Μετάβαση στο περιεχόμενο

AthensCon 2019


mr-d

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4526 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

54 λεπτά πριν, germanicus είπε:

ο μόνος από τον οποίο δεν μπόρεσα να πάρω υπογραφή στο Αθενσκον τόσα χρόνια ήταν ο Τριβιζάς :) Διότι γινόταν της αποκείνης :) Με όλους τους άλλους, δεν είχα με κανέναν πρόβλημα. Μπορεί σε κάποιες φάσεις να είπα για κάποιον "έλα μωρέ, θα πάω μετά" και μετά να είχε πάει να φάει, αλλά πήγα αργότερα και τον πέτυχα :) Και φυσικά, όσοι είναι σεναριογράφοι, σπανίως να έχουν ουρά, αφού δεν χρειάζεται να σκιτσάρουν :) 

 

σε αυτούς που ήταν σε τραπεζάκι την έχω πατήσει μόνο :) (όχι τους επίσημους δλδ) και όχι με Έλληνα :) αλλά με έναν ξένο που δεν ήταν "επίσημος καλεσμένος" αλλά ήταν σε τραπεζάκι μαζί με τους Έλληνες δημιουργούς :) 

 

:cheers5: 

Εδω υπαρχει ομως μια ιδιαιτεροτητα. Οριο υπογραφων ανα ατομο. Και στης Θεσσαλονικης υπηρχε, στον Ροσα. Αλλά υπηρξε οργανωση, ενημερωση. Παιρνεις χαρτακι, ειδοποιεισαι στο κινητο, κτλ. Δε γινεται να θελουμε να οργανωσουμε το προγραμμα μας και να μη ξερουμε τι θα ισχυσει και πότε. Συγνωμη, στο εξωτερικο ετσι γινεται?

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Σε τι σε επηρεάζει τόσο πολύ το όριο υπογραφών; Το έχουν θεσπίσει γιατί είναι μεγάλο όνομα, μην σου δώσει τζάμπα υπογραφές σε όλο το run του στo X-Men που λέει ο λόγος, αλλά κι ακριβώς επειδή είναι γνωστός, μην ξημεροβραδιάζεται να υπογράφει 10-10 στον καθένα. Γενικά όντως στους πάγκους τους είναι οι καλεσμένοι όλη την ημέρα πλην των ωρών που έχουν εργαστήρια/παρουσιάσεις κλπ. Και στην Θεσσαλονίκη δεν νομίζω ότι υπήρχε άλλοτε τέτοια οργάνωση, απλά ο Ρόσα είναι τεράστιο όνομα στην Ελλάδα που οι περισσότεροι διαβάζουν ή διάβαζαν Disney. Οποιοσδήποτε έχει ακουμπήσει ποτέ κόμικ σε κάποια ηλικία, θα γνωρίζει τον Βίο και την Πολιτεία του Σκρουτζ πχ. Σωστά προέβλεψαν λοιπόν ότι θα γινόταν της μουρλής και έβαλαν νουμεράκια. Όντως, θα ήταν πιο επαγγελματικό να γινόταν με νούμερα, δεν λέω, αλλά μην σκας κιόλας. Δες απλά τι ώρες έχει εργαστήρια και panels ο καθένας και υπολόγισε να μην πας τότε απλά. Τώρα οκ δεν ξέρω τι γίνεται αν πας κάποια μέρα με το που ανοίξουν στις 10:30, ή στις 21:30 μισή ώρα πριν το κλείσιμο. Μπορεί να μην έχουν έρθει ή να έχουν φύγει αντίστοιχα. Το πρώτο φοβάμαι εγώ γιατί θα παώ Σάββατο πρωί να προλάβω τα exclusive Funko Pop.

  • Like 1
  • Λύπη 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

σιγά μην έχει τον κόσμο που είχε ο Ρόσα :) το όριο υπογραφών έχει ξαναϋπάρξει και με άλλους. Ούτε στο εξωτερικό υπάρχουν νουμεράκια. Υπάρχει και εκεί όριο με τις υπογραφές. Και λογικά, άμα περίμεναν ότι θα σκάσουν στρατιές με Uncanny X-Men #94, Giant Size X-Men #1, 129-138, 141-142, 248, 266 ή οτιδήποτε με τον Wolverine στο εξώφυλλο, θα υπήρχε και θέμα πληρωμής :) 

 

Ο Claremont θα βαράει μύγες όπως ακριβώς βάραγε μύγες και ο Peter David :) 

 

και ειρήσθω εν παρόδω. Εξ'όσων γνωρίζω, οι ξένοι που έρχονται Θεσσαλονίκη, καραλατρεύουν το σκηνικό εκείθε, διότι τους έχουν στο πάρα πολύ χαλαρό. "θες να κάτσεις στο τραπεζάκι? κάτσε. δεν θες? τράβα βολτίτσα. χαλλλλλαρά. η ζωή είναι μικρή. πόσες ζάχαρες στο φραπεδάκι είπαμε?" :) και τους ξαφνιάζει πολύ αυτό το "είσαι άνθρωπος, δεν είσαι δούλος μας και δεν σκοπεύουμε να σε ξεζουμίσουμε". και το λένε και στους φίλους τους μετά, δημιουργούνται καλές εντυπώσεις για αυτό το convention σε εκείνο το backwater της Ευρώπης που έχει μεν ιστορία αλλά είναι μπατίρηδες, και κάπως έτσι έρχονται εντυπωσιακά ονόματα :) 

 

:cheers5: 

  • Like 3
  • Ευχαριστώ 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5248
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

 

  • Like 5
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Για τα ματάκια του Χρηστάκη του Κλαρεμόντου έβγαλα το φτυάρι και το έριξα στο σκάψιμο :) βρήκα 2-3-4-14 που θέλω να μουτζουρώσει το εξώφυλλο, βρήκα και κανά 2 ακόμα από την εποχή που ήμουνα νέος και προτού γεράσω :D 

 

IMG_20191129_152847.jpg

 

ζγκοζμάραμ πάντως. Θα μπορούσα να είχα πάει του ΝτιΜατέις το μπουκέτο στο πορτοκαλοκέφαλο (το έχει αυτό το χρώμα στο κεφάλι με φαίνεται...). :) ω γουελ. Θα πάω κάποτε τα 2 πάνω δεξιά γωνιακά (και καναδυοτριαδεκατεσσερα ακόμα) στον μουσάτο προτού ψοφήσω και το σύμπαν θα έρθει στα ίσα του :) 

 

:cheers5: 

  • Like 13
  • Respect 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Το ξέρεις πως έχει μέχρι πέντε υπογραφές για τον Claremont, έτσι; :)

 

  • Like 4
  • Αστείο 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

40 min ago , GreekComicFan said:

Το ξέρεις πως έχει μέχρι πέντε υπογραφές για τον Claremont, έτσι;

 

Ακου να δεις. Θα παει στην ουρα θα παρει 5 υπογραφες. Μετα θα παει να κρυφτει στους τουλαετες, θα αλλαξει μπλουζα, θα βαλει μια περουκα (ή οτι αλλο χρειαστει) και θα ξαναπαει στην ουρα για αλλες 5 υπογραφες. Θα επαναλαβει οσες φορες χρειαστει.  Εγω θα σας μαθαινω τα κοπλπα βρε που δεν πηγαινω εκει βρε? :PPP:

  • Like 3
  • Αστείο 2
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Θα βάλω το γατί άμα είναι :D:D:D κι άμα δεν φτάσει, θα αρχίσω να βρίσκω γνωστούς και να τους χώνω! :lol: 

 

σοβαρά μιλώντας πάντως, διστάζω λίγο να τον βάλω να μου "μουτζουρώσει" πράγματα όπως το 142 ή το 137... Έχουμε απόψεις πάνω σε αυτό το θέμα? 

 

Προσωπικά λχ το 153 είναι από τα πλέον αγαπημένα μου X-Men (παραμύθι Kitty-Colossus) Η τιμή του δεν είναι "απαγορευτική" όχι ότι είναι και φτηνό :) σίγουρα όμως δεν είναι 266 (πρώτο Gambit) :) Θέλω λοιπόν τζίφρα στο 153 και δεν με νοιάζει. Στο 142 όμως (Future Past 2) που και το αγαπάω αλλά και κάνει τζιζ η τιμούλα του, να τον βάλω να τζιφράρει στο εξώφυλλο? Ή θα είναι "μουτζούρα". O LLoyd λχ ήταν μια μουτζούρα αυτό που έκανε πάνω στα Vendetta.... Απόψεις? @The_Sandman ? @Lord Makro ? Οιοσδήποτε? :) 

 

:cheers5: 

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33695
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  59
  • Reputation:   255
  • Achievement Points:  59
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Εγώ πρωσοπικα σας ζηλεύω που έχετε ορίτζιναλ κλασικά τεύχη για υπογραφή.Στον Claremont θα πάω απλά το Dark Phoenix από Οξύ που πήρα για την περίσταση.

Από την άλλη,για Gibbons έχω το Absolute edition,αν φιλοτημηθει και κάνει κάνα σχεδίακι Roarsach μεσα...

Και καλώς εχοντων των πραγμάτων θα είμαι και στο πάνελ...

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

................................... δεν έβγαλα τίποτα για Gibbons...........

 

είπαμε. ζγκοζμάραμ......................................

 

ουφ

 

:cheers5: 

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94405
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Εγώ να ρωτήσω κάτι? Το Gotham by gaslight τι σχέση έχει με του καλεσμένους του Athenscon? :thinking:

 

 

:beer:

  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5248
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

Γιατί το Batman vs Judge Dredd έχει;

Παρεμπιπτόντως εγώ θα είμαι ενεργός αύριο κατά την διάρκεια του Convention. Δεν ξέρω αν θα είστε και εσείς. Ωραία θα ήταν μιας και είστε πιο έμπειροι από εμένα και θα μπορούσατε να με καθοδηγήσετε:lol:

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

18 min ago , Indian said:

Εγώ να ρωτήσω κάτι? Το Gotham by gaslight τι σχέση έχει με του καλεσμένους του Athenscon? :thinking:

 

 

:beer:


καμία. ποζεριάζω :)  δεν είναι προφανές από τη φρασεολογία και το στυλ μου? :) όπως είπα, βρήκα αυτά που έψαχνα, αλλά βρήκα και κάποια άλλα. 

 

:cheers5: 

  • Like 1
  • Αστείο 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

2 ώρες πριν, albertus magnus είπε:

 

Ακου να δεις. Θα παει στην ουρα θα παρει 5 υπογραφες. Μετα θα παει να κρυφτει στους τουλαετες, θα αλλαξει μπλουζα, θα βαλει μια περουκα (ή οτι αλλο χρειαστει) και θα ξαναπαει στην ουρα για αλλες 5 υπογραφες. Θα επαναλαβει οσες φορες χρειαστει.  Εγω θα σας μαθαινω τα κοπλπα βρε που δεν πηγαινω εκει βρε? :PPP:

Δεν έχεις δει τον Θείο έτσι; Δεν καμουφλάρεται. :D

31 λεπτά πριν, germanicus είπε:

Θα βάλω το γατί άμα είναι :D:D:D κι άμα δεν φτάσει, θα αρχίσω να βρίσκω γνωστούς και να τους χώνω! :lol: 

 

σοβαρά μιλώντας πάντως, διστάζω λίγο να τον βάλω να μου "μουτζουρώσει" πράγματα όπως το 142 ή το 137... Έχουμε απόψεις πάνω σε αυτό το θέμα? 

 

Προσωπικά λχ το 153 είναι από τα πλέον αγαπημένα μου X-Men (παραμύθι Kitty-Colossus) Η τιμή του δεν είναι "απαγορευτική" όχι ότι είναι και φτηνό :) σίγουρα όμως δεν είναι 266 (πρώτο Gambit) :) Θέλω λοιπόν τζίφρα στο 153 και δεν με νοιάζει. Στο 142 όμως (Future Past 2) που και το αγαπάω αλλά και κάνει τζιζ η τιμούλα του, να τον βάλω να τζιφράρει στο εξώφυλλο? Ή θα είναι "μουτζούρα". O LLoyd λχ ήταν μια μουτζούρα αυτό που έκανε πάνω στα Vendetta.... Απόψεις? @The_Sandman ? @Lord Makro ? Οιοσδήποτε? :) 

 

:cheers5: 

Βάλε τον να το κάνει μέσα στις σελίδες στα κενά. :)

 

Επεξεργασία από GreekComicFan
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

same difference. Δεν με νοιάζει για την τέχνη του εξώφυλλου και αν καταστρέφεται. Στα μάτια μου, θα φέρνει πάντα την ανάμνηση του τι είδα να συμβαίνει μπροστά μου και προφανώς προτιμώ να το βλέπω, παρά να ξέρω ότι είναι μέσα :) Απλώς, αναγνωρίζω ότι πέραν του τι σημαίνει το κόμικ αυτό καθαυτό για εμένα, είναι και ένα λίγο πιο ακριβό κομμάτι. Διστάζω λοιπόν να το χειριστώ με "βάναυσο" τρόπο. 

Θυμάμαι και μια κουβέντα που είχα κάποτε με τον Βασιλομπίλλαρο, ο οποίος έχει πάρει δύσκολες τζίφρες σε δύσκολα κομμάτια μέσα στα χρόνια... Γι'αυτό και ζήτησα την άποψή του. Προφανώς θα μου πει "όρμα θείο".... Αλλά θέλω να το ακούσω πρώτα :) Αυτό το "πήδα! πήδα! πήδα!" όταν είσαι στη γέφυρα του Iσθμού δεμένος και έτοιμος για bungee. :lol: 

 

:cheers5: 

 

  • Like 3
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94405
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

56 λεπτά πριν, germanicus είπε:

καμία. ποζεριάζω :)  δεν είναι προφανές από τη φρασεολογία και το στυλ μου? :) όπως είπα, βρήκα αυτά που έψαχνα, αλλά βρήκα και κάποια άλλα. 

 

Είπα κι εγώ. Με ψάρωσες! :lol: 

 

 

:beer:

  • Αστείο 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4670
  • Reputation:   26343
  • Achievement Points:  4704
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

@germanicus Άσε... τα ίδια κι εγώ, έβγαζα τεύχη X-MEN χθες στην άκρη και δεν ήξερα τι να κρατήσω. Εκεί γύρω στα 10 άφησα για 2 επισκέψεις.

 

Για τις υπογραφές προβληματίζομαι κι εγώ. Στο 137 δεν μου πάει η καρδιά να το "μουτζουρώσει", θα του πω να τζιφράρει στην πρώτη σελίδα μέσα. Το 142 που το πήρα κι εγώ μαζί, σκέφτομαι να του πω να κάνει στο εξώφυλλο έχει δεξιά λίγο χώρο κάτω από την ακτίνα που ρίχνει ο φρουρός. Το 141 δεν το έφερα μαζί, όπως είπα, τι να πρωτοδιαλέξει κανείς!

 

Επεξεργασία από Lord Makro
  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

@Lord Makro  με το μπλάμπλα τώρα μου έχει ανοίξει η όρεξη να κορνιζάρω ότι του δώσω να μου τζιφράρει :D τα ξαναέπιασα στα χεράκια μου μετά από αιώνες και ένιωσα κάτιτις μέσα μου :lol: οπότε, ότι θα μου τις βάλει φάτσα κάρτα, θα μου τις βάλει :) αυτό μου το έχω λύσει... μένει να μου λύσω το σε ποια τεύχη :) 

 

θα τον βάλεις να υπογράψει στα πιο ακριβά?

 

:cheers5: 

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4670
  • Reputation:   26343
  • Achievement Points:  4704
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

2 min ago , germanicus said:

 

θα τον βάλεις να υπογράψει στα πιο ακριβά?

 

 

Κοίτα δεν έκανα επιλογή με βάση το πόσο ακριβά είναι αλλά κυρίως διάλεξα τεύχη με ωραία εξώφυλλα που δεν είναι πολύ γεμάτα και έχουν άδειο χώρο. Π.χ. X-MEN 207 με τον Wolverine. Δεν ξέρω αν έκανα καλά βέβαια, αλλά τα key issues είναι τόσα που ήταν αδύνατον να διαλέξω. Από Dark Phoenix Saga έφερα μόνο το 137 που η σημασία που έχει για εμένα δεν περιγράφεται! Από Days of future past πήρα το 142 και όχι το 141 ακριβώς γιατί το δεύτερο είναι πολύ "γεμάτο". Ίσως έπρεπε να φέρω το 109 με την πρώτη εμφάνιση του Weapon Alpha. Τελευταία στιγμή πάντως πήρα το 266 - αυτό πρέπει να υπογραφεί λόγω αξίας. Νομίζω κάπου θα χωρέσει στο εξώφυλλο...

 

  • Like 3
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

επιτέλους! φωτογραφία με το πως είναι το life size t-fighter! Το είχα απορία τόσο καιρό! :) 

από το φβ του Κώστα Φραγκιαδάκη :) (το καλλιτεχνικό του :)

 

 


γουστάρω! :) 

:cheers5: 

 

  • Like 6
  • Ευχαριστώ 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Για υπογραφή :lol: + όσα πάρω, δε θα χω πλάτη μέχρι να φύγω 

img_20191129_231939.jpg

  • Like 5
  • Ευχαριστώ 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4670
  • Reputation:   26343
  • Achievement Points:  4704
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Έχω ενθουσιαστεί πάντως για Claremont αλλά και Gibbons :D

 

Φοβερό το TIE, να δω πώς θα βρω χρόνο να τα χαρώ όλα αυτά...

 

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  187
  • Reputation:   1767
  • Achievement Points:  208
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5757 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Για να πέφτουν βροχή οι φωτό για μας τους πτωχούς της επαρχίας :blush: .

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32378
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  512
  • Reputation:   2768
  • Achievement Points:  512
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2332 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Αξίζει τον κόπο να αναφέρουμε και την εμφάνιση της σεναριογράφου Gail Simone (Batgirl, Wonder Woman, Red Sonja) την Κυριακή στις 17.30

 

Μάλιστα το καλοκαίρι που μας πέρασε διάβαζα το εισαγωγικό της σημείωμα στο δεύτερο omnibus της Batgirl (που κυκλοφόρησε φέτος από την DC με τις ιστορίες της Barbara Gordon μέχρι το 1988).

 

Ευχάριστη έκπληξη η παρουσία της στο AthensCon. :)

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Πολύ καλό το Con αλλά ξεθεωθηκα. Είχα πάει από τις 10:30 το πρωί για τα exclusive funko pop και έλεγα θα τελειώσω και με τις υπογραφές αλλά δεν ήταν κανείς εκεί. Sejic, McLeod ήρθαν χαλαρά κατά τις 11:30 και μέχρι τις 12 είχε ερθει ο Κλερμοντ ο οποίος κατευθείαν μάζεψε απίστευτη ουρά, καθώς και ο Camuncoli, o Freccero, o Kapicic και ο Paul. Ο Paul απατος πήγε λογικο γιατί ζητούσε λεφτά αλλά κι o Kapicic επίσης ξαφνικά ζητούσε 10 ευρώ για υπογραφή + φώτο χωρίς προηγούμενη ανακοίνωση. Ξενέρωσα αλλά τα έδωσα. Λίγη ώρα μετά ήρθε και η Simone και ο Gibbons ο οποίος επίσης μάζεψε ουρά πολύ γρήγορα. Οι ουρές σε Gibbons, Claremont παλεύονταν αλλά ο Freccero παιδιά μαρτύριο. Έκανε κάτι ζωγραφιές με νερομπογιές σε όσους ήθελαν και πραγματικά έπαιρνε 20 λεπτά για την καθεμία. Αν τυχαίνες δηλαδή σε 3 μπροστά σου που θελαν σχέδιο περίμενες και 1 ώρα. Είχα και 2 ασηκωτες τσάντες μια για υπογραφές και μια για αγορές οπότε η ορθοστασία με διέλυσε λίγο. Πάντως άξιζε και ήταν πολύ ωραίο το κλίμα. 

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5248
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

Θα συμφωνήσω με τον @Tsaklas  ήταν καλή εμπειρία αλλά πραγματικά εξουθενωτική. Στον Claremont που η ουρά "παλεύονταν" έκατσα πάνω από ώρα μιας και όλοι μπροστά μου έστησαν συζήτηση μαζί του. Δεν τους κατηγορώ, αλλά αυτό μου κόστισε το Spotlight του McLeod. Από τον Freccero δεν πήρα καν μιας και έφυγε όταν τελείωσα με τους υπόλοιπους. Σκόνταψα όμως πάνω του στην ουρά για τα hot dog οπότε κάτι είναι και αυτό.:lol: Ο Gibbons ήταν κατά την γνώμη μου το highlight, συμπαθεστατος και πολύ ευγενικός, παρακολούθησα και την ομιλία του.:) Όσο για τον Kapicic που ήθελε 10€ σκέφτηκα να μην πάρω. Ελπίζω να μην τραβάω τα μαλλιά μου αργότερα. Γενικά καλή εμπειρία ειδικά για πρώτο Con.

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Πήγα λίγο στο φτερό σήμερα. Ίσα για να δω το πάνελ για το Τρεις (που δεν με απογοήτευσε :) ). Είδα πολλούς αλλά από λίγο έως ελάχιστο.... :( ω γουελ. Ες αύριον. Όχι ότι περιμένω κάτι καλύτερο σε αυτό. Τώρα... πως ακριβώς μου έφυγαν 100 περίπου γιούργια ενώ πήγα στο φτερό........................... περισσότερα από πέρυσι. ήδη.... ουφ...................

 

Εν πάση περιπτώσει. Της αποκείνης στον Κλαρεμόντο. Δεν το περίμενα. Δεν στεναχωρήθηκα όμως. Ας γίνει και σε κάποιον από τα υπερηρωικά λίγο της αποκείνης ρε συ φίλε :) Από την τελείως ανάποδη, αυτή εδώ είναι μια φορά που πραγματικά θέλω να πάω κάτι για υπογραφή (γι'αυτό και έκατσα να ξεθάψω πράγματα). Προφανώς δεν είμαι εξωγήινος. Και ήθελαν κι άλλοι το ίδιο πράγμα :) Ενώ σε άλλους, που δεν καιγόμουν εγώ, δεν καίγονταν και οι άλλοι. Anyhow. Θα στηθώ αύριο. C'est la vie. Χρήστος Κλαρεμόντος ρε συ. νταξ. αξίζει :) 


Λεπόν. Να σας επιστήσω την προσοχή στο Sons of Chaos. Δεν το έχω διαβάσει. Δεν ξέρω άμα είναι καλό ή κακό. Τι ξέρω? Διαδραματίζεται στην Ελληνική Επανάσταση. Έχει αξιοπρεπές σκιτσάκι όπως το είδα στα πεταχτά. Είναι έκδοση IDW (πόσο μάπα να είναι?................ δεν είναι καμία εταιρία εγγύηση για κάτι, αλλά νταξ. βελτιώνει τις πιθανότητες το να είναι μια επώνυμη). Και ενώ στο bookdepo κάνει αυτή τη στιγμή 31,62 από αρχική 45, στο Athenscon το δίνει ο σεναριογράφος 25 γιούργια. Είναι τούμπανο, σκληρόδετο, 192 σελίδες. Μεγαλύτερο από ένα BD (ρίχνω και φώτο). Οπότε. Δεν σας λέω πάρτε το. Σας λέω "τσεκάρετέ το". Εκεί είναι, σκαλίστε το και αποφασίστε μόνοι σας :) Απλώς μην το προσπεράσετε (έχει τόσα καλούδια τριγύρω, που άνετα μπορεί να σας ξεφύγει). Το περίπτερό τους είναι στην πρώτη γραμμή μετά τους δημιουργούς, με πλάτη σε αυτούς, τέρμα στην άκρη από τη μεριά του Claremont. Είναι και ο σεναριογράφος εκεί για να πείτε 2 κουβέντες και για να σας κάνει αφιέρωση. :) Προσωπικά, έχω δώσει λεφτά για ΤΟΣΕΣ Μ@!@+!3ς μέσα στα χρόνια... μια πάνω, μια κάτω.... :lol: 

 

IMG_20191130_203612.jpg IMG_20191130_203618.jpg

 

2 φώτο στα πεταχτά. Μια το εντυπωσιακότατο T-fighter που θα πρέπει να παλέψετε για να βγάλετε μόνοι σας φώτο :D Και μια από επάνω.

 

IMG_20191130_172839.jpg IMG_20191130_172801.jpg

 

Και επειδή υπάρχουν και ρουφιάνοι τριγύρω, ύπουλη φώτο που μου τράβηξε η κουμπάρα μου από ψηλά, ενώ συνομιλώ με ύποπτες φάτσες του φόρουμ :) 

 

78850668_419727062269957_4817182461031088128_n.jpg

 

μην κάνετε δημόσια ανασκαφές στη μύτη. δεν ξέρετε ποιος φούστης σας τραβάει :D gdpr και @@ καλαβρέζικα :D 

 

:cheers5: 

  • Like 13
  • Ευχαριστώ 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32935
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  46
  • Reputation:   327
  • Achievement Points:  47
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2136 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Απο οτι καταλαβαίνω έγινε...πανικούλης με τα προγραμματισμενα signings στα περιπτερα των εκδοτών...Εγω που δεν καταφερα να πάω σήμερα και θα πεταχτώ αυριο παίζει να βρω κανένα ασπρομαυρο exclusive X-men της Jemma ή ηταν όντως πολυ περιορισμένος ο αριθμός αντιτύπων? Επίσης πήρε κανεις το "Φεστιβαλ" των Γούση-Ζαχαρη-Πανταζή να μας πει μια εντύπωση? Ελεγα να το τσιμπήσω για υπογραφή κιολας αλλά τώρα που έχασα το signing το ξανασκέφτομαι! Όποια ενημέρωση ευπρόσδεκτη! :thanks:

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5248
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

7 λεπτά πριν, Athan Ex είπε:

Εγω που δεν καταφερα να πάω σήμερα και θα πεταχτώ αυριο παίζει να βρω κανένα ασπρομαυρο exclusive X-men της Jemma ή ηταν όντως πολυ περιορισμένος ο αριθμός αντιτύπων? 

Σήμερα είχε αρκετά αντίτυπα και λογικά θα κάνουν και re-stock αύριο. Επίσης αν δεν το βρεις στο περίπτερο της Jemma, το πουλάνε νομίζω και στο Comicworld και στο Booth του AthensCon.

  • Like 2
  • Ευχαριστώ 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33695
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  59
  • Reputation:   255
  • Achievement Points:  59
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Ωχ,έχω χάσει επεισόδια,ποιο exlusive λέτε?Δεν είδα κανέναν να του πηγαίνει κάτι τέτοιο,ούτε το είχε στα κόμικς για αγορά δίπλα του...Εγώ σήμερα το απόγευμα πήγα.

Παρακολούθηση το (εξαιρετικό) πάνελ του Gibbons,ύστερα στις υπογραφές που έγινε κυριολεκτικα της μουρλης από κοσμο,του πήγα το Absolute Watchmen και το Watching the Watchmen.

Είχα και άλλα στο σπίτι όπως π.χ. το Superman που έχει σχεδιάσει αλλά είπα να πάω μόνο αυτά και ευτυχώς δηλαδή γιατί ξεθεωθηκα και μόνο με αυτά τόση ώρα στις ουρες.

Ο Claremont δεν ήταν εκεί οπότε περίμενα κάνα εικοσαλεπτο,έκανα μια βόλτα και όταν ξαναηρθα,ξανά ΤΗΣ ΜΟΥΡΛΗΣ ( Dark Phoenix από Οξύ και ναι,του πήγα και το X women!)

Νομίζω πως το άξιζε πάρα την απίστευτη ταλαιπωρία.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.