Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κουβεντούλα για τα Disney που κυκλοφορούν


Dark Chris

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  30254
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  26
  • Reputation:   192
  • Achievement Points:  26
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3569 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  5

Eπειδή ποτέ δεν το κατάλαβα: ο Τζούνιορ είναι ο Ντόναλντ όταν ήταν μικρός, ή είναι ένα τυχαίο παιδί που μένει με τη γιαγιά Ντακ;

Απο τα μεγαλα σηριαλ Νο32: ΤΖΟΥΝΙΟΡ τα παιδικα χρονια του Ντοναλντ.. :)

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  725
  • Reputation:   3800
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3583 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Ωραίο κι αυτό το τεύχος :popcorn:

 

 

Αλλά εγώ θα προτιμήσω την ιστορία με το Τζούνιορ και αυτή με το Πασχάλη...αλλά και τις μονοσέλιδες...διασκεδαστικότατες :yes:

 

Η 1η ιστορία ακούγεται πολύ δυνατή του επόμενου...ο Γκούφυ γίνεται...Γκαστόνε;;; Καλή φάση :popcorn:

 

 

 

@Comic-Maniac Γιατί καλέ; Λίγο είναι που ο Πασχάλης έπιασε τους Μουργόλυκους στον ύπνο του; :D

δεν μου άρεσε το ότι το έκανε κάποιος ας τον πούμε άγγελος και ο Πασχάλης απλά κοιμόταν ... γενικά συμπαθώ το Πασχάλη αυτή λίγο με ξένισε γιατί στην ουσία δεν συμμετείχε . αλλά θα τον δούμε ξανά στη πορεία σε μια καλύτερη ιστορία πιστεύω !

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  725
  • Reputation:   3800
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3583 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Τευχάρα! :) Τουλάχιστον όσον αφορά τις ιστορίες με το βασίλειο του Μίκυ (που είναι και οι μόνες που διάβασα (οι άλλες αργότερα)). Παίζει να είναι το πρώτο ΜΜ που διαβάζω εδώ και 2 (?) χρόνια? Το περίμενα ότι θα μου άρεσε, δεν περίμενα ότι θα μου άρεσε τόσο :) Ήταν κάτι σαν ένα μίνι-Μεγάλα Σήριαλ με όλες αυτές τις ιστορίες με την ίδια θεματική :)

 

:cheers5:

κι εμένα μου θύμισε τα μεγάλα σήριαλ για αυτό και ήταν πολύ καλό ;)  

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8699
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  340
  • Reputation:   1963
  • Achievement Points:  340
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5560 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Και για να τελειώνουμε με την ποιότητα του χαρτιού, το ίδιο υποδεέστερο χαρτί είχε και στο δέκατο έβδομο τεύχος του Φάντομ που κυκλοφόρησε μια βδομάδα πριν, παρόλο που το τεύχος 16 ήταν μια χαρά. Οπότε είτε του τελείωσε πάλι το στοκ και θα επανέλθει στα επόμενα τεύχη είτε κάνουν τις πρώτες κινήσεις εξοικονόμησης χρημάτων για να αντεπεξέλθουν στις χαμηλές τιμές που έχουν βάλει. Ότι και να συμβαίνει θα το διαπιστώσουμε στο επόμενο διάστημα και δεν υπάρχει λόγος να το ψειρίζουμε από τώρα.

 

Οι 1200 δραχμές που κάνει το νέο Κόμιξ είναι χαμηλή τιμή; Το τελευταίο Κόμιξ που ήταν τιμολογημένο σε δραχμές έκανε 700 δρχ (92 σελίδες, καλύτερο χαρτί) και όλοι ξέρουμε οτι για πολλούς οι μισθοί έχουν γυρίσει σε επίπεδα εκείνης της εποχής.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3997
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5049 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Νταξ και γω προτιμω Ουνα με γυαλιστερο χαρτι που γεμιζει υγρασια και κανει 3 ευρα παρα μομπυ ντικ με σαγρε χαρτι που δεν πιανει πολυ υγρασια και κοστιζει ενα μπουκαλακι νερο παραπανω αλλα δε το κανω θεμα. /irony mode off

 

Και μη ξεχναμε μαγκες. Εννοειτε πως η αξια ενος κομικ υπολογιζεται απο τη τριβη που εχει το χαρτι και οχι απο το περιεχομενο του. Nuff said. :)

Επεξεργασία από Digisoul
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36524
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5414 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αγόρια,post-10466-0-78571400-1407007842_thumb.gif πολύ ζέστη σήμερα αν με κεράσετε ενα 8ο τόμακι απο την μεγάλη βιβλιοθήκη του ντισνευ θα πάω να φορέσω κάτι πιο ελαφρύ, Αχ! καλέ μου το φέρατε κιόλας; μα πόσο γρήγοροι είστε

 

 

ΑΑΑ! Καλέ πονηρούληδες και το απο πίσω{κανε κλικ στην εικόνα να σου κουνηθω λιγάκι}

  • Like 25
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36524
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5414 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

A ΡΕ παναοτη -διχως γ-μισες δουλειες κάνεις τι θα εχουμε στο επομενο;

Μήνυμα...

-στο κινητο;

-δε με αφήνεις να ολοκληρώσω

ΜΗΝΥΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΥΣΤΗΡΙΩΔΗ ΝΗΣΟ

post-10466-0-07379100-1407015205_thumb.jpg

post-10466-0-40182700-1407015242_thumb.jpg

  ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ ΚΑΙΡΟΣ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΑ και για διαφήμηση απο ΟΤΕ ΤΒ να τα έσοδα.εμεις κυριε Αλαφουζο προτιμάμαι νοβα και ντισνευ έχει και leftovers εχει που ο οτε δεν εχει.μπουαχαχαχα

  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30207
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  92
  • Reputation:   485
  • Achievement Points:  92
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3590 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Εγω παλι προτιμω ΟΤΕ,για τα αθλητικα! :blob3:

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8699
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  340
  • Reputation:   1963
  • Achievement Points:  340
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5560 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Νταξ και γω προτιμω Ουνα με γυαλιστερο χαρτι που γεμιζει υγρασια και κανει 3 ευρα παρα μομπυ ντικ με σαγρε χαρτι που δεν πιανει πολυ υγρασια και κοστιζει ενα μπουκαλακι νερο παραπανω αλλα δε το κανω θεμα. /irony mode off

 

Και μη ξεχναμε μαγκες. Εννοειτε πως η αξια ενος κομικ υπολογιζεται απο τη τριβη που εχει το χαρτι και οχι απο το περιεχομενο του. Nuff said. :)

 

Αυτό το χαρτάκι, Digisoul, έχει ποτίσει τόσο απ' τα μελάνια που κάνει κυματισμούς. Αν πίασει κι άλλη υγρασία θα διαλυθεί στα εξ ων συνετέθη.

 

Κατα τ' άλλα, 18 χρονών είσαι, δεν είναι και οτι θα αγχώνεσαι ακριβώς για να βγάζεις τα προς το ζην. Όπως είπε κι ο Kriton, και αν κρίνω και απ' τις απαντήσεις άλλων, η Ελλάδα του "λεφτά υπάρχουν" ζει και βασιλεύει.

 

Αλλά νταξ, για να μη γκρινιάζετε για τη γκρίνια, το περιεχόμενο ήταν καλό.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6189 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Το έβγαλες το συμπέρασμα κατευθείαν εσύ. Είμαστε όλοι λεφτάδες και σε σνομπάρουμε.

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3997
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5049 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Αυτό το χαρτάκι, Digisoul, έχει ποτίσει τόσο απ' τα μελάνια που κάνει κυματισμούς. Αν πίασει κι άλλη υγρασία θα διαλυθεί στα εξ ων συνετέθη.

Κατα τ' άλλα, 18 χρονών είσαι, δεν είναι και οτι θα αγχώνεσαι ακριβώς για να βγάζεις τα προς το ζην. Όπως είπε κι ο Kriton, και αν κρίνω και απ' τις απαντήσεις άλλων, η Ελλάδα του "λεφτά υπάρχουν" ζει και βασιλεύει.

Αλλά νταξ, για να μη γκρινιάζετε για τη γκρίνια, το περιεχόμενο ήταν καλό.

Αν ΕΣΥ αγχωνεσαι για να βγαλεις τα προς το ζην, τοτε καλυτερα μην ασχολεισαι με τα κομικς, γιατι δε ξερω αν το ξερεις αλλα και εσυ που αγοραζεις το περιοδικο δουλευεις για να να δωσεις τα λεφτα, αλλα και με τη σειρα του το περιοδικο κυκλοφορει δινοντας δουλεια σε καποια ατομα σε "δυσκολους καιρους" (σε εισαγωγικα γιατι αν λεμε τους σημερινους καιρους δυσκολους τι να πουνε οι παππουδες νας που περασανε πολεμους). Και χαλαρωστε λιγο τα βυζακια σας γιατι προβληματα δεν εχουμε προβληματα βρισκουμε. 36 χρονων εισαι... Θα επρεπε να εχεις μεγαλυτερα προβληματα να ασχοληθεις απο το αν το κομιξ βγηκε με χαρτι τουαλετας η με χαρτι λαδοκολλας.

 

Εμενα μια χαρα κομπλε μου φαινεται το χαρτι του περιοδικου, τωρα αν εσυ θες νιωθεις οτι πιανεις χοντρο τομο η το χαρτι να σου γλυστραει λογο μηδενικης τριβης τι να σου πω. Προβλημα σου. Του τερζο τα τευχη που εχω με τη κολλα λογο της υγρασιας εχουν γινει αισχος, σε αντιθεση νε της καθημερινης.

 

Ειμαστε καπιταλες ωρε!

Επεξεργασία από Digisoul
  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76876
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5869 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

παιδιά για ριχτε τους τόνους & play nice :beer:

  • Like 19
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3997
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5049 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Κανεις δεν εχει σχολιασει το γεγονος οτι ατο επομενο τευχος θα εχουμε Βικαρ και εναν αλλο που προσωπικα πρωτη φορα τον ακουω. :P

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3587 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Κανεις δεν εχει σχολιασει το γεγονος οτι ατο επομενο τευχος θα εχουμε Βικαρ και εναν αλλο που προσωπικα πρωτη φορα τον ακουω. :P

 

Arild Midthun με 4 δεκασελιδες ιστοριες δημοσιευμενες στο ΚΟΜΙΞ, δεν εχω τα συγκεκριμενα τευχη οποτε δεν εχω αποψη.

Η ιστορια του ειναι αυτή και ειναι η μονη διαφοροποιηση απο αυτες που ηταν προγραμματισμένες να μπουν στο Κόμιξ #304.

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2407
  • Reputation:   25592
  • Achievement Points:  2445
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5463 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Και η ιστορία συνεχίζεται...

 

Με το ζόρι να μας αρέσει το χαρτί...

Με το ζόρι να μας αρέσει η τιμή...

Με το ζόρι να μας αρέσει το λογότυπο...

Με το ζόρι να μας αρέσει το περιοδικό μόνο και μόνο γιατί ξαναβγήκε...

 

"Μη συζητάτε για τα κόμικς γιατί έχουμε μεγαλύτερα προβλήματα...

Μη συζητάτε για τα videogames γιατί έχουμε μεγαλύτερα προβλήματα..."

 

Δε θέλω να πολιτικολογήσω και δε θα το κάνω...

Πράγματι έχουμε μεγαλύτερα προβλήματα...

Πράγματι θα μπορούσαμε να τα είχαμε λύσει χρόνια τώρα...

Πράγματι δεν είναι αργά να τα λύσουμε και τώρα...

 

Μεχρι τότε, νομίζω μπορούμε να λέμε αν μας αρέσει η ζύμη κουρού της τυρόπιτας που πήραμε να φάμε και όχι να βγάλουμε το σκασμό μόνο και μόνο επειδή βρήκαμε τυρόπιτα να φάμε...

 

Δόξα το Θεό, ακόμα κάποιοι "αντέχουμε" και μπορούμε να ασχολούμαστε με τα χόμπι μας...

Επεξεργασία από archon
  • Like 21
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3997
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5049 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Arild Midthun με 4 δεκασελιδες ιστοριες δημοσιευμενες στο ΚΟΜΙΞ, δεν εχω τα συγκεκριμενα τευχη οποτε δεν εχω αποψη.

Η ιστορια του ειναι αυτή και ειναι η μονη διαφοροποιηση απο αυτες που ηταν προγραμματισμένες να μπουν στο Κόμιξ #304.

Χμμμ εχω τα τευχη αλλα ουτε που θυμομουν τις ιστοριες του, αν και νομιζω πως οταν τις ειχα διαβασει δε ξενερωσα οπως με κατι Χευμανς (πως γραφεται) και Φρεντυ Μιλτον. Τελος παντων, το επομενο Κομιξ εχει Καστυ οποτε μικρο το κακο. :P
  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9632
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4695 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Και η ιστορία συνεχίζεται...

 

Με το ζόρι να μας αρέσει το χαρτί...

Με το ζόρι να μας αρέσει η τιμή...

Με το ζόρι να μας αρέσει το λογότυπο...

Με το ζόρι να μας αρέσει το περιοδικό μόνο και μόνο γιατί ξαναβγήκε...

Δεν το 'πε κανείς αυτό.

Εγώ τουλάχιστον είπα(ή άφησα να εννοηθεί) ότι τα καλά είναι πολύ περισσότερα ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ από τα κακά κι ότι μερικοί δεν ευχαριστιούνται με τίποτα.

Αν κάποιος σε πει "Εγώ δε θα παίρνω το Κόμιξ γιατί δε μ' αρέσει το χαρτί και η γραμματοσειρά", ένα facepalm στη καλύτερη δε θα το ρίξεις;

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2407
  • Reputation:   25592
  • Achievement Points:  2445
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5463 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Sure!

 

Εγώ προσωπικά θα το αγόραζα μέχρι το τέλος του κόσμου κι ας συνέχιζε τις "μουφο-ιστορίες" και όχι το Μομπυ Ντικ ή κάποια άλλη μεγάλη ιστορία...

Και με αυτό το χαρτί...

 

Καταθέτω όμως την αγωνία μου, και παραθέτω τα κακώς κείμενα, με την ελπίδα να καλυτερεύσει το περιοδικό και σε θέμα περιτυλίγματος...

Για κάποιους δεν έχει σημασία, για κάποιους άλλους έχει...

Κάποιος φίλος πριν είπε για το #1 της Α' περιόδου, το οποίο δεν είχε ιλουστρασιον χαρτί και στο #2 χρησιμοποίησαν καλύτερο...

Ελπίζω να γίνει έτσι και αυτή τη φορά...

 

Επίσης με ενοχλεί αφάνταστα το λογότυπο...

Βάλε δίπλα - δίπλα Μικυ Μαους, Super Μίκυ και ΚΟΜΙΞ.... Τι ωραία αρμονία... 

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29774
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  541
  • Reputation:   4754
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3801 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Παιδια, πραγματικά το ξεκοκαλησα, οπως εκανα με κάθε ΚΟΜΙΞ που αγόραζα κάποτε!!!!!

 

Φυσικά και θα μπορούσε να ειναι καλυτερο, οπως και να μην ειχε βγει και καθολου.

Είπαμε τις απόψεις μας, απο κει και πέρα δεν υπαρχει λόγος έντασης. Οποιος εχει παράπονα, κάλλιστα μπορει να τα κανει στους εκδότες! :-)

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4460
  • Reputation:   34722
  • Achievement Points:  4527
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6185 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Υπέροχη μέρα η χθεσινή. Στο λιμάνι της Σαμοθράκης ξεκίνησε για μένα η νέα εποχή του ΚΟΜΙΞ. Οχι το συναίσθημα δεν ήταν ίδιο όπως το 88. Αλλά παρόμοιο. Ιστοριάρα. Εμφάνιση. Ακόμα και το χαρτί μου θύμισε το πρώτο τεύχος. Αλλωστε μύριζε κ παρόμοια.

 

Ελπίζω να συνεχίσει έτσι

  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8699
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  340
  • Reputation:   1963
  • Achievement Points:  340
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5560 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Αν ΕΣΥ αγχωνεσαι για να βγαλεις τα προς το ζην, τοτε καλυτερα μην ασχολεισαι με τα κομικς, γιατι δε ξερω αν το ξερεις αλλα και εσυ που αγοραζεις το περιοδικο δουλευεις για να να δωσεις τα λεφτα, αλλα και με τη σειρα του το περιοδικο κυκλοφορει δινοντας δουλεια σε καποια ατομα σε "δυσκολους καιρους" (σε εισαγωγικα γιατι αν λεμε τους σημερινους καιρους δυσκολους τι να πουνε οι παππουδες νας που περασανε πολεμους). Και χαλαρωστε λιγο τα βυζακια σας γιατι προβληματα δεν εχουμε προβληματα βρισκουμε. 36 χρονων εισαι... Θα επρεπε να εχεις μεγαλυτερα προβληματα να ασχοληθεις απο το αν το κομιξ βγηκε με χαρτι τουαλετας η με χαρτι λαδοκολλας.

 

Εμενα μια χαρα κομπλε μου φαινεται το χαρτι του περιοδικου, τωρα αν εσυ θες νιωθεις οτι πιανεις χοντρο τομο η το χαρτι να σου γλυστραει λογο μηδενικης τριβης τι να σου πω. Προβλημα σου. Του τερζο τα τευχη που εχω με τη κολλα λογο της υγρασιας εχουν γινει αισχος, σε αντιθεση νε της καθημερινης.

 

Ειμαστε καπιταλες ωρε!

 

Digisoul, ποιός σου είπε οτι δεν έχω μεγαλύτερα προβλήματα; Δεν είναι όμως εδώ το μέρος να συζητήσω γι' αυτά.

 

Αν κόπτεσαι για επιχειρήσεις που θα δίνουν δουλειές στην εγχώρια αγορά, πίστεψε με, αυτές θα έχουν περισσότερες πιθανότητες να επιβιώσουν αν οι τιμές τους συμβαδίζουν με την πορεία των αμοιβών. Αλλιώς - αν ρέουν τα δανεικά - δημιουργείς μια ωραία φούσκα η οποία κάποια στιγμή σκάει και καταστρέφει την οικονομία. Το να αρνείσαι να προσαρμοστείς στα νέα δεδομένα δεν είναι λύση.

 

Γιατί λοιπόν δεν βγαίνεις να δηλώσεις ανοιχτά "είμαι 18, πληρώνουν για όλα η μαμά και ο μπαμπάς, και δε μου καίγεται καρφί αν το Κόμιξ κάνει 3,5 ευρώ, ασχέτως αν η τιμή δεν ανταποκρίνεται ούτε στην ποιότητα της έκδοσης, ούτε στην πραγματικότητα της οικονομίας". Και δε θα σου πει κανείς τίποτα. Τίμια πράγματα.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20426
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5056 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Ενταξει τι να πω τα εχετε πει ολα!Παπαπαπα τι ειστε εσεις! :P   Πραγματικα ηταν πολυ ωραια η η ιστορια που τοοοοοοσο πολυ περιμεναναμε.Την διαβασα μια φορα κανονικα,και μετα την πηγα παλι πιο αργα για να θαυμασω σχεδια και χρωματα.

Ομως οπως ειπε και ο totally wired δεν θα μπορουσα να διαβαζω ιστοριες μονο σε τετοιο στυλ,αλλα μια στο τοσο μια χαρα!

Και η επομενη που διαφημιζει πρεπει να ειναι καλη! :D

  • Like 17
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12160
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5318 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Νέο τεύχος Μίκυ Μάους νέες περιπέτειες
 
 

post-11351-0-63098000-1407169705_thumb.jpg

 
Στο νέο τεύχος Μίκυ Μάους:
 
• Γιατί ο θείος ΣΚΡΟΥΤΖ ταξιδεύει ως την νότιο Αμερική;
 
• Ο ΓΚΟΥΦΥ αποκτάει όλα όσα ονειρεύεται
 
• Οι μουργόλυκοι αναλαμβάνουν να εκπαιδεύσουν μια νεαρή και άπειρη συνάδελφό τους
 
• Ακόμα ένα ταξίδι στην αρχαία Ελλάδα, ο μύθος του Φαέθοντα κατά τον ΦΕΡΘΥ
 
• Τι ανακαλύπτει ο ΤΖΟΥΝΙΟΡ στη σπηλιά;;;
 
 
Πέντε ολοκαίνουργιες ιστορίες σε περιμένουν στα περίπτερα την Παρασκευή 08/08 (Τεύχος Νο.8)
 
 
 
Πηγή: Η Καθημερινή

  • Like 18
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3997
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5049 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Digisoul, ποιός σου είπε οτι δεν έχω μεγαλύτερα προβλήματα; Δεν είναι όμως εδώ το μέρος να συζητήσω γι' αυτά.

 

Αν κόπτεσαι για επιχειρήσεις που θα δίνουν δουλειές στην εγχώρια αγορά, πίστεψε με, αυτές θα έχουν περισσότερες πιθανότητες να επιβιώσουν αν οι τιμές τους συμβαδίζουν με την πορεία των αμοιβών. Αλλιώς - αν ρέουν τα δανεικά - δημιουργείς μια ωραία φούσκα η οποία κάποια στιγμή σκάει και καταστρέφει την οικονομία. Το να αρνείσαι να προσαρμοστείς στα νέα δεδομένα δεν είναι λύση.

 

Γιατί λοιπόν δεν βγαίνεις να δηλώσεις ανοιχτά "είμαι 18, πληρώνουν για όλα η μαμά και ο μπαμπάς, και δε μου καίγεται καρφί αν το Κόμιξ κάνει 3,5 ευρώ, ασχέτως αν η τιμή δεν ανταποκρίνεται ούτε στην ποιότητα της έκδοσης, ούτε στην πραγματικότητα της οικονομίας". Και δε θα σου πει κανείς τίποτα. Τίμια πράγματα.

Ρε που μπλέξαμε... Καλά είχα πει να μην ανακατευτώ σε Ντίσνευ thread ξανά, ειδικά στο συγεκριμένο,

Λοιπόν φίλε, κόψε τη προσωπική επίθεση πρώτον γιατί να μαλώνεις πίσω από posts είναι παρακμιακό. Συζήτηση κάνουμε, όχι flame (τι όχι? έτσι νόμιζα) Εγώ ούτε σε ειρωνεύτηκα, ούτε στην είπα. Απλώς δε μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου σε ηλικία 30+ να χολοσκάω για το αν το χαρτί του Κόμιξ.είναι γυαλιστερό ή όχι, όταν θα με απασχολούν τόσα άλλα (και τώρα με απασχολούν αλλά ok εσύ έβγαλες το πόρισμα πως είμαι ένας μαλθακός τεμπέλης που τον χαρτζιλικόνουν ο μπαμπάς και η μαμά, ok, όπως νομίζεις. Εγώ δεν ανακατεύομαι σε θέματα άλλων και ούτε βγάζω πορίσματα στο άκυρο, δε ξέρεις τι ζόρια μπορεί να τραβάει ο καθένας στο σπίτι του. Έπρεπε να έχεις την ωριμότητα να το σεβαστείς αυτό.)

 

Η τιμή για μένα ανταποκρίνεται πλήρως στη ποιότητα της έκδοσης. Τέλειες ιστορίες, ωραίες στήλες και συνοδευτικά άρθρα, 100% worth reading τεύχος ως και οι σελίδες με τις διαφημίσεις, όμορφη εκτύπωση, ωραίο εξώφυλλο (μου τι σπάει απίστευτά το logo, είδες να το κάνω θέμα?), και το χαρτί μπορούσε να είναι καλύτερο αλλά και το συγκεκριμένο δίνει μια άλλη χάρη στις ιστορίες. Γιατί να μην αξίζει λοιπόν 3.5 ευρώ?

 

Εξήγησε μου μόνο κάτι, Ελπίζω να μη μετανιώσω που ρωτάω αλλά πραγματικά δε μου βγάζει λογική. Αφού τα +50 λεπτά δεν ανταποκρίνονται στη τσέπη σου, θα ανταποκρίνονταν στη τσέπη σου τα +50 λεπτά αν το κόμιξ έβγαινε με γυαλιστερό χαρτί? Δηλαδή θες να μου πεις ότι τα +50 λεπτά θα σε χρεοκοπήσουν επειδή πολύ απλά το χαρτί δεν ειναι γυαλιστερό? Με λίγα λόγια αγοράζεις το κόμιξ για το χαρτι και όχι για το περιεχόμενο. Θα μου πεις, όλα παίζουν ρόλο. Και θα σου ξαναπώ, φαινομενικά αγοράζεις ένα κόμικ για να το διαβάσεις. Αυτός που μπορεί να διαθέσει τα 3.5 ευρώ θα τα διαθέσει αν το κόμικ έχει ωραία ιστορία κλπ. Ειλικρινά ΥΠΑΡΧΕΙ κάποιος εδώ μέσα εκτός από 1-2 που θα πουν "α το κόμιξ δεν έχει γυαλιστερό χαρτί δε το αγοράζω?" Αυτός που ζορίζεται οικονομικά, προφανώς τα 50 λεπτά δε θα μπορέσει να τα διαθέσει ότι και να γίνει, ακόμα και όλες οι σελίδες του κόμικ να είναι σκληρόδετες. Τα κόμικς δεν είναι επένδυση, είναι ένα μέσο ψυχαγωγίας. Μην είστε μέσα στη μύρλα συνέχεια. Το κόμιξ που βγήκε είχε 2-3 κακά αλλά και 10 καλά. Μπακαλίστικες εκφράσεις "μα τόσο κάνει μια σελίδα" και "το 1/4 του πληθυσμού ειναι υπερ..." μόνο μπακαλίστικες εκφράσεις μου φαίνονται, λες και τα κόμικς υπολογίζονται σαν σαλάμι του σούπερ μάρκετ (βάλε μου 1 κιλό κόμιξ, αυτό με το γυαλιστερό χαρτί και ας έχει ούνα :P). 

Δεν αρνούμαι να συμβιβαστώ στα νέα δεδομένα, αλλά αν συγκρίνεις τα λίγα κόμικς που βγαίνουν στην ελληνική αγορά, η καθημερινή πάλι έχει από τις φθηνότερες εκδόσεις (μαζί με το κόμιξ που τόοοοοσο πολύ σας χάλασε). Και σιγά μη χρεοκοπήσει ο Αλαφούζος αν το Κόμιξ δε πάει καλά, απλά θα το σταματήσει. 

 

Όταν ο Τερζό έβγαζε τα διπλά Κόμιξ, που το μισό τεύχος ήταν κυριολεκτικά για κάψιμο μαζί με το εξώφυλλο, δεν είδα πολλούς να παραπονιόνται (που ναι 6 ευρώ είναι αρκετά χρήματα για κάτι που δεν αξίζει. Αλλά ξέχασα μωρέ, αυτά είχαν γυαλιστερά paper οπότε δε μετράνε τα όσα πιστεύω. :P

 

Γίναμε πολύυυυυ κουραστικοί χωρίς λόγο!

Εγώ πάντως στο θέμα δεν απαντάω ξανά, δε με ενδιαφέρει. Cheers! ^_^

 

Μαμώ τη καθημερινή με το χαρτί που βρήκε να κυκλοφορήσει το κόμιξ. ήθελα να 'ξερα, Αν το χαρτί ήταν ok κομπλέ, τι θα μας έφταιγε? Ο τίτλος? Το ότι είναι δύο πόντους πιο κοντό από το παλιό Κόμιξ? Τι σκ*τα? :P

Επεξεργασία από Digisoul
*
  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3587 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Παντως με το νεο χαρτι το Κομιξ ειναι πιο ελαφρυ. Οποτε απο δω και περα αντι για σεντς ανα σελίδα να υπολογιζουμε σε σεντς ανα γραμμαριο για να βγαζουμε πιο αξιοπιστα επιστημονικα συμπερασματα.

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  725
  • Reputation:   3800
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3583 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Παντως με το νεο χαρτι το Κομιξ ειναι πιο ελαφρυ. Οποτε απο δω και περα αντι για σεντς ανα σελίδα να υπολογιζουμε σε σεντς ανα γραμμαριο για να βγαζουμε πιο αξιοπιστα επιστημονικα συμπερασματα.

και ελαφρύτερο και πιο ανθεκτικό : δύο σε ένα ;)  

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25309
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  234
  • Reputation:   1624
  • Achievement Points:  234
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4346 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  157

Αυτο που κρατάω από το νεο τεύχος και ολα όσα ειπώθηκαν εδω, ειναι οτι για πρωτη φορα μετα από πανω από 6 χρονια βγήκε ενα τεύχος Κομιξ το οποίο κατα γενική ομολογία της πλειοψηφίας των αναγνωστών άξιζε, από το εξώφυλλο ως την τελευταία σελίδα . Ενα περιοδικό που θέλεις να εχεις στη βιβλιοθηκη σου . Τα περί χαρτιού , τιμής κτλ λίγη σημασία έχουν για μενα μπροστά σε αυτο που έγινε: ειναι σαν να καθισαν να διαβάσουν προσεκτικά τους μήνες που μεσολάβησαν από το τελευταίο τεύχος της Α περιόδου ως πρόσφατα ολα τα γράμματα με τα παράπονα μας και όλες τις ιντερνετικες σελίδες -δίκαιολογημενης τις περισσότερες φορες - γκρίνιας, να αφουγκραστηκαν τον παλμό του αναγνωστικού κοινού και εν τελεί να το σεβάστηκαν, βγάζοντας στα περίπτερα επιτέλους ενα περιοδικο αντάξιο των προσδοκιών μας.

  • Like 21
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6712
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  104
  • Reputation:   733
  • Achievement Points:  104
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5700 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

post-6712-0-22324400-1407233568_thumb.jpg

Και αυτόν το μήνα ο ΝTΟΝΑΛΝΤ σε νέες περιπέτειες....

Απολαύστε στις 130 σελίδες του, 5 νέες ιστορίες περιπέτειας και γέλιου ...

- Ταξιδιωτικό γραφείο «ΠΕΣ ΤΟ ΚΙ ΕΓΙΝΕ» ΟΟ7
- Δεινόσαυρος Ερασιτέχνης
- Η Ατίθαση Θερμοπηγή
- Ασκήσεις Επιβίωσης
- Τα θαυμαστά Μυστικά ενός συγγραφέα

Κυκλοφορεί την Παρασκευή 8/8 στα περίπτερα

Δεν το βρήκες;... Ρώτα τον περιπτερά !

http://www.kathimerini.gr/778921/article/epikairothta/h-megalh-vivlio8hkh-disney/neo-teyxos-ntonalnt-sta-periptera-

  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  725
  • Reputation:   3800
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3583 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

για να δούμε αν θα είναι καλύτερο από το προηγούμενο το οποίο  ήταν λίγο κάπως . θα δείξει !

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33637
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4582 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

(πότε δεν θα ξαναγίνει αυτό που ήταν)

Το διάβασες στο φλιτζάνι; :P 

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.