Μετάβαση στο περιεχόμενο

PUBLIC


Bonadrug

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  31217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  1369
  • Reputation:   9869
  • Achievement Points:  1385
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3085 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  1

παίζει να είμαι ο μόνος που πήρε 3 κόμικς που γούσταρα και θα τα έπαιρνα έτσι κι αλλιώς και μου βγήκαν στο σύνολο φθηνότερα 

απο το να κάνω πατέντες, ε; :PPP:

Και εγώ πήρα comics που κόστιζαν πάνω από 19,90€ με 33% έκπτωση. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6409
  • Reputation:   63386
  • Achievement Points:  6473
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4380 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Νίκο, πολύ ωραία ανάλυση

 

 

 

Μόνο εάν το εμπόρευμα δεν μπορεί να επιστραφεί και κατά πάσα πιθανότητα δεν πρόκειται να πουληθεί. Δεν είναι ακριβώς κέρδος, αλλά περισσότερο μείωση της χασούρας. Το να έχεις το εμπόρευμα να κάθεται στον πάγκο σημαίνει (α) ότι έχεις δεσμευμένα λεφτά εκεί (που δεν μπορείς να τα επενδύσεις σε κάποιο άλλο εμπόρευμα) και (β) ότι χάνεις λεφτά από το κόστος του χώρου που χρειάζονται. (άμα λχ σου δώσω 1000 τεμάχια, εσύ θα πρέπει να πληρώσεις ενοίκιο σε μια αποθήκη για να τα βάλεις μέχρι να τα πουλήσεις). Υπάρχει και το ακραίο σενάριο στο οποίο ψάχνεις εναγωνιωδώς για ρευστό, οπότε εάν η χασούρα από την πώληση είναι μικρότερη από το κόστος δανεισμού, τότε σε συμφέρει. Πολύ ακραίο όμως.

 

Από εκεί και πέρα δεν εξετάζεις το κέρδος μόνο από τα τελευταία που πουλάς. Θα πάρεις κάποια, θα πουλήσεις τα πρώτα με καλό κέρδος, θα σπρώξεις τα επόμενα με μέτριο κέρδος, θα ξεφορτωθείς τα τελευταία με ζημιά και θα ελπίσεις ότι συνολικά κέρδισες από όλα μαζί.

Στα βιβλία, μέχρι τουλάχιστον πριν μερικά χρόνια, ο εκδότης τα πούλαγε στον βιβλιοπώλη στο 50% της "ονομαστικής" τους αξίας. Άρα μάλλον αυτό τον 19,90, κόστισε 10 ευρώ. Για αυτά που έχουν σε προσφορά, εκεί υπάρχουν 2 εκδοχές. Η μια είναι ότι θέλουν να τα ξεφορτωθούν, η άλλη είναι πως τα έχουν ήδη πάρει σε ξεφτίλα τιμή. Στα σούπερ μάρκετ λχ, όταν βλέπεις να σου προσφέρουν κάτι, τότε μάλλον πρόκειται για εμπόρευμα που πήραν μπιρ-παρά διότι έπιασαν κάποιο προσυμφωνημένο τζίρο οπότε τους τα προμήθευσαν με σημαντική έκπτωση (την οποία μετά περνάνε στον καταναλωτή κάνοντας εμμέσως και διαφήμιση στο σούπερ μάρκετ). Κάτι τέτοιο πρέπει να συμβαίνει με τα Μπέρνυ. Μάλλον τα ξεφορτώθηκε ο Τερζόπουλος μπιρ παρά, οπότε ακόμα και με 3 ευρώ τιμή πώλησης, το Public να έχει κέρδος από δαύτα.

 

Συνολικά πάντως, μάλλον χάνουν από όσους χρησιμοποιούν το "bug" και δεν αποκλείω το να μην το έχουν χαμπαριάσει. Το άμα κέρδισες ή έχασες, το αντιλαμβάνεσαι τέλος του χρόνου όταν κάνεις απογραφή και συνειδητοποιήσεις πόσο ακριβώς σου κόστισε το εμπόρευμα που πούλησες μέσα στη χρονιά. Το να λες σήμερα πούλησα τον κωδικό τάδε τόσο που τον πήρα τόσο, τον κωδικό τάδε τόσο που τον πήρα τόσο, τον κωδικό δείνα τόσο που τον πήρα τόσο, είναι σχεδόν ακατόρθωτο σε μια μεγάλη επιχείρηση όπου αυτός που πουλάει δεν ξέρει πόσο αγοράστηκε και δη με τόσους διαφορετικούς κωδικούς. Σε μια τέτοια επιχείρηση μάλλον επί του παρόντος απλώς κοιτάνε τι τζίρο έχουν και εκτιμούν βάση των ιστορικών στοιχείων του τι κέρδος θα τους έχει παραγάγει. Συν τοις άλλοις, είναι περίοδος διακοπών, η διοίκηση λογικά θα είναι υποστελεχωμένη, οπότε άντε συνεννοήσου :) Λογικά. Κολλάει και με τη ταχύτητα με την οποία φαίνεται να αντιδρούν. Προσωπικά άργησα να πάρω πρέφα το θέμα, και όταν μπήκα να δω τι παίζει αρχές Αυγούστου, δεν βρήκα κάτι που να μου γυαλίζει. Δεν ξέρω τι ακριβώς πήρατε συνολικά, δεν αποκλείω να σηκώθηκε το 90% όσων άξιζαν, οπότε πλέον να έχει ήδη γίνει η ζημιά και να κρίνουν πως δεν έχει μεγάλο νόημα το να κάνουν κάτι δραστικό. 

 

:cheers5:

 

υγ απορώ πως δεν έχουν μαζευτεί καμπόσοι να υλοποιήσουν την ιδέα του "ας πάρουμε μερικά ακριβά μαζί για να σπάσουμε το κόστος" αλλά παραμένει στο "ο καθένας για τη πάρτη του" :) Ίσως βέβαια να δόθηκαν τόσα λεφτά για τα ψιλοκοκό που να μη μένουν για τα χοντρά :)

 

 

 

 

 

Απλώς να σημειώσω ότι με το κόλπο που χρησιμοποιούμε παίρνουμε τζαμπέ ολέ τεύχη

 

1. ευπώλητα ή

 

2. που δεν χάνουν την αξία τους ή 

 

3. ολοκαίνουρια (νέες κυκλοφορίες) ή τέλος

 

4. ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕΙ ΚΑΝ

 

Οπότε όλα όσα ολόσωστα περιγράφεις παραπάνω περί ξεστοκαρίσματος, μετριασμού της  χασούρας, σταδιακής μείωσης κέρδους κλπ δεν παίζουν εδώ.

 

Από εκεί και πέρα για ποιο λόγο την πάτησε το πάμπλικ για τοοόσο μεγάλο διάστημα, δεν το ξέρω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190276
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Αυτό το #4 με ξαφνιάζει. Θεωρητικά δεν είναι μόνο τα διαθέσιμα και τα άμεσα διαθέσιμα στο παιχνίδι?

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6409
  • Reputation:   63386
  • Achievement Points:  6473
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4380 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Νομίζω αρκετοί από εδώ παρήγγειλαν το Paper Girls το οποίο θα κυκλοφορήσει το Νοέμβριο.  :wow:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11405
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4681 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

 

Από εκεί και πέρα για ποιο λόγο την πάτησε το πάμπλικ για τοοόσο μεγάλο διάστημα, δεν το ξέρω.

 

Γιατί συγκριτικά με την αγορά στην οποία απευθύνεται το παμπλικ , λίγοι χρησιμοποίησαν την πατέντα. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15094
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Αυτό το #4 με ξαφνιάζει. Θεωρητικά δεν είναι μόνο τα διαθέσιμα και τα άμεσα διαθέσιμα στο παιχνίδι?

 

:cheers5:

Στις απόψεις ότι όλη η φάση της προσφοράς είναι μπαγκιά και όχι καλοστημένο σχέδιο ξεστοκαρίσματος έρχεται να προστεθεί και αυτό. Τα κόμικς για προπαραγγελία μπορούν να συμμετάσχουν κανονικά στην προσφορά. Προσωπικά έχω παραγγείλει με το "exploit" το Paper Girls Deluxe (το οποίο βρισκόταν λανθασμένα σε χαμηλότερη τιμή!), το Darth Maul και το Darth Maul Son of Dothomir - όλα προπαραγγελίες. Το αν θα τα παραλάβω, βέβαια, μένει να το δούμε.

Επεξεργασία από ΔαΔηΡάθυμος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116990
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6192 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Μπορούν να συμμετέχουν αλλά δεν γίνεται έκπτωση σε αυτά. Απλά αφήνει τα άλλα δύο της παραγγελίας για υπολογίσει το σύστημα ποιο θα γίνει δώρο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4607
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  540
  • Reputation:   3070
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5947 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Ξερουμε μεχρι ποτε θα ισχυει το 3for2 ?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  1369
  • Reputation:   9869
  • Achievement Points:  1385
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3085 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  1

Μπορούν να συμμετέχουν αλλά δεν γίνεται έκπτωση σε αυτά. Απλά αφήνει τα άλλα δύο της παραγγελίας για υπολογίσει το σύστημα ποιο θα γίνει δώρο.

Το 3 for 2 ισχύει και για τις προπαραγγελίες και φυσικά ισχύει και τον κόλπο με τα Μπάρνυ σε όσες προπαραγγελίες είναι μέχρι 19,90€

 

:beer:

 

Ξερουμε μεχρι ποτε θα ισχυει το 3for2 ?

Όχι. Μάλλον μέχρι το τέλος του καλοκαιριού. :)

Επεξεργασία από jimakoszs97
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190276
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

μάλιστα. Στα διαθέσιμα για προπαραγγελία, ουσιαστικά τους δίνεις λεφτά σήμερα για κάτι που αυτοί θα πρέπει να πληρώσουν μεθαύριο. Τρόπον τινά δανεισμός με μηδενικό επιτόκιο :) 

 

η πρακτική διαφορά που βλέπω μεταξύ αυτών και των απλών παραγγελιών (που δεν συμμετάσχουν στην προσφορά) είναι πως τις απλές παραγγελίες θα τις κάνουν τώρα και θα τις πληρώσουν αρκετά πριν τις μεθαυριανές.

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6409
  • Reputation:   63386
  • Achievement Points:  6473
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4380 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  47

μάλιστα. Στα διαθέσιμα για προπαραγγελία, ουσιαστικά τους δίνεις λεφτά σήμερα για κάτι που αυτοί θα πρέπει να πληρώσουν μεθαύριο. Τρόπον τινά δανεισμός με μηδενικό επιτόκιο :)

 

 

 

 

Μήπως δεν κατάλαβες καλά;

 

Για την ακρίβεια δεν τους δίνεις τίποτα για να σου δώσουν δωρεάν ένα τομάκι μόλις κυκλοφορήσει, αφού πρώτα το αγοράσουν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116990
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6192 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Το 3 for 2 ισχύει και για τις προπαραγγελίες και φυσικά ισχύει και τον κόλπο με τα Μπάρνυ σε όσες προπαραγγελίες είναι μέχρι 19,90€

 

:beer:

 

Όχι. Μάλλον μέχρι το τέλος του καλοκαιριού. :)

 

Δεν μου έβγαλε δωρεάν καμιά από τις προ-παραγγελίες εμένα. Βέβαια σε αυτές δεν χρησιμοποίησα το Μπάρνυ. Αλλά έτσι και αλλιώς εκτός από μια περίπτωση, δεν πήρα κάτι κάτω από 19€

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2123
  • Reputation:   20710
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4557 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Φαίνεται πως ηρθε και η δική μου ώρα, μετά το Διονύση και τον Κώστα, να τεστάρω τι θα γίνει στην περίπτωση που δε βρίσκουν τα επί πληρωμή προϊόντα, και μένει στην παραγγελία το δωρεάν... Μου έστειλαν ότι δε βρήκαν τα 2 medikidz της τελευταίας παραγγελίας μου.. Φαντάζομαι πως δε θα μου δώσουν το 3ο προϊόν - δώρο, αλλά σε κάθε περίπτωση έχω περιέργεια να δω την εξέλιξη της παραγγελίας...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190276
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Μήπως δεν κατάλαβες καλά;

 

Για την ακρίβεια δεν τους δίνεις τίποτα για να σου δώσουν δωρεάν ένα τομάκι μόλις κυκλοφορήσει, αφού πρώτα το αγοράσουν.

 

Δεν έπιασες το πνεύμα μου στη συγκεκριμένη ανάρτηση. Αναρωτιόμουν γιατί από τα πράγματα που δεν έχουν, κάποια τα έχουν σε προσφορά και κάποια όχι. Τι κάνει τα μεν να διαφέρουν από τα δε και τι θα μπορούσαν να είχαν σκεφτεί :)  Όχι ως προς το ακούσιο bug, αλλά ως προς το εκούσιο 2 for 3 :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3589 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Οσα δεν εχουν κυκλοφορησει ακομα ειναι στις προπαραγγελιες, οσα εχουν κυκλοφορησει και δεν τα εχει το public ειναι στα κατοπιν παραγγελιας.

Τα κατοπιν παραγγελιας φανταζομαι πως δεν τα εβαλαν στην προσφορα ισως γιατι πολλα καταληγουν να ειναι μη διαθεσιμα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4607
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  540
  • Reputation:   3070
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5947 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Παράγγειλα και εγώ κάποια Μπάρνυ :)

 

Αυτό που κατάλαβα πάντως είναι ότι συμφέρει μόνο όταν ο τόμος που θέλουμε είναι κάτω από 19,90-5,98 = 13,92 και τότε τον αγοράζειςμε 5,99 (αν όλα πάνε καλά για το Public και εμάς)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3589 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

Αυτό που κατάλαβα πάντως είναι ότι συμφέρει μόνο όταν ο τόμος που θέλουμε είναι κάτω από 19,90-5,98 = 13,92 και τότε τον αγοράζειςμε 5,99 (αν όλα πάνε καλά για το Public και εμάς)

 

14608107_1180665285312703_1558693314_n.j

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4204
  • Reputation:   32955
  • Achievement Points:  4383
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2882 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Aπό χθες πάντως η επικοινωνία με το public είναι προβληματική.
Ούτε στο livechat υπάρχει διαθέσιμος εκπρόσωπος, ούτε σε χθεσινό μου mail έχουν απαντήσει.
Οι δε παραγγελίες μου έχουν κολλήσει.
Δεν έχουν ενημερωθεί απ΄την Παρασκευή.
Τα Αιθιοπικά δείχνει ότι συνεχίζουν να τα ψάχνουν(έπρεπε να είχαν έρθει απ΄την Παρασκευή), παρότι συνεχίζουν να είναι διαθέσιμα απ΄ότι βλέπω :thinking:
 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2123
  • Reputation:   20710
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4557 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Φαίνεται πως ηρθε και η δική μου ώρα, μετά το Διονύση και τον Κώστα, να τεστάρω τι θα γίνει στην περίπτωση που δε βρίσκουν τα επί πληρωμή προϊόντα, και μένει στην παραγγελία το δωρεάν... Μου έστειλαν ότι δε βρήκαν τα 2 medikidz της τελευταίας παραγγελίας μου.. Φαντάζομαι πως δε θα μου δώσουν το 3ο προϊόν - δώρο, αλλά σε κάθε περίπτωση έχω περιέργεια να δω την εξέλιξη της παραγγελίας...

σε συνεχεια αυτου μου του μηνυματος, τελικα δε θα χρειαστει καν να παω απο εκει να τσεκαρω. Αν και μου ηρθε σημερα μηνυμα οτι η παραγγελια μου ειναι μερικως ετοιμη για παραλαβη (το δωρεαν δηλαδη), εντουτοις μεσα στην παραγγελια βλεπω οτι και τα medikidz, και το δωρεαν κομικ το εχουν χαρακτηρισει ως "εχει ακυρωθει". Οπότε, ναι, επιβεβαιωνω πως οτι πηραμε, πηραμε. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4607
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  540
  • Reputation:   3070
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5947 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

σε συνεχεια αυτου μου του μηνυματος, τελικα δε θα χρειαστει καν να παω απο εκει να τσεκαρω. Αν και μου ηρθε σημερα μηνυμα οτι η παραγγελια μου ειναι μερικως ετοιμη για παραλαβη (το δωρεαν δηλαδη), εντουτοις μεσα στην παραγγελια βλεπω οτι και τα medikidz, και το δωρεαν κομικ το εχουν χαρακτηρισει ως "εχει ακυρωθει". Οπότε, ναι, επιβεβαιωνω πως οτι πηραμε, πηραμε. :)

 

Προς το παρόν, η κατάσταση σε μένα είναι "υπό επεξεργασία" και "Σε διαδικασία συλλογής"  σε όλα τα κόμικ που παράγγειλα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4204
  • Reputation:   32955
  • Achievement Points:  4383
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2882 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

σε συνεχεια αυτου μου του μηνυματος, τελικα δε θα χρειαστει καν να παω απο εκει να τσεκαρω. Αν και μου ηρθε σημερα μηνυμα οτι η παραγγελια μου ειναι μερικως ετοιμη για παραλαβη (το δωρεαν δηλαδη), εντουτοις μεσα στην παραγγελια βλεπω οτι και τα medikidz, και το δωρεαν κομικ το εχουν χαρακτηρισει ως "εχει ακυρωθει". Οπότε, ναι, επιβεβαιωνω πως οτι πηραμε, πηραμε. :)

Εμένα πάλι μου ήρθε πριν λίγο μήνυμα να πάω να παραλάβω την παραγγελία με τα Medikidz και το Αστερίξ, παρότι τα Medikidz δεν βρέθηκαν και αφαιρέθηκαν.

Τώρα βέβαια αν μου δώσουν το Αστερίξ με 0.01€ είναι άλλο θέμα.

Θα πάω αύριο και θα σας πω :)

Ίσως παίζει ρόλο και η "προϊστορία" του κάθε πελάτη.

Αν κάποιος το ξεφτύλισε με τα τζαμπαντάν, πιθανό να έχει άλλη αντιμετώπιση από κάποιον που για 1η φορά εκμεταλλεύεται την προσφορά.

Δικιά μου εκτίμηση είναι αυτή βέβαια :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2123
  • Reputation:   20710
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4557 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Εμένα πάλι μου ήρθε πριν λίγο μήνυμα να πάω να παραλάβω την παραγγελία με τα Medikidz και το Αστερίξ, παρότι τα Medikidz δεν βρέθηκαν και αφαιρέθηκαν.

Τώρα βέβαια αν μου δώσουν το Αστερίξ με 0.01€ είναι άλλο θέμα.

Θα πάω αύριο και θα σας πω :)

Ίσως παίζει ρόλο και η "προϊστορία" του κάθε πελάτη.

Αν κάποιος το ξεφτύλισε με τα τζαμπαντάν, πιθανό να έχει άλλη αντιμετώπιση από κάποιον που για 1η φορά εκμεταλλεύεται την προσφορά.

Δικιά μου εκτίμηση είναι αυτή βέβαια :)

Kαλα οχι οτι εχει καμια ουσιαστικη βαση αυτο που λες (σιγα μην καθεται το παμπλικ να ελεγχει τι παραγγελιες εχει πιο πριν ο καθενας μας :P ) , ολες και ολες 2 παραγγελιες εχω κανει ο χριστιανος ως τωρα :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30145
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  252
  • Reputation:   1312
  • Achievement Points:  259
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3617 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  4

Πάρτε ότι μπορείτε όσο είναι καιρός.

Αδειάζουν αποθήκες, ακόμη και από μελλοντικές παραγγελίες.

Θεωρείστε-το κάτι σαν χορηγία ή δωρεά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31933
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  373
  • Reputation:   3404
  • Achievement Points:  373
  • Days Won:  3
  • With Us For:  2672 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

τελικα δε θα χρειαστει καν να παω απο εκει να τσεκαρω. Αν και μου ηρθε σημερα μηνυμα οτι η παραγγελια μου ειναι μερικως ετοιμη για παραλαβη (το δωρεαν δηλαδη), εντουτοις μεσα στην παραγγελια βλεπω οτι και τα medikidz, και το δωρεαν κομικ το εχουν χαρακτηρισει ως "εχει ακυρωθει". Οπότε, ναι, επιβεβαιωνω πως οτι πηραμε, πηραμε. :)

Από ποιο κατάστημα είχες επιλέξει να παραλάβεις;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2123
  • Reputation:   20710
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4557 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Από ποιο κατάστημα είχες επιλέξει να παραλάβεις;

Της Τσιμισκή. Μάλλον αυτό στο κόσμος που σας εξυπηρετεί, δεν έχει πολύ πάρει χαμπαρι ακόμα...

Επεξεργασία από christs
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6409
  • Reputation:   63386
  • Achievement Points:  6473
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4380 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Δεν έπιασες το πνεύμα μου στη συγκεκριμένη ανάρτηση. Αναρωτιόμουν γιατί από τα πράγματα που δεν έχουν, κάποια τα έχουν σε προσφορά και κάποια όχι. Τι κάνει τα μεν να διαφέρουν από τα δε και τι θα μπορούσαν να είχαν σκεφτεί :)  Όχι ως προς το ακούσιο bug, αλλά ως προς το εκούσιο 2 for 3 :)

 

:cheers5:

 

 

Τώρα νομίζω ότι κατάλαβα.  :nek:

 

Θα μπορούσε να είναι απλώς θέμα ρυθμίσεων.

 

Θέλανε να ξεστοκάρουν, οπότε πατήσαν το κουμπάκι και βάλανε στην προσφορά όλα τα κόμικς εξαιρώντας αυτά που θέλουν παραγγελία. Ίσως κατα τη ρύθμιση να έπρεπε να εξαιρέσουν και τα "προς κυκλοφορία", αλλά δεν τους έδωσαν σημασία ή μπορεί να μην εμφανίζονταν στα κουμπάκια ή μπορεί να είναι τόσο λίγα που σου λέει "οκ, χαλάλι, ας βάλουν κι ένα τέτοιο αν πάρουν δύο στοκ". Άσε που πού να σκεφτούν ότι θα μπλέξουν με αετονύχηδες.

 

Ένα σενάριο λέω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31933
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  373
  • Reputation:   3404
  • Achievement Points:  373
  • Days Won:  3
  • With Us For:  2672 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Της Τσιμισκή. Μάλλον αυτό στο κόσμος που σας εξυπηρετεί, δεν έχει πολύ πάρει χαμπαρι ακόμα...

χμμ :thinking: παράξενο..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4607
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  540
  • Reputation:   3070
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5947 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Μερικώς έτοιμη η παραγγελία, τα Μπάρνυ ψάχνουν ακόμη.

 

Μπάρνυ και Μπένυ 2 Σε διαδικασία συλλογής 5,98 €

 

Από Public -> Cosmos

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52805
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Έχω δύο που περισσεύουν. Ρώτα τους, τα θέλουν; :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  21842
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  1519
  • Reputation:   9673
  • Achievement Points:  1519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Πάει, τα εξαντλήσατε τα Μπάρνυ και Μπένυ :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.