Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ...


kaklamoney

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

και μόλις είδα από το μπαλκόνι τρελή καταδίωξη μέσα στην Αθήνα. Τουλάχιστον 1 περιπολικό και 4 μηχανές πίσω από ένα αμάξι που ελισσόταν στους δρόμους (παραδόξως χωρίς να πηγαίνει ανάποδα σε κάποιο στενό! :lol: ) και τουλάχιστον άλλα 2 περιπολικά και καμπόσες μηχανές να κινούνται σε άλλα στενά προσπαθώντας να κλείσουν άλλες διεξόδους. Εντέλει πρέπει να βγήκε στην Αχαρνών και από εκεί για Εθνική. 

 

Ξύπνησαν όλα τα σκυλιά της γειτονιάς :lol:

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 2.9k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8970
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3481 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Σήμερα (πιο σωστα χτες) ηταν η πρώτη φορα που έβαλαν φωτιά στο σχολειο!

 

Πιο ειδικά, εγω ειχα φύγει επειδη σχόλασα εξάωρο, αλλα τα έμαθα απο παιδιά που σχολασαν εφταωρο. Έβαλαν φωτιά στο κήπο πίσω απο το σχολειο και έκλεψαν και το πορτοφόλι της Αγγλικούς! Ευτυχώς μια καθηγήτρια το αντιλήφθηκε και έσβησαν τη φωτιά, κάλεσαν και την Πυροσβεστικη. Ευτυχώς ολα πήγαν καλα. Και μαλιστα ξέρουν ποιος ειναι ο δράστης. :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30992
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  841
  • Reputation:   6106
  • Achievement Points:  841
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3199 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Σήμερα (πιο σωστα χτες) ηταν η πρώτη φορα που έβαλαν φωτιά στο σχολειο!

 

Πιο ειδικά, εγω ειχα φύγει επειδη σχόλασα εξάωρο, αλλα τα έμαθα απο παιδιά που σχολασαν εφταωρο. Έβαλαν φωτιά στο κήπο πίσω απο το σχολειο και έκλεψαν και το πορτοφόλι της Αγγλικούς! Ευτυχώς μια καθηγήτρια το αντιλήφθηκε και έσβησαν τη φωτιά, κάλεσαν και την Πυροσβεστικη. Ευτυχώς ολα πήγαν καλα. Και μαλιστα ξέρουν ποιος ειναι ο δράστης. :D

Χμμ... Σχόλασες εξάωρο και η φωτιά εκδηλώθηκε αμέσως μετά την αποχώρησή σου από το σχολείο!!! :thinking:  Χμμ... ύποπτο αυτό  :mafia: Ένα μόνο είναι σίγουρο... Ο δράστης: 

ήσουν εσύ!!! :giati: 

 

:lol:

Επεξεργασία από Darrell
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8970
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3481 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

:lol:

 

 

 

Αν μιλήσεις στην αστυνομία... Την εχεις άσχημα.

 

Θα βρεις ενα κεφάλι αλόγου στο κρεβάτι σου.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  757
  • Content Count:  12915
  • Reputation:   94414
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4625 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Για την ακρίβεια όχι σήμερα αλλά στις αρχές του μήνα ήταν η πρώτη φορά που αγόρασα πολεμικό κόμικ...!

 

Σε μία επίσκεψή μου στην Χαλκίδα,αγόρασα από ένα περίπτερο έναν τόμο "Κράνος" (# 21),μια "Έφοδος" (# 147) κι έναν "Πόλεμο" (# 168)...!

 

Δεν τα έχω διαβάσει ακόμα,αλλά όταν το κάνω θα πω εντυπώσεις...! :yes:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5695 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Σήμερα (πιο σωστα χτες) ηταν η πρώτη φορα που έβαλαν φωτιά στο σχολειο!

 

Πιο ειδικά, εγω ειχα φύγει επειδη σχόλασα εξάωρο, αλλα τα έμαθα απο παιδιά που σχολασαν εφταωρο. Έβαλαν φωτιά στο κήπο πίσω απο το σχολειο και έκλεψαν και το πορτοφόλι της Αγγλικούς! Ευτυχώς μια καθηγήτρια το αντιλήφθηκε και έσβησαν τη φωτιά, κάλεσαν και την Πυροσβεστικη. Ευτυχώς ολα πήγαν καλα. Και μαλιστα ξέρουν ποιος ειναι ο δράστης. :D

 

Σε μια χώρα που κάινε σχολεία, δεν θα αργήσει η εποχή που θα καίνε ανθρώπους. Αρλούμπες λέω. Κάφτε τα όλα.

 

Respect. Κι εμείς το 'χαμε κάνει. Είχαμε βάλει φωτιά σε θρανίο. Μέσα σε τάξη, την ώρα του διαλλέιματος, αλλά τελικά τη σβήσαμε εγκαίρως.

 

Και από τότε ορκίστηκα ότι αν ποτέ γίνω καθηγητής θα είμαι πιο τρελός ακόμα και πα τους μαθητές μου.

 

Προς το παρόν μένω πιστός στον όρκο μου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  30217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  725
  • Reputation:   3800
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3555 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

σήμερα πρώτη φορά άρχισα να αναρωτιέμαι τί ακριβώς είναι αυτό που ορίζει τον καλό γείτονα ... κάποιος που τα πας πολύ καλά μαζί του ? κάποιος πού ακόμα κι αν δε τα πας καλά ή απλά δεν τον συμπαθείς αυτός δε σε ενοχλεί ? ή όταν κάθε τόσο σου σπάει τα νεύρα αλλά εσύ υπομονετικά περιμένεις να σταματήσει ? 

 

ο λόγος που το σκέφτομαι και δεν διαβάζω ( 2 βδομάδες πριν τις πανελλήνιες ) είναι ότι δεν γίνεται να διαβάσω  μιας και ένας από τους υπέροχους ανθρώπους που έχουμε στη γειτονιά αποφάσισε να κάνει το πασχαλινό γλέντι σήμερα με λαϊκά - δημοτικά και κλαρίνα . γεγονός είναι ότι αυτή η μουσική δεν είναι καθόλου μέσα στα ακούσματα μου και βασικά κανενός στην οικογένεια μου . Πώς γίνεται όμως να μην ενοχληθείς όταν ακούγεται η μουσική δυνατά σε όλο το σπίτι και σε όλη τη γειτονιά? συνέπεια αυτών είναι και πονοκέφαλος και χαμένος χρόνος  :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15086
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3154 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

σήμερα πρώτη φορά άρχισα να αναρωτιέμαι τί ακριβώς είναι αυτό που ορίζει τον καλό γείτονα ... κάποιος που τα πας πολύ καλά μαζί του ? κάποιος πού ακόμα κι αν δε τα πας καλά ή απλά δεν τον συμπαθείς αυτός δε σε ενοχλεί ? ή όταν κάθε τόσο σου σπάει τα νεύρα αλλά εσύ υπομονετικά περιμένεις να σταματήσει ? 

 

ο λόγος που το σκέφτομαι και δεν διαβάζω ( 2 βδομάδες πριν τις πανελλήνιες ) είναι ότι δεν γίνεται να διαβάσω  μιας και ένας από τους υπέροχους ανθρώπους που έχουμε στη γειτονιά αποφάσισε να κάνει το πασχαλινό γλέντι σήμερα με λαϊκά - δημοτικά και κλαρίνα . γεγονός είναι ότι αυτή η μουσική δεν είναι καθόλου μέσα στα ακούσματα μου και βασικά κανενός στην οικογένεια μου . Πώς γίνεται όμως να μην ενοχληθείς όταν ακούγεται η μουσική δυνατά σε όλο το σπίτι και σε όλη τη γειτονιά? συνέπεια αυτών είναι και πονοκέφαλος και χαμένος χρόνος  :P

Ξέρω ότι θα ανοίξω μεγάλη κουβέντα και μέτωπο διαφωνιών, αλλά "καίγομαι" να απαντήσω.

Κανείς δεν νοιάζεται που δίνεις Πανελλήνιες. Τουλάχιστον κανείς που δεν έχει άμεση σχέση μαζί σου. Δεν στο λέω για να στην πω. Είναι η πραγματικότητα. Μπορεί να μην το καταλαβαίνεις τώρα, αλλά σε λίγους μήνες τουλάχιστον θα ξέρεις τι εννοώ. Και αν δεν ξέρεις, θα είσαι η εξαίρεση.

Στο πρακτικό κομμάτι του θέματος, εφ' όσον δεν παίζει τα κλαρίνα του εν ώρα κοινής ησυχίας δεν μπορείς να κάνεις κάτι πέρα από το να του ζητήσεις να σταματήσει/χαμηλώσει τη φασαρία. Αλλά αυτό οι περισσότεροι θα το θεωρούσαν αγένεια (για κάποιο λόγο). Αν δεν θέλει να το κάνει, είτε τον ανέχεσαι, είτε καταφεύγεις στην βία.

Όντας άτομο που πάντα έχει μια τηλεόραση ή έναν υπολογιστή να παίζει κάτι στο παρασκήνιο, όταν υπήρχε φασαρία, ασχολιόμουν με ασκήσεις, από τις οποίες δεν με αποσπούσε η φασαρία - ούτε καν η μουσική που μου αρέσει.

Και για να απαντήσω στην ερώτησή σου, καλός γείτονας είναι ο ήσυχος γείτονας. Και το είδος αυτό είναι αρκετά σπάνιο. Το καλό είναι ότι αν έχεις θορυβώδεις γείτονες, μπορείς να είσαι και εσύ θορυβόδης χωρίς τύψεις.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25025
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6189 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Ο χειρότερος γείτονας είναι ο Ντιγκλμπεργκ! :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  725
  • Reputation:   3800
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3555 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Ξέρω ότι θα ανοίξω μεγάλη κουβέντα και μέτωπο διαφωνιών, αλλά "καίγομαι" να απαντήσω.

Κανείς δεν νοιάζεται που δίνεις Πανελλήνιες. Τουλάχιστον κανείς που δεν έχει άμεση σχέση μαζί σου. Δεν στο λέω για να στην πω. Είναι η πραγματικότητα. Μπορεί να μην το καταλαβαίνεις τώρα, αλλά σε λίγους μήνες τουλάχιστον θα ξέρεις τι εννοώ. Και αν δεν ξέρεις, θα είσαι η εξαίρεση.

Στο πρακτικό κομμάτι του θέματος, εφ' όσον δεν παίζει τα κλαρίνα του εν ώρα κοινής ησυχίας δεν μπορείς να κάνεις κάτι πέρα από το να του ζητήσεις να σταματήσει/χαμηλώσει τη φασαρία. Αλλά αυτό οι περισσότεροι θα το θεωρούσαν αγένεια (για κάποιο λόγο). Αν δεν θέλει να το κάνει, είτε τον ανέχεσαι, είτε καταφεύγεις στην βία.

Όντας άτομο που πάντα έχει μια τηλεόραση ή έναν υπολογιστή να παίζει κάτι στο παρασκήνιο, όταν υπήρχε φασαρία, ασχολιόμουν με ασκήσεις, από τις οποίες δεν με αποσπούσε η φασαρία - ούτε καν η μουσική που μου αρέσει.

Και για να απαντήσω στην ερώτησή σου, καλός γείτονας είναι ο ήσυχος γείτονας. Και το είδος αυτό είναι αρκετά σπάνιο. Το καλό είναι ότι αν έχεις θορυβώδεις γείτονες, μπορείς να είσαι και εσύ θορυβόδης χωρίς τύψεις.

δεν χρειάζεται να περάσει καιρός για να έχω υπόψιν μου ότι κανείς δεν ενδιαφέρεται επειδή κάποιος δίνει πανελλήνιες . όμως δεν το εντάσσω σε αυτό το πλαίσιο . εξάλλου αυτό θα σήμαινε ότι είμαι η μόνη που ενοχλείται ' κάτι που δεν ισχύει από ότι μαθαίνω κι από άλλους . όπως κάθε φορά λογικά θα παίζει μέχρι τις 12 , μόνο που γύρω στις 11 πέφτω για ύπνο για να μπορώ να ξυπνήσω νωρίς  , όμως υποθέτω πως ούτε αυτό είναι ανάμεσα σε αυτά που οφείλει να σεβαστεί κάποιος που υποχρεωτικά συμβιώνει σε μια κοινή περιοχή . οι ώρες που δεν είναι κοινής ησυχίας πληροφοριακά δεν δίνουν το δικαίωμα στην ηχορύπανση . όσο για αυτό που λες για μουσική με ασκήσεις σε προτρέπω να δοκιμάσεις να μάθεις τα κατεβατά της ιστορίας με παρασκήνιο τα κλαρίνα , προσωπικά θεωρώ ότι είναι αδύνατο . βέβαια από τη δική μου οπτική στο λέω και πάντα φιλικά  :)

Επεξεργασία από Comic-Μaniac
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12511
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5492 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Ξεκίνησα να απολαμβάνω τους καρπούς της "δημοσιότητάς" μου (μη χε)...!

 

Δεν ξέρω ποιος καλός άνθρωπος στις εκδόσεις Polaris με ξέρει ή διαβάζει τόσο σχολαστικλα την Εφημερίδα των Συντακτών για να έχει παρατηρήσει ότι σε βάθος 1 χρόνου έχω δημοσιεύσει εκεί 3 συνεντεύξεις με δημιουργούς κόμικς, αλλά να 'ναι καλά για το δώρο και το κοπλιμλέντο που μου έκανε.

 

Στα γραφεία της εφημερίδας τις προ άλλες έφτασε αυτό

post-9146-0-60212000-1463633640_thumb.png

 

"Ποιος να έστειλε κάτι για μένα στην εφημερίδα; τι να έχει μέσα;"

 

post-9146-0-35788600-1463633690_thumb.jpeg

 

:D

 

Απ'ό,τι κατάλαβα είναι στα πλαίσια του "διάβασέ το και κάνε μας review", αλλά μιας και αυτό το κάνει ούτως ή άλλως ο Γιάννης Κουκουλάς στο καρέ-καρέ, εγώ απλά απολαμβάνω ένα δωρεάν κόμικ που ούτως ή άλλως θα έπαιρνα :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Σήμερα έκανα αυτήν τη συνταγή.

 

Μανητάρια τηγανιτά με κουρκούτι και λεμόνι. Συνοδεύονται με σως γιαούρτι μαγιονέζα ανηθο. Το σπίτι μοσχοβολάει! Άγγελοι τραγουδούν κάτω από τον απορροφητήρα.

 

post-3787-0-78073600-1463651712_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  757
  • Content Count:  12915
  • Reputation:   94414
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4625 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Δείχνει πολύ ωραίο...! :yes:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30992
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  841
  • Reputation:   6106
  • Achievement Points:  841
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3199 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Ξεκίνησα να απολαμβάνω τους καρπούς της "δημοσιότητάς" μου (μη χε)...!

 

Δεν ξέρω ποιος καλός άνθρωπος στις εκδόσεις Polaris με ξέρει ή διαβάζει τόσο σχολαστικλα την Εφημερίδα των Συντακτών για να έχει παρατηρήσει ότι σε βάθος 1 χρόνου έχω δημοσιεύσει εκεί 3 συνεντεύξεις με δημιουργούς κόμικς, αλλά να 'ναι καλά για το δώρο και το κοπλιμλέντο που μου έκανε.

 

Στα γραφεία της εφημερίδας τις προ άλλες έφτασε αυτό

attachicon.gif2016-05-19 07.48.45.png

 

"Ποιος να έστειλε κάτι για μένα στην εφημερίδα; τι να έχει μέσα;"

 

attachicon.gifreceived_10154154166368756.jpeg

 

:D

 

Απ'ό,τι κατάλαβα είναι στα πλαίσια του "διάβασέ το και κάνε μας review", αλλά μιας και αυτό το κάνει ούτως ή άλλως ο Γιάννης Κουκουλάς στο καρέ-καρέ, εγώ απλά απολαμβάνω ένα δωρεάν κόμικ που ούτως ή άλλως θα έπαιρνα :D

Α ρε, εσείς οι δημοσιογράφοι... Μέχρι και ραβασάκια παίρνετε  :giati:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23351
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3749 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πριν αρκετά χρόνια (πάνω από 10) δούλευα κανονικό 8ωρο σε περιοδικό τεχνολογίας (έντυπο) σαν συντάκτης. Τα δώρα από παρουσιάσεις προϊόντων, ή από αυτά που σου άφηναν για review και δεν στα ζητούσαν πίσω ήταν ωραίο γεγονός αν και δεν ήταν ιδιαίτερα ακριβά. Μακάρι να μου είχε αφήσει η Sony εκείνο το Vaio από carbonfiber... το VGN-TX2 πρέπει να ήταν

 

 

Πάντως ξάδερφος μου, σε φόρουμ για audiovisual συστήματα (είναι admin θαρρώ) λαμβάνει πάρα πολλά προϊόντα για review κάθε μήνα.

 

 

Α ρε, εσείς οι δημοσιογράφοι... Μέχρι και ραβασάκια παίρνετε  :giati:

Επεξεργασία από totally_wired
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25025
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6189 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Εγώ είχα ενα θείο γιατρό. Παρ όλο που ηταν άσχετο του έστελναν συνέχεια χαρτονομισματα σε φακελάκια να ελέγχει, αλλα πότε δεν τα ζητούσαν πίσω...

 

Αυτο που με παραξενεύει ειναι ότι πότε δεν έγραψε κάποια κριτική γι αυτά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85677
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Εγώ είχα ενα θείο γιατρό. Παρ όλο που ηταν άσχετο του έστελναν συνέχεια χαρτονομισματα σε φακελάκια να ελέγχει, αλλα πότε δεν τα ζητούσαν πίσω...

 

Αυτο που με παραξενεύει ειναι ότι πότε δεν έγραψε κάποια κριτική γι αυτά.

:lmao: :lmao: :lmao::best::respect:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Σημερα εκανα την πρωτη μου μικροδιδασκαλια μπροστα σε συμφοιτητες του τμηματος μου. Το αγχος ηταν αρκετο :blush:  αλλα τελικως τα θετικα σχολια ξεπερνουσαν κατα πολυ περισσοτερο τα αρνητικα :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15086
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3154 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Σημερα εκανα την πρωτη μου μικροδιδασκαλια μπροστα σε συμφοιτητες του τμηματος μου. Το αγχος ηταν αρκετο :blush:  αλλα τελικως τα θετικα σχολια ξεπερνουσαν κατα πολυ περισσοτερο τα αρνητικα :)

Σε ποιο τμήμα και σε τι θέμα, αν επιτρέπεται; 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Π.Τ.Δ.Ε Αλεξανδρουπολης

 

Το θεμα το ανεθετε η καθηγητρια στους φοιτητες... καποιο κεφαλαιο απο μαθηματα των ταξεων του δημοτικου (απο Γ' εως ΣΤ' ταξη).. εμενα μου ετυχε Μελετη Περιβαλλοντος Γ' Δημοτικου, το κεφαλαιο με τιτλο ''Αγριμια και πουλια του βουνου και του δασους''.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13440
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  3476
  • Reputation:   28905
  • Achievement Points:  3476
  • Days Won:  12
  • With Us For:  4908 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Σήμερα είναι η πρώτη φορά που είδα φίδι 1,5 μέτρο live μπροστά μου.... Τόσο μεγάλο δεν έχω ξαναπετύχει έξω! Όχι πίσω από τζάμι, όχι σε έκθεση ζώων, όχι στο κτηνιατρείο... live χωραφόφιδο ενώ οδηγούσα... νόμιζα ότι πέρναγε τον δρόμο απέναντι... μετά είδα, 2-3 μέτρα πίσω του, γατί να παίρνει στάση κυνηγιού στα χόρτα! :wow:

 

:hop: <-- η Μαρία ανακαλύπτει τον κόσμο!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Σήμερα με φώναξε μια άγνωστη "μωρό". Ή έτσι νόμιζα.

 

Βγάζω λεφτά από το ΑΤΜ και ακούω μια φωνή πίσω μου, σχεδόν μέσα στο αφτί μου, να λέει "μωρό κάτσε λίγο"!

Γυρνάω και βλέπω πίσω μου μια γυναίκα να με κοιτάει στα μάτια και να μου λέει "420 ακόμη;"

 

Δεν καταλαβαίνω και ρωτάω τι εννοεί. "420 ευρώ μόνο βγάζει:"

Και τη ρωτάω "εμένα είπατε μωρό;"

Με κοιτάει και γελάει "όχι,... 420 δίνει;"

 

"Ναι", λέω, γελάω και φεύγω... Μπορεί να μην ήμουν το μωρό της, αλλά ας λέω το συμβάν :P

 

Μάλλον δίπλα της ήταν ο άντρας της. Καλά ακόμη οι 40άρες φωνάζουν τους άντρες τους μωρό;; :valt:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23351
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3749 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

. Καλά ακόμη οι 40άρες φωνάζουν τους άντρες τους μωρό;; :valt:

 

 

Η γιαγια μου στα 70 της έλεγε "θα πάμε με τα κορίτσια"  (εννοώντας εκδρομή με την εκκλησία και τις άλλες γιαγιάδες)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Κάποτε είχα προβλήματα με το διευθυντή μου και ζήτησα τη βοήθεια ενός συνδικαλιστή. Και μου λέει "Ο διευθυντής σου είναι καλό παιδί".

Του απαντάω "Ούτε καλός είναι, ούτε παιδί είναι! Σε 2 μήνες βγαίνει στη σύνταξη!" :valt:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55497
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3398 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Χτες πήγα κομιξότσαρκα στην Αθήνα, ήταν ωραία και είχα να το κάνω καιρό. Μπάνιζα το "Οι περιπέτειες του Λούθερ Άρκραϊτ" και μπαίνοντας στο comicstrip βλέπει ο Geotrou ένα αντίτυπο και το κλείνει και μου λέει δες. 

 

Ε το ανοίγω και ήταν τυπωμένο ανάποδα. Ναι αυτό συχνά πυκνά τυχαίνει αλλά στη συγκεκριμένη έκδοση που είναι πολυτελής και μπλα μπλα και αριθμημένη, ήταν αναπάντεχο και τραγελαφικό. 

 

Επική ατάκα Νο.1: "Γιατί το έκλεισες πριν μου το δώσεις;" - "Γιατί νόμιζα ότι δεν είδα καλά και μπορεί όταν το ξανα-άνοιγες να ήταν κομπλέ"

 

Επική ατάκα Νο. 2 της κοπέλας που ήταν στο ταμείο, όταν της είπαμε να το πασάρει για συλλεκτικό και σπάνιο κακέκτυπο: "Με τόσες μ@λακίες που γίνονται στις ελληνικές εκδόσεις, και να θέλεις δεν πείθεις κανέναν"

 

:lmao:  :lmao:  :lmao:  :lmao:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9629
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4668 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Χθες ήταν η πρώτη φορά που έκανα ταξίδι για συναυλία. :D

 

Με οργανωμένη εκδρομή στη Μαλακάσα για rockwave και κυρίως Dropkick Murphys, η διαδικασία αποδείχθηκε ότι άξιζε από κάθε άποψη, μακάρι να παρουσιαστούν κι άλλες τέτοιες ευκαιρίες.

Το 'παιξα και λίγο ριψοκίνδυνα γιατί το πρωί έγραφα στο σχολείο, γυρίσαμε σχεδόν οριακά ώστε να προλάβω. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3630 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Dropkick ρε φίλε...

Αν έπαιζαν με κάνα άλλο συγκρότημα, θα είχα πάει κι εγώ. 'Ελεγαν;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5695 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Έφτιαξα κοτόπουλο (φιλέτο στήθος μόνο, είμαστε fit) με συγκεκριμένο μείγμα μπαχαρικών δικης μου έμπνευσης και εκτέλεσης.

 

Μύριζε σαν τα λουκάνικα από το πανυγήρι στο χωριό μου και είχε γεύση που δεν θύμιζε καθόλου κοτόπουλο.

 

ΓουΤουΦου;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9629
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4668 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Dropkick ρε φίλε...

Αν έπαιζαν με κάνα άλλο συγκρότημα, θα είχα πάει κι εγώ. 'Ελεγαν;

 

Καραέλεγαν. Και στην ίδια σκηνή πριν από αυτούς είχε Turbonegro. Πραγματικά γηπεδική ατμόσφαιρα(πυρσοί, μπουκάλια), και το γούσταραν κι αυτοί, μακάρι να μας ξανάρθουν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11884
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5298 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Έφτιαξα κοτόπουλο (φιλέτο στήθος μόνο, είμαστε fit) με συγκεκριμένο μείγμα μπαχαρικών δικης μου έμπνευσης και εκτέλεσης.

 

Μύριζε σαν τα λουκάνικα από το πανυγήρι στο χωριό μου και είχε γεύση που δεν θύμιζε καθόλου κοτόπουλο.

 

ΓουΤουΦου;

zade on drugs

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.