Μετάβαση στο περιεχόμενο

Iron Man 3 (2013)


DJO

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5064 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Θα ήταν πάρα πολύ καλύτερο αν δεν είχε το twist με τον Mandarin και μία από τις στιγμές του τέλους. Μιλάω φυσικά για το γεγονός

ότι μπόρεσαν τόσο εύκολα και off-screen να βγάλουν τον Extremis από την Pepper. Θα ήταν πολύ ενδιαφέρουσα αλλαγή και για τις ταινίες και σε σχέση με τα κόμικς να την κρατήσουν έτσι.

 

 

Η ανατροπή με τον Mandarin ήρθε τόσο απότομα. Ήταν απίστευτα πρωτότυπη, ήταν πράγματι kick in the balls για τους φανς, αλλά τελικά

ο Killian αποδείχτηκε αντάξιος κακός. Δεν έχουμε πολλούς κακούς σε κομικσοταινίες που να είναι και masterminds και πανέξυπνοι επιστήμονες και badass, superpowered τύποι. Το χειρίστηκαν καλά.

 

 

Πάμε στα όχι και τόσο spoilers. Αχταρμάς δεν ήταν. Τουλάχιστον δεν τον λες τον αχταρμά του 2 (djo, έχασα πάσα ιδέα για σένα από την στιγμή που το έβαλες πάνω από το 1 και το 3 :doctor: ). Δεν έβλεπες ταινία Iron Man and friends, έβλεπες ταινία IRON MAN! Είχε σε σωστές δόσεις όλο το καστ, είχε πολλές κωμικές στιγμές στα γνωστά στάνταρ, ο RDJr. θεός όπως πάντα. 

 

Μου άρεσε που έδειξε μια άλλη πλευρά του Tony, η οποία μου είχε λείψει. Αυτή του τύπου που μπορεί να φτιάξει τα πάντα από τα πάντα. Το είδαμε λίγο στο 1, πολύ περισσότερο εδώ και ήταν :awesome:

 

Για την τελική μάχη, δεν χρειάζεται να πω πολλά. Ξέφρενος ρυθμός, ωραία δράση, είχε μπόλικο θέαμα (και για τον μέσο θεατή και για τον καμένο με τα κόμικς :D). 

 

Εντωμεταξύ, όλοι περιμέναμε

να πάρει τον Extremis ο Tony και να κάνει το βήμα παρακάτω, να εξελιχθεί και να γίνει πιο μηχανικός και τελικά έκανε το αντίθετο. :lol:

 

 

Για την after credits, ήθελα έναν χαρακτήρα να εμφανίσει. Μαντέψτε ποιος εμφανίστηκε. Με ρώτησε πριν ο κολλητός μου αν ξέρω ποιος θα εμφανιστεί, του λέω "ο τάδε", αλλά μετά του λέω ότι του έκανα πλάκα. Φανταστείτε χαρά που έκανα όταν τον έδειξε! :dance: Πόσο τέλεια σκηνή!!! :giati:

 

8/10, ίιιιιισως 8,5/10. Πρέπει να το ξαναδώ. 

 

Πρέπει να διάβασα κάπου (μπορεί και εδώ) ότι από το δεύτερο μισό και μετά, οι χαρακτήρες δεν έπαιρναν στα σοβαρά την απειλή. Διαφωνώ κάθετα (και οριζόντια). 

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6648
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1000
  • Reputation:   3484
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5709 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Μου άρεσε περισσότερο από τις δυο πρώτες. Σε εκείνες μου φάνηκε ότι έλειπε κάποια μεγάλη μάχη, και η ιστορίες ήταν μέτριες. Εδώ η ιστορία ακόμα ήταν μέτρια, αλλα είχε μπόλικη δράση. Το βάζω λίγο πιο πάνω από Thor και Captain America, αλλα αρκετά κάτω από το Spiderman

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4358
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Γενικα,παρατηρω οτι το Iron Man 3 εχει παρει "μεικτες" κριτικες.Στους μισους αρεσει,στους μισους οχι.Ειναι 50/50 η ταινια... :D(και ναι,δεν εχω παει ακομα να την δω :P )

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5064 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Διαβάστε για τις έξτρα σκηνές στην Κινέζικη εκδοχή.

 

Πράγματι, φαίνονται απογοητευτικές και πιο πολύ ζημιώνουν την ιστορία..... 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116990
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6192 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Το είδα και εγώ και μου άρεσε, σε αντίθεση με την υπέρ-μούφα το 2.

 

Πάντως και εγώ θα ήθελα το θέμα με το extremis να έχει άλλη κατάληξη,

 

αλλά ψυλλιάζομαι πως θεώρησαν πως το να έχουν τον βασικό χαρακτήρα αλλά και την φίλη του γενετικά τροποποιημένους χωρίς αναστροφή, θα καθόταν κάπως βαρύ στο ευρύ κοινό

 

ενώ το θέμα με τον Μανδαρίνο θα μπορούσε να ήταν μεγάλη απογοήτευση αν τον ρόλο το είχε κάποιος άλλον αντί για τον Κίνγκσλεϊ, ο οποίος κατάφερε να με κάνει να το δεχτώ από την ερμηνεία του και μόνο.

 

Χάρηκα επίσης που είδα αναβαθμισμένο και τον ρόλο του Χάπι Χόγκαν, τώρα που ο Φαβρό είχε περισσότερο χρόνο να ασχοληθεί, αντί να περιορίζεται σε cameo.

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5064 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Πλησιάζει τα $350.000.000 μετά το άνοιγμα στην Κίνα. Χωρίς τις ΗΠΑ. 

 

Εμπορική αποτυχία για την Marvel.... :P

O Kingsley μιλάει για το twist, χωρίς όμως να δίνει spoilers. 

 

 

 

“Totally. Because the way that [screenplay writer] Drew [Pearce] and Shane constructed those political broadcasts, they’re very well thought through. The attack on Western iconography, cultural values, historical context of imperialism -- all that weaponry at his command to manipulate and terrify his viewers with these broadcasts with which he interrupts the airwaves were very compelling indeed. I forgot all about the twist until I got to it in the script. I just read it page by page. And I totally would have accepted The Mandarin as The Mandarin, actually.” 


Speaking about his awareness of the twist, Sir Ben Kingsley added, “Well, I was told by Kevin. And reading the script, I didn’t know when the reveal would occur. And I was delighted when it did, it’s timed beautifully. So it’s just a great role. And the team are wonderful: They’re very competent, they’re very well disciplined, and they welcome new members to the team so graciously. It was a pleasure to join them and to work with them.”

 

 

 

 

 

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82149
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6066 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Η ταινία στηλιτεύει την ρεπουμπλικανική αντιμετώπιση της έννοιας "τρομοκρατία", και τον τρόπο που τη χρησιμοποιεί για τα σχέδιά της. :angel:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6266
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  410
  • Reputation:   2265
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5757 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Είδα και εγώ την ταινία πρόσφατα και θα συμφωνήσω πως είναι καλύτερη απο το 2 σίγουρα.Ο RD Jr. έδωσε για άλλη μια φορά ρεσιτάλ, αρκετή η δράση και αρκετά καλό το σενάριο με τους Extremis. Το μόνο που με ξενέρωσε είναι ο Mandarin (όσοι έχουν δεί την ταινία ξέρουν), αλλά τουλάχιστον ο θεούλης Kingsley ήταν εξαιρετικός. Καλή ταινία, αλλά όχι η ταινιάρα που περιμέναμε μετα και το εξαιρετικό Avengers. Βαθμολογία 7,5/10   

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25932
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  134
  • Reputation:   1164
  • Achievement Points:  134
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

μόλις γύρισα από  την ταινία....επιεικώς απαράδεκτη....

αντέχεις να την δεις μόνο και μόνο για την ηθοποιάρα τον ρόμπερτ....

το όλο στόρυ μου φάνηκε ρηχό και η ανατροπή που λέτε κάποιοι έκανε μπαμ απο νωρίς....

από το κακό στο χειρότερο πάμε....1>2>3....το 1 φυσικά ήταν το μόνο αξιόλογο

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5989
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4231 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

πάντως οι κριτικές και τα νούμερα έχουν διαφορετική άποψη....:)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5064 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Ρε παιδιά, υποτίθεται ότι στο 1ο trailer είδαμε τον Μανδαρίνο να βγάζει την κουκούλα και να διακρίνεται ένα τατουάζ με το σήμα του Captain America και στην μέση ένα A. Γιατί δεν έδειξαν τίποτα; Ή μήπως ήταν απλά fanboy; :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5725 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Το είδα κι εγώ. Χαλαρά το καλύτερο απ' τα τρία. Κατ αρχάς επιτέλους έχουμε κάτι που ΔΕΝ είναι generic. Ποιό είναι το κύριο χαρακτηριστικό του Tony Stark ; Ότι είναι διάνοια, ότι φτιάχνει πανοπλίες και ότι είναι εξαιρετικά εγωπαθής και αλαζόνας. ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό απεικονίζεται και στην ταινία ,με τον καλύτερο δυνατό τρόπο μέχρι στιγμής. Τώρα όσον αφορά τα υπόλοιπα και ειδικά τον Μάνταριν , θα τα πω εν καιρώ γιατί τώρα πάω θάλασσα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4358
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Το ειδα και εγω χθες στις 7 το απογευμα στα Ster. Θα πεταξω καποια spoilερακια γι'αυτο να ειστε προετοιμασμενοι.(αν και πιστευω οτι τη εχετε δει οι μισοι αν οχι οι περισσοτεροι)

 

Σε γενικες γραμμες η ταινια ηταν καλη. Σιγουρα καλυτερη απο το 2 και πιστευω αγγιζει σε καποια σημεια και το 1. Ο Robert Downey Jr. εδωσε μια καλη ερμηνεια (οπως παντα δλδ). Το supporting cast ηταν και αυτο στις καλες του, με μια γκαμα καλων ηθοποιων να δινει το 100%. Αναμεσα σε αυτους ξεχωρισα τους Gwyneth Paltrow,Don Cheadle,Guy Pearce & Ben Kingsley. Ολοι τους δουλεψαν πολυ καλα θεωρω.

 

Το σεναριο ηταν okay, αλλα θα ηθελα περισσοτερο τον Τony-Iron Man σε περισσοτερες μαχες σωμα-με-σωμα η να ηταν περισσοτερο καιρο μεσα στην πανοπλια. (οπως εγινε και στο "The Avengers") Εκει που ελεγα στην μαχη στο αεροπλανο με τον Iron Patriot ηταν ο Tony,ΤΣΟΥΦ! σου πεταει μια σκηνη οπου τελικα ο Tony δεν ηταν μεσα στην πανοπλια και την ελεγχε τηλεκατευθυνομενα. Αλλα γενικως, απο το σεναριo δεν ειχα καποιο ΜΕΓΑΛΟ παραπονο.

 

Αγαπημενες σκηνες ξεχωριζω την μαχη στο εξοχικο,η οποια ηταν ΑΡΙΣΤΑ σκηνοθετημενη και χορογραφημενη,την τελικη μαχη στο πλοιο με τις πανοπλιες,που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ στεναχωρηθηκα που δεν εβλεπα την ταινια σε 3D για να την απολαυσω ακομα περισσοτερο,και φυσικα το τελος οπου ηταν ακρως ικανοποιητικο γιατι μας εδειξε οτι ο χαρακτηρας εχει εξελιξη και οτι περναει σε επομενο κεφαλαιο της ζωης του.

 

Τα παραπονα μου?Well,(οπως ολοι εδω μεσα) ο Mandarin. Η ανατροπη ερχεται καπως αποτομα. Μα τι λεω? Αυτος δεν ηταν ο Mandarin. Αυτος ηταν ενας ηθοποιος ονοματι Τrevor Slattery,ενας Βρετανος ηθοποιος που τον ειχε προσλαβει ο Killian (ο πραγματικος κακος της ταινιας) για να τον εχει βιτρινα.....και να τα πινει με γκομενες στο κρεβατι του! Μα το Θεο,αν δεν ηταν ο Kingsley ο οποιος ειναι σεβαστος ηθοποιος,θα ειχα αυτοκτονησει μεσα στο cinema! Παντως,μπορω να πως οτι το διασκεδασα καπως το σκηνικο (δε ξερω μου αρεσει η φωνη του Kingsley) αλλα οπως και να 'χει η ταινια δινει ενα μεγαλο fail στον κλασσικο Iron Man villain. Εχε χαρη Shane Black που ειχες στο cast τον Guy Pearce ο οποιος ειναι ηθοποιαρα και υποστηριξε με ολη του την τεχνη το ρολο του κακου!

 

Αλλο ενα παραπονο ηταν η Rebbeca Hall. Ηταν αδιαφορη. Υπηρχε μεσα στην ταινια επειδη υπηρχε και στο comic. Δεν μπορω να πω οτι ξετρελαθηκα με την ερμηνεια της.

 

Τελος,οπως ειπα καπου στην αρχη θα ηθελα περισσοτερo Stark μεσα στη στολη. Παρολ'αυτα,μας απεδειξε οτι ο Stark ειναι ηρωας με η χωρις στολη να τον προστατευει.

 

Για να μην πολυλογω ενα 7,5-8/10 πιστευω οτι το αξιζει. Τα εφε ηταν αψογα και περνας μια χαρα την ωρα σου βλεποντας την! Σιγουρα θα την αγορασω σε DVD.(μιας και εχω και τις αλλες δυο ταινιες)

 

P.S.: Ολοι θα θυμομαστε οτι ο κωδικος του War Machin....εεε, Iron Patriot ειναι

 

WAR MACHINE ROX :lmao: 

 

 

 

 

 

I'M IRON MAN!!!

Επεξεργασία από the comic guide
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  716
  • Content Count:  3479
  • Reputation:   20266
  • Achievement Points:  3536
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6290 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Λοιπόν ο Mandarin ως κακός ανήκει στη silver age των comics και θα έπρεπε να τον έχουν αφήσει εκεί , στη λήθη. Σήμερον η όλη φάση με τον παλιάτσο με τα δαχτυλίδια μόνο γέλιο προκαλεί και φυσικά οι έμπειροι σεναριογράφοι της ταινίας πολύ σωστά το χειρίστηκαν το θέμα....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190276
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

 

To DJO δεν θα τον ακούς ΠΟΤΕ όσον αφορά τις ταινίες. Είναι μια χαρά παιδί , είναι ωραίος τύπος, αλλά ο τρόπος που κρίνει τις ταινίες είναι από περίεργος και αλλοπρόσαλλος μέχρι εξωφρενικός και παράλογος.

από τη μια γράφει αυτό και είμαι "πόσα like?!?!?!?"

 

και μετά μου γράφει αυτό:

Το είδα κι εγώ. Χαλαρά το καλύτερο απ' τα τρία.

 

...

 

anyhow.

 

Κάπου συμβαδίζω με τους περισσότερους, κάπου διαφωνώ :) Καλύτερο από το 2, χειρότερο από το 1. Τα κωμικά στοιχεία ήταν τα μοναδικά πράγματα που το έκαναν ανεκτό από το 1/3 της ταινίας και μετά. Δεν ήταν υπερβολικά. Απλώς απουσίαζε παντελώς το καλό σασπένς και η καλή περιπέτεια μετά. Σα να τρως σκέτη ζάχαρη, χωρίς αυγά, αλεύρι, γάλα και άλλα μπιχλιμπίδια. Ειδικά στη σκηνή με το φορτηγό (μετά τα πιθικάκια) μου κόπηκε η ανάσα από το απότομο γέλιο :)

 

Εξαιρετικοί οι τίτλοι τέλους και η σεβεντίλα που έβγαζαν. Από την άλλη όμως, ξαναέδειξαν σκηνές από την επίθεση στη βίλα και μου υπογράμμισαν το πόσο εξαιρετικά ξεκίνησε η ταινία και πόσο άθλια τελείωσε.

 

Εξαιρετικός φυσικά ο Κίνγκσλεϋ, αλλά ρε φίλε, δεν μπορείς να αποκαλείς έναν μουσουλμάνο τρομοκράτη Μανδαρίνο. Το κέρατό μου μέσα δηλαδή. Βάφτιστον κάπως αλλιώς και ας μην είναι προϋπάρχων χαρακτήρας από τα κόμικ.

 

Όντως προσπάθησαν να κάνουν πράγματα τόσο στην πλοκή (σούπερ major kudos στους πολιτικούς (αντιλαμβάνεστε επίσης ότι τα κίνητρα του αντιπροέδρου στη πραγματικότητα ήταν αιώνες καλύτερα από τα κίνητρα του προέδρου??? :) )) όσο και στους χαρακτήρες που να τα διαφοροποιήσουν από τις άλλες 2 ταινίες. Απέτυχαν όμως. Το σημαντικότερο πρόβλημα ήταν το σενάριο. Η ψυχολογία των χαρακτήρων δεν έπειθε, οι ανατροπές ήταν κακοεπαναλαμβανόμενα κλισέ και προτιμώ το φινάλε του Lethal Weapon 2 (και αντίστοιχα τον Danny Glover ως sidekick αντί για τον Don Cheadle).

 

Πάντως τα BRrips με έχουν παρακακομάθει :) Προτιμώ κρύσταλλο εικόνα στο IPad από "θολή" στη μεγάλη οθόνη :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76876
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5872 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

λοιπόν...

διαβάζοντας τα σχόλια των υπολοίπων μέχρι να τη δω, είχα προβληματιστει: οι μισοι ενθουσιασμενοι, οι άλλοι μισοί απογοητευμένοι.

Την είδα όμως και σε μεγάλο βαθμό μου φαίνεται λογικο:

ξεκινάει σούπερ, οι σκηνές δράσης και καταστροφών είναι πολύ καλές - ειδικά στο πρώτο μισό. Οι ατάκες είναι στην πλειοψηφία πετυχημένες και οι seventies τίτλοι τέλους επίσης... στα καλά συμπεριλαμβάνεται για μένα και η προσπάθεια να δώσουν και μια διάσταση κριτικής στην us πολιτική πραγματικότητα, για την κατασκευή τρομοκρατών, αν και δεν ήταν ιδιαίτερα πετυχημένο ως αποτέλεσμα.

Στα συν επίσης, εκτός από τον RDJr, η όμορφη βοτανολόγος και οι κοιλιακοί της Γκουινεθ Πάλτροου :P

 

Στα αρνητικά τώρα, το σενάριο είχε πολλά προβλήματα και το τέλος ήταν καραπροβλέψιμο και αδιάφορο. O Μανδαρίνος σουπερ αδυναμος villain και η ανάπτυξη χαρακτήρων μηδενική.

 

Εκτός από το 1 που το θεωρώ πολύ καλό, το 3 το θεωρώ ισοδύναμο με το 2, δηλαδή μέτριο - ψιλοαδιάφορο. Καλά πέρασα βλέποντάς το, δεν θα το ξαναδώ :P

 

στα συν επίσης η σουπερ καλτ φιγουρα iron man που μου πήρε ο :germ: απ το περίπτερο μετα την ταινια :yahoo:

 

θα την ποσταρω το απόγευμα στο αντιστοιχο τόπικ

 

:beer6:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24291
  • Group:  Members
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  376
  • Reputation:   2891
  • Achievement Points:  376
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4476 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Εγώ το είδα, έχοντας ακούσει τα χειρότερα!! Το βρήκα πολύ καλό και καταπληκτικό σε σχέση με το 2 που ήταν το χειρότερο Iron Man.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5064 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Λένα, τι εννοείς ότι το τέλος ήταν προβλέψιμο; Περίμενες να γίνει αυτό που έγινε στην τελευταία σκηνή; Επίσης, για την ανάπτυξη χαρακτήρων γενικότερα, νομίζω ότι τη Pepper μέσα σε 3 ταινίες έχει εξελιχθεί πολύ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76876
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5872 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Λένα, τι εννοείς ότι το τέλος ήταν προβλέψιμο; Περίμενες να γίνει αυτό που έγινε στην τελευταία σκηνή; Επίσης, για την ανάπτυξη χαρακτήρων γενικότερα, νομίζω ότι τη Pepper μέσα σε 3 ταινίες έχει εξελιχθεί πολύ.

στη συγκεκριμένη ταινία δε σκοτώθηκαν να εξελίξουν κανενανα κατα τη γνωμη μου :P

 

 

ναι, φαινόταν ότι θα έχει ένα κλασσικό χάππυ εντινγκ

και το τι έπαιζε με τον Μανδαρίνο επίσης θεωρώ ότι ήταν φανερό σχεδόν από τη συναντηση με την Πέππερ

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5064 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Νομίζω ο Tony εξελίχθηκε και έχασαν την ευκαιρία να κάνουν κάτι διαφορετικό με την Pepper. Για το τέλος, δεν αναφερόμουν τόσο στο καλό ή κακό τέλος

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5064 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Μόλις μου ήρθε στο μυαλό ότι όλο αυτό με τον Mandarin θα μπορούσε να είναι μεταφορά για

τους Δίδυμους Πύργους που έπεσαν και ότι εμείς φτιάχνουμε τους τρομοκράτες μας

και μετά είδα το ποστ του xepeta που τώρα κατάλαβα τι εννοούσε. :wall: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  643
  • Reputation:   3600
  • Achievement Points:  643
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4541 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Θα ακολουθήσουν σπόιλερς. 

 Το πρώτο iron man το βρήκα καλό. Το δεύτερο καλύτερο. Το τρίτο απαράδεκτο. Το σενάριο δεν κυλούσε μετά από το σκηνικό που καταστράφηκε το σπίτι του τονυ. Καλά τα sidestories και οι παράπλευροι χαρακτήρες, όπως ο πιτσιρικάς, αλλά όχι να πιάνουν τόσο χρόνο. Οι ατάκες αν και ήταν καλές ως επί το πλείστον, ήταν αχρείαστες σε τέτοιο βαθμό. Δε σκοτώθηκε κανείς, όλοι έλεγαν αστειάκια σε κάθε στιγμή, είτε ήταν σε κίνδυνο είτε όχι. Πέρα από τον τονυ , οι άλλοι χαρακτήρες ήταν παγερά αδιάφοροι. Οι μάχες εννοείται ανύπαρκτες, και όσες σκηνές υπήρχαν ήταν κακώς επικεντρωμένες στον τονυ σταρκ όπως και η υπόλοιπη ταινία. Οκ, καν'το στην υπόλοιπη, στη μάχη γιατί όμως? Δε θέλω να δω τον τονυ να τρέχει γύρω γύρω και να μιλάει με τον τζάρβις ενώ από πάνω πολεμάνε πολλές στολές iron man . Έδειξε μια- δυο κινήσεις της καθεμιάς, και αυτό ήταν. Μετά πάλι αστειάκια. Το σκηνικό με την πεπερ και το extremis ήταν τραγελαφικό, ο μανδαρίνος χειρότερος από ό,τι μπορούσα να φανταστώ, ενώ πριν την αχρείαστη και χαζά εκτελεσμένη ανατροπή, ήταν φοβερός. Ακριβώς σα να βλέπω μεσημεριανή οικογενειακή ταινία την κυριακή. Δεν είναι για εμένα θέμα αν είναι καλύτερο από τα άλλα δύο iron man, αλλά αν είναι καλύτερο από τα εξής: daredevil, elektra, spiderman 3.Μεγάλο αίσχος. Κρίμα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5064 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Συγγνώμη, αλλά με έχασες στο "Το δεύτερο καλύτερο"...... :P 

 

:beer: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  643
  • Reputation:   3600
  • Achievement Points:  643
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4541 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Ε εντάξει , βλακεία δεν ήταν κανένα από τα δύο πρώτα, άρα ποιό είναι καλύτερο δε μας νοιάζει και τόσο. Για το 3 γίνεται η φασαρία .  :banana:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5064 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

1>3>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>2 

 

Μετά από ώριμη σκέψη, κατέληξα στο συμπέρασμα ότι το 6,5 που του έδωσα πριν από 1 μήνα ήταν πολύ χαριστικός. :D 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116990
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6192 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Η κυκλοφορία της ταινίας σε DVD & Blu-ray θα γίνει πριν εκπνεύσει το καλοκαίρι. Συγκεκριμένα στις 27-08-2013.

 

Έτσι, στην βράση κολλάει το σίδερο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121007
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6348 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55412
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5413 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

λοιπον.. την ειδα..

δεν ξερω τι λέτε αλλα εγω την ευχαριστήθηκα, πέρασε η ώρα μου, διασκέδασα!

 

τωρα

 

 

 

για μανδαρίνο, ο τροπος που παρουσίαζε τους στρατιώτες extremis και κάποιες άλλες λεπτομέρειες δεν έκατσα να ασχοληθώ

αν ημουν κολλημένο φανμπόϊ όμως θα με πείραζαν :P

οποτε ειπα να την δω στο χαλαρό..

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116990
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6192 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Η κυκλοφορία της ταινίας σε DVD & Blu-ray θα γίνει πριν εκπνεύσει το καλοκαίρι. Συγκεκριμένα στις 27-08-2013.

 

Έτσι, στην βράση κολλάει το σίδερο.

Άκυρο αυτό. Πλέον θα κυκλοφορήσει στις 24-09-2013

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 weeks later...

  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116990
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6192 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.