Μετάβαση στο περιεχόμενο

ftsgr

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις

Τίτλος:
MANIFESTO
Σενάριο/Kείμενα:
Ηλίας Κυριαζής
Σχέδιο:
Ηλίας Κυριαζής
Εκδοτική:
ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ Λίστα εκδόσεων
Hμερ. έκδοσης:
2005
Εξώφυλλα:
2 + 2 Οπισθόφυλλα ΕΔΩ ΛΙΣΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ
Τεύχη:
2
Κατηγορία:
Σειρά/Αυτοτελή
Είδος εντύπου:
Κόμικ
Βιβλιοδεσία:
Ράχη με μαλακό εξώφυλλο
Περιεχόμενο:
Κοινωνικό
Μέγεθος:
23.0 x 30.0
Σελίδες:
104
Χρώμα:
Έγχρωμο (ΕΓΧ)
Προέλευση:
Ελληνική
ISBN:
960-8359-11-2

  • Member ID:  189
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  287
  • Content Count:  3078
  • Reputation:   11880
  • Achievement Points:  3079
  • Days Won:  20
  • With Us For:  6350 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Manifesto_0001.jpg  Manifesto_0002.jpg

 

 

Το 2005 η ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ, στην συλλογή της ΣΥΛΛΟΓΗ ΕΝΝΕΑ, κυκλοφορεί το MANIFESTO του ΗΛΙΑ ΚΥΡΙΑΖΗ.

Μεγάλο μέγεθος (23x30), έγχρωμο, 104 σελίδες, 12 ευρώ.

Τον Ιανουάριο του 2009, με πρώτη παρουσίαση στο 13ο φεστιβάλ της Βαβέλ, κυκλοφόρησε και το Μανιφέστο Δύο.

Ευχαριστούμε για τα εξώφυλλα τον Melandros.

:beer:

 

Ομαδοποίηση για τη Συλλογή Εννέα - Αφιέρωμα στον Ηλία Κυριαζή

---

  • Το μέλος Cassidy πρόσθεσε ΕΔΩ:

Η σειρά άρχισε (4 σελίδες τη φορά) στο 9 μαζί με το blood opera στο τεύχος 134.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 7 months later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Οκ, αν και ήμουν άκρως επιφυλακτικός γιατί δεν είμαι ακριβώς φαν των εκδόσεων του 9 και γιατί ήταν ελληνικό (είχα απογοητευτεί πρόσφατα από τη Χωματερή του Λέανδρου), έκατσα να το διαβάσω μιας και μου είχε αρέσει το Melody και τελικά αποστομώθηκα! Ήταν απίθανο, τα σπάει και έχει και πολύ καλό σχέδιο!!!! :wow::dance::yahoo:

 

 

 

Εύγε Κυριαζής! :beer5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  940
  • Content Count:  4356
  • Reputation:   35540
  • Achievement Points:  4409
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6160 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Καταπληκτικό το σχέδιο του Κυριαζή! Από τους καλύτερους έλληνες σχεδιαστές κατά τη γνώμη μου (και άλλων πιστεύω). Όσο για την υπόθεση ήταν αρκετά συμπαθητική, κυλούσε ωραία η πλοκή και δεν ένοιωσα να βαριέμαι ούτε στιγμή. Αν το σκεφτείς δεν είναι κάτι το σπουδαίο όσον αφορά το σενάριο, πρόκειται για τη φανταστική (?) βιογραφία ενός νεόυ, του Βίκτωρα, όμως είναι αρκετά καλογραμμένο και σε κάνει να εντοπίζεις αρκετά κοινά στοιχεία με τον ήρωα οπότε σε κρατάει κολλημένο. :best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  5738
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  191
  • Reputation:   352
  • Achievement Points:  191
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5788 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Το διάβασα κι εγώ τα Χριστούγεννα και ομολογώ ότι είναι από τα καλύτερα ελληνικά κόμικ που έχω διαβάσει ποτέ! Το σενάριο απλό αλλά σε αρκετές περιπτώσεις περιγράφει απίστευτες καταστάσεις που βγάζουν πολύ γέλιο! :D Το σχέδιο κι αυτό εξαιρετικό!

 

 

 

Στο σημερινό τεύχος του εννέα αναφέρεται οτι σύντομα κυκλοφορεί και το 2ο άλμπουμ της σειράς :yahoo:

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4830
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  480
  • Content Count:  2663
  • Reputation:   16024
  • Achievement Points:  2665
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5889 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Kυκλοφόρησε στο φεστιβάλ το Μανιφέστο Δύο..

 

:valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  1252
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  87
  • Content Count:  1679
  • Reputation:   6590
  • Achievement Points:  1743
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6260 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

λοιπόν άλλος ένας επιφυλακτικός εδώ, που δεν ξέρω τι με έπεισε τελικά και το τσίμπησα.... θα πω ότι την επόμενη πήγα και πήρα και το 2ο, και φυσικά το διάβασα αμέσως, πολύ ωραία δουλειά που χωρίς κανένα τρομερό σενάριο, σε κάνει να κολλάς και να θες να διαβάσεις κι άλλο, μεγάλο :respect: στον Ηλία

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 months later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Ξεπάστρεψα και το 2ο και αισθάνομαι κάτι παραπάνω από απόλυτα ικανοποιημένος. Το θεωρώ εξαιρετικότατο ανάγνωσμα. Οι ιστοριούλες του είναι απλές, με ρυθμό και ενδιαφέρουσες. Το κόστος του με απέτρεπε να το πάρω στην αρχή (ασχέτως του αν ταιριάζει στο μέγεθος του) αλλά την έκανα την αποκοτιά και δεν τα έκλαψα καθόλου μα καθόλου τα λεφτά μου. Βοήθησε το ότι διάβασα μερικές από τις ιστοριούλες στη Λέσχη και κατανόησα πως ΚΑΙ το 2ο ήταν ένα κόμικ που ήθελα να έχω στη βιβλιοθήκη μου.

 

Θεωρώ επίσης ότι αξίζει τον κόπο να προσπαθήσουμε να καταλάβουμε ποιός είναι ποιός και τι είναι τι. Ο ((((( είναι φως φανάρι ότι είναι ο Λώλος :) Ο Πρίαμος φαντάζομαι ότι είναι ο Λέανδρος. (αλλά ποιό είναι το Κατίνες στο οποίο συνεργάστηκαν? κάποιο "σε βλέπω"?) Στην αναζήτηση για τους Άλκης, Λόγκαν, Ιωάννα Σπυριδάκη, Αργύρης, Karma Comics, ΡΕΥΜΑ, Βιβή Βαρώνη και... χμ... είχα πρόχειρο το 1 και τσέκαρα ονόματα, θα πρέπει να επανέλθω με το 2ο για να πω και τα άλλα :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Λοιπόν, αφού τα προμηθεύτηκα σχεδόν μισοτιμής χάρη στο :cool: διήμερο στου ΚώσΤ, έκατσα και έκανα επανάληψη το πρώτο και διάβασα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ το 2ο.

 

 

 

Χμ...

 

 

 

Το πρώτο καταρχάς είναι από τα καλύτερα ΕΛΛΗΝΙΚΑ κόμικς που έχω διαβάσει, με πολύ καλό γράψιμο και χαβαλέ, έχει από όλα και δεν κάνει καθόλου κοιλιά παρόλες τις 100 σελίδες του. Το δεύτερο όμως... δεν ξέρω, προσωπικά μου φάνηκε να μην έχει την σπιρτάδα του πρώτου, γιατί σε κάποια σημεία δεν τσούλαγε τόσο καλά, λες και δεν ήξερε πως θα συνεχιστεί η ιστορία, ενώ οι νέοι χαρακτήρες (πχ.Γκόνζο) δεν είναι και τόσο ωραίοι σαν του πρώτου (ΛΟΓΚΑΝ RUUUUUUUUUUULEZ!!!!!!!!! :respect: ), αλλά πιο σκοτεινοί. Χώρια που,

 

 

ενώ έκανε αμάν ο Βίκτωρας να βρει την Αριάδνη :cool: και να έχει το πρώτο Μανιφέστο ένα επικό happy ending, στο δεύτερο μέσα σε λίγες σελίδες η σχέση αυτή διαλύεται από άκυρες επιπολαιότητες :confuse: και μετά από ένα let's-be-f**k-buddies με τη Δάφνη βρίσκει τον έρωτα της ζωής του στο πρόσωπο της Εύας, μιας ψιλοαδιάφορης αδύνατης ξανθιάς φοιτήτριας (αυτή είναι στο εξώφυλλο). Αλλά ακόμα και εκεί τα κάνει μαντάρα και το τέλος του κόμικ είναι ένας ψιλομελό χωρισμός, μια επανένωση με την παλιοπαρέα του που είχανε ψιλοχαθεί και η ζωή συνεχίζεται. Δηλαδή.... what the heck? Γίνεται το τελείως αντίθετο από ό,τι γράφει στην περίληψη του οπισθόφυλλου!!!!! Είπαμε ανατροπή αλλά....ήμαρτον!

 

 

 

 

Δε λέω ότι είναι άσχημο και το σχέδιο έχει βελτιωθεί απίστευτα, αλλά σαν σύνολο είναι υποδεέστερο του πρώτου. Απλά άμα με ρωτήσετε αν αξίζει να πάρετε και τα δύο θα σας προτείνω μονάχα το πρώτο. Το δεύτερο και να μην είχε βγει τελικά δε θα χάναμε τίποτα το τρομερό στην εξέλιξη της υπόθεσης. Ενώ ένα τρίτο δεν έχει ουσιαστικά λόγο ύπαρξης. Κατ'εμέ πάντα.

 

 

 

 

 

 

 

υγ.Τελικά όντως εκείνες οι 4 σελίδες είναι σχεδιασμένες από ξένους καλλιτέχνες ή είναι φανταστικά τα ονόματα και απλά ο Κυριαζής πειραματίζεται? :P

 

υγ2.12 ευρώ είναι πολλά, 10 ευρώ είναι λογικά, καλύτερα όμως να τα/το χτυπήσετε με εκπτωσούλα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15795
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6287 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Για τον Κυριαζή δεν είχα ποτέ ιδιαίτερα καλή γνώμη, το παραδέχομαι. Δεν μου'χει κάνει τίποτα ο άνθρωπος, απλά ένιωθα πάντα ότι για τα κόμικ του ακούγονταν πολύ καλύτερα λόγια απ'όσο τους άξιζαν και αυτό μου έβγαζε πάντα μια αντίδραση. Το 1ο Μανιφέστο δεν μου είχε πει τίποτα και έτσι λοιπόν είχα περάσει και το Μανιφέστο 2 στο ντούκου.

 

Σκάει ο διαγωνισμός με τις ψείρες της Ελευθεροτυπίας και τσουπ έρχεται στην πόρτα μου. Μπήκε στο ράφι.

 

Ε, σήμερα (μήνες μετά) είπα δεν το πιάνω να δούμε τι έχει να πεί?

 

Μου άλλαξε τελείως τα δεδομένα! Είναι φρέσκο (πολύ σημαντικό!), με εξαιρετικό ρυθμό, σκίτσο που συμβαδίζει απόλυτα με το ύφος της ιστορίας και μπόλικο ώστε να μην ψάχνεις επιπλέον σελίδες μετά από ένα τέταρτο. :best:

 

Ναι μεν το πήρα τζάμπα :lefta: αλλά ξέροντας τώρα τι περιέχει και 12 και 15 ευρώ θα του τα έδινα εύκολα. Προσωπικά για μένα είναι από τις ευχάριστες εκπλήξεις της χρονιάς :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7777
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  863
  • Reputation:   6049
  • Achievement Points:  863
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5582 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Πρόκειται, όντως, για ένα πολύ καλό άλμπουμ. Να σημειώσω. όμως, πως το Μανιφεστο 2 είναι αισθητά καλύτερο από το πρώτο, οπότε οι όποιες αρχικές σου επιφυλάξεις να μην ήταν και εντελώς αβάσιμες....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 11 months later...

  • Member ID:  11645
  • Group:  Members
  • Topic Count:  67
  • Content Count:  688
  • Reputation:   3730
  • Achievement Points:  688
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5227 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Αφού τελείωσα και το 2ο, θα συμφωνήσω πως πρόκειται για ωραία δουλειά! Ζωντανοι χαρακτήρες με αρκετή δόση χιουμορ. Το σκίτσο μου άρεσε πολύ και στα δύο. Όσο για το σενάριο, στο πρώτο άλμπουμ το βρήκα πολύ σημπαθητικό και η πλοκή του κυλούσε ομαλά. Και το δεύτερο επίσης, αν και προσωπικά με ξένισε λίγο το ότι στέκεται κυρίως στα αισθηματικά αδιέξοδα του Βίκτωρα.

Επεξεργασία από big vaggos
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12685
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  42
  • Reputation:   208
  • Achievement Points:  42
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5039 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Εγω εχώ να πω οτι μου αρεσε το πρωτο το 2 οχι τοσο.Το σχεδίο γενικα μου αρεσει του Κυριαζη.Στο πρώτο ξεχώρισα Λογκαν στό 2 τον γκονζο

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12748
  • Group:  Members
  • Topic Count:  19
  • Content Count:  440
  • Reputation:   1797
  • Achievement Points:  440
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5028 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

το μανιφεστο,για μενα ειναι μεχρι στιγμης οτι καλυτερο εχει προσφερει η ελλαδα απο comic.σαν μεγαλος θαυμαστης του,οταν ακουσα οτι κυκλοφορησε το μανιφεστο 2,κατευνθουσιαστηκα.οντως σαν ποιοτητα ανεβηκε,αλλα σαν σεναριακη ποιοτητα με απογοητευσε.

γενικα ο ηλιας κυριαζης ειναι ο καλυτερος ελληνας δημιουργος.εχω μιλησει μαζι του και ειναι πραγματικα πολυ ευφυης...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 years later...

  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21719
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4369 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Το manifesto ειναι απο τα πρωτα κομικς (εκτος disney) που διαβασα. Για μενα ξεχωριζει για το καλο του χιουμορ κυριως και επειτα για το σχεδιο κλπ. Τα αστεια του ειναι οντως αστεια και αυτο ειναι πολυ σημαντικο. Επισης οι χαρακτηρες του ειναι αληθοφανεις και βρισκεις και ολο και καποια κοινα στοιχεια υα βρει κανεις. Το πρωτο ειναι πιο δυνατο απο το δευτερο στο θεμα του χιουμορ , το δευτερο ειναι ας πουμε καπως πιο εστιασμενο στο κομματι των σχεσεων. Επισης ειναι ενα κομικ που ανετα θα το δωριζα και σε ατομα που δεν εχουν διαβασει τιποτα απο κομικς. 

 

kwtsoκλιμακα 9/10 :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3629 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Το διάβασα όσο ήμουν στο χωριό, σε ηλεκτρονική μορφή. Η αλήθεια είναι ότι δεν ήξερα τι να περιμένω από το κόμικ αυτό. Θεωρούσα ότι θα ήταν καλό, αλλά αρκετά υπερεκτιμημένο ή θα ήταν πολύ καλό. Ευτυχώς διαψεύσθηκα. Είναι από τα λίγα (αν όχι το μόνο) κόμικς που πραγματικά μίλησε στην καρδιά μου. Είναι σχεδόν αδύνατο να μη βρεις κοινά στοιχεία με τους ήρωες, ενώ το χιούμορ του ήταν το κάτι άλλο. Το σχέδιο δε, παρότι είναι τυπικός Κυριαζής, μου φάνηκε ότι ήταν κάπως καλύτερο από άλλα έργα του. Εν ολίγοις, ένα πραγματικό αριστούργημα.  :div:

 

Θα ήθελα επίσης να σταθώ στο κομμάτι των κόμικς μέσα στο κόμικ. Δεν έζησα (ή καλύτερα δε θυμάμαι) τις αρχές της δεκαετίας του 2000, όπου πραγματοποιήθηκε μπαμ στην ελληνική σκηνή κόμικς, που όμως ήταν ακόμα στα γεννοφάσκια της, και το Μανιφέστο μου προσέφερε μια γεύση της εποχής. Με χαρά μου λοιπόν συνειδητοποίησα ότι το μέσο αυτό έχει προοδεύσει πάρα πολύ, αν και ακόμα έχουν να γίνουν πολλά.

 

Μόλις βρω λίγο χρόνο θα ψάξω να το βρω στην έντυπη μορφή του και φυσικά να διαβάσω τη συνέχεια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12121
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  245
  • Reputation:   3274
  • Achievement Points:  245
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5150 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Έμαθα ότι υπάρχει ένα μεγάλο στοκ σε κάποια αποθήκη , το οποίο οδεύει προς πολτοποίηση.

Υπάρχει κανένας με κονέ στην Ελευθεροτυπία να σώσει μερικά αντίτυπα και για μας?

Εγώ το έψαξα και δεν μπόρεσα να το βρώ...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9879
  • Group:  Members
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  929
  • Reputation:   9584
  • Achievement Points:  929
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5437 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Αυτή η φήμη για στοκ από άλμπουμ της Ελευθεροτυπίας (Manifesto, Μπλακσαντ και πιθανώς και άλλα που δεν ξέρω γιατί δε με ενδιαφέρουν) κυκλοφορεί αρκετό καιρό. Τα Χριστούγεννα το είχα πρωτακούσει ότι μέχρι το Φεβρουάριο θα διατεθούν, μετά μέχρι το Πάσχα κοκ... Τώρα λες για πολτοποίηση, κρίμα... :(

Για την ιστορία, τελικά εγώ βρήκα τυχαία ένα ταλαιπωρημένο αντίτυπο σε Παπασωτηρίου και μάλιστα δεν ήταν στον κατάλογό τους και δεν του είχαν κάνει τιμολόγηση, οπότε έκανα και παζάρια με μια υπεύθυνη. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Ιδίως το Μανιφέστο χλωμό να υπάρχει σε μεγάλο στοκ ή καθόλου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3629 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Εγώ πάντως το έχω παραγγείλει από την Πρωτοπορία. Υποτίθεται ότι έρχεται...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3629 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Μόλις μου έστειλαν μήνυμα ότι η παραγγελία δεν μπορεί να ολοκληρωθεί. Επομένως, κανένα στοκ δεν πρέπει να υπάρχει...  :crying:  :crying:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  12121
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  245
  • Reputation:   3274
  • Achievement Points:  245
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5150 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Η σειρά άρχισε (4 σελίδες τη φορά) στο 9 μαζί με το blood opera στο τεύχος 134.....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • DaDiRa changed the title to MANIFESTO
  • Valtasar changed the title to MANIFESTO

  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1710
  • Content Count:  9040
  • Reputation:   64278
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Αντικαταστάθηκε εξώφυλλο και οπισθόφυλλο του 1ου τεύχους

 

:valt:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.