Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέα από τις εκδόσεις "Anubis" (2023)


hudson

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2230
  • Reputation:   22220
  • Achievement Points:  2269
  • Days Won:  60
  • With Us For:  2358 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

46 λεπτά πριν, Tsaklas είπε:

Η Anubis σε λίγο θα βγάζει εκδόσεις περιπτέρου στα βιβλιοπωλεία με σκληρό εξώφυλλο, τι μέρος πρώτο πάλι 120 σελίδες; βαρεθήκαμε μέρος πρώτο και μέρος πρώτο και 17 ευρώ ο ένας, αμάν. 

Δεν έχεις άδικο, αλλά όπως είπε και ο Λεωκράτης στην συνέντευξή του πλέον δύσκολα κάποιος θα πάρει μια έκδοση πάνω από 20 ευρώ. Κάποιος φαν θα τα δώσει για κάτι που τον ενδιαφέρει, αλλά οι εκδοτικές προσπαθούν να προσελκύσουν και νέους αναγνώστες που αν δουν μια έκδοση με προσιτή τιμή μπορεί και να την πάρουν και στα δύο μέρη αν τους αρέσει το πρώτο θα πάρουν και το δεύτερο (καλύτερα να δώσεις 30 ευρώ σπαστά, παρά 25 ευρώ μαζεμένα, άσχετα αν σου βγαίνει παραπάνω έτσι).

Βέβαια οι τιμές πλέον της "Anubis" είναι τσουχτερές και τις 120 σελίδες τις έχει στα 15 ευρώ, θα μπορούσε τουλάχιστον να είναι στο 12ευρω περίπου.

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  648
  • Reputation:   5845
  • Achievement Points:  655
  • Days Won:  5
  • With Us For:  937 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Παίζει ρόλο πάντως και για ποιό κόμικ μιλάμε.

Εγώ ας πούμε θα ήθελα το Long Halloween να το δώ σε έναν τόμο.

Βάλε λίγο πιο λεπτό χαρτί, πές και μια τιμή γύρω στα 28 ευρώ (25 με την έκπτωση) και όλοι ευχαριστημένοι.

Αυτό έκανε και η DC στη βασική έκδοση του κόμικ.

 

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5277
  • Reputation:   56388
  • Achievement Points:  5454
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5242 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

1 hour ago, Guts said:

Εγώ ας πούμε θα ήθελα το Long Halloween να το δώ σε έναν τόμο.

Βάλε λίγο πιο λεπτό χαρτί, πές και μια τιμή γύρω στα 28 ευρώ (25 με την έκπτωση) και όλοι ευχαριστημένοι.

 

Ή τουλάχιστον αν κρατήσεις την παρούσα έκδοση του τόμου που περιέχει το πρώτο μισό...

Spoiler

...να τον ονομάσεις "Short Halloween" !! :sun3:

 

  • Αστείο 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  648
  • Reputation:   5845
  • Achievement Points:  655
  • Days Won:  5
  • With Us For:  937 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μα είναι σαν να ''σπάς'' στη μέση το V for Vendetta η το Watchmen!

Το The Long Halloween είναι ιστορικό κόμικ, κόσμημα για την κατηγορία των υπερηρωικών.

 

:beer:

Επεξεργασία από Guts
  • Like 7
  • Respect 1
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  39131
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  225
  • Reputation:   1351
  • Achievement Points:  360
  • Days Won:  3
  • With Us For:  669 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

Από αύριο μέχρι την Δευτέρα θα λάβει χώρα το φετινό "black friday" των εκδόσεων Anubis.

 

 

Screenshot2023-11-22at21-01-08-Anubis.thumb.png.2b12b38a808b7315f132ad3d07ac368a.png

 

Δεν βλέπω να γράφει "έως και -50%", οπότε υποθέτω οτι και τα 100+ προϊόντα με έκπτωση θα είναι στην μισή τιμή.

  • Like 12
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  423
  • Reputation:   4522
  • Achievement Points:  470
  • Days Won:  5
  • With Us For:  795 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

19 ώρες πριν, spider-maniac είπε:

 

Από αύριο μέχρι την Δευτέρα θα λάβει χώρα το φετινό "black friday" των εκδόσεων Anubis.

 

 

Screenshot2023-11-22at21-01-08-Anubis.thumb.png.2b12b38a808b7315f132ad3d07ac368a.png

 

Δεν βλέπω να γράφει "έως και -50%", οπότε υποθέτω οτι και τα 100+ προϊόντα με έκπτωση θα είναι στην μισή τιμή.

Πολύ σωστά υπέθεσες φίλε @ spider-maniac , όλα τα προϊόντα είναι μισή τιμή. Μόλις έκανα παραγγελία τους 2 τόμους hush που ζαχάρωνα εδώ και καιρό :mafia:.   Αξίζει να αναφερθεί ότι το σαιτ σέρνεται λόγω της  πολύ υψηλής επισκεψιμότητας. Μου πήρε 2+ ώρες για να καταφέρω να ολοκληρώσω την παραγγελία. 

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2230
  • Reputation:   22220
  • Achievement Points:  2269
  • Days Won:  60
  • With Us For:  2358 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Σύμφωνα με το site της εκδοτικής διαθέσιμο από σήμερα  το

Flashpoint

flashpoint.thumb.png.8643c39cdee8f05850e700949a6b95a2.png

https://anubis.gr/product/flashpoint-i-archi-mias-neas-epochis/

 

Φαντάζομαι τις επόμενες μέρες και στα βιβλιοπωλεία

  • Like 10
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  594
  • Reputation:   4269
  • Achievement Points:  637
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2872 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

17 ώρες πριν, daredevil21 είπε:

Μόλις έκανα παραγγελία τους 2 τόμους hush που ζαχάρωνα εδώ και καιρό :mafia:.

Μια από τα ίδια και εδώ. Είχε και κάποια βιβλία του Outlander που ήθελα να κάνω δώρο σε μια φίλη, αλλά δυστυχώς όχι το πρώτο. Δε πειράζει, πιάσαμε τα δωρεάν μεταφορικά έτσι.

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1546
  • Reputation:   13861
  • Achievement Points:  1827
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1260 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Παιδιά τελευταία μέρα του "Black Friday" της Anubis.

Πείτε μου μια άποψη,αν έχετε τα διαβάσει,για τα εξής  

 

1) DC Universe: Αναγέννηση

2) Justice League εναντίον Suicide Squad

3) Batman/The Flash: Η Κονκάρδα- – Mυστήριο Πέρα από το Χρόνο

Ή κάποιο άλλο που έχετε να προτείνεται απο DC . Απο Marvel όλα αδιάφορα μου φάνηκαν λίγο που τα κοίταξα.

 

Λέω μήπως πάρω κάτι με τα δωρεάν μεταφορικά στα 30

Σίγουρο από τα διαθέσιμα, εφόσον αγοράσω,  έχω το The Killing Joke

Το Flashpoint δε μου πάει το χέρι να πληρώσω 19.71...Θα περιμένω έκπτωση σε κανα 6μηνο +

 

Να υποθέσω αποστολή μονο με ACS εχουν ;

Επεξεργασία από ManaLeak13
  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  648
  • Reputation:   5845
  • Achievement Points:  655
  • Days Won:  5
  • With Us For:  937 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

@ ManaLeak13  απο αυτά που είναι σε προσφορά αξίζει να πάρεις τα:

 

1) 300

2) Ιστορίες απο το Σύμπαν της DC

3) Batman Ιστορίες απ'το παρελθόν

4) Batman Άνιση Μάχη (δεν είναι κόμικ με μπαλονάκια και διαλόγους αλλά είναι ωραία δουλειά)

 

Αν και δεν είναι σε προσφορά, σε περίπτωση που δεν το έχεις ήδη, παράτα τα όλα και πάρε το V For vendetta, + 300 + Killing Joke 

κομικσάρες και τα 3! :beer:

 

 

Επεξεργασία από Guts
  • Like 10
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1546
  • Reputation:   13861
  • Achievement Points:  1827
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1260 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

9 λεπτά πριν, Guts είπε:

@ ManaLeak13  απο αυτά που είναι σε προσφορά αξίζει να πάρεις τα:

 

1) 300

2) Ιστορίες απο το Σύμπαν της DC

3) Batman Ιστορίες απ'το παρελθόν

4) Batman Άνιση Μάχη (δεν είναι κόμικ με μπαλονάκια και διαλόγους αλλά είναι ωραία δουλειά)

 

Αν και δεν είναι σε προσφορά, σε περίπτωση που δεν το έχεις ήδη, παράτατα όλα και πάρε το V For vendetta, + 300 + Killing Joke 

κομικσάρες και τα 3! :beer:

 

 

 

Τα 300 και Vendetta τα χω δει ήδη σε ταινίες. Δεν ενθουσιαστηκα ποτέ μου (ειδικα με το Βεντετα) ωστε να τα διαβάσω και σε κομικς (κατι που ισουται όχι μονο με χρηματα αλλά και με χωρο στη βιβλιοθήκη) Ασε που το 300 νομιζω ειναι σε μορφη στριπ, κατι που δε μαρεσει στη βιβλιοθηκη. Ο λογος που δεν πηρα και τα Ποπαυ.

Σημερα διαβασα το Flash Rebirth και μου χαζοάρεσε η τεχνοτροπία του σχεδιου. Πιο πολυ βεβαια σεναριακα αξιζε. Η σουπερ γρηγορη δραση, μια σελιδα σχεδιο, δεν ειναι του στυλ μου. 

Γιαυτο κοιταξα αυτα που έγραψα στη λιστα, γιατι είδα πανω κατω παρόμοιο σχέδιο + Jeoff Johns στο DC rebirth. 

 

Που ξέρω...Προβληματισμένος είμαι. Μεχρι αυριο το βράδυ λογικα θα έχω περιθώριο να αποφασίσω...Ίσως να μην πάρω κατι, θα δείξει. 

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  648
  • Reputation:   5845
  • Achievement Points:  655
  • Days Won:  5
  • With Us For:  937 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Οι 300 και το V for Vendetta είναι καλές ταινίες αλλά δεν έχουν τη σοβαρότητα και το καλλιτεχνικό κύρος των κόμικς.

Ειδικά το V είναι πολύ καλύτερο απ'την ταινία, και για εμένα προσωπικά είναι το καλύτερο κόμικ που διάβασα ποτέ

μετά το Berserk.

 

Γενικά δεν χρειάζεται να το ζορίσεις πάντως, καθώς οι προσφορές της Anubis είναι πολύ μέτριες...τα βρίσκεις όλα όποτε θες

με 3-4 ευρω παραπάνω.

Επεξεργασία από Guts
  • Like 7
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2230
  • Reputation:   22220
  • Achievement Points:  2269
  • Days Won:  60
  • With Us For:  2358 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

1 ώρα πριν, ManaLeak13 είπε:

1) DC Universe: Αναγέννηση

2) Justice League εναντίον Suicide Squad

3) Batman/The Flash: Η Κονκάρδα- – Mυστήριο Πέρα από το Χρόνο

Το 1 και το 3 είναι κάτι σαν προπομποί για το Doomsday Clock (σε αυτά μπορείς να βάλεις ίσως και το Flashpoint).

Εμένα προσωπικά ο Johns είναι από τους αγαπημένους μου. 

Τώρα όσον αφορά το 2, το βρήκα μια πολύ καλή και κατανοητή ιστορία, όχι κάτι ιδιαίτερο όμως.

Αν θες ρίξε μια ματιά στην κριτική του @ nikolas12   εδώ

https://www.greekcomics.gr/forums/index.php?/topic/44546-justice-league-vs-suicide-squad-joshua-williamson-various/#comment-620234

  • Like 8
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1546
  • Reputation:   13861
  • Achievement Points:  1827
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1260 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

9 λεπτά πριν, Guts είπε:

Γενικά δεν χρειάζεται να το ζορίσεις πάντως, καθώς οι προσφορές της Anubis είναι πολύ μέτριες...τα βρίσκεις όλα όποτε θες

με 3-4 ευρω παραπάνω.

 

Αρκεί να μην εξαντληθούνε βεβαια (οπως πχ την εφαγα πριν 2 χρονια με το Infinity Gauntlet ,ασχετα που μολις ξανακυκλοφορησε + ΧΜΕΝ dark phoenix που το σνόμπαρα γιατι ειχα δεδομένη τη μακροβιότητα της SEC :wall: ).

Πάντως μεταχειρισμένα δεν τα βρίσκω πουθενά. Κυρίως στα αγγλικά ειναι όσα πετυχαίν.

 

6 λεπτά πριν, hudson είπε:

Το 1 και το 3 είναι κάτι σαν προπομποί για το Doomsday Clock (σε αυτά μπορείς να βάλεις ίσως και το Flashpoint).

Εμένα προσωπικά ο Johns είναι από τους αγαπημένους μου. 

Τώρα όσον αφορά το 2, το βρήκα μια πολύ καλή και κατανοητή ιστορία, όχι κάτι ιδιαίτερο όμως.

Αν θες ρίξε μια ματιά στην κριτική του @ nikolas12   εδώ

https://www.greekcomics.gr/forums/index.php?/topic/44546-justice-league-vs-suicide-squad-joshua-williamson-various/#comment-620234

 

To Doomsday Clock το έχω στην Wishlist απ το 21 που διαβασα το Watchmen. Ακομα να παρω την αποφαση να το αγορασω. Κυριος λόγος τα μέτρα σχόλια που διάβασα στο Reddit και η τσιμπημενη τιμη. Βεβαια τωρα στην προσφορα με ουτε 25 τα παιρνεις και τα 2...

 

Νομιζα το DC Rebirth ειναι μετα το flashpoint δεν ειχα ιδεα οτι συνδέεται και με τους Watchmen. Χάος το ντι-σι γιουνιβερς !

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2230
  • Reputation:   22220
  • Achievement Points:  2269
  • Days Won:  60
  • With Us For:  2358 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

10 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

Νομιζα το DC Rebirth ειναι μετα το flashpoint δεν ειχα ιδεα οτι συνδέεται και με τους Watchmen. Χάος το ντι-σι γιουνιβερς !

Το DC Rebirth είναι μετά το Flashpoint. Και τα δύο είναι μια επανεκκίνηση της DC, αλλά τα έχει γράψει και τα δυο ο Johns, όπως και το Doomsday Clock, οπότε ας πούμε ότι συνδέονται κάπως. Ίσως όταν τα έγραφε να μην είχε στο μυαλό του που θα καταλήξει όλο αυτό, αλλά...

Επεξεργασία από hudson
  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   33012
  • Achievement Points:  4390
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2886 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

@ ManaLeak13 εγώ θα΄λεγα κράτα τα λεφτά σου να πάρεις το The Long Halloween που λογικά θα κυκλοφορήσει σε μερικές μέρες :)

Aπ΄αυτά που είναι σε Βlack Friday προσφορά μόνο το Alan Moore: Ιστορίες απ΄το Σύμπαν της DC θα σου πρότεινα.

Απ΄τα εκτός προσφοράς το The Killing Joke και το Superman Birthright είναι πολύ καλές επιλογές.

Έχει βγάλει και καναδυό ακόμα πολύ καλά DC κόμικς η Anubis αλλά βλέπω δεν είναι διαθέσιμα.

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1546
  • Reputation:   13861
  • Achievement Points:  1827
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1260 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

14 λεπτά πριν, Laz33 είπε:

@ ManaLeak13 εγώ θα΄λεγα κράτα τα λεφτά σου να πάρεις το The Long Halloween που λογικά θα κυκλοφορήσει σε μερικές μέρες :)

Aπ΄αυτά που είναι σε Βlack Friday προσφορά μόνο το Alan Moore: Ιστορίες απ΄το Σύμπαν της DC θα σου πρότεινα.

Απ΄τα εκτός προσφοράς το The Killing Joke και το Superman Birthright είναι πολύ καλές επιλογές.

Έχει βγάλει και καναδυό ακόμα πολύ καλά DC κόμικς η Anubis αλλά βλέπω δεν είναι διαθέσιμα.

 

Το είδα μες στη βδομαδα το animated movie. Φοβερό ! 

Επειτα είδα και τα Year One + Dark Knight Returns.

 

Στα κόμικς τα τελευταια 2 τα "σνόμπαρα" λογο νουαρ σχεδίου, αλλά στην οθονη ηταν τέλεια. 

Θα δω και τα υπολοιπα animated, μετράνε. Τώρα αμα θα τα πάρω και σε κόμικς, άγνωστο. Σε χαμηλή τιμή ίσως, γιατί όχι.

 

Το Long Halloween ξενέρα που το σπάνε σε 2 μερη. Τα πάντα για το χρημα σε αυτη τη χώρα :moutra2:

 

Alan Moore: Ιστορίες απ΄το Σύμπαν της DC Ειναι μια ιστορία εννιαία αυτό ; :thinking:

 

Πολλά θέλω να διαβάσω. Πολλά τα χρήματα, λιγοστός ο χώρος. 

Που ξέρω... :(

Επεξεργασία από ManaLeak13
  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   33012
  • Achievement Points:  4390
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2886 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

21 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

 

Το είδα μες στη βδομαδα το animated movie. Φοβερό ! 

Επειτα είδα και τα Year One + Dark Knight Returns.

 

Στα κόμικς τα τελευταια 2 τα "σνόμπαρα" λογο νουαρ σχεδίου, αλλά στην οθονη ηταν τέλεια.

 

Alan Moore: Ιστορίες απ΄το Σύμπαν της DC Ειναι μια ιστορία εννιαία αυτό ; :thinking:

 

Το Υear One είναι πολύ καλό και την παλεύει το σχέδιό του, δεν είναι χάλια σαν το Dark Knight Returns.
Έχω δει τα animations και είναι αρκετά πιστές μεταφορές των κόμικς.

Το Αlan Moore είναι πολλές μικρές ιστορίες. Δεν είναι όλες καλές, αλλά έχει δυο-τρεις πολύ δυνατές :)

 

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1128
  • Reputation:   7105
  • Achievement Points:  1193
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1685 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  25

13 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Παιδιά τελευταία μέρα του "Black Friday" της Anubis.

Πείτε μου μια άποψη,αν έχετε τα διαβάσει,για τα εξής  

 

1) DC Universe: Αναγέννηση

2) Justice League εναντίον Suicide Squad

3) Batman/The Flash: Η Κονκάρδα- – Mυστήριο Πέρα από το Χρόνο

Ή κάποιο άλλο που έχετε να προτείνεται απο DC . Απο Marvel όλα αδιάφορα μου φάνηκαν λίγο που τα κοίταξα.

 

Λέω μήπως πάρω κάτι με τα δωρεάν μεταφορικά στα 30

Σίγουρο από τα διαθέσιμα, εφόσον αγοράσω,  έχω το The Killing Joke

Το Flashpoint δε μου πάει το χέρι να πληρώσω 19.71...Θα περιμένω έκπτωση σε κανα 6μηνο +

 

Να υποθέσω αποστολή μονο με ACS εχουν ;

Από marvel δεν σου αρέσουν τα civil war ii και house of x; Ή τα έχεις αυτά; πιστεύω αυτά είναι που αξίζουν περισσότερο.

Από την άλλη σε κάθε τεύχος έχει και μερικές σελίδες για  ξεφύλλισμα για να δεις μήπως σου αρέσουν 

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7139
  • Reputation:   27113
  • Achievement Points:  7474
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6242 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Σε ότι ρωτάει παραπάνω ο manaleak13. Δυστυχώς τα "Doomsday Clock" είναι ακόμη στα "προς αγορά" και δεν τα έχω διαβάσει ακόμη. :( Αυτό που έχω καταλάβει ωστόσο είναι ότι τα γεγονότα του "Flashpoint" οδηγούν κατά κάποιον τρόπο στο "Doomsday Clock" (αν και δείχνει να το αποκλείει ο Flash), αλλά για να καταλάβει κανείς καλύτερα φυσικά τι συμβαίνει θα πρέπει να έχει διαβάσει πρώτα το "Watchmen", διότι εμπλέκεται ο Doctor Manhattan σε όλο αυτό και πρέπει να ξέρει πρώτα κανείς ποιος ή τι είναι αυτός. Ως εναλλακτική θα μπορούσε να έχει παρακολουθήσει την κινηματογραφική ταινία "Watchmen" αν και ως ανάγνωσμα το graphic novel προτείνεται ανεπιφύλακτα!

 

Σε ότι αφορά τα υπόλοιπα, γιατί φίλε μου δε μπαίνεις στην παρουσίαση του "Alan Moore: Ιστορίες από το Σύμπαν της DC Comics" να σου λυθεί η απορία; Αναλυτικότατα αναφέρονται τα πάντα! Το "Batman: War on Crime - Άνιση Μάχη" να το πάρεις εάν σου αρέσει ο Alex Ross, εάν όμως θέλεις να εμβαθύνεις στο "DC Universe", δε συνιστάται. Καλύτερα να πιάσεις "DC Rebirth", "Flashpoint", "Doomsday Clock", "Watchmen" & "Batman/The Flash: Η Κονκάρδα - Μυστήριο Πέρα από το Χρόνο". Να θυμάσαι όμως πάντοτε ότι στη "DC Comics" γίνεται απλά της κακομοίρας και αν θέλεις "συνέχειες" θα χρειαστεί ψάξιμο. Δε ξέρω και τι έχεις διαβάσει ήδη, δηλαδή.

 

Π.χ. εγώ θα αγόραζα μαζί τα "Batman: Σύγκρουση στο Γκόθαμ" με "Batman: Αποστολή Αυτοκτονίας" της περιόδου επανεκκίνησης "DC Rebirth" ή τα εξαιρετικά "Batman: The Court of Owls - Σκοτεινή Παγίδα" & "Batman: The City of Owls - Επίθεση στο Γκόθαμ", που είναι στην επανεκκίνηση του "The New 52!". Τα τελευταία όμως είναι μετά τα γεγονότα του "Flashpoint", επομένως μπορείς να διαβάσεις οτιδήποτε απ' τα "The New 52!" ως τη νέα επανεκκίνηση του πολυσύμπαντος της "DC Comics", αυτόνομα αν θέλεις, απλώς στις ιστορίες που αφορούν το "Flashpoint" θα καταλάβεις για ποιο λόγο έγινε αυτό. Αυτά αν θέλεις κάτι που να έχει συνέχεια, αλλιώς μεμονωμένα μπορείς να πιάσεις εκείνο με τις ιστορίες του Alan Moore, το "Άνιση Μάχη", κάτι "Justice League Vs Suicide Squad", ακόμη και τα "Batman: Hush" ή "Superman: Birthright", τα "Year One", τα 2 του Frank Miller και γενικά θα βρεις πολύ καλές ιστορίες! Το ιδανικό για μένα, βέβαια, θα ήταν ο οποιοσδήποτε να ξεκινούσε με τη σειρά τευχών "Batman"! Εκεί πια, μπαίνει για τα καλά τουλάχιστον στα της Gotham City και μετά μπορεί να ακολουθήσει ένα "Batman: Hush" που είναι μεταγενέστερο και να πηδήξει από graphic novel σε graphic novel και από περιόδο σε περίοδο που αλλάζει το σύμπαν, αλλιώς έτσι "ξεροσφύρι", όποιο graphic novel και να πιάσει, εμένα τουλάχιστον θα μου φαινόταν "λίγο"... Τα τεύχη δεν υπάρχουν πλέον, αλλά νομίζω πως υπάρχουν όλοι οι τόμοι τουλάχιστον. Στην περίπτωση των σειρών με τα trades της "Hachette" και της "Radnet" θα μπορούσε κανείς συνδυαστικά να καταλάβει αρκετά έως πολλά πράγματα για το πολυσύμπαν της "Marvel Comics"! Στα της "DC Comics" δυστυχώς που είναι πολύ πιο χαοτική, ο μόνος τρόπος που βλέπω είναι να καταπιαστεί πάλι με σειρές και οι σειρές αυτές είχαν βγει στο παρελθόν μονάχα σε τεύχη. Εάν αρχίζει αναγνώστης από graphic novels, υπάρχουν οι παραπάνω προτάσεις, θα μπορούσα να συνδυάσω και άλλα να προτείνω, αλλά πάλι δεν είναι το ίδιο με το να προχωρήσεις λίγο μέσα σε μία σειρά, να κατανοήσεις καλύτερα τον κόσμο και μετά να κάνεις τις όποιες επιλογές σου.

 

Υ.Σ. Δεν έχω δει τις προσφορές της "Anubis" ακόμη και επαναλαμβάνω πως δε γνωρίζω τι έχεις διαβάσει μέχρι στιγμής! Είναι γενικότερες οδηγίες που κατά τη γνώμη μου θα πρέπει κάποιος που δεν έχει διαβάσει παρά ελάχιστα από "DC Comics" να έχει υπόψιν για πρώτες αγορές. Τώρα, τι είναι εξαντλημένο απ' τα παραπάνω και τι βρίσκεται, είναι άλλο καπέλο...

Επεξεργασία από Mandrake
  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2230
  • Reputation:   22220
  • Achievement Points:  2269
  • Days Won:  60
  • With Us For:  2358 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Να και το

Batman The Long Halloween Μέρος Πρώτο

batman.thumb.png.7bfbbafffe008af407c3b81084b42927.png

https://anubis.gr/product/the-long-halloween-i-foniki-giorti-meros-proto/

 

Ευχάριστη - ας πούμε - έκπληξη η τιμή. Φοβόμουν ότι, αφού το Flashpoint με 168 σελίδες έχει 21,90, αυτό με 204 θα ήταν πιο ακριβό. Αλλά έχει την ίδια τιμή.

 

  • Like 15
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1128
  • Reputation:   7105
  • Achievement Points:  1193
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1685 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  25

43 λεπτά πριν, hudson είπε:

Να και το

Batman The Long Halloween Μέρος Πρώτο

batman.thumb.png.7bfbbafffe008af407c3b81084b42927.png

https://anubis.gr/product/the-long-halloween-i-foniki-giorti-meros-proto/

 

Ευχάριστη - ας πούμε - έκπληξη η τιμή. Φοβόμουν ότι, αφού το Flashpoint με 168 σελίδες έχει 21,90, αυτό με 204 θα ήταν πιο ακριβό. Αλλά έχει την ίδια τιμή.

 

Φαίνεται η τιμή σχετίζεται με τον μεταφραστή...

Είναι το μόνο λογικό...

  • Like 2
  • Αστείο 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2230
  • Reputation:   22220
  • Achievement Points:  2269
  • Days Won:  60
  • With Us For:  2358 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Κυκλοφόρησε και αυτό

.thumb.png.f188e0ff2289605aaad862a03a130ce7.png

https://anubis.gr/product/erntogan-i-anodos-enos-sygchronoy-soyltanoy/

 

Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο που κυκλοφόρησαν μαζί, αλλά φαίνεται σαν ο Batman να κυνηγάει τον Erdogan :lol:

 

2.thumb.jpg.d6d6ed7a8503a853511b5ab722614185.jpg1.thumb.jpg.b4cc37ecfbc9c1f7b86a85c5d1b1947b.jpg

Επεξεργασία από hudson
  • Αστείο 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1128
  • Reputation:   7105
  • Achievement Points:  1193
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1685 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Το Μητσοτάκη να δούμε ποιός θα τον κυνηγήσει...:lol:

  • Like 2
  • Αστείο 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  39131
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  225
  • Reputation:   1351
  • Achievement Points:  360
  • Days Won:  3
  • With Us For:  669 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

17 ώρες πριν, olyssesmoore είπε:

Το Μητσοτάκη να δούμε ποιός θα τον κυνηγήσει...:lol:

Ο Punisher και τελείωσε η υπόθεση.

  • Respect 1
  • Αστείο 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5277
  • Reputation:   56388
  • Achievement Points:  5454
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5242 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Προς το παρόν ο Μητσοτάκης ως Έλληνας Punisher κυνηγάει τον Ρίσι Σούνακ! :) 

 :hunting:

  • Like 1
  • Αστείο 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  423
  • Reputation:   4522
  • Achievement Points:  470
  • Days Won:  5
  • With Us For:  795 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Πριν από 1 ώρα, constantinople είπε:

Προς το παρόν ο Μητσοτάκης ως Έλληνας Punisher κυνηγάει τον Ρίσι Σούνακ! :) 

 :hunting:

Για punisher δεν το νομίζω, πιο πολύ μου θυμίζει την μακρυπουλια στο παρά πέντε, τότε που τσακώθηκε με την Βιργινία, και της λέει με ύφος :

IMG_20231128_180012.jpg

  • Like 2
  • Respect 1
  • Αστείο 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  383
  • Content Count:  3883
  • Reputation:   35312
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  260
  • With Us For:  2059 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

2 ώρες πριν, constantinople είπε:

Προς το παρόν ο Μητσοτάκης ως Έλληνας Punisher κυνηγάει τον Ρίσι Σούνακ! :) 

 :hunting:

 

Λες και το μαντέψατε ότι το πρωί έφτιαξα αυτό το μιμ και είχα βάλει και τον Punisher

 

GAA4eB1WsAAJGlF.jpeg

  • Respect 1
  • Αστείο 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2230
  • Reputation:   22220
  • Achievement Points:  2269
  • Days Won:  60
  • With Us For:  2358 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Από τον κατάλογο των graphic novel της εκδοτικής

                             

comingsoon.thumb.jpeg.0ae1be499c792219969cfbbe8439da75.jpeg   darkcrisis1.thumb.jpeg.1cc8fb5b7f5e018d38077f30b87dce26.jpeg  thewitcher.thumb.jpeg.6a5f41ac85470c4d8185657e7e4964bc.jpeg

 

https://anubis.gr/anudocs/graphic/

 

Μέσα στον Δεκέμβριο θα δούμε το Dark Crisis 1ο μέρος και τον Γενάρη του 2024 το The Witcher. Φαντάζομαι τους πρώτους μήνες του 2024 τα υπόλοιπα.

Επεξεργασία από hudson
  • Like 18
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  383
  • Content Count:  3883
  • Reputation:   35312
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  260
  • With Us For:  2059 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Τρομερά παραγωγική η Anubis. Έχει βρει το νόημα βγάζοντας πολλά Spider-Man που τραβάνε, έδωσε βάρος στη DC με παλιούς και νέους τίτλους, εμπλουτίζει τον κατάλογο της με κόμικ από άλλα είδη αλλά με αυτόνομες ιστορίες και όχι πρώτο κεφάλαια μεγάλων ιστοριών, θα συνεχίσει και το Sandman, χίλια μπράβο που το δουλεύουν σωστά.

  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.