Μετάβαση στο περιεχόμενο

Cloudy With A Chance Of Meatballs [ Βρέχει Κεφτέδες ] (2009)


DJO

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6318 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

                                                                                                                  post-556-1265211275,64_thumb.jpg

 

                                                       Το βλέπεις αυτό Φάντομ? Το βλέπεις? Ε λοιπόν καμία σχέση (ευτυχώς)... :lol:

                                                                                                            tn_MikraKlassikaEikB_0198.jpg

 

 

Στις 16 Σεπτεμβρίου 2009 (28 Ιανουαρίου 2010 εδώ γιατί δεν ήταν έτοιμες οι αίθουσες 3D θέασης) προβλήθηκε για πρώτη φορά η απόλυτη ταινία-λιχουδιά της οποίας ο τίτλος δεν πρέπει να σας ξεγελά: έχει από όλα τα καλά! :lol:

                                                                                                          post-556-1265212822,37_thumb.jpg

Η ταινία είναι βασισμένη στο ομώνυμο παιδικό βιβλίο της Judi Barrett που βγήκε πρώτη φορά το 1978, σε εικονογράφηση του άντρα της, Ron Barrett. Όμως η Sony Pictures το εμπλούτισε και πήγε την ιστορία ένα βήμα παραπέρα! Πρωταγωνιστής είναι ο Flint Lockwood, ένας νεαρός φιλόδοξος εφευρέτης ο οποίος ποτέ του δεν κατάφερε να συνεννοηθεί με το λιγομίλητο πατέρα ψαρά του και ζει στο Swallow Falls, ένα ψαροχώρι σε ένα νησάκι του Ατλαντικού (ακριβώς κάτω από το Α στο χάρτη :lol: ) το οποίο είναι διάσημο για τις σαρδέλες του! Όμως ο καιρός πέρασε, οι σαρδέλες σταματήσαν να πουλάνε και το εργοστάσιο που συντηρούσε την πόλη έκλεισε. Τότε ο (κακός) δήμαρχος βγαίνει στις τηλεοράσεις και ανακοινώνει ότι πήρε όλο τον προϋπολογισμό της πόλης χωρίς να ρωτήσει κανένα και έφτιαξε ένα θεματικό πάρκο με σαρδέλες για να ξαναγίνει παγκοσμίως γνωστή η πόλη! Αλλά λογάριασε χωρίς τον ξενοδόχο, αφού ο Flint έχει εφεύρει κάτι που θα φέρει τα πάνω-κάτω και θα φέρει κυριολεκτικά το μάννα εξ'ουρανού! Η συνέχεια στις οθόνες σας ή στον κινηματογράφο άμα έχετε όρεξη για λαχταριστό 3D. :D


Χαρακτήρες:

Flint Lockwood

post-556-1265213198,57_thumb.jpg

Ο Flint μεγάλωσε και πρόκειται να γίνει ένας μεγάλος, σπουδαίος και τρανός εφευρέτης...ή να τα κάνει όλα θάλασσα στην πορεία! :lol: Τη φωνή του ενήλικου Flint την κάνει ο Bill Hader.

Timothy "Tim" Lockwood & Steve the Monkey

post-556-1265213529,49_thumb.jpg

Ο τεχνοφοβικός και λιγομίλητος πατέρας του Flint (με τη φωνή του James Caan :wow: ) που τον πιέζει να παρατήσει τις εφευρέσεις του και να έρθει να δουλέψει στο μαγαζί με τις σαρδέλες του και ο εχμ, βοηθός του Flint, μια μαϊμού που χάρη σε μια εφεύρεση του Flint μεταφέρονται οι σκέψεις του σε λόγια. Τη "φωνή" του κάνει ο WAIT FOR IT...Neil Patrick Harris!!! :respect::P

Samantha "Sam" Sparks

post-556-1265214142,78_thumb.jpg

Η γλυκιά δημοσιογράφος που μικρή ήθελε να γίνει μετεωρολόγος αλλά τελικά έγινε απλή ανθυποβοηθός διάφορων δημοσιογράφων. Ο Flint θα της υπενθυμίσει την πραγματική της φύση... Τη φωνή της την κάνει η Anna Faris.

Officer Earl Devereaux & Mayor Shelbourne

post-556-1265214495,71_thumb.jpg

O Earl είναι ο αστυνομικός της μικρής αυτής πόλης με τη φωνή του Mr.T και ξέρει κουνγκ φου, καράτε ενώ είναι αεικίνητος! Λατρεύει το γιο του Calvin και θα έκανε τα πάντα για την οικογένειά του. Από την άλλη μεριά έχουμε τον στυγνό συμφεροντολόγο και εγωκεντρικό δήμαρχο της πόλης, Shelbourne που είναι ο ορισμός του δημαγωγού-παρτάκια πολιτικού τη φωνή του οποίου την κάνει ο Bruce Campbell! :respect:

Brent "Baby Brent" McHale & Manny

post-556-1265214996,48_thumb.jpg

Ο ξανθός-κτηνάκι Baby Brent (με τη φωνή του Andy Samberg) λέγεται έτσι γιατί ήταν η μασκότ του εργοστασίου σαρδελών όταν ήταν μικρός και τώρα προσπαθεί να ξαναβρεί τη χαμένη αίγλη του και να ξανανέβει στα μάτια του κόσμου. Άλλο που μικρός ενοχλούσε συνεχώς τον Flint γιατί ήταν ο bully του σχολείου. Από την άλλη έχουμε τον απίστευτο καμεραμάν/πιλότο/κωμικό και πρώην γιατρό από τη Γουατεμάλα με το απίστευτο στυλ του και τη μεγάλη του μύτη και το καπελάκι που βοηθάει τον Flint να διορθώσει το χάος που φέρνει με την εφεύρεσή του. Τη φωνή του τη δανείζει ο Benjamin Bratt.


Βασικά, δεν το έβλεπα τόσο καιρό γιατί το φοβόμουνα αρκετά! Οι 2 προηγούμενες ταινίες της Sony Pictures Animation ήταν επιεικώς τραγικές βλ.Open Season & Surf's Up. :oops: Όμως διαψεύστηκα πολύ ευχάριστα και είναι η πρώτη ταινία που βγάζει η Sony μετά το Chubbchubbs που αξίζει!!! Πρόκειται για μία από τις καλύτερες ταινίες κινουμένων σχεδίων φέτος και δείτε την, ανεξαρτήτως ηλικίας, αξίζει! :) Μονάχα να σας προειδοποιήσω ότι μετά τη θέαση θα σας ανοίξει απίστευτα η όρεξη... :lol: Πολύ κακώς δεν προτάθηκε για Όσκαρ, ενώ προτάθηκε η Πριγκίπισσα και ο Βάτραχος της Disney!


Επίσης, λίγο πριν βγει η ταινία στους κινηματογράφους κυκλοφόρησε και το αντίστοιχο movie game.

 

Πηγές:
Wikipedia
Imdb



:cheers:post-1537-1209923880.gifpost-1537-1209923732.gifpost-556-1210804075.gifpost-1537-1212316110.gif <-Spoilers :P

 

 

======================================================================================================

 

Η παρακάτω προσθήκη/ενσωμάτωση πληροφοριών έγινε από τον Θρηνωδό
 
 
Στην Ελληνική μεταγλώττιση συμμετέχουν:
 
Flint Lokwood: Αργύρης Παυλίδης
Sam Sparks: Μαρία Ζερβού
Steve: Σοφία Καψαμπέλη
Tim Lokwood: Μανώλης Γιούργος
Δήμαρχος Shelbourne: Χάρης Γρηγορόπουλος
Brent McHale: Χρήστος Συριώτης
Αστυνόμος Earl Desperaux: Γιώργος Πετρόχειλος
Manny: Βασίλης Καΐλας
Fran Lockwood: Κλεοπάτρα Μάρκου
Patrick Patrickson/Διάφοροι Ρόλοι: Ηλίας Ζερβός

Σκηνοθετική επιμέλεια: Βασίλης Καΐλας
Η μεταγλώττιση έγινε στα στούντιο της PowerMusic
 
(από greektoons.org)
 

[imdb=tt0844471]

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11375
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  268
  • Reputation:   517
  • Achievement Points:  268
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5287 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Χμμ, φαίνεται καλό.Μπορεί να είναι σαν το "Διαστημικοί χιμπατζήδες όποτε θα έχει πλάκα.Ας ελπίσουμε πως δε θα είναι τελείως fail...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6318 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

!!!!!!!! To Space Chimps ήταν απαίσιο!!! Εδώ μιλάμε για το μοναδικό φιλμ της Sony που είναι επιπέδου Chubbchubbs!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6148 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Δεν ξέρω τι λέτε, ο κεφτές τα σπάει. Και ναι ρε, το σκάει από το πιάτο :lol: Την ταινία δεν την έχω δει, αλλά για να έχει κεφτέδες, καλή θα είναι :P. Αν και ομολογώ πως δεν μου γεμίζει και πολύ το μάτι, ελπίζω να διαψευστώ όταν τη δω

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Inside joke ο κεφτές, μην το ψάχνετε. Πληροφορίες εδώ :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5695 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Την είδα πριν από κάνα δίμηνο σε Blu-Ray RiP μαζί με τον μικρό.Η ταινία είναι αποθέωση.Μιλάμε για το άπειρο γέλιο και τις άπειρες λιχουδιές.Δεν έχω ξαναπεινάσει τόσο πολύ σε ταινία (εκτός από τότε που είδα τον «τρόμο στο βουνό των κανιβάλλων»,μόνο τότε είχα ξαναπεινάσει τόσο ) και έχω πολύ καιρό να νιώσω τόσο χαρούμενος μετά από ταινία.Αξίζει να το δείτε ,τόσο για την θεοπάλαβη υπόθεση ,όσο και για το character design μιας και επιτέλους βλέπουμε κάτι που ξεφεύγει από τα συνιθησμένα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

OK, έχουμε παρουσίαση του :DJO: για κάτι αλλόκοτο που δεν είναι αρκετά κίνκυ για να του φέρνει άλλους συνειρμούς για τίποτα εξωγήινους κιοφτέδες και στο καπάκι έρχεται ο zade να δώσει για μία ακόμη φορά τις τελευταίες μέρες θετική ψήφο σε κάτι (πάει χάλασε και αυτός), οπότε έδεσε το μείγμα για τους πολυαγαπημένους μου κεφτέδες, μικρούς, στρόγγυλους, τηγανιτούς σε ελαιόλαδο με μπόλικες πατατούλες και... ΟΚ δεν ξεκίνησε ακόμη η ταινία και με έκοψε η πείνα. Τί φταίει και η σημερινή μέρα; (τσικνοπέμπτη γαρ) Μπα, έχω χάσει από καιρό την αίσθηση της όσφρησης, οπότε το μόνο που μου μένει είναι να πάρω την μικρή αγκαλιά και να δούμε μαζί την ταινία (αγκαλιά για να μην μου είναι εύκολο να σηκώνομαι συνέχεια για επιδρομές στο ψυγείο, όπως δηλαδή την κόβω την δουλειά). Υποθέτω παίζει μεταγλωττισμένο έτσι;

 

:thanks: για το αφιέρωμα, επιτέλους να δούμε και κάτι χορτ... εχμ, καλό ήθελα να πω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6318 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μεταγλωτισμένο υπάρχει μονάχα στο σινεμά, αλλά στο συγκεκριμένο έχω ακούσει τα χειρότερα. Δες το με υπότιτλους, λέει τρελά! :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Μωρέ εγώ το βλέπω και χωρίς υπότιτλους... :D Για την "συνείδηση" μου είναι που θα με κρατάει μακριά από το ψυγείο. Έλεγα ότι έστω και στο σινεμά αν είναι τόσο καλό πάω μία βόλτα, αλλά αν μου λες ότι και η μεταγλώττιση είναι χάλια, άστα... βράσε τα και κάνε τα γιουβαρλάκια καλύτερα.

:thanks:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5695 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

OK, έχουμε παρουσίαση του :DJO: για κάτι αλλόκοτο που δεν είναι αρκετά κίνκυ για να του φέρνει άλλους συνειρμούς για τίποτα εξωγήινους κιοφτέδες και στο καπάκι έρχεται ο zade να δώσει για μία ακόμη φορά τις τελευταίες μέρες θετική ψήφο σε κάτι (πάει χάλασε και αυτός),

Έχεις δίκιο.Τώρα τελευταία έχω ξεχάσει το φτυάρι που με έκανε διάσημο.Η εξεταστική φταίει.Μόλις τελειώσω θα δείτε.

 

οπότε έδεσε το μείγμα για τους πολυαγαπημένους μου κεφτέδες, μικρούς, στρόγγυλους, τηγανιτούς σε ελαιόλαδο με μπόλικες πατατούλες και... ΟΚ δεν ξεκίνησε ακόμη η ταινία και με έκοψε η πείνα. Τί φταίει και η σημερινή μέρα; (τσικνοπέμπτη γαρ) Μπα, έχω χάσει από καιρό την αίσθηση της όσφρησης, οπότε το μόνο που μου μένει είναι να πάρω την μικρή αγκαλιά και να δούμε μαζί την ταινία (αγκαλιά για να μην μου είναι εύκολο να σηκώνομαι συνέχεια για επιδρομές στο ψυγείο, όπως δηλαδή την κόβω την δουλειά). Υποθέτω παίζει μεταγλωττισμένο έτσι;

 

 

:thanks: για το αφιέρωμα, επιτέλους να δούμε και κάτι χορτ... εχμ, καλό ήθελα να πω.

ΟΧΙ ΜΕΤΑΓΛΩΤΤΙΣΜΕΝΟ.Με τίποτα μεταγλωττισμένο.Την φωνή του βασικού πρωταγωνιστή την κάνει ο Yu-Gi-OH !Δεν είναι δυνατόν να ακούς να αυτόν τον τύπο να μιλάει και να μην σου έρθει στο νου η επικοθρυλική ατάκα «είσαι μαζί μου Yugi;».Εγώ και μόνο από το τρέηλερ ,πάλι αυτή η ατάκα μου ερχόταν στο νου !Γενικά αξίζει να το δεις.Παρόλο που δεν μου αρέσουν οι παιδικές ταινίες που έχουν κάποιο δίδαγμα η αν έχουν,θέλω να το περνάνε πολύ χαλαρά (δηλ. καμιά σχέση με τις ταινίες της Disney) .Τέτοια ταινία είναι αυτή εδώ μιας και το μήνυμα που θέλει να περάσει το περνάει πολύ χαλαρά.Επίσης εγώ βρήκα θετικό το γεγονός ότι είναι από τις λίγες ταινίες που εξυμνούν τη σωστή χρήση της επιστήμης κυρίως και λιγότερο της τεχνολογίας.

 

Εμένα σας λέω μου άρεσε πολύ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11645
  • Group:  Members
  • Topic Count:  67
  • Content Count:  688
  • Reputation:   3730
  • Achievement Points:  688
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5228 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Και εγώ την είδα σήμερα (με υποτίτλους). :dance:

Ήταν πράγματι καλή και πρωτότυπη...Οι περισσότερες σκηνές, ειλικρινά τα έσπαγαν.

Γενικά, έριξα πολύ γέλιο και συγκρίνοντας την με τις ταινίες κινουμένων σχεδίων που έχουν προβληθεί τον τελευταίο καιρό, είναι πολύ πιο διασκεδαστική. Άρα την προτείνω ανεπιφύλακτα.

 

 

 

 

Υ.Γ 1: Μη φανταστείτε ότι θα δειτε μόνο κιοφτέδια. Έχει ότι τραβάει η όρεξή σου. Από μακαρόνια, χάμπουργκερς, παγωτά, ντόνατς, καραμέλες, σπίτια από ζελέ, σχεδίες από τοστ-τυρί-πίτσα, γιγάντιες μπριζόλες και hot dogs :takebread: μέχρι και ιπτάμενους αρουραίους και ανθρωποφάγα κοτόπουλα :axe2:!

 

Υ.Γ 2: (Ευτυχώς, πριν την δω, είχα φάει καλά. Έτσι, δε συμμερίστηκα την πείνα σας.) :PPP::P

Επεξεργασία από big vaggos
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2294
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6389 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Πριν καμιά δεκαριά μέρες έκανα μια προσπάθεια να δω την ταινία με τη γυναίκα μου και παραδόξως (με βάση τα όσα είχα διαβάσει και εδώ και αλλού) δε μας άρεσε καθόλου. Προχωρούσε η ταινία και δεν είχα γελάσει σχεδόν καθόλου... Κάπου στη μέση της ταινίας χρειάστηκε να το πατήσουμε pause για λίγο και μετά δεν είχε κανείς μας όρεξη να δούμε το υπόλοιπο... Ίσως να την αδικώ την ταινία και η αλήθεια είναι ότι θα προσπαθήσω κάποια στιγμή να δω και το υπόλοιπο για να έχω μια πιο ολοκληρωμένη άποψη.

 

Απ' όσο είδα πάντως, η γνώμη μου για την ταινία είναι η ακριβώς αντίθετη απ' όλα όσα αναφέρετε εδώ οι περισσότεροι... :(

 

(οπότε Ορέστη, προσωπικά μου φάνηκε πολύ λογικό να ΜΗΝ προταθεί για όσκαρ)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6318 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

!!! :NoNo: Εντάξει, δε θυμάμαι και ποτέ να έχουμε συμφωνήσει στο αν μια σειρά ή ταινία είναι καλή, αλλά την αδικείς! Δέστο σε κάποια άλλη φάση και δε θα χάσεις. ;)

 

Και ναι, έπρεπε να μπει αυτό για Όσκαρ αντί για το η Πριγκίπισσα και ο Βάτραχος. Χαλαρά. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6517
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  573
  • Reputation:   3065
  • Achievement Points:  573
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5690 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Είχε φάσεις με πολύ γέλιο και τρελά σκηνικά!!!!! :dance:

Οι σκηνές με το παγωτό και το ζελέ ήταν ονειρικές και ο ....ανεμοστρόβιλος απίστευτος. Όχι ότι οι σκηνές με τα υπόλοιπα φαγητά ήταν άσχημες.

 

 

Φυσικά περνάει και τα νοήματά της. Για την καταναλωτική μανία, την υπερβολική κατανάλωση τροφών και τις μερίδες που γίνονται όλο και μεγαλύτερες γιατί οι κανονικές δεν είναι πια αρκετές, με χαρακτηριστικό παράδειγμα τον δήμαρχο ο οποίος μεταλάσσεται κατά τη διάρκεια της ταινίας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26759
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Στην μεταγλωττισμένη έκδοση ακούγονται, σίγουρα, οι ηθοποιοί:

 

Αργύρης Παυλίδης

Μαρία Ζερβού

Μανώλης Γιούργος

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6318 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

> Trailer του CWACOM 2! Αφασία!!!

>

> Ποστεράκι:

 

post-556-0-39304600-1362595255_thumb.jpg

 

27 Σεπτεμβρίου 2013 στη μεγάλη οθόνη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5695 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Piece of a cake !

 

There's a leak on the boat!

 

Και αναμένω για να πάω να το δω κινηματογράφο. Θα τα σπάει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25536
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  326
  • Reputation:   1670
  • Achievement Points:  326
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4267 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

> Trailer του CWACOM 2! Αφασία!!!

>

> Ποστεράκι:

 

post-556-0-39304600-1362595255_thumb.jpg

 

27 Σεπτεμβρίου 2013 στη μεγάλη οθόνη.

 

 

ωραια...φαινεται ωραιο..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 11 months later...

  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Θα έλεγα ότι δεν είναι άσχημη ταινία το CWACOMB2, αλλά η πρώτη αγαπιέται πολύ περισσότερο.

 

Το μηχάνημα παραγωγής φαγητού δεν καταστράφηκε, αλλά συνεχίζει να παράγει ζωντανά πλάσματα φαγητού. Ένας επιστήμονας εκμεταλεύεται τον πρωταγωνιστή και τον ωθεί να πάρει λάθος αποφάσεις για τα δημιουργήματά του.

 

6,50 στο imdb, Και μάλλον τόσο αξίζει. Η πρώτη ταινία ήταν πιο ζωντανή και νοιαζόσουν περισσότερο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 7 months later...

  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6162 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Ετοιμάζεται τηλεοπτική σειρά 26 επεισοδίων. Μάλιστα θα είναι με παραδοσιακό σχέδιο αντί για CGI αν και λένε πως θα βασίζεται στην απεικόνιση των ταινιών.

 

Πηγή.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.