Jump to content

ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ...

Recommended Posts

Μήνυση.

• Like 8
  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Διάβασα το καλύτερο κόμικ ever !!!!!! Το πρώτο του 6+  μικρού μου .   Ετοιμος είναι λέμε! Το μικρόβιο έχει μπει για τα καλά πλέον χαχα    Ψψψτ ! Σε άκουσα εσένα που είπες κάτι για χαζομπαμπάδες ε !

...κατέβηκα Αθήνα για "μπίζνες". Όχι ψέματα, το έχω ξανακάνει. Χθες πάντως συναντήθηκα με τον εκδότη της καρδιάς μας, τον Χρήστο Τερζόπουλο! Guest star ο Phantom Duck, που φυσικά δεν μπορούσε να λείπ

Πήγα στο ταχυδρομείο να παραλάβω κάτι κόμικ και είχα με τον εξυπηρετικό υπάλληλο τον παρακάτω διάλογο   -"Βιβλία είναι; Βαριά είναι." -"Είναι κόμικ" -"Τι κόμικ" -"Κάτι Daredevil" -"Δεν είναι Όμπ

Posted Images

Πριν 2-3 βδομάδες, τρύπησα τρεις φορές κότα για να της πάρω αίμα, χωρίς αποτέλεσμα. Λες να περιμένω κι εγώ μήνυση;  :(

Μήνυση.

• Like 14

Μήνυση.

Ε,δεν θέλω να το τραβήξω τόσο πολύ...!Βέβαια η αλήθεια είναι ότι τσαντίστηκα λίγο...!  :slap:

Πριν 2-3 βδομάδες, τρύπησα τρεις φορές κότα για να της πάρω αίμα, χωρίς αποτέλεσμα. Λες να περιμένω κι εγώ μήνυση;  :(

Η κότα δεν νομίζω να σου δημιουργήσει προβλήματα...!Δεν ξέρω όμως εάν τις αλλάξει μυαλά ο κόκορας...! :P

• Like 10

Σήμερα ήταν η πρώτη φορά που πήγα να κάνω εξέταση αίματος και δεν κατάφεραν να μου πάρουν αίμα...!

Ήρθε πρώτα μία νοσοκόμα,η οποία παιδεύτηκε αλλά τίποτα...!Έπειτα ήρθε κι άλλη με τα ίδια αρνητικά αποτελέσματα...!Τότε μου είπαν ότι θα έπρεπε να περιμένω τον γιατρό,ο οποίος ήρθε στις 9:30 (εγώ ήμουν στο εργαστήριο από τις 7:30 περίπου)...!Αφού ούτε κι αυτός κατάφερε να μου βρει φλέβα,μου είπε να το αφήσουμε λίγο να ηρεμήσει και να περάσω πάλι την Δευτέρα το πρωί,μήπως και αλλάξει η τύχη...! :P

Σύνολο τρυπημάτων...?Εφτά...!

:beer:

Δύο φορές έχω δώσει αίμα. Δεν έβρισκαν φλέβα. Τρυπούσαν το ένα χέρι, πήγαιναν στο άλλο, ξαναγυρνούσαν στο πρώτο, χυνόταν το αίμα εσωτερικά, μελάνιαζαν τα μπράτσα μου... στο τέλος έβγαλαν 5-6 λίτρα για 500ml που χρησιμοποίησαν.

• Like 11

Δύο φορές έχω δώσει αίμα. Δεν έβρισκαν φλέβα. Τρυπούσαν το ένα χέρι, πήγαιναν στο άλλο, ξαναγυρνούσαν στο πρώτο, χυνόταν το αίμα εσωτερικά, μελάνιαζαν τα μπράτσα μου... στο τέλος έβγαλαν 5-6 λίτρα για 500ml που χρησιμοποίησαν.

Κάπως έτσι έγινε και με μένα,μόνο που στο τέλος δεν είχα την ίδια κατάληξη...!Έχουν μελανιάσει τα χέρια μου κι έχουν μουδιάσει οι κλειδώσεις μου...!Δεν μπορώ να τα σηκώσω πάνω από το ύψος του κεφαλιού γιατί πονάνε...!Βρε τι έπαθα πρωινιάτικα...! :P

• Like 10

Μή. Νυ. Ση.

• Like 7

Μή. Νυ. Ση.

:Teacher: 

Θα γινω δωρητής οργάνων. Ας πάρουν ό,τι θέλουν από πάνω μου. Και τα δυό μου τα νεφρά ακόμη :valt:

• Like 9

:Teacher:

Θα γινω δωρητής οργάνων. Ας πάρουν ό,τι θέλουν από πάνω μου. Και τα δυό μου τα νεφρά ακόμη :valt:

Τελικά μου φαίνεται πιο εύκολο να μας πάρουν τα νεφρά παρά ένα φιαλίδιο αίμα...! :P

• Like 10

Είναι ανάλογα και το που θα πέσεις. Καλά να σου συμβεί μια φορά που πήγες για μικροβιολογικές. Για φαντάσου να είσαι αιμοδότης και κάθε τρεις μήνες να σε σουτάρουν στον μαθητευόμενο νοσοκόμο/νοσοκόμα για να σε κάνει πειραματόζωο. Ευχαριστώ δεν θα πάρω. :)

Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να δίνουμε αίμα, όλοι οι able-bodied τρεχάτε, είναι για καλό :D 

Θοδωρή λίγο δύσκολο να σου έβγαλαν 5 λίτρα αίμα και να είσαι ακόμα εδώ  :lol:

• Like 11

Ίσως ήταν 4.,800 ml :D Μιλάμε είχα ασπρίσει και μαζευτήκανε 3-4 γιατροί πάνω από το κεφάλι μου και με προσέχανε. Είχανε φοβηθεί μην πάθω κάτι. Τελικά φοβήθηκα και γω, με αποτέλεσμα να κοκκινήσω, αυτοί πήρα θάρρος και συνέχισαν να ρουφούν αίμα από τιε φλέβες μου. :reap:

• Like 11

Είναι ανάλογα και το που θα πέσεις. Καλά να σου συμβεί μια φορά που πήγες για μικροβιολογικές. Για φαντάσου να είσαι αιμοδότης και κάθε τρεις μήνες να σε σουτάρουν στον μαθητευόμενο νοσοκόμο/νοσοκόμα για να σε κάνει πειραματόζωο. Ευχαριστώ δεν θα πάρω. :)

Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να δίνουμε αίμα, όλοι οι able-bodied τρεχάτε, είναι για καλό :D 

Eμένα πάλι μόνο σε μικροβιολογικό εργαστήριο πρέπει να με πέτυχαν με την πρώτη... Και εμείς είμαστε νορμάλ περιπτώσεις, αν κάποιος έχει πρόβλημα με τις φλέβες ή τρομερή παχυσαρκία τι θα κάνουν;

Κρυφοφλέβηδες της υφηλίου ενωθείτε!

• Like 8

Ουφ ας αφησουμε τα αιματα καπως μου'ρθε. (Παντως ποτε δεν ειχα τετοιο θεμα, ειμαι γαλαζοαιματη.)   :P

Χτες ηταν η πρωτη φορα που στην παραγγελια που καναμε,εγινε ενα λαθος και μας εφεραν κι ενα πιτογυρο παραπανω. :gyros::P 

• Like 11

Ουφ ας αφησουμε τα αιματα καπως μου'ρθε. (Παντως ποτε δεν ειχα τετοιο θεμα, ειμαι γαλαζοαιματη.)   :P

Χτες ηταν η πρωτη φορα που στην παραγγελια που καναμε,εγινε ενα λαθος και μας εφεραν κι ενα πιτογυρο παραπανω. :gyros::P

Δηλαδή χθες ήταν η πιο ευτυχισμένη μέρα της ζωής σου;

• Like 7

Δηλαδή χθες ήταν η πιο ευτυχισμένη μέρα της ζωής σου;

Οχι θα ηταν αν καταλαθος σε καμια παραγγελια μου εφερναν κανα βιβλιο παραπανω.Δεν ειμαι τοσο στο φαγητο. :D

• Like 9

βιβλιοφαγος paola;; :P 

σημερα,δηλαδη πριν λιγο εκανα ενα κλυσμα (οχι σε μενα) και το ατομο που το δεχτηκε δεν ακουσε την οδηγια μου να κρατηθει λιγο να επαναφερουμε την πανα με αποτελεσμα να με παρουν τα σκα...για.. :gun2:

Ευτυχως να λεω που ειχα αδειο στομαχι (δεν προλαβα απο το πρωι να φαω κατι) και δεν μου ηρθε και καμια αναγουλα...Τωρα τι να κανω που με εκανε κυριολεκτικα σκ@τ@ ;; :thinking: 

• Like 16

Δηλαδή έγινες κάπως έτσι;

Say Cheese.jpg

• Like 9

μπα,μαλλον ετσι οπως ημουν με την ασπρη ποδια και τα γαλαζια μεσα με ειδε καπως ετσι

blue-toilet-759567.jpg

ο ορισμος του "shit happens" :lol:

• Like 9

Ρίχνετε την ποιότητα του θρεντ ρε. Μην το κάνετε αυτό.

Μην τα σκ@τώνετε όλα.

Σορρυ, δεν μπόρεσα να κρατηθώ

• Like 6

Ξέρετε το κλασικό λάθος του πρωτάρη οπού προσπαθείς να λινκάρεις κάτι που υπάρχει στον σκληρό σου δίσκο;

post-23287-0-59471700-1479556964_thumb.jpg

Πρώτη φορά το βλέπω σαν πηγή...

• Like 8

σημερα,δηλαδη πριν λιγο εκανα ενα κλυσμα (οχι σε μενα) και το ατομο που το δεχτηκε δεν ακουσε την οδηγια μου να κρατηθει λιγο να επαναφερουμε την πανα με αποτελεσμα να με παρουν τα σκα...για.. :gun2:

Ευτυχως να λεω που ειχα αδειο στομαχι (δεν προλαβα απο το πρωι να φαω κατι) και δεν μου ηρθε και καμια αναγουλα...Τωρα τι να κανω που με εκανε κυριολεκτικα σκ@τ@ ;; :thinking:

Τι είπες τώρα...? :wow:

Τόσο ενδιαφέρουσα ημέρα είχες...?Φαντάζομαι ότι μετά θα έκανες μπάνιο με χλωρίνη...! :P

• Like 8

Χτες βασικά, αλλά μιας και κράτησε μέχρι τις 3 πμ πιάνει και σήμερα, πήγα το γιο μου, στο πρώτο του λαιβ. Τρελό καμάρι λέμε!

• Like 19

Χτες βασικά, αλλά μιας και κράτησε μέχρι τις 3 πμ πιάνει και σήμερα, πήγα το γιο μου, στο πρώτο του λαιβ. Τρελό καμάρι λέμε!

Ε... δεν μας ειπες το συγκροτημα!!!

• Like 4

Δεν ήταν κάποιο γνωστό. Ετσι Ντε και Fantastic Four. Παίζουν δικά τους κομμάτια οι πρώτοι (ελληνικό σατυρικό) και διασκευές οι δεύτεροι (απο μεταλ μεχρι φανκ).

• Like 11

Μετά την ταλαιπωρία που πέρασα την προηγούμενη Πέμπτη και μετά από άλλα δύο τρυπήματα,κατάφεραν να μου πάρουν αίμα για εξετάσεις...!  :yahoo:  :banana:

Δεν ήταν κάποιο γνωστό. Ετσι Ντε και Fantastic Four. Παίζουν δικά τους κομμάτια οι πρώτοι (ελληνικό σατυρικό) και διασκευές οι δεύτεροι (απο μεταλ μεχρι φανκ).

Τους "Έτσι Ντε" του ξέρω...!Είναι σχετικά παλιοί κι έχουν μεγάλη πλάκα τα τραγούδια τους...! :P

• Like 12

Σημερα άκουσα από μαθήτρια για πρώτη φορά τη φράση:

"Κύριε, όπως είπε και ο Αινστάιν: ένα πράγμα ξέρω, ότι δεν ξέρω τίποτα."

:valt:

• Like 11

Σήμερα πήρα ωριαία αποβολή!! Κι εγώ και άλλοι 18 συμμαθητές μου!!

Είχαμε φυσική κι ενώ περιμέναμε ωραία και καλά την καθηγήτρια όταν χτύπησε το κουδούνι ανακαλύπτουμε πως ήταν ήδη μέσα με άλλους 4 συμμαθητές μου (η πόρτα κλειστή, για αυτό και κανείς δεν κατάλαβε ότι ήταν μέσα). Οπότε αφού δε μπαίναμε, να η αποβολή. Δεν εκνευρίστηκα τόσο με την αποβολή αλλά με το χαζό λόγο που μας την έβαλε. Είδε ότι έλειπε όλη η τάξη, γιατί δεν ήρθε να μας πει; Ή έστω να στείλει έναν από τους 4; :reap::grr::reap:

Βέβαια από τη θύελλα αντιδράσεων που ακολούθησε, χάσαμε πιθανό τεστ :mafia:

Edited by Billy Uchiha
  • Like 12

Άλλη φορά να περιμένετε μέσα στην τάξη, καθισμένοι στα θρανία. Δίκαιη η αποβολή :P

• Like 1

Καθηγητές για φτύσιμο. Πρέπει δηλαδή να είσαι μέσα, καθιστός στην καρέκλα σου πριν έρθει; ειδικά τώρα τον χειμώνα που οι αίθουσες δεν αερίζονται καλά; Δεν φτάνει που θα είσαι εκεί 40 λεπτά.

Και αυτή έκανε μάθημα με 4 άτομα; Και για φτύσιμο και για "σφαλιάρα". Την επόμενη φορά, εάν αργήσει έστω και ένα λεπτό κάντε της αναφορά στον διευθυντή ή ακόμα καλύτερα στη διεύθυνση δευτεροβάθμιας της περιοχής σου. Εγώ θα το έκανα.

Τουλάχιστο εάν πάρεις αποβολή να την ευχαριστηθείς κιόλας...

Είχαμε φυσική κι ενώ περιμέναμε ωραία και καλά την καθηγήτρια όταν χτύπησε το κουδούνι ανακαλύπτουμε πως ήταν ήδη μέσα με άλλους 4 συμμαθητές μου (η πόρτα κλειστή, για αυτό και κανείς δεν κατάλαβε ότι ήταν μέσα).

Edited by totally_wired
  • Like 9

Καλά βρε σεις, και δεν πήγατε να την βρείτε στο γραφείο; Απλά περιμένατε; Και τα παιδιά που ήταν μέσα δεν είπαν «μα κυρία, ξέρετε, απ' έξω βόσκουν»;

Πάντως για μένα, ήταν τουλάχιστον χαζό αυτό που έκανε.

Υ.Γ.: Αυτό μου θυμίζει μια πλάκα που είχαμε κάνει σε μια καθηγήτρια. Είχαμε κλείσει κουρτίνες, πόρτα, φώτα και κρυφτήκαμε κάτω από τα θρανία. Η αίθουσα ήταν σε τέτοια θέση που η καθηγήτρια δεν μπορούσε να κοιτάξει καλά μέσα. Οπότε ήλθε, είδε, απήλθε και μετά εμείς, δέκα λεπτά πριν τελειώσει η ώρα, πήγαμε «αγανακτισμένοι» να τη βρούμε. Δευτέρα Λυκείου γομάρια :P

• Like 6