Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέα από τις εκδόσεις "Anubis" (2024)


hudson

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2123
  • Reputation:   20705
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4556 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

μεγαλη εκπληξη και δικη μου η ανακοινωση για sandman vol 3. Πιστευα (βασει πρωθυστερων εμπειριων) οτι το παρατησε. Μπραβο της.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  41080
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  22
  • Reputation:   149
  • Achievement Points:  23
  • Days Won:  0
  • With Us For:  161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Κυρίαρχη η Anubis στο χώρο των Graphic novels καλώς ή κακώς αλλά όταν έβγαλε το Incal σε δύο τομους, εμένα έπεσε πολύ στα μάτια μου, πλέον μόνο αυτόνομα θα αγοράσω ξανά από αυτή την εκδοτική, η θα βγάζει Α και Β τόμους ή θα βγάζει σειρές που δεν έχει σκοπό να τελειώσει, ποιο το νόημα να θες να διαβάσεις τα Sandman (με την προϋπόθεση να τα συλλέγεις και να θες να τα πάρεις όλα) και να πάρεις από την Anubis τα πρώτα δύο έστω 3, εδώ δεν είδαμε ποτέ τον δεύτερο τόμο του Umbrella Academy που είναι και μικρή σειρά και πόσες ακόμα, θα γελάσω ακόμα περισσότερο αν δω Α και Β τόμος τον 3o τομο του Sandman, και όσο για την DC που βγάζει διάφορους τόμος όπως Suicide Squad, Aquaman, Batman του Tom king που βγάζει το πρώτο volume και νομίζει ότι κάτι κάνει ενώ είναι ολόκληρο Run για μένα ας το γυρίσει σε εβδομαδιαία έκδοση περιπτέρου καλύτερα θα πάει, για να μην αναφέρω και το δέσιμο στις σελίδες για 20 ευρώ που τα δίνει, αν και έχει βελτιωθεί τελευταία, παλιά σε κάτι εκδόσεις πχ Jonah Hex ανοίγαμε λίγο τον τόμο για να μη μας βγουν τα μάτια στους διαλόγους και αγοράζαμε κόλλα στιγμής για να μην πάνε τσάμπα τα λεφτά, μια πρόβλεψη από μένα, η Anubis δεν έχει πολλά χρόνια ζωής ακόμα και δε νομίζω να λείψει σε πολλούς. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  648
  • Reputation:   5844
  • Achievement Points:  655
  • Days Won:  5
  • With Us For:  931 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εγώ το έχω σιγουράκι οτι δεν θα ολοκληρωθεί η σειρά, αλλά παρ'όλα αυτά θα πάρω όσους τόμους βγάλει η Anubis.

Μετά απο αρκετη αναμονή αγόρασα τον πρώτο τόμο στα 20 ευρώ και μου άρεσε πολύ η ιστορία και το σχέδιο.

Λειτουργεί μια χαρά και σαν αυτόνομη ιστορία, οπότε η αναγνωστική εμπειρία ήταν απολαυστική.

 

Σύντομα θα πάρω και τον δεύτερο τόμο (στα 20-21 ευρώ και αυτόν) και κάποια στιγμή θα πάρω και τον τρίτο.

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  41080
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  22
  • Reputation:   149
  • Achievement Points:  23
  • Days Won:  0
  • With Us For:  161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

3 λεπτά πριν, Guts είπε:

Εγώ το έχω σιγουράκι οτι δεν θα ολοκληρωθεί η σειρά, αλλά παρ'όλα αυτά θα πάρω όσους τόμους βγάλει η Anubis.

Μετά απο αρκετη αναμονή αγόρασα τον πρώτο τόμο στα 20 ευρώ και μου άρεσε πολύ η ιστορία και το σχέδιο.

Λειτουργεί μια χαρά και σαν αυτόνομη ιστορία, οπότε η αναγνωστική εμπειρία ήταν απολαυστική.

 

Σύντομα θα πάρω και τον δεύτερο τόμο (στα 20-21 ευρώ και αυτόν) και κάποια στιγμή θα πάρω και τον τρίτο.

 

:beer:

Νταξει είναι 160 σελίδες ο 3ος τόμος το παίρνω πίσω οτι μπορεί να το βγάλει σε Α και Β τόμους 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  648
  • Reputation:   5844
  • Achievement Points:  655
  • Days Won:  5
  • With Us For:  931 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

9 min ago , Manos17 said:

Νταξει είναι 160 σελίδες ο 3ος τόμος το παίρνω πίσω οτι μπορεί να το βγάλει σε Α και Β τόμους 

 

Ελπίζω να μην έχει αρχική τιμή 28 ευρώ.

Έχουν ξεσαλώσει οι εκδοτικές με τις τιμές, για να διαβάσει κάποιος το Ίνκαλ και το Long Halloween θέλει 100 ευρώ για 4 τόμους.:antekale:

 

Επεξεργασία από Guts
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  41080
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  22
  • Reputation:   149
  • Achievement Points:  23
  • Days Won:  0
  • With Us For:  161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

13 λεπτά πριν, Guts είπε:

 

Ελπίζω να μην έχει αρχική τιμή 28 ευρώ.

Έχουν ξεσαλώσει οι εκδοτικές με τις τιμές, για να διαβάσει κάποιος το Ίνκαλ και το Long Halloween θέλει 100 ευρώ για 4 τόμους.:antekale:

 

Ναι, θα ήταν προτιμότερο να είναι ένας τόμος Incal και ας είχε και 30 πάρα 2 20 και 20, τώρα για Sandman δεν είμαι σίγουρος 28 ευρώ μπορεί και να τα πλησιάσει αλλά μπορεί να πέσουν οι τιμές των άλλων δύο τόμων. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2224
  • Reputation:   22095
  • Achievement Points:  2263
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2353 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Οι προηγούμενοι τόμοι έχουν από 230-240 σελίδες, αυτός είναι στους 160, φαντάζομαι κάπου στο 20ευρω (ίσως και λιγότερο).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  41080
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  22
  • Reputation:   149
  • Achievement Points:  23
  • Days Won:  0
  • With Us For:  161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

2 λεπτά πριν, hudson είπε:

Οι προηγούμενοι τόμοι έχουν από 230-240 σελίδες, αυτός είναι στους 160, φαντάζομαι κάπου στο 20ευρω (ίσως και λιγότερο).

Σωστό αυτό πάλι παραμέλησα ότι είναι 160 σελίδες 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  648
  • Reputation:   5844
  • Achievement Points:  655
  • Days Won:  5
  • With Us For:  931 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Έχουν πέσει οι δύο πρώτοι τόμοι απο 27-28 ευρώ, είναι στα 20 τώρα! (γι'αυτό πήρα τον πρώτο και θα πάρω και τον δεύτερο) :)

 

Αλλά είναι να τις φοβάσαι τις νέες κυκλοφορίες.

Ο πρώτος τόμος του Long Halloween έχει 204 σελίδες και ο δεύτερος έχει 180, όμως η τιμή των δύο τόμων είναι η ίδια!

Γενικότερα και εγώ προτιμώ σε έναν τόμο τις ιστορίες που είναι έως 400 σελίδες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  132
  • Content Count:  2616
  • Reputation:   16066
  • Achievement Points:  2666
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5345 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Οτι βγαινει καλο ειναι. Τα νεα για τον 3ο τομο Sandman  ειναι πολυ καλα για οσους αγαπανε τη σειρα αυτη!!

 

Τωρα το θεμα με τις ανολοκληρωτες σειρες ειναι λιγο μεγαλο.  Καποιοι δεν αγοραζουν κατι αν δεν ειναι σιγουροι οτι θα ολοκληρωθει. Οι εκδοσεις παλι αν δεν δουν κινηση στον πρωτο (αντε και δευτερο) τομο υπαρχει πιθανοτητα να μην συνεχισουν την εκδοση των υπολοπων τομων. Ποιος φταιει λοιπον αν μια σειρα δεν συνεχιστει? Και οι μεν και δε εχουν δικιο απο την δικη τους πλευρα. Οι πελατες λενε αφου μας εχουν κρεμασει και αλλες φορες γιατι να στηριξω κατι χωρις να ξερω αν θα συνεχισει. Οι εκδοσεις παλι σου λενε οτι αφου ο 1ος και ο 2ος τομος δεν πουλησανε γιατι να συνεχισω? αρα ειναι προφανες οτι δεν υπαρχει κοινο για αυτη τη σειρα.  Κοινως μπερδεμα.   Το μονο σιγουρο ειναι (κατα την αποψη μου) οτι επειδη δεν ειναι φιλανθρωπικες οργανωσεις και ειναι επιχειρησεις αν κατι δεν πουλαει τελικα και δεν φερνει κερδος θα το σταματησουν αντικαταστησουν με κατι αλλο που θα πουλαει.

 

Εγω παντως ειμαι της λογικης οτι αγοραζω κατι αν μου αρεσει και παιρνω το ρισκο οτι μπορει να μεινει στη μεση. Στην χειροτερη θα τα εχω μισα ελληνικα μισα αγγλικα σε μια σειρα πχ.  Παντως θα εχω την συνειδηση μου καθαρη οτι στηριξα μια προσπαθεια (σε ενα προιον που μου αρεσε κιολας) και οτι θα υπαρχουν πωλησεις ωστε να βγει και η υπολοιπη σειρα.  Μακαρι τα πραγματα να ηταν παντα υπερ των πελατων και να ανακοινωνε πχ η Anubis οτι θα βγουν και οι 10 τομοι Sandman 100% σε ενα συγκεκριμενο χρονικο πλαισιο ή ακομα καλυτερα να βγαινανε και ο 10 μαζι και εμεις οποτε θελαμε σταδιακα να αγοραζαμε ξεροντας εκ των προτερων οτι η σειρα ειναι ολοκληρωμενη.  Και φυσικα σε τιμες καλες.  Αλλα δεν γινεται να ειναι ολα παντα υπερ των πελατων δυστυχως οποτε θελει ενεργοποιηση και απο μερους μας δηλ στηριξη σε μια σειρα απο την αρχη ωστε να δειξουμε οτι υπαρχει κοινο.

 

Τωρα για το Ινκαλ επειδη και οι δυο τομοι μαζι θα ηταν γυρω στις 300 σελιδες συμφωνω θα μπορουσε να βγει και επιτομο αλλα εμενα προσωπικα επετδη το ηθελα και το εψαχνα καιρο στα ελληνικα με χαροποιησε πολυ που ξανακυκλοφορησε μετα απο χρονια εστω και σε δυο τομους. και μην εξχναμε βεβαια οτι παλιοτερα ειχε κυκλοφορησει σε 6 τευχακια οποτες θα μπορουσαν τα πραγματα να ηταν ακομα χειροτερα και να εβγαινε σε εξι δοσεις και με αντιστοιχο κοστος βεβαιως βεβαιως.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2224
  • Reputation:   22095
  • Achievement Points:  2263
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2353 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

2 λεπτά πριν, Guts είπε:

Ο πρώτος τόμος του Long Halloween έχει 204 σελίδες και ο δεύτερος έχει 180, όμως η τιμή των δύο τόμων είναι η ίδια!

Όταν είδα ότι ο πρώτος τόμος με 204 σελίδες είχε 21,90 και με την έκπτωση στα 19,71 ψιλό χάρηκα, γιατί είχε προηγηθεί το Flashpoint με 168 σελίδες και τιμή 21,90 και φοβήθηκα ότι Long Halloween με περισσότερες θα είναι πιο ακριβό. Αλλά τελικά κατάλαβα ότι ισορρόπησαν την διαφορά με τον δεύτερο τόμο (ίδια τιμή με λιγότερες σελίδες).

Τώρα το The Sandman με 160 σελίδες φαντάζομαι θα είναι αρκετά πιο φθηνό από τα 2 πρώτα (που μάλλον πήγαν καλά σε πωλήσεις) και θα πουλήσει περισσότερο, οπότε ίσως η εκδοτική δει ότι πάει καλά και βγάλει και επόμενο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34230
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  237
  • Reputation:   2257
  • Achievement Points:  287
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1855 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Αν δεις το κόστος τιμή ανά σελίδα, η Anubis είναι μακράν η πιο ακριβή εκδοτική.

 

Το τρίτο BRZRKR με μόλις 136 σελίδες 21,90. Οπότε δεν νομίζω το sandman να κατέβει και πολύ και θεωρώ σχεδόν σίγουρα όχι κάτω από 20.

 

Σχετικά με το Ινκαλ και με τις τιμές της εκδοτικής, θεωρώ ότι αν έβγαζε σε ένα τόμο θα είχε πάνω από 35 ευρώ οπότε θα ακουγόταν πολύ μεγάλο το κόστος για έναν μόνο τόμο. 

 

Καλές τιμές στα κόμικς που έχουν βγάλει, έχω την εντύπωση ότι έχουν η Διόπτρα και Μεταίχμιο αλλά δεν το έχω επιβεβαιώσει. Θα κάνω όταν βρω χρόνο μια άσκηση με μέσους όρους όλων των εκδοτικών γιατί έχω περιέργεια να δω. 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  648
  • Reputation:   5844
  • Achievement Points:  655
  • Days Won:  5
  • With Us For:  931 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

41 min ago , hudson said:

Όταν είδα ότι ο πρώτος τόμος με 204 σελίδες είχε 21,90 και με την έκπτωση στα 19,71 ψιλό χάρηκα, γιατί είχε προηγηθεί το Flashpoint με 168 σελίδες και τιμή 21,90 και φοβήθηκα ότι Long Halloween με περισσότερες θα είναι πιο ακριβό. Αλλά τελικά κατάλαβα ότι ισορρόπησαν την διαφορά με τον δεύτερο τόμο (ίδια τιμή με λιγότερες σελίδες).

Τώρα το The Sandman με 160 σελίδες φαντάζομαι θα είναι αρκετά πιο φθηνό από τα 2 πρώτα (που μάλλον πήγαν καλά σε πωλήσεις) και θα πουλήσει περισσότερο, οπότε ίσως η εκδοτική δει ότι πάει καλά και βγάλει και επόμενο.

 

Δεν βγάζεις εύκολα άκρη...

Ο δεύτερος τόμος του Sandman έχει 8 σελίδες λιγότερες απ'τον πρώτο και παρ'όλα αυτά στοιχίζει 2 ευρώ περισσότερα.

Πιστεύω ο τρίτος τόμος αρχική τιμή θα έχει πάνω απο 20ε.

 

Οι εκδόσεις είναι όμορφες και ποιοτικές, αλλά όταν ζητάς 30 ευρώ για τον δεύτερο τόμο του Sandman, για πολύ κόσμο είναι αποτρεπτική η τιμή.

 

Επεξεργασία από Guts
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2224
  • Reputation:   22095
  • Achievement Points:  2263
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2353 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

49 λεπτά πριν, Guts είπε:

 

Δεν βγάζεις εύκολα άκρη...

Ο δεύτερος τόμος του Sandman έχει 8 σελίδες λιγότερες απ'τον πρώτο και παρ'όλα αυτά στοιχίζει 2 ευρώ περισσότερα.

Πιστεύω ο τρίτος τόμος αρχική τιμή θα έχει πάνω απο 20ε.

 

Οι εκδόσεις είναι όμορφες και ποιοτικές, αλλά όταν ζητάς 30 ευρώ για τον δεύτερο τόμο του Sandman, για πολύ κόσμο είναι αποτρεπτική η τιμή.

 

Η Anubis είναι φαρμακείο. Από τα πρώτα χρόνια της οι τιμές της έπιαναν ταβάνι, εκεί κάπου στην κρίση μετά το 2014-15 έριξε αρκετά τις τιμές της, αλλά μετά το 2020 πήρε πάλι την ανηφόρα. Μέχρι το 2021 το καλοκαίρι κάπως παλεύονταν το πράγμα, μετά το Φθινόπωρο όμως ας τα. Τα Sandman τα έβγαλε όταν άρχισε να ανεβαίνει συνέχεια η τιμή του χαρτιού, το πρώτο στο τέλος του 21' και το δεύτερο Μάρτιο 2022, μάλιστα όταν ξεκίνησε και ο πόλεμος στην Ουκρανία με ότι συνέπειες είχε στην οικονομία τότε. Το 2022 ότι συνέχειες έβγαλε και ας είχαν λιγότερες σελίδες από τα πρώτα, ήταν πιο ακριβά.

Θέλω να πιστεύω ότι τώρα σταθεροποίησε τις τιμές της και ότι δεν θα δούμε και άλλες εκπλήξεις προς τα πάνω και τις 160 σελίδες θα τις κοστολογήσει λίγο καλύτερα. Αν και το βλέπω το έργο, 21,90 αρχική τιμή.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  592
  • Reputation:   4251
  • Achievement Points:  635
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2866 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Δυστυχώς παιδιά πιστεύω ότι η τιμή δεν εξαρτάται μόνο από το πόσες σελίδες έχει το κάθε graphic novel. Είναι και ζήτημα προσφοράς και ζήτησης. Ένας τόμος Sandman με ένα graphic novel του Flash (sorry συνDCάκηδες) το βρίσκω πολύ πιθανό να μην έχει την ίδια ζήτηση. Βεβαίως όπως ένα αυτοκίνητο και σε μηδενική ζήτηση δε μπορεί ποτέ να πουληθεί 2€, έτσι και σε αυτό έχει κάποια όρια το πόσο κάτω ή πάνω μπορείς να πας. Βασικά για το πόσο πάνω δεν είμαι σίγουρος αν έχει όρια, πάντως είμαι σχεδόν σίγουρος ότι η τιμή δε διαμορφώνεται μόνο από το τυπογραφείο και το πόσες σελίδες ανά τόμο. 

 

Κι εγώ θα στηρίξω γιατί ξέρω ότι ετοιμάζεται και θα βγει καινούρια σεζόν Sandman, οπότε θεωρώ πιθανό να συνεχίσει τους τόμους. Χώρια που η σειρά λόγω και του Neil Gaiman είναι αρκετά πιστή στο κόμικ και απ'ότι έχω διαβάσει από τους λάτρεις του κόμικ έχει αγαπηθεί. Σε γενικές γραμμές πάντως, η επιμέλειες των εκδόσεων της Anubis είναι αξιοπρεπείς νομίζω. Τώρα για την τιμή σε σχέση με τη συνολική κατάσταση που ζούμε, ναι δε διαφωνώ ότι για κάποιον είναι δύσκολο να χτυπήσει πολλούς τόμους μαζεμένους.

Επεξεργασία από rolandofshire
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1252
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  87
  • Content Count:  1681
  • Reputation:   6627
  • Achievement Points:  1746
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6290 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Η Anubis πάντα στις εκδόσεις βιβλιοθήκης το ταβάνιαζε το θέμα, ποιος δεν θυμάται V For Vendeta και Watchmen, την ίδια περίοδο έβγαζε όμως τα μηνιαία τεύχη σε πάρα πολλές σειρές σε εξαιρετικά καλή τιμή, 2,50€ το τεύχος, όταν στοίχιζε από κομιξάδικο 3€ το αντίστοιχο Αμερικάνικο και το χαρτί της Anubis ήταν 3 φορές πιο καλό από το Αμερικάνικο. Μετά άρχισε κάποιες σειρές να τις βγάζει σε διπλά τεύχη και το κόστος ήταν 3.50€ το διπλό τεύχος εκεί ήταν ακόμα μεγαλύτερο το "κέρδος" του καταναλωτή. Μετά τις έκοψε τις σειρές περιπτέρου και μας έμειναν οι πανάκριβες εκδόσεις βιβλιοθήκης.

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2224
  • Reputation:   22095
  • Achievement Points:  2263
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2353 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Η εκδοτική θα βγάλει κάποια στιγμή περιοδικό

Lego Star Wars

starwars.thumb.png.4401a0d738d520265124aa32afcb6d3b.png

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2224
  • Reputation:   22095
  • Achievement Points:  2263
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2353 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Άλλα δυο εξαντλημένα πάνε για επανέκδοση

 

Batman Ο Σκοτεινός Ιππότης Επιστρέφει (Γ' έκδοση)

batman1.thumb.png.6df3a4a9cca28682feb0d9a51df8ccd4.png  .thumb.jpg.83f579e7059f2ee5be9ac9c6e5d4d657.jpg

 

Batman Ο Σκοτεινός Πρίγκιπας του Γκόθαμ (Β' έκδοση)

batman2.thumb.png.989e670d37f796c1f03bbb0e29fb7be8.png  .thumb.jpg.daccc22e8b40bff8db915d7be4c15487.jpg

 

 

Και μαζί με το

Batman Το Φονικό Αστείο (4η έκδοση)

batman.thumb.png.7990c2ef765400451cbbe7af3803f6d7.png  .thumb.jpg.7cfd1675b879cceff3dad384731ef98f.jpg

θα έχουμε τρεις επανεκδόσεις Batman για φέτος.

 

Δώστε Marvel στον λαό :).

:oops: :shit2: sorry ο Batman είναι της DC, μπερδεύτηκα :lol:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30086
  • Group:  Members
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  842
  • Reputation:   6519
  • Achievement Points:  855
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3648 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Καλές οι επανεκδόσεις και πάνω από όλα χρήσιμες, αλλά από νέες εκδόσεις DC, τόσο η Anubis, όσο και η ΟΞΥ, τα τελευταία χρόνια με το σταγονόμετρο σε σύγκριση με τα Marvel πάντα 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4204
  • Reputation:   32955
  • Achievement Points:  4383
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2880 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Θα φτάσουμε την 35η επανέκδοση του Killing Joke και ακόμα να επανεκδόσουν το Court of Owls που είναι απ΄τα λίγα καλά Βatman που δεν έχω διαβάσει...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  383
  • Content Count:  3878
  • Reputation:   35247
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2053 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

On 21/2/2024 στο 4:04 ΜΜ, hudson είπε:

Έχουμε και Coming Soon από την εκδοτική

comingsoon.thumb.png.dbc7191267e3c58d17b3f7ba6cdd0f8f.png

 

Το είχα χάσει αυτό το ποστ. Μας πετσόκοψε η Anubis! Τα θέλω όλα και προφανώς θα ξεπαραδιαστώ. Deadpool το περιμένω για να δω τι εμπνεύστηκε ο Liefeld. Χαίρομαι πολύ που συνεχίζει το Sandman η Anubis. Το Joker είναι κομιξάρα, από τα αγαπημένα μου του DC Black Label πραγματικά και ελπίζω να είναι έκδοση που συμπεριλαμβάνει και το one-shot Batman Smile Killer. 

 

Τα έχω κάνει και τα δύο κριτικές εδώ:

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2224
  • Reputation:   22095
  • Achievement Points:  2263
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2353 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Άλλο ένα περιοδικό με playmobil σχεδιάζει να βγάλει η εκδοτική

 

Playmobil Fantasy

Playmobil.thumb.png.ce3dcc6ace9232cc61364af9e5ffb3d1.png

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  383
  • Content Count:  3878
  • Reputation:   35247
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2053 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

On fire η Anubis και με κόμικς και με περιοδικά. Παρά τις αυξημένες τιμές τόσο σε κόμικς όσο και γενικά σε προϊόντα, βγαίνουν συνεχώς νέες εκδόσεις και αυτό μόνο καλό μπορεί να είναι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9689
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  542
  • Reputation:   5520
  • Achievement Points:  609
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5481 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  62

Δεν Καταλαβαίνω γιατί εκδίδει μόνο  Batman και όχι Superman 

περίεργο .

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25886
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  229
  • Reputation:   2412
  • Achievement Points:  248
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

9 λεπτά πριν, nikos99 είπε:

Δεν Καταλαβαίνω γιατί εκδίδει μόνο  Batman και όχι Superman 

περίεργο .

 

Όταν είχε ξεκινήσει η Anubis είχε βγάλει αρκετά superman. 

Φαίνεται πως τα νούμερα του Batman είναι μεγαλύτερα. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2224
  • Reputation:   22095
  • Achievement Points:  2263
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2353 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

1 λεπτό πριν, Andysaurus είπε:

 

Όταν είχε ξεκινήσει η Anubis είχε βγάλει αρκετά superman. 

Φαίνεται πως τα νούμερα του Batman είναι μεγαλύτερα. 

Έτσι μάλλον είναι.

 

Άλλωστε τα περισσότερα Batman που έχει βγάλει έχουν εξαντληθεί και αρκετά τα έχει επανεκδώσει, ενώ τα Superman της ακόμα υπάρχουν, εκτός από το Ο Θάνατος του Superman που εξαντλήθηκε πρόσφατα.

Πάντως, δυστυχώς, καινούριο Superman έχει να μας δώσει σχεδόν τέσσερα χρόνια, τελευταίο ήταν το Superman Year One Η Αρχή.

Πιστεύω ότι λόγω της επερχόμενης ταινίας του ήρωα το 2025, κάτι θα βγάλει και ίσως επειδή λένε ότι η ταινία έχει επιρροές και από το All Star Superman και αφού το είχε βγάλει κάποτε μισό σε τευχάκια, μπορεί να το εκδώσει αυτή τη φορά ολοκληρωμένο σε graphic novel, άλλωστε το έχει κατατάξει και η DC στην κατηγορία DC Black Label και πιστεύω ότι είναι μια από τις καλές ιστορίες με τον Άνθρωπο από Ατσάλι .

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25886
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  229
  • Reputation:   2412
  • Achievement Points:  248
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

εγώ πάλι θα ήθελα να δω πολύ το Superman : Red Son ή το For the Man Who Has Everything ή και τα δύο ακόμα καλύτερα :pray:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2224
  • Reputation:   22095
  • Achievement Points:  2263
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2353 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

5 λεπτά πριν, Andysaurus είπε:

εγώ πάλι θα ήθελα να δω πολύ το Superman : Red Son ή το For the Man Who Has Everything ή και τα δύο ακόμα καλύτερα :pray:

 

Φοβερές ιστορίες.

 

Πάντως τα έχει βγάλει και τα δύο.

Το πρώτο σε τευχάκια στο μηνιαίο Superman (2007-2010)

και το δεύτερο στο graphic novel Alan Moore Ιστορίες από το Σύμπαν της DC Comics (2012)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4462
  • Reputation:   34732
  • Achievement Points:  4529
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6187 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Εγώ που πρόσφατα ψήθηκα με τον Μπάτμαν μπήκα εδώ (πρώτη φορά το ομολογώ) και είδα ότι αναμένονται επανεκδόσεις της επιστροφής του σκοτεινού ιππότη και του φονικού αστείου. Αυτά ποτε λέτε ότι θα βγουν σύντροφοι?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  423
  • Reputation:   4518
  • Achievement Points:  470
  • Days Won:  5
  • With Us For:  789 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Μόλις τώρα, Manitou είπε:

Εγώ που πρόσφατα ψήθηκα με τον Μπάτμαν μπήκα εδώ (πρώτη φορά το ομολογώ) και είδα ότι αναμένονται επανεκδόσεις της επιστροφής του σκοτεινού ιππότη και του φονικού αστείου. Αυτά ποτε λέτε ότι θα βγουν σύντροφοι?

Σε ένα μήνα το αργότερο θα είναι διαθέσιμα θεωρώ. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.