Μετάβαση στο περιεχόμενο

The Ultimate Spider-Man Collection - Radnet (Κουβεντούλα)


hudson

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  33749
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  140
  • Reputation:   1037
  • Achievement Points:  145
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1955 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  56

4 hours ago, rolandofshire said:

Εγώ έχω πάρει μόνο τον 1ο τόμο και περιμένω τον 2ο αλλά τον κρατάω να το διαβάσω όλο μαζί με τον τόμο 5. Καλά δεν κάνω ρε παιδιά; Ή στέκεται και έτσι ο 1ος τόμος; Είδα μόνο κάποιες πρώτες σελίδες.

 

Εγώ το πήρα και το διάβασα την πρώτη μέρα που βγήκε στα περίπτερα (κι ακόμα να κάνω τα σχόλιά μου εδώ...), και νομίζω ότι μπορεί να σταθεί μόνο του, αλλά η ιστορία δεν ολοκληρώνεται, και, το σημαντικότερο, κάτι βαθύτερο χτίζεται, και το αποτέλεσμα θα το δούμε στον επόμενο (5ο) τόμο.

 

       καλή διάθεση πάντα!

                    :)

                   

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  648
  • Reputation:   5843
  • Achievement Points:  655
  • Days Won:  5
  • With Us For:  931 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

5 hours ago, rolandofshire said:

Εγώ έχω πάρει μόνο τον 1ο τόμο και περιμένω τον 2ο αλλά τον κρατάω να το διαβάσω όλο μαζί με τον τόμο 5. Καλά δεν κάνω ρε παιδιά; Ή στέκεται και έτσι ο 1ος τόμος; Είδα μόνο κάποιες πρώτες σελίδες.

 

Ο αναγνώστης που είναι σωστό και προχωρημένο άτομο, διαβάζει τώρα τον πρώτο τόμο και όταν βγεί ο δεύτερος

το ξαναδιαβάζει όλο απ'την αρχή! :beer: 

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  39108
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  55
  • Reputation:   119
  • Achievement Points:  56
  • Days Won:  1
  • With Us For:  667 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Παιδιά, οι τόμοι του McFarlane είναι οι 2, 22, 30 και 59?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  537
  • Reputation:   5631
  • Achievement Points:  540
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2051 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

44 λεπτά πριν, mikealex666 είπε:

Παιδιά, οι τόμοι του McFarlane είναι οι 2, 22, 30 και 59?

2,16,26,30,34,59. Οι τόμοι 2 και 59 περιλαμβάνουν αποκλειστικά σχέδιο του Todd McFarlane από τον τίτλο Spider-Man, ενώ οι υπόλοιποι κάποια τεύχη από το the Amazing Spider-Man μαζί με άλλους καλλιτέχνες. [Ο 34ος είναι όλα McFarlane (τεύχη + Annual από Spectacular Spider-Man) εκτός από ένα] . 

Επεξεργασία από karolos79
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  537
  • Reputation:   5631
  • Achievement Points:  540
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2051 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Για όσους αμφιταλαντεύονται για το αν θα αγοράσουν ή όχι τον επερχόμενο τόμο, που δεν νομίζω ότι είναι πολλοί, (ακούς φίλε ManaLeak13) :aria: ετοίμασα ένα promo με σκίτσα του υπερταλαντούχου Todd McFarlane

IMG_20240311_200852.thumb.jpg.fc92ce51dd7e38cf362d2ec70e573b06.jpg

Πολλοί ιστοί μαζεύτηκαν :P

IMG_20240311_201050.thumb.jpg.4767cc1dc9d9115d7839635f35ab6f0e.jpg

Αν δεν έβλεπα το σήμα στο στήθος θα νόμιζα ότι ήταν ο Bruce......

Wayne. :lol:

IMG_20240311_200718.thumb.jpg.cb222baef0eb3e9cdbe0b9dab0c535cc.jpg

Στριφτό!! Θεριακλής ο Γουλβι. :blob1:

IMG_20240311_201014.thumb.jpg.83e30d6624756d72fbe3730c975795bd.jpg

Αυτά παθαίνεις όταν δεν κλείνεις τα στόρια.

IMG_20240311_200817.thumb.jpg.1a70a0d8e3cbe72661963673d3e1e4ea.jpg

 Καλά ξεμπερδέματα Spidey!:gun2:

Καλό διάβασμα στους συνδρομητές που παρέλαβαν τον τόμο.

Για τους υπόλοιπους εύχομαι καλή αντάμωση στα περίπτερα. :mafia:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1541
  • Reputation:   13781
  • Achievement Points:  1816
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1254 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

7 λεπτά πριν, karolos79 είπε:

Για όσους αμφιταλαντεύονται για το αν θα αγοράσουν ή όχι τον επερχόμενο τόμο, που δεν νομίζω ότι είναι πολλοί, (ακούς φίλε ManaLeak13) :aria: ετοίμασα ένα promo με σκίτσα του υπερταλαντούχου Todd McFarlane

 

Βγηκε κιολας ; Ποτε περασαν κιολας 2 βδομαδες ; :wow:

Δε θα το παρω φιλε Καρολε γιατι δυστυχως δεν εχω που να τα βαλω. Θα σκεφτώ πολυ σοβαρα ακομα και αυτα τα λιγοστα τευχη που σχολιασαμε τις προαλλες σαν must have. Αν είχαμε συνεχεια της SEC , θα πουλουσα (με βαρια καρδια) τη βιβλιοθηκη Μπαρκς ωστε να ανοιξω χωρο. Τωρα ετσι να στοιβαζω ακανονιστες ιστοριες χωρις συνεχεια χωρις ροη, δε μου λεει κατι. Ακομα και αν προκειται για ιστοριαρες. Εδω μετανιωσα τους 4 τομους της Hachette που πηρα το καλοκαιρι. Γαματες ιστοριες, γαματη παρουσιαση επιμελεια κλπ αλλά ως εκει.

 

Προς το παρον ικανοποιουμαι διαβαζοντας σε pdf τα Fantastic Four, που να ενημερωσω παραμενουν άψογα με φουλ δραση. Εχω φτασει σχεδον στο #100.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4204
  • Reputation:   32954
  • Achievement Points:  4383
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2880 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

2 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

 

Βγηκε κιολας ; Ποτε περασαν κιολας 2 βδομαδες ; :wow:

Δε θα το παρω φιλε Καρολε γιατι δυστυχως δεν εχω που να τα βαλω. Θα σκεφτώ πολυ σοβαρα ακομα και αυτα τα λιγοστα τευχη που σχολιασαμε τις προαλλες σαν must have. Αν είχαμε συνεχεια της SEC , θα πουλουσα (με βαρια καρδια) τη βιβλιοθηκη Μπαρκς ωστε να ανοιξω χωρο. Τωρα ετσι να στοιβαζω ακανονιστες ιστοριες χωρις συνεχεια χωρις ροη, δε μου λεει κατι. Ακομα και αν προκειται για ιστοριαρες. Εδω μετανιωσα τους 4 τομους της Hachette που πηρα το καλοκαιρι. Γαματες ιστοριες, γαματη παρουσιαση επιμελεια κλπ αλλά ως εκει.

 

Προς το παρον ικανοποιουμαι διαβαζοντας σε pdf τα Fantastic Four, που να ενημερωσω παραμενουν άψογα με φουλ δραση. Εχω φτασει σχεδον στο #100.

 

Eδώ τις προάλλες μας έδειξες κάτι παμπάλαια και με άκυρες ιστορίες Μίκυ Μάους που αγόρασες και δεν έχεις χώρο για 5-6 τόμους με must-have ιστορίες του Spider-Man; :thinking:

Όπως έχω γράψει κι αλλού αν κάτι το θες πολύ θα βρεθεί χώρος να το βάλεις.
Γι΄αυτό υπάρχουν και οι κούτες :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1541
  • Reputation:   13781
  • Achievement Points:  1816
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1254 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

28 λεπτά πριν, Laz33 είπε:

Eδώ τις προάλλες μας έδειξες κάτι παμπάλαια και με άκυρες ιστορίες Μίκυ Μάους που αγόρασες και δεν έχεις χώρο για 5-6 τόμους με must-have ιστορίες του Spider-Man; :thinking:

Τα μικυ μαους μπαινουν σε ντουλαπια οι εκδοσεις τυπου Radnet στα ραφια. Υπαρχει μεγαλη διαφορα. Στο ενα υπαρχει κενο στο αλλο εχει τιγκαρει. 

Προσωπικα προτιμω να διαβαζω παλιες ιστοριες του Μασιμο ΝτεΒιτα ή του Καβατσανο απο συχρονες μαρβελ τυπου Μακφαρλαντ. Επισης τα βλεπω και σαν συλλογη. Απο τα αλλα δεν με κανει κεφι να τα συλλεξω. Ειδικα απο Ραντνετ που στανταρακι το βλεπω οτι θα κανουν βλακειες σε ραχες γραμματοσειρες κλπ

 

28 λεπτά πριν, Laz33 είπε:

Γι΄αυτό υπάρχουν και οι κούτες :)

Κουτες σημαινει τα κρυβω και τα διαβαζω μετα απο 10 20 χρονια. Εγω θελω να τα εχω προχειρα. Να κοιταω στο ραφι ,τι ζηλεψα;  τααακ το πιανω, το ξεφυλιζω. Αμα ειναι να τα διαβαζω μια μονο φορα , καλυτερα τα χαζευω σε κανενα pdf που ειναι και τσαμπα.

 

Δεν γνωριζω ποσα τευχη εχεις στη συλλογη σου, εγω παντως ειμαι στα 1850 περιπου (τευχη και σκληροδετα). Καπου πρεπει να μπει και ενα στοπ. Οπότε βαζω στοπ στη Ραντνετ. Αν συνεχιζαν αυτα που ηθελα, θα συνεχιζα διωχνωντας βιβλια και κομικς. Παντως τα ειχα οργανωμενα πως θα μπουν μεχρι τον 100κατι τομο, μετα θα εβλεπα τι θα γινοταν

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4460
  • Reputation:   34724
  • Achievement Points:  4527
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6186 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Η κουβεντουλα που διαβάζετε είναι μια προσφορά της:

images.jpeg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  592
  • Reputation:   4250
  • Achievement Points:  635
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2866 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

10 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

θα πουλουσα (με βαρια καρδια) τη βιβλιοθηκη Μπαρκς ωστε να ανοιξω χωρο.

Τι λες ρε ιερόσυλε:lol::out:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1541
  • Reputation:   13781
  • Achievement Points:  1816
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1254 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

2 ώρες πριν, rolandofshire είπε:

Τι λες ρε ιερόσυλε:lol::out:

Σιγα ρε και συ την συλλεκτική έκδοση που θα μας λειψει κιολας :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  379
  • Reputation:   3288
  • Achievement Points:  384
  • Days Won:  12
  • With Us For:  937 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

6 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Σιγα ρε και συ την συλλεκτική έκδοση που θα μας λειψει κιολας :lol:

Εδώ θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω. Για μένα  τέρμα συλλεκτική είναι διότι είναι και σκληροδετο και με ημερομηνίες σε σειρά αλλά και όλες οι ιστορίες του Μπαρκς. Και μαλλιστα στη τιμή που βγήκε ,με όλα τα παραπάνω ...Ε κλεψιά ήταν !!

 

Από την άλλη αν δεν τη βλέπεις συλλεκτική πουλά την και τώρα για να έχεις χώρο . Όπως το βλέπει κανείς .

Εγώ την έχω στο πατρικό μου στα βόρεια και λυπάμαι που δεν την έχω κοντά μου να τη καμαρώνω κάθε μέρα . :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1541
  • Reputation:   13781
  • Achievement Points:  1816
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1254 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

11 λεπτά πριν, Ubergorn είπε:

Εδώ θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω. Για μένα  τέρμα συλλεκτική είναι διότι είναι και σκληροδετο και με ημερομηνίες σε σειρά αλλά και όλες οι ιστορίες του Μπαρκς. Και μαλλιστα στη τιμή που βγήκε ,με όλα τα παραπάνω ...Ε κλεψιά ήταν !!

 

Ειχε ολα τα φοντα να γινει συλλεκτίκή αλλά η ασχετοσυνη της Καθημερινής την έκανε μη συλλεκτικη για μενα (να μη κραζουμε μονο Ραντνετ υπαρχουν και αλλου αχρηστοι).

 

 

12 λεπτά πριν, Ubergorn είπε:

Από την άλλη αν δεν τη βλέπεις συλλεκτική πουλά την και τώρα για να έχεις χώρο . Όπως το βλέπει κανείς .

Εγώ την έχω στο πατρικό μου στα βόρεια και λυπάμαι που δεν την έχω κοντά μου να τη καμαρώνω κάθε μέρα . :)

 

Οταν θα πιάσει (αν πιασει) αξια καλη , ίσως σουταριστεί. Κατι 140 150 ευρω που βλεπω πουλιέται τα θεωρω πολυ λιγα (188 δωσαμε σταθεροι βδομαδα βδομαδα στα περιπτερα, εχοντας το εξτρα εγνοια). 

Για καμάρωμα ειναι η Αμερικάνικη έκδοση της Fantagraphics. Ή της Another Rainbow (αν και ασπρομαυρη). Η ελληνική ειναι για γέλια :lol:

 

Απ την άλλη,αν εξαιρέσουμε τις εκδοσεις της Ανουμπις, της Οξυ και του Μ.Ηρωα , όλες οι υπολοιπες εκδοτικές μέσα στα λαθη στις βλακείες και στις τσαπατσουλοδουλειές ειναι...

 

Κάπου ξέφυγε λίγο το θέμα νομίζω :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  379
  • Reputation:   3288
  • Achievement Points:  384
  • Days Won:  12
  • With Us For:  937 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

14 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

 

Ειχε ολα τα φοντα να γινει συλλεκτίκή αλλά η ασχετοσυνη της Καθημερινής την έκανε μη συλλεκτικη για μενα (να μη κραζουμε μονο Ραντνετ υπαρχουν και αλλου αχρηστοι).

 

 

 

Οταν θα πιάσει (αν πιασει) αξια καλη , ίσως σουταριστεί. Κατι 140 150 ευρω που βλεπω πουλιέται τα θεωρω πολυ λιγα (188 δωσαμε σταθεροι βδομαδα βδομαδα στα περιπτερα, εχοντας το εξτρα εγνοια). 

Για καμάρωμα ειναι η Αμερικάνικη έκδοση της Fantagraphics. Ή της Another Rainbow (αν και ασπρομαυρη). Η ελληνική ειναι για γέλια :lol:

 

Απ την άλλη,αν εξαιρέσουμε τις εκδοσεις της Ανουμπις, της Οξυ και του Μ.Ηρωα , όλες οι υπολοιπες εκδοτικές μέσα στα λαθη στις βλακείες και στις τσαπατσουλοδουλειές ειναι...

 

Κάπου ξέφυγε λίγο το θέμα νομίζω :D

Εδώ θα διαφωνήσω και θα σου πω το γιατί . Με 4 ευρώ κάθε εβδομάδα είχες και σκληροδετο και με καλή επιμέλεια και με χρόνολογική σειρά τις ιστορίες και αριθμιση . Και μάλιστα όλες του Μπαρκς.

 

Μη συγκρίνεις με εκδοσεις του εξωτερικού γιατί μιλάμε εκεί για 20 τουλάχιστο ευρώ ο κάθε τόμος μη πω και παραπάνω στις πιο πολλές περιπτώσεις άρα και τεράστια η διαφορά σε σχέση της καθημερινής .

Με 4 ευρώ από εξωτερικό παίρνεις ένα τευχακι όχι σύνολο ιστοριών όπως προσέφερε η καθημερινή .

 

Η καθημερινή μάλιστα  ξεπέρασε τον εαυτό της σε αυτή την έκδοση και φάνηκε στου Σκάρπα που ακολούθησε που δεν είχε μάλλον τα λεφτά ούτε να τη πάει ως τέλος αλλά και έδινε μισο τον τόμο σε σχέση την ιταλική έκδοση στη οποία βασίστηκε αλλά και στο εξώφυλλο που δεν είναι σκληρό .

 

Σε άλλα δεν το συνεχίζω διότι εδώ είναι όντως εκτός θέματος και αν θες κάνε με παράθεση σε σχετικό θέμα να το συζητήσουμε όσο θες αλλιώς το αφήνουμε εδώ :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2224
  • Reputation:   22094
  • Achievement Points:  2263
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2352 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Σήμερα κυκλοφόρησε και ο 2ος τόμος στα περίπτερα, τουλάχιστον στα κεντρικά σημεία τύπου. Από αύριο και στα υπόλοιπα.

 

Πάντως το μόνο αρνητικό της σειράς μέχρι τώρα, για εμένα, είναι που δεν μεταφράζουν τους τίτλους του κάθε κεφαλαίου, έστω και με αστερίσκο στο κάτω μέρος της σελίδας.:antekale:

Άσε που στον 2ο τόμο ούτε τα άρθρα από τις εφημερίδες μετέφρασαν :Suspicious:.

Θα δείτε που μέχρι το τέλος της συλλογής θα υπάρχουν και ολόκληρα μπαλονάκια στα ξένα.:lol:

 

Αναρωτιέμαι η μετάφραση γίνεται από τα ισπανικά στα ελληνικά ή από τα αγγλικά;;:thinking:

Αν παίρνουμε την ισπανική συλλογή, τότε μάλλον ούτε αυτοί έχουν μεταφράσει τους τίτλους και ότι άλλο είναι στα αγγλικά. Εκτός αν η Luppa μας δίνει τα πρωτότυπα αγγλικά τεύχη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5271
  • Reputation:   56288
  • Achievement Points:  5443
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Λογικά η μετάφραση γίνεται από τα πρωτότυπα αγγλικά.

 

Διαφορετικά ότι μπούρδα έκαναν οι Ισπανοί μεταφραστές θα μεταφερόταν κι εδώ και δεν υπάρχει λόγος να κάνουν την ζωή τους πιο δύσκολη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  592
  • Reputation:   4250
  • Achievement Points:  635
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2866 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

11 λεπτά πριν, constantinople είπε:

Διαφορετικά ότι μπούρδα έκαναν οι Ισπανοί μεταφραστές θα μεταφερόταν κι εδώ και δεν υπάρχει λόγος να κάνουν την ζωή τους πιο δύσκολη.

Δε θέλουμε τα λάθη των άλλων, θα κάνουμε δικά μας:lol::lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  648
  • Reputation:   5843
  • Achievement Points:  655
  • Days Won:  5
  • With Us For:  931 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εμένα το μόνο πράγμα που με χαλάει πολύ είναι τα εξώφυλλα.

Όχι οτι είναι άθλια, αλλά ρε παιδί μου γράψε ένα Marvel Knights στο εξώφυλλο, βάλε και ένα εικαστικό σχετικό με την ιστορία και είμαστε οκ!

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33749
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  140
  • Reputation:   1037
  • Achievement Points:  145
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1955 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  56

Φίλε @ ManaLeak13 , για άνθρωπο που προτιμά τα έντυπα και έχει λίγο χώρο, η συλλογή αυτή είναι ιδανική (αν, βέβαια, σ` αρέσουν οι ιστορίες).

 

Σκέψου, κατ` αρχήν, πόσα epic θα έπρεπε να πάρεις, για να έχεις τις σχετικές σειρές ολόκληρες (και δεν ξέρω αν έχουν βγει καν όλα).

 

Σκέψου επίσης ένα άλλο πρακτικό απλό πράγμα: το ότι δεν είναι σκληρόδετα για σένα είναι πλεονέκτημα.  Έχουν λιγότερο όγκο και βάρος, και άρα βολεύονται πιο εύκολα.

 

Όσα για τον Μπαρκς, ήταν μια ευκαιρία που εκμεταλλεύτηκες, και μπράβο σου (και μπράβο και σε μένα, που την εκμεταλλεύτηκα κι εγώ :D). Σε συμβουλεύω να τα πακετάρεις με ωραίο τρόπο και να τα αποθηκεύσεις προστατευμένα από την υγρασία (αν το πράγμα φτάσει ως εκεί), και όχι να τα πουλήσεις. Κατά καιρούς, τα έχω βρει στην πολύ μεγάλη φτήνια, οπότε δεν στο συνιστώ (εκτός αν θελήσεις αργότερα να τα ξαναγοράσεις).

 

        καλή διάθεση πάντα!

                   :)

 

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5271
  • Reputation:   56288
  • Achievement Points:  5443
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

:aria: Παίδες μίλησα σήμερα με υψηλόβαθμο στέλεχος της Radnet!

Συζητήθηκαν πολλά θέματα, τα κυριώτερα των οποίων ήταν τα εξής:

 

1. Μόλις προσέλαβαν ένα επιπλέον άτομο για να ψάχνει για ορθογραφικά και γραμματικά λάθη. Τη διαφορά ελπίζουμε να διαπιστώσουμε στους επόμενους τόμους... (όσους δεν έχουν τυπωθεί ακόμα).

 

2. Πρόθεση είναι η σειρά όντως να γίνει εβδομαδιαία από τον τόμο 11. Είναι χρονοδιάγραμμα που τους έχουν ορίσει από το εξωτερικό οπότε είναι δύσκολο να μην ακολουθηθεί.

 

3. Τα δικαιώματα αυτής της σειράς τους επιτρέπουν να μεταφράζουν μόνο τα κείμενα μέσα στις φουσκάλες! Γι'αυτό είδαμε τις εφημερίδες αμετάφραστες στον 2ο τόμο. Τους είπα ότι αν είναι έτσι, ας μπαίνουν στο κάτω μέρος των σελίδων μεταφράσεις των τίτλων των ιστοριών ή άλλων κειμένων/επιγραφών κλπ αλλά μου λένε κι αυτό απαιτεί έγκριση από το εξωτερικό οπότε προς το παρόν δεν γίνεται αλλά ίσως μελλοντικά να γίνει.

 

4. Το τιράζ των κλασσικών υπερηρώων ήταν πολύ μεγάλο και γι'αυτό δόθηκε και εξακολουθεί να δίνεται με προσφορές σε χαμηλές τιμές η σειρά. Τώρα στον Σπάιντερμαν το τιράζ είναι πολύ μικρότερο, σε σημείο που να αναμένεται να ξεπουλιούνται ορισμένοι τόμοι στα περίπτερα. Οπότε μην περιμένετε προσφορές σε φτηνές τιμές αυτή τη φορά.

 

5. Θέλουν κάποια στιγμή να εκδόσουν και μια σειρά της DC. Υπάρχουν κάποια σχέδια για το μέλλον που θα δούμε αν πραγματοποιηθούν.

 

6. Επίσης θέλουν να φέρουν μελλοντικά και άλλη σειρά πρωτοκλασσάτων ηρώων της Μάρβελ. Ανέφερα τους Χ-ΜΕΝ και μου είπαν ότι είναι μια από τις επιλογές που εξετάζονται.

 

7. Οι μελλοντικές κινήσεις θα εξαρτηθούν από το πως θα πάει σε πωλήσεις η παρούσα σειρά του Σπάιντερμαν, οπότε εμείς που την στηρίζουμε να ξέρουμε πως βοηθάμε για να έρθουν και άλλες σειρές!

 

Αυτα... και δεν θα χαθούμε! :mafia:

  • Like 18
  • Respect 12
  • Ευχαριστώ 6
  • Read 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25886
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  229
  • Reputation:   2412
  • Achievement Points:  248
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

10 λεπτά πριν, constantinople είπε:

:aria: Παίδες μίλησα σήμερα με υψηλόβαθμο στέλεχος της Radnet!

Συζητήθηκαν πολλά θέματα, τα κυριώτερα των οποίων ήταν τα εξής:

 

1. Μόλις προσέλαβαν ένα επιπλέον άτομο για να ψάχνει για ορθογραφικά και γραμματικά λάθη. Τη διαφορά ελπίζουμε να διαπιστώσουμε στους επόμενους τόμους... (όσους δεν έχουν τυπωθεί ακόμα).

 

2. Πρόθεση είναι η σειρά όντως να γίνει εβδομαδιαία από τον τόμο 11. Είναι χρονοδιάγραμμα που τους έχουν ορίσει από το εξωτερικό οπότε είναι δύσκολο να μην ακολουθηθεί.

 

3. Τα δικαιώματα αυτής της σειράς τους επιτρέπουν να μεταφράζουν μόνο τα κείμενα μέσα στις φουσκάλες! Γι'αυτό είδαμε τις εφημερίδες αμετάφραστες στον 2ο τόμο. Τους είπα ότι αν είναι έτσι, ας μπαίνουν στο κάτω μέρος των σελίδων μεταφράσεις των τίτλων των ιστοριών ή άλλων κειμένων/επιγραφών κλπ αλλά μου λένε κι αυτό απαιτεί έγκριση από το εξωτερικό οπότε προς το παρόν δεν γίνεται αλλά ίσως μελλοντικά να γίνει.

 

4. Το τιράζ των κλασσικών υπερηρώων ήταν πολύ μεγάλο και γι'αυτό δόθηκε και εξακολουθεί να δίνεται με προσφορές σε χαμηλές τιμές η σειρά. Τώρα στον Σπάιντερμαν το τιράζ είναι πολύ μικρότερο, σε σημείο που να αναμένεται να ξεπουλιούνται ορισμένοι τόμοι στα περίπτερα. Οπότε μην περιμένετε προσφορές σε φτηνές τιμές αυτή τη φορά.

 

5. Θέλουν κάποια στιγμή να εκδόσουν και μια σειρά της DC. Υπάρχουν κάποια σχέδια για το μέλλον που θα δούμε αν πραγματοποιηθούν.

 

6. Επίσης θέλουν να φέρουν μελλοντικά και άλλη σειρά πρωτοκλασσάτων ηρώων της Μάρβελ. Ανέφερα τους Χ-ΜΕΝ και μου είπαν ότι είναι μια από τις επιλογές που εξετάζονται.

 

7. Οι μελλοντικές κινήσεις θα εξαρτηθούν από το πως θα πάει σε πωλήσεις η παρούσα σειρά του Σπάιντερμαν, οπότε εμείς που την στηρίζουμε να ξέρουμε πως βοηθάμε για να έρθουν και άλλες σειρές!

 

Αυτα... και δεν θα χαθούμε! :mafia:

 

Ενδιαφέρον! 

Αν και είμαι λίγο δύσπιστος για κάποια πράγματα όπως την πρόσληψη ενός ατόμου για να κοιτάει τα ορθογραφικά. Μακάρι να κάνω λάθος. 

 

Η δήλωση τους για το τιράζ, δείχνει αυτό που έλεγα ότι είναι προιδεασμένοι και ξέρουν πάνω κάτω πως να κινηθούν. 

 

Η σειρά DC, μας βρίσκει όλους σύμφωνους πιστεύω! 

 

Ευχαριστούμε για τα νέα @ constantinople

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  383
  • Content Count:  3878
  • Reputation:   35245
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2053 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Φοβερά νέα @ constantinople . Λογικό το βρίσκω το μικρότερο τιράζ, οι Κλασικοί Υπερήρωες λειτούργησαν σαν πρώτο τεστ εκδοτικής προσπάθειας. Τώρα όσον αφορά το εβδομαδιαίο, δύσκολο να μπορούμε να διαβάζουμε κάθε εβδομάδα, αλλά θα δούμε πως θα πάει κι αυτό. Για σειρά DC και εγώ ενθουσιάζομαι, αρκεί να είναι ωραία σειρά με καλές επιλογές, σωστή επιμέλεια και πλούσια αφιερώματα τύπου Eaglemoss.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  379
  • Reputation:   3288
  • Achievement Points:  384
  • Days Won:  12
  • With Us For:  937 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ακόμα πιστεύω και υποστηρίζω πως το κάθε εβδομάδα σχέδιο είναι λάθος . 

Μέχρι και τον 10ο τόμο θα πάει φοβερά και μετά ....μένει να δούμε το πώς...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25886
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  229
  • Reputation:   2412
  • Achievement Points:  248
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

3 λεπτά πριν, Ubergorn είπε:

Ακόμα πιστεύω και υποστηρίζω πως το κάθε εβδομάδα σχέδιο είναι λάθος . 

Μέχρι και τον 10ο τόμο θα πάει φοβερά και μετά ....μένει να δούμε το πώς...

 

Γιατί το πιστεύεις αυτό?

Για το οικονομικό κομμάτι το λες? 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  379
  • Reputation:   3288
  • Achievement Points:  384
  • Days Won:  12
  • With Us For:  937 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

1 λεπτό πριν, Andysaurus είπε:

 

Γιατί το πιστεύεις αυτό?

Για το οικονομικό κομμάτι το λες? 

 

Ξεκάθαρα αδερφέ.  36 ευρώ το μήνα ενώ παίρνουμε ήδη και άλλα κόμιξ και άλλα πράματα πέρα το κόμιξ γονατίζουν τον προγραμματισμό .

Θα μου πεις γιατί δεν έκανες συνδρομή ; Γιατί πολύ απλά δεν μπορούσα να τιναξω το προγραμματισμό ενώ έχω και θεματα σπιτιού αλλά και άλλα που αγοράζω σε σταθερή βάση και πήγα σε λογική περιπτέρου .

Προσωπικά μιλώντας αν και τη θέλω ολάκερη μετά τον δέκα τόμο θα πάω σε επιλογές . Αυτό που λίγο με σώζει είναι ότι έχω κάποια ήδη .

Ελπίζω μελλοντικά να μπορέσω να πάρω όλα που θέλω .

Και αυτό πιστεύω το έχουν πολλοί σαν σκέψη .

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2224
  • Reputation:   22094
  • Achievement Points:  2263
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2352 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

44 λεπτά πριν, constantinople είπε:

3. Τα δικαιώματα αυτής της σειράς τους επιτρέπουν να μεταφράζουν μόνο τα κείμενα μέσα στις φουσκάλες! Γι'αυτό είδαμε τις εφημερίδες αμετάφραστες στον 2ο τόμο. Τους είπα ότι αν είναι έτσι, ας μπαίνουν στο κάτω μέρος των σελίδων μεταφράσεις των τίτλων των ιστοριών ή άλλων κειμένων/επιγραφών κλπ αλλά μου λένε κι αυτό απαιτεί έγκριση από το εξωτερικό οπότε προς το παρόν δεν γίνεται αλλά ίσως μελλοντικά να γίνει.

 

Αυτό μου κάνει λίγο κουλό.

Τα "συνεχίζεται" που είναι εκτός μπαλονακίων γιατί τα μεταφράζουν τότε;;

Επίσης στον 1ο τόμο έχουν μεταφράσει πχ το εξώφυλλο της εφημερίδας που επικηρύσσει τον Spider-Man και ένα ειδοποιητήριο. Δεν είναι όλα αυτά μέσα στα μπαλονάκια.

Τέλος πάντων...θα τους τα συγχωρήσω αν πραγματοποιήσου το παρακάτω:lol:

44 λεπτά πριν, constantinople είπε:

5. Θέλουν κάποια στιγμή να εκδόσουν και μια σειρά της DC. Υπάρχουν κάποια σχέδια για το μέλλον που θα δούμε αν πραγματοποιηθούν.

Αυτό μακάρι να βγει αληθινό.

Επεξεργασία από hudson
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5271
  • Reputation:   56288
  • Achievement Points:  5443
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

4 min ago , hudson said:

Αυτό μου κάνει λίγο κουλό.

Τα "συνεχίζεται" που είναι εκτός μπαλονακίων γιατί τα μεταφράζουν τότε;;

Επίσης στον 1ο τόμο έχουν μεταφράσει πχ το εξώφυλλο της εφημερίδας που επικηρύσσει τον Spider-Man και ένα ειδοποιητήριο. Δεν είναι όλα αυτά μέσα στα μπαλονάκια.

Τέλος πάντων...

 

Τι να σε πω... αυτό μου είπαν...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33749
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  140
  • Reputation:   1037
  • Achievement Points:  145
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1955 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  56

Και με μικρό τιράζ, αργά ή γρήγορα θα βρίσκονται και στην αγορά των μεταχειρισμένων (όσα θα βρίσκονται, και στην κατάσταση που θα βρίσκονται, και στην τιμή που θα βρίσκονται...).

Εμείς απλά κάνουμε τις επιλογές μας...

 

           καλή διάθεση πάντα!

                        :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36284
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  59
  • Reputation:   446
  • Achievement Points:  60
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1446 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Φιλε  constantinople μηπως ρωτησες και για τυχον μελλοντικη συνεχιση των ΚΛΑΣΣΙΚΩΝ :pray:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4460
  • Reputation:   34724
  • Achievement Points:  4527
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6186 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Υψηλόβαθμα στελέχη λέει ο αγαπημένος μας @ constantinople . Δηλαδή είναι πολλά? Και έχει και χαμηλόβαθμα???? Και όλοι αυτοί ζουν από τις συλλογές της radnet που βλέπουμε στα περίπτερα? :NoNo:

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.