Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δείξτε μας την συλλογή σας! (Video Games Edition)


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32804
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3117 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Εδω μπορειτε να ποζεριασετε ανετα για την συλλογη σας απο video games! :D

 

Κανω την αρχη, με την δικη μου ταπεινη συλλογουλα. :)

 

Mega Drive - Master System  - Game Gear

DSC02799.JPG

-----------------------------------------------------------------------------------

PS1

Original

DSC02795.JPG

 

Τσιπαρισμενα/Αντιγραφες

DSC02796.JPG

-----------------------------------------------------------------------------------------

 

PS2

DSC02804.JPG

 

 

PS3

DSC02801.JPG

--------------------------------------------------------------------------------------------

 

PSP

DSC02800.JPG

-------------------------------------------------------------------------------------------

 

Game Cube

DSC02797.JPG

----------------------------------------------------------------------------------------

PC

DSC02802.JPG

--------------------------------------------------------

 

Συνολο: 129 video games, τα περισσοτερα απο αυτα αγορασμενα στην ωρα τους και στον καιρο τους. :)

 

Ελαχιστα αποκτηθηκαν σε παζαρια, μετα απο τα αναλογα deals με τους πλανοδιους πωλητες. :lefta::slap:

 

:cheers5:

  • Like 10
  • Respect 4
  • Ευχαριστώ 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12986
  • Reputation:   95106
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  429
  • With Us For:  4653 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Σταύρο,λυπάμαι που στο λέω,αλλά η συλλογή σου είναι τόσο ταπεινή που αν την είχα θα ντρεπόμουν να την δείξω. :lol: 

Πέρα από την πλάκα,είδα έναν Duke Nukem,ένα Robocop vs Terminator κι ένα Streets of rage που μου ξύπνησαν απίστευτες αναμνήσεις. :sad1:  :respect: 

 

:beer: 

  • Like 4
  • Αστείο 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32804
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3117 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Γιαννη, μπροστα σε κατι αλλες που κυκλοφορουν εκει εξω και πολυ πιθανον σε αυτες που θα ποσταριστουν εδω, ειναι ταπεινη. :)

 

:cheers5:

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15094
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3182 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Βλέπω πολλά ωραία παιχνίδια... μιλάω για αυτά της δικής μου γενιάς, προφανώς. :lol:

Lord of The Rings Conquest, Prototype και Jak and Daxter (βασικά το Jak 3 έπαιζα εγώ) είναι αυτά που ξεχώρισα. Το Prince of Persia το τερμάτισα πολύ πρόσφατα (αρκετά μονότονο combat system, κατά τα άλλα πέρασα καλά, όμως).

 

Εγώ δεν βάζω συλλογή. Η "φυσική" μου συλλογή αποτελείται από 5-6 παιχνίδια για το ps2 και άλλα τόσα για το 3DS. Ίσως τα βγάλω φωτογραφία αργότερα. Η ψηφιακή μου συλλογή (μιλάω προφανώς για νόμιμη κατοχή, έτσι και αλλιώς πλέον δεν κατεβάζω) είναι καμία 300αριά παιχνίδια. Σε κάποια άλλη φάση ίσως να κάτσω και να ξεχωρίσω τα "καλά" μου και να σας τα γράψω, αλλά νομίζω ότι αυτό το τόπικ είναι για οφθαλμόλουτρο που οι ψηφιακές συλλογές δεν μπορούν να προσφέρουν.

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32804
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3117 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Δεν εχει σημασια Ραφαηλ, λιγα ή πολλα, ειναι συλλογη! :)

Θα χαρουμε να μας παρουσιασεις και τις δυο! :)

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4204
  • Reputation:   32952
  • Achievement Points:  4383
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2879 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Resident Evil 4 παιχνιδάρα.
Γενικά μ΄άρεζαν τα survival horror αλλά ειδικά αυτό ήταν το αγαπημένο μου του είδους :)

 

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3132
  • Reputation:   23816
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2972 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Για γνήσια μιλάτε ε; Από αυτά δεν έχω και πάααααρα πολλά, συνήθως αγοράζω εκ των υστέρων ότι άξιζε τον χρόνο μου. Όχι πολλά δηλαδή. Αν και τα τελευταία χρόνια έχω πλέον αξιοπρεπή συλλογή και από γνήσια μέσω κυρίως του humble bundle.

  • Like 9
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 years later...

  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7121
  • Reputation:   27034
  • Achievement Points:  7456
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6235 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Η συντριπτική πλειοψηφία των αυθεντικών που έχω είναι από περιοδικά (δεν αναφέρομαι σε promos/demos φυσικά αλλά σε ολοκληρωμένα παιχνίδια) όπως τα "PC Master", "PC Master Gold", "Computer Games Magazine", "PC World", "Play Action", "Nitro", "Ελληνικό CD-ROM", "Golden Games", "PC Magazine", "Computer για Όλους", "Pixel" & "Tomorrow". Ίσως μου διαφεύγει κάποιο. Χωρίς εκείνα που έχω χαρίσει σε 2 ξεκαθαρίσματα που έχω κάνει στο παρελθόν και χωρίς εκείνα που είναι σε δισκέτες, πρέπει να έχω μείνει στα 106 παιχνίδια υπολογιστή. Από κονσόλες έχω κάποια λίγα για "N.E.S." και "Family Game System" (ή συμβατή τέλος πάντων) και κάποια απ' το "Jaguar" της "Atari". Στα αντιγραμμένα μετά από 2 ξεκαθαρίσματα πάλι και βγάζοντας εκτός τις δισκέτες (που δεν τις έχω καταγράψει αλλά βάσει αποθήκευσης πρέπει να μου 'χουν μείνει καμιά 500αριά), πρέπει να έχω ακόμη 286 παιχνίδια σε CDs και DVDs. Σε blu-ray τίποτε απολύτως, έχω εγκαταλείψει άλλωστε το gaming πολλά χρόνια... Δεν έχω κάποια φωτογραφία να δείξω, μονάχα λίστες απ' το αρχείο μου, καθώς αυτά βρίσκονται σε άλλο σπίτι. Αγαπημένα είδη: Adventures, R.P.G.s & Strategies, με αυτή τη σειρά. Έπαιζα φυσικά και 3D Arcade (1st Person Shooter τα ονομάσανε αργότερα), Platforms, Beat 'em Ups αλλά και Space Simulators. Με 16μπιτες κονσόλες και έπειτα ποτέ δεν ασχολήθηκα να αγοράσω, ούτε μ' ενδιέφερε να παίξω όταν επισκεπτόμουν φίλους που είχαν. Χάζευα για λίγο να έχω μια άποψη και μέχρι εκεί. Απ' το '94 που αγόρασα επιτέλους το πρώτο μου PC (με τον αδερφό μου βέβαια), ξεκίνησα να ψάχνω παιχνίδια για εκείνο και για όσους υπολογιστές ακολούθησαν. Στη συλλογή με αυθεντικά επικεντρωνόμουν στα κόμικς και σε πολλά άλλα περιοδικά (μουσικής, εσωτερικής αναζήτησης, υπολογιστών, κινηματογράφου), ταινίες σε VHS (λίγα πράματα εκεί, δεν πρέπει να είχα ξεπεράσει τις 80-85) & DVDs (εκεί έχω πάνω από 1.800 αν και έχω σταματήσει τις αγορές λόγω των κόμικς (κι επειδή έχω πάνω από 4.000 ταινίες & γύρω στις 100 σειρές αποθηκευμένες που δεν έχω παρακολουθήσει ακόμη, ενώ παρακολουθώ σε καθημερινή βάση)) και φυσικά μουσική με MCs, LPs, CDs (με αυτή τη σειρά).

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.