Μετάβαση στο περιεχόμενο

Cloudy With A Chance Of Meatballs [ Ubisoft (2009) ]


DJO

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121007
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6349 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Στις 11 Σεπτεμβρίου 2009 κυκλοφόρησε για PlayStation 3, Xbox 360, Wii, Nintendo DS, PlayStation Portable & Microsoft Windows το movie game της ομώνυμης ταινίας από τη Ubisoft και έχω να ομολογήσω παίζοντας το demo ότι είναι αρκετά διασκεδαστικό! Βασικά θα το κατέτασσα στα καλά movie games! :wow:

 

post-556-1265220236,31_thumb.jpg

 

Όπως κάθε movie game, και αυτό ακολουθεί σχετικά την ιστορία της ταινίας. Χειρίζεστε τον Flint ενώ ανά πάσα στιγμή μπορεί να γίνει co-op όπου ο δεύτερος χαρακτήρας είναι ο Steve η μαϊμού. :lol: Το gameplay του έχει βασιστεί στα Lego Batman & Lego Star Wars εξού και είναι πλατφορμέ κυρίως για τις μικρές ηλικίες. Όχι ότι μας χαλάει κι εμάς τους υπόλοιπους... ποιος δε θα ήθελε να οδηγήσει το θεϊκό Outtasighter που εκτοξεύει τα χάμπουργκερ??? :lol::respect:

 

post-556-1265220167,86_thumb.jpg

 

Το παιχνίδι αποτελείται από 5 acts και αναλόγως το act θα έχετε στη διάθεσή σας ισάριθμα gadgets. Στο 1ο 1, στο 2ο 2 κ.ο.κ. Συνολικά υπάρχουν 15 πιστούλες, οι περισσότερες παρμένες από την ταινία, ενώ θα συναντήσετε σχεδόν όλους τους χαρακτήρες της ταινίας. Τώρα όσον αφορά τους εχθρούς...ετοιμαστείτε για μάχες γροθιά με σώμα με τα GUMMY BEARS :lol: , ζωντανά μπρόκολα που ροβολάνε, ρόδια που πυροβολάνε σπόρους σαν αυτόματα turrets, ανεμοστρόβιλους από σπαγγέτι, φαγητοβροχή, χιονάνθρωπους από παγωτό, ψητά κοτόπουλα, να πάρει πείνασα σταματάω εδώ! :P Τα γραφικά είναι καρτουνίστικα σαν της ταινίας αλλά όχι ακριβώς next-gen (ακόμα και σε high settings είναι μέτρια), ο ήχος καλούτσικος αν και τα επαναλαμβανόμενα τραγουδάκια είναι κάποιες φορές κουραστικά. Στα συν οι θεοπάλαβες ατάκες του Flint καθώς και ο καλύτερος χειρισμός από ό,τι στο Up. Γενικά, είναι ένα ευχάριστο πλατφορμέ και ό,τι πρέπει για να χωνέψετε αφού τσιμπήσετε το κατιτίς μετά τη θέαση της ταινίας. :lol:

 

Το demo θα το βρείτε στην επίσημη ιστοσελίδα του παιχνιδιού. (αν και είναι μεγάλο, 857 Mb, την στιγμή που το κανονικό παιχνίδι είναι 3 gb)

 

 

 

Βαθμολογία:

 

Gamestats: 5.7

IGN: 6.6

:DJO: for GC: 6.8

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28727
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6448 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Δεν το έχω δει, δεν ξέρω καν τι πραγματεύεται... έχω μείνει πολύ πίσω στο gaming, στο moving, στο tv seriesing :D frag...

Πολύ παιδικό το κόβω πάντως και ήδη με το EyePet (άσχετο) έχει γίνει κατάληψη στον "προσωπικό μου χώρο - κόσμο", οπότε εγώ το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να κοιτάζω τα ράφια τί ωραία και πολλά "άπαιχτα" παιχνίδια έχουν και ποτέ δεν θα τα παίξω έτσι όπως πάει... πάλι καλά που υπάρχουν και τα κόμικς δηλαδή. :D

 

:thanks: πάντως για την παρουσίαση, είναι ευχάριστο να διαβάζεις ότι πλέον οι κινηματογραφικές μεταφορές σε games ξεπερνάνε την συνήθη μετριότητα. Μόνο αυτό το gummy φτου μου την έσπασε, αλλά ότι είναι αντίπαλος και μπορείς να το τσακίσεις είναι ένα κίνητρο να ασχοληθεί κάποιος γονέας με αυτό το παιχνίδι. :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121007
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6349 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

:idea:Hint για να νικήσετε τα διαβολικά GUMMY BEARS:

 

 

Τα γρονθοκοπάτε με τη σούπερ μηχανική γροθιά μέχρι να πέσουν σε καυτό λάδι ή τσίλι και να τσιτσιρίσουν, φτάνοντας έτσι στο σημείο τήξης! :lol:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.