Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κουβεντούλα για τα Disney που κυκλοφορούν


Dark Chris

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  8571
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  450
  • Reputation:   1816
  • Achievement Points:  450
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5573 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

εχουμε φωτο του preview για το επομενο τευχος ΚΟΜΙΞ 25?

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4267 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Από φβ: Από τη στιγμή που δεν υπάρχουν ανεκδοτες ιστορίες μπαρκς και ροσα προς τι η γκρίνια; Τι θέλετε δηλαδή να βάλουν μέσα;

 

Πως φαίνεται ότι ορισμένοι γνωρίζουν μόνο Μπαρκς και Ρόσα :P Και σε αυτό φταίει και ο Τερζο εν μέρη πιστεύω :P Είναι να μην του απαντήσεις... :P

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3589 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Θα είναι απ'αυτούς που μάζευαν υπογραφές για να μην μπαίνει Κάστυ στο ένδοξο Κόμιξ :P

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   4001
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5051 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Από φβ: Από τη στιγμή που δεν υπάρχουν ανεκδοτες ιστορίες μπαρκς και ροσα προς τι η γκρίνια; Τι θέλετε δηλαδή να βάλουν μέσα;

 

43799061.jpg

 

Εντάξει ρε guys μην καίγεστε! 5 μήνες έμειναν. Και με το καλό, από το νέο έτος το ΚΟΜΙΞ θα ξαναβάλει Ρόσα. Πως κάνετε έτσι δλδ; Υπομονή δεν έχετε; :P

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11291
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3322 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

:lol:  :lol:  :lol:  έ  λ  ε  ο  ς! 

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4463
  • Reputation:   34760
  • Achievement Points:  4530
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6187 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Λοιπόν θέλω και εγω να πω την άποψη μου για το ΚΟΜΙΞ και θα το κάνω εδώ γιατί θα πάρει η μπάλα και τους άλλους τίτλους τηε Καθημερινής.

 

Είναι γεγονός οτι τον χρόνο που διανύουμε το ΚΟΜΙΞ έχει ξεκάθαρη πτώση. Ακόμα και αν δεν έχεις διαβάσει τις ιστορίες του Ρόσα, οπότε παίρνεις μια τεράστια δόση ποιότητας, οι υπόλοιπες ιστορίες είναι από μέτριες έως κακές.

 

Εδώ μια μικρή παρένθεση.

 

Στο επόμενο ΚΟΜΙΞ πρώτη ιστορία είναι η επιστροφή στη Ζαναντού. Αν έπρεπε ΜΙΑ επαναδημοσίευση να μπει είναι αυτή. Η ιστορία αυτή πέραν των "Βιβλιοθηκών ΚΟΜΙΞ" (τι ντροπή να μην αναφέρεται το όνομα του Ρόσα εκεί) είχε δημοσιευτεί στο περίφημο ΚΟΜΙΞ 78. Ένα σπάνιο ΚΟΜΙΞ που η σπανιότητα του οφείλοταν σε 2 λόγους. Ο πρώτος είναι ένα υπέροχο εξώφυλλο που το είχε κάνει ανάρπαστο και ο δεύτερος το οτι αυτό το συγκεκριμένο ΚΟΜΙΞ έλειπε από τα περίφημα scanlations που εμφανίστηκαν στο διαδίκτυο το μακρινό πλέον 2004. Προσωπικά ήταν το τελευταίο ΚΟΜΙΞ που μου έιπε το 2011 ώστε να κλείψω τις τότε ελλείψεις μου. Η χαρά μου τότε ήταν απερίγραπτη. Επίσης η ιστορία είναι ιστοριάρα και προτείνεται ανεπιφύλακτα ο...γκουχ γκουχ spoiler alert

 

 

συνδυασμός της με την περιπέτεια στην Τρα Λα Λα

 

 

Κλείνει αυτή η όχι μικρή παρένθεση.

 

Το ΚΟΜΙΞ λοιπόν αυτό το διάστημα είναι μάλλον ένα αποτυχημένο (???) εκδοτικό πείραμα που ελπίζουν οι περισσότεροι (???) να σταματήσει με το τέλος του έτους. Τα ερωτηματικά προφανώς δεν είναι τυχαία τοποθετημένα. Εγω μια φορά σίγουρα ελπίζω. 

 

Ταυτόχρονα όμως ανέβηκε αισθητά το ΜΜ. Από όταν άλλαξε κατοστάδα είναι εμφανώς καλύτερο. Μήπως τελικά η καθημερινή δεν μπορεί να υποστηρίξει δυο περιοδικά ταυτόχρονα καλά? Μάλλον μπορεί και νομίζω οτι θα το κάνει κιόλας. Αναμένουμε τις εξελίξεις συνεχίζοντας ταυτόχρονα να απολαμβάνουμε την εγκυκλοπαίδια του Μπαρκς και να μην ξεχνάμε οτι αν δεν είχε αναλάβει η καθημερινή την Ντίσνευ ακόμα θα μοιρολογάγαμε.

 

Δεν δουλεύω εκεί, άλλωστε ζω στη Ξάνθη, αλλά είπα να πω άλλο ένα καλό λόγο για μια εκδοτική που μας προσφέρει απλόχερα τα κόμιξ που αγαπάμε.

 

Μπορεί και καλύτερα όμως εεεε....Μη δω κανένα Βίο και Πολιτεία τον Δεκέμβρη θα ουρλιάξω.... :grr:  :grr:  :grr:

 

:up:

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11291
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3322 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Μπορεί και καλύτερα όμως εεεε....Μη δω κανένα Βίο και Πολιτεία τον Δεκέμβρη θα ουρλιάξω.... :grr:  :grr:  :grr:

Αυτό είναι που φοβάμαι κι εγώ... Ντάξει  το μισό '16 πέρασε  αλλά μην έχουμε το 2017 αφιερωμένο στον Βίο & Πολιτεία ή στο 2ο μέρος ιστοριών του!  :oops: (Βγαίνουν ακριβώς και τα επεισόδια για όλο τον χρόνο να πάρει (12 ακριβώς  :wall: )

Επεξεργασία από petross21
  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4463
  • Reputation:   34760
  • Achievement Points:  4530
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6187 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Αυτό είναι που φοβάμαι κι εγώ... Ντάξει  το μισό '16 πέρασε  αλλά μην έχουμε το 2017 αφιερωμένο στον Βίο & Πολιτεία ή στο 2ο μέρος ιστοριών του!  :oops: (Βγαίνουν ακριβώς και τα επεισόδια για όλο τον χρόνο να πάρει (12 ακριβώς  :wall: )

 

Αυτό που φοβάμαι είναι μην τους εχει μπει η ιδέα να εκδώσουν τα άπαντα Ρόσα μέσω του ΚΟΜΙΞ. Τότε τη βάψαμε. Είναι πολλές οι μεγάλες ιστορίες. Τουλάχιστον 4 χρόνια ακόμα. Θα τρελαθούμε εντελώς τότεεε  :nek:

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4267 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αυτό που φοβάμαι είναι μην τους εχει μπει η ιδέα να εκδώσουν τα άπαντα Ρόσα μέσω του ΚΟΜΙΞ. Τότε τη βάψαμε. Είναι πολλές οι μεγάλες ιστορίες. Τουλάχιστον 4 χρόνια ακόμα. Θα τρελαθούμε εντελώς τότεεε  :nek:

 

Αυτό είναι που φοβάμαι κι εγώ... Ντάξει  το μισό '16 πέρασε  αλλά μην έχουμε το 2017 αφιερωμένο στον Βίο & Πολιτεία ή στο 2ο μέρος ιστοριών του!  :oops: (Βγαίνουν ακριβώς και τα επεισόδια για όλο τον χρόνο να πάρει (12 ακριβώς  :wall: )

Αυτό δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι...  Ήδη με τα τωρινά δεδομένα εκνευρίζομαι σε κάποια φάση. Αλλά ναι θα τρελαθούμε εάν γίνει αυτό :P Πόση μανία με τον Ρόσα ποια; :P Ακόμα θαρρώ πως δεν είναι τόσο χαζοί να βάλουν κάτι που υπάρχει ήδη στον Βίο και την Πολιτεία που καλύτερα να ξαναέβγαζαν τον τόμο παρά αυτό... Είναι πολύ ακραίο. Υπάρχουν τόσες νέες ή παλιές ιστορίες που όπως έχουμε ξαναπεί μπορούν να μπουν. Ήδη ένα έτος Ρόσα είναι μέγιστη υπερβολή. Αναρωτιέμαι ποιος έξυπνος στην Καθημερινή το σκέφτηκε αυτό... Εμένα πάντως όλο αυτό μου θυμίζει έντονα την κατάσταση που υπήρχε στο ΚΟΜΙΞ και στο ΜΜ πριν κλείσει η Νέα Ακτίνα... Τι εννοώ; ΚΟΜΙΞ αποτυχία ενώ ΜΜ καλές ιστορίες και ανεβαίνει συνεχώς. 

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  300
  • Reputation:   2080
  • Achievement Points:  300
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3615 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Όπως και να το κάνουμε το ΚΟΜΙΞ έχει καταντήσει να σημαίνει "αποτυχία" και για την περίοδο του Τερζόπουλου και για την τωρινή... το θεωρώ τελειωμένη υπόθεση... :P

 

Και από το Μίκυ Μάους, που ξαναξεκίνησα πρόσφατα (τα δυο τελευταία τεύχη πήρα), μια να είναι η καλή ιστορία, αλλά οι υπόλοιπες κυμαίνονται στα γνωστά μέτρια επίπεδα. Πάλι, όμως, είναι καλύτερες από του ΚΟΜΙΞ ακόμα και οι μέτριες ιστορίες του (ακόμα και τις οποίες λίγο-πολύ βαριέμαι να διαβάζω).

 

Οπότε ΦΑΝΤΟΜ (PKNA) και ξερό ψωμί! Η μοναδική αξιόλογη έκδοση, κατά τη γνώμη μου (εννοείται και η Βιβλιοθήκη Disney).

 

:nek:

Επεξεργασία από Monkey D. Luffy
  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11291
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3322 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Πάντως πραγματικά αυτή η λογική ''αφού δεν υπάρχουν άλλες αδημοσίευτες των Ρόσα - Μπαρκς, τι γκρινιάζετε;'' με εκπλήσσει αλλά ταυτόχρονα επιβραβεύει τη λανθασμένη αυτή τακτική της Καθημερινής. Σκέφτομαι να κάνω σελίδα στο FB ως ένδειξη διαμαρτυρίας που να μαζεύονται ψήφοι κατά των συνεχών επαναδημοσιεύσεων Ρόσα όπως είχε κάνει το αντίπαλο στρατόπεδο ( :P) για τις ιστορίες του  Κάστυ και του Μοττούρα που δεν έπρεπε να μπαίνουν στο ''ιερό'' ΚΟΜΙΞ.  :minigun:

 

Δε βρίσκω άλλο τρόπο να σταματήσει αυτό το πράγμα, οπότε πρέπει να γίνει κάτι πιο οργανωμένο από το να στέλνουμε σποραδικά email που τα γράφουν στα παλαιότερα των υποδημάτων τους.  :P  :P  :P

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  300
  • Reputation:   2080
  • Achievement Points:  300
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3615 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δε βρίσκω άλλο τρόπο να σταματήσει αυτό το πράγμα, οπότε πρέπει να γίνει κάτι πιο οργανωμένο από το να στέλνουμε σποραδικά email που τα γράφουν στα παλαιότερα των υποδημάτων τους.  :P  :P  :P

Προτείνω να παρελαύνουμε στην πλατεία Συντάγματος με πανό διαμαρτυρίας! :P:orchestra:

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3589 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Είναι πολύ καλή ιστορία αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί προσπέρασαν μία ιστορία της σειράς https://coa.inducks.org/subseries.php?c=GO+reporter

 

Στο επόμενο τεύχος:

post-30213-0-31278000-1467371760_thumb.jpg

  • Ο ΑΛΛΟΣ ΝΤΟΝΑΛΝΤ

    Ο ΦΑΝΤΟΜ ΝΤΑΚ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΟ ΣΥΜΠΑΝ ΟΠΟΥ Ο ΜΑΣΚΟΦΟΡΟΣ ΣΩΣΙΑΣ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΚΡΕΜΑΣΕΙ ΤΗΝ ΜΠΕΡΤΑ ΤΟΥ

  • ΤΟ ΦΙΛΟΧΡΗΜΑΤΟ ΤΕΡΑΣ

    Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΤΟΝ ΘΕΙΟ ΣΚΡΟΥΤΖ ΚΑΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΗΣ  ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΘΕΙ ΣΕ ΦΙΛΟΧΡΗΜΑΤΟ ΤΕΡΑΣ

  • ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΗ ΕΙΣΒΟΛΗ

    Ο ΦΕΘΡΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΣΒΟΛΗ ΤΩΝ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ΣΤΗΝ ΛΙΜΝΟΥΠΟΛΗ

  • ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΣΠΙΤΙΩΝ

    Ο ΝΤΟΝΑΛΝΤ ΑΝΤΑΛΛΑΣΣΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΜΕ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΗΝΟΥΠΟΛΗ, ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΡΑΒΩΝΟΥΝ

 

Κυκλοφόρησε και νέο περιοδικό:

post-30213-0-07576900-1467371763_thumb.jpg

Καλώς ήρθες σε αυτό το σπέσιαλ πριγκιπικό περιοδικό!

 

Στις σελίδες του θα συναντήσεις τις αγαπημένες σου Πριγκίπισσες Disney και θα ταξιδέψεις στους μαγικούς τους κόσμους, θα διαβάσεις τις νέες τους ιστορίες, ενώ θα διασκεδάσεις με παιχνίδιακαι εντυπωσιακές κατασκευές για σένα και το δωμάτιό σου! Επίσης, σε αυτό το υπέροχο περιοδικό θα ξαναζήσεις, παρέα με τιςΠριγκίπισσες Disney, μερικές από τις πιο συναρπαστικές και απίστευτες στιγμές υπέροχης φιλίας που μοιράστηκαν με τους αγαπημένους τους φίλους!

Παίξε Διασκέδασε με τις δραστηριότητες των Disney Princess και ανέπτυξε τα ταλέντα και τις ικανότητές σου! σελίδες 4, 12, 14, 16, 18, 19, 20, 26, 28, 30, 32

Διάβασε Διάβασε και απόλαυσε τις νέες μαγικές ιστορίες των υπέροχων Disney Princess! σελίδες 6, 22

Φτιάξε Εντυπωσίασε με εύκολες λαμπερές κατασκευές και ιδέες που θα κάνουν την φαντασία σου να λάμψει! σελίδα 13

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   4001
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5051 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Μιας και έγινε συζήτηση για τις ντίσνευ εκδόσεις της καθημερινής θα ήθελα να παραθέσω και εγώ την αποψάρα μου, και ας μην νοιάζει κανέναν. :D

 

Μίκυ Μάους: Το σταμάτησα στο 40κάτι γιατί δεν μου πρόσφερε κάτι επιπλέον και γιατί το τότε Κόμιξ με γέμιζε σαν έκδοση και έχοντας μια στοίβα αδιάβαστα  ντίσνευ από εποχής Τερζόπουλου θεώρησα περιττή την αγορά του. Από το τεύχος 85 ξεκίνησα να ξανασχολούμε μαζί του αγοράζοντας επιλεκτικά τεύχη. Όπως είπαν όλοι οι προηγούμενοι, και συμφωνώντας απόλυτα μαζί τους, από το 100 τεύχος δεν έχω χάσει τεύχος μιας και κάθε ένα έχει τουλάχιστον μια ιστορία που πρέπει να διαβάσω οπωσδήποτε.

 

Κόμιξ: Τα έχουμε γράψει εκατό φορές, αρνητικότατη κριτική για οτιδήποτε αφορά πλέον από το τεύχος Γενάρη και μετά. Επίσης είχε μια σταθερά καθοδική πτώση στην ποιότητα των ιστοριών που δημοσίευε από το τεύχος 12 περίπου και μετά.

 

Σούπερ Μίκυ: Πήρα το πρώτο τεύχος. Ομολογώ πως άμα ήμουν 10 χρόνια νεότερος θα το έβρισκα άκρως διασκεδαστικό περιοδικό. Σαν φλώρος 20άρης όμως και έχοντας 50+ τεύχη Κόμιξ (230 τεύχος και μετά) Τερζόπουλου θεωρώ περιττή την αγορά του. Παρόλα αυτά για τους μικρούς φίλους είναι πολύ ωραίο.

 

Ντόναλντ: 3 τευχη πήρα από αυτό. Πραγματικά δεν βρίσκω λόγο ύπαρξης του. Αδιάφορες ιστορίες. Το σταμάτησα.

 

Βιβλιοθήκη Ντίσνευ: Η απόδειξη γιατί η επανέκδοση των ιστοριών του Καρλ Μπαρκς σε τέτοια έκδοση είναι καταπληκτική (ακόμα και για εμάς που έχουμε όλες σχεδόν τις ιστορίες του θείου Καρλ) ενώ η επανέκδοση των ιστοριών του Ντον Ρόσα στο Κόμιξ είναι άσχημη. Ότι και να πω για αυτή την έκδοση είναι λίγο, και για να μην αναλώνομαι στα ίδια και τα ίδια θα πω μόνο: Σε ευχαριστούμε Καθημερινή. 

 

Γενικές παρατηρήσεις (κοινώς ψύρισμα):

 

-Διάβασα πως στο τελευταίο Μίκυ Μάους αναγράφονται στη πρώτη σελίδα κάθε ιστορίας τα ονόματα των σχεδιαστών της. Αν ισχυεί αυτό, τότε είναι κάτι που η Καθημερινή σκοπεύει να το εφαρμόσει συστηματικά και το θεωρώ μεγάλο συν στις εκδόσεις της.

 

-Τα περιοδικά της Καθημερινής χρησιμοποιούν μια ποιότητα χαρτιού τους τελευταίους μήνες που δεν γεμίζουν υγρασία και φουσκώνουν όπως έκαναν τα περσινά τεύχη της. Αρέσκω. Όσο για τα γυαλιστερά εξώφυλλα επίσης μου αρέσουν και ας κιτσαρίζουν.

 

-Θεωρώ πως η Καθημερινή δεν έχει κατασταλάξει με τις εκδόσεις της, κοινώς ακόμα πειραματίζεται αρκετά. Πιστεύω πως η Βιβλιοθήκη Ντίσνευ είναι μέσα σε αυτά τα πειράματα και η ράχη της άλλαξε πέρυσι αναγραφή για αυτόν τον λόγο: Δηλαδή, αντί να αναγράφει βιβλιοθήκη Ντίσνευ γραφει το όνομα της κύριας ιστορίας σε περίπτωση που από του χρόνου δημοσιεύσει άλλες ιστορίες στο ίδιο format. Π.χ. να συνεχίσει με Ντον Ρόσα και να γράφει Ο γίος του Ήλιου 1987. Ενώ αν έγραφε βιβλιοθήκη Ντίσνευ σε όλα, θα γίνονταν αχταρμάς. Τέσπα αυτό είναι λίγο fan fact απλώς γενικά η καθημερινή έχει μεγάλη αστάθεια στις επιλογές στις εκδόσεις της.

 

 

 

 

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4675
  • Reputation:   26514
  • Achievement Points:  4709
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6211 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Δεν βλέπω να το έχει αναφέρει κανείς, το δικό μου δεν έχει σωστά τυπωμένα τα χρώματα (το χρώμα είναι σε γραμμές σαν να έμεινε ημιτελές) και το ίδιο συμβαίνει και σε άλλο αντίτυπο που τσέκαρα πριν λίγο. Αρα δεν πρόκειται απλά για μεμονωμένο κακέκτυπο...

Επεξεργασία από Lord Makro
  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   4001
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5051 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Δεν βλέπω να το έχει αναφέρει κανείς, το δικό μου δεν έχει σωστά τυπωμένα τα χρώματα (το χρώμα είναι σε γραμμές σαν να έμεινε ημιτελές) και το ίδιο συμβαίνει και σε άλλο αντίτυπο που τσέκαρα πριν λίγο. Αρα δεν πρόκειται απλά για μεμονωμένο κακέκτυπο...

Ναι και μένα τα χρωματα κάνουν γραμμές στον σημερινο τόμο, χωρια οτι εμένα είναι και πολύ στραπατσαρισμενος και στο εξώφυλλο έχει κόλλα και έχει σκιστει λίγο. Α επίσης Μοθ μυρίζει ψαρίλα το χαρτί. Πρωτη φορά το παθαινω, σπαστικα λίγο αλλά τεσπα.

Επεξεργασία από Digisoul
  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11291
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3322 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Το πρόβλημα πρέπει να είναι γενικό... Κι εμένα έχει πρόβλημα με τα χρώματα, κάνουν γραμμές... Τουλάχιστον όμως δεν είναι ταλαιπωρημένος. 

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31588
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  360
  • Reputation:   1948
  • Achievement Points:  404
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2896 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Εννοείτε γραμμές κάτι σα ρόμβους ομοιόμορφα σε όλη τη σελίδα; Κι εμένα έτσι είναι.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8699
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  340
  • Reputation:   1963
  • Achievement Points:  340
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5562 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Κι εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με τα χρώματα.

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8971
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3511 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Εμενα παλι ειναι μια χαρα :P

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30290
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  1113
  • Reputation:   6474
  • Achievement Points:  1116
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3559 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

Κι εμένα, του έριξα μια γρήγορη ματιά και δεν είδα κάτι περίεργο... στείλτε φώτο να δω τι εννοείτε :thinking:

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31588
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  360
  • Reputation:   1948
  • Achievement Points:  404
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2896 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Οσοι μένετε Αθήνα ή Θεσσαλονίκη θα πάτε στα γραφεία της καθημερινής. Αλλαγές κάνουν σε προβληματικά τεύχη.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30992
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  841
  • Reputation:   6107
  • Achievement Points:  841
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3229 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Κι εμένα είναι αψεγάδιαστοι μέχρι τώρα οι τόμοι, δεν έχω συνατήσει κανένα απολύτως πρόβλημα στην εκτύπωση...:thinking:

Επεξεργασία από Darrell
  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31588
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  360
  • Reputation:   1948
  • Achievement Points:  404
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2896 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Στο ένθετο τέχνες διαφημίζει τον πυρομανή την επόμενη κυριακή 3 Ιουλίου. Τα μπέρδεψαν.

 

 

Τα χρώματα στον πυρομανή είναι σα να έχουν τυπωθεί σε χαρτί σαγρέ(χωρίς να είναι σαγρέ).

 

Mια βδομάδα μετά την κυκλοφορία γίνεται η αλλαγή. Οπότε από βδομάδα μπορείτε να τα αλλάξετε στην Πανεπιστημίου.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30992
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  841
  • Reputation:   6107
  • Achievement Points:  841
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3229 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Δεν βλέπω να το έχει αναφέρει κανείς, το δικό μου δεν έχει σωστά τυπωμένα τα χρώματα (το χρώμα είναι σε γραμμές σαν να έμεινε ημιτελές) και το ίδιο συμβαίνει και σε άλλο αντίτυπο που τσέκαρα πριν λίγο. Αρα δεν πρόκειται απλά για μεμονωμένο κακέκτυπο...

Το πρόβλημα πρέπει να είναι γενικό... Κι εμένα έχει πρόβλημα με τα χρώματα, κάνουν γραμμές... Τουλάχιστον όμως δεν είναι ταλαιπωρημένος. 

Τώρα κατάλαβα τι εννοείτε... Τσέκαρα το χθεσινό τόμο και τα χρώματα κάνουν κάτι διαγώνιες γραμμές παντού :thinking: Σίγουρα κάποιο λάθος θα έγινε σε όλους τους τόμους, ελπίζω στον επόμενο να μην υπάρξει ανάλογο ζήτημα...

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30338
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  234
  • Reputation:   1469
  • Achievement Points:  313
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3535 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Παιδια με τρομαξατε λιγο αλλα πριν που κοιταξα και εγω τον δικο μου τομο ειναι οκ.

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28727
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6447 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Ξανακοίτα πιο προσεχτικά, σε αποχρώσεις του γαλάζιου, πορτοκαλί, καφέ, ανοιχτού πράσινου... Δεν είναι σε όλα τα χρώματα το "εφέ", π.χ. στις μεγάλες εικόνες με έντονο κόκκινο, μπλε, κλπ δεν υπάρχει κανένα θέμα.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31588
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  360
  • Reputation:   1948
  • Achievement Points:  404
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2896 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

   Πάντως είναι περίεργο αυτό το ελάττωμα στον πυρομανή. Γιατί δε μιλάμε για μια γραμμή μελάνι ή μελάνι που σε κάποιο καρέ είναι κακοτυπωμένο και πιτσιλά κάπως. Εδώ μιλάμε για απόλυτη ομοιομορφία. Σα να έχουν τυπωθεί σε σαγρέ χαρτί, χωρίς να είναι σαγρέ.(Τουλάχιστον στο δικό μου τόμο). Η διαφορά είναι αναιπαίσθητη αν δεν την προσέξεις. Φανταστείτε ότι στην κυρία που το έδειξα δεν κατάλαβε τη διαφορά, αν και προθυμοποιήθηκε να μου το αλλάξει από βδομάδα.

 

 Μου το εμφανίζει σε θασασσί, πράσινο , πορτοκαλί,καφέ.

 Δεν το εμφανίζει σε κόκκινο, κίτρινο, μαύρο.

 

Τεσπα από βδομάδα πηγαίνετε στην καθημερινή. Τα κορίτσια εκεί είναι ευγενέστατα!

Επεξεργασία από averel
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28727
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6447 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Επόμενος τόμος

 

«Η Χώρα των Ηφαιστείων»

 

digital-02-thumb-large.jpg

 

http://www.kathimerini.gr/866148/article/epikairothta/me-thn-k/megalh-vivlio8hkh-disney

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30992
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  841
  • Reputation:   6107
  • Achievement Points:  841
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3229 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Φανταστείτε ότι στην κυρία που το έδειξα δεν κατάλαβε τη διαφορά, αν και προθυμοποιήθηκε να μου το αλλάξει από βδομάδα.

 

Υποθέτω πως το πρόβλημα ήταν γενικό, οπότε αν σου δώσει καινούργιο, το πιο πιθανό είναι να βγει κι αυτός με το ίδιο ελάττωμα... Αλλά δεν ξέρεις ποτέ... :thinking:

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.