Μετάβαση στο περιεχόμενο

The Ultimate Spider-Man Collection - Radnet (Κουβεντούλα)


hudson

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5271
  • Reputation:   56289
  • Achievement Points:  5443
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

lumpkin.thumb.jpg.a48c7c3c065ff49de9609751f4395711.jpg

 

Αυτό το βρήκα στο διαδίκτυο από το AMS 343 και είναι όντως Larsen. Αλλά θυμάμαι ένα άλλο που το κεφάλι του έπιανε σχεδόν όλο το καρέ και συγχρόνως κουνούσε και τ'αυτιά του! :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  38058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  379
  • Reputation:   3289
  • Achievement Points:  384
  • Days Won:  12
  • With Us For:  937 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ο McFarlane δεν πρέπει να τον έχει ζωγραφίσει αυτόν τον συμπαθή ταχυδρόμο με τα αυτιά Ντάμπο!

Παρόλα αυτά έχει κάνει αρκετές εμφανίσεις και έχει ζωγραφιστεί από αρκετούς.

Εμφανίζεται και στην ιστορία "a death in the family" που αν δεν κάνω λάθος  είναι η ιστορία που περιλαμβάνει και το amazing spiderman 400 και θα τον έχει μέσα δια χειρός Mark Bagley (θα την δούμε στο τόμο 50.)

 

Ορίστε κύριοι λόγος για να πάρεις τον τόμο 50 . Θα σου πει κάποιος " γίνεται αυτό ,πάει έτσι ,είναι ωραία ιστορία αλλά πείσε με γιατι θεωρείς ότι πρέπει να τον αγοράσω" και θα του πεις εσύ " Έχει μέσα σε ένα δύο καρέ τον ταχυδρόμο με τα πεταχτά αυτιά  και "Μπουμ" τον έπεισες!!:lol::lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  537
  • Reputation:   5631
  • Achievement Points:  540
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2051 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Λύθηκε το μυστήριο. Ο κυριούλης δίνει πόνο :shit2: στο Web of Spider-Man #73 σε σχέδιο Alex Saviuk. Όλοι πήγαμε κουβά. :lol:

IMG_20240308_175457.thumb.jpg.8eee23f2418b5b41454d142530169e92.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36284
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  59
  • Reputation:   446
  • Achievement Points:  60
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1446 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Καλησπερα παιδια  δεν θελω να κανω τον party pooper στο γλεντι που εχει στηθει με τον παππου ,αλλα βλεποντας στους πλεον κεντρικους δρομους του Πειραια , ( ΣΩΤΗΡΟΣ - ΗΡΩΩΝ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ ) να υπαρχουν ακομα , μετα απο μια εβδομαδα , σε τουλαχιστον τρια περιπτερα τευχη του SPIDERMAN μου δημιουργηθηκαν καποιες ευλογες νομιζω  αποριες :thinking:

 

Ξαναεκαναν το ιδιο λαθος οπως με τους ΚΛΑΣΣΙΚΟΥΣ ?  :wall: Πιστεψαν δηλαδη οτι με την εξευτελιστικη τιμη που ειχε το πρωτο τευχος θα ξεπουλαγε και εβγαλαν  πολλα περισσοτερα τευχη ?

 

Απο το επομενο τευχος με την κανονικη πλεον τιμη μηπως τυπωθουν λιγοτερα και σε πιο ΄΄λογικα  πλαισια΄΄

Το λεω για να μην εχουμε παλι την ιδια κοροιδια οπως με το ξεπουλημα των ΚΛΑΣΣΙΚΩΝ

  

Η μηπως τελικα δεν πουλανε τα κομικς τοσο οσο εμεις εδω μεσα πιστευουμε :crying: 

 

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25886
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  229
  • Reputation:   2412
  • Achievement Points:  248
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

24 λεπτά πριν, LEFNAT είπε:

Καλησπερα παιδια  δεν θελω να κανω τον party pooper στο γλεντι που εχει στηθει με τον παππου ,αλλα βλεποντας στους πλεον κεντρικους δρομους του Πειραια , ( ΣΩΤΗΡΟΣ - ΗΡΩΩΝ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ ) να υπαρχουν ακομα , μετα απο μια εβδομαδα , σε τουλαχιστον τρια περιπτερα τευχη του SPIDERMAN μου δημιουργηθηκαν καποιες ευλογες νομιζω  αποριες :thinking:

 

Ξαναεκαναν το ιδιο λαθος οπως με τους ΚΛΑΣΣΙΚΟΥΣ ?  :wall: Πιστεψαν δηλαδη οτι με την εξευτελιστικη τιμη που ειχε το πρωτο τευχος θα ξεπουλαγε και εβγαλαν  πολλα περισσοτερα τευχη ?

 

Απο το επομενο τευχος με την κανονικη πλεον τιμη μηπως τυπωθουν λιγοτερα και σε πιο ΄΄λογικα  πλαισια΄΄

Το λεω για να μην εχουμε παλι την ιδια κοροιδια οπως με το ξεπουλημα των ΚΛΑΣΣΙΚΩΝ

  

Η μηπως τελικα δεν πουλανε τα κομικς τοσο οσο εμεις εδω μεσα πιστευουμε :crying: 

 

 

 

 

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ στον Πειραιά συνεχίζω να βλέπω αρκετά απούλητα, 

 

Βέβαια σίγουρα είναι πιο προϊδεασμένοι με το τιράζ που βγάζουν άρα θεωρώ ότι ξέρουν τι κάνουν. 

Έχουν τις πωλήσεις από την προηγούμενη σειρά και ειδικότερα από τα τομάκια του Spiderman άρα δεν θα βασιστούν στα τυφλά όσον αφορά τα αντίτυπα που θα εκτυπώσουν τουλάχιστον για τα επόμενα τεύχη. 

Όσον αφορά το πρώτο τεύχος, σίγουρα εκτύπωσαν παραπάνω από τις αναμενόμενες πωλήσεις αφού είναι κράχτης για να ξεκινήσουν την σειρά όσο το δυνατόν περισσότεροι. 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  423
  • Reputation:   4518
  • Achievement Points:  470
  • Days Won:  5
  • With Us For:  789 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

53 λεπτά πριν, LEFNAT είπε:

Καλησπερα παιδια  δεν θελω να κανω τον party pooper στο γλεντι που εχει στηθει με τον παππου ,αλλα βλεποντας στους πλεον κεντρικους δρομους του Πειραια , ( ΣΩΤΗΡΟΣ - ΗΡΩΩΝ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ ) να υπαρχουν ακομα , μετα απο μια εβδομαδα , σε τουλαχιστον τρια περιπτερα τευχη του SPIDERMAN μου δημιουργηθηκαν καποιες ευλογες νομιζω  αποριες :thinking:

 

Ξαναεκαναν το ιδιο λαθος οπως με τους ΚΛΑΣΣΙΚΟΥΣ ?  :wall: Πιστεψαν δηλαδη οτι με την εξευτελιστικη τιμη που ειχε το πρωτο τευχος θα ξεπουλαγε και εβγαλαν  πολλα περισσοτερα τευχη ?

 

Απο το επομενο τευχος με την κανονικη πλεον τιμη μηπως τυπωθουν λιγοτερα και σε πιο ΄΄λογικα  πλαισια΄΄

Το λεω για να μην εχουμε παλι την ιδια κοροιδια οπως με το ξεπουλημα των ΚΛΑΣΣΙΚΩΝ

  

Η μηπως τελικα δεν πουλανε τα κομικς τοσο οσο εμεις εδω μεσα πιστευουμε :crying: 

 

 

 

 

Tο πρώτο τεύχος είναι ο κράχτης της συλλογής. Θα παραμείνει στα περίπτερα /ψιλικατζίδικα κτλ τουλάχιστον ένα μήνα. Στο Ναύπλιο είχαν φέρει 7 με 8 αντίτυπα. Στην Αθήνα και στον Πειραιά κάθε κατάστημα πρέπει να έχει τουλάχιστον 10 αντίτυπα, δεδομένου και του πολύ περισσότερου κόσμου. Μην ξεχνάς ότι η διαφήμιση ακόμα παίζεται στην τηλεόραση, πολλοί θα την ανακαλύψουν σε επόμενους τόμους. Υπομονή, θα δείξει μέχρι το καλοκαίρι προς τα που βαδίζει η συλλογή. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5271
  • Reputation:   56289
  • Achievement Points:  5443
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

On 3/4/2024 at 10:42 PM, PhantomDuck said:

Υπέπεσα κι εγώ στο αμάρτημα. Αθέτησα την υπόσχεση προς την ψυχική μου υγεία και έσκασα ένα δίευρο στη Radnet προς ~160 σελίδες τίγκα στους ιστούς και στις αράχνες. Βάζω το βίντεο κι εδώ για να υπάρχει παντοτινά στα άδυτα της κουβεντούλας. Να 'ναι καλά η εταιρεία για να βγάζει συλλογάρες κι εμείς για να τους κράζουμε.

 

 

 

Έστειλα το βίντεο στους συντελεστές των εκδόσεων της Radnet που γνώρισα από τις τηλεφωνικές συνομιλίες που είχα μαζί τους στη διάρκεια κυκλοφορείας των Κλασσικών Υπερηρώων.

 

Τους έχω γράψει αρκετά που δεν είναι σωστό να τα αναφέρω εδώ ως ιδιωτική συνομιλία, αλλά θα παραθέσω ένα απόσπασμα που μαρτυρά και τη γνώμη μου για την προσπάθεια του φίλου @ PhantomDuck  !!  Ορίστε:

 

"Πιστεύω ότι πρέπει να το δουν όλοι οι συντελεστές των νέων τόμων και μάλιστα για τους επιμελητές και μεταφραστές που θα χρησιμοποιήσετε στο μέλλον να τους ζητάτε να το παρακολουθήσουν υποχρεωτικά ως μέρος της προετοιμασίας τους για την εργασία που θα επιτελέσουν"

 

Αυτά, και μακάρι να δούμε βελτιώσεις και η σειρά να έχει επιτυχημένη και ανοδική πορεία! :pray:

 

Επεξεργασία από constantinople
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  379
  • Reputation:   3289
  • Achievement Points:  384
  • Days Won:  12
  • With Us For:  937 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

6 ώρες πριν, LEFNAT είπε:

Ή μηπως τελικα δεν πουλανε τα κομικς τοσο οσο εμεις εδω μεσα πιστευουμε :crying: 

 

 

 

 

Μα δεν πουλάνε τόσο πολύ εδώ και μια δεκαετία τουλάχιστο μη πω και παραπάνω . Τα έχω πει όπως και άλλοι συνένοχοι εδώ και θα τα ξαναπώ . Τα κόμιξ όσο αναφορά σε πωλήσεις βρίσκονται σε συνεχή πτώση . Παγκοσμίως και η Ελλάδα μας δεν αποτελεί εξαίρεση .

Κόλπο εδώ και χρόνια για να κρατήσουν τις πωλήσεις κάπως είναι να βγάζουν εναλλακτικά εξωφυλλα για το κάθε τευχος για να κάνουν έναν αναγνώστη να πάρει 2-3 ή και όλα τα διαφορετικά αντίτυπα άρα πουλάει μεν αντίτυπα αλλά όχι από μοναδικούς αναγνώστες . (Που στη περίπτωση που είναι το  νούμερο ένα σε μια σειρά μπορεί να βγάλουν και δέκα διαφορετικά εξώφυλλα άρα καταλαβαινετε).

 

Και αυτό φαίνεται καλύτερα (δηλ οι πωλήσεις) όταν θα εκτυπωθεί κάτι που δεν έχει εναλλακτικά εξώφυλλα .

 

Άλλο κόλπο είναι να ξεκινάνε συνεχώς μια σειρά ξανά από την αρχή  για προσελκύσουν το ενδιαφέρον με τεχνικό τρόπο . Αλλιώς σου χτυπάει πχ spiderman vol 6 no 1 από το spiderman no 860.(Εκεί θα πει ο εγκέφαλος σου "να το σημείο να ξεκινήσω " ή και "συλλεκτικό ας το πάρω")

Με αυτά και αυτα

Οταν πλέον ακούς πως ένα τεύχος πουλήσει 180 χιλιάδες αντίτυπα δεν σημαίνει πως ήταν τόσοι διαφορετικοί αναγνώστες αλλά πολύ λιγότεροι. :)

 

Edit : διόρθωσα τα συντακτικά μου λάθη και χαίρομαι που μερικοί καταλάβατε τι ήθελα να γράψω γιατί έτσι όπως τα έγραψα στην αρχή ....

Τρομάζω πως θα τα έγραφα αν είχα πιει κιόλας χαχαχα.

όλα καλά τώρα!!

Επεξεργασία από Ubergorn
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  677
  • Reputation:   3596
  • Achievement Points:  678
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1670 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Τελικά κατάλαβα λόγω του ότι έχω και δόσεις των 200+ κάθε μήνα να πληρώσω για ένα χ διάστημα,πως δεν ξέρω αν θα μπορώ να στηρίξω τη προσπάθεια. (Για να μην είμαι αρνητικός).

 

Ειδικά τώρα που είμαι με λίγα χρήματα,οι υποχρεώσεις ήταν πολλές που να πάρει.

 

Πέρα αυτού όμως εκεί που έλεγα να πάρω το τεύχος 2  την άλλη εβδομάδα παρόλο που δεν έχω χρήματα,μπαίνω εδώ και τι βλέπω...

 

Το τεύχος 2 κυκλοφόρησε αυτή την εβδομάδα.Εκεί που είχα ελπίδες παρά τα ζόρια να έπαιρνα το τεύχος,τώρα καταστράφηκαν σχεδόν τελείως.....

 

 

Γιατί να προτιμιέται το μοντέλο κυκλοφορίας της κάθε εβδομάδας και όχι της κάθε δεύτερης;

 

 

Απορώ,απορώ πραγματικά.......    :moutra2:

 

(Πιστεύω πως ξέρω γιατί αλλά και πάλι δεν παίρνεις ανάσα έτσι)   

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37206
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   12
  • Achievement Points:  1
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1154 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

13 min ago , O Φρατζάτος said:

Τελικά κατάλαβα λόγω του ότι έχω και δόσεις των 200+ κάθε μήνα να πληρώσω για ένα χ διάστημα,πως δεν ξέρω αν θα μπορώ να στηρίξω τη προσπάθεια. (Για να μην είμαι αρνητικός).

 

Ειδικά τώρα που είμαι με λίγα χρήματα,οι υποχρεώσεις ήταν πολλές που να πάρει.

 

Πέρα αυτού όμως εκεί που έλεγα να πάρω το τεύχος 2  την άλλη εβδομάδα παρόλο που δεν έχω χρήματα,μπαίνω εδώ και τι βλέπω...

 

Το τεύχος 2 κυκλοφόρησε αυτή την εβδομάδα.Εκεί που είχα ελπίδες παρά τα ζόρια να έπαιρνα το τεύχος,τώρα καταστράφηκαν σχεδόν τελείως.....

 

 

Γιατί να προτιμιέται το μοντέλο κυκλοφορίας της κάθε εβδομάδας και όχι της κάθε δεύτερης;

 

 

Απορώ,απορώ πραγματικά.......    :moutra2:

 

(Πιστεύω πως ξέρω γιατί αλλά και πάλι δεν παίρνεις ανάσα έτσι)   

Καλησπέρα φίλε,

 

Απλώς να σε ενημερώσω ότι το 2ο τεύχος κυκλοφορεί την επόμενη βδομάδα δηλαδή κάθε 2 βδομάδες όπως έχουν ενημερώσει , τα για τα πρώτα 10 και μετά θα είναι εβδομαδιαίο. Απλώς έτυχε όσοι είναι συνδρομητές να το λάβουν νωρίτερα 

Επεξεργασία από adimas
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  423
  • Reputation:   4518
  • Achievement Points:  470
  • Days Won:  5
  • With Us For:  789 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

9 λεπτά πριν, O Φρατζάτος είπε:

Τελικά κατάλαβα λόγω του ότι έχω και δόσεις των 200+ κάθε μήνα να πληρώσω για ένα χ διάστημα,πως δεν ξέρω αν θα μπορώ να στηρίξω τη προσπάθεια. (Για να μην είμαι αρνητικός).

 

Ειδικά τώρα που είμαι με λίγα χρήματα,οι υποχρεώσεις ήταν πολλές που να πάρει.

 

Πέρα αυτού όμως εκεί που έλεγα να πάρω το τεύχος 2  την άλλη εβδομάδα παρόλο που δεν έχω χρήματα,μπαίνω εδώ και τι βλέπω...

 

Το τεύχος 2 κυκλοφόρησε αυτή την εβδομάδα.Εκεί που είχα ελπίδες παρά τα ζόρια να έπαιρνα το τεύχος,τώρα καταστράφηκαν σχεδόν τελείως.....

 

 

Γιατί να προτιμιέται το μοντέλο κυκλοφορίας της κάθε εβδομάδας και όχι της κάθε δεύτερης;

 

 

Απορώ,απορώ πραγματικά.......    :moutra2:

 

(Πιστεύω πως ξέρω γιατί αλλά και πάλι δεν παίρνεις ανάσα έτσι)   

Tο τεύχος 2 θα κυκλοφορήσει κανονικά την άλλη εβδομάδα,οι συνδρομητές παρέλαβαν νωρίτερα. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1541
  • Reputation:   13781
  • Achievement Points:  1816
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1254 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Γυριζοντας σπιτι περασα απ το περιπτερο που προμηθευομουν τη SEC και ετσι μου μπήκε λιγο η περιεργεια να τσεκάρω πως παει η συλλογη.

Παρατήρησα μονο 3 αντιτυπα απουλητα ! Πολυ καλά δηλαδη καθως στο σημειο που το ειχαν έμοιαζαν ξεκάθαρα σαν μια άδεια στοιβα.(διπλα ειχε μια στοιβα απο μινιατουρες λαμποργκινες απουλητες δε ξερω αμα ηταν τυχαιο το reference:lol:)  Η αλήθεια είναι οτι μου μπηκε για 1 δευτερόλεπτο το δαιμονιο να το τσιμπησω, αλλά ευτυχώς κράτησα χαρακτήρα. :nek:

 

Η Radnet θα με ξαναδει μονο σε περιπτωση αναστασης της συλλογαρας :vampir:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  537
  • Reputation:   5631
  • Achievement Points:  540
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2051 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

27 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

Γυριζοντας σπιτι περασα απ το περιπτερο που προμηθευομουν τη SEC και ετσι μου μπήκε λιγο η περιεργεια να τσεκάρω πως παει η συλλογη.

Παρατήρησα μονο 3 αντιτυπα απουλητα ! Πολυ καλά δηλαδη καθως στο σημειο που το ειχαν έμοιαζαν ξεκάθαρα σαν μια άδεια στοιβα.(διπλα ειχε μια στοιβα απο μινιατουρες λαμποργκινες απουλητες δε ξερω αμα ηταν τυχαιο το reference:lol:)

Είχες περάσει τις πρώτες ημέρες κυκλοφορίας; Αν ναι, πόσους τόμους υπολογίζεις να πουλήθηκαν; 

Σίγουρα η SEC έχει μεγάλη συναισθηματική αξία, αλλά η τωρινή είναι πιο ποιοτική στο υλικό της. Αν δεν έχεις τα συγκεκριμένα τεύχη από Anubis ή Hachette, θεωρώ ότι για 2€ δεν θα έπρεπε να τα χάσεις. Όπως και να 'χει η συμμετοχή σου στη συζήτηση για τη συλλογή είναι ευπρόσδεκτη. :SmokingDevil: (το δαιμόνιο θα σου ξαναχτυπήσει την πόρτα). :lol:

Επεξεργασία από karolos79
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25886
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  229
  • Reputation:   2412
  • Achievement Points:  248
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

30 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

Η αλήθεια είναι οτι μου μπηκε για 1 δευτερόλεπτο το δαιμονιο να το τσιμπησω, αλλά ευτυχώς κράτησα χαρακτήρα. :nek:

 

Μην καθυστερείς το αναπόφευκτο!

Όπως έλεγε και ο Πλάτων ''Κανείς δεν μπορεί να ξεφύγει από το πεπρωμένο του.΄΄

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1541
  • Reputation:   13781
  • Achievement Points:  1816
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1254 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

21 λεπτά πριν, Andysaurus είπε:

Μην καθυστερείς το αναπόφευκτο!

Όπως έλεγε και ο Πλάτων ''Κανείς δεν μπορεί να ξεφύγει από το πεπρωμένο του.΄΄

1) Σχεδιο 90ς και επειτα :antekale:

2) Μη συνέχεια στις ιστοριες :antekale::antekale::antekale:

3) Φυλαω τον λιγοστό χώρο που μου έμεινε για την πιθανοτητα συνεχισης της SEC. 

Αν μπω και σε αυτη τη σειρα θα πρεπει να πουλησω τους τομους Μπαρκς .Δεν καιγομαι να τους χαρισω στα 120 140κατι που βλεπω πιανει η πληρης σειρα αυτη τη στιγμη. Αν φτασουμε καποια στιγμη στο μελλον στα γελοια νουμερα τυπου Ροσα ευχαριστως να τα δωσω :mafia:

 

28 λεπτά πριν, karolos79 είπε:

Είχες περάσει τις πρώτες ημέρες κυκλοφορίας; Αν ναι, πόσους τόμους υπολογίζεις να πουλήθηκαν; 

 

Οχι δεν περασα καθοτι δεν αγοραζω κατι απο περιπτερα.

Αν εκανα μια εικασια με βαση τη διπλανη στοιβα(και με βαση ποσα πρωτα τευχη ειχε η SEC) θα ελεγα εφεραν 10-12 τευχη 

 

 

Τη συμμετοχη μου στο θεμα να τη θεωρεις δεδομένη ειτε αγορασω μηδεν τομους ειτε 3-4 που κρυφοκοιταω :D

 

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  537
  • Reputation:   5631
  • Achievement Points:  540
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2051 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

51 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

Τη συμμετοχη μου στο θεμα να τη θεωρεις δεδομένη ειτε αγορασω μηδεν τομους ειτε 3-4 που κρυφοκοιταω :D

 

Υποψιάζομαι κάποιες από τις επιλογές σου είναι οι τόμοι #3, 6, 19, 24, 28. :D

Επεξεργασία από karolos79
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1541
  • Reputation:   13781
  • Achievement Points:  1816
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1254 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

15 λεπτά πριν, karolos79 είπε:

Υποψιάζομαι κάποιες από τις επιλογές σου είναι οι τόμοι #3, 6, 19, 24, 28. :D

Το 28 η αληθεια ειναι οτι δεν το χα δωσει καν σημασια. Τευχη 68-77 ? Sign me in !

 

To 19 πιθανώς ναι καθοτι η Μπλακ Κατ ειναι γκαβλιαρα γατα ;) Eιδικα αμα το εξωφυλλο ειναι αυτο που του αναλογει :rabbit:

Τα αλλα 3 που ειπες δε νομιζω.

Το 40 με τον Χομπγκομπλιν εχω μπανισει. Θα δουμε, αργουνε πολύ αυτα τα νουμερα.

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5271
  • Reputation:   56289
  • Achievement Points:  5443
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Κάνε μια χάρη στον εαυτό σου και πάρε όλα του McFarlane. Το Νο.2 πρέπει να είναι σίγουρη αγορά για σένα. Άκουσε με και δεν θα μετανοιώσεις.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4204
  • Reputation:   32955
  • Achievement Points:  4383
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2880 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Πριν από 1 ώρα, ManaLeak13 είπε:

Το 28 η αληθεια ειναι οτι δεν το χα δωσει καν σημασια. Τευχη 68-77 ? Sign me in !

 

To 19 πιθανώς ναι καθοτι η Μπλακ Κατ ειναι γκαβλιαρα γατα ;) Eιδικα αμα το εξωφυλλο ειναι αυτο που του αναλογει :rabbit:

Τα αλλα 3 που ειπες δε νομιζω.

Το 40 με τον Χομπγκομπλιν εχω μπανισει. Θα δουμε, αργουνε πολύ αυτα τα νουμερα.

 

Ό,τι είναι 70΄s και 80΄s χτύπα τα.
Και για αρχή μην κάνεις το λάθος και προσπεράσεις τον τόμο #6.
Θα τον ψάχνεις μετά και δεν θα τον βρίσκεις.
O θάνατος της Ντε Γουλφ δεν είναι τυχαία στις περισσότερες λίστες με τις top10 ιστορίες του Spider-Man :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33361
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  537
  • Reputation:   5631
  • Achievement Points:  540
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2051 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

20 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Το 28 η αληθεια ειναι οτι δεν το χα δωσει καν σημασια. Τευχη 68-77 ? Sign me in !

 

To 19 πιθανώς ναι καθοτι η Μπλακ Κατ ειναι γκαβλιαρα γατα ;) Eιδικα αμα το εξωφυλλο ειναι αυτο που του αναλογει :rabbit:

Τα αλλα 3 που ειπες δε νομιζω.

Το 40 με τον Χομπγκομπλιν εχω μπανισει. Θα δουμε, αργουνε πολύ αυτα τα νουμερα.

 

 

Θα συμφωνήσω με constantinople για ο,τι έχει σχέδιο από Todd McFarlane σε Amazing Spider-Man και Spider-Man ξεκινώντας από τον 2ο τόμο. Επίσης δεν χάνεται ο 3ος τόμος που αναμένεται να έχει 9 τεύχη!! και την επιστροφή της καυτής Gwen Stacy. ;)

Τώρα αν έχεις προτίμηση μόνο στις μελαχρινές πάω πάσο...:D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25886
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  229
  • Reputation:   2412
  • Achievement Points:  248
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Διάβασε κανείς τα πρώτα δύο τομάκια?

Τα έχω αφήσει στην άκρη προς το παρόν γιατί έχω πιάσει κάτι graphic novels του Superman και δεν θέλω να το σπάσω στην μέση.

Πως είναι από επιμέλεια?

Έχει τόσα ορθογραφικά λάθη ή παλεύεται? 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5271
  • Reputation:   56289
  • Achievement Points:  5443
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Εγώ στον τόμο Νο.2 τον έκανα μόνο οφθαλμόλουτρο τα σχέδια του McFarlane. Που μυαλό να διαβάσω τα γράμματα! :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  379
  • Reputation:   3289
  • Achievement Points:  384
  • Days Won:  12
  • With Us For:  937 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Πριν από 1 ώρα, Andysaurus είπε:

Διάβασε κανείς τα πρώτα δύο τομάκια?

Τα έχω αφήσει στην άκρη προς το παρόν γιατί έχω πιάσει κάτι graphic novels του Superman και δεν θέλω να το σπάσω στην μέση.

Πως είναι από επιμέλεια?

Έχει τόσα ορθογραφικά λάθη ή παλεύεται? 

Στο πρώτο τόμο μια χαρά παλεύεται , κάτι ορθογραφικά βρήκα αλλά οκ αν και δεν θα έπρεπε να υπάρχουν τα προσπερνάς και η ιστορία είναι σούπερ .

Στο δεύτερο δεν το έχω πιάσει στα χέρια μου καθότι θα πάω σε λογική περιπτέρου και ακόμα δεν έχει βγει αλλά κερδίζει κάποιον για το σχέδιο του διότι όπως έχω πει επανειλημμένως σε άλλα ποστ μου η ιστορία είναι μέτρια .

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5271
  • Reputation:   56289
  • Achievement Points:  5443
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Γούστα είναι αυτά. Εγώ θυμάμαι όταν το έβγαλε ο Μαμούθ που μου άρεσε πολύ η ιστορία!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  379
  • Reputation:   3289
  • Achievement Points:  384
  • Days Won:  12
  • With Us For:  937 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Μόλις τώρα, constantinople είπε:

Γούστα είναι αυτά. Εγώ θυμάμαι όταν το έβγαλε ο Μαμούθ που μου άρεσε πολύ η ιστορία!

Ναι και εγώ τότε τη είχα βρει απίστευτη αλλά διαβάζοντας την ξανά μετά από χρόνια ναι μεν την απόλαυσα ξανά αλλά είναι μέτρια σαν ιστορία στη τελική . 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30583
  • Group:  Members
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  2376
  • Reputation:   17725
  • Achievement Points:  2593
  • Days Won:  33
  • With Us For:  3433 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σήμερα μετά χαράς είδα ότι το πρωί έπαιξε το γνωστο διαφημιστικό σποτάκι απο την συχνότητα του ΜΕΓΚΑ..

Για να δούμε,έμαθαν απο τα λάθη τούς;;....:thinking: 

Επεξεργασία από albert
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25886
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  229
  • Reputation:   2412
  • Achievement Points:  248
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Η αλήθεια είναι ότι η ιστορία δεν είναι κάτι τρομερό αλλά το σχέδιο είναι ανεπανάληπτο. 

Ουσιαστικά είναι η ιστορία που με μύησε στα comics. Το πρώτο comic που μου είχαν πάρει στο χωρίο ήταν από αυτή την ιστορία στο άνθρωπος αράχνη και είχα πάθει πλάκα με το σχέδιο, με τους ιστούς, με τις λεπτομέρειες!

Βέβαια ηταν πολύ προχωρημένο το όλο νόημα, με δαίμονες κτλ για την ηλικία μου αλλά κάτι καλό έγινε τότε! 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  592
  • Reputation:   4250
  • Achievement Points:  635
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2866 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Εγώ έχω πάρει μόνο τον 1ο τόμο και περιμένω τον 2ο αλλά τον κρατάω να το διαβάσω όλο μαζί με τον τόμο 5. Καλά δεν κάνω ρε παιδιά; Ή στέκεται και έτσι ο 1ος τόμος; Είδα μόνο κάποιες πρώτες σελίδες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  379
  • Reputation:   3289
  • Achievement Points:  384
  • Days Won:  12
  • With Us For:  937 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

27 λεπτά πριν, rolandofshire είπε:

Εγώ έχω πάρει μόνο τον 1ο τόμο και περιμένω τον 2ο αλλά τον κρατάω να το διαβάσω όλο μαζί με τον τόμο 5. Καλά δεν κάνω ρε παιδιά; Ή στέκεται και έτσι ο 1ος τόμος; Είδα μόνο κάποιες πρώτες σελίδες.

Είναι θέμα προτίμησης . Σκέψου το σαν να παίρνεις ένα κόμιξ σε τεύχη μήνα με το μήνα . Αν είσαι από αυτούς περιμένουν μερικούς μήνες για να συμπληρωθεί η ιστορία ή έστω ένα μέρος της για να το διαβάσεις ε τότε και εδώ θα κάνεις το ίδιο αλλιώς διάβασε το και περίμενε τον επόμενο τόμο :)

Δεν υπάρχει βασικά καλά ή όχι καλά σε αυτή τη φάση είναι εντελώς θέμα δικό σου στο τι θες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32676
  • Group:  Members
  • Topic Count:  51
  • Content Count:  722
  • Reputation:   5686
  • Achievement Points:  772
  • Days Won:  8
  • With Us For:  2254 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

 

Νέο βίντεο με σχολιασμό της συλλογής.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.