Μετάβαση στο περιεχόμενο

Editor's choice από την Καθημερινή (Μεγάλος Σπλας) | Απάντηση από mail


Billy Uchiha

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  30290
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  1113
  • Reputation:   6474
  • Achievement Points:  1116
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

Κατ' αρχήν δείτε το mail που έστειλα στην Καθημερινή σχετικά με τον ερχομό της Ziche:

 

Γεια σας,

 
θα ήθελα να σας προτείνω μια ιδέα μου σχετικά με έναν τόμο που θα μπορούσατε να κυκλοφορήσετε μαζί με την εφημερίδα της Καθημερινής ή ξεχωριστά (αυτόνομος). Μιας και έρχεται η Silvia Ziche στην Ελλάδα, θα ήταν καλό να βγάζατε έναν συγκεντρωτικό τόμο με κάποια ιστορία της (π.χ., Παπιομυστήριο, Φθόνος & Απληστία, Ο μεγάλος Σπλας ή άλλες) ή με τουλάχιστον 3 (πιο δύσκολα όμως) και κάποιες γελοιογραφίες της. Θα βοηθούσατε πολύ κάποια άτομα που ψάχνουν να βρουν αυτές τις ιστορίες για να τις υπογράψει η δημιουργός, αλλά και γενικότερα να έχει κάποιος για να περάσει την ώρα του διαβάζοντας. Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας!
 
Ευχαριστώ,
Βασίλης
 
Και σήμερα που ήρθε μήνυμα ενώ ήμουν στα αγγλικά μου ήρθε απάντηση!! Το σκεφτόμουν συνέχεια αυτό που είδα και έφυγα τρέχοντας για να σας το πω!
 
ελπίζουμε, το αργότερο Πέμπτη 12 Νοεμβρίου, να είμαστε στα περίπτερα!
 
Δεν είναι μόνο αυτό. Απλά δείτε την εικόνα!!
 
 

post-30290-0-79574000-1446491353_thumb.jpg

 
Και ναι: ο νέος τόμος είναι γεγονός! :yes:Εγώ και μερικά άλλα παιδιά από το forum τους στείλαμε μηνύματα και όπως φαίνεται είχαν αποτέλεσμα!! Στείλτε σε άλλους, πείτε το σε συγγενείς και φίλους, διαδώστε το τέλος πάντων!!
 
 
:valt::party:  :awesome::dimis3::dimis2::dimis::dance::minigun::partytime::party2::party4::banana::yahoo:
Επεξεργασία από Billy Uchiha
  • Like 43
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 76
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8971
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3511 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

:yahoo::party2::party3::banana::awesome:
  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12986
  • Reputation:   95127
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  430
  • With Us For:  4654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Τι είπες τώρα...? :wow:

Και μας το κρατούσαν κρυφό...? :P

 

Θα το τιμήσω οπωσδήποτε,αν κι έχω και την έκδοση του Τερζόπουλου...!

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190271
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

ποιος τον μπιπ τον Μεγάλο Σπλας ρε? Στο Παπιομυστήριο θέλω υπογραφή και Παπιομυστήριο δεν έχω.............

 

νταξ, ούτε Μεγάλο Σπλας έχω, αλλά το Παπιομυστήριο είναι καλύτερο. Όχι απλά καλύτερο, αλλά από τα καλύτερα Disney ever :) 

 

Εδώ και τώρα :ban: όσοι πιστεύουν ότι ο Μεγάλος Σπλας ήταν καλύτερος και το έχουν δηλώσει δημοσίως! :lol: Μας πήρατε στο λαιμό σας!!! :lol:

 

:cheers5:

 

υγ ωραία νέα :) 

  • Like 20
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30290
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  1113
  • Reputation:   6474
  • Achievement Points:  1116
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

ποιος τον μπιπ τον Μεγάλο Σπλας ρε? Στο Παπιομυστήριο θέλω υπογραφή και Παπιομυστήριο δεν έχω.............

 

νταξ, ούτε Μεγάλο Σπλας έχω, αλλά το Παπιομυστήριο είναι καλύτερο. Όχι απλά καλύτερο, αλλά από τα καλύτερα Disney ever :)

 

Εδώ και τώρα :ban: όσοι πιστεύουν ότι ο Μεγάλος Σπλας ήταν καλύτερος και το έχουν δηλώσει δημοσίως! :lol: Μας πήρατε στο λαιμό σας!!! :lol:

 

:cheers5:

 

υγ ωραία νέα :)

 

Πάντως κι εγώ το σκέφτηκα αυτό με το Παπιομυστήριο και θα το προτιμούσα, αλλά βέβαια είναι καλύτερο από το τίποτα...! Απο το να δίνουμε 15άρια για τα παλιά τεύχη και να γίνεται χαμός... :) Επεξεργασία από Billy Uchiha
  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8971
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3511 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

ποιος τον μπιπ τον Μεγάλο Σπλας ρε? Στο Παπιομυστήριο θέλω υπογραφή και Παπιομυστήριο δεν έχω.............

 

νταξ, ούτε Μεγάλο Σπλας έχω, αλλά το Παπιομυστήριο είναι καλύτερο. Όχι απλά καλύτερο, αλλά από τα καλύτερα Disney ever :) 

 

Εδώ και τώρα :ban: όσοι πιστεύουν ότι ο Μεγάλος Σπλας ήταν καλύτερος και το έχουν δηλώσει δημοσίως! :lol: Μας πήρατε στο λαιμό σας!!! :lol:

 

:cheers5:

 

υγ ωραία νέα :)

Τώρα για τον Μεγάλο Σπλας, δεν ξέρω την υπόθεση, αλλα πραγματικά θα συμφωνησω ότι το Παπιομυστήριο είναι από τα καλύτερα Ντίσνευ που έχω διαβασει. :) Τζίκε είναι, τι περιμένατε; :P Αναμένω οπωσδήποτε, ακόμη κι αν αυτό σημαίνει less money! ;)
  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30290
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  1113
  • Reputation:   6474
  • Achievement Points:  1116
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

Φανταστείτε όμως ξέρω 'γω να βγει πιο μετά από το Con...:P Μεγάλη βλακεία!

 

(Όχι, δε γρουσουζεύω!)

Επεξεργασία από Billy Uchiha
  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12986
  • Reputation:   95127
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  430
  • With Us For:  4654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Κι εγώ είμαι πιο πολύ φίλος του Παπιομυστήριου παρά του Μεγάλου Σπλας...! :yes:

Έχει πιο στρωτή υπόθεση με περισσότερο χιούμορ...!

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11291
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3322 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

κι εμένα μου έστειλαν το ίδιο  email ως απάντηση!!! Μόλις το είδα παραλίγο να πάθω τίποτα από τη χαρά μου  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  ΜΕΓΑΛΟΣ ΣΠΛΑΣ!!!

 

Εμένα μια χαρά μου έκατσε για να πω την αλήθεια ο Μεγάλος Σπλας, καθώς, έχω χάσει το παλιό τομάκι, όπως και το παπιομυστήριο το οποίο όμως το έχω σε τεύχη του Μίκυ Μάους!  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

 

Πάντως, δεν περίμενα να έχουν τα μηνύματά μας αποτελέσματα  :P

 

ΚΑΙ ΝΑΙ ΚΑΙ ΝΑΙ ΚΑΙ ΝΑΙ!!!!!  :dance:  :dance:  :dance:  :beer5:  :dimis:  :dimis2:  :dimis3:  :div:  :party3:  :cheers2:  :party4:

Επεξεργασία από petross21
  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30583
  • Group:  Members
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  2376
  • Reputation:   17725
  • Achievement Points:  2593
  • Days Won:  33
  • With Us For:  3434 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

πολλα ΜΠΡΑΒΟ στην Καθημερινη!Αυτο δειχνει πως "ακουει" τις επιθυμιες μας!!

Μακαρι να συνεχισει ετσι και να ειναι σιγουροι πως τετοιες κινησεις θα τιμονται!!   :blob3:  :blob3:

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30580
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1831
  • Reputation:   13182
  • Achievement Points:  1942
  • Days Won:  7
  • With Us For:  3437 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Αντί να αρπάζουν αμέσως τέτοιες ευκαιρίες, ώστε να αυξήσουν και το κέρδος τους (μην ξεχνάμε ότι μόνο για αυτόν τον σκοπό εκδίδει τα Ντίσνεϋ η Καθημερινή), περίμεναν 5 πιτσιρίκια να τους πουν πως να βγάλουν λεφτά. Αυτό δεν τους τιμά καθόλου, ενώ τιμά ιδιαίτερα εσάς που το προτείνατε! Θα έπρεπε να το σκέφτονταν εδώ και μέρες και να ετοίμαζαν ήδη τον τόμο (ή τους τόμους αν θέλετε). Το ίδιο θα μπορούσαν να κάνουν τότε και με τον Καβατσάνο. Αλλά απ' ότι φαίνεται, δεν υπάρχουν στο επιτελείο τους άτομα που να γνωρίζουν τις προτιμήσεις των αγοραστών, ή ακόμα και άτομα που να ευχαριστιούνται τη δημιουργία των τευχών, των σειρών, κοκ. Ή, σε άλλη περίπτωση, το ίδιο το επιτελείο δεν έχει λόγο στο τι θα εκδοθεί! Φυσικά, μπορεί να και κάνω λάθος σ'αυτά, διότι δεν γνωρίζω καθόλου τη διαδικασία που ακολουθείται για τη δημιουργία των περιοδικών.

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30290
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  1113
  • Reputation:   6474
  • Achievement Points:  1116
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

Αντί να αρπάζουν αμέσως τέτοιες ευκαιρίες, ώστε να αυξήσουν και το κέρδος τους (μην ξεχνάμε ότι μόνο για αυτόν τον σκοπό εκδίδει τα Ντίσνεϋ η Καθημερινή), περίμεναν 5 πιτσιρίκια να τους πουν πως να βγάλουν λεφτά. Αυτό δεν τους τιμά καθόλου, ενώ τιμά ιδιαίτερα εσάς που το προτείνατε! Θα έπρεπε να το σκέφτονταν εδώ και μέρες και να ετοίμαζαν ήδη τον τόμο (ή τους τόμους αν θέλετε). Το ίδιο θα μπορούσαν να κάνουν τότε και με τον Καβατσάνο. Αλλά απ' ότι φαίνεται, δεν υπάρχουν στο επιτελείο τους άτομα που να γνωρίζουν τις προτιμήσεις των αγοραστών, ή ακόμα και άτομα που να ευχαριστιούνται τη δημιουργία των τευχών, των σειρών, κοκ. Ή, σε άλλη περίπτωση, το ίδιο το επιτελείο δεν έχει λόγο στο τι θα εκδοθεί! Φυσικά, μπορεί να και κάνω λάθος σ'αυτά, διότι δεν γνωρίζω καθόλου τη διαδικασία που ακολουθείται για τη δημιουργία των περιοδικών.

Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό που λες. Θα έπρεπε να είναι έτοιμοι για τέτοιες περιπτώσεις, ή τουλάχιστον να γνωρίζουν τι προτιμά το αναγνωστικό κοινό γενικότερα...

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2123
  • Reputation:   20705
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4556 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

πολλα ΜΠΡΑΒΟ στην Καθημερινη!Αυτο δειχνει πως "ακουει" τις επιθυμιες μας!!

Μακαρι να συνεχισει ετσι και να ειναι σιγουροι πως τετοιες κινησεις θα τιμονται!!   :blob3:  :blob3:

Αυτό νομίζω πως είναι σπουδαιοτερο ακόμη και από την ίδια την έκδοση. Μια εκδοτική που ακούει και αφουγκραζεται το κοινό της, δε μπορεί παρά να μας χαροποιεί και να μας γεμίζει με αισιοδοξία για τα μελλοντικά σχέδια της! :D
  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3778 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

ούτε γω έχω τον μεγάλο σπλας και είμαι χαρούμενος που τελικά βγάζουν αυτό!

 

Πάντως εξίσου καλό είναι πως το editors choice μπορεί να γίνει μια καλή πλατφόρμα για να βγάζει η καθημερινή τις πραγματικά καλές ιστορίες

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4814 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

χαχαχαχαχαχα ακριβως την ιδια αντιδραση με  τον τζερμ ειχα,καλα,αφου μπηκατε στον κοπο να τους ζητησετε κατι,τον μεγαλο σπλας πηγατε και ζητησατε;;; :lol:

 

Βεβαια εγω εχω και τα 3,εκει διαφερω απο τον τζερμ :P

Επεξεργασία από dimious
  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3505
  • Reputation:   24643
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4588 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πολυ ευχαριστα νεα! ουτε εγω εχω το ''μεγαλο σπλας'', ενω εχω ''φθονο κ απληστια & παπιομυστηριο !! :)

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116983
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6191 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Αντί να αρπάζουν αμέσως τέτοιες ευκαιρίες, ώστε να αυξήσουν και το κέρδος τους (μην ξεχνάμε ότι μόνο για αυτόν τον σκοπό εκδίδει τα Ντίσνεϋ η Καθημερινή), περίμεναν 5 πιτσιρίκια να τους πουν πως να βγάλουν λεφτά. Αυτό δεν τους τιμά καθόλου, ενώ τιμά ιδιαίτερα εσάς που το προτείνατε! Θα έπρεπε να το σκέφτονταν εδώ και μέρες και να ετοίμαζαν ήδη τον τόμο (ή τους τόμους αν θέλετε). Το ίδιο θα μπορούσαν να κάνουν τότε και με τον Καβατσάνο. Αλλά απ' ότι φαίνεται, δεν υπάρχουν στο επιτελείο τους άτομα που να γνωρίζουν τις προτιμήσεις των αγοραστών, ή ακόμα και άτομα που να ευχαριστιούνται τη δημιουργία των τευχών, των σειρών, κοκ. Ή, σε άλλη περίπτωση, το ίδιο το επιτελείο δεν έχει λόγο στο τι θα εκδοθεί! Φυσικά, μπορεί να και κάνω λάθος σ'αυτά, διότι δεν γνωρίζω καθόλου τη διαδικασία που ακολουθείται για τη δημιουργία των περιοδικών.

Βασίζεσαι σε υποθέσεις. Δεν βγαίνουν έτσι από την μια μέρα στην άλλη τεύχη στα περίπτερα (ακόμα και αν πρόκειται για επανεκδόσεις), δεν είναι εφημερίδες με μεγάλο επιτελείο. Που σημαίνει πως το έχουν στο πρόγραμμα τουλάχιστον για ένα μήνα τώρα.

Επεξεργασία από GreekComicFan
  • Like 13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4266 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

:yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :respect:  :respect:  :clap2:  :wow:  :wow:  :mafia:

 

Τι σας έλεγα παιδιά?!!! Να στείλουμε! Και τελικά απέδωσε!! Στείλαμε πόσοι στο τέλος. :D

 

Αντί να αρπάζουν αμέσως τέτοιες ευκαιρίες, ώστε να αυξήσουν και το κέρδος τους (μην ξεχνάμε ότι μόνο για αυτόν τον σκοπό εκδίδει τα Ντίσνεϋ η Καθημερινή), περίμεναν 5 πιτσιρίκια να τους πουν πως να βγάλουν λεφτά. Αυτό δεν τους τιμά καθόλου, ενώ τιμά ιδιαίτερα εσάς που το προτείνατε! Θα έπρεπε να το σκέφτονταν εδώ και μέρες και να ετοίμαζαν ήδη τον τόμο (ή τους τόμους αν θέλετε). Το ίδιο θα μπορούσαν να κάνουν τότε και με τον Καβατσάνο. Αλλά απ' ότι φαίνεται, δεν υπάρχουν στο επιτελείο τους άτομα που να γνωρίζουν τις προτιμήσεις των αγοραστών, ή ακόμα και άτομα που να ευχαριστιούνται τη δημιουργία των τευχών, των σειρών, κοκ. Ή, σε άλλη περίπτωση, το ίδιο το επιτελείο δεν έχει λόγο στο τι θα εκδοθεί! Φυσικά, μπορεί να και κάνω λάθος σ'αυτά, διότι δεν γνωρίζω καθόλου τη διαδικασία που ακολουθείται για τη δημιουργία των περιοδικών.

Δεν είμαι πιτσιρίκι... Έχω μεγαλώσει εδώ και κάτι χρόνια... :P

 

Να πω και ας είναι έτσι πως λέει ο GreekComicFan πότε περιμένανε να το ανακοινώσουν? Στις 12 Νοέμβρη? Τώρα υπάρχει η ευκαιρία να το μάθει τόσος κόσμος!

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3588 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δε διαβάζεται ο Μεγάλος Σπλας οπότε θα προσπερασω αυτή την έκδοση :)

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30580
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1831
  • Reputation:   13182
  • Achievement Points:  1942
  • Days Won:  7
  • With Us For:  3437 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Βασίζεσαι σε υποθέσεις. Δεν βγαίνουν έτσι από την μια μέρα στην άλλη τεύχη στα περίπτερα (ακόμα και αν πρόκειται για επανεκδόσεις), δεν είναι εφημερίδες με μεγάλο επιτελείο. Που σημαίνει πως το έχουν στο πρόγραμμα τουλάχιστον για ένα μήνα τώρα.

 

Έχω ήδη πει ότι μπορεί να κάνω και λάθος.

 

Για τον Καβατσάνο όμως δεν είδα να κάνουν τίποτα. Και το υλικό υποθέτω ότι το έχουν έτοιμο από τον Τερζόπουλο. Επομένως, φαντάζομαι ότι αυτό που επηρεάζει, είναι ο χρόνος που απαιτείται να ετοιμαστεί και να εκτελεστεί η εκτύπωση. Όχι η ετοιμασία του περιεχόμενου του περιοδικού. Αλλά, θα επαναλάβω ότι δεν γνωρίζω καμία λεπτομέρεια γι'αυτές τις διαδικασίες, επομένως, μπορεί και να κάνω λάθος.

 

Αυτό που πραγματικά με χαλά με τις εκδόσεις της Καθημερινής είναι η βιβλιοδεσία των μικρών τευχών (Μίκυ Μάους & Ντόναλντ). Ενώ τα μεγάλα τεύχη (Κόμιξ, Σούπερ Μίκυ, Φάντομ) έχουν άριστη βιβλιοδεσία. Αυτό το παράπονο μου. Αλλά ας μην το μετατρέψουμε κι εδώ σε Κουβεντούλα. Εάν ξεκινήσει κουβέντα αλλού, το ξανασυζητάμε.

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4266 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

χαχαχαχαχαχα ακριβως την ιδια αντιδραση με τον τζερμ ειχα,καλα,αφου μπηκατε στον κοπο να τους ζητησετε κατι,τον μεγαλο σπλας πηγατε και ζητησατε;;; :lol:

 

Βεβαια εγω εχω και τα 3,εκει διαφερω απο τον τζερμ :P

Προσωπικα οταν τους εστειλα στην αρχη μιλησα γενικα και στο τελος για το Παπιομυστηριο... :P
  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4266 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

ούτε γω έχω τον μεγάλο σπλας και είμαι χαρούμενος που τελικά βγάζουν αυτό!

 

Πάντως εξίσου καλό είναι πως το editors choice μπορεί να γίνει μια καλή πλατφόρμα για να βγάζει η καθημερινή τις πραγματικά καλές ιστορίες

Θα συμφωνησω. Ετσι θα διαφωροποιηθουν και απο Τα Μεγαλα Σηριαλ... Θα ειναι σαν μια καινουργια εκδοση.

 

Ερχονται τα Editor's Choice :P

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116983
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6191 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Έχω ήδη πει ότι μπορεί να κάνω και λάθος.

 

Για τον Καβατσάνο όμως δεν είδα να κάνουν τίποτα. Και το υλικό υποθέτω ότι το έχουν έτοιμο από τον Τερζόπουλο. Επομένως, φαντάζομαι ότι αυτό που επηρεάζει, είναι ο χρόνος που απαιτείται να ετοιμαστεί και να εκτελεστεί η εκτύπωση. Όχι η ετοιμασία του περιεχόμενου του περιοδικού. Αλλά, θα επαναλάβω ότι δεν γνωρίζω καμία λεπτομέρεια γι'αυτές τις διαδικασίες, επομένως, μπορεί και να κάνω λάθος.

 

Αυτό που πραγματικά με χαλά με τις εκδόσεις της Καθημερινής είναι η βιβλιοδεσία των μικρών τευχών (Μίκυ Μάους & Ντόναλντ). Ενώ τα μεγάλα τεύχη (Κόμιξ, Σούπερ Μίκυ, Φάντομ) έχουν άριστη βιβλιοδεσία. Αυτό το παράπονο μου. Αλλά ας μην το μετατρέψουμε κι εδώ σε Κουβεντούλα. Εάν ξεκινήσει κουβέντα αλλού, το ξανασυζητάμε.

 

Καβατσάνο αυτόνομο σε τόμο με δικές του ιστορίες μόνο δεν έχουν προίκα από Τερζό, αν θυμάμαι καλά, οπότε θα έπρεπε να προσθέσεις και αυτό στα υπόψη. Βάλε και ότι πάντα πέφτει στο τραπέζι το οικονομικό (έχω να ξανοιχτώ, με συμφέρει, θα πιάσει ο Καβατσάνο, πότε να το βγάλω για να πάει καλύτερα στις πωλήσεις κ.λ.π) και ότι, το ίδιο το The Comic Con ως convention ανακοινώθηκε πολύ αργά, καταλαβαίνεις ότι ίσως δεν είχαν και περιθώριο αντίδρασης. :)

 

Πάντως, από τον Τερζόπουλο ήδη και την εισαγωγή του στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, ένα σωρό πιτσιρίκια και όχι και τόσο πιτσιρίκια κατακλύζουν τους εκδότες Disney με ένα σωρό προτάσεις. Πρακτικά ότι έχει έστω και ελάχιστο ενδιαφέρον τους το έχουν ζητήσει. Αναπόφευκτα κάποιες από τις προτάσεις τους λοιπόν θα καταλήξουν να τις βγάλουν. Δεν σημαίνει πως περιμένουν τα πιτσιρίκια για να τους πουν τι θα βγάλουν (αν και σαφώς και θέλουν να πιστεύουν πως συνέβαλαν στο να βγει αυτό που ζήτησαν, που κάλλιστα μπορεί να είναι ή να μην είναι αλήθεια, ανάλογα την περίπτωση  ;) ).

Επεξεργασία από GreekComicFan
  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8971
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3511 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Ο Τερζο ειχε βγάλει ιστορια του Καβατςάνο (σχεδιο), τον Άρχοντα των Δράκων ή κάπως ετσι που βγήκε στον Κόσμο Ντισνευ. Απο την αλλη, ειναι κι ολα αυτα που ανέφερες. Παντως, ποσο θα τους έπαιρνε να αλλάξουν τα λογια με τη δικη τους γραμματοσειρα; Απο εκεί και πέρα ειναι τα δικαιώματα, το τύπωμα κτλ. Τεσπα, δεν ειναι αυτο το θεμα συζήτησης. Το θεμα ειναι για να χαρούμε με τα νεα! :D

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116983
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6191 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Ναι, αυτό το είχα ξεχάσει. :oops:

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30580
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1831
  • Reputation:   13182
  • Achievement Points:  1942
  • Days Won:  7
  • With Us For:  3437 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Καβατσάνο αυτόνομο σε τόμο με δικές του ιστορίες μόνο δεν έχουν προίκα από Τερζό, αν θυμάμαι καλά, οπότε θα έπρεπε να προσθέσεις και αυτό στα υπόψη. Βάλε και ότι πάντα πέφτει στο τραπέζι το οικονομικό (έχω να ξανοιχτώ, με συμφέρει, θα πιάσει ο Καβατσάνο, πότε να το βγάλω για να πάει καλύτερα στις πωλήσεις κ.λ.π) και ότι, το ίδιο το The Comic Con ως convention ανακοινώθηκε πολύ αργά, καταλαβαίνεις ότι ίσως δεν είχαν και περιθώριο αντίδρασης. :)

 

Πάντως, από τον Τερζόπουλο ήδη και την εισαγωγή του στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, ένα σωρό πιτσιρίκια και όχι και τόσο πιτσιρίκια κατακλύζουν τους εκδότες Disney με ένα σωρό προτάσεις. Πρακτικά ότι έχει έστω και ελάχιστο ενδιαφέρον τους το έχουν ζητήσει. Αναπόφευκτα κάποιες από τις προτάσεις τους λοιπόν θα καταλήξουν να τις βγάλουν. Δεν σημαίνει πως περιμένουν τα πιτσιρίκια για να τους πουν τι θα βγάλουν (αν και σαφώς και θέλουν να πιστεύουν πως συνέβαλαν στο να βγει αυτό που ζήτησαν, που κάλλιστα μπορεί να είναι ή να μην είναι αλήθεια, ανάλογα την περίπτωση  ;) ).

 

Συμφωνώ με αυτά. Αλλά το ότι όλοι έψαχναν τα πρώτα 3 τεύχη των Σήριαλ λόγω της επίσκεψης της Τζίκε, ενώ πέρασαν τόσες μέρες και δεν εμφανίστηκε καμιά σχετική διαφήμιση για νέο τεύχος που θα μπορούσε να πουλήσει, μου φάνηκε λίγο χτυπητό εκ μέρους τους. Παρόλα αυτά, το μόνο παράπονο μου από την Καθημερινή εξακολουθεί να είναι η κακή βιβλιοδεσία των τευχών μικρού μεγέθους.

 

Υγ.: στα πιτσιρίκια ή στα όχι τόσο πιτσιρίκια περιλαμβάνω και τον εαυτό μου  :P  (αν και δεν έστειλα email της Καθημερινής)

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52805
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Καβατσάνο αυτόνομο σε τόμο με δικές του ιστορίες μόνο δεν έχουν προίκα από Τερζό, αν θυμάμαι καλά, οπότε θα έπρεπε να προσθέσεις και αυτό στα υπόψη. Βάλε και ότι πάντα πέφτει στο τραπέζι το οικονομικό (έχω να ξανοιχτώ, με συμφέρει, θα πιάσει ο Καβατσάνο, πότε να το βγάλω για να πάει καλύτερα στις πωλήσεις κ.λ.π) και ότι, το ίδιο το The Comic Con ως convention ανακοινώθηκε πολύ αργά, καταλαβαίνεις ότι ίσως δεν είχαν και περιθώριο αντίδρασης. :)

 

Χρόνος υπήρχε. Καλές προθέσεις δεν υπήρχαν. :)

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116983
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6191 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Χρόνος υπήρχε. Καλές προθέσεις δεν υπήρχαν. :)

 

Έχεις κάτι να μας πεις μήπως για να το βγάλεις και από μέσα σου; :)

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52805
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Κατ'ιδίαν :)

 

Το μόνο που θα πω, επειδή εκνευρίζομαι όταν το ακούω είναι ότι το The Comic Con ΔΕΝ άργησε να ανακοινωθεί. Όλοι όσοι έπρεπε να ξέρουν για αυτό νωρίτερα, το ήξεραν. Συνεπώς χρόνος υπήρχε. :)

 

Αλλά ξεφεύγουμε.

 

Προσωπικά, αν και έχω το τομάκι από τον Τερζό, θα τιμήσω και την καινούρια έκδοση. Όπως και όλα τα τομάκια που θα βγουν ως Editor's Choice, ασχέτως κι αν ήδη τα έχω. Ας ελπίσουμε τέτοιου είδους εκδόσεις να μην χρειάζονται μόνο παρόμοιες αφορμές για να κυκλοφορήσουν.

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116983
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6191 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Σόρυ Βασίλη αλλά σε αυτό δεν μπορώ να συμφωνήσω. Μια διοργάνωση αυτού το βεληνεκούς πρέπει να είναι γνωστή στο ευρύ κοινό αρκετά νωρίς για να κανονίζει τα οικονομικά του. Δεν μου λέει τίποτα ότι το ήξερε ένας μικρός κύκλος ατόμων από πριν. Και το διάστημα της επίσημης ανακοίνωσης από την διεξαγωγή της δεν άφησε περιθώρια σε πολλούς (μεταξύ αυτών και εγώ) για να κανονίσουν πως θα έρθουν. Και όχι, τα hints δεν μετράνε, γιατί ο άλλος δεν μπορεί να ξέρει τι ακριβώς σχεδιάζεις να κάνεις. :)

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.