Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΟΙΑ ΤΑΙΝΙΑ/ΣΕΙΡΑ ΕΙΔΑΤΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ;


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  23772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  643
  • Reputation:   3600
  • Achievement Points:  643
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4538 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

 

 

.Μαζι με τα X-Files αποτελουν τις αγαπημενες μου τηλεοπτικες σειρες

Και μένα μάλλον, Twin Peaks και X-files. Ειδική αναφορά στο σημείο τομής τους, aka David Duchovny.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 5.9k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  29315
  • Group:  Member
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  96
  • Reputation:   600
  • Achievement Points:  96
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3998 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Και μένα μάλλον, Twin Peaks και X-files. Ειδική αναφορά στο σημείο τομής τους, aka David Duchovny.

??? Παίζει ο Duchovny στο twin peaks?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7121
  • Reputation:   27031
  • Achievement Points:  7456
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6235 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Metallica: Through the Never

 

πφφφφ.. νομιζα οτι ηταν ταινια κ η ιστορια θα διαδραματιζοταν κατα τη διαρκεια της συναυλιας...

αλλα ειναι το ακριβως αντιθετο.. μια συναυλια των metallica με μια μικρη ιστοριουλα (δηθεν οσο δεν παει) να παιζει κατα τη διαρκεια (ελάχιστα όμως)..

μονο για τους φαν..

 

Έλα ρε φίλε! Ήθελα να τη δω κινηματογράφο (σε 3D μάλιστα!), τελικά την έχασα και κλαιγόμουν... Θα τη δω κάποια στιγμή, βέβαια. Τέτοια απάτη; Όπως και να 'χει μια συναυλία των Metallica σε 3D δε θα με χαλούσε! Αλλά τώρα πάει...

 

 

Και εγώ νομίζω πως θα έπρεπε να το βάλεις μέσα σε "spoiler". Ειδικά αυτό!

 

Έλα, τραγικός είναι. Ευτυχώς το πρόλαβα στο "όταν καταλαβαίνεις" και άλλαξα κανάλι. Αλλά κι εσύ αδερφάκι μου του λες για spoiler και το επισημαίνεις ξανά χωρίς να το βάζεις κι ο ίδιος; Τι να πω...

 

Τις προάλλες είδα επιτέλους (τελευταία μέρα! Ίσα που την πρόλαβα!) το "47 Ρονίν" ("47 Ronin") (2013) στον κινηματογράφο και ήταν πολύ καλή!! Τα γουστάρω τέτοια φιλμάκια!! Δεν ξέρω τι γινόταν το '80 και το '90 από Ασιατικές με πολεμικές τέχνες (και ενίοτε φαντασίας) στους κινηματογράφους, αλλά πλέουν φέρνουν αρκετές!! Όλες τις μεγάλες παραγωγές, τουλάχιστον και που και που πετάγομαι να δω καμιά. Δεν έχω δει όσες θα ήθελα, βέβαια, πρέπει να είχα να πάω απ' το "7 Σπαθιά" ("Qi Jian") (2005) (ντάξει, όχι..βλακείες λέω. Απλώς δε θυμάμαι αυτή τη στιγμή σε ποια αντίστοιχη είχα πάει ξανά από τότε) σε τέτοια ταινία... Αλλά αυτή εδώ την ιστορία, ήθελα νατην παρακολουθήσω! Αναζητώ χρόνια την ταινία "Chushingura: The Loyal 47 Retainers" ("Chushingura") ('62) και δεν την έχω δει, οπότε τη νεότερη, τουλάχιστον, δεν την έχανα! Να τη δείτε για να μάθετε και την ιστορία τους!!

 

Είδα πριν 2 βδομάδες επιτέλους και τις μικρού μήκους "Marvel One-Shot: "The Consultant" (2011) & "Marvel One-Shot: Agent Carter" (2013) & φυσικά είχα δει στον κινηματογράφο και το "Thor 2: Σκοτεινός Κόσμος" ("Thor: The Dark World"), το οποίο ήταν έπος!! Δεν περίμενα ότι θα είχε τόσο υλικό από ηρωική φαντασία!! Τη γούσταρα πολύ περισσότερο από την πρώτη!!

 

Ξεκίνησα την τηλεοπτική σειρά "Ο Άνθρωπος Από Την Ατλαντίδα" ("Man From Atlantis") ('77-'78), τον 1ο κύκλο της σειράς "Land Of The Giants" ('68-'69) (που συνεχίζει να τη μεταφράζει ένας φίλος απ' το 12ο επεισόδιο που είχε σταματήσει εδώ και χρόνια), την "The Tomorrow People" (2013-2014), το "Helix" (2014), ενώ μόλις κατέβασα να ξεκινήσω και το "Intelligence" (2014). Πριν καιρό είδα στο σινεμά και το "Σχέδιο Απόδρασης" ("Escape Plan") που ομολογώ ότι δεν το περίμενα τόσο καλό! Τώρα σκέφτομαι να πάω στο "Επιστροφή Στο Ρινγκ" ("Grudge Match") με τους Robert De Niro και Sylvester Stallone ως πυγμάχους, αλλά ρε διάολε..ο De Niro δεν έχει γεράσει για κάτι τέτοια; Ο Σταλόνε την παλεύει ακόμη αλλά και πάλι... Είδα το trailer στους Ρονίν, πάντως και σκέφτομαι να την δω! Εδώ είδα το "Επικίνδυνη Οικογένεια" ("The Family") πριν καιρό..!

 

Από σειρές κινουμένων σχεδίων, έπιασα το OVA "Gatchaman" ('94-'95), ενώ ξεκίνησα και το "Διαστημόπλοιο Αργώ" ("Space Battleship Yamato") ("Uchu Senkan Yamato") ('74-'75). Άλλες live action σειρές που ξεκίνησα, είναι ο 1ος κύκλος της σειράς "Πρωινή Έκδοση" ("Early Edition") ('96-'97), τον 1ο κύκλο "Night Gallery" ('69-'71) του τεράστιου Rod Serling και τον 1ο κύκλο του "Σε Επτά Ημέρες" ("Seven Days") ('98-'99)! Επιτέλους, θα την δω κι αυτήν όπως πρέπει!! Ξεκίνησα και τον 3ο κύκλο κύκλο της σειράς "Το Μυστήριο Της Παρασκευής" ("Friday The 13th") ('89-'90) που είχα αμελήσει... Παλιά, μεγάλη αγάπη που όμως περίμενα να τελειώσει τότε η μετάφραση του 3ου κύκλου για να την πιάσω, ξεκίνησα εν τω μεταξύ άλλες πολλές, οπότε μου είχε ξεμείνει ο κύκλος αυτός... Κάπως έτσι έχει γίνει και με άλλες περιπτώσεις, που τις ξαναπιάνω σιγά σιγά. Το παλιό "Knight Rider" απ' την αρχή, τον 3ο κύκλο του "MacGyver" (που πλέον βρίσκομαι στο τέλος του), το "The Time Tunnel" που δεν είχα τελειώσει... Μέχρι και σε νεότερες, όπως το "Warehouse 13" που ακόμη δεν έχω δει τον 3ο κύκλο!

 

Έχω δει τις πρώτες 5 ταινίες με τον Γκοτζίλα μέχρι στιγμής ("Γκοτζίλα, Το Τέρας Του Αιώνος" ("Godzilla") ("Gojira") ('54), "Ο Γκοτζίλα Ξαναχτυπά" ("Godzilla Raids Again") ("Gojira No Gyakushu") ('55), "Κινγκ Κονγκ, Ο Κυρίαρχος Της Γης"/"Κινγκ-Κονγκ Εναντίον Γκοτζίλα" ("King Kong Vs. Godzilla") ("Kingu Kongu Tai Gojira") ('62), "Ghidorah, The Three-Headed Monster" ("San Daikaiju: Chikyu Saidai No Kessen") ('64) & "Επιχείρισις Φούτζι Γιάμα" ("Mothra Vs. Godzilla") ("Mosura Tai Gojira") ('64)) και ήταν όλα τα λεφτά! Η μεγάλη συγκίνηση βέβαια, ήταν η πρώτη που γύρευα χρόνια! Μ' αρέσει και η μουσική που έχει στην εισαγωγή. Προσδίδει στην όλη ατμόσφαιρα! Πρέπει να αρέσει σε κάποιον βέβαια ο παλιός Ιαπωνικός κινηματογράφος και ειδικότερα οι ταινίες με kaiju τέρατα. Μετά από τόσα χρόνια, βγήκαν επιτέλους σε Blu-Ray με αποκατεστημένες τις αυθεντικές Ιαπωνικές ταινίες (στην Αμερική είχαν γίνει ένα κάρο αλλαγές), οπότε αποφάσισε ένα παλικάρι να τις μεταφράσει όλες! Έχει προχωρήσει αρκετά, μέχρι στιγμής. Λογικά αργότερα θα πιάσει τον Rodan και άλλα πλάσματα. Οι 5 πρώτες ταινίες με τον Gamera έχουν μεταφραστεί πολύ καιρό τώρα από κάποιον άλλον. Τις έχω, αλλά δεν τις έχω δει ακόμη.

 

Συνέχεια σκάνε μπροστά μου μεταφρασμένα ωραία φιλμάκια και σειρές, αλλά κυρίως παλαιότερο υλικό που μ' ενδιαφέρει περισσότερο και δεν ξέρεις τι να πρωτοδείς... Άλλη μία που είχα δει στον κινηματογράφο πριν ενάμισι μήνα περίπου, είναι η ταινία "Το Τέλειο Χτύπημα" ("The Best Offer") ("La Migliore Offerta") και πήγα με 4 φίλους λόγω Geofrey Rush! Έχει να κάνει με έναν εκτιμητή τέχνης (ο Geofrey Rush) όπου μια αγοραφοβική γυναίκα τον καλεί να εκτιμήσει κάποια περιουσία της! Απίστευτη ταινία μυστηρίου!! Μην τη χάσετε με την καμία!! :best: Σκεφτόμουν να πάω και στο "Last Vegas" αλλά δεν τελικά άλλαξα γνώμη. Άλλη μία που ψήνομαι να δω είναι η καινούργια με τον Ben Stiller. Δε βλέπω καθόλου Αμερικανικές κωμωδίες μετά το '90 και φυσικά δεν τρελαίνομαι για τις επιλογές του Ben Stiller, αλλά αυτή έχει να κάνει και με φαντασία, όπως πρέπει να 'χει και δραματικό κομμάτι. Αυτό τουλάχιστον βγάζω απ' το trailer. Λέγεται "Η Κρυφή Ζωή Του Γουόλτερ Μίττυ" ("The Secret Life Of Walter Mitty"). Φαίνεται καλή!! Να δούμε αν την προλάβω. Τις προάλλες πήγα με δυο κολλητούς να δούμε και την τελευταία με τον Christian Bale, το "Οδηγός Διαπλοκής" ("American Hustle"). Για να μας "πείσει" ο ένας κολλητός, μας είπε ότι είναι στυλ "Blow", αλλά απ' το trailer δε φαίνεται κάτι τέτοιο. :) Μόλις έμαθα όμως ότι παίζει ο Christian Bale, δε χρειάστηκε και πολύ! Κανονίσαμε να πάμε! Δυστυχώς φάγαμε ήττα γιατί είχαμε πάει σε multiplex λίγο έξω απ' το Ηράκλειο και τελικά η ώρα εκείνη ήταν για έναν άλλο κινηματογράφο του ίδιου ιδιοκτήτη εντός πόλης και εκεί θα ξεκίναγε 2.5 ώρες μετά... Δε θέλαμε εγώ κι ο άλλος που μας παρότρυνες για την πιο βραδυνή γιατί είχαμε κοιμηθεί ελάχιστα και έπαιζε τρελή δουλειά εκείνη τη μέρα, οπότε τραβήξαμε σε μια ψησταριά που λέγαμε από καιρό να πάμε για μάσα και κρασάκι, οπότε τέλειωσε εκεί το θέμα... Ελπίζω να κανονίσουμε στις επόμενες μέρες, γιατί φαίνεται καλή κι αυτή!

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9879
  • Group:  Members
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  929
  • Reputation:   9590
  • Achievement Points:  929
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5466 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

??? Παίζει ο Duchovny στο twin peaks?

 

Αμέ. :)

post-9879-0-69122900-1390142881_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29315
  • Group:  Member
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  96
  • Reputation:   600
  • Achievement Points:  96
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3998 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Αμέ. :)

χαχαχα!!!

θα μας τρελάνετε! Δεν θέλω spoiler, είμαι στην αρχή της δεύτερης σεζόν

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12748
  • Group:  Members
  • Topic Count:  19
  • Content Count:  440
  • Reputation:   1797
  • Achievement Points:  440
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5057 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

παίζει να σκάσει καινούργιο/το τελευταίο επεισόδιο του twin peaks τον ιούνιο του '16........... πορωθείτε τώρα........και μετά ξενερώστε για τον χρόνο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190262
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6370 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

άλλο κοίταζα, άλλο βρήκα... 

 

trainspotting quad poster 1996.jpg

 

οκ. η δεύτερη είναι η Kelly Macdonald που θεωρώ ότι έχει γίνει πολύ γνώριμη φιγούρα ειδικά λόγω του Boardwalk Empire (την είχα προσέξει και στο State of Play και Gosford Park, μου είχε διαφύγει πλήρως στο τελευταίο Harry Potter και το No country for old men)

 

ο πέμπτος είναι ο Ewan McGregor χωρίς παραπάνω σχόλια. Εύκολα αναγνωρίσιμος :)

 

ο τέταρτος είναι ο Ewen Bremner χωρίς παραπάνω σχόλια. Δεν αναγνωρίζεται πουθενά :D

 

Η πλάκα ξεκινάει με τον τρίτο :) Jonny Lee Miller. Είναι ο τυπάς που κάνει τον Sherlock Holmes στο Elementary....

 

Και κορυφώνεται η πλάκα με τον πρώτο. Robert Carlyle. Ω ναι, είναι ο αντίπαλος του Bond στο The World is not enough (αυτό με τη Σοφί Μαρσώ :) )

 

go figure λέμε :D και τα χρόνια περνάνε σαν πασατέμπος σε θερινό σινεμά :)

 

:cheers5:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7121
  • Reputation:   27031
  • Achievement Points:  7456
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6235 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ο "Μπέγκμπι" είναι εξαιρετικός, όπου κι αν τον έχω δει!! "Trainspotting", "Hitler: The Rise Of Evil", "The Beach", "Ravenous", "28 Weeks Later", "Stargate: Universe" και πλέον στο "Once Upon A Time". Έχω δει και το "The World Is Not Enough", αλλά πραγματικά το είχα ξεχάσει ότι έπαιζε κι εκεί!! Μάλλον πως θα πρέπει να την ξαναδώ! :thanks: Μερικές φορές με πιάνει και περνάω "ακτινογραφία" τη φιλμογραφία στην IMDB ενός ηθοποιού που γουστάρω, αλλά..μερικές φορές. Βασικά, σχετικά σπάνια. Με τόσες επιλογές από ταινίες-σειρές που μ' ενδιαφέρουν κι επειδή αμετάφραστο δεν παρακολουθώ κάτι (που πολλές φορές ξενέρωνα όταν δεν το 'βρισκα), προτιμώ τον παράγοντα "τύχη". Ένα trailer από δω, ένα teaser από κει, μια παρότρυνση φίλου παραπέρα για να δω κάτι (ή να πάμε κινηματογράφο)... Μία αφίσα αρκεί ή δυο κουβέντες από κάποιον φίλο εδώ μέσα. Σε κάποιο σκηνοθέτες το "κρατάω" ακόμα και τους έχω από κοντά, αλλά αργά ή γρήγορα θα το αποβάλω κι αυτό απ' τις συνήθειές μου. Δε με πειράζει ιδιαίτερα, πλέον, αν δεν χάσω και κάτι νέο απ' αυτούς απ' τον κινηματογράφο. Τις σημειώνω και θα τις δω κάποια στιγμή.

 

Υποθέσεις αποφεύγω να διαβάζω επειδή κάποιοι ηλίθιοι αρθρογράφοι υπεραναλύουν και μπορεί να υπάρχουν spoilers. Εάν δεν έχω δει ταινία που αναφέρει το "Σινεμά" και φαίνεται να είναι του γούστου μου, δε διαβάζω πριν τη δω. Μονάχα κάποια αφιερώματα απολαμβάνω και σπανίως καμιά συνέντευξη. Ούτε το 1/3 της ύλης. Προτιμώ αυτές της IMDB που είναι ναι μεν λιτές αλλά παίρνεις μια πρώτη ιδέα του τι συμβαίνει. Για να μη μακρηγορώ λοιπόν (εδώ γελάνε!), η περίπτωση "Carlyle" είναι μια απ' αυτές. Δεν έχω δει που και που έχει παίξει παλαιότερα και δεν έχω καμία διάθεση να το ψάξω. Μπορεί να βγουν και μπαλαφάρες. Μέχρι στιγμής δεν έχω τέτοια δείγματα, βέβαια. Δε ξέρω αν "το 'χει" και του βγαίνει αυθόρμητα ή είναι πραγματικά τόσο καλός (δεν τον έχω δει σε ρομαντική ταινία, ας πούμε), αλλά πολύ χαίρομαι που "τυχαίνει" και εμφανίζεται συχνά πυκνά μπροστά μου! :yahoo: Μιας και ανέφερα παραπάνω την ταινία "Τα Αρπακτικά" ("Ravenous") ('99), να την δείτε οπωσδήποτε!! Την έχω δει 4 φορές τα τελευταία 10 χρόνια (σπάνια το κάνω αυτό για ταινία) και δεν αποκλείω το ενδεχόμενο να το κάνω ξανά στο άμεσο μέλλον! Στο "The World Is Not Enough" ε; Κοίτα να δεις ρε παιδί μου... Και θα έλεγε κανείς ότι ένας τέτοιος ηθοποιός θα είχε κλέψει την παράσταση από τον Pierce Brosnan, τον μετριότερο James Bond (κατά τη γνώμη μου πάντα...) που έχει υπάρξει κινηματογραφικά! Πρέπει να την ξαναδώ οπωσδήποτε! :spidey_yeah_that:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190262
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6370 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

κάτσε να σου τον θυμίσω φατσικώς από τη ταινία

 

007 ja liiga kitsas maailm - pilt4.JPG robertcarlylebond1.jpg renard.jpg 

 

και τράβα τώρα στην αφίσα του Trainspotting :lol:

 

το μουστάκι τα κρύβει όλα λέμε :D

 

526871_458952947561028_273483244_n.jpg

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7121
  • Reputation:   27031
  • Achievement Points:  7456
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6235 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Νόμιζα πως ήξερες ότι έπαιζε και στο "Trainspotting" και η έκπληξή σου κι εσένα ήταν στο "The World Is Not Enough"! Χαχα, ναι εντάξει... Οι διαφορές τεράστιες και ο χαρακτήρας αλλοπρόσαλος εντελώς στο "Trainspotting" (ενώ στο "Hitler" ας πούμε, ήταν νορμάλ! :P)! Γι' αυτό το "τυχαίνει" το έβαλα σε αυτάκια. Μπορεί να μου πει ένας κολλητός που τον γουστάρει κι αυτός ότι ξέρεις..παίζει και εκεί, μόνο δες το. Όπως και να 'χει το "The World Is Not Enough" σημειώθηκε και σκοπεύω να το δω σύντομα ξανά! :D:efxaristo: για την πληροφορία! Θυμήθηκα ακόμα μία που μάλιστα ήταν πολύ ευχάριστη έκπληξη που τον είδα (έστω και λίγο...)! Το "24: Redemption" που είναι η τηλεταινία που κυκλοφόρησε και ενώνει τον 6ο με τον 7ο κύκλο της σειράς "24"! :best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5061 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Με έπεισαν να ξεκινήσω Doctor Who και μέχρι τώρα έχω δει τα πρώτα 4 επεισόδια με τον Eccleston.

 

Θα πω μόνο αυτό: δεν καταλαβαίνω γιατί το σνόμπαρα τόσο καιρό. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116982
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6190 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Καλά, αγνώριστος ο Jonny Lee Miller. Ακόμα και εγώ δεν τον κατάλαβα πως ήταν ο ίδιος ηθοποιός, Πάντως έχει ξανασυνεργαστεί με τον Boyle στο θεατρικό Frankenstein, όπου έπαιζε και ο Benedict Cumberbatch (ό οποίος παρεμπιπτόντως έχει μόνο καλά λόγια να πει για την ερμηνεία του Miller στο Elementary).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6063 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Το επεισόδιο 9x14 Slapsgiving 3: Slappointment in Slapmarra του How I Met Your Mother ήταν ένα από τα καλύτερα εδώ και καιρό. Το κουρασμένο σόου έδειξε κάτι πολύ καλό.

 

Ο Μάρσαλ αποφασίζει να δώσει μια από τις υποσχόμενες σφαλιάρες στον Μπάρνι. Έτσι κάνει μαθήματα σε 3 θρυλικούς κινέζους δάσκαλους της τέχνης της σφαλιάρας και γίνεται ένας μάστερ στην ταχύτητα, στη δύναμη και στην ακρίβεια. Βγάζει γέλιο, λίγο πιο έξυπνο από αυτό που μας είχε συνηθίσει α λα Dumb and Dumber. Από την άλλη δεν είναι και Γούντι Αλεν βέβαια.

 

"Σ' αγαπώ"
"Αρκετά ώστε να φας τη σφαλιάρα εσυ για μένα;"

"Όχι"

 

Πάντως το χειρότερο Big Bang Theory είναι κλάσεις ανώτερο από το HIMYM. :antekale:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121004
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6346 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Last Vegas


 


Ένα ώριμο από όλες τις όψεις Hangover. Και αστείο εν αντιθέσει με το Hangover.


 


8.9/10! Συνίσταται ανεπιφύλακτα, έχει αύρα παρόμοια του RED κατά κάποιον τρόπο. Και των Space Cowboys. :P 


Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190262
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6370 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Εντελει το Death in Paradise βλέπεται μια χαρά :) Δεν είναι κάτι το φοβερό και τρομερό. Η πρώτη του σεζόν τουλάχιστον δεν δικαιολογεί το 8άρι στο imdb. Ένας αστυνομικός με προβλήματα κοινωνικής προσαρμογής (που σε πάρα μα πάρα πολλά σημεία μου θύμισε τον εαυτό μου :) ), κάπου ψιλοθυμίζει Monk, μια βοηθός η οποία είναι κατ'εμέ ένα διαρκές miss (προσπαθούν να της δώσουν έναν ερωτικό εξωτικό ρόλο, αλλά το χάνουν συνολικά) και 2 ακόμα βοηθοί που μοιάζουν σαν το comic relief της ιστορίας. Η πλοκή ακολουθεί την αγγλική αστυνομική σχολή όπου ο δημιουργός οφείλει να σου δώσει όλα τα στοιχεία και να μπορείς να φτάνεις και μόνος σου στο τελικό συμπέρασμα και κλείνει με τον παραδοσιακό τρόπο του "τους μαζεύουμε όλους μαζί και ανακοινώνουμε τον εγκληματία".

 

Ως επί το πλείστον την είδα κάνοντας άλλες δουλειές. Κάτι σαν background noise. Βλέπω όμως ότι εμ και είδα τα 7/8 της πρώτης σεζόν εμ και ετοιμάζομαι να δω στο καπάκι και την δεύτερη. Άρα κάπου μου έκατσε καλά :)

 

Το χειρότερο ήταν ότι χτες το βράδυ κοίταζα πόσο πάει ένα εισιτήριο για τις Μικρές Αντίλλες, πόσο πάνε τα ξενοδοχεία εκεί και μπλαμπλαμπλα :) Επιπρόσθετα (αν και είμαι λαίμαργος και λιχούδης (και φαίνεται :) )) με έπιασε και κάτι τις να φάω φαγητό Καραϊβικής (και να πιώ και τα αντίστοιχα κοκτέηλ) :) Ίσως γι'αυτό και να τη γουστάρουν οι Βρεττανοί. Escapist Fantasy.

 

Θα μπορούσε να είναι πολύ πολύ καλύτερη, αλλά δεν με χαλάει και ως έχει. 

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33637
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4582 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εμένα μου έκανε εντύπωση πως κάθε επεισόδιο τελειώνει σε τελείως Poirot φάση (με όλους τους υπόπτους μαζεμένους στον ίδιο χώρο, με μια δικογραφία που χωρίς ομολογία δεν θα οδηγούσε ποτέ σε καταδίκη), χωρίς να πολυ-εξηγείται γιατί γίνεται αυτό, καθώς ο Λονδρέζος είναι υποτίθεται μοντέρνος ντεντέκτιβ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190262
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6370 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

χε.... αυτό με τις ομολογίες είναι τρομερά πονεμένη ιστορία :) γενικώς και αορίστως :) Βλέπεις στα διάφορα σήριαλ ή ο χαρακτήρας να λέει το φοβερό σενάριο και ο άλλος να καταρέει μπρος στην αλήθεια ή να μπαίνει αγριεμένος (ειδικά εκεί που οι άλλοι έχουν αποτύχει) και με μια ζόρικη ματιά και δυο μπινιλίκια, ο άλλος να τα ξερνάει όλα :)

 

Και μετά πας και βλέπεις είτε την πρώτη σεζόν του Shield όπου για να τον σπάσουν τον άλλο τρώνε κανά δεκάωρο, είτε το Zero Dark Thirty όπου για να τον σπάσουν τους παίρνει κάτι μήνες βασανιστηρίων, ανάκρισης και ψυχολογικής χειραγώγησης..... :)

 

Περιττό να πω το ποιο φαντάζομαι ότι είναι το ρεαλιστικό σενάριο :D

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13440
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  3476
  • Reputation:   28910
  • Achievement Points:  3476
  • Days Won:  12
  • With Us For:  4936 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Είδα το "Σχέδιο απόδρασης".

 

Καταρχήν να πω ότι το'χουνε. Και οι δύο. Κάτι που ασφαλώς δεν το περίμενα! :wow: Δεν είχα ιδέα για το σενάριο, οπότε όλη η ταινία ήταν μια ευχάριστη έκπληξη. Πολύ σημαντικό για μένα το ότι δεν μπορούσα να μαντέψω την συνέχεια! :best: Πολύ καλοί ρυθμοί, αρκετή δράση και αγωνία, ξεκάθαρο σενάριο, το οποίο ξεδιαλύνει όλες τις απορίες στο τέλος! Το προτείνω! Ναι ναι, σε όλους! :)

 

:imac:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9381
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4471 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Ειδα και τις υπολοιπες ταινιες που ειχα κατεβασει με την Ellen Page.Εχουμε και λεμε:

 

Juno:Παρα πολυ συμπαθητικη ταινια.Δε περιμενα να μου αρεσει τοσο πολυ.Ωραια η ερμηνεια της Ellen Page αλλα δε θεωρω οτι ηταν κατι το ιδιαιτερο ωστε να δικαιολογησει την υποψηφιοτητα της για Οσκαρ Α΄ γυναικειου ρολου.

 

Whip It:Καλουτσικη ταινια.Εχει ως θεμα το αθλημα roller derby,το οποιο το βρηκα αρκετα διασκεδαστικο και ενδιαφερον.

 

Peacock:Μετριοτατο ψυχολογικο θριλερ αλλα με εξαιρετικη ερμηνεια απο πλευρας Cillian Murphy.Αυτη ηταν και η πρωτη ταινια στην οποια ειδα την Ellen Page να μην εχει ρολο teenager.

 

Super:Καφρικη μαυρη κωμωδια ωστοσο εριξα τρελο γελιο.Θεουλης ο Rainn Wilson.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190262
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6370 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Τα 2 πρώτα επεισόδια του The True Detective από HBO. Με Woody Harrelson και με έναν εκπληκτικό Matthew McConaughey. Δεν έχω λόγια για να την περιγράψω. Παρά το ότι ήμουν στο παρατσακ για να με πάρει ο ύνος, έκατσα και είδα και τα 2 μονοκοπανιά (και μετά κοιμήθηκα σε χρόνο dt).

 

Το μόνο σχόλιο που μπορώ να κάνω είναι για το πως κάποιες σειρές αισθάνονται, νοιώθουν, ξέρουν ότι απευθύνονται σε ανθρώπους που καταλαβαίνουν και προτιμούν να πούνε πράγματα με σιωπές ή με τη γλώσσα του σώματος και όχι με λόγια. Μου θύμισε έντονα (προφανώς επειδή ασχολήθηκα με αυτό χθες :) ) πως στα πρώτα κόμικ που δημοσιεύθηκαν στην Ελλάδα, οι εκδότες αισθάνονταν την ανάγκη να βάζουν επεξηγηματικά κείμενα. λχ στο λαϊκό ανάγνωσμα το Γεράκι όπου στο Μάιτυ Μάους που το συνοδεύει, υπάρχουν κείμενα της υφής "και τώρα βαράει αυτούς".

 

:cheers5:

 

yg δεν θα εκπλαγώ εάν μάθω ότι κάποιος από τους δημιουργούς έχει διαβάσει το Desolation Jones :D  ούτε άμα μάθω ότι γουστάρουν το βρετανικό Sherlock..... 

 

edit

series trailer (είναι πολύ πολύ πιο αργό στα πρώτα 2 επεισόδια απ'ότι φαίνεται στο trailer. Είναι περισσότερο character study παρά αστυνομικό whodunnit. Και ω ναι, αξίζει υψηλή ανάλυση και όχι dvd ποιότητα ;) )

 

https://www.youtube.com/watch?v=TXwCoNwBSkQ

 

Σκέφτηκα να βάλω και το preview του 2ου επεισοδίου. Διαπίστωσα όμως ότι περιέχει σκηνές που τις απόλαυσα σε επίπεδο έκπληξης όταν τις είδα... Οπότε δεν κάθομαι καν να δω για την πάρτη μου το preview του 3ου :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33637
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4582 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Είδα την Argo, σε διαλείμματα βέβαια, άρα δεν μπορώ να την κρίνω τέλεια. Είχε σχεδόν όσο σασπένς όσο οι πραγματικές πτήσεις αεροπλάνου. :P

 

Μου άρεσε αρκετά, ο Ben Affleck είναι λίγο meh, μου αρέσει που παραδέχεται ότι έφταιγαν και οι Αμερικανοί σε κάποιο σημαντικό βαθμό για την κατάσταση στο Ιράν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20426
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5057 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Ειδα η΄ μαλλον ξαναειδα την ταινια "The three musketeers".Με την διαφορα οτι χτες δεν την ειδα στο laptop μου, αλλα σε προτζεκτορα.Εχω δει κι εχω δει ταινιες,σειρες και κινουμενα σχεδια με τους τρεις σωματοφυλακες αλλα πραγματι αυτη η version κανει την διαφορα απο τις αλλες με αυτα που δειχνει :lol: .Παντως περνας ευχαριστα την ωρα παρακολουθωντας την.

Ο δε Ορλαντο Μπλουμ πολυ τσαχπινης στο ρολο του κακου δουκα. :spidey_yeah_that:

Στο τελος αφηνει να εννοηθει οτι θα υπαρξει και συνεχεια,αλλα λιγο που κοιταξα στο internet δεν γραφει κατι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190262
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6370 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

το τελειώσαν ετσι ώστε να είναι εφικτή μια συνέχεια, αλλά η ταινία πήγε άπατη από τόσες απόψεις που δεν... :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5061 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Με έπεισαν να ξεκινήσω Doctor Who και μέχρι τώρα έχω δει τα πρώτα 4 επεισόδια με τον Eccleston.

Θα πω μόνο αυτό: δεν καταλαβαίνω γιατί το σνόμπαρα τόσο καιρό. :)

Ξεμπέρδεψα με τον Eccleston, είδα και το Christmas Special με την πρώτη κανονική εμφάνιση του Tennant και το πρώτο επεισόδιο της 2ης σεζόν και δηλώνω επίσημα φαν του Doctor! :D

 

Στα επόμενα επεισόδια θα δω ποια στοιχεία κάνουν τον Tennant τόσο fan-favorite, αλλά ο Eccleston ήταν εξαιρετικός, για να μην πω φανταστικός. :xm:

 

Υ.Γ. Μέσα στο 2014 η Titan θα βγάλει νέα σειρά κόμικς με τον χαρακτήρα. :mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29567
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  116
  • Reputation:   1215
  • Achievement Points:  116
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3887 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ειδα ή μαλλον ξαναειδα την ταινια "The three musketeers".Με την διαφορα οτι χτες δεν την ειδα στο laptop μου, αλλα σε προτζεκτορα.Εχω δει κι εχω δει ταινιες,σειρες και κινουμενα σχεδια με τους τρεις σωματοφυλακες αλλα πραγματι αυτη η version κανει την διαφορα απο τις αλλες με αυτα που δειχνει :lol: .Παντως περνας ευχαριστα την ωρα παρακολουθωντας την.

Ο δε Ορλαντο Μπλουμ πολυ τσαχπινης στο ρολο του κακου δουκα. :spidey_yeah_that:

Προσωπικά μου είχε φανεί μέτρια. Αν σου αρέσουν οι σχετικές με τους 3 σωματοφύλακες ταινίες θα σου πρότεινα χωρίς δισταγμό (αν δεν την έχεις ήδη δει) το "The Man in The Iron Mask". Μόνο τα ονόματα των ηθοποιών δες και θα καταλάβεις.

 

"Saving Mr. Banks" ή "Η μαγική ομπρέλα": Πολύ ωραία ταινία αν αρέσουν σε κάποιον οι ταινίες αυτού του είδους ή ενδιαφέρεται να δει κάποια πράγματα για την ιστορία της Mary Poppins (νομίζω πως σε όποιον άρεσε αυτή θα αρέσει και η μαγική ομπρέλα και το αντίστροφο). Το soundtrack της κλασικής ταινίας έχει έντονη παρουσία, ενώ ο πρωταγωνιστικός ρόλος είναι κομμένος και ραμμένος στα μέτρα της Έμα Τόμσον.

Διευκρίνιση: ΔΕΝ είναι κωμωδία (μην περιμένετε κάτι ανάλαφρο) και ΔΕΝ είναι ύμνος στην Disney (αν κανείς φοβάται κάτι τέτοιο :P ).

Επεξεργασία από Mermigas
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9381
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4471 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Ειδα για ακομη μια φορα το Donnie Darko.Αυτη τη φορα επελεξα να δω το director's cut για να διαπιστωσω τι επιπλεον ειχε απο το original cut.Στο director's cut εχουν προσθεσει στην αφηγηση σελιδες απο το βιβλιο The Philosophy of Time Travel της Roberta Sparrow (grandma death) οι οποιες επεξηγουν αρκετα πραγματα και καθιστουν τη ταινια πιο κατανοητη.Εμενα προσωπικα δε μου αρεσε αυτη η προσθηκη γιατι θεωρω οτι χανεται αρκετη απο τη μαγεια και το μυστηριο.Οπως και να εχει ομως εξακολουθω να πιστευω οτι το Donnie Darko ειναι μια απο τις καλυτερες ταινιες στην ιστορια του κινηματογραφου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55411
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5410 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Οπως και να εχει ομως εξακολουθω να πιστευω οτι το Donnie Darko ειναι μια απο τις καλυτερες ταινιες στην ιστορια του κινηματογραφου.

 

+1.. βρισκεται στο προσωπικο μου τοπ!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5723 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Ειδα για ακομη μια φορα το Donnie Darko.Αυτη τη φορα επελεξα να δω το director's cut για να διαπιστωσω τι επιπλεον ειχε απο το original cut.Στο director's cut εχουν προσθεσει στην αφηγηση σελιδες απο το βιβλιο The Philosophy of Time Travel της Roberta Sparrow (grandma death) οι οποιες επεξηγουν αρκετα πραγματα και καθιστουν τη ταινια πιο κατανοητη.Εμενα προσωπικα δε μου αρεσε αυτη η προσθηκη γιατι θεωρω οτι χανεται αρκετη απο τη μαγεια και το μυστηριο.Οπως και να εχει ομως εξακολουθω να πιστευω οτι το Donnie Darko ειναι μια απο τις καλυτερες ταινιες στην ιστορια του κινηματογραφου.

 

Όλοι το λένε αυτό, αλλά προσωπικά διαφωνώ. Ο ίδιος ο Kelly (ο σκηνοθέτης) δηλώνει η version που προτιμά είναι η Directοr's Cut και ότι ο μόνος λόγος που η ταινία συντομεύτηκε είναι για να μπορεί να πλασαριστεί στους κινηματογραφους χωρίς να γίνεται κουραστική. Προσωπικά έχω δει μόνον το DC και δεν μου φάνηκε πάρα πολύ δύσκολο να καταλάβεις τι συμβαίνει. Από την άλλη βέβαια για κανένα λόγο δεν μου αρέσουν κιόλας οι ταινίες που είναι πάρα πολύ περίπλοκες σεναριακά και τελικά δεν σου δίνουν ξεκάθαρη απάντηση. Αό όσο γνωρίζω η αρχική βέρσιον του Donnie Darko είναι αρκιβώς αυτό ,οπότε δεν μπορώ να πω ότι θα ξετρελαινόμουν από μια ταινία που σου δίνει πληφοροίες με το σταγονόμετρο και τελικά σου λέει βγάλε άκρη μόνος σου. Κοινώς, προτιμήστε το Director's Cut. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να σπάτε το κεφάλι σας να βρείτε τι θέλει να πει εδώ ο ποιητής όταν έχει ήδη απαντήσει ο ίδιος ο ποιητής.

 

Είδα:

 

Η ζωή της Αντελ

Πήγα στον κινηματογράφο και πλήρωσα για να το δω. Το μετάνιωσα 1000%. Δεν είναι κακή ταινία. Το αντίθετο μάλιστα. Είναι μια ταινία που έχει πράγματα να πει. Αλλά τελικά μου έβγαλε το αίσθημα ότι δεν μου άρεσε, για απροσδιόριστο λόγο όμως. Ακριβώς το ίδιο αίσθημα μου είχε βγάλει και το Master πέρσι. Κι εκείνο ήταν καλή ταινία. Αλλά πάλι δεν μου άρεσε χωρίς όμως να μπορώ να εξηγήσω επακριβώς το γιατί. Δεν θα επεκταθώ, ούτως ή άλλως πολλά έχουν γραφτεί για την ταινία, αλλά θα πω ότι είναι από τις πιο κουραστικές ταινίες που έχω παρακολουθήσει. Η διάρκειά της είναι αδικαιολόγητα μεγάλη -τρεις ώρες ωρέ; Πας καλά;- και σκηνοθεσία είναι εντελώς μονότονη. Όλο κοντινά πλάνα, ελάχιστη δράση και διάλογος. Διάαααλογος όλη την ώρα. Δεν με πειράζει γενικά ο διάλογος, αλλά εδώ φτάνουμε σε αμπελοφιλοσοφία και μερικές φορές απλά επαναλαμβάνουμε τα ίδια και τα ίδια. Ούτε καν οι εντελώς λεσβιακές σκηνές δεν σώζουν την κατάσταση, που να σας πω την αλήθεια δεν είναι και τίποτα το σπουδαίο.  Αρχίζω να πιστεύω ότι η βράβευσή της ταινίας στις Κάννες ήταν λόγω πολιτικης σκοπιμότητας και όχι επειδή το άξιζε. Μάλλον θα έλεγα να μην το δείτε. 

 

Big Bad Wolves

O Tαραντίνο έγραψε ότι είναι η καλύτερη ταινία της χρονιάς. Τέλος πάντων δεν συμφωνώ πάντα με τον Ταραντίνο αλλά αυτό ήθελα να το δω. Κυρίως επειδή είχα δει το προηγούμενο αυτών των δύο τύπων , το Rabies (kalevelt) και θυμάμαι μου είχε αρέσει. Εβραϊκή ταινία λοιπόν που ουσιαστικά εξετάζει ακριβώς το ίδιο θέμα με το Prisoners , από εντελώς διαφορετική σκοπιά όμως. Κι έχει και χιούμορ, έχει αγωνία , έχει ανατροπές και το κυριότερο ούτε που καταλαβαίνεις πως περνάει η ώρα. Κι όλα αυτά χωρίς να γίνονται και πολλά πράγματα στην ταινία. Δεν θέλω να γράψω για την υπόθεσή της, θα πω όμως ότι αξίζει με χίλια. Σόρρυ Ταραντίνο ,δεν είναι η καλύτερη ταινία της χρονιάς ,είναι όμως ένα εκρηκτικό κράμα που δεν θα έπρεπε για κανένα λόγο να λειτουργεί. Και όμως όχι απλά λειτουργεί, αλλά δέρνει. Δείτε το.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7121
  • Reputation:   27031
  • Achievement Points:  7456
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6235 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ξεμπέρδεψα με τον Eccleston, είδα και το Christmas Special με την πρώτη κανονική εμφάνιση του Tennant και το πρώτο επεισόδιο της 2ης σεζόν και δηλώνω επίσημα φαν του Doctor! :D

 

Στα επόμενα επεισόδια θα δω ποια στοιχεία κάνουν τον Tennant τόσο fan-favorite, αλλά ο Eccleston ήταν εξαιρετικός, για να μην πω φανταστικός. :xm:

 

Υ.Γ. Μέσα στο 2014 η Titan θα βγάλει νέα σειρά κόμικς με τον χαρακτήρα. :mafia:

 

Χαίρομαι που σου άρεσε ο Christopher Eccleston! Εξαιρετικός αλλά κράτησε λίγο... Κέρδισε άλλον ένα φαν η σειρά, λοιπόν; Alonzee..!! (θα έρθει η ώρα και για γι' αυτό... ;))

 

:beer:

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116982
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6190 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Στις μέρες μας, το δύσκολο είναι να βρεις μια ταινία που να έχει βραβευτεί χωρίς κάποια σκοπιμότητα και όχι το αντίστροφο...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.