Μετάβαση στο περιεχόμενο

αγορά comics μέσω internet [ γνωρίζετε sites? ]


hara75gr

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  1411
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  16
  • Reputation:   3
  • Achievement Points:  16
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6279 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Ξέρετε κάποια καλά και αξιόπιστα sites για αγορά comics στο internet?Ψάχνω περισσότερο για Dark Horse και Vertigo.(κατά προτίμηση τα sites να είναι στα αγγλικά και οι τιμές να είναι euros).Ευχαριστώ!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  218
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  431
  • Reputation:   295
  • Achievement Points:  431
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6377 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

1.www.eastcoastcomics.com
2.www.milehighcomics.com

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1411
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  16
  • Reputation:   3
  • Achievement Points:  16
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6279 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Ευχαριστώ πολύ NickDeli αλλά αυτά τα sites είναι από Αμερική(που σημαίνει πολλά μεταφορικά) και οι τιμές είναι σε dollars.Θα προτιμούσα κάτι από Ευρώπη αν είναι δυνατόν με τιμές σε euros και τα comics να είναι καινούργια(όχι μεταχειρισμένα).

Επεξεργασία από harris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190276
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Με τις τωρινές ισοτιμίες δολλαρίου-ευρώ, και λαμβάνωντας υπ'όψιν ότι τα αμερικάνικα πωλούνται σε μεγαλύτερη της ονομαστικής αξίας στην Ευρώπη, δεν το αποκλείω να σου έρχεται μια η άλλη (αν όχι φτηνότερα) από Αμερική (μου έχει συμβεί με αγορές από amazon.com σε αντιδιαστολή με amazon.co.uk). Το milehigh τα πουλάει και καινούργια.

 

Προσωπικά, τα ελάχιστα που έχω πάρει, τα τσίμπησα μέσω αμερικάνικου e-bay (όπου αγοράζεις στην καλύτερη δυνατή τιμή). Και όλα μιντάκια, με σακουλάκι, χαρτονάκι κλπ...

 

Από κει και πέρα τώρα, ίσως κάποιο άλλο μέλος που κάνει αγορές από εξωτερικό να έχει κάποια δική του/της πρόταση.

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1619
  • Content Count:  5057
  • Reputation:   34590
  • Achievement Points:  5065
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6189 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Κι εγώ προτείνω Αμερική. ΠΟΛΥ φθηνότερα προιόντα (με τη συμφέρουσα για μας ισοτιμία ευρώ-δολλαρίου), μεγαλύτερη ποικιλία και φθηνότερα ταχυδρομικά - μάλιστα αν ψωνίσεις βιβλία 100 $ και πάνω από milehighcomics.com ή mycomicshop.com δεν σε χρεώνουν και ταχυδρομικά !!!

Επεξεργασία από ramirez
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1411
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  16
  • Reputation:   3
  • Achievement Points:  16
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6279 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Τελικά με πείσατε και παράγγειλα από mycomicshop που έχει σχεδόν τα πάντα, thanks!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  733
  • Reputation:   2457
  • Achievement Points:  737
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6415 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

για αγορες απο αμερικη παιζει τελωνειο στα βιβλια; κατι διαβαζα προσφατα στην Ελευθεροτυπια οτι για αγορες πανω απο 100€ ολα τα προϊοντα (βιβλια, CDs κλπ) περνουν τελωνειο.

 

ειχα μια αγορα απο αμερικη αυτη την εβδομαδα (r/c car) και με εσφαξαν στο τελωνειο (+26% στην αρχικη τιμη)... αποτελεσμα; μου βγηκε τελικα πιο ακριβο απο αν το επαιρνα απο EU!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  218
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  431
  • Reputation:   295
  • Achievement Points:  431
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6377 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Έχω την εντύπωση,ότι μπορείς να ζητήσεις από τον πωλητή να δηλώσει πως το αντικείμενο είναι GIFT και να γλυτώσεις τα έξοδα του τελωνείου...Μια άλλη λύση είναι,να ζητήσεις από τον πωλητή να αναγράψει μικρότερη αξία από την πραγματική,οπότε και πάλι γλυτώνεις ένα άλφα ποσό.Απαραίτητη προϋπόθεση,να τον εμπιστεύεσαι,γιατί αν χαθεί το αντικείμενο ή οτιδήποτε,και έχει αναγράψει π.χ. 30 ευρώ αξία αντί για 300,θα μπλέξεις για να πάρεις πίσω τα χρήματα/ασφάλεια...Τέλος,για όσους ενδιαφέρονται,τα έξοδα τελωνείου είναι το 22% της συνολικής αξίας του προιόντος (συνολικη αξια = αξια αγορας + μεταφορικα + ασφαλιση)...Νομίζω ότι κάτω από 60 ευρώ,δεν πληρώνεις τελωνείο...

Κάποτε το είχα ψάξει το θέμα,αλλά πλέον δεν ασχολούμαι...Ευρώπη μπορείς να βρείς σχεδόν τα πάντα,γιατί να μπλέξεις με τελωνεία? :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  4066
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  8
  • Reputation:   0
  • Achievement Points:  8
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6025 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Παιδιά εγώ ψώνισα άπειρα πράγματα από το Internet και ποτέ δε πλήρωσα τελωνείο! Φυσικά ποτέ δε ξεπέρασα το ποσό των 50 ευρώ αν ισχύει ότι κάτω απο 60 δεν πληρώνουμε τελωνείο!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  218
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  431
  • Reputation:   295
  • Achievement Points:  431
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6377 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Επειδή δεν έχει αναφερθεί "ευθέως",το γράφω,αν και αυτοί που "ασχολείστε" με αμερικάνικο/ξένο το γνωρίζετε...

www.mycomicshop.com

Απλά να πω ότι η πλήρωση των προϋποθέσεων για να μην καταβάλει κάποιος ένα ποσό για μεταφορικά είναι αρκετά δύσκολη υπόθεση...Επειδή κοίταξα σε παλαιότερη παραγγελία,μου είχαν χρεώσει $65 μεταφορικά (το οποίο βέβαια δεν ήταν και κάποιο φοβερό ποσό,αν αναλογιστεί κανείς ότι επρόκειτο για πακέτο με 115 τεύχη)...Το μόνο μειονέκτημα που βρήκα(μιας και στο θέμα "τιμή" έμεινα αρκετά έως πολύ ευχαριστημένος),είναι το γεγονός ότι μπορεί να παρουσιάζουν ένα τεύχος ως "in-stock",να το παραγγείλεις κανονικά,και όταν μετά από 2 μέρες "επεξεργαστούν" την παραγγελία σου να σε ενημερώσουν ότι δεν υπάρχει...Προσωπικά με "χάλασε" αυτό,γιατί έτυχε αυτά που δεν υπήρχαν να είναι μερικά από αυτά που ήθελα λίγο περισσότερο από τα υπόλοιπα... :D

Δεν έχω καταλήξει ακόμα,αν συμφέρει καλύτερα το MileHigh,όπου μπορείς να γλυτώσεις εύκολα τα μεταφορικά κόστη,και έχεις και τη δυνατότητα να χρησιμοποιήσεις τους "κωδικούς" που στέλνει και αποφέρουν έκπτωση μέχρι και 30-40%...Ή αν οι τιμές του MyComicShop είναι τόσο χαμηλές ώστε και μεταφορικά να πληρώσεις,ουσιαστικά είσαι και πάλι κερδισμένος...Αν κάποιος θέλει να μοιραστεί τις εμπειρίες του,ίσως βοηθούσε να το ξεδιαλύνουμε...

Για Lots,δεν το συζητάω ότι συμφέρει καλύτερα το E-Bay...Ειδικά μέχρι 30-40 τεύχη που μπορεί να χωρέσουν σε φάκελο(γιατί αν πάμε για Box,τα μεταφορικά ανεβαίνουν αρκετά),είναι μια χαρά...Και φυσικά αν κάποιος ψάχνει ευρωπαϊκά κόμικς,υπάρχει το βρετανικό E-Bay...Για το Keepers of the Maser (εξαιρετική σειρά) που έψαχνα,με έσωσε(και μου "ήρθε" γύρω στα 6 ευρώ ο τόμος)...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1619
  • Content Count:  5057
  • Reputation:   34590
  • Achievement Points:  5065
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6189 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πάντως και το mycomicshop έχει την option δωρεάν αποστολής για παραγγελίες άνω των $100...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  218
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  431
  • Reputation:   295
  • Achievement Points:  431
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6377 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Φίλε μου,Free Shipping on QUALIFYING orders...

 

Free and Reduced Rate Shipping Terms

US Customers

 

US customers receive free Lone Star Economy shipping on any order of $50 dollars or more.

International Customers

 

Canadian and international customers receive free shipping on comic orders of $100 or more when the comics ordered average $4.00 each after all discounts. Reduced rate shipping is offered for high-grade graphic novels (VF, NM). Actual shipping cost is charged for lower-grade graphic novels, comic supplies, and other non-comic items. Your exact shipping total will be offered for your review before you approve your order.

 

Άλλο ΔΩΡΕΑΝ,και άλλο μειωμένη...Αν είχες αγοράσει κάτι από εκεί,θα το γνώριζες...Φιλικά :rainbow:

 

EDIT:Και επειδή βρήκα και το invoice

 

Subtotal $228.29

Shipping + $64.44

 

Αυτά για να μην περιμένει κανείς δωρεάν μεταφορικά,και το έρθει η πίκρα...Αν δεν είμαι σίγουρος για κάτι,σε διαβεβαιώνω ότι σπάνια μιλάω...

Επεξεργασία από NickDeli
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1619
  • Content Count:  5057
  • Reputation:   34590
  • Achievement Points:  5065
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6189 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Έχω αγοράσει μία φορά από το mycomicshop και δεν με χρέωσαν τίποτα. Να πω βέβαια πως το μεγαλύτερο μέρος της παραγγελίας ήταν ΤΡΒs και ελάχιστα σκέτα comic issues. Με αυτή την προυπόθεση όπως είπα δεν χρεώνουν ταχυδρομικά...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  218
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  431
  • Reputation:   295
  • Achievement Points:  431
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6377 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Λογικά έπεσες σε αυτή την περίπτωση..."when the comics ordered average $4.00",εφόσον ήταν TPBs...Αλλά το να λες ότι για αγορές άνω των $100 δεν χρεώνει μεταφορικά,στο προηγούμενο post σου,τουλάχιστον εμένα μου φαίνεται για τρελή ανακρίβεια...Σόρρυ...Τέλος πάντων,απλά στο λέω γιατί μπορεί κάποιος να παρασυρθεί και να νομίζει ότι δεν θα πληρώσει μεταφορικά...Όπως είπα είναι σχεδόν αδύνατο να καταφέρεις να είσαι "μέσα" στις προϋποθέσεις για δωρεάν αποστολή...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5712
  • Reputation:   45796
  • Achievement Points:  5809
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6178 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Αν δεν κάνω λάθος ο chatzikostis_g σε κάποιο άλλο thread είχε αναφέρει το www.bookdepository.co.uk

 

Μεγάλη ποικιλία, καλές τιμές, τζάμπα μεταφορικά. Έκανα δύο παραγγελίες και μπορώ να πω πως έμεινα με άριστες εντυπώσεις. Το μόνο που θα μπορούσε να χαρακτηριστεί αρνητικό, είναι το γεγονός πως σε όλες τις παραγγελίες δεν στέλνουν ένα μεγάλο πακέτο με ό,τι έχεις αγοράσει, αλλά πολλά μικρά με ένα TΡΒ το καθένα.

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  2293
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  33
  • Reputation:   58
  • Achievement Points:  47
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6190 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

παιδια εγω εχω καλη εμπειρια απο ebay stores...τωρα με την πτωση του δολλαριου συμφερει περισσοτερο απο αμερικη.

η mile high comics ειναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΗ αλλα βρισκεις (σχεδον)ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82148
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6065 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

παιδια εγω εχω καλη εμπειρια απο ebay stores...τωρα με την πτωση του δολλαριου συμφερει περισσοτερο απο αμερικη.

η mile high comics ειναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΗ αλλα βρισκεις (σχεδον)ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

 

Είσαι το 100ος που την θεωρεί πανάκριβη. Κατά καιρούς χαζεύω τους καταλόγους και βλέπω πότε ανεβάζουν - κατεβάζουν συγκεκριμένες τιμές. Και διαλέγω πότε αγοράζω. Τώρα πως γίνεται να την θεωρείτε ακριβη... Δεν την κάνω διαφήμιση, αλλά κανείς δε μου έδειξε μια καλύτερη σε τευχάκια.

Επεξεργασία από frequently_attitudes
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1622
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  83
  • Reputation:   86
  • Achievement Points:  83
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6254 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

:lol:

 

:thanks: σε όλους μιάς και για μένα είναι πολύ χρήσιμο αυτό το θέμα. Το καλοκαίρι σκοπεύω να ξεκινήσω να κάνω αγορές μέσω internet (κυρίως για Spider-man :mafia: ) και έχω αρχίσει να κάνω έρευνα αγοράς.

Απ' το λίγο που έχω κοιτάξει έχω δεί οτι το mycomicshop έχει μεγάλη ποικιλία και σε καλές(?) τιμές. Οσο για τη mile high comics θα συμφωνήσω με τον lyggeas.

Ενα site που είδα τελευταία είναι το mailordercomics. Ίσως να αφορά μόνο προπαραγγελίες, δεν ξέρω, αλλά βλέπω π.χ. το Amazing Spider-man 557 απο 2,99 δολλάρια (και 3,20 περίπου ευρώ που το αγοράζω απο μαγαζί με κόμικ) το δίνουν 1,49 :confuse:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2293
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  33
  • Reputation:   58
  • Achievement Points:  47
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6190 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

το θεμα ειναι οτι αν παραγγειλεις απο αμερικη εξαρταται σε ποιον θα πεσεις για το αν η οχι θα σε τσακισουν στα ταχυδρομικα....

συνηθως ισοφαριζεται η τιμη με εδω εκτος κ αν παραγγειλεις πολλα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  5004
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  255
  • Reputation:   447
  • Achievement Points:  255
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5898 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

πάντως εγώ βρίσκω την mile high πολύ ακριβή και γι'αυτό σας προτείνω την Midtown Comics (www.midtowncomics.com).

Έχει αρκετά μεγάλες λίστες (όχι όσο η Mile High αλλά θεωρούνται μεγάλες). εγώ που έχω κάνει 3-4 παραγγελίες έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4675
  • Reputation:   26514
  • Achievement Points:  4709
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6210 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Προσπαθώ να συνδεθώ με τον λογαριασμό μου στο mycomicshop αλλά δεν μου βγάζει τίποτα (πατάω log in και δεν φορτώνει απολύτως τίποτα). Μου το έχει ξανακάνει και παλιότερα με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάνω παραγγελία. Εχει συμβεί σε κανέναν άλλο;

 

EDIT:

 

Τελικά βρήκα τι έφταιγε, έβαζα άλλο password αλλά το σύστημα δεν βγάζει κάποιο μήνυμα λάθους! Περιμένουν να υποθέσεις μόνος σου τι μπορεί να συμβαίνει, να το έχετε υπόψην σας αν για κάποιο λόγο δεν σας συνδέει.

Επεξεργασία από Lord Makro
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4675
  • Reputation:   26514
  • Achievement Points:  4709
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6210 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Ξέρει κανείς αν έχει καταργηθεί η δωρεάν αποστολή για παραγγελίες πάνω από 100$ στο mycomicshop;

Δεν αναφέρει κάτι στο site, μόνο free shipping για εντός ΗΠΑ γράφει. :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1619
  • Content Count:  5057
  • Reputation:   34590
  • Achievement Points:  5065
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6189 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Κάποια αλλαγή υπάρχει όντως, στον υπολογισμό του εξτρά κόστους. Το Milehigh π.χ. σου λέει καθαρά ότι για κάθε ΤΡΒ έχεις 2 $ (αν θυμάμαι καλά) εξτρά χρέωση λόγω βάρους και για κάθε HC 4 $, αλλά το Mycomicshop δεν λέει κάπου καθαρά τι και πόσο χρεώνει. Μόνο στο σημείο που πρέπει να επιβεβαιώσεις την αγορά σου γράφει το τελικό ποσό. Πριν 8-9 μήνες για μια αγορά μου με είχε χρεώσει περίπου 15 $ ως s&h fees για τα ΤΡΒ που είχε το πακέτο, και πριν 4-5 μήνες που έκανα μια σχεδόν ίδια παραγγελία (σε αριθμό ΤΡΒ) με χρέωσε 32 $. :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10053
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  60
  • Reputation:   133
  • Achievement Points:  60
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5453 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

παιδιά αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα ήμου ευγνώμων ....

 

Θέλω να αγοράσω ενα βιβλίο μεσω amazon

 

http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/1...ebookdeposi-21/

 

μπορεί κάποιος να μου δώσει λεπτομερείς οδηγίες για το τι ακριβώς πρέπει να κάνω και αν υπάρχει πιθανότητα να προκύψει κανένα πρόβλημα ???

Επεξεργασία από SmileyBone
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30824
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Μπορείς να ρίξεις μια ματιά ΕΔΩ για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με αγορές από το διαδίκτυο, αν και προσωπικά θα σου πρότεινα το Bookdepository :).

 

 

:beer: :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6396
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  353
  • Reputation:   916
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5736 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

παιδιά αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα ήμου ευγνώμων ....

 

Θέλω να αγοράσω ενα βιβλίο μεσω amazon

 

http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/1...ebookdeposi-21/

 

μπορεί κάποιος να μου δώσει λεπτομερείς οδηγίες για το τι ακριβώς πρέπει να κάνω και αν υπάρχει πιθανότητα να προκύψει κανένα πρόβλημα ???

 

Εγω θα σου προτεινα, εκτος απο το BookDepository, που προτεινε και ο dionik, και το www.play.com, αν ψαχνεις και για ποιο χαμηλες τιμες γενικα. ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10053
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  60
  • Reputation:   133
  • Achievement Points:  60
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5453 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Μπορείς να ρίξεις μια ματιά ΕΔΩ για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με αγορές από το διαδίκτυο, αν και προσωπικά θα σου πρότεινα το Bookdepository :).

 

 

:beer: :beer:

 

 

ok thanx και στους δυο !! θα τα ελέγξω και θα δώ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  10573
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  106
  • Reputation:   337
  • Achievement Points:  106
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5408 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Παρήγγειλα από Milehigh χτες... ξέρει κανείς πόσο καιρό κατά προσέγγιση θα περιμένω;; Δεν θέλω να πιστεύω κανά μήνα... :P Έχει ψωνίσει κανείς άλλος από εκεί για να μου πει;;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5456 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Εχω παρει απο Milehighcomics παρα πολλες φορες και μπορω να σου πω οτι δεν ειναι και το πιο γρηγορο που υπαρχει.Το πιο συντομο χρονικο διαστημα που εχει κανει να μου ερθει πακετο ειναι αν θυμαμαι καλα 8 μερες(απο τη στιγμη που κανει ship εννοειται) μεχρι και..... 4 μηνες.Παντως αμα αργησει πολυ το δεμα σου σημαινει λογικα οτι εχει κολλησει σε κανα Ελληνικο τελωνειο.Eξαρταται βεβαια και απο το πακετο γιατι οσα μου εχουν καθυστερησει ηταν πολυ μεγαλα(100+comics).Tεσπα δε θελω να σου ανησυχησω αλλα κατα μεσο ορο περιμενω γυρω στις 20-25 μερες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10573
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  106
  • Reputation:   337
  • Achievement Points:  106
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5408 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Thanks ρε τζιμτσελ. Θα μου κάνει αύριο ship από ότι κατάλαβα οπότε... έχω να περιμένω καιρό ακόμα. Έχω παραγγείλει καμιά 30αριά οπότε ελπίζω να μην περιμένω και τόοοσο πολύ... μια τελευταία ερωτησούλα: στην περίπτωση που κολλήσει σε τελωνείο το πακετάκι, τι κάνομε;;; Αναμονή ή χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο;;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.