Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συλλογή Marvel ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - Κουβεντούλα


pacono

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  30583
  • Group:  Members
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  2376
  • Reputation:   17726
  • Achievement Points:  2593
  • Days Won:  33
  • With Us For:  3435 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

@ constantinople καλά έκανες!Και σκέφτομουν να σε ρωτήσω τι έγινε με αυτήν την επιστολή αλλά μόλις μου απάντησες.Ελπιζω να είναι ευχάριστα τα νέα..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5271
  • Reputation:   56303
  • Achievement Points:  5445
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5237 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Τους τηλεφώνησα σήμερα. Η κυρία στο τηλέφωνο μου είπε ότι πήραν την επιστολή, την είδε ο διευθυντής και "τους είπε" ότι θα την προωθήσει. Επίσης μου είπαν ότι δεν υπάρχει τίποτε νέο σχετικά με την ανανέωση της σειράς μετά τους 90 τόμους.

 

Μου φάνηκαν λίγο βιαστικοί στο τηλέφωνο και όχι και πολύ πρόθυμοι στη συνέχιση της συνομιλίας μας, οπότε το έκλεισα κι εγώ χωρίς να ρωτήσω κάτι παραπάνω... :thinking:

 

Ας ελπίσουμε να είναι καλά τα πράγματα εκεί... :pray:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  538
  • Reputation:   5638
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2052 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

2 ώρες πριν, constantinople είπε:

Μου φάνηκαν λίγο βιαστικοί στο τηλέφωνο και όχι και πολύ πρόθυμοι στη συνέχιση της συνομιλίας μας, οπότε το έκλεισα κι εγώ χωρίς να ρωτήσω κάτι παραπάνω... :thinking:

Ε, βέβαια ήταν βιαστικοί. Θέλουν να προλάβουν τις προθεσμίες εκτύπωσης των τόμων. Πνίγονται οι άνθρωποι στη δουλειά... :lol:

Υ. Γ Πάλι καλά που δεν σε σύνδεσαν με τον αυτόματο τηλεφωνητή ή με... 😁

Επεξεργασία από karolos79
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1542
  • Reputation:   13786
  • Achievement Points:  1817
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Mπορει να βγαζαν κανα βιντεακι για το τικτοκ και να τους απασχολουσες. Μπορει εκεινη την ωρα να βαφανε τα νυχια τους. Μπορει να γκομενιζαν στο τιντερ.

 

Αμεσως ολοι να πεσουμε να τους φαμε οτι δεν δουλευουν. Ντροπη μας.

:out:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  383
  • Content Count:  3878
  • Reputation:   35248
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

21 ώρες πριν, constantinople είπε:

Τους τηλεφώνησα σήμερα. Η κυρία στο τηλέφωνο μου είπε ότι πήραν την επιστολή, την είδε ο διευθυντής και "τους είπε" ότι θα την προωθήσει.

 

Αυτά τα είπε, μου είπε, θα το προωθήσουμε εσωτερικά, θα κάνουμε κάτι και λίγο βιαζόμαστε θυμίζει ελληνικό δημόσιο και πιστεύω οριακά ότι προώθησαν τη δουλειά μας εκεί που δεν πιάνει μελάνι :(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31464
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  762
  • Reputation:   7222
  • Achievement Points:  776
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2957 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Εμένα η όλη συμπεριφορά μου δείχνει ειλημμένη απόφαση για τέλος στο 90.

 

Μπορεί η απόφαση να είναι της Λουπα και όχι δική τους αλλά δεν βλέπω φως πια δυστυχώς.

 

Μακάρι να διαψευστώ ...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  538
  • Reputation:   5638
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2052 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Άντε πάλι. Η απαισιοδοξία πιάνει ταβάνι. Τα ίδια λέγαμε στους 60 τόμους, ότι δύσκολα θα έχουμε ανανέωση, όμως τελικά διαψεύστηκαν οι Κασσάνδρες. Δεν έχουμε κάτι χειροπιαστό από τη Radnet, ώστε να μην είμαστε αισιόδοξοι. Εμείς συνεχίζουμε τις αγορές των τόμων της συλλογής και ελπίζουμε. Υπομονή έως τον Σεπτέμβριο ή Οκτώβριο, όπου θα γνωρίζουμε τι θα πράξει η Luppa τελικά. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1542
  • Reputation:   13786
  • Achievement Points:  1817
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

4 ώρες πριν, ProfPhillipMortimer είπε:

Εμένα η όλη συμπεριφορά μου δείχνει ειλημμένη απόφαση για τέλος στο 90.

 

 

Εμένα μου δείχνει την κλασική ελληνική συμπεριφορά, δηλαδή όλα την τελευταία στιγμή, οπότε δεν ανχώνομαι. Το έχω ψιλοσιγουράκι την επέκταση (ελπίζω όμως όχι με 3η ανατίμηση προς τα πάνω). Το παρατημένο σάιτ επίσης δε μου λέει κάτι γιατί έτσι ακριβώς ήταν από την πρώτη στιγμή.

Εκάλλου,εφόσον μας είπαν στον τόμο 85 ότι θα ανακοινώσουν το μέλλον της σειράς ποιός ο λόγος να σκοτιζόμαστε από τόσο νωρίς; 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5271
  • Reputation:   56303
  • Achievement Points:  5445
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5237 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Λες η Luppa να μας βάλει πάλι στη λούπα; :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  902
  • Reputation:   8690
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5747 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Ο τόμος 85 κυκλοφορεί 2,5 ολόκληρους μήνες πριν την ολοκλήρωση της σειράς. Οπότε, το βρίσκω κι εγώ πολύ νωρίς για να ανακοινώσουν κάτι πριν τον 85.

Για μένα, ο χειρότερος οιωνός είναι η απούλητη προσφορά των 20 τόμων.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  538
  • Reputation:   5638
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2052 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

4 ώρες πριν, theforce είπε:

Για μένα, ο χειρότερος οιωνός είναι η απούλητη προσφορά των 20 τόμων.

Ίσως και όχι. Μας ενημέρωσες ότι ο αριθμός των αρχικών 20αδων ήταν 20. Από αυτές πουλήθηκαν οι 15. (μπήκα στο site της Radnet). 2-3 αγοράστηκαν από τους υπάρχοντες φίλους του forum. Οι υπόλοιπες θεωρώ ότι πάρθηκαν από αναγνώστες που είτε είναι καινούργιοι, είτε είναι "φρέσκοι" και θέλησαν να συμπληρώσουν τη συλλογή τους. Επομένως δεν το λες και κακό οιωνό ότι νέοι συλλέκτες προστέθηκαν στους ήδη υπάρχοντες, από προσφορά με ανύπαρκτη διαφήμιση από την εταιρεία, "τρέχει" μόνο 1 μήνα και απευθύνεται σε ένα προϊόν που κυκλοφορεί στην αγορά εδώ και 22 μήνες. Νομίζω ότι η σειρά έχει δυναμική, όμως δεν υπάρχει η απαιτούμενη υποστήριξη από την εταιρεία (διαφήμιση σε άλλα site - facebook - tik tok, υπεύθυνοι προώθησης για σημεία πώλησης μεγάλων αστικών κέντρων όπως Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Πάτρα, Λάρισα, το site της εταιρείας με λάθη και όχι πάντα ενημερωμένο, καθυστερήσεις στις ημερομηνίες κυκλοφορίας) και είναι κρίμα. Παρόλα τα κακώς κείμενα, είμαι αισιόδοξος ότι θα έχουμε επέκταση για άλλους 30 τόμους, με 15νθημερη όμως περιοδικότητα. 

 

 

 

 

 

 

Επεξεργασία από karolos79
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5271
  • Reputation:   56303
  • Achievement Points:  5445
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5237 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Όντως, όταν η Radnet κάνει τέτοιες προσφορές, το πιο απλό που μπορεί να κάνει είναι να βάζει ένα φύλλο χαρτί μέσα στον τόμο ή ένα αυτοκόλλητο (όπως αυτό που μας ενημέρωσε για την αύξηση της τιμής) για να ενημερώσει τον περιστασιακό αναγνώστη (ο οποίος συνήθως δεν ψάχνει στο διαδίκτυο) για την ύπαρξη της προσφοράς.

 

Εάν το έκανε αυτό, πιστεύω ότι δεν θα είχε μείνει ούτε ένα σετ απούλητο σήμερα. Αν όμως δεν διαφημίζει τις ίδιες της τις προσφορές με τον πιο εύκολο και ανέξοδο τρόπο, πως να περιμένει μετά πωλήσεις;  :pesta:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31588
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  360
  • Reputation:   1948
  • Achievement Points:  404
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2896 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

25 λεπτά πριν, constantinople είπε:

Όντως, όταν η Radnet κάνει τέτοιες προσφορές, το πιο απλό που μπορεί να κάνει είναι να βάζει ένα φύλλο χαρτί μέσα στον τόμο ή ένα αυτοκόλλητο (όπως αυτό που μας ενημέρωσε για την αύξηση της τιμής) για να ενημερώσει τον περιστασιακό αναγνώστη (ο οποίος συνήθως δεν ψάχνει στο διαδίκτυο) για την ύπαρξη της προσφοράς.

 

Εάν το έκανε αυτό, πιστεύω ότι δεν θα είχε μείνει ούτε ένα σετ απούλητο σήμερα. Αν όμως δεν διαφημίζει τις ίδιες της τις προσφορές με τον πιο εύκολο και ανέξοδο τρόπο, πως να περιμένει μετά πωλήσεις;  :pesta:

Πολύ απλά μπορεί να μην ήθελαν να διαφημιστεί ευρύτερα η προσφορά. Θεώρησαν ίσως ότι αν την έβλεπαν όλοι, θα έβλαπτε τις εβδομαδιαίες πωλήσεις του κάθε τόμου

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  902
  • Reputation:   8690
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5747 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Η προσφορά ήταν για ελάχιστα πακέτα, Δε νομίζω ότι θα συνέφεραν έξοδα για ευρείας κλίμακας διαφήμιση αλλά ούτε και ότι θα περίμεναν να κρατήσει τόσο πολύ σε διάρκεια για να το οργανώσουν καλύτερα. Στην ιστοσελίδα της και στη σελίδα τους στο facebook την έχουν ανεβάσει και σίγουρα την έχει δει πολύς κόσμος, αφού έχει γίνει κοινοποίηση και σε άλλες ομάδες του facebook που ασχολούνται με κόμικς. Εγώ, εκτός από τους 2-3 του φόρουμ, θα αφαιρέσω και άλλους 2-3 (τουλάχιστον) που αγόρασαν το πακέτο με το σκεπτικό που είχε αναφερθεί σε προηγούμενα σχόλια (να το πουλήσουν ολόκληρο ή μεμονωμένους τόμους). Και πάλι όμως, ακόμη και με αυτούς μαζί, μιλάμε για ελάχιστη ανταπόκριση. Μια τέτοια προσφορά, θα έπρεπε να είχε εξαντληθεί μέσα σε 2-3 βδομάδες το πολύ. Δε λέμε για 1000 ή 100 τεμάχια, αλλά για 10-15-25.
 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  538
  • Reputation:   5638
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2052 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Αν ήμουν διευθυντής στη Radnet και υπήρχε σύμφωνη γνώμη της Luppa, θα έκλεινα συμφωνία με κυριακάτικη εφημερίδα ευρείας κυκλοφορίας και θα προσέφερα μαζί με την εφημερίδα τον πρώτο τόμο του κάθε υπερήρωα και υπερηρωικης ομάδας (9 στο σύνολο) ώστε να προωθήσω τη σειρά, από το να ξεπουλάω 2,5€ τον τόμο. Ίσως και να γίνει μελλοντικά. 

 

Υ.Γ 1. Υπερηρωικα της Anubis και Οξύ, είχαν κυκλοφορήσει κατά καιρούς με το Έθνος της Κυριακής. 

Υ.Γ 2. Παραγγέλθηκαν 15 20αδες (τόμοι 21-40) και καμιά 15αρια τουλάχιστον να ήταν το πρώτο πακέτο (ο φίλος theforce μήπως γνωρίζει;), έχουμε 30×20=600 τόμους. Τον χώρο που εξασφάλισε η Radnet στο αποθηκακι της, δεν τον λες και μικρό. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  39292
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  36
  • Reputation:   231
  • Achievement Points:  57
  • Days Won:  0
  • With Us For:  617 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Υπάρχει περίπτωση να μπορούμε να παραγγείλουμε την πρώτη εικοσάδα στην τιμή της προσφοράς ή πέταξε το πουλάκι;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5271
  • Reputation:   56303
  • Achievement Points:  5445
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5237 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

41 min ago , karolos79 said:

Αν ήμουν διευθυντής στη Radnet και υπήρχε σύμφωνη γνώμη της Luppa, θα έκλεινα συμφωνία με κυριακάτικη εφημερίδα ευρείας κυκλοφορίας και θα προσέφερα μαζί με την εφημερίδα τον πρώτο τόμο του κάθε υπερήρωα και υπερηρωικης ομάδας (9 στο σύνολο) ώστε να προωθήσω τη σειρά, από το να ξεπουλάω 2,5€ τον τόμο. Ίσως και να γίνει μελλοντικά. 

 

Αυτό θα ήταν το καλύτερο, γιατί και θα διαφημίζονταν η σειρά συνέχεια μέσω της εφημερίδας, και η κυκλοφορία θα επανερχόταν σε εβδομαδιαία, και αν αναλάμβανε η εφημερίδα και την εκτύπωση δεν θα υπήρχαν καθυστερήσεις.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  538
  • Reputation:   5638
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2052 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

1 ώρα πριν, gimli είπε:

Υπάρχει περίπτωση να μπορούμε να παραγγείλουμε την πρώτη εικοσάδα στην τιμή της προσφοράς ή πέταξε το πουλάκι;

Από το site της Radnet όχι. Αν όμως τους πάρεις τηλέφωνο, μπορεί και να σε εξυπηρετήσουν. Άλλωστε δεν πέρασε πολύς καιρός, ήταν προσφορά μηνός Απριλίου. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5271
  • Reputation:   56303
  • Achievement Points:  5445
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5237 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Χριστιουγενιάτικη προσφορά τα 1-20, ανοιξιάτικη τα 21-40, περιμένουμε τώρα την καλοκαιρινή προσφορά με τα 41-60! :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  538
  • Reputation:   5638
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2052 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Επανέρχομαι με το θέμα της επέκτασης. Επισκεπτόμενος το site της Radnet παρατήρησα ότι στο κάτω μέρος της κεντρικής σελίδας της, δεν αναγράφει πια ότι το έργο αποτελείται από 90 τόμους και υπάρχει περίπτωση επέκτασης του, ανάλογα της προτίμησης του κοινού. Αυτό με προβλημάτισε. :thinking: 

Όμως από την άλλη σκέφτηκα ότι την απόφαση θα την πάρουν οι Ισπανοί της Luppa. Επομένως..... who cares? :lol:image.thumb.png.0c39d89af2b634fa923c8ed441857855.png

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1542
  • Reputation:   13786
  • Achievement Points:  1817
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

4 ώρες πριν, karolos79 είπε:

Επανέρχομαι με το θέμα της επέκτασης. Επισκεπτόμενος το site της Radnet παρατήρησα ότι στο κάτω μέρος της κεντρικής σελίδας της, δεν αναγράφει πια ότι το έργο αποτελείται από 90 τόμους και υπάρχει περίπτωση επέκτασης του, ανάλογα της προτίμησης του κοινού. Αυτό με προβλημάτισε. :thinking: 

Όμως από την άλλη σκέφτηκα ότι την απόφαση θα την πάρουν οι Ισπανοί της Luppa. Επομένως..... who cares? :lol:image.thumb.png.0c39d89af2b634fa923c8ed441857855.png

Από την αρχή το έγραφε αυτό  να ξερεις. Τότε έλεγε από 60 ή περισσότερους αναλόγως της προτίμησης του κοινού, τωρα λέει 90. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5271
  • Reputation:   56303
  • Achievement Points:  5445
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5237 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

5 hours ago, karolos79 said:

πισκεπτόμενος το site της Radnet παρατήρησα ότι στο κάτω μέρος της κεντρικής σελίδας της, δεν αναγράφει πια ότι το έργο αποτελείται από 90 τόμους και υπάρχει περίπτωση επέκτασης του, ανάλογα της προτίμησης του κοινού. Αυτό με προβλημάτισε. :thinking: 

 

Πάλι το γράφει, απλά έχει πάει στο κάτω μέρος της επιμέρους σελίδας με τα εξώφυλλα των τόμων:

 

Η σειρά έχει κυκλοφορήσει σε πολλές χώρες του κόσμου με πολύ περισσότερους από 60 τόμους. Η ελληνική έκδοση ξεκινάει με 60 τόμους, όμως θα επεκταθεί σε 90 ή και περισσότερους αναλόγως της προτίμησης του κοινού.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5271
  • Reputation:   56303
  • Achievement Points:  5445
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5237 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

On 6/6/2023 at 3:13 AM, theforce said:

Άλλος σοβαρός λόγος είναι η συχνότητα κυκλοφορίας. Αυτή η σειρά είχε μια διαφορετική φιλοσοφία, που στηριζόταν πολύ στη συχνότητα της κυκλοφορίας. Εάν είναι να κυκλοφορεί κάθε 15 μέρες και πρόκειται να διαβάζουμε τη συνέχεια κάθε τίτλου ανα τετράμηνο ή πεντάμηνο (καλά, στα 250+ πάμε για 6-7μηνα), δεν έχει νόημα η συγκεκριμένη συλλογή.

 

Πάντως και τα πρωτότυπα στην Αμερική κάθε μήνα κυκλοφορούσαν, δηλαδή τα 5 τεύχη του τόμου της Radnet έκαναν 5 μήνες να κυκλοφορήσουν κανονικά! Οπότε μήπως να διαβάζεις μία ιστορία από τον τόμο κάθε μήνα για μεγαλύτερη αυθεντικότητα; :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4463
  • Reputation:   34761
  • Achievement Points:  4530
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6188 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Η αλήθεια είναι ότι λόγω όλων αυτών των αλλαγών οι αναγνώστες που παίρνουν μόνο έναν ήρωα (πχ spiderman) ουσιαστικά παίρνουν ένα τευχος ανά αρκετό διάστημα οπότε είναι σαν να σταμάτησαν τη σειρά. Αν βάλεις ότι και η άλλη σειρά μετά τους πρώτους 60 τόμους έχει πιο "ψαγμενες" ιστορίες, νομίζω ότι αυτή τη στιγμή το υπερηρωικο ρεύμα στα κόμικ της χώρας πρέπει να έχει μια πτώση. Εγώ κάποια στιγμή έπαιρνα ακόμα και 6 τόμους τον μήνα και τώρα (ευτυχώς για την τσέπη μου αλλά και για τα άλλα κόμικ που ήθελα να διαβάσω) έχω πέσει βαριά βαριά στον έναν. Και όπως όλοι ξέρουμε ένας = κανένας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  538
  • Reputation:   5638
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2052 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Φίλε Manitou, θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου. Παίρνοντας μόνο τον Spider-Man από τη συλλογή, δηλαδή 1 από τους 9 τίτλους που κυκλοφορούν, όντως είσαι στην κατηγορία ένας = κανένας. :P

 

Υ. Γ. Οι Fantastic Four τι απέγιναν; Νομίζω ότι τους ακολουθούσες; 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4463
  • Reputation:   34761
  • Achievement Points:  4530
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6188 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

3 λεπτά πριν, karolos79 είπε:

Φίλε Manitou, θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου. Παίρνοντας μόνο τον Spider-Man από τη συλλογή, δηλαδή 1 από τους 9 τίτλους που κυκλοφορούν, όντως είσαι στην κατηγορία ένας = κανένας. :P

 

Υ. Γ. Οι Fantastic Four τι απέγιναν; Νομίζω ότι τους ακολουθούσες; 

Με κούρασαν. Αν επεκταθεί η σειρά θα πάρω κανέναν τόμο πιο κάτω να δω σε τι κατάσταση θα τους πετύχω. Γενικά τα υπερηρωικα για μένα ήταν μια εξαιρετικότατη προσθήκη στα κόμικ μου (αγόρασα συνολικά πάνω από 70 τόμους αθροιστικά και από τις δύο συλλογές) αλλά δεν είναι και για χορταση. Πολλοί ήρωες, πολύ μπέρδεμα, πολλά χρόνια συνεχούς εξέλιξης που θέλεις μια ζωή για να την παρακολουθήσεις. Πάντως το καλύτερο δώρο που πήρα από οοοοολη αυτή την ιστορία είναι το... Watchmen. Χάρη στη συλλογή της marvel μυήθηκα σε αυτόν τον κόσμο και έφτασα να διασταυρωθούν οι δρόμοι μου με αυτό το διαμάντι της....DC.:D

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  592
  • Reputation:   4253
  • Achievement Points:  635
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2867 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

11 ώρες πριν, Manitou είπε:

Πάντως το καλύτερο δώρο που πήρα από οοοοολη αυτή την ιστορία είναι το... Watchmen.

Μια από τα ίδια και από εδώ παρακαλώ

Μύηση στο κόσμο του Alan Moore και μετά στο Μπάτμαν με Killing Joke αλλά και Dark Knight returns κτλ.

Ευχαριστούμε Radnet :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31464
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  762
  • Reputation:   7222
  • Achievement Points:  776
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2957 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Διαβάστε και το καλύτερο του Alan 

 

το ασύλληπτο From Hell

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4204
  • Reputation:   32955
  • Achievement Points:  4383
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2881 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Συμφωνώ με Μανιτού.

Εμένα από καιρό μού έφυγε η όρεξη για υπερήρωες.
Από ένα σημείο και μετά τα σενάρια μού φαίνονται επαναλαμβανόμενα.
Μόνο Spider-Man παίρνω εδώ και αρκετό καιρό, δηλαδή περίπου ένα υπερηρωικό στους 2 μήνες.

Δεν βρήκα στα υπερηρωικά τη σεναριακή ποικιλία που συναντώ σε άλλα είδη.
Ακόμα και τα disney πιο ενδιαφέροντα τα βρίσκω και απολαμβάνω περισσότερο να τα διαβάζω σε σχέση με τα υπερηρωικά.

Δεν μετανιώνω βέβαια που ασχολήθηκα μ΄αυτά.
Ανάμεσα στις πολλές μετριότητες διάβασα και κάποιες πολύ αξιόλογες ιστορίες, τόσο από Marvel όσο κι από DC (Κraven's Last Hunt, Born Again, Birth of Venom, Death of Stacy, Coming of Galactus, Wathcmen, The Killing Joke, The Man who Laughs, Red Son και 2-3 ακόμα που μου διαφεύγουν) :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1542
  • Reputation:   13786
  • Achievement Points:  1817
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

56 λεπτά πριν, Laz33 είπε:

Από ένα σημείο και μετά τα σενάρια μού φαίνονται επαναλαμβανόμενα.

 

Μα έτσι δεν ειναι σε όλα τα κόμικς;

Ο Λουκ πιάνει τους Ντάλτον, οι Γαλάτες πίνουν το μαγικό ζωμό νικόντας τους πάντες κόντρα σε κάθε λογική,ο Ιζνογκουντ αποτυγχάνει για χιλιοστή φορά να εξοντώσει τον χαλίφη, ο Μίκυ λύνει το μυστήριο και από πίσω είναι το μαύρο φάντασμα ή ο μαύρος Πιτ, ο Σκρουτζ βρίσκει το θησαυρό οι Μουργολυκοι πανε φυλακή και ο Ρομπαξ τρώει το καπέλο του. 

 

Τουλάχιστον στα υπερηρωικα βλέπεις μια άλφα ποικιλία κακών, εναλλασόμενο καστ (Avengers Χ-Μen ακόμα κ οι FF στο κοντινό μέλλον) και εναλλασόμενα γκομενικά. 

 

Θα στεναχωρηθώ πάρα πολύ αν σταματήσει η συλλογή στον τόμο 90 και όχι δεν μου είναι αρκετά τα όσα διάβασα μέχρι εδώ. Θέλω να δω τις συνέχειες τους όσο πάει, τουλάχιστον στη χειροτερη να πιάσουμε ένα μεγάλο τμήμα των 70ς πριν σταματήσει η κυκλοφορία τους. 

 

 

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.