο) θεμα του πολυ πολυ καλυτερα.. Κριμα που δεν πηρε αυτο τα βραβεια..

ω γουελ,περι ορεξεως :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3652 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Lola Rennt

Ακόμα και σήμερα, σχεδόν 18 χρόνια μετά, παραμένει φρέσκια και καλογυρισμένη. Δεν ξέρω αν σου αφήνει κάτι, αλλά είναι μια πολύ καλή ταινία, που μπορείς εύκολα να παρακολουθησεις πολλές φορές.

 

Το Ξύπνημα της Άνοιξης

Είχα μεγάλες βλέψεις για την ταινία αυτή, περίμενα κάτι κοντά στο στυλ του Natural Born Killers με περισσότερο greek flavour φυσικά. Τον τελευταίο καιρό ανακαλύπτω συνέχεια ελληνικές παραγωγές που αξίζουν την προσοχή μας και είμαι διατεθειμένος να δώσω εκεί τα λεφτά μου, παρά σε κάποιο blockbuster. Δυστυχώς δεν με ικανοποίησε τόσο, παρότι περιείχε μερικά εξαιρετικά στοιχεία. Ένα από αυτά, η πρωταγωνίστρια, creepy και σέξυ ταυτόχρονα, μου έκλεψε την καρδιά. Κάποιες βασικές σκηνοθετικές επιλογές όμως αλλοίωσαν μια ταινία με τεράστιο potential. Δεν ήταν κακή, αλλά περίμενα κάτι συνταρακτικό.

 

Black Mass

Ο Johnny Depp ήταν ο βασικός λόγος που είδα αυτή την ταινία. Όπως έχει γραφτεί "Λοιπόν ναι, ο Τζόνι Ντεπ [...] μπορεί να είναι καλός ηθοποιός. Το ξέραμε αλλά το είχαμε ξεχάσει μετά από τόσες φορές που έκανε τον παλιάτσο για τα λεφτά σε ταινίες σαν τους «Πειρατές της Καραϊβικής» και το «Lone Ranger»". Πράγματι, εδώ μας προσφέρει μια από τις καλύτερες ερμηνείες του, που θα ήταν ακόμα καλύτερη αν του δινόταν ο χώρος. Συνολικά, η ταινία είναι ατμοσφαιρική, καλοφτιαγμένη, γνήσιος διάδοχος των Goodfellas και Donnie Brasco. Αναρωτιέμαι γιατί δεν ακούστηκε τόσο πολύ.

 

One Punch Man

Δεν την έχω ολοκληρώσει ακόμη, αλλά μέχρι τώρα είναι πολύ διασκεδαστική. Ωστόσο, δεν έχω καταλάβει γιατί έκανε τόσο θόρυβο. Ίσως, επειδή μπορούν να τ δουν και άτομα με μηδενική σχέση με τα άνιμε. Προτείνεται σίγουρα σε όσους ψάχνουν μια καλή παρωδία των superhero ταινιών.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3478
  • Reputation:   20254
  • Achievement Points:  3535
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6282 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Και το Spotlight και το Big Short με εντυπωσίασαν. Προσηλωμένες στο στόχο τους ταινίες, ενδιαφέρονται να μεταφέρουν το μήνυμά τους, αποφεύγοντας τον εντυπωσιασμό, θυσιάζουν το λαμπρό επιτελείο ηθοποιών που διαθέτουν, διοχετεύοντας το χρόνο που δίνεται παραδοσιακά στην εμβάθυνση των χαρακτήρων, επίσης στην ανάλυση της διαδικασίας της έρευνας.

Το αμερικάνικο Secret in their eyes ήταν επίσης πολύ καλό , αν και δεν έχω δει το πρωτότυπο για να κάνω συγκρίσεις.

Το Agent Carter v2 με εντυπωσίασε. Πίστευα πως δεν υπήρχε υλικό για δεύτερη σεζόν, αλλά τελικά όχι μόνο υπήρχε αλλά ήταν και πολύ ενδιαφέρον.

 

Αυτό το 22.11.1963 μέχρι στιγμής είναι η πατάτα της σεζόν. Σχεδόν τόσο αδιάφορο όσο το Under the dome! Τυχαίο;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20423
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5051 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Ειδα το "Gods of Egypt". Ενταξει εχει τις γνωστες αμερικανιες μεσα αλλα μου αρεσε η ταινια γενικα.(Κι ο Gerard Butler,μου αρεσε στον ρολο του κακου).

Επισης "Drag me to hell".  Καληηη..Ειχε μεσα ομως και κατι γιακ σκηνες,απο αυτες που σιχαινομαι να βλεπω,αλλα ηταν καλη ταινια και κατι που.....οχι,δεν λεω περισσοτερα. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30791
  • Group:  Members
  • Topic Count:  67
  • Content Count:  674
  • Reputation:   7766
  • Achievement Points:  981
  • Days Won:  5
  • With Us For:  3331 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Εγω συνεχιζω να βλεπω το house of cards.O Kevin Spacey και η Robin Wright συνεχιζουν να δινουν ρεσιταλ ερμηνειας και δολοπλοκιας,φανταστικη σειρα!

Θα προτεινα να δειχνουν αποσπασματα της στο τμημα πολιτικων επιστημων στο πανεπιστημιο! :P ολο και κατι θα μαθαιναν οι φοιτητες!

Επεξεργασία από kostas1969
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12967
  • Reputation:   94938
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4647 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Πραγματικα δεν μπορω να εκφρασω ποσο με απογοητευσε αυτη η ταινια... Κοντεψε να μου φυγει το σαγονι απο το χασμουρητο.Απο τα οσκαρ που ξεχνιωνται ταχυτατα..Βασικα για μενα τα οσκαρ τα πηρε λογω διδακτισμου και πολιτικης ορθοτητας της ακαδημίας. Η μονη αξια/λογος υπαρξης της ταινιας ειναι οτι ως ταινια (και μαλιστα βραβευμενη) αρκετοι θα τη δουν,ενω ως ντοκιμαντερ (που κατα τη γνωμη μου ετσι επρεπε να παρουσιαστει το θεμα) θα περναγε απαρατηρητη. Κατα τα αλλα θεωρω οτι στην αφηγηση επασχε παρα πολυ, πχ ανεφερε ονοματα που στα εδειχνε αρκετα μετα και γενικα δε μπορουσες να συγκεντρωθεις και να απορροφηθεις στο μηνυμα της.Ενδιαφερον επισης ειναι οτι φετος υπηρχε αλλη μια ταινια που μιλαει για αντιστοιχα συγκλονιστικο θεμα:το big short. Μόνο που αυτο πραγματικα ενθουσιαζει και παρουσιαζει το (πολυ πιο περιπλοκο) θεμα του πολυ πολυ καλυτερα.. Κριμα που δεν πηρε αυτο τα βραβεια..

ω γουελ,περι ορεξεως :)

 

Απόλυτα σεβαστή η άποψή σου...!  :)

 

Εγω συνεχιζω να βλεπω το house of cards.O Kevin Spacey και η Robin Wright συνεχιζουν να δινουν ρεσιταλ ερμηνειας και δολοπλοκιας,φανταστικη σειρα!

Θα προτεινα να δειχνουν αποσμασματα της στο τμημα πολιτικων επιστημων στο πανεπιστημιο! :P ολο και κατι θα μαθαιναν οι φοιτητες!

 

Όντως,καταπληκτική σειρά...!Δεν έχω ξεκινήσει ακόμα τον τέταρτο κύκλο...!Περιμένω να βγουν όλοι οι υπότιτλοι για να δω τα επεισόδια μαζεμένα...! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116953
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Βγήκε προχθές και η δεύτερη σεζόν του Bosch. Αργεί λίγο παραπάνω να μπει στο ζουμί αυτή την φορά, αλλά είναι πιο στρωτή η υπόθεση έπειτα, σε σύγκριση με την πρώτη σεζόν. Προτείνεται σε όσους δεν έχουν πρόβλημα με αστυνομικά που δίνουν βάση στου χαρακτήρες. Και φυσικά σε όλους τους οπαδούς των βιβλίων του Κόνελι.

 

Btw, σε αυτό τον κύκλο διασκευάζεται κυρίως το - αδημοσίευτο στην Ελλάδα - Trunk Music και ολίγη από το The Drop και το επίσης αδημοσίευτο The Last Coyote

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11886
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5320 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Εμένα, πάντως, η 4η σεζόν house of cards με απογοήτευσε. Σκέτη αποτυχία. Καταντάει αποκλειστικά σειρά περι πολιτικής χωρίς να έχει απολύτως τίποτα ενδιαφέρον να πει στο θέμα. Και αυτή η προσπάθεια να αντιγράψει την πραγματικότητα πιο πολύ καρικατούρα καταλήγει παρά δραματική τηλεοπτική σειρά. Κρίμα γιατί με τις 2 πρώτες σεζόν είχε δείξει ότι μπορούσε να κάνει κάτι που μετράει. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30791
  • Group:  Members
  • Topic Count:  67
  • Content Count:  674
  • Reputation:   7766
  • Achievement Points:  981
  • Days Won:  5
  • With Us For:  3331 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Μολις ειδα την ταινια 99 Homes http://www.imdb.com/title/tt2891174/?ref_=nv_sr_1,υπεροχη ταινια!Εχει να κανει με την κριση που επικρατησε στην Αμερικη και χιλιαδες ανθρωποι εχαναν τα σπιτια τους απο τις τραπεζες οι οποιες χρησιμοποιουσαν τους καταλληλους ανθρωπους για τις κατασχεσεις.Εξελισσεται ομορφα και εχει αγωνιωδες τελος.Πολυ καλες ερμηνειες απο Michael Shannon και Andrew Garfield.Δειτε την!! :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3504
  • Reputation:   24637
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4580 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Black Sails (Season 3):  E07, 08, 09       t3813.gif

 

 

Τα 'χουμε πει, μην τα ξαναλεμε.. απο τις πιο ποιοτικες σειρες που εχουν βγει ποτε στην τηλεοραση! καθε επεισοδιο και καλυτερο.. το 9 ειναι πολυ συγκινητικο! Ενα για το τελος! Η σειρα εχει ανανεωθει για 4η σεζον  :yahoo:

 

Ενας συμφορουμιτης ετοιμαζει κατι ωραιο γι'αυτην την επικη σειρα! Αναμενετε :)    

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2122
  • Reputation:   20689
  • Achievement Points:  2157
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4549 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Συμφωνω με τα λεγομενα του προλαλησαντα. Το Black Sails ειναι μια σειρα που απολαυσα σε βαθμο τετοιο που ειχα πολυ καιρο, για σειρα. Εξαιρετικη, θα τη χαρακτηριζα ως την πιο αξιολογη underrated σειρα. Ενα ακομη επεισοδιο για το φιναλε, και περιμενουμε του χρονου την 4η σεζον, που ελπιζω να μπουν στο συμπαν και μια νεα χωρα-αυτοκρατορια (αυτοι που παρακολουθειτε τη σειρα, ξερετε ποια εννοω!)

 

p.s. Captain Flint Θεουλης

Επεξεργασία από christs
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3504
  • Reputation:   24637
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4580 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

p.s. Captain Flint Θεουλης

 

Toby Stephens... Μεγαλος ηθοποιος!   :respect:

Επεξεργασία από Γάντζος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30791
  • Group:  Members
  • Topic Count:  67
  • Content Count:  674
  • Reputation:   7766
  • Achievement Points:  981
  • Days Won:  5
  • With Us For:  3331 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

ειδα το 11ο επεισοδιο του house of cards(δεν χορταινω να την βλεπω αυτη την σειρα) και το σημερινο the walking dead.ξερετε,αυτο με τα ζομπια!! :P ,δεν ξερω,ενω μου αρεσει πολυ αυτη η σειρα,εχω αρχισει να την βαριεμαι λιγο,συνεχεια μαχες της ομαδας του Ρικ με αλλα γκρουπ,και λιγα ζομπια ενδιαμεσα,η' πρεπει να βρουν τον απολυτο badass κακο για αντιβαρο του Ρικ για να αποκτησει ενδιαφερον η ισως πρεπει καπου να την ολοκληρωσουν.Αν αυτος ο Νιμαν,ο αρχηγος του αλλου γκρουπ ειναι ο ηθοποιος που διαβασα,τοτε μαλλον θα αποκτησει ξανα ενδιαφερον! :havefun:

Επεξεργασία από kostas1969
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28475
  • Reputation:   190118
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6364 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Συνεχίζοντας να αλιεύω μέσα από το εξαιρετικό BEST OF: TV MURDER MYSTERIES TO BINGE WATCH NOW – 2016 EDITION είδα τα

 

Endeavour 3 σεζόν μέχρι στιγμής με 13 90λεπτα επεισόδια. Είναι τα πρώτα βήματα του Morse από τη θρυλική στη Βρετανία σειρά Inspector Morse. Εξελίσσεται στα μέσα της δεκαετίας του 60. Εξαιρετικά χρώματα, κινηματογράφηση και απεικόνιση της περιόδου. Σε βυθίζει μέσα στην εποχή :)8-/10

 

Hinterland 2 σεζόν μέχρι στιγμής με 8 90λεπτα επεισόδια. Η διαφορετικότητα της έγκειται στο ότι διαδραματίζεται στην Ουαλία και πολλές φορές οι διάλογοι είναι στα Ουαλικά. Εάν έχω καταλάβει καλά η συγκεκριμένη σειρά γυρίζεται σε 2 βέρζιονς. Μια εξ'ολοκλήρου στα Ουαλικά, μια σε ένα 50/50. Νομίζω για πιο "σκληροπυρηνικούς". Ο βασικός ντετέκτιβ δεν πολυπείθει :)6/10

 

The Bletchley Circle 2 σεζόν και πάπαλα με 7 45 λεπτα επεισόδια. Η πρώτη υπόθεση απλώνεται στα 3 επεισόδια της 1ης σεζόν, ενώ στη 2η σεζόν κάθε υπόθεση πιάνει 2 επεισόδια. Αγγλία του 1953-54 με ηρωίδες κάποιες που είχαν δουλέψει στις αποκρυπτογραφήσεις του Bletchley (οι γνωστές ιστορίες με Enigma και Alan Turing), οι οποίες παροπλίστηκαν σχεδόν ως νοικοκυρές μετά τον πόλεμο αλλά με τον χ/ψ τρόπο μπλέκονται σε κάποιες υποθέσεις. 7/10

 

Vexed Λίγο παλιότερη και κάπως δυσκολότερη να βρεθεί :) 9 60λεπτα επεισόδια σε 2 σεζόν από το 2010-12. Στον κεντρικό ρόλο ο Toby Stephens του Black Sails (αν και εγώ τον ήξερα ως τον ανταγωνιστή στο James Bond Die Another Day). Ανάλαφρη και χιουμοριστική με τον κεντρικό ντετέκτιβ να είναι αρκετά ανώριμος, εγωπαθής και σεξομανής :) Δεν διεκδικεί βραβείο ποιότητας, αλλά περνάς καλά. Λογικό το ότι σταμάτησε, διότι σιγά-σιγά τον έκαναν πιο συμπαθή, άρα και λιγότερο ανώριμο/εγωπαθή οπότε χάλαγε η μανέστρα :) Ωραία μουσική :) 7-/10

 

Whitechapel 4 σεζόν με 18 45λεπτα επεισόδια από 2009-2013. Στον κεντρικό ρόλο ο Rupert Penry-Jones που έπαιζε τον Adam Carter για καμπόσες σεζόν στο Spooks. Whitechapel είναι η περιοχή του Λονδίνου όπου είχαν γίνει τα εγκλήματα του Jack the Ripper. Η πρώτη σεζόν ασχολείται με έναν copycat ενώ οι επόμενες συνδυάζονται με κάποιο τρόπο με εγκλήματα 100-200 χρόνων (όχι ως ιστορικές συνέχειες τους. Αλλά αν πω παραπάνω, θα είναι σπόιλερ :) ). Αποπνέει Βικτωριανή μιζέρια και σιγά σιγά γίνεται όλο και πιο σκοτεινή. Ως νοσηρότητα/συναίσθημα μου θύμισε το Riget/Kingdom του Lars Von Trier. Σαφώς και δεν είναι Riget, σαφώς και δεν είναι Von Trier, σαφώς και δεν είναι "τρόμου"/"μεταφυσικό". Μου την έφερνε όμως αυτή τη νοσηρότητα :)7/10

 

Zen 1 σεζόν, 3 90λεπτα επεισόδια του 2011. Ούτε αυτή βρίσκεται εύκολα. Βασίζεται στα βιβλία με τις περιπέτειες του Ιταλού ντετέκτιβ Aurelio Zen του Άγγλου Michael Dibdin. Από διάφορα σχόλια που διάβασα, μάλλον διαστρεβλώνουν αρκετά τον χαρακτήρα :) Λαμβάνουν χώρα στην Ιταλία αλλά είναι γυρισμένα στα Αγγλικά. Έχουν το χιούμορ τους, έχουν τον χαβαλέ τους, έχουν το ούνα-φάτσα-ούνα-ράτσα διαφθορά-διαφθορά-διαφθορά :) αλλά διαθέτουν ως τεράστιο ατού μια "Ευρωπαϊκή" σικάτη αύρα. Άμα μου πείτε ότι ο κεντρικός ήρωας φοράει Αρμάνι, θα το πιστέψω. Θα το πιστέψω άμα μου πείτε ότι ένα κάρο κόσμος φοράει Αρμάνι :) Ωραία μουσικούλα και εδώθε. Και μπέλλα Ιτάλια παντού με μπόλικα εσπρεσσάκια και όμορφα χτήρια 100ετών και βάλε :)7/10

 

Vera. 6 σεζόν μέχρι στιγμής με 25 90λεπτα επεισόδια βασισμένα στα μυθιστορήματα της Ann Cleeves με ηρωίδα την Vera Stanhope. Λαμβάνουν χώρα στην Northumbria (βόρεια Αγγλία, ακριβώς κάτω από τη Σκωτία). Η ηρωίδα θα έλεγα πως είναι ένα θηλυκό ανάλογο του Inspector Frost. Έχει κάτι το επαρχιώτικο επάνω της. Σημείο κατατεθέν της κατ'εμέ το ότι τα ρούχα της μοιάζει σα να είναι τραπεζομάντιλα ή κουρτίνες που κάποιος έραψε σε φορέματα (σαν την Ελένη Καστάνη στο Νήσος :) ) 7/10

 

 

Και πάμε στα εκτός λίστας :)

 

Cadfael 4 σεζόν, 13 75λεπτα επεισόδια από 1994-98 με τον απίστευτο Sir Derek Jacobi να ενσαρκώνει τον ομώνυμο Βενεδικτίνο μοναχό του 12ου αιώνα από τα διάσημα (IMHO) βιβλία της Ellis Peters. Φαίνεται το ότι η κινηματογράφηση είναι παλιά, φαίνεται το ότι δεν είχαν τρελό budget, αλλά λατρεύω Jacobi, καραγουστάρω ταινίες/σειρές εποχής, οπότε 8/10

 

Shetland 3 σεζόν με 14 60λεπτα επεισόδια μέχρι στιγμής. Η κάθε υπόθεση κρατάει τουλάχιστον 2 επεισόδια (ενίοτε και παραπάνω). Γυρισμένη στα ομώνυμα νησιά που είναι βόρεια της Σκωτίας. Συνοδεύονται από την αντίστοιχη προφορά (άρα Tightwad οφείλεις να τα δεις :) ) και έχουν απίστευτα τοπία. Υπ'όψιν. Στα συγκεκριμένα νησιά παίζει να μην υπάρχει ούτε δέντρο για δείγμα :) Μυστήριος τόπος :) Διάφοροι γνωστοί τηλεοπτικοί ηθοποιοί κάνουν περατζάδα από εκείθε :) (ειδικά ο λατρεμένος πλέον Ciaran Hinds). Βασίζεται στα μυθιστορήματα της Ann Cleeves με ήρωα τον Jimmy Perez. 7+/10

 

Night Manager .....ok... φετινό και ολόφρεσκο. 6 επεισόδια βασισμένα στο ομώνυμο βιβλίο του Le Carre με τους Tom Hiddleston (Loki) και Hugh Laurie (Dr House) στους κεντρικούς ρόλους. Αριστουργηματικό. Έχει τις διαφορές του από το βιβλίο. Και πάλι όμως. Αριστουργηματικό. Είχα πάρα πολύ καιρό να δω κάτι με τόση αγωνία/σασπένς..... 8/10.

 

 

Από ταινίες :)

 

Ξαναείδα όλα τα Harry Potter. Μπαμ μπαμ μπαμ το ένα πίσω από το άλλο. Νομίζω ότι αυτό εδώ είναι το Star Wars της σημερινής πιτσιρικαρίας. Πρόκειται για επικό story-telling. Βλέπονται, ξαναβλέπονται και ματαξαναβλέπονται. 9/10 για το σύνολο. Η κάθε ταινία είναι χαμηλότερης βαθμολογίας, αλλά όλο μαζί είναι το κάτι άλλο :) Πραγματικό ταξείδι. Άψογο για τις κρύες νύχτες του χειμώνα (τα ξαναείδα Φλεβάρη :) )

 

Είδα και το Spotlight. Καλή ταινία αλλά με τίποτα για Όσκαρ καλύτερης ταινίας (και φυσικά, τώρα που είδα και το Inside Out τεράστια αδικία που έδωσαν σε αυτή το καλύτερου σεναρίου). Προσωπικά βρήκα το storytelling πολύ κλισαρισμένο, να υπακούει πολύ σε κάποιους κανόνες........

 

λχ βρήκα σεναριακά από γελοίο έως πολύ γελοίο το ξέσπασμα Rufallo... τόσο πολύ ένα "ξέσπασμα για το ξέσπασμα και για να δείξουμε τις εντάσεις και μπλαμπλαμπλαμπλα"....

 

Θεωρώ ότι πήρε τα βραβεία καθαρά λόγω του θέματος που διαπραγματεύεται. Σε τεράστιο βαθμό μου θύμισε την περίπτωση του Dancing with wolves. Και εκείνο είχε κάνει πάταγο στην εποχή του και για εκείνο λέγαμε για τα πράγματα που διαπραγματεύονταν, αλλά πλέον ανάθεμα κι άμα το μνημονεύει κανείς :)6/10. Στην αρχή του είχα δώσει 7/10, αλλά τώρα, που μόλις είδα το Inside Out, είμαι βαθύτατα σιχτιριασμένος για το Όσκαρ σεναρίου :)

 

 

Αυτά τα ολίγα το τελευταίο 2μηνο :) (και στο εντωμεταξύ έχω σιχαθεί τα 3 NCIS........ αλλά και έως ένα βαθμό το Blacklist. μου φαίνονται τόσο απίστευτα ρηχά σε σχέση με όλα αυτά τα βρετανικά αστυνομικά όπου η υπόθεση απλώνεται σε χρόνο και σε χορταίνει :) )

 

:cheers5:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8971
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3503 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Δεν μπορω να πιστέψω οτι το είδες τωρα το Inside Out. Ειδικά απο εσένα δεν το περιμενα. Θεωρούσα δεδομένο οτι το χες δει απο τοτε που βγήκε στα σινεμά. :D

Επεξεργασία από Angel.tze
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116953
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Το Night Manager όντως δυνατό, αλλά στο τελευταίο επεισόδιο αναλώθηκε στο να δείχνει τους πρωταγωνιστές να ρίχνουν παρατεταμένες ματιές όλο νόημα - και καλά - μεταξύ τους. Σαν να μην ήξεραν πως να το κλείσουν αξιοπρεπώς αλλά και να μην θέλουν να φλυαρήσουν έστω και λίγο για να γεμίσουν το κενό. Μικρό ψεγάδι βέβαια σε κατά τα άλλα αξιοπρεπή σειρά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28694
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4806 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

germ νομιζω το χα πει και στο θεμα του inside out αλλα ακριβως αυτο σκεφτομουν για το spotlight. Πραγματικα κριμα που δεν πηρε αυτο το οσκαρ του σεναριου :(

 

Εγω ειδα διαφορα προσφατα. Σε ρυθμους αλμανακο πολυβολου

 

anomalisa:σπαστικα βαρετο,τρομερα αδιαφορο,απορω γιατι ασχοληθηκε κοσμος μαζι του. Για κουλτουριαρηδες με ολη τη σημασια της λεξης :) -/10

 

johny got his gun: σοκαριστικο εργο.Αργο αλλα σου ξυπναει παραξενους υπαρξιακους φοβους.  7,5/10 Αμα το δεις καταλαβαινεις και τι παιζει και σε αυτη την τραγουδαρα των μεταλικα

 

Creed: Ταινια-εκπληξη, δεν περιμενα οτι στο τελος θα μου αρεσε και θα με ξεσηκωσει τοσο. Το ειδα κυριως γιατι με επρηξε ενας φιλος μου λεγοντας μου οτι ειναι πολυ καλο,ο σιλβεστερ αξιζει οσκαρ και οτι θυμιζει ροκυ 1. Καταρχας τι με νοιαζει να θυμιζει ροκυ 1,το καλυτερο ροκυ ειναι το ροκυ 4 \m/ . Αν θελω να δω καλη μποξερικη ταινια βλεπω raging bull :P Πλακιζω,καλο ηταν και το ροκυ 1 :oscar: .Στο θεμα μας, καλος χρυσος ο Ροκυ αλλα οκ,δε θα τον σκεφτομουν για οσκαρ. Οσο για τον Κρηντ και αυτος καλος αλλα δεν ειχε την ιστορια που αγαπησα στο πρωτο ροκυ. Δηλαδη,δειτε και μονοι σας τι motivational σκηναρα υπηρχε τοτε  και τι ειδαμε στο creed. Aφου νομιζα οτι εβλεπα κομμενη σκηνη απο το mad max :P .Anyway η ταινια για να μιλησω και με μποξερικους ορους ειχε καποιους ασχημους γυρους, καποιους καλους και στο τελος κερδιζει στα σημεια :) 7+/10

 

planet of the rapes: Η μονη ταινια που εχω δει απο αυτο το "συμπαν" ειναι αυτη του μπαρτον που οταν την ειχα δει (γυμνασιο;; ) δε με ειχε χαλασει,οχι οτι ειχα πορωθει κιολας. Ειπα να δω την παλια τετραλογια πριν προχωρησω στα καινουργια (για τα οποια βλεπω καλες κριτικες). Λοιπον το πρωτο, του 1968, ειναι οντως καλη ταινια και ας φαινονται τα χρονακια της (στο ρυθμο κυριως,τα εφε της ειναι αξιοπρεπεστατα). Για ταινια του '68 ο τροπος με τον οποιο διαχειριζεται καποιες ιδεες (θρησκεια,οικολογια κλπ) ειναι πολυ καυστικος και "μπροστα" για την εποχη του. Κλασικα, σκεφτεσαι τι εβγαζε η φινος φιλμ (ή οποια αλλη εταιρια τελος παντων) εκεινη την εποχη και σε πιανει καταθλιψη :(   Νομιζω παιρνει ευκολα ενα 8/10. Βαθμο που σε καμια περιπτωση δεν αξιζει καμια απο τις υπολοιπες ταινιες. Πραγματικα κακες, με εκνευρισαν τοσο που τις ειχα σε μικρο παραθυρο σαν συνοδεια στο agar.io που επαιζα ταυτοχρονα   :P Τουλαχιστον τωρα ειμαι ετοιμος για τις καινουργιες (δε χρειαζεται να δειτε τις παλιες πριν τις καινουργιες,απλα εγω ειμαι ψυχαναγκαστικος)

 

let the right one in: σουηδικη (νομιζω) ταινια με ενα κοριτσακι βαμπιρ και το παιδακι που μενει διπλα της που το τραμπουκιζουν στο σχολειο. Περιμενα κατι σε στυλ el spinazio del diablo αλλα δεν...

Θετικα: καπως πρωτοτυπο,ωραια ατμοσφαιρα,καλη σκηνοθεσια Αρνητικα:αργο/βαρετο,απλη/προβλεψιμη πλοκη. Δε μπορω να πω οτι μου αρεσε,οχι ομως οτι ενιωσα οτι εχασα τελειως το χρονο μου. 6/10

Επεξεργασία από dimious
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28475
  • Reputation:   190118
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6364 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

 Κλασικα, σκεφτεσαι τι εβγαζε η φινος φιλμ (ή οποια αλλη εταιρια τελος παντων) εκεινη την εποχη και σε πιανει καταθλιψη :(

 

Εκείνη την εποχή, με τα λεφτά που έβγαζαν από τις εμπορικές ταινίες, χρηματοδοτούσαν πράγματα όπως τα Κόκκινα Φανάρια που πήγαιναν για Όσκαρ. Και στη φτωχή αγροτική Ελλάδα, οι ανησυχίες-προβληματισμοί ήταν πολύ συγκεκριμένοι. Μέσα δεκαετίας 60 λχ είναι όταν έφυγε μια πρώτη ξαδέρφη του πατέρα μου από το χωριό-χωριό για να κατέβει στο "κεφαλοχώρι" που είχε γυμνάσιο, σε ένα γιαπί δίπλα από το δικό μας "πατρικό", χωρίς καν κουφώματα με μια κατσαρόλα, ένα κουτάλι, ένα πηρούνι, ένα γκαζάκι και ένα ράντζο. Ψωμί, αβγά κ.ο.κ. κατέφθαναν από το χωριό-χωριό μια φορά την εβδομάδα ή τις 15 μέρες (φαντάζομαι ότι όλο και κάτι θα έπαιζε και από το σπίτι του παππού μου/θείου της). Μόνη της. Στα 12. (όταν το πρωτάκουσα και διαπίστωσα ότι *τέτοια* πράγματα σύμβαιναν τόσο κοντά στην δική μου την εποχή, είχα πάθει ένα ψιλοσοκ :) ) Πολύ συγκεκριμένοι λοιπόν οι προβληματισμοί οι δικοί της, της οικογένειάς της και του κόσμου τότε. Α ναι. στα τέλη της δεκαετίας παντρεύτηκαν και οι γονείς μου στην Αθήνα. Με ένα θείο του πατέρα μου ράφτη να του ράβει το κουστούμι ως δώρο και τη συγκάτοικο της μητέρας μου να της ράβει το νυφικό ως δώρο. :) Την οικολογία λοιπόν την είχαν γραμμένη σε πολύ συγκεκριμένο σημείο :lol: Για να μη σου πω ότι ο πατέρας μου μισούσε το χιόνι. Και πάντα μου έλεγε το πως θυμόταν ως πιτσιρικάς που έπρεπε να έρθουν οι μεγαλύτεροι να το σκάψουν προκειμένου να πάει σχολείο.... :) 

 

Σε αυτό το πλαίσιο λοιπόν έβαζαν ιταλικό νεορρεαλισμό και έβγαζαν διαμάντια όπως το Συνοικία το Όνειρο από τα λεφτά που είχαν βγάλει από το Ξύλο βγήκε απτον παράδεισο, από το Κλωτσοσκούφι, από τη Μανταλένα και δεν συμμαζεύεται :)

 

Και εν συνεχεία όλη αυτή η υποδομή καταστράφηκε και ήρθε ο Τζέιμς Πάρις, ο Πρέκας και δεν συμμαζεύεται :) 

 

Εάν δεν είχε καταστραφεί? ....... well, υπάρχει η Ευρυδίκη Β.Α. 2037, υπάρχει η Πρωινή Περίπολος, που σου αφήνουν ματιές στο τι θα μπορούσε να υπάρξει. Ένας Λάνθιμος λχ 30 χρόνια πριν....

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3478
  • Reputation:   20254
  • Achievement Points:  3535
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6282 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

θεωρώ τηγ Συνοικία το όνειρο την πιο ανθρώπινη ταινία του ελληνικού κινηματογράφου, για μένα είναι και η πιο τίμια και υποκειμενικά την ασπάζομαι ως αγαπημέμη μου ελληνική, με δεύτερη τη γλυκιά συμμορία, τρίτη τη ρεβάνς , και συνεχιζω με Λευτέρη Δημακόπουλο, Τέλος εποχής και ίσως τα Δελφινάκια.Έχω στα σκαριά μια δημοσκόπηση....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3504
  • Reputation:   24637
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4580 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Συνοικια το ονειρο... την ειδα περυσι τα Χριστουγεννα! (την βρηκα στο youtube και συνεδεσα το laptop με την τηλεοραση) 

 

Πολυ ρεαλιστικη.. και εκεινο το τραγουδι αρχης!!  :yes:

 

υ.γ  1000οστο ποστ!   :awesome:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6266
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  410
  • Reputation:   2265
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5748 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Εναλλακτικό τέλος για το Revenant:

 

 

:lmao:  :lmao:  :lmao:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30791
  • Group:  Members
  • Topic Count:  67
  • Content Count:  674
  • Reputation:   7766
  • Achievement Points:  981
  • Days Won:  5
  • With Us For:  3331 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

ωραιος!! :lmao:  :lmao:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3478
  • Reputation:   20254
  • Achievement Points:  3535
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6282 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το marvel agents od shield s03e14 , το χειρότερο επεισόδιο τηλεοπτικής σειράς μαρβελ .... σενάριο για πεντάχρονα και σκηνοθεσία του κ*λου! Προσέξτε τη σκηνή στην κουζίνα.. Ένας κακός μπαίνει μέσα αλλά τα δυο αδέλφια μάχονται το καθένα από έναν!!!!! Αίσχος!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3504
  • Reputation:   24637
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4580 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Black Sails (season finale): τι ειδαν τα ματακια μου!!!  :respect:  σε ολους τους συντελεστες! αυτο που παρακολουθουμε ειναι ποιοτικη τηλεοραση! (100 φορες καλυτερο απο το ''Pirates of the caribbean'') Δε μπορω να περιμενω για την 4η σεζον :D

 

 

Eδω μια ωραια συνεντευξη με τους δημιουργους της σειρας σχετικα με οσα συνεβησαν στην 3η σεζον και τι ερχεται στην 4η !!   :yahoo:   t3819.gif

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30791
  • Group:  Members
  • Topic Count:  67
  • Content Count:  674
  • Reputation:   7766
  • Achievement Points:  981
  • Days Won:  5
  • With Us For:  3331 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

μολις ειδα 2 ελληνικες ταινιες,το τεταρτη 4.45 και το ο εχθρος μου,πολυ ωραιες ταινιες,και ειχα πολυ καιρο να δω καλη ελληνικη ταινια.

 

http://www.imdb.com/title/tt3737988/?ref_=fn_al_tt_3

 

http://www.imdb.com/title/tt2544182/?ref_=fn_al_tt_1

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30791
  • Group:  Members
  • Topic Count:  67
  • Content Count:  674
  • Reputation:   7766
  • Achievement Points:  981
  • Days Won:  5
  • With Us For:  3331 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

ειδα το ογδοο και τελευταιο επεισοδιο της σειρας 11.22.63,που οπως φαινεται κλεινει και τελειωνει σαν σειρα,την εβλεπα επειδη εχω ενα κολλημα με την δολοφονια του Κενεντι και ολες τις θεωριες συνωμοσιας που αναπτυχθηκαν.Αυτο που με νοιαζει σε αυτο το θεμα και το ουσιωδες ειναι πως θα ηταν αραγε ο κοσμος αν ο Κενεντι δεν δολοφονουνταν?Το σιγουρο ειναι οτι θα αποσυροταν απο το Βιετναμ με οτι συνεπειες θα ειχε αυτο για την πολεμικη βιομηχανια των ΗΠΑ,και προωθουσε καποιες νομοθεσιες που σε καποιους δεν "αρεσαν".Δεν ξερουμε τι θα γινοταν με την Ρωσια αν ζουσε,δεν ξερουμε καν αν θα εκλεγοταν δευτερη φορα.Τα αν ειναι παρα πολλα.Αλλα και τροφη για σκεψη...Ποιος ξερει...μπορει ο κοσμος να ηταν καλυτερος...αλλα ποτε δεν ξερεις...μπορει να ηταν και χειροτερος...σκεφτειτε το... :thinking:

Επεξεργασία από kostas1969
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.