Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΤΙ ΠΗΡΑ ΣΗΜΕΡΑ [ και νοιώθω σαν παιδάκι τα Χριστούγεννα!!!!!! ]


AndreasD

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4675
  • Reputation:   26508
  • Achievement Points:  4709
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6208 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 7.7k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5285 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Χτες και σήμερα, ήρθαν στην κατοχή μου επτά νέα κομμάτια.

 

Πρώτα πρώτα ανταλλάξαμε με τον φίλο Νικόλα aka Ifaisteio το ΜΜ #45, που εκείνος το είχε διπλό και εγώ το ήθελα για να συμπληρώσω την ιστορία με τον Μίκυ Κιντ που ξεκινούσε από το #44 -το γνωστό από την υπόθεση με το "Στέμμα του Μίκυ" που μου το είχε χαρίσει πάλι εκείνος πριν δυο χρόνια- μολονότι την είχα ήδη άλλες δυο φορές ολόκληρη, με το #125 που ήταν ένα από τα ελάχιστα που του λείπουν κι εγώ το είχα και δεν μου ήταν απαραίτητο, αφού δεν μου χαλούσε σειρά ενώ παράλληλα είχα όλες του τις ιστορίες από αναδημοσιεύσεις.

 

Χτες πάλι απέκτησα από έναν ευγενέστατο νεαρό που είχε βάλει αγγελία στο facebook, έξι τεύχη του "Γέλιο και Χαρά" (269, 272, 317, 344, 356 και 366) που όλα τους περιείχαν τουλάχιστον από μία ιστορία με τον Μίκυ που δεν την είχα από αναδημοσίευση. Το 344 μάλιστα έχει ως κύρια ιστορία και εξώφυλλο το "Ξόανο του Γκούφυ" του Paul Murry (το εξώφυλλο είναι του Tony Strobl. Τα τεύχη είναι σε άριστη κατάσταση, 8ρια θα έλεγα αν και δεν ξέρω τόσο καλά τη βαθμολόγηση, πλην του #356 που είχε ένα σκίσιμο 2 εκατ. στο εξώφυλλο χωρίς όμως να λείπει κομμάτι και το κόλλησα με σελοτέιπ, ενώ τα δύο είχαν ακόμη κολλημένη στο εσωτερικό εξώφυλλο την καρτούλα που συνόδευε κάποια τεύχη του περιοδικού (το γαλλικό πολεμικό Ναπολέων του 1852 το #269 και το θωρηκτό Λήμνος του ελληνικού πολεμικού ναυτικού, ναυπηγημένο το 1906 στις ΗΠΑ το #272). Τα "Γέλιο και Χαρά", του τα είχε χαρίσει ο πατέρας του -3 χρόνια νεότερός μου- που τα είχε διατηρήσει επί μισό αιώνα σε τόσο καλή κατάσταση. Βέβαια ήταν από 13 έως 15 ετών όταν τα αγόρασε, ενώ εγώ κι ο αδελφός μου ήμασταν πολύ μικρότεροι όταν μας αγόραζαν το περιοδικό, αλλά και πάλι είναι αξιοθαύμαστος.

 

Είχαμε συμφωνήσει λοιπόν την τιμή στα 120 ευρώ (20 Χ 6) όταν, δυο μέρες πριν το προκαθορισμένο ραντεβού -όλες οι συνεννοήσεις γίνονταν με Π.Μ. από το fb- όταν με ρωτάει μήπως έχω τίποτε παλιά στρατιωτάκια γιατί είναι συλλέκτης. Εγώ είχα καμιά 40ριά κομμάτια από τα εφηβικά μου χρόνια αρκετά από τα οποία τα είχα περισσότερες από μία φορές γιατί μας άρεσε να αγοράζουμε κυρίως αξιωματικούς. Του πήγα λοιπόν τα διπλά μου, κι αυτός διάλεξε πέντε και τα κοστολόγησε μόνος του -γιατί εγώ δεν έχω ιδέα για τις τιμές τους και του το είπα- προς 16 ευρώ το 1, αφαιρώντας μου 80 ευρώ από το τίμημα. ΄Ετσι πλήρωσα για τα 6 τεύχη μόνο 40 ευρώ.

 

Είναι να μην νιώθω σαν παιδάκι τα Χριστούγεννα τον Σεπτέμβρη;

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5285 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Διαβάζοντας τα καινούργια μου αποκτήματα, διαπίστωσα ότι η ιστορία του Paul Murry "΄Ενα ξύρισμα στο κεφάλι του Ινδιάνου" με τον Μίκυ και τον Γκούφυ, που δημοσιεύεται στο ΜΜ #344, έχει πολλές ομοιότητες με την ιστορία του Carl Barks "Προσωπική Υπόθεση" ή "Ταλαίπωρη Κεφαλή". Και τώρα που το ψάχνω, βλέπω ότι το γεγονός αυτό αναφέρεται και στο Inducks με την επισήμανση "reused idea". Αν κάποιος αντέγραψε τον άλλον αυτός είναι ο Murry αφού η ιστορία του Barks πρωτοδημοσιεύθηκε το 1957 ενώ η ιστορία του Murry το 1963.

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  153
  • Reputation:   1059
  • Achievement Points:  153
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5796 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Έκατσα προχτές το βράδυ και έκανα μια ανακατανομή στα αγαπημένα μου περιοδικά και βιβλία (αγαπημένο άθλημα των απανταχου κομιξαδων πιστευω).

Ήρεμα και ευλαβικά απολάμβανα την όλη διαδικασία, ώσπου ανακαλύπτω έντρομος ότι δεν έχω δύο τεύχη που νόμιζα εσφαλμένα ότι έχω εδώ και πάνω από μία δεκαετία. Ήταν ένα τεύχος των X-men (μαμούθ) και ένα των 4Φ (μαμούθ επίσης). Το χειρότερό: Έλειπαν από συλλογές που πίστευα ότι ήταν πλήρης (ε αυτό και αν είναι εξωφρενικό  :wall: ).

 

Προφανώς άμα σου σκαλώσει κάτι τέτοιο στο κομιξοκεφάλι, πρέπει να το διορθώσεις, οπότε σήμερα το πρωί έκανα μια καταδρομική στην Ιπποκράτους, και ευτυχώς ανέκτησα τα τεύχη και την ηρεμία μου! Επειδή είναι σχετικά εύκολος ο εντοπισμός τους, ομολογώ ότι ήμουν όχι αγχωμένος να τα βρω, αλλά μάλλον εκνευρισμένος με τον εαυτό μου που τόσα χρόνια νόμιζα ότι τα είχα.

 

Να όμως που καμιά φορά είναι να σε θέλει η τύχη. Αφού αγόρασα λοιπόν τα 2 αυτά τεύχη, έριξα μια επιπλέον ματιά τριγύρω (κλασική εικονογραφημένη κίνηση). Και βρέθηκα στην όμορφη στιγμή του κάθε κομιξά, όταν ανακαλύπτει ένα τεύχος που έψαχνε καιρό, ανακατεμένο ανάμεσα σε άλλα άσχετα κόμικς, που έχουν όμως παρόμοιο μέγεθος, ώστε να το υπερκαλύπτουν. Το εύρημα ήταν το Hooky!!! :DJO:

The rest is history...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12282
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  804
  • Reputation:   9494
  • Achievement Points:  812
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5148 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Να ευχαριστήσω και γω με τη σειρά μου τον αγαπητό φίλο μου Τρύφωνα που δέχθηκε να μου δώσει το Μ.Μ. 125 χωρίς να το έχει διπλό και έτσι έχω άλλο ένα λόγο να νιώθω σαν παιδάκι....

post-12282-0-96759400-1411662466_thumb.jpg

Λιγοστεύουν τα Μ.Μ. που ψάχνω για να κλέισω τη σειρά και έχω άλλο ένα τευχάκι δώρο από ένα εξαιρετικό φίλο.

Επίσης βρέθηκαν κάτι οικονομίες Σκρούτζ, κάτι αλμανάκο, κάτι Μεγάλα Κλασσικα Δραγούνη και οδεύουμε για τα 4.000 ελληνικά κόμικς. :valtnino:

Επεξεργασία από ifaisteio
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2097
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  961
  • Reputation:   13938
  • Achievement Points:  1006
  • Days Won:  2
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Μετά από χρόνια επιμονης αναζήτησης και χάρη στην πολύτιμη βοήθεια του Μάριου (Thaddeus tripp :respect: ) το «ΜΠΛΕ» post-2097-0-22646600-1411385479_thumb.jpgκατάφερε να ξανασυναντήσει το «ΚΟΚΚΙΝΟ»post-2097-0-98189500-1411385500_thumb.jpg!!!

Είναι να μην νιωθω σαν παιδακι τα  Χριστούγεννα ; :beersanta: :beersanta:

Επεξεργασία από KILLMATH
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12979
  • Reputation:   104531
  • Achievement Points:  12999
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6044 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Άμα θες, σου πουλάω και το πράσινο που το έχω διπλό, ώστε να σου λείπει μόνο το κίτρινο (που δεν το πουλάω) γιά να κλείσεις τη σειρά. :D Και μπορείς να κάνεις και Ανάσταση μετά. :blob3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  21842
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  1519
  • Reputation:   9673
  • Achievement Points:  1519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4638 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Έκατσα προχτές το βράδυ και έκανα μια ανακατανομή στα αγαπημένα μου περιοδικά και βιβλία (αγαπημένο άθλημα των απανταχου κομιξαδων πιστευω).

Ήρεμα και ευλαβικά απολάμβανα την όλη διαδικασία, ώσπου ανακαλύπτω έντρομος ότι δεν έχω δύο τεύχη που νόμιζα εσφαλμένα ότι έχω εδώ και πάνω από μία δεκαετία. Ήταν ένα τεύχος των X-men (μαμούθ) και ένα των 4Φ (μαμούθ επίσης). Το χειρότερό: Έλειπαν από συλλογές που πίστευα ότι ήταν πλήρης (ε αυτό και αν είναι εξωφρενικό  :wall: ).

 

Προφανώς άμα σου σκαλώσει κάτι τέτοιο στο κομιξοκεφάλι, πρέπει να το διορθώσεις, οπότε σήμερα το πρωί έκανα μια καταδρομική στην Ιπποκράτους, και ευτυχώς ανέκτησα τα τεύχη και την ηρεμία μου! Επειδή είναι σχετικά εύκολος ο εντοπισμός τους, ομολογώ ότι ήμουν όχι αγχωμένος να τα βρω, αλλά μάλλον εκνευρισμένος με τον εαυτό μου που τόσα χρόνια νόμιζα ότι τα είχα.

 

Να όμως που καμιά φορά είναι να σε θέλει η τύχη. Αφού αγόρασα λοιπόν τα 2 αυτά τεύχη, έριξα μια επιπλέον ματιά τριγύρω (κλασική εικονογραφημένη κίνηση). Και βρέθηκα στην όμορφη στιγμή του κάθε κομιξά, όταν ανακαλύπτει ένα τεύχος που έψαχνε καιρό, ανακατεμένο ανάμεσα σε άλλα άσχετα κόμικς, που έχουν όμως παρόμοιο μέγεθος, ώστε να το υπερκαλύπτουν. Το εύρημα ήταν το Hooky!!! :DJO:

The rest is history...

Αν επιτρέπεται, πόσα έδωσες για το Hooky; Θέλω να το ψάξω κάποια στιγμή και λέω να προετοιμαστώ ψυχολογικά για το ποσό :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  153
  • Reputation:   1059
  • Achievement Points:  153
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5796 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Αν επιτρέπεται, πόσα έδωσες για το Hooky; Θέλω να το ψάξω κάποια στιγμή και λέω να προετοιμαστώ ψυχολογικά για το ποσό :P

 

Ήμουν τυχερός, έδωσα μόνο 5€  :up:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6189 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Αν επιτρέπεται, πόσα έδωσες για το Hooky; Θέλω να το ψάξω κάποια στιγμή και λέω να προετοιμαστώ ψυχολογικά για το ποσό :P

Ήμουν τυχερός, έδωσα μόνο 5€  :up:

 

Εκεί περίπου υπολόγιζε γενικά τις τιμές για το Hooky.  :)

 

Άμα θες, σου πουλάω και το πράσινο που το έχω διπλό, ώστε να σου λείπει μόνο το κίτρινο (που δεν το πουλάω) γιά να κλείσεις τη σειρά. :D Και μπορείς να κάνεις και Ανάσταση μετά. :blob3:

 

Τεύχη προσφέρεις ή το ουράνιο τόξο. :D

Επεξεργασία από GreekComicFan
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  153
  • Reputation:   1059
  • Achievement Points:  153
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5796 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

@GreekComicFan

 

Παρότι δεν είναι τόσο ποιοτικό από πλευρά χαρτιού/εκτύπωσης, θεωρώ ότι πάει άνετα μέχρι 10€ γιατί βρίσκεται πολύ δύσκολα. σε ξένη έκδοση πάντως εντοπίζεται πολύ πιο εύκολα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6189 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

10€ δεν τα έδινε κανείς ούτε πριν την κρίση. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3979 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Σημερινα ανταλλαγματα για αλλα κομικς !!!!!!!!!!!!!!  :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

 

post-29353-0-82738900-1411642435_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1709
  • Content Count:  9053
  • Reputation:   64368
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6436 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Το παρόν θέμα δημιουργήθηκε για να δείξουμε την χαρά μας που πήραμε ΚΑΤΙ για μας....κάτι που μας χαροποίησε ιδιαίτερα, ΟΧΙ για όλες τις αγορές που κάνουμε.....αν ίσχυε αυτό, τότε το 90% των απαντήσεων θα ήταν για αγορές της Λέσχης ή όλων αυτών που παίρνουν κάτι για να μεταπωλήσουν/ανταλλάξουν.

 

Παρακαλώ να μην γίνεται κατάχρηση του θέματος

 

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3979 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Το παρόν θέμα δημιουργήθηκε για να δείξουμε την χαρά μας που πήραμε ΚΑΤΙ για μας....κάτι που μας χαροποίησε ιδιαίτερα, ΟΧΙ για όλες τις αγορές που κάνουμε.....αν ίσχυε αυτό, τότε το 90% των απαντήσεων θα ήταν για αγορές της Λέσχης ή όλων αυτών που παίρνουν κάτι για να μεταπωλήσουν/ανταλλάξουν.

 

Παρακαλώ να μην γίνεται κατάχρηση του θέματος

 

:cheers3:

Σιγουρα ετσι ειναι και εχεις δικιο σε οτι λες αλλα δεν εχεις ιδεα ποσο καιρο εψαχνα αυτα τα μαρβελ !!!!!!!!!!!!!!

Το οτι τα βρηκα μαζεμενα και μαλιστα σφραγγισμενα ηταν το κατι αλλο !!!!!!!!!!!

 

Να πεις και για το κοκομπιλ που δεν εχω πιασει ποτε στα χερια μου τετοιο ...... ΟΥΑΑΑΑΑΑΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5454 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Παντως αν οχι σε αυτο το τοπικ νομιζω οτι θα πρεπε να υπαρχει ενα αλλο καινουργιο στο οποιο να μπορουμε να αναφερουμε νεες αγορες με φωτογραφιες καινουργιων η παλιων εκδοσεων,εντυπωσεις κτλ.

Επεξεργασία από jimtsel
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3658 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Για το λόγο αυτό δεν υπάρχει το "Ποιο κόμικ αγοράσατε τελευταία;"  :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5285 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Να ευχαριστήσω και γω με τη σειρά μου τον αγαπητό φίλο μου Τρύφωνα που δέχθηκε να μου δώσει το Μ.Μ. 125 χωρίς να το έχει διπλό και έτσι έχω άλλο ένα λόγο να νιώθω σαν παιδάκι....

attachicon.gif20140925_184417.jpg

Λιγοστεύουν τα Μ.Μ. που ψάχνω για να κλέισω τη σειρά και έχω άλλο ένα τευχάκι δώρο από ένα εξαιρετικό φίλο.

Επίσης βρέθηκαν κάτι οικονομίες Σκρούτζ, κάτι αλμανάκο, κάτι Μεγάλα Κλασσικα Δραγούνη και οδεύουμε για τα 4.000 ελληνικά κόμικς. :valtnino:

 

΄Αντε, με το καλό να με περάσεις (είμαι κάπου στα 4165). Δεν λες όμως ότι κι εσύ μου έστειλες το ΜΜ #45.

 

Χτες, ο φίλος Φώτης, aka Maniac, ήρθε από την Ρόδο και πέρασε από τη Λέσχη αποκλειστικά (νομίζω) για να μου φέρει ένα δώρο: Τρία ακόμη από τα ένθετα "Η Οικονομία του Θείου Σκρουτζ" (τώρα πια μου λείπουν μόνο πέντε http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=31967&do=findComment&comment=388353).

 

Με την ευκαιρία (γιατί ποτέ δεν ανεβάζω ποστ σ' αυτό το τόπικ -αλλά ούτε και στο "Ποιο κόμικ αγοράσατε τελευταία;"- για τα τεύχη τρέχουσας κυκλοφορίας) αναφέρω ότι απέκτησα, αγοράζοντας την "Καθημερινή", το Editor's Choice και, φυσικά, τον 16ο τόμο της "Μεγάλης Βιβλιοθήκης Ντίσνεϋ" (έχω τώρα αυτόν και τον 1ο). 

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29562
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  547
  • Reputation:   3220
  • Achievement Points:  555
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3887 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

http://coa.inducks.org/publication.php?c=uk/LC

 

και τα 25 βιβλιαράκια 51 ευρώπουλα με τα μεταφορικά (μεταχειρισμένα αλλά άψογα!!)

 

επιτέλους έχω στα χέρια μου και θα διαβάσω το That missing Candelabra (http://coa.inducks.org/story.php?c=I+TL+1743-AP) και το War & Piece (http://coa.inducks.org/story.php?c=I+TL+1604-A) από τις διασκευές του Giovann Battista Carpi, που βρίσκονται στις θέσεις 120 και 90 αντίστοιχα του inducks με βαθμολογία 8.1 έκαστη...περιέχει και άλλα πολλά καλούδια ακυκλοφόρητα στη χώρα μας..

 

ελπίζω οι ιστορίες να ανταποκριθούν στις προσδοκίες μου και να κάνουν άξια παρέα στο αγαπημένο μου "όσα παίρνει ο άνεμος"

 

:valt: :valt: :valt: :valt: :valt: :valt: :valt: :valt: :valt: :valt: :valt: :valt: :valt: :valt: :valt: :valt: :valt:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3587 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22147
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  348
  • Reputation:   4554
  • Achievement Points:  355
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4631 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Χτες, ο φίλος Φώτης, aka Maniac, ήρθε από την Ρόδο και πέρασε από τη Λέσχη αποκλειστικά (νομίζω) για να μου φέρει ένα δώρο: Τρία ακόμη από τα ένθετα "Η Οικονομία του Θείου Σκρουτζ" (τώρα πια μου λείπουν μόνο πέντε http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=31967&do=findComment&comment=388353).

 

Με την ευκαιρία (γιατί ποτέ δεν ανεβάζω ποστ σ' αυτό το τόπικ -αλλά ούτε και στο "Ποιο κόμικ αγοράσατε τελευταία;"- για τα τεύχη τρέχουσας κυκλοφορίας) αναφέρω ότι απέκτησα, αγοράζοντας την "Καθημερινή", το Editor's Choice και, φυσικά, τον 16ο τόμο της "Μεγάλης Βιβλιοθήκης Ντίσνεϋ" (έχω τώρα αυτόν και τον 1ο). 

 

Αρχικά χάρηκα που τα είπαμε Τρύφωνα αλλά και επειδή βοήθησα έστω και λίγο την προσπάθεια σου να συμπληρώσεις τη σειρά....και μετά τη βοήθεια και το Παύλου σου μένουν μόνο 2 τεύχη...άντε με το καλό να κλείσει η σειρά :)

 

Πάμε και στα του topic τώρα...τις τελευταίες μέρες πήρα αρκετά τευχάκια αλλά εκτός από τις 2 Οικονομίες του θείου Σκρουτζ με τις οποίες έκλεισα τη σειρά, αισθάνθηκα σαν παιδάκι τα Χριστούγεννα με το παρακάτω:

post-22147-0-21420000-1412114203_thumb.jpg

είναι Ο ντόναλντ στο λαβύρινθο της οικονομίας και τα 12 τεύχη του σε τόμο, αν και είχα διαβάσει από την παρουσίαση γιαυτό...οφείλω να ομολογήσω ότι όταν το έπιασα στα χέρια μου, μου άρεσε ακόμα πιο πολύ(μαζί στη φώτο με ένα ένθετο από άλλη σειρά της αξίας)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5285 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Αρχικά χάρηκα που τα είπαμε Τρύφωνα αλλά και επειδή βοήθησα έστω και λίγο την προσπάθεια σου να συμπληρώσεις τη σειρά....και μετά τη βοήθεια και το Παύλου σου μένουν μόνο 2 τεύχη...άντε με το καλό να κλείσει η σειρά :)

 

Πάμε και στα του topic τώρα...τις τελευταίες μέρες πήρα αρκετά τευχάκια αλλά εκτός από τις 2 Οικονομίες του θείου Σκρουτζ με τις οποίες έκλεισα τη σειρά, αισθάνθηκα σαν παιδάκι τα Χριστούγεννα με το παρακάτω:

attachicon.gifP9200029.JPG

είναι Ο ντόναλντ στο λαβύρινθο της οικονομίας και τα 12 τεύχη του σε τόμο, αν και είχα διαβάσει από την παρουσίαση γιαυτό...οφείλω να ομολογήσω ότι όταν το έπιασα στα χέρια μου, μου άρεσε ακόμα πιο πολύ(μαζί στη φώτο με ένα ένθετο από άλλη σειρά της αξίας)

 

Σ' ευχαριστώ για όλα. ΄Οσο για τους δύο τόμους της "Αξίας" τους έχω από τότε που κυκλοφόρησαν. ΄Επαιρνα την εφημερίδα, μάζευα τα τεύχη και μόλις συμπληρωνόταν η σειρά πήγαινα στα γραφεία της και αντάλασσα τα τεύχη με τόμο πληρώνοντας 5 ευρώ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5722 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Tρια πραγματάκια, φαινομενικά μικρά, μας φάγαν ένα 60άρι όμως.

 

Ricky Rouse Has a Gun <--- Αμερικανοί τρομοκράτες εισβάλλουν στην Κινέζικη απομίμηση της Ντίσνευλαντ στην επαρχία Φενγκσιαν. Αλλά εκεί θα συναντήσουν έναν πρώην πεζοναύτη που θα τους κάνει τη ζωή δύσκολη. Το Die hard στην Κινέζικη Disneyland σε limited HC έκδοση με χρυσοτυπίες που πληρώνεις χρυσάφι. Μόλις το τελειώσω έχει παρουσίαση.

 

Killer OMNIBUS 2 <----- Την έκλεισα την σειρά; έχει κι άλλο; Δεν ξέρω, ακόμα αδιάβαστο το έχω και το πρώτο...

 

Stuff of Legend OMNIBUS 1 <--- Δεν υπάρχει άνθρωπος που να μην έχει λατρέψει το συγκεκριμένο. Κι αυτό χρειάζεται παρουσίαση.

 

   post-6474-0-76872100-1412421324_thumb.jpgpost-6474-0-98428200-1412421352_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5454 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

TΗΕ INVISIBLES VOL.2 HC.Ωραιες εκδοσεις οι συγκεκριμενες,oversized,πολυ καλο χαρτι/εκτυπωση,ματ dustjacket  και καποια εξτραδακια στο τελος.

Αντε να δουμε αμα θα βγαλουν και αντιστοιχες εκδοσεις για το DOOM PATROL γιατι δεν πηρα το omnibus.Λογικα θα το κανουν,ο Morrison πουλαει.

Επεξεργασία από jimtsel
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6063 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

post-3787-0-16895600-1412971347_thumb.jpg post-3787-0-62878700-1412971350_thumb.jpg

 

Μετά από πολύ καιρό κατάφερα να βρω την tabloid oversized hardcover του Wednesday Comics της DC σε αξιοπρεπή τιμή. Μια συγκεντρωτική έκδοση των 16 τευχών τύπου ένθετου εφημερίδας που είχε εκδώσει πριν από χρόνια σε εβδομαδιαία βάση. Σε χαρτί εφημερίδας που ξεδίπλωνε και παρουσίασε comic strip ιστορίες στο στιλ στριπάκια του 1940. Είναι ακόμη πιο μεγάλο από τις Deluxe Hellboy Library ( και μου λείπουν 2)

 

Είναι πανέμορφη έκδοση. Και καλλιτεχνικά αριστουργήματα. Τώρα από σενάριο θα δείξει

:valt:


 

post-3787-0-62901000-1412971343_thumb.jpg post-3787-0-24258800-1412971353_thumb.jpg post-3787-0-17674300-1412971356_thumb.jpg post-3787-0-99898700-1412971358_thumb.jpg post-3787-0-24421600-1412971362_thumb.jpg post-3787-0-23612700-1412971365_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9879
  • Group:  Members
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  929
  • Reputation:   9590
  • Achievement Points:  929
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5465 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Πριν αρκετό καιρό έλαβα μέρος σε ένα διαγωνισμό του bookdepository σχετικά με τον Batman και ...κέρδισα! :)

Δέκα graphic novels, Dark Knight Returns - Black Mirror - Long Halloween - Hush - Arkham Asylum - Batman and Son - Batman Year One - Batman Earth One - The Court of Owls - The Killing Joke, και δύο αγάλματα. :D

Ντάξει, τα είχα τα περισσότερα, μόνο το Earth One και το Long Halloween μου έλειπαν, αλλά όπως και να το κάνουμε μια κούτα γεμάτη με ιστορίες του Νυχτερίδα είναι τρομερό δωράκι. Και τα αγαλματάκια τα σπάνε!! :D

 

 

Και ιδού και οι αποδείξεις (λίγο κακής ποιότητας οι φωτογραφίες και λίγο κακοστρωμένο το κρεβάτι :P)

 

post-9879-0-11598400-1413140087_thumb.jpg post-9879-0-21510300-1413140130_thumb.jpg post-9879-0-21078500-1413140199_thumb.jpg post-9879-0-76681800-1413140214_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3658 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

:wow:

Δεν έχω λόγια...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85721
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4211 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Πριν αρκετό καιρό έλαβα μέρος σε ένα διαγωνισμό του bookdepository σχετικά με τον Batman και ...κέρδισα! :)

Δέκα graphic novels, Dark Knight Returns - Black Mirror - Long Halloween - Hush - Arkham Asylum - Batman and Son - Batman Year One - Batman Earth One - The Court of Owls - The Killing Joke, και δύο αγάλματα. :D

Ντάξει, τα είχα τα περισσότερα, μόνο το Earth One και το Long Halloween μου έλειπαν, αλλά όπως και να το κάνουμε μια κούτα γεμάτη με ιστορίες του Νυχτερίδα είναι τρομερό δωράκι. Και τα αγαλματάκια τα σπάνε!! :D

 

 

Και ιδού και οι αποδείξεις (λίγο κακής ποιότητας οι φωτογραφίες και λίγο κακοστρωμένο το κρεβάτι :P)

 

attachicon.gif20141012_175158.jpg attachicon.gif20141012_175020.jpg attachicon.gif20141012_174725.jpg attachicon.gif20141012_174839.jpg

Εισαι ωραίος !!!!Καταπληκτικά δωράκια !!!!!! :respect::best: :rainbow: :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5722 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

attachicon.gifDSC01098.JPG attachicon.gifDSC01100.JPG

 

Μετά από πολύ καιρό κατάφερα να βρω την tabloid oversized hardcover του Wednesday Comics της DC σε αξιοπρεπή τιμή. Μια συγκεντρωτική έκδοση των 16 τευχών τύπου ένθετου εφημερίδας που είχε εκδώσει πριν από χρόνια σε εβδομαδιαία βάση. Σε χαρτί εφημερίδας που ξεδίπλωνε και παρουσίασε comic strip ιστορίες στο στιλ στριπάκια του 1940. Είναι ακόμη πιο μεγάλο από τις Deluxe Hellboy Library ( και μου λείπουν 2)

 

Είναι πανέμορφη έκδοση. Και καλλιτεχνικά αριστουργήματα. Τώρα από σενάριο θα δείξει

:valt:

 

 

 

Όταν λες νορμαλ τιμή στα πόσα λέμε; Και από που ;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4812 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Πριν αρκετό καιρό έλαβα μέρος σε ένα διαγωνισμό του bookdepository σχετικά με τον Batman και ...κέρδισα! :)

Δέκα graphic novels, Dark Knight Returns - Black Mirror - Long Halloween - Hush - Arkham Asylum - Batman and Son - Batman Year One - Batman Earth One - The Court of Owls - The Killing Joke, και δύο αγάλματα. :D

Ντάξει, τα είχα τα περισσότερα, μόνο το Earth One και το Long Halloween μου έλειπαν, αλλά όπως και να το κάνουμε μια κούτα γεμάτη με ιστορίες του Νυχτερίδα είναι τρομερό δωράκι. Και τα αγαλματάκια τα σπάνε!! :D

 

 

Και ιδού και οι αποδείξεις (λίγο κακής ποιότητας οι φωτογραφίες και λίγο κακοστρωμένο το κρεβάτι :P)

 

attachicon.gif20141012_175158.jpg attachicon.gif20141012_175020.jpg attachicon.gif20141012_174725.jpg attachicon.gif20141012_174839.jpg

Ελα ρε!!!Εσυ μας τα φαγες λοιπον :P Σε καλη μερια!!  :respect:  :respect:

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.