Μετάβαση στο περιεχόμενο

Oh what a day: Happy Birthday Day! [ Τόπικ ευχών γενεθλίων, γιορτών και όχι μόνο! ]


DJO

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  27235
  • Group:  Members
  • Topic Count:  48
  • Content Count:  1360
  • Reputation:   9719
  • Achievement Points:  1360
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4172 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

happy_birthday_cake_with_candles-1920x12

  • Like 13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22418
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  639
  • Reputation:   7528
  • Achievement Points:  639
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4614 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Χρόνια πολλά και καλά,εύχομαι και εγώ με την σειρά μου,στον Μενίρ και στον Drunk crocodile,δυό εξέχουσες προσωπικότητες αυτού του forum!

 

                            :birthday:  :orchestra:  :birthday:  :gift:  :birthday:

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Χρόνια πολλά post-5259-0-74677900-1323857946.gifστον αγαπημένο φίλο, με τον οποίο μας συνδέουν πολλά, Γιάννη aka Ηρακλή Μενίρ Πουαρό. Να είναι γερός, να χαίρεται τους γονείς του -και ιδιαίτερα τη μητέρα του, με την οποία συνυπήρξαμε φιλικά στον ίδιο εργασιακό χώρο για δυο δεκαετίες- και την αδελφή του, να δημιουργήσει, όποτε το αποφασίσει, μια ευτυχισμένη προσωπική οικογένεια και να έχει επαγγελματική εξέλιξη αντάξια τών προσόντων του. Και, φυσικά, να πλουτίζει συνεχώς την κομικσική συλλογή του. Τρέμετε ... Μεγάλα Σήριαλ. 

Γιάννο μου, πρόσεξε μόνο, γιατί στα γαλλικά υπάρχει  η λέξη poireau, ομόηχη με το επώνυμο τού διάσημου ντετέκτιβ Hercules Poirot, που σημαίνει :mafia: πράσο!!!

 

Επίσης, χρόνια πολλά post-5259-1221509988.gif στον καλό μου φίλο Κώστα aka Drunk Crocodile, τακτικό μέλος τής παρέας τών σαββατιάτικων συναντήσεων στην ΛΕΦΙΚ.

 

Ακόμη, χρόνια πολλά happy_name_day_sign_by_mirz123-d37gxto.g στον αγαπητό φίλο και εκλεκτό δημιουργό Ηλία Χατζούδη aka ElChat.

 

Τέλος, να ζήσουν και όλοι οι φίλοι που είχαν χτες ή έχουν σήμερα τα γενέθλιά τους, καθώς και οι υπόλοιποι Ηλίες και οι Ηλιάνες τού φόρουμ.

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25525
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  568
  • Reputation:   2941
  • Achievement Points:  568
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4300 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Drunk Crocodile

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΆ

LemmyPublicity1ROBERTJOHN_20101130_12321

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3299
  • Group:  Members
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  535
  • Reputation:   5347
  • Achievement Points:  535
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6102 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Χρόνια πολλά Κώστα και Γιάννη!!! Ότι επιθυμείτε!!!  Θα τα πούμε σίγουρα και στη λέσχη κάποια στιγμή από κοντά  :birthday:  :birthday:  :blob3:  :blob3:

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55411
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5411 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Drunk Crocodile & Μενίρ χρόνια πολλά!!! :)

 

:beer:

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4970 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

χίλια ευχαριστώ παιδιά! Άντε, να μας χαίρονται αγαπητέ Μενιρ :nek: :nek:

:beer: :beer: :beer: :beer: και ελπίζω σε λίγο καιρό οτι θα βρω αληθινές να σας φέρω :beer: :beer: :beer:

  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24291
  • Group:  Members
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  376
  • Reputation:   2891
  • Achievement Points:  376
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4474 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Drunk Crocodile και Μενίρ χρόνια σας πολλά!!!

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121004
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6347 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

From the archives of the ancient GCians:

 

Μια φορά κι έναν καιρό ήταν ένα κροκοδείλι που έπινε μπύρες. Είχε πάει λοιπόν με την παλιοπαρέα στη Bayern στη Γλυφάδα. Βρίσκονται εκεί αλλιγάτορες, ερπετοειδείς, ο Cobra (της Ντελόνγκι) και όλα τα ερπετά γενικότερα. Αφού φιδιάσαν λοιπόν και κάναν κυριολεκτικά μπάνιο στην παγωμένη μπύρα, πάει ο κροκόδειλας να φύγει με τη φεράρι του. "Έη, Κωστ, μπρρρ! Πως θα πας οδηγώντας μετά από τόσα λίτρα; Πήγαινε καλύτερα κολυμπώντας!" Ο Μεθυσμένος Κροκόδειλος χαμογελώντας είπε "οκ" και χοπ! Έπεσε μέσα στα κρυστάλλινα νερά του Σαρωνικού. Εκεί που κολυμπούσε αμέριμνος τραγουδώντας post-meta-art τραγουδάκια, ο κακός Ηρακλής Πουαρώ του πέταξε ένα μενίρ και τον γύρισε τούμπα.

 

ΕΤΣΙ ΒΡΕΘΗΚΕ ΑΥΤΗ Η ΤΣΑΝΤΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΚΥΡΙΕ ΔΙΚΑΣΤΑ! ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΔΕΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΠΟΤΕ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΣ ΕΚΛΕΨΑ ΤΗΝ ΤΣΑΝΤΑ!

 

  :party: Και μετά το αιρ κονδίσιον, ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΙ ΡΕ ΤΡΕΛΩΝΙΑ!!!!!!!!!!!!! :party4: Ό,τι επιθυμείτε κι άλλα τόσα! :yahoo:

 

@ both: https://www.youtube.com/watch?v=bolOZA_Bi68  :dance::hop:

 

g_1247494022cake_is_awesome_11.jpg

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4970 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

στην αρχή διαβάζω τελώνια και λέω, τι λεει, το έριξε στον Τολκιν και υπερκάηκε :lol: :lol: ??

:beer: :beer:

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20426
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5057 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Χρονια πολλα Γιαννη :hug2:  και Κωστα!!! :party::party3::party4::cheers5:

Οτι επιθυμειτε με υγεια πανω απ'ολα!!!

post-12750-0-28464500-1374326461_thumb.jpeg

post-12750-0-30720100-1374326470_thumb.jpg

 

 

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30824
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6179 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

post-5259-13167633046637.gifΓιάννη και Κώστα!

 

 

:beer6: :beer6: :beer6: :beer6: :beer6: :beer6: :beer6: :beer6:

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85722
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4212 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Χρόνια πολλά και καλά σε δύο από τα πιο αγαπητά παιδιά του GC !!!!!!

 

Στο φίλο Κώστα (που εκτός από την αγάπη για τα κομικς μας ενώνει και το πάθος για τη μουσική ) και στον φίλο Γιάννη που έχω τη χαρά να τα λέω συχνά μαζί του στη Λέσχη .

 

Να στε καλά και οι δύο με υγεία ευτυχία και δύναμη ...........   :party3::party4::orchestra:

 

 

scream-music-tour-happy-birthday-eric-ke

  • Like 13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4309
  • Reputation:   34154
  • Achievement Points:  4433
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

385 μέρες πέρασαν από τότε που γράφτηκα στο GC χάρη στον αγαπητό μου Τρύφων!!! Όσο μετράω αντίστροφα από τότε στο μυαλό αυτές τις ημέρες μόνο ευχάριστες στιγμές έχω να θυμάμαι.. Μου ανοίχτηκε ένας νέος κόσμος. Πάντα διάβαζα, διαβάζω και θα διαβάζω Disney... Αλλά όλοι εσείς με κάνατε να τα δώ από μία οπτική γωνιά που ούτε την φανταζόμουν. Γουστάρω πολύ που υπάρχει ένας χώρος οπού μπορούμε να ανταλλάσουμε απόψεις και νέα σχετικά με τα αγαπημένα μας κόμιξ. Χωρίς γκρίνιες. Χωρίς εχθρότητες. Μα με χαμόγελο και πραγματική διάθεση να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλον!!! Δε νομίζω να υπάρχει πιο δεμένο φόρουμ επί Ελληνικού Διαδυκτίου. Έχουμε πετύχει κάτι πολύ δύσκολο εδω μέσα. Λέω "εχουμε" γιατί όλοι έχουμε βάλει το... διαδυκτιακό λιθαράκι μας.

 

Μα όσο άψογο και αν είναι το Forum παραμένει απρόσωπο. Δε λέω, μας χαρίζει άμεση και γρήγορη επαφή. Έχω ζήσει απίστευτες στιγμές εδώ μέσα. Τόσο στα διάφορα θέματα όσο και στο φωναχτόκουτο (εκεί φυσικά μιλάμε για ΕΠΙΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ...). Οπότε κάτι έλειπε. Χρειάστηκε 3 χρόνια για να υλοποιηθεί. Εδώ και 4 και κάτι χρόνια μας έχει χαρίσει μοναδικές στιγμές. Μα το κυριότερο? Γνωριμία από κοντά. Το πιο σημαντικό. Μιλάω φυσικά για το κτήριο επί της οδού...

 

Αγίας Είρηνης 5 στο Μοναστηράκι. Η δεύτερη "τρέλλα" του Προέδρου μετά την προαναφερθείσα. Μα χωρίς "τρέλλα" δε θα είχε γίνει τίποτα από αυτά!!! Πλέον έχουμε ένα χώρο να μαζευόμαστε, να τα λέμε και να διαβάζουμε και τα αγαπημένα μας κόμιξ. Ένας χώρος που για εμένα είναι το δεύτερο σπίτι μου. Υπέροχες προβολές ταινιών και ποικίλες άλλες εκδηλώσεις. Όλα με βάσισμένα στον υπέροχο κόσμο των Κόμιξ!!!

 

Για αυτό θέλω να σας ευχαριστήσω πρώτα για την αληθηνή φιλία σας και μετά για τις υπέροχες ευχές σας!!!

 

Κώστα μου πολύχρονος και ότι επιθυμείς!!! Μην ακούς τον "κακό" νουνό μου. Φτάνει η ώρα που θα πάρει το χαρτί και στεναχωριέται ο καυμένος!!! (:P)

  • Like 19
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  28737
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1410
  • Reputation:   6917
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4075 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  84

385 μέρες πέρασαν από τότε που γράφτηκα στο GC χάρη στον αγαπητό μου Τρύφων!!! Όσο μετράω αντίστροφα από τότε στο μυαλό αυτές τις ημέρες μόνο ευχάριστες στιγμές έχω να θυμάμαι.. Μου ανοίχτηκε ένας νέος κόσμος. Πάντα διάβαζα, διαβάζω και θα διαβάζω Disney... Αλλά όλοι εσείς με κάνατε να τα δώ από μία οπτική γωνιά που ούτε την φανταζόμουν. Γουστάρω πολύ που υπάρχει ένας χώρος οπού μπορούμε να ανταλλάσουμε απόψεις και νέα σχετικά με τα αγαπημένα μας κόμιξ. Χωρίς γκρίνιες. Χωρίς εχθρότητες. Μα με χαμόγελο και πραγματική διάθεση να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλον!!! Δε νομίζω να υπάρχει πιο δεμένο φόρουμ επί Ελληνικού Διαδυκτίου. Έχουμε πετύχει κάτι πολύ δύσκολο εδω μέσα. Λέω "εχουμε" γιατί όλοι έχουμε βάλει το... διαδυκτιακό λιθαράκι μας.

 

Μα όσο άψογο και αν είναι το Forum παραμένει απρόσωπο. Δε λέω, μας χαρίζει άμεση και γρήγορη επαφή. Έχω ζήσει απίστευτες στιγμές εδώ μέσα. Τόσο στα διάφορα θέματα όσο και στο φωναχτόκουτο (εκεί φυσικά μιλάμε για ΕΠΙΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ...). Οπότε κάτι έλειπε. Χρειάστηκε 3 χρόνια για να υλοποιηθεί. Εδώ και 4 και κάτι χρόνια μας έχει χαρίσει μοναδικές στιγμές. Μα το κυριότερο? Γνωριμία από κοντά. Το πιο σημαντικό. Μιλάω φυσικά για το κτήριο επί της οδού...

 

Αγίας Είρηνης 5 στο Μοναστηράκι. Η δεύτερη "τρέλλα" του Προέδρου μετά την προαναφερθείσα. Μα χωρίς "τρέλλα" δε θα είχε γίνει τίποτα από αυτά!!! Πλέον έχουμε ένα χώρο να μαζευόμαστε, να τα λέμε και να διαβάζουμε και τα αγαπημένα μας κόμιξ. Ένας χώρος που για εμένα είναι το δεύτερο σπίτι μου. Υπέροχες προβολές ταινιών και ποικίλες άλλες εκδηλώσεις. Όλα με βάσισμένα στον υπέροχο κόσμο των Κόμιξ!!!

 

Για αυτό θέλω να σας ευχαριστήσω πρώτα για την αληθηνή φιλία σας και μετά για τις υπέροχες ευχές σας!!!

 

Κώστα μου πολύχρονος και ότι επιθυμείς!!! Μην ακούς τον "κακό" νουνό μου. Φτάνει η ώρα που θα πάρει το χαρτί και στεναχωριέται ο καυμένος!!! ( :P)

 

 

Θεός απλά! :spidey_yeah_that: :spidey_yeah_that: :spidey_yeah_that: :spidey_yeah_that:  Η αλίθια να λέγετε!! Και γω που είμαι έμπιρος φορουμάς και'χω φάει τα φόρουμ με το κουτάλι τόσα χρόνια,αυτό το φόρουμ κάνει τη διαφορά! αν και δεν είμαι κομιξάκιας σας παραδέχομε!!! :spidey_yeah_that: :spidey_yeah_that: :spidey_yeah_that: :spidey_yeah_that:

 

 

Σινεχίστε έτσι!!! :blob3::valt::blob3:

  • Like 13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Επειδή άργησα και θέλω να κατέβω Λέσχη, επιφυλάσσομαι να απαντήσω στο "επικό" ποστ τού φίλου Μενίρ όταν επιστρέψω.

Επεξεργασία από tryfev
  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36526
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5415 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

.... Γιάννο μου, πρόσεξε μόνο, γιατί στα γαλλικά υπάρχει  η λέξη poireau, ομόηχη με το επώνυμο τού διάσημου ντετέκτιβ Hercules Poirot, που σημαίνει :mafia: πράσο!!!

 

:lol:  :lol:  :lol:  :lol: :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:   :gif_comics:  :woots:

:obelix:     Που πας ρε Οβελιξ τόσο ορεξάτος;

-<< τρέχω να βάλω κορδέλες στο Μενίρ μου,γιορτάζει σήμερα για χάρη του θα φάω 12 αγριογουρουνα  και 23 τούρτες.->>

:popcorn:  :beer7:  :valtnino:  :beer7:  :partytime:  :beer7:  :beer2:  :beer7: :beer7:   :beer::beer7:   :beer5:  :beer7:   :cheers5:  :beer7:   :cheers3:  :party3: -<< Τι γίνεται ρε παιδι'α αφηστε και καμμιά μπύρα και για εμάς.>>

-<<Δεν γίνεται  χικ η λέσχη βαρελοφρόνων χικ τιμά ένα εξαιρετικο μέλος της χικ  και μέλλων πρόεδρο της τον χικ μεθυσμένο χικ χταπόδι οχι τον σαύρα χικ οχι οχι τον σαμιαμιδι,τον αλιγάτορα...κοίτα χικ να δεις δε μας νοιάζει ποίος ή τι είναι χικ αλλά το ότι είναι μεθυσεμένος,,,σμεμενος θυμενεμένος χικ ...το ότι πίνει χοκ (όλο χικ θα κανω) 

 

Αγαπητά παιδιά Κ,ωστα & Γιάννη σας εύχομαι ότι επιθυμία έχετε να σας βγεί (παντως η δικιά μου δεν βγήκε.την Μόνικα Μπελούτσι ζήτησα στην πόρτα μου να βρω και όλο κάτι γριές για έρανο έρχονται και για τα κοινοχρηστα οι κόρες του Κολωκοτρόνη.  )

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12986
  • Reputation:   95121
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  430
  • With Us For:  4653 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Χρόνια πολλά κι από εμένα στους φίλους μου Γιάννη και Κώστα,καθώς και σε όλα τα παιδιά που έχουν γεννέθλια και γιορτή...!

Να έχετε πάντα την υγεία σας και επιτυχίες σε όλους τους τομεις της ζωής σας...!

 

:cheers5:

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76876
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5870 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Χρόνια πολλά και μεθυσμένα drunk!


 


 


images.jpg


 


 


Χρόνια πολλά Μενίρ Πουαρω!


 


:birthday: :birthday: :birthday:


  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21723
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4398 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Xρονια πολλα σε Ντρανκ και Μενιρ !! Να τα εκατοστισετε και οτι επιθυμειτε ! :):yahoo::blob3:

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116982
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6190 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Χρόνια πολλά, Fredy!

 

 :birthday::toyrta:

 

:cheers5:

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4309
  • Reputation:   34154
  • Achievement Points:  4433
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ευχαριστώ και τα υπόλοιπους φίλους για τις ευχές τους!!! Να έχουμε όλοι μια υπέροχη Κυριακή!!!

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Στον Μενίρ ευχήθηκα από το Facebook, οπότε χρόνια πολλά στον Drunk Croc, μακάρι να πάρεις το πτυχίο σου, να πας σε πολλές συναυλίες ακόμα και να γεμίσεις κόμικς! :D 

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Χρόνια πολλά post-5259-1221509988.gif στον φίλο Fredy (ήταν το ένα από τα δύο πρόσωπα που με υποδέχθηκαν στην Λέσχη, στις 5 Νοεμβρίου 2009, μέρα πρώτης επίσκεψής μου στον αγαπημένο πια χώρο και εγγραφής μου ως μέλους, το δεύτερο πρόσωπο ήταν η Erma Jaguar) και στους υπόλοιπους φίλους που γιορτάζουν σήμερα τα γενέθλιά τους.

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

385 μέρες πέρασαν από τότε που γράφτηκα στο GC χάρη στον αγαπητό μου Τρύφων!!! Όσο μετράω αντίστροφα από τότε στο μυαλό αυτές τις ημέρες μόνο ευχάριστες στιγμές έχω να θυμάμαι.. Μου ανοίχτηκε ένας νέος κόσμος. Πάντα διάβαζα, διαβάζω και θα διαβάζω Disney... Αλλά όλοι εσείς με κάνατε να τα δώ από μία οπτική γωνιά που ούτε την φανταζόμουν. Γουστάρω πολύ που υπάρχει ένας χώρος οπού μπορούμε να ανταλλάσουμε απόψεις και νέα σχετικά με τα αγαπημένα μας κόμιξ. Χωρίς γκρίνιες. Χωρίς εχθρότητες. Μα με χαμόγελο και πραγματική διάθεση να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλον!!! Δε νομίζω να υπάρχει πιο δεμένο φόρουμ επί Ελληνικού Διαδυκτίου. Έχουμε πετύχει κάτι πολύ δύσκολο εδω μέσα. Λέω "εχουμε" γιατί όλοι έχουμε βάλει το... διαδυκτιακό λιθαράκι μας.

 

Μα όσο άψογο και αν είναι το Forum παραμένει απρόσωπο. Δε λέω, μας χαρίζει άμεση και γρήγορη επαφή. Έχω ζήσει απίστευτες στιγμές εδώ μέσα. Τόσο στα διάφορα θέματα όσο και στο φωναχτόκουτο (εκεί φυσικά μιλάμε για ΕΠΙΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ...). Οπότε κάτι έλειπε. Χρειάστηκε 3 χρόνια για να υλοποιηθεί. Εδώ και 4 και κάτι χρόνια μας έχει χαρίσει μοναδικές στιγμές. Μα το κυριότερο? Γνωριμία από κοντά. Το πιο σημαντικό. Μιλάω φυσικά για το κτήριο επί της οδού...

 

Αγίας Είρηνης 5 στο Μοναστηράκι. Η δεύτερη "τρέλλα" του Προέδρου μετά την προαναφερθείσα. Μα χωρίς "τρέλλα" δε θα είχε γίνει τίποτα από αυτά!!! Πλέον έχουμε ένα χώρο να μαζευόμαστε, να τα λέμε και να διαβάζουμε και τα αγαπημένα μας κόμιξ. Ένας χώρος που για εμένα είναι το δεύτερο σπίτι μου. Υπέροχες προβολές ταινιών και ποικίλες άλλες εκδηλώσεις. Όλα με βάσισμένα στον υπέροχο κόσμο των Κόμιξ!!!

 

Για αυτό θέλω να σας ευχαριστήσω πρώτα για την αληθηνή φιλία σας και μετά για τις υπέροχες ευχές σας!!!

 

Κώστα μου πολύχρονος και ότι επιθυμείς!!! Μην ακούς τον "κακό" νουνό μου. Φτάνει η ώρα που θα πάρει το χαρτί και στεναχωριέται ο καυμένος!!! ( :P)

 

Κατ' αρχήν χρωστάω την απάντηση στο "επικό" όπως είπα ευχαριστήριο ποστ τού φίλου Μενίρ. ΄Ισως η προτροπή μου να συνέβαλε στην απόφαση κάποιων φίλων που στη συνέχεια έγιναν από τα πιο ενεργά μέλη της (Figolfin, Strativarious) να αρχίσουν να έρχονται στην Λέσχη.

΄Ομως η ένταξη τού Γιάννου σ' αυτήν ήταν -όπως αναφέρει κι ο ίδιος και τον ευχαριστώ- αποκλειστικά δικό μου έργο. Από εκεί και πέρα φυσικά αυτονομήθηκε κι έγινε κι αυτός ενεργό μέλος και συστηματικός θαμώνας με σημαντική παρουσία στις εκδηλώσεις της και -κυρίως- στις Σαββατιάτικες απογευματινές και Κυριακάτικες πρωινές συναθροίσεις.

 

Χαρακτήρισα "επικό" το παραπάνω ποστ γιατί περιγράφει με τόση ζωντάνια και πειστικότητα όσα μάς προσφέρουν η Λέσχη και οι φίλοι με τους οποίους συναντιόμαστε εκεί, ώστε δεν έχει κανείς να προσθέσει τίποτε περισσότερο.

 

Ας βοηθήσουμε, λοιπόν, όλοι να μείνει ζωντανός για πολλά πολλά χρόνια ο αγαπημένος αυτός χώρος συντροφικότητας, αναψυχής, πνευματικής ανάτασης και ανταλλαγής απόψεων για την αγαπημένη μας ενασχόληση, τα κόμικς.

 

Και για να μην κάνω περιττά ποστ, θα προσθέσω την εμπειρία μου από τη χτεσινή βραδιά. ΄Εφτασα λοιπόν κατά τις 8.30 με γλυκά, σνακ και μπίρες για να κεράσω για τα γενέθλιά μου. Με υποδέχθηκε με ανοιχτή αγκαλιά η οικοδέσποινα, η Λένα μας, και γύρω από το τραπέζι ήταν ο Κώτσος (που έφυγε σύντομα), η Χριστίνα, ο Πιτ με τον συμπαθέστατο αδελφό του και εορτάζοντα -χρόνια πολλά κι από εδώ Ηλία- και η γλυκύτατη νέα φίλη και εκλεκτή δημιουργός Αλεξία Λουγιάκη ενώ σε διπλανό τραπέζι κάθονταν δυο νέοι φίλοι που διάβαζαν κόμικς. Μείναμε εκεί για ένα απολαυστικό τρίωρο (η Λένα έφυγε πιο νωρίς) τρώγοντας, πίνοντας, και κουβεντιάζοντας για κόμικς και άλλα πολλά.

Αισθητή η απουσία τού Μενίρ, αλλά, όπως μού είχε εξηγήσει στο ευχετήριο τηλεφώνημα που του έκανα, είχε κάποια άλλη υποχρέωση και δεν μπορούσε να κατέβει.

Φεύγοντας, στη στροφή Πανεπιστημίου και Ομονοίας γύρω στις 11.30, πήρε το μάτι μου τον φίλο Geokon στον πάγκο με τις κυριακάτικες εφημερίδες. Καθώς, λοιπόν, τα ταξί που παρκάρουν εκεί είχαν αφήσει ένα κενό, σταμάτησα, βγήκα από το αμάξι και τα είπαμε ένα-δυο λεπτά.

Επεξεργασία από tryfev
  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10026
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  422
  • Reputation:   2837
  • Achievement Points:  422
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5455 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες, να τα εκατοστήσετε!!!!!!!!!!!!!!!!

 

:toyrta::party2::)

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25978
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  927
  • Reputation:   7609
  • Achievement Points:  927
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4215 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Τελευταία και καταυδρωμένη..αλλα κάλιο αργά παρά αργότερα..:P


Χρονια πολλά Γιαννούκο μουυυυυυυ!!!! :hug2:


και


Χρόνια πολλά Drunk!! :holidays:


95mj-2d.jpg...δεν κρατήθηκα..:P

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36526
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5415 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Παναγιώτη -ΦΡΕΝΤΥ- μου χρόνια σου πολλά.Να είσαι πάντα καλά.

Επεξεργασία από Λουλούκα Μπαουλογλου
  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82145
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6064 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Menir, Drunk χρόνια σας πολλά και χρόνια σας καλά.

 

PhantomDuck & MrD έχετε γενέθλια την ίδια μέρα!!:::!: :party:

 

 

:toyrta:

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12189
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  848
  • Content Count:  3050
  • Reputation:   41695
  • Achievement Points:  3061
  • Days Won:  28
  • With Us For:  5165 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Χρόνια σας πολλά PhantomDuck και mr-d με υγεία και ευτυχία.

 

:toyrta:

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.