Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΗ ΠΛΗΣΙΑΖΕΤΕ [ θα πεθάνετε από τα γέλια ]


germanicus

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45781
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6176 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Πωπω, οι τύποι που κοστολογούν τα πρώτα ΚΟΜΙΞ έχουν ξεφύγει εντελώς. Και πριν 4-5 χρόνια που έψαχνα ενδελεχώς το θέμα των τιμών θυμάμαι πως ήταν ακριβές οι τιμές, αλλά όχι και έτσι. Δεν βγάζει κανένα νόημα, ειδικά τώρα θα έπρεπε να κατεβάζουν τις τιμές μπας και τα αγοράσει κανείς, όχι να τις ανεβάζουν. Φαίνεται πως αγόρασαν τα τεύχη (ως εμπόρευμα, όχι ως κόμικς) σε πολύ υψηλή τιμή, και τα πουλάνε σε ακόμα ψηλότερη για να βγάλουν τη χασούρα, αντί να τα πουλήσουν σε γήινες τιμές.

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12282
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  804
  • Reputation:   9494
  • Achievement Points:  812
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5148 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

ειδικα με το κομιξ εχει παραγινει το κακο, δε λεω να τα δωσουν τσαμπα αλλα σε μια λογικη τιμη,

πχ το 13 το πηρα 30 ευρω σε αριστη κατασταση και δε θα δινα φραγκο παραπανω,

αυτοι που βαρανε τις τιμες εχουν απο ενα τευχος για καθε νουμερο θελουν να πλουτισουν,

ας τα βαλουν λοιπον στο κ... τους. :reap:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4812 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

μα ρε παιδια το τευχος 13 εχει 2 ιστοριες ολες και ολες αναδημοσιευμενες στην βιβλιοθηκη μπαρκς #1 ,δλδ ελεος,περιμενουν να δωσω 150€ οταν με 17 παιρνω αυτες και αλλες 8-9 ιστοριες σε σκληροδετο τομο με ωραια αρθρακια και ωραιο χρωμα;;;;ακομα και να θελω να δωσω λεφτα ισως επαιρνα το uncle scrooge-καποιο oneshot ε αυτη την ιστορια,και καλυτερο ειναι και συλλεκτικοτερο...τεσπα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  15860
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  4
  • Reputation:   73
  • Achievement Points:  4
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4763 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Η κυρια... kellys εμφανίζεται ως ssotos στα αλλα site δημοπρασιών ibid και 124sold. Είναι δηλαδή το ίδιο ατομο, το οποίο έκανε "σεφτε" σε αυτό το τόπικ :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28725
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6445 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Προσοχή μην με πλησιάζετε γιατί φοράω αθλητικά και βρωμάνε τα πόδια μου.

 

Το λέω απλά για την προστασία των μελών του φόρουμ μας.

 

Το ανωτέρω μήνυμα ηταν μία ευγενική προσφορά του ομίλου εταιρειών Ο Γίγας (του γνωστού Γιάγκου Δράκου).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6063 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Φιλε μου καλώς ήρθες στο σάιτ μας. Αν μπορείς μην ποστάρεις σε οποιοδήποτε σημείο του σάιτ γιατί δημιουργείται πρόβλημα στη ροή των θεμάτων.

Διάβασε το παρακάτω θέμα για να δεις τι γίνεται με τις αγγελίες και ποια προβλήματα προσπαθούμε να αποφύγουμε.

http://www.greekcomi...ndpost&p=194882

Οι αγγελίες είναι κλειδωμένες για τα νέα μέλη. Ανοίγουν για τα τακτά μέλη του σάιτ. Τη διαδικασία αυτή την αντιμετώπισα και γω μόλις μπήκα στο σάιτ και γίνεται για τους λόγους που φαίνονται στο λινκ.

 

Εδώ είμαστε και ελπίζουμε να συμμετέχεις στα κυριολεκτικά χιλιάδες θέματα του φόρουμ. Και γρήγορα θα μπορείς να να συμμετέχεις και στις αγοραπωλησίες.

 

Το συγκεκριμένο ποστ σου θα σβηστεί σε λίγο καιρό. Διάβασε τους κανόνες στα πρώτα ποστ για να δεις πως λειτουργεί το σάιτ.

 

Και πάλι καλως ήρθες και καλή διαμονή. :havefun:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6063 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Βασικά δεν είναι μια διαδικασία που περνάει από τα χέρια μου. Δεν είναι κάτι που είναι ορισμένο με συγκεκριμένο αριθμό. Είναι απόφαση από πιο πάνω. :spidey_yeah_that:

Όλα αυτά γίνονται διότι πολλοί άνθρωποι την πατήσανε με άγνωστα μέλη και κακές αγοραπωλησίες, και όπως καταλαβαίνεις παραπονέθηκαν στους υπεύθυνους του σάιτ. Προϋπόθεση για τις πωλήσεις είναι λοιπόν και η τουλάχιστον virtual γνωριμία μας. :valtnino:

Οι έμποροι του Μοναστηρακίου κοιτούν το σάιτ σαν ξερολούκουμο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15458
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4999 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Η κυρια... kellys εμφανίζεται ως ssotos στα αλλα site δημοπρασιών ibid και 124sold. Είναι δηλαδή το ίδιο ατομο, το οποίο έκανε "σεφτε" σε αυτό το τόπικ :)

 

Ρίξε μια ματιά στο post #330 για να δεις...πρόκειται για ένα θαυμαστό κι αξιαγάπητο ζευγάρι :reap: που έχουν δημοπρασίες σε πολλά site...!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  15860
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  4
  • Reputation:   73
  • Achievement Points:  4
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4763 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Ρίξε μια ματιά στο post #330 για να δεις...πρόκειται για ένα θαυμαστό κι αξιαγάπητο ζευγάρι :reap: που έχουν δημοπρασίες σε πολλά site...!

Ειναι δηλαδη και η γυναικα του στο κολπο; Τον ειχα συναντησει παλιοτερα κι εγω και πηρα καποια τευχη κοναν.

 

Προσφατα πήρα και καποια αλλα τευχη. Του εστειλα email στο kellys και στην απαντηση υπεγραφε ως Σωτηρης. Για αυτο υπεθεσα οτι ειναι το ιδιο ατομο. Παντως οτι εχω παρει απο αυτον, πανω απο 2 ευρω / τευχος δεν εχω δωσει.

 

Μαλλον ειναι φαραμακειο σε ορισμενες σειρες όπως Κομιξ και Μικυ Μαους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15458
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4999 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Σωστά κατάλαβες φίλε μου. Αυτός λέγεται Σωτήρης και η γυναίκα του Κέλυ Σωτηροπούλου. Είχα πάρει κι εγώ απο αυτούς κάτι παλιότερα φθηνό βέβαια αλλά πλέον βλέπω ότι οι τιμές τους είναι λίγο (!!!) ανεβασμένες. Είναι καθηγητής φιλόλογος στο επάγγελμα (τουλάχιστον έτσι μου είχε πει) και όταν τον ρώτησα αν έχει κάποιο μαγαζί για να τον επισκευτώ μου απάντησε αρνητικά. Τώρα βέβαια είναι στη κρίση του καθενός αν έχει λεφτά για ακριβά...χάπια να περνάει και απο αυτό το φαρμακείο :lol: :lol: :lol:

Επεξεργασία από Uncle Scrooge McDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12282
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  804
  • Reputation:   9494
  • Achievement Points:  812
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5148 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

παντως οφειλω να πω οτι εχει τρελο στοκ απο οτιδηποτε κομικ, απορω που τα βρισκει.

αν ειχε λογικες τιμες σε καποιες σειρες θα ηταν τοπ...

τωρα ειναι απλα τοπ στο θεμα μην πλησιαζετε !!!

 

και ενα νεο φρουτο...

ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ

 

 

Ο ΧΑΛΙΦΗΣ ΤΗΣ ΒΑΓΔΑΤΗΣ-ΤΕΥΧΟΣ 1415-ΛΕΙΠΕΙ ΤΟ ΕΞΩΦΥΛΛΟ-ΕΤΟΣ ΕΚΔΟΣΗΣ 1993

ΤΙΜΗ 15 ΕΥΡΩ !!! :reap:

 

http://www.ricardo.gr/buy/βιβλία-κόμικς/comics-periodika/comics/μικυ-μαουσ/v/an651012498/

Επεξεργασία από ifaisteio
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12189
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  848
  • Content Count:  3050
  • Reputation:   41695
  • Achievement Points:  3061
  • Days Won:  28
  • With Us For:  5164 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Είναι καθηγητής φιλόλογος στο επάγγελμα (τουλάχιστον έτσι μου είχε πει) και όταν τον ρώτησα αν έχει κάποιο μαγαζί για να τον επισκευτώ μου απάντησε αρνητικά.

 

Μαγαζί δεν έχει με την κλασική έννοια, έχει όμως μια αποθήκη πολύ κοντά στο σταθμό των Σεπολίων με αρκετό υλικό, αν και παλιά πρέπει να είχε ακόμα περισσότερα. Τα τεύχη που έχει πάντως, είναι ταξινομημένα με πάρα πολύ τάξη, ενώ με εντυπωσίασε το ότι έχει πχ 10 ή 15 αντίτυπα από κάθε τεύχος του ΚΟΜΙΞ (εντάξει, όχι από ΚΑΘΕ τεύχος, αλλά καταλαβαίνετε τι εννοώ).

 

παντως οφειλω να πω οτι εχει τρελο στοκ απο οτιδηποτε κομικ, απορω που τα βρισκει.

 

Δεν έχει τρελό στοκ από οποιοδήποτε κόμικ, αλλά έχει πολύ στοκ από ΚΟΜΙΞ, Μίκυ Μάους (μεγάλα νούμερα, κυρίως, αν και δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά) και από κάποια άλλα (πχ. Κόναν και Ταρζάν). Για παράδειγμα, Καμπανάδες και μικρά Σπάιντερ Μαν και γενικότερα υπερηρωικά έχει από ελάχιστα έως καθόλου. Ούτε σπάνια κόμιξ έχει (πχ Ζαγκόρ). Όσο για το που τα βρίσκει, έχω ακούσει (και τον έχω δει κιόλας) στο παζάρι, όπου προφανώς πηγαίνει και παίρνει ό,τι φτηνό και σαβουροειδές υπάρχει. Τώρα, δεν ξέρω αν έχει κι άλλες πηγές πλέον.

Να κάνω πάντως δύο παρατηρήσεις από προσωπική πείρα:

1) Δεν έχει στην αποθήκη όλα όσα εμφανίζει στις δημοπρασίες, γιατί βαριέται να κατεβάσει από τα σάιτ τα τεύχη που πουλάει εκτός δημοπρασιών. Συνεπώς, αν κάποιος από εσάς χτυπήσει ένα τεύχος του σε δημοπρασία, να είναι προετοιμασμένος ότι μπορεί και να μην υπάρχει.

2) Στην αποθήκη/μαγαζί πηγαίνει περισσότερος κόσμος από ό,τι φαντάζεστε για να αγοράσει περιοδικά. Είναι μια βολική λύση για όσους ψάχνουν απλά κάποια κόμικς να διαβάσουν ή για όσους ψάχνουν νούμερα που δεν είναι ιδαίτερα δύσκολα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15458
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4999 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Και που ακριβώς είναι η αποθήκη αυτή leonidio; Έχει κάποια οδό εκεί στα Σεπόλια; Και όταν λες παζάρι εννοείς το Κυριακάτικο στο Μοναστηράκι-Θησείο ε;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4812 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

παιδια γυρισα σημερα απο τον Παρε Δωσε στη θεσσαλονικη!ο τυπος ειναι αλλου για αλλου μιλαμε!βρηκε απο !!!!3!!!! συλλεκτες 3 συλλογες ΚΟΜΙΞ τελειες,σε φοβερη κατασταση ολα τα τευχη και μιλαμε ηθελα ΝΑ ΤΟΝ ΧΤΥΠΗΣΩ!μου εδειχνε τευχη απο το 100κατι και κατι και το τευχος 100 το ειχε 15€ και αρχισε απο το 90 περιπου να χρεωνει 25€!με αποκορυφωμα τευχη κοντα στην 20αδα που χτυπησε εξωφρενικη τιμη της ταξης των 90€!!μιλαμε ο τυπος αλλα και οι ΣΥΛΛΕΚΤΕΣ ειναι για σφαλιαρες!(ο τυπος παρεπιμπτοντως οπως εχω αναφερει ηθελε να μου παρει το μεγαλο σηριαλ #2 για 1€ και να το πουλησει 10,οπως εκανε με τα ΜΣ#1,3 που ειχε ηδη)ΟΠΟΤΕ ΡΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΛΕ ΠΟΥ ΘΕΣ ΝΑ ΑΠΑΡΝΗΘΕΙΣ ΤΗ ΣΥΛΛΟΓΑΡΑ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΔΙΝΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ για 5€/τευχος που θα τα δωσει σε μας 40€ το τευχος και οχι κατευθειαν σε μας με 10 ξερω γω;;;

 

αχχχχ,ποτε θα βρεθει εκεινος ο κυριουλης που θα τυχει να παω σπιτι του και θα δω ΚΟΥΤΕΣ με τα πρωτα ΚΟΜΙΞ και οχι μονο και θα μου πει "αχ,παρτα καμαρι μου,χωρο μου πιανουν",ΠΟΤΕ??????

Επεξεργασία από dimious200
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  15860
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  4
  • Reputation:   73
  • Achievement Points:  4
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4763 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Και που ακριβώς είναι η αποθήκη αυτή leonidio; Έχει κάποια οδό εκεί στα Σεπόλια; Και όταν λες παζάρι εννοείς το Κυριακάτικο στο Μοναστηράκι-Θησείο ε;

 

Η αποθήκη του είναι γυρω στα 500 μετρα απο το μετρό, σε ενα υπογειο πολυκατοικιας. δες εδω Οπως λεει και ο leonidio τα εχει ταξινομημένα τα τευχη, δηλαδη εκει που ψαχνεις σε μια στοιβα μια συγκεκριμένη σειρα δεν θα βρεις ασχετα τευχη απο αλλες σειρες.

Επεξεργασία από Whiteulver
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12189
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  848
  • Content Count:  3050
  • Reputation:   41695
  • Achievement Points:  3061
  • Days Won:  28
  • With Us For:  5164 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Και που ακριβώς είναι η αποθήκη αυτή leonidio; Έχει κάποια οδό εκεί στα Σεπόλια; Και όταν λες παζάρι εννοείς το Κυριακάτικο στο Μοναστηράκι-Θησείο ε;

 

Η διεύθυνση δόθηκε στο προηγούμενο ποστ με χάρτη (μπράβο, Whiteulver! :best: ). Και ναι, εννοώ το Κυριακάτικο παζάρι στο Θησείο. Και το ότι ψωνίζει (και) από εκεί είναι επιβεβαιωμένο. Τον έχω δει και εγώ. Θες και το τηλέφωνο; Αν έχεις σκοπό να πας, πάρε και κανά υπογλώσσιο μαζί σου, καλού-κακού! (Εντάξει, για να είμαι απόλυτα ειλικρινής, μπορεί να βρεις και τίποτα καλό και σε λογική τιμή - δεν αποκλείεται)

Επεξεργασία από leonidio
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15458
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4999 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Η αποθήκη του είναι γυρω στα 500 μετρα απο το μετρό, σε ενα υπογειο πολυκατοικιας. δες εδω Οπως λεει και ο leonidio τα εχει ταξινομημένα τα τευχη, δηλαδη εκει που ψαχνεις σε μια στοιβα μια συγκεκριμένη σειρα δεν θα βρεις ασχετα τευχη απο αλλες σειρες.

 

 

:respect::div: :div:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15458
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4999 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Ξέρω ότι μερικά τεύχη είναι δυσεύρετα κι ας είναι σειρές με μικρή ζήτηση, όπως για παράδειγμα τα Κάντυ Κάντυ. Το ίδιο μάλλον σκέφτηκε και ο φίλος μας που δίνει 11 τεύχη προς 99,90 ευρώ, σχεδόν 10 ευρώ το τεύχος και το ενδέκατο δώρο :lol: :lol: . Όποιος λοιπόν ενδιαφέρεται το προτείνω ανεπιφύλακτα!!!

 

http://www.ricardo.g.../v/an653697722/

 

 

 

Κι ακόμη μια προσφορά για τους φαν του Ντίσνεϋ τσάμπα!

 

http://www.ricardo.gr/buy/βιβλία-κόμικς/comics-periodika/comics/στην-παλιά-καλιφόρνια/v/an659541218/

Επεξεργασία από Uncle Scrooge McDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4812 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Κι ακόμη μια προσφορά για τους φαν του Ντίσνεϋ τσάμπα!

http://www.ricardo.g.../v/an659541218/

 

whada----- ?? o.O

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12765
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  641
  • Reputation:   4140
  • Achievement Points:  641
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Καλά… μετά από πόση ώρα ώριμης σκέψης κοστολογείς ένα τόμο 30 ευρώ παραπάνω από την αρχική του τιμή… την στιγμή που κυκλοφορεί ακόμα;;; δεν μπορώ να τους καταλάβω αυτούς τους ανθρώπους…

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11236
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  362
  • Reputation:   5961
  • Achievement Points:  362
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

Περί της γνωστής αποθήκης του κυρίου Σώτου την οποία έχω επισκεφθεί δύο φορές στο παρελθόν. Η αλήθεια είναι ότι στο ίντερνετ οι τιμές του είναι (συνήθως) πολύ πιο ακριβές από άλλους πωλητές έως απλησίαστες. Στο μαγαζί-αποθήκη για ένα παράλογο λόγο που δεν τον εξηγεί κάνει σκόντο και οι τιμές του γίνονται ελαφρά πιο φυσιολογικές. Νομίζω ότι με βάση τις τιμές του μαγαζιού και όχι του διαδικτύου ενδείκνυται κυρίως για περιοδικά της δεκαετίας του ’90 (και νεότερα). Δύσκολα θα βρει κάποιος παλαιότερα τεύχη... Για να κλείσει κάποιος μικρές τρύπες σε φτηνές συλλογές δεν είναι απαγορευτικός. Για παραπάνω πράγματα ψάξτε αλλού... Επίσης συμφωνώ με κάτι που γράφτηκε παραπάνω και το διαπίστωσα στην προ τετραμήνου τελευταία μου επίσκεψη. Στο μαγαζί δεν υπάρχουν πολλά από όσα βάζει στο ίντερνετ. Είτε γιατί τα έχει αλλού, είτε γιατί πολύ απλά έχουν πουληθεί και δεν υπάρχουν. Λόγω χώρου είναι αναγκαίο να υπάρχουν για μετά και υγρά χαρτομάντηλα διότι τα χέρια αλλάζουν χρώμα!

Επεξεργασία από luckystrike
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23328
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  2301
  • Reputation:   28464
  • Achievement Points:  2302
  • Days Won:  20
  • With Us For:  4580 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Μεγαλο γλεντι!!

Ολα ξεκινησαν απο απλη περιεργια και κατεληξαν σε φαρσοκωμωδια!!

Φυσικα τα τευχακια τα εχω, νομιζω μαλιστα 3 φορες το καθε ενα!

Ο φιλος αφου εκανε ενα τεραστιο προλογο για να μαθει αν ειμαι ιδιωτης ή εμπορος

και για να καταλαβει αν ξερω τι παιζει απο τιμες και τα λοιπα κατεληξε:

 

http://www.xe.gr/biblia-tainies-mousiki/periodika|ad-7314246.html

μολις 115 ευρουλακια

και

http://www.xe.gr/biblia-tainies-mousiki/periodika|ad-7314252.html

97-98 ευρω οπως ακριβως μου ειπε!!!!! :confuse:

τον ρωτησα αν τα παρω και τα δυο αν θα μου κανει κατι καλυτερο και

με μικρο παζαρι κατεληξε στα 200 ευρω!! :awesome:

Απλα απιστευτος μου εφτιαξε την μερα!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23328
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  2301
  • Reputation:   28464
  • Achievement Points:  2302
  • Days Won:  20
  • With Us For:  4580 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Προσεξτε επισης τα ταμπελακια με τις τιμες που εχει βαλει επανω!!!

Κοψοχρονια τα δινει!!

:bash:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4675
  • Reputation:   26508
  • Achievement Points:  4709
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6208 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Να τα πάρεις και τα 2 μαζί, τέτοιες ευκαιρίες δεν παρουσιάζονται κάθε μέρα :cigar:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6063 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Και ψάχνω τόση ώρα τιμές... Δε δηλώνεται η τιμή πώλησης στο σάιτ αλλά τη βλέπεις στη φωτογηραφία!

 

Να ενημερώσω ότι αυτοκόλλητα πάνω στο περιοδικό το καθηστούν κατάσταση FINE - ΚΑΛΗ - 06.

Φαντάσου δηλαδή πόσο θα το πουλούσε σε VERY FINE - NEAR MIND (ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ - ΣΧΕΔΟΝ ΤΕΛΕΙΑ).

Πάνω από 350-400 ευρώ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23328
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  2301
  • Reputation:   28464
  • Achievement Points:  2302
  • Days Won:  20
  • With Us For:  4580 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Και ψάχνω τόση ώρα τιμές... Δε δηλώνεται η τιμή πώλησης στο σάιτ αλλά τη βλέπεις στη φωτογηραφία!

 

Να ενημερώσω ότι αυτοκόλλητα πάνω στο περιοδικό το καθηστούν κατάσταση FINE - ΚΑΛΗ - 06.

Φαντάσου δηλαδή πόσο θα το πουλούσε σε VERY FINE - NEAR MIND (ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ - ΣΧΕΔΟΝ ΤΕΛΕΙΑ).

Πάνω από 350-400 ευρώ.

Γι' αυτο σας λεω ρε παιδια βοηθηστε με να τα παρω... :pray:

δανειστε μου οτι μπορειτε... :help:

πουλαω και κατι καλτσες (βαμβακερες) ελαφρως μεταχειρισμενες 49,90 ευρω το ζευγαρι

εκμεταλευτειτε την ευκαιρια για να μπορεσω να παρω και εγω με την σειρα μου

τα super-duper πολυσυλλεκτικα Κομιξ :up:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15458
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4999 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

To #28 λέει 217 ευρώ πάνω ή κάνω λάθος; Μήπως δεν είναι τεύχος αλλά κάποια πλακέτα με το εξώφυλλο επιπλατινωμένο; :lol: :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23328
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  2301
  • Reputation:   28464
  • Achievement Points:  2302
  • Days Won:  20
  • With Us For:  4580 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

To #28 λέει 217 ευρώ πάνω ή κάνω λάθος; Μήπως δεν είναι τεύχος αλλά κάποια πλακέτα με το εξώφυλλο επιπλατινωμένο; :lol: :lol:

Βαγγελη δεν ξερω και πραγματικα αναρωτιεμαι :thinking:

Λες να ειναι τα πρωτοτυπα σχεδια του Carl Barks??

Λες να χαθει αυτη η τεραστια ευκαιρια???

Επεξεργασία από batigoal
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15458
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4999 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Eγώ πάντως θα το χτύπαγα πραγματικά...τον ιδιοκτήτη γι'αυτά που ζητάει :bash:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5320
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  715
  • Reputation:   6647
  • Achievement Points:  715
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5862 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Μπλεκ Νέα Περίοδος #2 με τιμή εκκίνησης 10 ευρώ και 80 ευρώ άμεση αγορά:

 

http://www.ricardo.gr/buy/βιβλία-κόμικς/comics-periodika/comics/μπλεκ-τευχοσ-2-συλλεκτικο-τρελαααα-μόνο-από-10ευρώ/v/an656739012/

 

post-5320-0-31404000-1321466976_thumb.jpg

 

Τρέλααααααα!

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.