Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συλλογή Marvel ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - Κουβεντούλα


pacono

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  423
  • Reputation:   4518
  • Achievement Points:  470
  • Days Won:  5
  • With Us For:  788 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

9 λεπτά πριν, Macchia nera είπε:

Δεν αντιλέγω αγαπητέ, πέρα από την radnet και την Καθημερινή δεν έχω άποψη για άλλες εκδοτικές.

Τώρα που το ανέφερες, η Hachette έκανε το ίδιο; ανατίμησε και τους παλιούς τόμους;

Η hachette δεν μπορεί να το κάνει διότι δεν έχει ηλεκτρονικό κατάστημα στην Ελλάδα. Η gb publishing έχει αναλάβει την διανομή του στοκ της στην Ελλάδα , οπότε δεν μπορεί  η hachette να επέμβει στην τιμή των τευχών που ουσιαστικά έχει πουλήσει στην gb. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1541
  • Reputation:   13776
  • Achievement Points:  1816
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1254 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

1 ώρα πριν, tomas good είπε:

Δεν πρόλαβα τα 135 οπότε αντε γεια συνεχίζω με περίπτερο κ όπου βγάλει......:moutra2:

Άργησες πολύ και εσυ... Από την Πέμπτη το συζητάμε. Ολοι σχεδόν εκείνη τη μέρα ανανέωσαμε ή πήραμε καπάκι και 2η συνδρομή! 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32943
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  162
  • Reputation:   1762
  • Achievement Points:  167
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2164 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Δυστυχώς ομως τα 135 τα ειχα σήμερα...αλλα εντάξει καλή καρδιά που λεει ο ποιητής για ενα ευρώ παραπάνω που θα δίνω καθε βδομάδα σίγουρα δε θα τα βαψω κ μαυρα θα συνεχίζω να στηρίζω κ όπως ποσταρα παραπάνω θα τα δώσω αλλου.....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34894
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  197
  • Reputation:   1550
  • Achievement Points:  198
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1710 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Αγαπητή ραντνετ θέλουμε να δείξουμε την υποστήριξή μας στο εγχείρημά σου και εσύ μας βρίσκεις απέναντι. Να εξηγηθώ και να πω και εγώ τον πόνο μου:

  1. Αγοράζω χωρίς να χάνω τόμο την συλλογή της Hachette και με το που ξεκινά η ραντνετ παίρνω την απόφαση να εστιάσω σε συγκεκριμένους ήρωες και παραλείπω Iron Man, Avengers, Thor ως τους πιο "αδιάφορους" όσον αφορά στο δικό μου γούστο.
  2. Συσσωρεύοντας πόρωση και διαβάζοντας όλη αυτή την ωραία κουβέντα που γίνεται εδώ, παίρνω την απόφαση να αγοράσω τους τόμους Iron Man που δεν αγόρασα ώστε σιγά σιγά να κλείσω και τις ελλείψεις μου από την ραντνετ.
  3. Λέω να αγοράσω τους προηγούμενους τόμους από το site της εκδοτικής ώστε να δείξω και εγώ με τον τρόπο μου ότι υποστηρίζω ενεργά την συλλογή και να βάλω το λιθαράκι μου να συνεχίσουν.
  4. Δεν φτάνουν οι 2 συνεχόμενες ανατιμήσεις στους νέους τόμους, μου βάζεις και την καινούρια τιμή και στους παλιούς? Ε όχι.
  5. Με συνοπτικές διαδικασίες παραγγέλνω από GB Publishing και σε 3 μέρες παρέλαβα και έχω συμπληρώσει και τους τόμους Iron Man και εν καιρώ θα αγοραστούν και οι υπόλοιποι που μου λείπουν ΜΟΝΟ σε περίπτωση που δεν φάμε και τίποτα νέες προσαυξήσεις...
  6. Ναι είμαστε πορωμένοι με τα κόμικς, ναι κάνουμε τα στραβά μάτια σε όλα τα λάθη επιμέλειας και ανικανότητας, ναι να υποστηρίξουμε παρόλες τις αυξήσεις σε τόσο σύντομο διάστημα, άλλα δεν γίνεται να μας δουλεύουν τόσο εξόφθαλμα στο eshop τους. Ο πρώτος τόμος Spiderman 8.99 την ώρα που έχουμε την επιλογή να τον αγοράσουμε 1,99€?Τραγικό λάθος που με βάζει σε σκέψεις σχετικά με το τι πρόκειται να κάνουν με την διόρθωση του ελαττωματικού τόμου Captain America..... 
  • Like 12
  • Λύπη 4
  • Respect 3
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5270
  • Reputation:   56276
  • Achievement Points:  5442
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5235 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

  

8 min ago , tomas good said:

Δυστυχώς ομως τα 135 τα ειχα σήμερα...αλλα εντάξει καλή καρδιά που λεει ο ποιητής για ενα ευρώ παραπάνω που θα δίνω καθε βδομάδα σίγουρα δε θα τα βαψω κ μαυρα θα συνεχίζω να στηρίζω κ όπως ποσταρα παραπάνω θα τα δώσω αλλου.....

 

Εγώ θα σου έλεγα να τους κάνεις ένα τηλέφωνο αύριο μήπως σου κάνουν τη χάρη να βάλεις τηλεφωνική παραγγελία μα την παλιά τιμή.

 

Πες τους τα μάζευα ευρώ-ευρώ και σήμερα το πέτυχα, κάντε μου τη χάρη!

 

Επεξεργασία από constantinople
  • Like 10
  • Respect 1
  • Ευχαριστώ 2
  • Read 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  423
  • Reputation:   4518
  • Achievement Points:  470
  • Days Won:  5
  • With Us For:  788 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

14 λεπτά πριν, tomas good είπε:

Δυστυχώς ομως τα 135 τα ειχα σήμερα...αλλα εντάξει καλή καρδιά που λεει ο ποιητής για ενα ευρώ παραπάνω που θα δίνω καθε βδομάδα σίγουρα δε θα τα βαψω κ μαυρα θα συνεχίζω να στηρίζω κ όπως ποσταρα παραπάνω θα τα δώσω αλλου.....

Χωρίς να θέλω να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου φίλε μου, αλλά εφόσον έχεις τα 135, γιατί δεν βάζεις άλλα 15 να κάνεις συνδρομή έτσι κι αλλιώς? 

Επεξεργασία από daredevil21
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25886
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  229
  • Reputation:   2412
  • Achievement Points:  248
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4231 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Το γεγονός ότι κάνουν ανατίμηση και στα παλιά τεύχη δείχνει πόσο αντιεπαγγελματίες είναι δυστυχώς. Δεν μιλάμε για επανεκτύπωση αλλά για ήδη τυπωμένα τεύχη. Το πιο στενάχωρο είναι το γεγονός ότι κάποιοι περίμεναν να μαζέψουν χρήματα για να παραγγείλουν παλιά τεύχη και να κλείσουν τρύπες που έχασαν. Μπορεί να τους βγει μπουμερανγκ και να αποθαρρύνουν αρκετούς αναγνώστες. 

Αναφορικά με τα μεταφορικά της Acs, μιας που έχω γνώση του θέματος σχετικά με συμφωνίες εταιρειών και μεταφορικών, αν πληρώνουν 3 ευρώ την αποστολή, να με προσλάβουν να τους κλείνω εγώ συμφωνίες και να τους γλυτώσω κάποια χιλιάρικα (Radnet δέχομαι και πληρωμή με comics :gnews:) . Δεν υπάρχει περίπτωση να πληρώνουν 3ευράκι για κάθε αποστολή που δεν είναι και αντικαταβολή. Σχετικά με  αυτό που είπε ο @ ManaLeak13  για συμφωνία μηνιαία, επίσης το αποκλείω. Έχουν βάλει απλά μια στάνταρ ταρίφα όπως και τα περισσότερα καταστήματα, ανεξαρτήτως μεγέθους και δυναμικής.

 

Επεξεργασία από Andysaurus
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  537
  • Reputation:   5631
  • Achievement Points:  540
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2050 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

2 ώρες πριν, MARIELOS είπε:

Και λέω εγώ ως τσιφούτης που είμαι... Ναι αυξήσατε τις τιμές γιατί αυξήθηκε το κόστος παραγωγής.  Τους παλιούς ήδη τυπωμμένους τόμους γιατί τους αυξήσατε; Σας αύξησαν και το νοίκι της αποθήκης; Και μην μου πείτε ότι γίνονται επανεκτυπώσεις γιατί αν γίνονται τότε θα έπρεπε να μπορούμε να παραγγείλουμε το 37 πλήρες και όχι να το περιμένουμε κάποτε στο μέλλον.:moutra2:

Η λογική για την ανατίμηση όλων των τόμων της συλλογής είναι ότι η τιμή της συνδρομής των 20 τόμων είναι συγκεκριμένη, 152€ πλέον, η οποία σου προσφέρει και δωρεάν μεταφορικά. Αν θέλεις να αγοράσεις πιο φθηνά μπορείς να μεταβείς στην gb-publishingservices.gr αλλά θα πληρώσεις μεταφορικά. Προσωπικά έχω παραγγείλει από gb-Publishing και γνωρίζω ότι για 4-5 σκληρόδετους τόμους το κόστος είναι πάνω κάτω 5€. Δοκίμασα για 20 τόμους των κλασικών υπερηρωων και μου βγάζει κόστος μεταφορικών 7,46€. Επομένως συμφέρει η αγορά μεμονωμένων παλιών τόμων από gb-Publishing. Όμως υπάρχουν ελλείψεις όπως προανέφεραν κάποιοι φίλοι. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32943
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  162
  • Reputation:   1762
  • Achievement Points:  167
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2164 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

9 λεπτά πριν, daredevil21 είπε:

Χωρίς να θέλω να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου φίλε μου, αλλά εφόσον έχεις τα 135, γιατί δεν βάζεις άλλα 15 να κάνεις συνδρομή έτσι κι αλλιώς? 

Μου χάλασε η ψυχολογία φιλε μου κ αφού δεν με θέλει μια  θα τα χώσω για το omni του Spectacular Spider-Man κ το immortal hulk. Τώρα αν κάποια στιγμη κάνει καμια καλη προσφορά η μας προσφέρει κανα  κουπόνι κάποιος φίλος απο εδω μέσα θα τη κανω τη συνδρομή, μέχρι τότε περίπτερο κ άγιος ο θεός..... κ στα λεει κάποιος που εχει πάρει κ τους 60 τόμους κ θα συνεχίσει μεχρι τέλους....

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  537
  • Reputation:   5631
  • Achievement Points:  540
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2050 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

22 λεπτά πριν, Metatron89 είπε:

 

  1. Συσσωρεύοντας πόρωση και διαβάζοντας όλη αυτή την ωραία κουβέντα που γίνεται εδώ, παίρνω την απόφαση να αγοράσω τους τόμους Iron Man που δεν αγόρασα ώστε σιγά σιγά να κλείσω και τις ελλείψεις μου από την ραντνετ.
  2. Λέω να αγοράσω τους προηγούμενους τόμους από το site της εκδοτικής ώστε να δείξω και εγώ με τον τρόπο μου ότι υποστηρίζω ενεργά την συλλογή και να βάλω το λιθαράκι μου να συνεχίσουν.
  3. Δεν φτάνουν οι 2 συνεχόμενες ανατιμήσεις στους νέους τόμους, μου βάζεις και την καινούρια τιμή και στους παλιούς? Ε όχι.
  4. Με συνοπτικές διαδικασίες παραγγέλνω από GB Publishing και σε 3 μέρες παρέλαβα και έχω συμπληρώσει και τους τόμους Iron Man και εν καιρώ θα αγοραστούν και οι υπόλοιποι που μου λείπουν ΜΟΝΟ σε περίπτωση που δεν φάμε και τίποτα νέες προσαυξήσεις...

Ποίους και πόσο σου κόστισαν οι τόμοι του Iron-Man, γιατί η Radnet τους πέντε πρώτους, τους είχε από το Νοέμβριο (και ισχύει ακόμη) προσφορά 29€ με τα έξοδα αποστολής δωρεάν; 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  423
  • Reputation:   4518
  • Achievement Points:  470
  • Days Won:  5
  • With Us For:  788 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Μόλις τώρα, tomas good είπε:

Μου χάλασε η ψυχολογία φιλε μου κ αφού δεν με θέλει μια  θα τα χώσω για το omni του Spectacular Spider-Man κ το immortal hulk. Τώρα αν κάποια στιγμη κάνει καμια καλη προσφορά η μας προσφέρει κανα  κουπόνι κάποιος φίλος απο εδω μέσα θα τη κανω τη συνδρομή, μέχρι τότε περίπτερο κ άγιος ο θεός..... κ στα λεει κάποιος που εχει πάρει κ τους 60 τόμους κ θα συνεχίσει μεχρι τέλους....

 

Τότε καλά θα κάνεις. Εγώ ξεκίνησα από τον τομο νο18 του daredevil (από που αλλού θα ξεκινούσες θα πει κανείς 😂) και συνεχίζω μέχρι σήμερα κανονικά. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32943
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  162
  • Reputation:   1762
  • Achievement Points:  167
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2164 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

1 λεπτό πριν, daredevil21 είπε:

τον τομο νο18 του daredevil (από που αλλού θα ξεκινούσες θα πει κανείς 😂) και συνεχίζω μέχρι σήμερα κανονικά. 

άσχετο αλλα η φώτο σου απο το run του brubaker είναι;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  423
  • Reputation:   4518
  • Achievement Points:  470
  • Days Won:  5
  • With Us For:  788 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

19 λεπτά πριν, tomas good είπε:

άσχετο αλλα η φώτο σου απο το run του brubaker είναι;

Αν δεν κάνω λάθος όχι, είναι από έναν σχεδιαστή που λέγεται marco checchetto. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1541
  • Reputation:   13776
  • Achievement Points:  1816
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1254 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

34 λεπτά πριν, tomas good είπε:

Μου χάλασε η ψυχολογία φιλε μου κ αφού δεν με θέλει μια  θα τα χώσω για το omni του Spectacular Spider-Man κ το immortal hulk.

 

Καταλαβαινω το σπασιμο αλλα μιλαμε για εντελως διαφορετικα αναγνωσματα.

Σαν να λες,επειδη δεν βρηκα εισιτηριο να δω το Ρεαλ-Μπαρτσελονα θα παω να δω το Κουκακι-Νεα Ερυθραια...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5270
  • Reputation:   56276
  • Achievement Points:  5442
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5235 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Λίγο υπερβολικό σε βρίσκω φίλε Manaleak! Ε όχι και "κουκάκι-Νέα Ερυθραία" τα omnibus των αμερικάνικων εκδόσεων!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1541
  • Reputation:   13776
  • Achievement Points:  1816
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1254 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

15 λεπτά πριν, constantinople είπε:

Λίγο υπερβολικό σε βρίσκω φίλε Manaleak! Ε όχι και "κουκάκι-Νέα Ερυθραία" τα omnibus των αμερικάνικων εκδόσεων!

Καλα εννοειται δεν συγκρινω το εκδοτικο κομματι ή οποιαδηποτε ελληνικη εκδοση με αμερικανικη. Θα ημουν γραφικος αν το εκανα :lol:

 

Εννοω απο αποψη ιστοριων. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4204
  • Reputation:   32952
  • Achievement Points:  4383
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2880 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Δυστυχώς πολλές εταιρείες κάνουν ανατιμήσεις σε παλιά τους κόμικς.

Ακόμα και σε σειρές που είναι πλέον ανενεργές.

Η Μαμούθ είχε τόσα χρόνια τα Θόργκαλ στα 4.80€ (αρχική τιμή) και βλέπω πριν λίγες μέρες τα πήγε 5.80.

Κρίμα :( Κι έλεγα να τα πάρω όλα μια 2η φορά (εκτός του 1ου τεύχους που το έχω ήδη 2 φορές) ώστε αφενός να κάνω πωλήσεις μπας και ψηθεί η εκδοτική να βγάλει καινούριο άλμπουμ, αφετέρου για να έχω ένα αντίτυπο για διάβασμα κι ένα σενιέ πενιέ για τη συλλογή.

Αλλά τώρα δεν ξέρω αν θα τα πάρω.

 

Όσον αφορά τη radnet, να τη βοηθήσουμε εμείς οι περιστασιακοί αναγνώστες παίρνοντας κι άλλους τόμους, αλλά ας μας βοηθήσει κι αυτή κρατώντας σταθερές τις τιμές και όχι να προβαίνει σε 2η ανατίμηση μέσα σε λίγους μήνες...

 

Επεξεργασία από Laz33
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1541
  • Reputation:   13776
  • Achievement Points:  1816
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1254 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

24 λεπτά πριν, Laz33 είπε:

Όσον αφορά τη radnet, να τη βοηθήσουμε εμείς οι περιστασιακοί αναγνώστες παίρνοντας κι άλλους τόμους, αλλά ας μας βοηθήσει κι αυτή κρατώντας σταθερές τις τιμές και όχι να προβαίνει σε 2η ανατίμηση μέσα σε λίγους μήνες...

 

 

Θα βοηθησει κρατωντας σταθερη τιμη στα 8.99 μεχρι τον τομο 90. Στον 91 θα γινει 9.99 :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  383
  • Content Count:  3878
  • Reputation:   35245
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2052 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Μια άποψη που ίσως ακουστεί σκληρή, αλλά θεωρώ ότι η ανατίμηση σε παλιούς κωδικούς είναι το μεγαλύτερο δείγμα φτήνιας και αντιεπαγγελματισμού που μπορεί να κάνει μια εταιρία. Τα κόμικς είναι είδος πολυτέλειας όπως έχει ακριβύνει το χαρτί, αλλά δε γίνεται μέχρι και ο πρώτος τόμος Spider-Man να πωλείται 8,99! Ένα προϊόν μπορεί να παράχθηκε με ένα Χ κόστος πρώτων υλών και να πωλείται σε Υ τιμή, όταν το Χ ακριβύνει και γίνει Χ+5, βρες νέα τιμή Υ+2 κανένα πρόβλημα, αλλά όχι να βάλεις Υ+2 σε ό,τι έχεις παράγει με Χ.

 

Μόνο τόμοι που έγιναν επανεκτύπωση δέχομαι και αυτό αν αναγράφεται ότι είναι νέα έκδοση, γιατί τα δικαιώματα και οι μεταφράσεις έχουν ήδη πληρωθεί. Κάκιστη επιλογή της Radnet, χαίρομαι που πρόλαβα τους τόμους με την παλιά τιμή και δε θα πέσω θύμα στο πανηγύρι αισχροκέρδειας που πάει να στηθεί σε βάρος περιστασιακών αναγνωστών.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  902
  • Reputation:   8688
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5746 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Εγώ την δικαιολογώ γιατί με αυτόν τον τρόπο δεν γίνεται μπάχαλο στις συνδρομές παλαιότερων τομων. Μπαίνουν όλες οι συνδρομές στην ίδια τιμή, χωρίς υποπεριπτωσεις υποπεριπτωσεων με ενδιάμεσες κοστολογησεις βάσει υπολογισμών για να παραμείνει η έκπτωση συνδρομής στο 15% (που είναι ο κράχτης για τις συνδρομές). 

Ο Σπαιντερμαν 1, πάντως, μπορεί  να πωλείται 7.99, αλλά εγώ τον (ξανά)αγόρασα 1.99 με την συνδρομή. Σου δίνει αυτή την επιλογή με κάθε συνδρομή, οποιασδηποτε εικοσάδας (δεν κοίταξα αν ισχυει και για συνδρομές λιγότερων-μελλοντικων τομων, αλλά αυτο μπορεί να τσεκαριστει εύκολα) 

Επίσης, αν βγουν κι άλλα πακέτα σαν του Αιρον Μαν, ουσιαστικά δεν υπάρχει πρόβλημα τιμής. 

Τώρα, αν κάποιος ψάχνει αρκετους μεμονωμένους τόμους, εντάξει, αυτός θα είναι άτυχος. 

Επεξεργασία από theforce
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7078
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1679 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

12 ώρες πριν, daredevil21 είπε:

Χωρίς να θέλω να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου φίλε μου, αλλά εφόσον έχεις τα 135, γιατί δεν βάζεις άλλα 15 να κάνεις συνδρομή έτσι κι αλλιώς? 

Για την νέα τιμή είναι επιπλέον 17 ευρώ. Αν επιλέξει αντικαταβολή είναι επιπλέον 19 ευρώ. Αν επιλέξει πληρωμή με κάρτα και στην κάρτα δεν υπάρχουν άλλα χρήματα θα πρέπει να βάλει επιπλέον 20 ευρώ, γιατί τα atm δεν δέχονται κέρματα....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34894
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  197
  • Reputation:   1550
  • Achievement Points:  198
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1710 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

13 ώρες πριν, karolos79 είπε:

Ποίους και πόσο σου κόστισαν οι τόμοι του Iron-Man, γιατί η Radnet τους πέντε πρώτους, τους είχε από το Νοέμβριο (και ισχύει ακόμη) προσφορά 29€ με τα έξοδα αποστολής δωρεάν; 

Αγόρασα τους τόμους Iron Man#2,Iron Man#3 στα 6,99 και τον τόμο Iron Man#5 στα 7,99.  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5270
  • Reputation:   56276
  • Achievement Points:  5442
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5235 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

:new: Σας έχω σημαντικά νέα! Ανακοινώθηκαν όλοι οι τόμοι της σειράς 301-350. 

 

Με υπολογισμό που έκανα σύμφωνα με τα περιεχόμενα που αναμένεται να έχουν (συμπεριλαμβανομένων των Annuals/crossovers κλπ), όταν βγει ο τόμος 350 όλοι οι τίτλοι της σειράς θα βρίσκονται στον ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ 1980:up:

Εξαίρεση ο Δρ. Στρέιντζ, που παρόλο που κι αυτός προχωράει λίγο, θα έχει φτάσει μόνο ως τον Μάιο του 1976. Υπενθυμίζω όμως ότι είναι διμηνιαίος, δηλαδή 6 τεύχη τον χρόνο αντί 12, οπότε προβλέπεται σε κάθε επέκταση να πλησιάζει τους άλλους όλο και περισσότερο, φτάνει να του δίνουν τόμους (σε αυτήν εδώ δεν του έδωσαν πολλούς).

 

Για να φτάσουμε στο 1980 λοιπόν, δημοσιεύονται μέσα στη σειρά 301-350:

 

7 τόμους Τέσσερις Φανταστικοί (φτάνουμε στο #214)
6 τόμους Spectacular Spider-Man (#37)

6 τόμους Χουλκ (#243)

5 τόμους Σπάιντερμαν (#200)

5 τόμους Εκδικητές (#191)

4 τόμους Θωρ (#290)
4 τόμους Κάπταιν Αμέρικα (#240)
4 τόμους Υπερασπιστές (#77)

3 τόμους Δρ Στρέιντζ (#14 της σειράς Dr Strange v2).

2 τόμους Ατρόμητος (#158)

2 τόμους Άιρον Μαν (#130)
2 τόμους Χ-ΜΕΝ (#128)

 

Δηλαδή όσες σειρές προηγούνταν έχουν λιγότερους τόμους για να έρθουν στα ίσα τους (εκτός απ'τον Δρ Στρέιντζ).

 

Λέγεται ότι όταν φτάσουμε στο Νο.350 η σειρά θα ξαναρχίσει την αρίθμηση από το #1 και θα λέγεται Marvel 80s.

 

Εμείς συνεχίζουμε να ελπίζουμε και σε επόμενες επεκτάσεις της σειράς στην Ελλάδα...  :pray:

Επεξεργασία από constantinople
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  430
  • Reputation:   4278
  • Achievement Points:  596
  • Days Won:  2
  • With Us For:  826 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δεν ξέρω πως και γιατί αλλά η GB-publishing τον τόμο 61 τον έχει αυτή την στιγμή στα 8 ευρώ. Είχα ένα μικρό προαίσθημα ότι μπορεί να συνέβαινε (και κρατήθηκα την Τετάρτη που ήμουν στο κέντρο και δεν το πήρα από το περίπτερο), είτε επειδή θα γινόταν λάθος είτε επειδή θα τους έπαιρναν στην παλιά τιμή. Το παρήγγειλα από κει φυσικά.

Όσοι παίρνετε από περίπτερο και είστε κοντά στο υποκατάστημα τους, μπορείτε να το πάρετε από κει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  423
  • Reputation:   4518
  • Achievement Points:  470
  • Days Won:  5
  • With Us For:  788 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

@ ManaLeak13 κι άλλη συλλογή στο σφυρί..

Τώρα την τιμή ας μην την σχολιάσουμε :lol:

Screenshot_20221223-092413.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7078
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1679 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

8 ώρες πριν, constantinople είπε:

:new: Σας έχω σημαντικά νέα! Ανακοινώθηκαν όλοι οι τόμοι της σειράς 301-350. 

 

Με υπολογισμό που έκανα σύμφωνα με τα περιεχόμενα που αναμένεται να έχουν (συμπεριλαμβανομένων των Annuals/crossovers κλπ), όταν βγει ο τόμος 350 όλοι οι τίτλοι της σειράς θα βρίσκονται στον ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ 1980:up:

Εξαίρεση ο Δρ. Στρέιντζ, που παρόλο που κι αυτός προχωράει λίγο, θα έχει φτάσει μόνο ως τον Αύγουστο του 1975. Υπενθυμίζω όμως ότι είναι διμηνιαίος, δηλαδή 6 τεύχη τον χρόνο αντί 12, οπότε προβλέπετε σε κάθε επέκταση να πλησιάζει τους άλλους όλο και περισσότερο, φτάνει να του δίνουν τόμους (σε αυτήν εδώ δεν του έδωσαν).

 

Για να φτάσουμε στο 1980 λοιπόν, δημοσιεύονται μέσα στη σειρά 301-350:

 

7 τόμους Τέσσερις Φανταστικοί (φτάνουμε στο #214)
6 τόμους Spectacular Spider-Man (#38)

6 τόμους Χουλκ (#243)

5 τόμους Σπάιντερμαν (#200)

5 τόμους Εκδικητές (#191)

4 τόμους Θωρ (#291)
4 τόμους Κάπταιν Αμέρικα (#241)
4 τόμους Υπερασπιστές (#79)

3 τόμους Ατρόμητος (#162)

2 τόμους Άιρον Μαν (#130)
2 τόμους Χ-ΜΕΝ (#129)
2 τόμους Δρ Στρέιντζ (#9 της σειράς Dr Strange v2).

 

Δηλαδή όσες σειρές προηγούνταν έχουν λιγότερους τόμους για να έρθουν στα ίσα τους (εκτός απ'τον Δρ Στρέιντζ, που απλώς δεν τον προχωράνε).

 

Προφανώς κρατάνε πισινή πλέον, ώστε στην περίπτωση που σταματήσουν στον #350 να είναι τα πράγματα τακτοποιημένα.

 

Εμείς συνεχίζουμε να ελπίζουμε και σε επόμενες επεκτάσεις...  :pray:

Πού έχουμε τους τίτλους; Στο σάιτ super eroi classic ;

 

8 ώρες πριν, Macchia nera είπε:

Δεν ξέρω πως και γιατί αλλά η GB-publishing τον τόμο 61 τον έχει αυτή την στιγμή στα 8 ευρώ. Είχα ένα μικρό προαίσθημα ότι μπορεί να συνέβαινε (και κρατήθηκα την Τετάρτη που ήμουν στο κέντρο και δεν το πήρα από το περίπτερο), είτε επειδή θα γινόταν λάθος είτε επειδή θα τους έπαιρναν στην παλιά τιμή. Το παρήγγειλα από κει φυσικά.

Όσοι παίρνετε από περίπτερο και είστε κοντά στο υποκατάστημα τους, μπορείτε να το πάρετε από κει.

Λογικά δεν τον παράγγειλες από το σάιτ τους, γιατί θα πλήρωνες και μεταφορικά...(Πάντως έτσι φαίνεται, όπως το έγραψες... Ό,τι το παράγγειλες με μεταφορικά...)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3132
  • Reputation:   23816
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2972 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

9 ώρες πριν, constantinople είπε:

:new: Σας έχω σημαντικά νέα! Ανακοινώθηκαν όλοι οι τόμοι της σειράς 301-350. 

 

Με υπολογισμό που έκανα σύμφωνα με τα περιεχόμενα που αναμένεται να έχουν (συμπεριλαμβανομένων των Annuals/crossovers κλπ), όταν βγει ο τόμος 350 όλοι οι τίτλοι της σειράς θα βρίσκονται στον ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ 1980:up:

Εξαίρεση ο Δρ. Στρέιντζ, που παρόλο που κι αυτός προχωράει λίγο, θα έχει φτάσει μόνο ως τον Αύγουστο του 1975. Υπενθυμίζω όμως ότι είναι διμηνιαίος, δηλαδή 6 τεύχη τον χρόνο αντί 12, οπότε προβλέπετε σε κάθε επέκταση να πλησιάζει τους άλλους όλο και περισσότερο, φτάνει να του δίνουν τόμους (σε αυτήν εδώ δεν του έδωσαν).

 

Για να φτάσουμε στο 1980 λοιπόν, δημοσιεύονται μέσα στη σειρά 301-350:

 

7 τόμους Τέσσερις Φανταστικοί (φτάνουμε στο #214)
6 τόμους Spectacular Spider-Man (#38)

6 τόμους Χουλκ (#243)

5 τόμους Σπάιντερμαν (#200)

5 τόμους Εκδικητές (#191)

4 τόμους Θωρ (#291)
4 τόμους Κάπταιν Αμέρικα (#241)
4 τόμους Υπερασπιστές (#79)

3 τόμους Ατρόμητος (#162)

2 τόμους Άιρον Μαν (#130)
2 τόμους Χ-ΜΕΝ (#129)
2 τόμους Δρ Στρέιντζ (#9 της σειράς Dr Strange v2).

 

Δηλαδή όσες σειρές προηγούνταν έχουν λιγότερους τόμους για να έρθουν στα ίσα τους (εκτός απ'τον Δρ Στρέιντζ, που απλώς δεν τον προχωράνε).

 

Προφανώς κρατάνε πισινή πλέον, ώστε στην περίπτωση που σταματήσουν στον #350 να είναι τα πράγματα τακτοποιημένα.

 

Εμείς συνεχίζουμε να ελπίζουμε και σε επόμενες επεκτάσεις...  :pray:

Εμένα πιο πολύ μου κάνει τέλος σεζόν σε σειρά που δεν ξέρουν αν θα ανανεωθεί. Η ευθυγράμμιση των σειρών είναι κάτι πολύ καλό, η επιλογή του μήνα (01/1980) είναι πολύ κακό. Σας πήραμε από το χεράκι όλες τις δεκαετίες 60 & 70, καλό σας ταξίδι από εδώ και μπρος. Και αν θέλετε τη γνώμη μου, όταν όλοι οι τίτλοι τελείωσαν μαζί τα 70ς είναι πολύ καλό σημείο να τραβήξουν την πρίζα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1541
  • Reputation:   13776
  • Achievement Points:  1816
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1254 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Γνωριζει κανενας ποια διαφορα εχουν o Spectacular Spider-man με τον Amazing Spider-man ?

 

Περα απο την ταυτοχρονη υπαρξη των 2 περιοδικων για τους προφανεις εμπορικους λογους.

 

 

 

@ constantinople  Μαρεσει που ακομα σου αρεσει να γραφεις τους ηρωες με τα απαρχαιομενα ονοματα του Καμπανα. Εδω ειμαστε Radnet κυριος! Εχουμε νέο καθεστος. :lol:

Τον Spectacular Spider-man γιατι δεν τον εγραψες Θεαματικό Αραχνανθρωπο. Θα μου πεις δε τον δημοσιευσε

ποτε για να χαραχτει ετσι στο μνημονικο σου. :D

 

 

2 ώρες πριν, Kurdy Malloy είπε:

Και αν θέλετε τη γνώμη μου, όταν όλοι οι τίτλοι τελείωσαν μαζί τα 70ς είναι πολύ καλό σημείο να τραβήξουν την πρίζα.

Οσο το κοινο πλερωνει και σου λεει "θελω κιαλλο θελω κιαλλο, ακριβυνε τα οσο θες αρκεί να συνεχισεις" και εσυ εισαι ο εκδοτης, σταματας αραγε ; :thinking:

 

4 ώρες πριν, daredevil21 είπε:

@ ManaLeak13 κι άλλη συλλογή στο σφυρί..

Τώρα την τιμή ας μην την σχολιάσουμε :lol:

Screenshot_20221223-092413.jpg

 

Εχει ανοιξει μεχρι το 6 απο οσο ειδα με ζουμ. Μετα ολα ζελατινες. Ε,λοιπον του ευχομαι να μεινουν απουλητα και να αναγκαστει να τα διαβασει ! Ακους εκει εχεις τετοια συλλογαρα και την πουλας.Δεν εκατσε καν να διαβασει τους τομους του "εμπορικου" Spidey. Ουστ :out:

Περα απο την πλακα, σταματησε στον 60, μαλλον περιπτερακιας, άρα η τιμη ηταν ο λογος που σταματησε. Αυτες τις βλακειες κανει η Radnet και χανει τους μονιμους πελατες περιπτερου που την συντηρουν. Κατα πασα πιθανοτητα δεν εχει ιδεα απο συνδρομες και το ποσα πολλα λεφτα γλυτωνεις ετσι, στο long run τουλαχιστον.

 

 

 

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  430
  • Reputation:   4278
  • Achievement Points:  596
  • Days Won:  2
  • With Us For:  826 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

1 ώρα πριν, olyssesmoore είπε:

Λογικά δεν τον παράγγειλες από το σάιτ τους, γιατί θα πλήρωνες και μεταφορικά...(Πάντως έτσι φαίνεται, όπως το έγραψες... Ό,τι το παράγγειλες με μεταφορικά...)

Παραγγελία και παραλαβή από το κατάστημα. Γι αυτό τόνισα ότι όσοι είναι κοντά, μπορούν να το πάρουν από κει. Εννοούσα κι εμένα. Δεν θα είχε νόημα να πληρώσω μεταφορικά και να το πάρω ακριβότερα και από το περίπτερο. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5270
  • Reputation:   56276
  • Achievement Points:  5442
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5235 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

1 hour ago, ManaLeak13 said:

Τον Spectacular Spider-man γιατι δεν τον εγραψες Θεαματικό Αραχνανθρωπο. Θα μου πεις δε τον δημοσιευσε

ποτε για να χαραχτει ετσι στο μνημονικο σου. 

 

Τον δημοσίευσε αλλά τον άφηνε αμετάφραστο Spectacular Spider-Man, άρα πάλι τον Καμπανά ακολουθώ! :PPP:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.