Μετάβαση στο περιεχόμενο

WARCRAFT: THE SUNWELL TRILOGY


DiafanosK

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις

Τίτλος:
WARCRAFT: THE SUNWELL TRILOGY
Σενάριο/Kείμενα:
Richard Knaak
Σχέδιο:
Jae-Hwan Kim
Hμερ. έκδοσης:
09-2005
Εξώφυλλα:
3 + 3 Οπισθόφυλλα ΕΔΩ ΛΙΣΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ
Τεύχη:
3
Κατηγορία:
Σειρά/Αυτοτελή
Είδος εντύπου:
Κόμικ
Βιβλιοδεσία:
Ράχη με μαλακό εξώφυλλο
Περιεχόμενο:
Φαντασίας
Μέγεθος:
12.5 x 19.0
Σελίδες:
168
Χρώμα:
Ασπρόμαυρο (ΑΜ)
Μετάφραση:
Ορέστης Μανούσος
Πρωτότυπος τίτλος:
Warcraft: The Sunwell Trilogy (Tokyopop, 2005)
Προέλευση:
Αμερικανική
ISBN:
960-306-512-9, 960-306-540-4, 978-960-306-602-6
Τίτλος:
WARCRAFT - THE SUNWELL TRILOGY: ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΗ ΕΚΔΟΣΗ
Σενάριο/Kείμενα:
Richard Knaak
Σχέδιο:
Jae-Hwan Kim
Hμερ. έκδοσης:
13-12-2008
Εξώφυλλα:
1 + 1 Οπισθόφυλλα ΕΔΩ ΛΙΣΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ
Τεύχη:
1
Κατηγορία:
Αυτοτελές
Είδος εντύπου:
Κόμικ
Βιβλιοδεσία:
Ράχη με σκληρό εξώφυλλο
Περιεχόμενο:
Φαντασίας
Μέγεθος:
19.0 x 28.0
Σελίδες:
504
Χρώμα:
Ποικίλο
Μετάφραση:
Ορέστης Μανούσος
Πρωτότυπος τίτλος:
Warcraft: The Sunwell Trilogy (Tokyopop, 2005)
Προέλευση:
Αμερικανική
ISBN:
978-960-306-734-4

  • Member ID:  179
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  115
  • Reputation:   214
  • Achievement Points:  115
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6354 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

WarcraftTheSunwell_0001.jpgWarcraftTheSunwell_0002.jpgWarcraftTheSunwell_0003.jpg

 

Να και κάτι πολύ ωραίο ελληνικό που ανακάλυψα και φαίνεται εντυπωσιακό!

Σας σκανάρω τα εξώφυλλα μιας και προορίζεται για δώρο και επανέρχομαι αύριο με το πρώτο μέρος..

Το σχέδιο μέσα πάντως είναι αρκετά αξιόλογο.Προσωπικά με κέντρισε και το διάβασα αν και δεν έχω ιδέα από το World Of Warcraft

:D

 

Περιγραφή πρώτου βιβλίου WARCRAFT The Sunwell Trilogy Βιβλίο 1: Το Κυνήγι του Δράκου {εκδόσεων Anubis}

Καθώς η Μάστιγα των Νεκροζώντανων απειλεί για μια ακόμα φορά το μαγικό κόσμο του Αζεροθ, ένας γαλάζιος δράκος πετά πάνω από τα ερείπια του Λόρντερον αναζητώντας μια μυστηριώδη δύναμη που μπορεί να αλλάξει τις ισορροπίες του πολέμου. Στο δρόμο του θα γνωρίσει την Ανβήνα, μια πανέμορφη κοπέλα που αποφασίζει να τον βοηθήσει να φέρει σε πέρας την αποστολή του. Οι δύο ήρωες θα συναντήσουν ανείπωτους κινδύνους, τρομακτικά πλάσματα αλλά και απρόσμενους συμμάχους και θα ξετυλίξουν το κουβάρι μιας τρομακτικής προδοσίας.

 

Ο συγγραφέας των επιτυχιών Richard Knaak και ο διάσημος εικονογράφος Jae-Hwan Kim συνεργάζονται σε μια εικονογραφημένη επική τριλογία, που ζωντανεύει με μοναδικό τρόπο το θρυλικό κόσμο του WARCRAFT.

 

Περιγραφή δεύτερου βιβλίου WARCRAFT The Sunwell Trilogy Βιβλίο 2: Στη Σκιά των Πάγων :{εκδόσεων anubis}

Καθώς ο πόλεμος μαίνεται στο μαγικό κόσμο του Αζεροθ, ο Κάλεκ, η Ανβήνα, η Τυρυγκόζα και ο Τζόραντ Μέης ταξιδεύουν στις απάτητες βουνοκορφές του βόρειου Λόρντερον, αναζητώντας μια μυστηριώδη πηγή ενέργειας. Εκεί, στους παγωμένους ερημότοπους, ο Κάλεκ και οι σύντροφοί του θα συναντήσουν ανείπωτους κινδύνους και θα έρθουν αντιμέτωποι μ' ένα νέο, αδίστακτο εχθρό...

 

Ο συγγραφέας των επιτυχιών Richard Knaak και ο διάσημος εικονογράφος Jae-Hwan Kim συνεργάζονται σε μια εικονογραφημένη επική τριλογία, που ζωντανεύει με μοναδικό τρόπο το θρυλικό κόσμο του WARCRAFT.

 

Περιγραφή τρίτου βιβλίου WARCRAFT The Sunwell Trilogy Βιβλίο 3: Στοιχειωμένοι Τόποι :{εκδόσεων anubis}

Μέχρι τώρα, όλοι πίστευαν ότι το Πηγάδι του Ήλιου, που χάριζε στα ξωτικά τη μαγική τους δύναμη, είχε χαθεί για πάντα. Η αναζήτηση της πανίσχυρης αυτής πηγής ενέργειας θα οδηγήσει τον νεαρό γαλάζιο δράκο Κάλεκ και τα υπόλοιπα μέλη της ετερόκλητης ομάδας ηρώων στους Στοιχειωμένους Τόπους, όπου θα κληθούν να σώσουν έναν σύντροφό τους και θα αντιμετωπίσουν ανείπωτους κινδύνους αλλά και εχθρούς που περιφρονούν ακόμα και τον ίδιο τον θάνατο!

 

Η συναρπαστική κατάληξη της εικονογραφημένης επικής τριλογίας των διάσημων δημιουργών Richard Knaak και Jae-Hwan Kim, που ζωντανεύει με μοναδικό τρόπο το θρυλικό κόσμο του WarCraft.

 

Ο πρώτος τόμος έχει 8-9 σελίδες (κείμενο μόνο, όχι εικόνες) στην αρχή που αναφέρει περιληπτικά πως δημιουργήθηκε ο κόσμος του Azeroth και λοιπές πληροφορίες σχετικά με το WarCraft. Οι επόμενοι 2 τόμοι στην αρχή έχουν 4-5 σελίδες με την περίληψη των προηγούμενων και μία αναφορά στους χαρακτήρες που γνωρίσαμε.

 

Έκδοση του 2005 (ο πρώτος τόμος)

Σελίδες - 168

Σχήμα - 12.5x19

Τιμή - 9,90 Eυρώ

Το Site της εκδοτικής.

http://www.anubis.gr/

 

Στις 13-12-2008 κυκλοφόρησε και μια μεγάλου σχήματος σκληρόδετη συλλεκτική έκδοση (επίτομο), η οποία περιείχε τα 3 τομάκια, με επιπλέον υλικό.

Αναλυτικά: Μια 8σέλιδη ιστορία που λειτουργεί ως πρόλογος, έγχρωμη σε ιλουστρασιόν χαρτί, βιογραφικά των δημιουργών, θεματικά σχέδια (concept design) και πινακοθήκη¨(σε έγχρωμο ιλουστρασιόν χαρτί και αυτή).

 

Σελίδες - 504

Διαστάσεις - 19 χ 28 εκ

Τιμή - 39,90€

 

WarcraftTheSunwell_0001.jpg post-2265-1229366537_thumb.jpgWarcraftTheSunwell_0001z.jpg

 

Ευχαριστούμε για τα εξώφυλλα τους PhantomDuck & GreekComicFan.

---

  • Το μέλος Dr Paingiver πρόσθεσε ΕΔΩ:

Να πούμε ότι τελείως αθόρυβα, η Anubis, κυκλοφόρησε την τριλογία σε ενιαίο τόμο που τον χαρακτηρίζει συλλεκτική έκδοση. Ο τόμος είναι Hard Cover, έχει 522 σελίδες, με πλούσιο πρόλογο, λίγα λόγια από τους δημιουργούς, αλλά το κυριώτερο extra υλικό έγχρωμο και σε ιλουστρασιόν χαρτί ( σε αντίθεση με την ιστορία που είναι Α/Μ σε κοινό χαρτί) και επίσης μεγάλο μέγεθος 19 Χ 28 που σε κάνει να νομίζεις ότι διαβάζεις άλλη ιστορία. Αναφέρεται μέσα σαν ημερομηνία έκδοσης το 2007.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  15
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  102
  • Reputation:   89
  • Achievement Points:  102
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6393 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

απαπαπαπα, εχει παραγινει το κακο με το warcraft, εχω βαρεθει να το βλεπω...οχι και κομικ ρε παιδια, λυπηθειτε με!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  179
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  115
  • Reputation:   214
  • Achievement Points:  115
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6354 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Μιας και είμαι λίγο ουδέτερος στο καλό/κακό Warcraft να τονίσω ότι με εντυπωσίασε το σχέδιο, και αν το δει κάποιος χώρια απ'όλο το πανικό που υπάρχει είναι αξιόλογο σύνολο.. Το τρίτο μέρος αναμένεται απόσο διάβασα στο ίντερνετ ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  264
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  251
  • Reputation:   950
  • Achievement Points:  251
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6344 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Τα βλέπω συνέχεια αλλά ποτέ δεν μπήκα στον πειρασμό να το αγοράσω.Λέει καθόλου άραγε?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  315
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  28
  • Reputation:   36
  • Achievement Points:  28
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6336 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

To σχεδιο της σειρας ειναι ολα τα λεφτα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  179
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  115
  • Reputation:   214
  • Achievement Points:  115
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6354 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

*Edited

 

Ανέβασα και τα εξώφυλλα του πρώτου μέρους :D

 

Το τρίτο ακόμα να κυκλοφορήσει στη ελληνική αγορά εν αναμονή λοιπόν!

Το σχέδιο όντως είναι πάρα πολύ καλό!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

  • Member ID:  597
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  10
  • Reputation:   6
  • Achievement Points:  10
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6309 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Το χει διαβασει κανεις? Τι λεει?

Επεξεργασία από sheva
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  315
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  28
  • Reputation:   36
  • Achievement Points:  28
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6336 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Έχω διαβάσει τα 2 πρώτα μέρη που έχουν μεταφραστεί στα ελληνικά και μπορώ να πω ότι ήταν αρκετά καλά :blob1:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  864
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  60
  • Reputation:   48
  • Achievement Points:  60
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6285 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

..Επειδή είμαι fun της σειράς wacraft αυτές τις ημέρες θα κατέβω για αγορά..

 

Θεωρώ ότι τα συγκεκριμένα τεύχη θα γίνουν συλλεκτικά..

 

:cool:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6148 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Σήμερα πήρα το πρώτο τεύχος. Δεν είμαι και ο μεγαλύτερος οπαδός της σειράς παιχνιδιών Warcraft, αλλά τα έχω σε πολύ μεγάλη εκτίμηση. Από το κόμιξ/manga μπορώ να πω πως έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος. Το σχέδιο είναι πάρα πολύ όμορφο, και η ιστορία είναι... Warcraft !!

 

Μερικοί το αναφέρουν ως manga, αλλά διαβάζεται από τα αριστερά προς τα δεξιά (όπως όλα τα δυτικού τύπου κόμιξ δηλαδή) και επίσης τα σχέδια δεν είναι "σκόρπια" μέσα στην σελίδα, αλλά ακολουθεί τα κλασικά "καρέ".

Διαβάζεται δηλαδή σαν τα κομιξ που ξέρουμε, και έχει τον σχεδιασμό των manga. Καθόλου άσχημα κατά την γνώμη μου :dance:

 

Όποτε μπορέσω θα πάω να αγοράσω και τους άλλους 2 τόμους που κυκλοφορούν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6148 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Double post για να ενημερώσω πως πήρα και τους άλλους 2 τόμους. Δεν τους διάβασα, τους ρούφηξα ! Ήταν πολύ ωραία ιστορία. Το 3ο τεύχος είναι η κατάληξη της ιστορίας. Δεν περιμένουμε δηλαδή κάποια συνέχεια.

 

 

Περιγραφή τρίτου βιβλίου WARCRAFT The Sunwell Trilogy Βιβλίο 3: Στοιχειωμένοι Τόποι :{εκδόσεων anubis}

Μέχρι τώρα, όλοι πίστευαν ότι το Πηγάδι του Ήλιου, που χάριζε στα ξωτικά τη μαγική τους δύναμη, είχε χαθεί για πάντα. Η αναζήτηση της πανίσχυρης αυτής πηγής ενέργειας θα οδηγήσει τον νεαρό γαλάζιο δράκο Κάλεκ και τα υπόλοιπα μέλη της ετερόκλητης ομάδας ηρώων στους Στοιχειωμένους Τόπους, όπου θα κληθούν να σώσουν έναν σύντροφό τους και θα αντιμετωπίσουν ανείπωτους κινδύνους αλλά και εχθρούς που περιφρονούν ακόμα και τον ίδιο τον θάνατο!

 

 

Η συναρπαστική κατάληξη της εικονογραφημένης επικής τριλογίας των διάσημων δημιουργών Richard Knaak και Jae-Hwan Kim, που ζωντανεύει με μοναδικό τρόπο το θρυλικό κόσμο του WarCraft.

 

Τα παραπάνω είναι η περίληψη από το οπισθόφυλλο.

 

Πληροφοριακά, ο πρώτος τόμος έχει 8-9 σελίδες (κείμενο μόνο, όχι εικόνες) στην αρχή που αναφέρει περιληπτικά πως δημιουργήθηκε ο κόσμος του Azeroth και λοιπές πληροφορίες σχετικά με το WarCraft. Οι επόμενοι 2 τόμοι στην αρχή έχουν 4-5 σελίδες με την περίληψη των προηγούμενων και μία αναφορά στους χαρακτήρες που γνωρίσαμε.

 

Περισσότερες πληροφορίες http://www.anubismanga.gr/warcraft.htm (Περισσότερες που λέει ο λόγος. Πιο πολλά έχουμε γράψει στο thread)

 

 

EDIT

Ο DiafanosK στην περίληψη του 1ου βιβλίου έχει βάλει το War Of The Ancients: Το Πηγάδι της Αιωνιότητας αντί για το The Sunwell Trilogy: Το κηνύγι του Δράκου :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  4003
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  58
  • Reputation:   265
  • Achievement Points:  58
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6006 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Η DC σχεδιαζει κομικ βασισμενο στο WoW οποτε συντομα θα ακουσουμε νεα για τις κυκλοφοριες κλπ...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3897
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  37
  • Reputation:   40
  • Achievement Points:  37
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6020 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Εγώ πάλι δεν ήξερα για τα Warcraft,αλλά το είδα τυχαία και μου κέντρισε το ενδιαφέρον.Εχω και τους τρεις τόμους.Μπορώ να πω οτι δεν με εντυπωσίασε η ιστορία,αλλά με τόσα που έχω διαβάσει και δει,δεν περιμένω να εντυπωσιαστώ κιόλας.Πάντως καθαρά καλλιτεχνικά,είναι αξιόλογο και τα σκίτσα είναι εξαιρετικά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Η DC σχεδιαζει κομικ βασισμενο στο WoW οποτε συντομα θα ακουσουμε νεα για τις κυκλοφοριες κλπ...

 

This shall also come to pass...

Κυκλοφόρησε την Τετάρτη το World of Warcraft στην Αμερική από την Wildstorm σε σενάριο του Walter Simonson σχέδιο από τους Ludo Lulabbi & Sandra Hope και εξωφυλλάκι από τον Jim Lee. Αρα το περιμένουμε και από τα εδώ κομιξαδικα μέσα στον μήνα, ενώ κάτι μου λέει ότι η Anubis το έχει βάλει ήδη στο μάτι.

 

Εξώφυλλο και δείγμα (το scan είναι από τον Whitewolf της DCP).

 

warcraft.jpg warcraft_1_004.jpg

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αν και την περίμενα χειρότερη, για να πω την αλήθεια, τελικά ήταν ωραία σειρά το "The Sunwell Trilogy"! Ας δούμε τα υπόλοιπα τώρα τι ρόλο βαράνε. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες! :beer:

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 11 months later...

  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6016 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Να πούμε ότι τελείως αθόρυβα, η Anubis, κυκλοφόρησε την τριλογία σε ενιαίο τόμο που τον χαρακτηρίζει συλλεκτική έκδοση. Ο τόμος είναι Hard Cover, έχει 522 σελίδες, με πλούσιο πρόλογο, λίγα λόγια από τους δημιουργούς, αλλά το κυριώτερο extra υλικό έγχρωμο και σε ιλουστρασιόν χαρτί ( σε αντίθεση με την ιστορία που είναι Α/Μ σε κοινό χαρτί) και επίσης μεγάλο μέγεθος 19 Χ 28 που σε κάνει να νομίζεις ότι διαβάζεις άλλη ιστορία. Αναφέρεται μέσα σαν ημερομηνία έκδοσης το 2007. . Δεν ξέρω τι είναι αυτό που κάνει την έκδοση συλλεκτική. Ίσως η τιμή της ( περίπου 36€ )!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Τελείως αθόρυβα δεν ήταν, έπαιζε σχετική διαφήμιση στο τευχάκια εδώ και 3 βδομάδες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6148 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Το έχω δει μόνο σε διαφημιστικά. Το πιθανότερο είναι να πρόκειται για μεταφορά της "Ultimate" έκδοσης της Tokyopop http://comics.ign.com/articles/834/834902p1.html

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6016 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Το έχω δει μόνο σε διαφημιστικά. Το πιθανότερο είναι να πρόκειται για μεταφορά της "Ultimate" έκδοσης της Tokyopop

 

Ναι, ακριβώς αυτό είναι. :best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Προστέθηκαν και τα εξώφυλλα της Συλλεκτικής έκδοσης, καθώς και πληροφορίες για αυτήν.

Υπόψην πως η λιανική τιμή του είναι 39,90€. 36 πάει με 10% έκπτωση.

 

Εμένα μου αρέσει αρκετά σαν έκδοση. Την βρίσκω και πιο φροντισμένη από το watchmen. Άμα σκεφτούμε επίσης πως τα τομάκια αν τα πάρει κανείς αυτόνομα θα του έρθουν περί τα 29,70€, ενώ εδω είναι σε μεγάλο σχήμα με σκληρόδετο εξώφυλλο, ανάγλυφα γράμματα και επιπρόσθετο υλικό, και εγγυημένη στιβαρή παρουσία στην βιβλιοθήκη, δεν θα τό έλεγα και τόσο ακριβό. Ούτε φθηνό θα το έλεγα πάντως...

 

:beer6:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1252
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  87
  • Content Count:  1679
  • Reputation:   6590
  • Achievement Points:  1743
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6260 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

έχω την εντύπωση ότι σε τέτοιες εκδόσεις συνήθως σου έρχεται πιο φτηνά να πάρεις τον τόμο αντί για τα τεύχη, και εδώ η Anubis πρωτοπορεί, και αντίστοιχα τα 3 τεύχη με την έκπτωση 10% πάνε στα 26,70€, άρα μιλάμε για ακριβώς 10€ πάνω... bad move again

Επεξεργασία από Argail
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 months later...

  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30807
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6150 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Μόλις τελείωσα τον τόμο της "συλλεκτικής" έκδοσης. Είμαι τελείως άσχετος με το Warcraft, αλλά βρήκα την ιστορία πολύ ενδιαφέρουσα. Το σχέδιο μου άρεσε πάρα πολύ και σίγουρα στο μεγάλο μέγεθος αυτής της έκδοσης δείχνει καλύτερα :best:.

Βασικά το μόνο αρνητικό είναι σίγουρα η τιμή του, αφού πχ στο bookdepository το έχει με μόνο 17,79€, δηλαδή λιγότερο από μισή τιμή! :oops:

 

 

:beer: :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 years later...

  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5033 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Ο 1ος τόμος διαβάζεται μονορούφι. Δεν περίμενα ότι θα τελειώσει τόσο γρήγορα. Δεν ξέρω βέβαια αν φταίει το γεγονός ότι δεν είχε πολλά λόγια, ή ότι μου άρεσε τόσο. Μάλλον το πρώτο. Το σχέδιο είναι κορυφαίο. Τρομερή λεπτομέρεια, ανατομία, απόδοση κίνησης. Το μόνο που με πείραξε ήταν η αφήγηση. Σε μερικά καρέ δεν ήξερα τι έβλεπα και δεν κυλούσαν όμορφα. Ήταν αφύσικη η μετάβαση από το ένα καρέ στο άλλο όταν υπήρχε δράση.

 

Η ιστορία ήταν καλή, τίποτα το εξαιρετικό. Είχε μερικά σεναριακά κενά, σε προετοιμάζει για την συνέχεια.

 

Συνολικά: ανάμεικτα συναισθήματα. :best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 months later...

  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5033 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Ο 1ος τόμος διαβάζεται μονορούφι. Δεν περίμενα ότι θα τελειώσει τόσο γρήγορα. Δεν ξέρω βέβαια αν φταίει το γεγονός ότι δεν είχε πολλά λόγια, ή ότι μου άρεσε τόσο. Μάλλον το πρώτο. Το σχέδιο είναι κορυφαίο. Τρομερή λεπτομέρεια, ανατομία, απόδοση κίνησης. Το μόνο που με πείραξε ήταν η αφήγηση. Σε μερικά καρέ δεν ήξερα τι έβλεπα και δεν κυλούσαν όμορφα. Ήταν αφύσικη η μετάβαση από το ένα καρέ στο άλλο όταν υπήρχε δράση.

 

Η ιστορία ήταν καλή, τίποτα το εξαιρετικό. Είχε μερικά σεναριακά κενά, σε προετοιμάζει για την συνέχεια.

 

Συνολικά: ανάμεικτα συναισθήματα. :best:

 

Έκανα μια επανάληψη το 1 και διάβασα τα υπόλοιπα δύο. Το σχέδιο είναι :awesome:, πολύ mangοειδές για τα γούστα μου. Στις σκηνές δράσεις υπάρχει το πρόβλημα. Πολλές φορές έπιασα τον εαυτό μου να προσπαθεί να καταλάβει τι στον :devil: γίνεται σε μια σελίδα. Το θέμα της αφήγησης δεν το έχει ο σχεδιαστής.

 

Η ιστορία ήταν και αυτή μέτρια. Ακόμη μια fantasy ιστορία του σωρού, με αναμενόμενα twists και πολλά σεναριακά κενά. Και ο συγγραφέας δεν μπορούσε να κάνει πιο προφανή κάποια πράγματα. :P

 

Σαν τριλογία, ένα 6/10 το αξίζει. Περνάς καλά, ευχαριστιέσαι σχέδιο, απορείς λίγο για το τι γίνεται στην σελίδα βέβαια και δεν εκπλήσσεσαι τόσο από τις περισσότερες ανατροπές, αλλά έχει την φάση του. :)

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 10 months later...

  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3951 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Διάβασα και τα τρία τομακια και ηταν λες και έζησα την περιπέτεια !!!!!!!!!

 

Τόσο πολυ με συνεπήρε .....

 

Σας το συστήνω ανεπιφύλακτα και αν μπορείτε πάρτε την συλλεκτική έκδοση απο την λέσχη αν υπαρχει να το ευχαριστηθειτε περισσότερο

Νομίζω η λέσχη το εχει στα 16 ευρω προσφορά !!!!!!!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • DaDiRa changed the title to WARCRAFT - THE SUNWELL TRILOGY .
  • 6 months later...

  • Member ID:  30757
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  123
  • Reputation:   918
  • Achievement Points:  125
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3326 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Αν και μετά από χρόνια ανακάλυψα ότι υπάρχουν σειρές comics για το warcraft  το "The Sunwell Trilogy" μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις είτε σε σχέδιο είτε στην ιστορία  και στο πως κυλάει. Θα ψάξουμε και για τα υπόλοιπα σιγά σιγά μου φαίνεται. Αν βρείτε την συλλεκτική να την προτιμήσετε υπάρχουν έξτρα σελίδες έγχρωμες που δεν υπάρχουν στα τρία τοκμάκια και λόγο μεγέθους είναι ποιο ευκολοδιάβαστο.

Επεξεργασία από nick777
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Loss changed the title to WARCRAFT: THE SUNWELL TRILOGY
  • 1 year later...

  • Member ID:  1252
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  87
  • Content Count:  1679
  • Reputation:   6590
  • Achievement Points:  1743
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6260 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Αν και πάει για επανέκδοση όπως ενημερωθήκαμε εδώ από τον @ nikolas12  για όποιον θέλει την παλιά έκδοση είδα χθες ότι έχει μια 3άδα στην Κάισσα Περιστερίου

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21489
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Η τούμπανο συλλεκτική έκδοση που έχει σκληρό εξώφυλλο και μεγαλύτερες διαστάσεις που περιέχει και τα τρία τομάκια συν κάποια έξτρα,

σε μεγαλύτερη ανάλυση.

 

WarcraftTheSunwell_0001z.jpg.thumb.jpg.43252b5e89807d1dc05e6bf1e87100e5.jpgWarcraftTheSunwell_0001.jpg

 

Μεταφέρθηκαν στην βάση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.