Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τα βιβλία Τερζόπουλος διαθέτουν παλιά τεύχη


tryfev

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35914
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  33
  • With Us For:  5298 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Παιδιά, για όσους δεν το είδαν, τα Βιβλία Τερζόπουλος πουλάνε διαδικτυακά, παλιά τεύχη περιοδικών Ντίσνευ σε πολύ καλές τιμές http://terzopoulosbooks.com/index.php/periodika-disney

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22389
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  254
  • Reputation:   3079
  • Achievement Points:  254
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4628 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Καλά σε σχέση με πριν οι τιμές είναι ανεβασμένες. Πχ τα Κόμιξ από 3 τα έχει πάει 3,5€. Βέβαια σε άλλα είναι όντως καλές.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28493
  • Reputation:   190324
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6383 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Ούτε τα εξώφυλλά τους δεν έχουν σε δική τους βάση δεδομένων :D

 

ejvfyllo.jpg

 

http://terzopoulosbooks.com/index.php/periodika-disney/almanako/almanako-51-detail

 

εμάς, μας τιμάει.

 

αυτούς τώρα..... :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22577
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  122
  • Reputation:   1679
  • Achievement Points:  122
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4615 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Καλά πότε έγινε αυτό? Σήμερα?

Λίγο νωρίτερα που μπήκα έδειχνε διαθέσιμα πχ τα ΚΟΜΙΞ 302 και 303 και τώρα τα δείχνει εξαντλημένα..

Μας δουλεύουν?

Ή απλά έχουν 2-3 αντίτυπα από τα τεύχη και όποιος προλάβει? :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22389
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  254
  • Reputation:   3079
  • Achievement Points:  254
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4628 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Είχαν λίγα. Στο mail έγραφαν

 

ΒΙΑΣΤΕΙΤΕ!
Ο αριθμός των αντιτύπων είναι περιορισμένος...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22577
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  122
  • Reputation:   1679
  • Achievement Points:  122
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4615 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Ναι έχεις δίκιο :P

Έχω λάβει κι εγώ το email.. απλά δεν είχα μπει να τσεκάρω..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22389
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  254
  • Reputation:   3079
  • Achievement Points:  254
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4628 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Καλά ναι και εγώ αν δεν το είδα δει στο φόρουμ, δεν θα το έπαιρνα χαμπάρι.

 

Και εκεί που λες, "Τώρα να το πάρω ή να μην το πάρω" σε βγάζουν από τη δύσκολη θέση γιατί τους τελειώνουν :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35914
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  33
  • With Us For:  5298 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Είχαν λίγα. Στο mail έγραφαν

 

Εγώ πρόλαβα και παράγγειλα δύο τεύχη τού "Μεγάλο Μίκυ" (# 256 και 280) και ένα τού "Αλμανάκο" (# 26) που τα είχα σε κακή κατάσταση. Από το ένα μάλιστα έλειπε ένα ολόκληρο 4σέλιδο που το είχα αντικαταστήσει με φωτοτυπίες από αναδημοσίευση τής ιστορίας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23716
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  60
  • Reputation:   597
  • Achievement Points:  60
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4556 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Περιττό να πω πως σήμερα το πρωί τα περισσότερα τεύχη του Κόμιξ τουλάχιστον εξαφανίστηκαν...πάλι καλά που πρόλαβα να παραγγείλω..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23716
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  60
  • Reputation:   597
  • Achievement Points:  60
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4556 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Ενημέρωση: Πριν από λίγα λεπτά με κάλεσαν και μου ανακοίνωσαν ότι η παραγγελία μου ακυρώνεται διότι πρόλαβαν άλλοι τα τεύχη ενώ το σύστημα την είχε δεχθεί από χθες το βράδυ..τι να πω πραγματικα. Απίστευτη πίκρα..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28493
  • Reputation:   190324
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6383 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

στον πρώτο που θα δω να κλαίει διότι τα υπερκαρασυλλεκτικότατα κόμικ του θα αποδειχθεί ότι δεν αξίζουν ούτε όσο τα κομμένα μου νύχια, θα πιω στην υγειά του 8 σφηνάκια το ένα πίσω από το άλλο.

 

στον δέκατο θα ρίξω δέκα σούβλες αρνιά στην Αγίας Ειρήνης και από πάνω θα παίζουν τα κλαρίνα :D ότι εποχή κι αν είναι :)

 

:cheers5:

 

υγ για να μην παρεξηγούμαι, το σχόλιο πάει σε όσους χύμηξαν να μαζέψουν όσα περισσότερα υπερκαρασυλλεκτικότατα αντίτυπα μεταφράσεων ξένων έργων μπορούσαν ώστε αύριο να έχουν να προικήσουν τα παιδιά τους :) αυγά Τουρκίας θα σερβίρουν στο γάμο :) και βραστά και μελάτα και με κεφαλαία γράμματα :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1506
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  410
  • Reputation:   4262
  • Achievement Points:  410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6280 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Germ, χαίρομαι που κάποιος άλλος συμμερίζεται τις σκέψεις μου.

Ο πανικός των υπερσυλλεκτικών τευχών που βρίσκεις παντού -ακόμα και στον εκδοτικό οίκο- είναι τραγελαφικός. 

 

...ελπίζω οι κόρες μου να μην θέλουν μεταφρασμένο Μίκυ μετά από 15 χρόνια... ΤΟΤΕ μπορεί να υπάρχει συλλεκτική αξία για το ΚΟΜΙΞ 303 ρε παιδιά. Τώρα; Μπαααααααα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5713
  • Reputation:   45832
  • Achievement Points:  5810
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6189 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Κι εμένα με πήραν τηλέφωνο για να μου πουν πως ακυρώθηκαν 2 Μεγάλα Μίκυ επειδή τα πρόλαβαν άλλοι. Τρίχες, τα βρίσκεις και στα περίπτερα με τη ζελατίνα τους στην ίδια τιμή, απλά φαίνεται πως έπεσε κόσμος σαν τα κοράκια. Είναι λογικό άλλωστε, διαδικτυακό κατάστημα με καινούργια τεύχη σε καλές τιμές, εύκολα προσβάσιμο στο κοινό. Είναι να απορεί κανείς που δεν το είχαν κάνει τόσα χρόνια και το αξιοποιούν τώρα που έκλεισαν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15468
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5012 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Πάνε καλά; 2 ευρώ τα Μίκυ Μάους; Τη στιγμή που τέτοια νούμερα μπορείς να τα βρεις με 1 ευρώ; Να μην πω πιο κάτω σε μαζική αγορά....

Μάλλον ο Τερζό πάει να βγάλει το τελευταίο δώρο Χριστουγέννων για τους πρώην υπαλλήλους του...!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5362
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  65
  • Reputation:   599
  • Achievement Points:  65
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5871 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Ξεπουλημα μεσα σε ουτε μια μερα ε??  wow

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5713
  • Reputation:   45832
  • Achievement Points:  5810
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6189 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Ναι, η αλήθεια είναι πως τώρα είδα τα Μίκυ Μάους :P Απ' ό,τι φαίνεται σε κάποια ανέβασε τις τιμές (ως συλλεκτικά και καλά) και σε κάποια τα άφησε ίδια.Οκ, σε επιλεκτικά τεύχη μπορείς να πετύχεις καλές τιμές, μπορούσαν να είναι και καλύτερες.

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22389
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  254
  • Reputation:   3079
  • Achievement Points:  254
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4628 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Πάντως ο Τερζό πάντα έτσι είχε τις τιμές. Στο Κόμιξ μέσα, στη λίστα με τα παλιά τεύχη, πάντα πιο ακριβά τα είχε. Οπότε μιας και αυτά είναι και καλά κατευθειαν από τον Τερζό και όχι από το site, τσίμπησε τις τιμές σε όλα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35914
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  33
  • With Us For:  5298 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Εγώ πρόλαβα και παράγγειλα δύο τεύχη τού "Μεγάλο Μίκυ" (# 256 και 280) και ένα τού "Αλμανάκο" (# 26) που τα είχα σε κακή κατάσταση. Από το ένα μάλιστα έλειπε ένα ολόκληρο 4σέλιδο που το είχα αντικαταστήσει με φωτοτυπίες από αναδημοσίευση τής ιστορίας.

 

Παιδιά, η όλη υπόθεση ήταν σκέτος τραγέλαφος. Αφού έψαξα όλα τα παλιά τεύχη μου που έλεγαν πως διέθεταν και διαπίστωσα ότι αυτά τα τρία ήθελαν αντικατάσταση, μπήκα στο σάιτ και τα παράγγειλα, αποδεχόμενος και 3,60 ευρώ για έξοδα αποστολής με κούριερ. Για καλή μου τύχη όταν έβαλα τα στοιχεία τής πιστωτικής μου γιατί βαριόμουν να τρέχω στη Τράπεζα, έγινε μια εμπλοκή με το password τής secure service της Τράπεζας και η συναλλαγή δεν προχώρησε. ΄Ετσι έκανα νέα, με πληρωμή μέσω τραπεζικού λογαριασμού και έλαβα mail με το οποίο χαρακτήριζαν την παραγγελία μου επιβεβαιωμένη.Το πρωί, ενώ ετοιμαζόμουν να πάω στην Τράπεζα, λέω δεν παίρνω τηλέφωνο πρώτα τους Τερζό; Πραγματικά πέφτω σε μια ευγενέστατη κυρία, που με αναγνώρισε από τη φωνή μου, η οποία, ούτε λίγο ούτε πολύ, μου λέει ότι οι παραγγελίες δεν είναι σίγουρες γιατί έπεσαν πολλοί ενδιαφερόμενοι και να την πάρω στις 4 η ώρα για να μου πει αν υπάρχουν τα τεύχη που ζήτησα. Και τι θα γινόταν, ρωτάω, αν είχα πληρώσει; Α, θα σας επιστρέφαμε τα χρήματα, μου απαντάει. Τελικά, με παίρνει κατά τις 11 μια άλλη κυρία και μου λέει ότι από τα τρία τεύχη που ζήτησα υπήρχε μόνο το Μεγάλο Μίκυ # 280 το οποίο δεν με ενδιέφερε και τόσο γιατί η φθορά αυτού που είχα δεν ήταν και τόσο σπουδαία. Οπότε τής απάντησα ότι δεν σκοπεύω να δώσω 6,40 (2,80+3,60) ευρώ για ένα Μεγάλο Μίκυ και έκλεισα το θέμα.

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5320
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  715
  • Reputation:   6659
  • Achievement Points:  715
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5875 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Σαλάτα τα έκανε ο Τερζό, σε λίγο θα το βάλουμε στο Προσοχή μη πλησιάζετε :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3299
  • Group:  Members
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  535
  • Reputation:   5347
  • Achievement Points:  535
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6114 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Παιδιά, η όλη υπόθεση ήταν σκέτος τραγέλαφος. Αφού έψαξα όλα τα παλιά τεύχη μου που έλεγαν πως διέθεταν και διαπίστωσα ότι αυτά τα τρία ήθελαν αντικατάσταση, μπήκα στο σάιτ και τα παράγγειλα, αποδεχόμενος και 3,60 ευρώ για έξοδα αποστολής με κούριερ. Για καλή μου τύχη όταν έβαλα τα στοιχεία τής πιστωτικής μου γιατί βαριόμουν να τρέχω στη Τράπεζα, έγινε μια εμπλοκή με το password τής secure service της Τράπεζας και η συναλλαγή δεν προχώρησε. ΄Ετσι έκανα νέα, με πληρωμή μέσω τραπεζικού λογαριασμού και έλαβα mail με το οποίο χαρακτήριζαν την παραγγελία μου επιβεβαιωμένη.Το πρωί, ενώ ετοιμαζόμουν να πάω στην Τράπεζα, λέω δεν παίρνω τηλέφωνο πρώτα τους Τερζό; Πραγματικά πέφτω σε μια ευγενέστατη κυρία, που με αναγνώρισε από τη φωνή μου, η οποία, ούτε λίγο ούτε πολύ, μου λέει ότι οι παραγγελίες δεν είναι σίγουρες γιατί έπεσαν πολλοί ενδιαφερόμενοι και να την πάρω στις 4 η ώρα για να μου πει αν υπάρχουν τα τεύχη που ζήτησα. Και τι θα γινόταν, ρωτάω, αν είχα πληρώσει; Α, θα σας επιστρέφαμε τα χρήματα, μου απαντάει. Τελικά, με παίρνει κατά τις 11 μια άλλη κυρία και μου λέει ότι από τα τρία τεύχη που ζήτησα υπήρχε μόνο το Μεγάλο Μίκυ # 280 το οποίο δεν με ενδιέφερε και τόσο γιατί η φθορά αυτού που είχα δεν ήταν και τόσο σπουδαία. Οπότε τής απάντησα ότι δεν σκοπεύω να δώσω 6,40 (2,80+3,60) ευρώ για ένα Μεγάλο Μίκυ και έκλεισα το θέμα.

 

Πολύ καλό σύστημα διαχείρησης της βάσης τους ως προς την διαθεσιμότητα των τευχών έχουν εκεί δηλαδή  :wall:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23716
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  60
  • Reputation:   597
  • Achievement Points:  60
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4556 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Όταν με πήραν τηλέφωνο για να με ενημερώσουν για την ακύρωση της παραγγελίας μου, πήρα το θάρρος και ρώτησα από που τα βρήκαν τα τεύχη. Η απάντηση ήταν πραγματικά τραγελαφική: ''από εμπόρους και μερικά από συλλέκτες που δεν τα ήθελαν'' και πως ''στα περισσότερα τεύχη τα αντίτυπα δεν ήταν περισσότερα από δέκα, σε αρκετά μάλιστα μόνο δύο''!!.. Αυτή ακριβώς ήταν η απάντηση της ευγενέστατης κατά τα άλλα κυρίας που κάλεσε και εμένα. Τέλος ρώτησα για το αβέβαιο ξεπάγωμα του στοκ που βρίσκεται στις αποθήκες τους. Η απάντηση; Tα τεύχη υπάρχουν ωστόσο δε μπορούν να κινηθούν προς το παρόν και το πιο πιθανό είναι, από ότι μου είπε να μην κινηθούν..Ανέφερα και το ενδεχόμενο της πολτοποίησης,..''πολύ πιθανό'' απάντησε..Τι να πω..ένα φιάσκο με μανδύα ευκαιρίας του τύπου τρέξτε να προλάβετε! Απογοήτευση μου προκάλεσε για να μην το θέσω χειρότερα...εμμετο!

Επεξεργασία από tiburon
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5713
  • Reputation:   45832
  • Achievement Points:  5810
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6189 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Ε ναι, έκανε μπαμ πως δεν ήταν από τις κεντρικές αποθήκες του Τερζό. Αυτό το στοκ δεν έχουν το δικαίωμα να το διακινήσουν, προς το παρόν τουλάχιστον. Για την ποσότητα των αντιτύπων το φανταστήκαμε αλλά μας ήρθε και η επιβεβαίωση :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29567
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  116
  • Reputation:   1215
  • Achievement Points:  116
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3899 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Όταν με πήραν τηλέφωνο για να με ενημερώσουν για την ακύρωση της παραγγελίας μου, πήρα το θάρρος και ρώτησα από που τα βρήκαν τα τεύχη. Η απάντηση ήταν πραγματικά τραγελαφική: ''από εμπόρους και μερικά από συλλέκτες που δεν τα ήθελαν'' και πως ''στα περισσότερα τεύχη τα αντίτυπα δεν ήταν περισσότερα από δέκα, σε αρκετά μάλιστα μόνο δύο''!!.. Αυτή ακριβώς ήταν η απάντηση της ευγενέστατης κατά τα άλλα κυρίας που κάλεσε και εμένα. Τέλος ρώτησα για το αβέβαιο ξεπάγωμα του στοκ που βρίσκεται στις αποθήκες τους. Η απάντηση; Tα τεύχη υπάρχουν ωστόσο δε μπορούν να κινηθούν προς το παρόν και το πιο πιθανό είναι, από ότι μου είπε να μην κινηθούν..Ανέφερα και το ενδεχόμενο της πολτοποίησης,..''πολύ πιθανό'' απάντησε..Τι να πω..ένα φιάσκο με μανδύα ευκαιρίας του τύπου τρέξτε να προλάβετε! Απογοήτευση μου προκάλεσε για να μην το θέσω χειρότερα...εμμετο!

Γίνεται αυτό; Δεν ξέρω τις νομικές παραμέτρους που διέπουν το όλο ζήτημα, ωστόσο μου κάνει εντύπωση ξαφνικά να εξασφάλισαν τεύχη από εμπόρους και συλλέκτες και ταυτόχρονα να υπάρχει η πιθανότητα να στείλουν όλο το στοκ για πολτοποίηση. Επαναλαμβάνω ότι δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω το νομικό κομμάτι της υπόθεσης (μάλλον αυτό μου φταίει, αν κανείς γνωρίζει λεπτομέρειες θα χαρώ να τις διαβάσω), αλλά κάτι δε μου κολλάει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23716
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  60
  • Reputation:   597
  • Achievement Points:  60
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4556 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Γίνεται αυτό; Δεν ξέρω τις νομικές παραμέτρους που διέπουν το όλο ζήτημα, ωστόσο μου κάνει εντύπωση ξαφνικά να εξασφάλισαν τεύχη από εμπόρους και συλλέκτες και ταυτόχρονα να υπάρχει η πιθανότητα να στείλουν όλο το στοκ για πολτοποίηση. Επαναλαμβάνω ότι δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω το νομικό κομμάτι της υπόθεσης (μάλλον αυτό μου φταίει, αν κανείς γνωρίζει λεπτομέρειες θα χαρώ να τις διαβάσω), αλλά κάτι δε μου κολλάει.

Το γεγονός ότι προμηθεύτηκαν στοκ από εμπόρους και συλλέκτες ούτε εμένα μου κολλάει, αλλά το γεγονός της πολτοποίησης ισχύει. Πλέον η νέα ακτίνα δε μπορεί να πουλήσει τίποτα απολύτως καθώς δεν υφίσταται πλέον και επειδή στερείται πλέον των δικαιωμάτων της από τη Disney που της απαγορεύει ρητά να διαθέσει για πώληση οτιδήποτε φέρει τη στάμπα της . Ίσως αν ξεπουλούσε νωρίτερα σε χονδρεμπόρους να μην υπήρχε αυτό το μπάχαλο όπου τα τελευταία τεύχη κατάντησαν να είναι πιο δυσεύρετα και από τα πρώτα..

Επεξεργασία από tiburon
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12282
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  804
  • Reputation:   9503
  • Achievement Points:  812
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Σιγά μην πιστέψω ότι μπήκαν στη διαδικασία αγοράς στοκ από εμπόρους, κλπ....

Δηλαδή είναι στοκ η αγορά 2-10 τευχών από κάποιο νούμερο;;; Θα τα είχαν κάπου παραπεταμένα.

Εκνευρίζομαι με κάτι τέτοιες συμπεριφορές, ή ας έβαζαν κάποιες 10αδες από τα 1000δες κόμιξ που έχουν ή κλείστε το πια το ριμάδι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5320
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  715
  • Reputation:   6659
  • Achievement Points:  715
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5875 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Και πάλι για ένα επαγγελματικό site είναι trivial δυνατότητα να έχεις περασμένο στη βάση την ποσότητα του στοκ και αυτόματα μετά την κάθε παραγγελία να μειώνετε το απόθεμα και όταν μηδενιστεί να απενεργοποιεί το συγκεκριμένο προϊόν από τη δυνατότητα αγοράς.

Δεν μιλάμε για ερασιτεχνικά site ή blog που η παραγγελία γίνετε μέσω e-mail ή τηλεφωνικώς και μετά ο πωλητής αφαιρεί χειροκίνητα το προϊόν.

 

Σιγά μην πιστέψω ότι μπήκαν στη διαδικασία αγοράς στοκ από εμπόρους, κλπ....

Δηλαδή είναι στοκ η αγορά 2-10 τευχών από κάποιο νούμερο;;; Θα τα είχαν κάπου παραπεταμένα.

Εκνευρίζομαι με κάτι τέτοιες συμπεριφορές, ή ας έβαζαν κάποιες 10αδες από τα 1000δες κόμιξ που έχουν ή κλείστε το πια το ριμάδι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23716
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  60
  • Reputation:   597
  • Achievement Points:  60
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4556 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Δημήτρη τους ρώτησα και για αυτό, δεν έχουν τέτοιο σύστημα..Το σύστημα ενημερώνεται από υπάλληλο, τις ώρες λειτουργίας του καταστήματος δυστυχώς και δεν είναι αυτοματοποιημένο. Προφανώς το θεώρησαν πιο βολικό να ακυρώνουν παραγγελίες παρά να έχουν τέτοιο σύστημα, όταν βέβαια γνωρίζουν το χαμό που θα γίνει. Πραγματικά είναι κρίμα! Προσωπικά με πίκραναν όσο δεν πάει με αυτή τη συμπεριφορά, αλλά δυστυχώς αυτή η συμπεριφορά τους οδήγησε σε αυτό το σημείο..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5320
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  715
  • Reputation:   6659
  • Achievement Points:  715
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5875 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Πάω να τους το φτιάξω εγώ :P και ας μου δώσουν καμιά παλέτα :mafia: με μίκυ....

 

Δημήτρη τους ρώτησα και για αυτό, δεν έχουν τέτοιο σύστημα..Το σύστημα ενημερώνεται από υπάλληλο, τις ώρες λειτουργίας του καταστήματος δυστυχώς και δεν είναι αυτοματοποιημένο. Προφανώς το θεώρησαν πιο βολικό να ακυρώνουν παραγγελίες παρά να έχουν τέτοιο σύστημα, όταν βέβαια γνωρίζουν το χαμό που θα γίνει. Πραγματικά είναι κρίμα! Προσωπικά με πίκραναν όσο δεν πάει με αυτή τη συμπεριφορά, αλλά δυστυχώς αυτή η συμπεριφορά τους οδήγησε σε αυτό το σημείο..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1539
  • Group:  Members
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  621
  • Reputation:   5630
  • Achievement Points:  621
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6276 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πάω να τους το φτιάξω εγώ :P και ας μου δώσουν καμιά παλέτα :mafia: με μίκυ....

Εσύ να προσέχεις στην επαφή σου μαζί τους,μη και σου δαγκώσουν το δικό σου απόθεμα,όλα να τα περιμένεις απ' αυτούς...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  414
  • Content Count:  4334
  • Reputation:   34312
  • Achievement Points:  4458
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4329 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Πραγματικά καταστάσεις για γέλια και για κλάματα... Κυρίως για το δεύτερο. Αλλά σε τέτοιες εποχές δεν υπάρχουν λεφτά ούτε για χαρτομάντηλα...

 

"Φίλτατε" Κύριε (λέμε τώρα) Τερζόπουλε...

Δεκαετίες ολόκληρες σε σε εκ-τιμούσαμε... Μας γαλούχησες... Μας μεγάλωσες... Μας έμαθες να διαβάζουμε... Φυσικά ,εννοείται, με το αζημίωτο... Γιατί ανθρωπέ μου μας συμπεριφέρεσαι έτσι? Δεν είμασταν τόσα χρόνια σωστοί απέναντί σου? Τότε γιατί έκανες λάβαρό σου την έννοια "αρπαχτή"? Δε λέω... Κρίση έχουμε... Ανάγκη χρημάτων έχουμε όλοι... Αλλά δε φέρεσαι έτσι καλέ μου ,σχήμα λόγου, άνθρωπε... Δε πας να κοροιδέψεις  το χέρι που σε ταίζει ακόμα...  Ο Έλληνας δεν είναι διάνοια... Αλλά δεν είναι και χαζός όμως... Είχες την πολύ καλή ιδέα για το διαδυκτιακό κατάστημα... Κοίτα να μας πείσεις όμως... Γιατί μέχρι τώρα έχεις πετύχει το αντίθετο... Η δική μου γνώμη συνοψίζεται στο "ναι μεν αλλά".

Επεξεργασία από Μενίγ Πουαγώ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.