Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΟΙΑ ΤΑΙΝΙΑ/ΣΕΙΡΑ ΕΙΔΑΤΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ;


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3505
  • Reputation:   24643
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4588 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

ειδα το ''man of steel''! wow! :) καθως και το ''blue valentine''!

Επεξεργασία από kostas ververis
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 5.9k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116990
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6192 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Ξεκίνησα και εγώ το Sleepy Hollow και είναι βαρβάτο! (σκέφτομαι από και πέρα όλες να τις λέω έτσι, ανεξαρτήτου ποιότητας για σπάσιμο στον  :germ::P)

 

Πέρα από την πλάκα, είναι αναπάντεχα καλό και ο πρωταγωνιστής δίνει ερμηνεία όλα τα λεφτά. Τόσο που δεν υποψιάζεσαι πως είναι μικρότερος απ' ότι φαίνεται. Ας είναι καλά οι θεατρικές καταβολές. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190276
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Ο μόνος βαρβάτος εδώ μέσα είμαι εγώ http://en.wikipedia.org/wiki/Barbatus :D

πάμε παραπέρα τώρα.

Είδα τις προάλλες το White House Down (2013 - Channing Tatum + Jamie Fox). Δυστυχώς η ταινία ήταν άνιση. Η μισή ήταν για θάψιμο και η άλλη μισή για εκθειασμό... Αυτός που την έφτιαξε ήταν σίγουρα επηρεασμένος από Commando Schwarzenegger (η κόρη του τυπά ήταν τρομακτικά όμοια εμφανισιακά με την κόρη του Άρνι και ένας από τους κακούς ήταν τόσο μα τόσο ίδιος με τον κακό στο Commando... από μουστάκι, από ηλιθιότητα, από μπλαμπλα), από The Rock, από Clancy και άλλα ευχάριστα.. Είχε όμως τόσα μα τόσα αφόρητα κλισέ. Αισθανόμουν ότι έβλεπα την λέξη να κλίνεται στην οθόνη. το κλισέ, του κλισέ, το κλισέ, ω κλισέ και ενίοτε να μνημονεύεται όχι απλά η δοτική αλλά μέχρι και ο δυϊκός αριθμός.... 

 

Τουλάχιστον εκτίμησα απεριόριστα τον χειρισμό του Tatum στο This is the end :D

 

 

 

ξαναείδα τα Hunt for Red October και Patriot Games (μιας και θυμήθηκα και τον Clancy ;) ). Διασκεδαστικά όπως πάντα :D Αυτή τη φορά σημείωσα και τους σκηνοθέτες. Καθόλου περίεργο που ο John McTiernan του Οκτώβρη κάτι μου έλεγε ως όνομα (και όντως αυτή ήταν η τρίτη του καλή ταινία στη σειρά μετά το Predator και το Die Hard (οι επόμενες όμως ήταν μπαρούφες)) ενώ ο Phillip Noyce του υποδεέστερου Patriot Games μου ήταν τελείως άγνωστος και οι ταινίες του που έχω δει είναι πολύ άνισες (μου άρεσε το Saint, δεν μου άρεσε το Bone Collector κ.ο.κ.)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116990
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6192 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Ο μόνος βάρβαρος εδώ μέσα είμαι εγώ

:D

Επεξεργασία από GreekComicFan
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5457 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Το white house down το βρηκα απαραδεκτο,απιστευτα χαζη/βαρετη ταινια,τι να περιμενεις βεβαια απο τυπους σαν τον Roland Emmerich?Kαλη ταινια?Δε σφαξανε...

Τεσπα οσοι θελουν ντε και καλα να δουνε ταινια Die Hard rip off με white house setting ας δουνε το Olympus Has Fallen.Mακραν ανωτερο...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7125
  • Reputation:   27049
  • Achievement Points:  7460
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6237 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Παίζει να είμαι ο μόνος στο σύμπαν που του άρεσε το 3 πιο πολύ από το 2. :P

 

Είχα καιρό να μπω και ξεκίνησα απ' αυτή την σελίδα, αλλά δε μπόρεσα να κρατηθώ και να μην σχολιάσω... Ο μόνος στο πολυσύμπαν θα συμπλήρωνα. :) Η δεύτερη ταινία δεν παίζεται... Απλά... Είχαμε που είχαμε Marlon Brando και Al Pacino, μπήκε ο Robert DeNiro σε άλλη χρονική περίοδο και ο σκηνοθέτης μας καθήλωσε... Αριστούργημα όπως και η πρώτη ταινία!! Ωραία και η τρίτη αλλά οι δύο πρώτες μακράν ανώτερες..!! :beer:

 

Πήγα και είδα την τελευταία με τον Roberto DeNiro, την Michelle Pfeiffer και τον Tommy Lee Jones. Γιατί το έκανα αυτό; Ωραία ταινία, καλύτερη απ' το "Analyze This" (και εννοείται απ' το "Analyze That"!) αλλά και πάλι το κωμικό στοιχείο με χαλάει κάπως... Μου 'χει λείψει και το "The Sopranos", ξενερωμένος ακόμη και με το θάνατο του James Gandolfini (γούσταρα που τον είχα δει στο "Killing Them Softly" (2012)! Δεν ήξερα ότι έπαιζε μέσα όταν πήγα σινεμά να την δω!), ήθελα να δω κάτι καθαρά γκανγκστερικό πάλι. Ίσως γι' αυτό. Προτείνετε να ξεκινήσω το "Broadwalk Empire" (2010-201?); Την παρακολουθεί κανείς;

 

Από άλλες ταινίες που είδα; Πήγα και είδα το "Θανάσιμα Εργαλεία: Η Πόλη Των Οστών" ("The Mortal Instruments: City Of Bones"). Σε όποιον θα άρεσε να δει μια ταινία μεταξύ "Underworld" και "Blade", ας την τσεκάρει! Πήγα επίσης για μια ταινία (τώρα δε θυμάμαι ποια, την πρότεινε φίλος), αλλά από λάθος προγραμματισμό (είχε τελειώσει τις προβολές δύο μέρες πριν...) κατέληξα να δω το "Λευκός Οίκος: Η Πτώση" ("White House Down"). Τι σαχλαμάρα ήταν αυτή... Ακόμη κι αν είχε κάποια υποτυπώδη δράση, στην ουσία θύμιζε παρωδία για τέτοιου είδους περιπέτειες. Δεν προτείνεται για κανένα λόγο. Υπάρχουν άπειρες καλύτερες για όσους γουστάρουν τέτοιο είδος. Απόψε το βράδυ θα πάω να δω το "Riddick"! Απ' αυτήν περιμένω πολλά!

 

Από σειρές ξεκίνησα επιτέλους το "Ο Ιππότης Της Ασφάλτου" ("Knight Rider") ('82-'86), με μια..μικρή καθυστέρηση. :lol: Το πρώτο επεισόδιο αμφιβάλλω αν το είχα δει ποτέ!! Δε θυμόμουν καν το πως έγινε. Όπου να 'ναι μπαίνω στον 2ο κύκλο. Ξεκίνησα το "Street Hawk" ('85) που προς μεγάλη μου έκπληξη έχει μέσα την μουσικάρα των Tangerine Dream!! Παραπλήσια σειρά με το "Knight Rider" με μοτοσυκλέτα αυτή τη φορά. Ομολογώ πως δεν θυμόμουν να την έχω δει τηλεοπτικά! Μία παρόμοια που αχνοθυμάμαι να είχα παρακολουθήσει και ψάχνω να βρω, λέγεται "Viper" ('96-'99). Νομίζω πως είχε προβληθεί στον ΑΝΤ1 με τίτλο "Η Οχιά Της Ασφάλτου".

 

Όσο προχωράει η μετάφραση, παρακολουθώ τις σειρές "The Twilight Zone" ('85-'89), "The Outer Limits" ('95-2000), "Lost In Space" ('65-'68), "SeaQuest DSV" ('93-'96), "Voyage To The Bottom Of The Sea" ('64-'68), "Alien Nation" ('89-'90), "Witchblade" (2001-2002) "UFO" ('70-'71) & "Blakes 7" ('78-'81). Η μια καλύτερη από την άλλη!! Από νεότερες συνεχίζω και ξεκίνησα τις "Defiance", "Once Upon A Time" (2011-201?), "Supernatural", "The Walking Dead", "Atlantis" (2013-201?), "Agents Of S.H.I.E.L.D.", "Revolution", "Unforgettable" (2011-2013), "Siberia" (2013) & "Game Of Thrones", ενώ πρόσφατα ξεκίνησα τα "Jason Of The Star Command" ('78-'81) & "Earth: Final Conflict" ('97-2002) που ξεκίνησαν να μεταφράζονται και τέλειωσα την "Utopia" (2013). Κόψανε "Heroes", κόψανε "Alphas", να δούμε τουλάχιστον αν θα στεριώσει το "Agents Of  S.H.I.E.L.D.". Έχω διαβάσει τα περισσότερα σχόλια στο δικό thread της σειράς εδώ μέσα και θα συμφωνήσω με πολλούς ότι η σειρά θύμισε αρκετά στο 1ο επεισόδιο άλλες σειρές του είδους (εμένα μου θύμισε πολύ "Alphas" που πάλι ένας κρατικός οργανισμός (F.B.I.) προσπαθεί να συλλάβει και να ελέγξει άτομα με ειδικές δυνάμεις προς όφελός του, αλλά περιμένω να εξελιχθεί σε κάτι καλύτερο! Απ' το δεύτερο επεισόδιο, αλλάζει λίγο το μοτίβο αυτό. Δείχνει ελπιδοφόρα πάντως (ελπίζω να ξαναδούμε Nick Fury σύντομα και όχι με cameo εμφάνιση) και οι κυρίως εχθροί είναι ακόμη στο σκοτάδι. Για να δούμε..! Ξεκίνησε και ο 2ος κύκλος του "Arrow" αλλά δεν έχω πιάσει ακόμη τον πρώτο... Αντιθέτως τέλειωσα την τηλεοπτική σειρά κινουμένων σχεδίων "Young Justice" (2010-2013), ξεκίνησα την "The Avengers: Earth's Mightiest Heroes" (2010-2012) και τώρα έπιασα και το "Justice League" (2001-2004) που συνεχίστηκε η μετάφρασή του. Πρόσφατα είδα και την βιντεοταινία "Justice League: The Flashpoint Paradox" (2013) που δεν την είχα δει ακόμη. Πολύ καλή!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82148
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6066 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Πότε μια σειρά πρέπει να σταματήσει πριν τη φάει η μιζέρια;

 

X-Files season 1 :shootme:

Lost season 2 :shootme:

Two and a half men :antekale:

Downton Abbey :antekale:

How i met your mother :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190276
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Πότε μια σειρά πρέπει να σταματήσει πριν τη φάει η μιζέρια;

 

X-Files season 1 

 

:slap: :slap: :slap:  :slap: :slap: :slap:  :slap: :slap: :slap:  :slap: :slap: :slap:  :slap: :slap: :slap:  :slap: :slap: :slap:  :slap: :slap: :slap:  :slap: :slap: :slap:  :slap: :slap: :slap:  :slap: :slap: :slap:  :slap: :slap: :slap:  :slap: :slap: :slap:

 

 

τι λες άνθρωπε (?) μου?!?!?!?!.... Στις επόμενες σεζόν είναι που απογειώνεται!!!!!

 

............

 

anyhow

 

είδα το Law and Order SVU S15E05 :) so what? :) 

 

Well. Μπορεί να είναι η τελευταία εμφάνιση του κωμικού (διότι ως stand up comedian έφτιαξε το όνομά του :) ) Richard Belzer ως Detective John Munch. Τον συγκεκριμένο χαρακτήρα τον πρωτοϋποδήθηκε για τη σειρά Homicide:Life on the Street για 7 σεζόν (31/1/93 - 21/5/99) και εν συνεχεία για 15 σεζόν στο L&O:SVU (20/9/99 - σήμερα). Με 22 συνεχόμενες σεζόν προσπέρασε τους Kelsey Grammer ως Frasier Crane (Cheers + Frasier) και James Arness ως Marshal Matt Dillon (Gunsmoke) που έπαιξαν 20 συνεχόμενες σεζόν.

 

Ο συγκεκριμένος χαρακτήρας δεν εμφανίστηκε μόνο σε αυτές τις 2 σειρές. Εμφανίστηκε σε 4 επεισόδια του κλασικού Law and Order, 1 του spin-off L&O: Trial by jury. Αυτά τώρα ήταν κομματάκι αναμενόμενα :) Αυτά που δεν είναι αναμενόμενα είναι ότι εμφανίστηκε (πάντα με τον Richard Belzer στον ρόλο και πάντα ως John Munch) και στα:

 

16/11/97 X-Files S05E03

28/3/00 The Beat S01E02

10/2/06 Arrested Development S03E12

17/2/08 The Wire S05E07

3/2/11  30 Rock S05E13 (οι χαρακτήρες βλέπουν ένα επεισόδιο L&O SVU στην τηλεόραση σε μια σκηνή που γυρίστηκε ειδικά για το 30 Rock)

 

Επιπρόσθετα έχει κάνει και ένα πέρασμα και από το Jimmy Kimmel Live (S08E26 7/10/09) Δεν βρίσκω το σχετικό απόσπασμα αλλά πιθανολογώ ότι θα ήταν μια "ξαφνική" είσοδος ενώ είχε κάποιον άλλο στο στούντιο ο Kimmel περίπου στο στυλ της εμφάνισης του Vincent D'Onofrio ως Detective Robert Goren (L&O Criminal Intent) σε ένα σκετσάκι του Saturday Night Live την 1/3/2008 που παρωδούσε το debate μεταξύ Barack Obama και Hillary Clinton σε μια φάση όπου οι "δημοσιογράφοι" έκαναν "καίριες" και επιθετικές ερωτήσεις στην "Hillary" σα να την ανέκριναν. Έφαγα το σύμπαν για να βρω αυτό το κλιπάκι ως παράδειγμα, αλλά (αν και ψιλοκομμένο αφού δεν δείχνει την αρχή to get in context) http://www.flickr.com/photos/83866588@N00/4701409446/

 

Συνολικά λοιπόν αυτά τα 20 χρόνια έχει εμφανιστεί ο Belzer με αυτό τον χαρακτήρα σε 10 διαφορετικά σώου από 5 διαφορετικά κανάλια :) 

 

Ως έξτρα έχει αναφερθεί ως "υπαρκτός" χαρακτήρας στο βρετανικό αστυνομικό σήριαλ Luther (1/6/10 S01E05) και έχει εμφανιστεί ως κούκλα με τα ίδια εμφανισιακά χαρακτηριστικά στο Sesame Street (14/8/06 S37E01)

 

Όποιος θέλει να διαβάσει 2-3 πραγματάκια παραπάνω, το λήμμα της wiki για τον χαρακτήρα John Munch

 

Από Homicide: john.b1.jpg και clip από τότε http://www.youtube.com/watch?v=jWLopY4e1tU

 

Από το L&O SVU S15E05 και το αποχαιρετιστήριο πάρτυ για τη συνταξιοδότησή του law-and-order-svu-munch-roast-uncut.JPG και το πρόμο του επεισοδίου http://www.youtube.com/watch?v=jSbB0-5iLBM

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3505
  • Reputation:   24643
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4588 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

ειδα το ''only god forgives''...δεν μου αρεσε!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11886
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5329 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Breaking Bad.-

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21723
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4400 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

All the boys love Mandy Lane . Αυτη την ταινια την ειχε στις 2 30 το βραδυ του Σαββατου ( για τους ακριβολογους 2 30 το πρωι της κυριακης :P ) αλλα δεν ειχα τα αποθεματα αντοχης που χρειαζοντουσαν , οποτε την κατεβασα την Κυριακη και την ειδα. Παλι καλα που δεν χαραμισα τον υπνο μου. Ενα τυπικο θριλερακι με teenagers και το αναμενομενο plot twist στο τελος . Πολυ μετριο : 6/10 :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5725 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

All the boys love Mandy Lane . Αυτη την ταινια την ειχε στις 2 30 το βραδυ του Σαββατου ( για τους ακριβολογους 2 30 το πρωι της κυριακης :P ) αλλα δεν ειχα τα αποθεματα αντοχης που χρειαζοντουσαν , οποτε την κατεβασα την Κυριακη και την ειδα. Παλι καλα που δεν χαραμισα τον υπνο μου. Ενα τυπικο θριλερακι με teenagers και το αναμενομενο plot twist στο τελος . Πολυ μετριο : 6/10 :)

 

ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό όμως. Την είχα δει το μακρινό 2006 όταν είχε πρωτοβγεί -κυρίως επειδή παίζει η Amber Heard- και όλοι μιλούσαν για καταπλητική και προτώτυπη ταινία. Παπάρια. Μια teenager μετριότητα ήταν όπως ακριβώς λες κι εσύ. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5457 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Και γω το ειχα κατεβασει παλιοτερα οταν υπηρχε μονο στα τορρενταδικα,ηξερα οτι θα δω θριλερακι της οκας αλλα το ειδα λογω Amber Heard...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20426
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5059 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Μετα τις κωμωδιες χθες ειχα ορεξη να δω μια ταινια με τα οργισμενα νιατα (και την ατμοσφαιρα)  των ΄80ς  :giati: Ετσι ειδα την ταινια "Σαταναδες στα σχολεια"   του 1982 (μιας και αναθερμανθηκε ο παιδικος μου ερωτας με τον Γαρδελη) 

Πραγματικα ειχα κατι χρονια να την δω,και μου αρεσε!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3505
  • Reputation:   24643
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4588 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

ειδα το ''seven pounds'' και το ''the conjuring''... και οι δυο μου αρεσαν πολυ!:) επιτομη των θριλερ η δευτερη!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29453
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1286
  • Reputation:   5866
  • Achievement Points:  1288
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Που να δεις φιλε το suspiria που το ειδα χθες,πολυ σκληροπυρηνικο θριλερ!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10962
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  218
  • Reputation:   1007
  • Achievement Points:  273
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5370 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

το  Suspiria του Argento λες;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  643
  • Reputation:   3600
  • Achievement Points:  643
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4541 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Δε νομίζω ότι υπάρχει άλλη ταινία suspiria ! :banana:  Και όντως τα σπάει ! Αν και προτιμώ άλλες του argento

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10962
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  218
  • Reputation:   1007
  • Achievement Points:  273
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5370 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

είχα την εντύπωση ότι θα γινόταν remake και προς στιγμήν νόμιζα ότι εννοείς αυτό.τώρα που το έψαξα διαπίστωσα ότι δεν υπάρχει

 

ποιες άλλες προτιμάς;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  643
  • Reputation:   3600
  • Achievement Points:  643
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4541 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Προσωπικά οι αγαπημένες μου είναι το Phenomena και το Profondo Rosso(Deep Red στα αγγλικά). 

Μιας και είμαι στο θέμα, είδα τον πρώτο κύκλο του Under the Dome του Brian K. Vaughan και Stephen King. Ξαφνικά και ανεξήγητα μια πόλη κλείνεται σε ένα θόλο και δεν μπορεί να βγεί ούτε να μπεί κανείς, οπότε βλέπουμε τη ζωη στην πόλη αυτή(μην πει κανείς ότι κάνω spoiler,η σειρά λέγεται under the dome). Έχει τα κλισεδάκια του, έχει τα μυστήριά του,γίνονται πράγματα. Εντάξει ήταν υποθέτω. Πολύ καλό δεν το λες, κακό πάλι όχι. Κάποια πράματα με ενόχλησαν, η φάση μου άρεσε γενικά. Αν και οι Simpsons το έκαναν πρώτοι :banana:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27235
  • Group:  Members
  • Topic Count:  48
  • Content Count:  1360
  • Reputation:   9722
  • Achievement Points:  1360
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4174 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Το [Rec] και είδα και την αμερικάνικη εκδοχή του η οποία έχανε το οποιοδήποτε καλτ είχε η Ισπανική.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116990
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6192 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Αν και οι Simpsons το έκαναν πρώτοι  :banana:

Ο King βέβαια προσπάθησε να γράψει το βιβλίο το 1972 αρχικά και μετά ξανά το 1982. Υπάρχει μάλιστα και βιβλίο του 1998 με τίτλο The Lost Work of Stephen King που το μνημονεύει. :)

 

Περισσότερα για το θέμα από που αλλού; ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9381
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4473 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Μολις ειδα το τελευταιο επεισοδιο Dexter.Οταν/αμα συνελθω απο τη καταθλιψη ισως γραψω περισσοτερα.  :(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  643
  • Reputation:   3600
  • Achievement Points:  643
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4541 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Greekcomicfan ασε με !  :sun: the simpsons did everything first! 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116990
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6192 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  643
  • Reputation:   3600
  • Achievement Points:  643
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4541 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Εν τω μεταξύ επειδή είδα για dexter, λέω πως η σειρά μετά από τον 1ο κύκλο διαλύθηκε, ενώ ο πρώτος τα σπασε, και μετά το δεύτερο απλά δε βλέπεται!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82148
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6066 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Τέλειωσε και το Breaking Bad.

 

H καθε σεζόν πιο βίαιη από την προηγούμενη. Κάπου στο τέλος άφησε και το μαύρο χιούμορ στην άκρη και έγινε λουτρό αίματος. Μιλάμε για ύμνο στη βία. Όμως δεν έχω δει κάτι καλύτερο σε χτίσιμο χαρακτήρων. Πολύ αληθινοί ή τουλάχιστον αληθοφανείς.

Ο φιλήσυχος καθηγητάκος διαγνώστηκε με καρκίνο και για να αφήσει λεφτά για την οικογένειά του παράγει ναρκωτικά. Όσο περνάει ο καιρός χώνεται και πιο βαθειά στο κύκλωμα. Πτώματα, πτώματα, και μερικά ακόμη πτώματα, σε έναν χώρο που η ζωή δεν έχει και μεγάλη αξία.

 

Θα το ξαναδω σε δυο χρόνια και θα το σβήσω από τον υπολογιστή μου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3505
  • Reputation:   24643
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4588 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

ειδα το ''killing season'' με ρομπερτ ντε νιρο και τζον τραβολτα... μου αρεσε πολυ :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9997
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  62
  • Reputation:   451
  • Achievement Points:  62
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5459 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Πήγα και είδα την τελευταία με τον Roberto DeNiro, την Michelle Pfeiffer και τον Tommy Lee Jones. Γιατί το έκανα αυτό; Ωραία ταινία, καλύτερη απ' το "Analyze This" (και εννοείται απ' το "Analyze That"!) αλλά και πάλι το κωμικό στοιχείο με χαλάει κάπως... Μου 'χει λείψει και το "The Sopranos", ξενερωμένος ακόμη και με το θάνατο του James Gandolfini (γούσταρα που τον είχα δει στο "Killing Them Softly" (2012)! Δεν ήξερα ότι έπαιζε μέσα όταν πήγα σινεμά να την δω!), ήθελα να δω κάτι καθαρά γκανγκστερικό πάλι. Ίσως γι' αυτό. Προτείνετε να ξεκινήσω το "Broadwalk Empire" (2010-201?); Την παρακολουθεί κανείς;

 

Να δεις σωποδήποτε την πρώτη σεζόν του Boardwalk Empire, είναι από τις κορυφαίες των τελευταίων 5 χρόνων νομίζω.. Ο Σκορτσέζε έχει κάνει το στήσιμο και το πρώτο επεισόδιο. Αν κι έχω ακούσει φίλους που τους κούρασε λίγο στην αρχή, μετά από 2 φουλ επεισόδια κολλήσαν άσχημα. Αν σ'αρέσει και το γκαγκστερικό τι περιμένεις;

 

Άλλο γκανγκστερικό πολύ καινούριο είναι το Peaky Blinders του BBC με πρωταγωνιστή τον Σκιάχτρο του Μπάτμαν Κίλιαν Murphy. Είδα το πρώτο επεισόδιο, πολύ καλό είναι, Sherlock όμως δεν είναι.. 

 

Σε θεματική κόμικ, είδα τα πρώτα 5 λεπτά του Αστερίξ στους Ολυμπιακούς Αγώνες αλλά σκυλοβαρέθηκα.. Μπορεί να πάω κατευθείαν στα κομμάτια της Ελλάδας και θα σας πω αν βλέπονται.

 

Είδε κανένας τα επεισόδια 2-3 του Shield? Καλύτερα από το 1 ή στο ίδιο στυλ; Δεν ήταν τόσο κακό το 1, αλλά οι ηθοποιοί παίζουν χάλια...

(μόλις ανακάλυψα το αντίστοιχο τόπικ..)

Επεξεργασία από pantouflas
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121004
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6348 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σε θεματική κόμικ, είδα τα πρώτα 5 λεπτά του Αστερίξ στους Ολυμπιακούς Αγώνες αλλά σκυλοβαρέθηκα.. Μπορεί να πάω κατευθείαν στα κομμάτια της Ελλάδας και θα σας πω αν βλέπονται.

Καλή δύναμη, μόνο Ελλάδα δε θυμίζει η ταινία... :(

 

Αποπειράθηκα να δω το Ken Park. X/10. :shootme:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.