Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συλλογή Marvel ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - Κουβεντούλα


pacono

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  902
  • Reputation:   8690
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5748 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  54

6 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

Αντιπρόταση.Μεταφράζουμε εμεις δωρεάν και ΣΩΣΤΑ τους τομους. Με μια μικρη εκπτωσουλα στη συνδρομή για τον κοπο μας  :lefta:

 

Και αναλαμβάνουμε τη διανομή ο καθένας στην περιοχή του, επίσης δωρεάν.

Επεξεργασία από theforce
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38863
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  6
  • Reputation:   85
  • Achievement Points:  6
  • Days Won:  0
  • With Us For:  734 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Καλησπέρα σε όλες και όλους και επιτρέψτε μου να πω δυο λόγια. Με συγκινεί πραγματικά η διάθεση που βλέπω για να συνεχίσουμε την σειρά αλλά δυστυχώς it is what it is . Προσπαθώ και εγώ να το πάρω απόφαση. Δε " φταίει" η radnet, ο βασιλιάς, το ΠΑ.ΣΟ.Κ , το κρασί ή το ξερό μου το κεφάλι. Είμαστε μία αγορά αμελητέα. Ως άνθρωπος που αγαπά τα comics, θα ήθελα να έχω πρόσβαση σε ποιοτικές εκδόσεις στη γλώσσα μου που αφορούν το έργο του Milton Caniff, του Hal Foster, του Frank Thorne, του Alex Toth ή του Paul Murry αναφέροντας τυχαία μερικούς δημιουργούς που όρισαν το μέσο ,ενώ προσωπικά μεγάλωσα με Γαλλοβελγικά . Δεν υπάρχει σοβαρή κουλτούρα στο ευρύτερο κοινό σχετικά , ώστε να οδηγηθούμε στο μοιραίο επακόλουθο, τις πωλήσεις Χωρίς να υπάρχει η γνώση του προσφερόμενου προϊόντος, υποτιμάται συνολικά. Έτσι άλλος αγοράζει γιατί του αρέσει η marvel, άλλος γιατί του αρέσει ο Spiderman, άλλος γιατί ξαναπάει περίπτερο( και εννοείται όλοι καλώς έτσι ! ),κοκ. Όμως η σειρά αφορά κάτι του χτες, ένας νέος αναγνώστης μπορεί να βαρεθεί. Ποιος Kirby ! Οι Ιταλοί που συνεχίζουν έχουν τεράστια παράδοση σε αντίθεση με εμάς. Και κατά την ταπεινή μου άποψη, οποίος έχει παρελθόν, έχει και μέλλον.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4467
  • Reputation:   34796
  • Achievement Points:  4534
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6188 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Η απάντηση που έδωσαν στον φιλτατο @ constantinople είναι μια κομβική στιγμή αυτού του φόρουμ - θέματος. Είδαμε για πρώτη φορά ακριβώς οοοοολα αυτά που λέγαμε σε πολλά διαφορετικά μυνήματα τα τελευταία χρόνια σχετικά με κόστη έξοδα πωλήσεις κλπ. Ουσιαστικά επιβεβαίωσαν κάτι που πολλοί λέγαμε, ότι η συλλογή πουλάει λίγο για τα εξοδα της και ότι ο τζίρος της δεν είναι κάτι φοβερό. Οι άνθρωποι σου λένε ότι ουσιαστικά μπαίνουν μέσα. Για αυτό και τα λίγα λεφτά του σκοτωματος του αποθέματος τους είχε σημασία τελικά. Έπρεπε όμως να επενδύσουν περισσότερο σε διαφήμιση. Ένα τραπεζάκι στις διάφορες comicon τουλάχιστον σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη δεν θα ήταν άσχημη ιδέα επίσης. Εφόσον μιλάμε για ένα πελατολόγιο 1000 ανθρώπων (δείτε πόσο μικρή αφορά είμαστε) η παρουσία σε μια κομικον που μαζεύει τόσο κόσμο δεν θα ήταν καθόλου άσχημη ιδέα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37870
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  96
  • Reputation:   988
  • Achievement Points:  113
  • Days Won:  0
  • With Us For:  973 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Η απάντησή τους ήταν και η ταφόπλακα στη σειρά με την πρόθεση πως δεν υπάρχει καμία πιθανότητα. Και όπως κατάλαβα αυτό δεν αποφασίστηκε τελευταία στιγμή. Το είχαν πάρει απόφαση δεκάδες τόμους πριν. Η μόνη ελπίδα μας είναι να αναλάβει άλλη εταιρεία με μεγαλύτερο βάρος και κύρος και ας εκδίδει μόνο συγκεκριμένους ήρωες. Και υπάρχουν μερικές.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5272
  • Reputation:   56314
  • Achievement Points:  5446
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5238 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Οι ξένοι δεν δίνουν συγκεκριμένους ήρωες, μόνο ολόκληρη τη σειρά ως σετ. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33749
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  140
  • Reputation:   1037
  • Achievement Points:  145
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1957 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  56

7 hours ago, Niki said:

οποίος έχει παρελθόν, έχει και μέλλον.

 

Συμφωνώ!  :)

 

 

 

500px-Peleus_Atalante_Staatliche_Antikensammlungen_1541_n2.thumb.jpg.0c71ab219e02ae1ea644d4dbdd7b5918.jpg

 

 

"Αμφορέας του 530 π.Χ. Η Αταλάντη και ο Πελέας."

 

(από ΒΙΚΙΠΑΙΔΕΙΑ, λήμμα Αμφορέας)

 

 

 

 

      Cheers!

 

   :beer:     (κρύα μπύρα χωρίς αλκοόλ)

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  902
  • Reputation:   8690
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5748 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Η ευλογία αυτής της συλλογές είναι και η κατάρα της. Δεν μπορεί να κόψει τίτλους. Είναι ολα ή τιποτα.

Για τη διαφήμιση, συμφωνώ με τον Manitou ότι η παρουσία σε εκδηλώσεις όπως της comicon θα βοηθούσε πολύ. Από την άλλη όμως, η εταιρεία αυτή δεν ασχολείται με κόμικς. Μια συλλογή έχει μόνο. Δεν ξέρω τι έξοδα θα είχε μια συμμετοχή σε comicon, ομως αναλογικά με τις άλλες εταιρείες που βγάζουν ταυτόχρονα σειρές, συλλογές, φιγούρες κλπ θα κόστιζε πολυ. Ίσως όμως, εκτός από κάποιο επιπλέον κοινό, ή παρουσία σε comicon να τη βοηθούσε να κρατάει σταθερή εβδομαδιαία κυκλοφορία. 

Αλλά γενικά θα χρειαζόταν ένας τρόπος σκέψης για την εταιρία, που τώρα δεν τον έχει, επειδή δεν είναι εταιρία κόμικς. Και μάλλον δεν ενδιαφέρονται να γίνουν. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7079
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1681 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Το ξέρω ότι θα ξένιζε αρκετούς να γίνει η συλλογή 15ήμερη , αλλά αν τους προτείναμε να γίνει 15ήμερη η συλλογή και με αυτό τον τρόπο μαζευτεί το απαιτούμενο κοινό ώστε να είναι βιώσιμη η συλλογή;

Λοιπόν τί έχετε να πείτε;

Γιατί άλλο 36 ευρώ/μήνα κι άλλο 18 ευρώ/μήνα για όσους παίρνουν από περίπτερο και όσοι κάνουν συνδρομή θα αυξηθεί και το διάστημα μέχρι την επόμενη συνδρομή...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  902
  • Reputation:   8690
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5748 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Είναι ήδη 15ημερη η συλλογή εδώ και μήνες και έτσι θα τελειώσει. Δεν ωφέλησε τελικα. Δεν αλλαξε το αποτέλεσμα. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2224
  • Reputation:   22118
  • Achievement Points:  2263
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2355 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

8 λεπτά πριν, olyssesmoore είπε:

Το ξέρω ότι θα ξένιζε αρκετούς να γίνει η συλλογή 15ήμερη , αλλά αν τους προτείναμε να γίνει 15ήμερη η συλλογή και με αυτό τον τρόπο μαζευτεί το απαιτούμενο κοινό ώστε να είναι βιώσιμη η συλλογή;

Λοιπόν τί έχετε να πείτε;

Γιατί άλλο 36 ευρώ/μήνα κι άλλο 18 ευρώ/μήνα για όσους παίρνουν από περίπτερο και όσοι κάνουν συνδρομή θα αυξηθεί και το διάστημα μέχρι την επόμενη συνδρομή...

Μα για αυτό τον λόγο πιστεύω ότι εδώ και μήνες οι τόμοι κυκλοφορούσαν κάθε 15 μέρες (το πρόβλημα στα εργοστάσια της Ισπανίας ήταν πρόφαση), για να δουν αν έτσι θα είχαν περισσότερες πωλήσεις. Αλλά από ότι φαίνεται ούτε αυτό βοήθησε τη συλλογή.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7079
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1681 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  25

2 ώρες πριν, theforce είπε:

Είναι ήδη 15ημερη η συλλογή εδώ και μήνες και έτσι θα τελειώσει. Δεν ωφέλησε τελικα. Δεν αλλαξε το αποτέλεσμα. 

 

2 ώρες πριν, hudson είπε:

Μα για αυτό τον λόγο πιστεύω ότι εδώ και μήνες οι τόμοι κυκλοφορούσαν κάθε 15 μέρες (το πρόβλημα στα εργοστάσια της Ισπανίας ήταν πρόφαση), για να δουν αν έτσι θα είχαν περισσότερες πωλήσεις. Αλλά από ότι φαίνεται ούτε αυτό βοήθησε τη συλλογή.

Είναι διαφορετικό να ξεκινήσει με 15ήμερη και διαφορετικό να γίνεται 15ήνερη προς το "τέλος" της συλλογής....

Γιατί με ποιό σκεπτικό να παίρνει κάποιος από τον τόμο 70+, ενώ δεν έχει τα προηγούμενα; Γιατί από την στιγμή που αρκετούς δεν τους βόλευε η εβδομαδιαία κυκλοφορία, γιατί να παρακολουθήσει και τις εξελίξεις της συλλογής που στον τόμο 70 (περίπου) γίνεται 15ήμερη;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  902
  • Reputation:   8690
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5748 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  54

2 λεπτά πριν, olyssesmoore είπε:

 

Είναι διαφορετικό να ξεκινήσει με 15ήμερη και διαφορετικό να γίνεται 15ήνερη προς το "τέλος" της συλλογής....

Γιατί με ποιό σκεπτικό να παίρνει κάποιος από τον τόμο 70+, ενώ δεν έχει τα προηγούμενα; Γιατί από την στιγμή που αρκετούς δεν τους βόλευε η εβδομαδιαία κυκλοφορία, γιατί να παρακολουθήσει και τις εξελίξεις της συλλογής που στον τόμο 70 (περίπου) γίνεται 15ήμερη;

20 τόμοι (70-90) ανα 2 βδομάδες αντιστοιχούν σε 10 μήνες κυκλοφορίας. Είναι τα 2/3 της ανανέωσης της συλλογής. Αν μέσα σε αυτό το διάστημα δεν μπόρεσε να φέρει νέους αναγνώστες ή δεν κράτησε τους παλιούς, γιατί να πετύχει μετά τον 90;
 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7079
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1681 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  25

2 ώρες πριν, theforce είπε:

20 τόμοι (70-90) ανα 2 βδομάδες αντιστοιχούν σε 10 μήνες κυκλοφορίας. Είναι τα 2/3 της ανανέωσης της συλλογής. Αν μέσα σε αυτό το διάστημα δεν μπόρεσε να φέρει νέους αναγνώστες ή δεν κράτησε τους παλιούς, γιατί να πετύχει μετά τον 90;
 

Αν την δεύτερη έκδοση της συλλογής την κυκλοφορούν ανά 2 εβδομάδες πιστεύω ότι θα μαζέψει κόσμο, γιατί είναι διαφορετικό να το ξεκινάς από την αρχή και διαφορετικό να ξεκινάς από τον τόμο 70 και παράλληλα να "ανησυχείς" πότε θα μαζέψεις τα προηγούμενα λόγω χρημάτων και να ξεκινήσεις από τον πρώτο τόμο που δεν έχεις εκείνη την στιγμή!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1544
  • Reputation:   13812
  • Achievement Points:  1819
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

On 24/7/2023 στο 7:56 ΜΜ, olyssesmoore είπε:

Πριν δύο ώρες περίπου έλαβα email "Παραδόθηκε στον ταχυδιανομέα"!:valt:

 

Μου θύμισες εποχές στρατού. 4 ΚΣ ένα πράμα :(. Βέβαια εκεί πανυγηριζαμε... 

 

Πριν από 1 ώρα, olyssesmoore είπε:

Αν την δεύτερη έκδοση της συλλογής την κυκλοφορούν ανά 2 εβδομάδες πιστεύω ότι θα μαζέψει κόσμο, γιατί είναι διαφορετικό να το ξεκινάς από την αρχή και διαφορετικό να ξεκινάς από τον τόμο 70 και παράλληλα να "ανησυχείς" πότε θα μαζέψεις τα προηγούμενα λόγω χρημάτων και να ξεκινήσεις από τον πρώτο τόμο που δεν έχεις εκείνη την στιγμή!

Πολυ σωστά. Αρκετοί φίλοι του φορουμ έχουν επιλέξει να συλλέγουν μόνο τον Spiderman. Ευκαιρία λοιπόν να διαβάσουν και τους Fantastic Four από την αρχή. Ή/και τους Avengers. Ή οποία τους τραβάνε τελος πάντων (aka όλα :D).

Με 15νθημερη κυκλοφορία συν ότι έχεις από πριν κάποια, γίνεται πιο εύκολο για την τσέπη όπως και να το κάνουμε. Εκτός και άμα δεν τους αρέσει η σειρά, τότε πασο. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33749
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  140
  • Reputation:   1037
  • Achievement Points:  145
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1957 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  56

Επειδή μιλάμε θεωρητικά (και το φχαριστιόμαστε :)) θα πω κι εγώ κάτι, που ξέρω ότι δε θα γίνει τώρα, αλλά...

 

Marvel ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ (Β` Έκδοση, βελτιωμένη)

 

Τότε να δεις συζητήσεις, για αγορά, επαναγορά, πώληση ή όχι της πρώτης έκδοσης (αποκλείεται ίσως πει κάποιος συλλέκτης), καθώς και όλα τάλλα πρακτικά θέματα ξανά μανά.

 

    

       Cheers!

 

    :beer:    (κρύα μπύρα χωρίς αλκοόλ)

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  593
  • Reputation:   4258
  • Achievement Points:  636
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2868 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Πειράζει που μας φαντάζομαι όλους μας σε μια πιάτσα ταξί να συζητάμε πριν πάρουμε κούρσα;

Ή στο καφενείο παίζοντας πρέφα;:lol:

'Εγώ θα σου πω φιλαρακι τι έγινε με τη Radnet.' 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4467
  • Reputation:   34796
  • Achievement Points:  4534
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6188 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

3 ώρες πριν, rolandofshire είπε:

Πειράζει που μας φαντάζομαι όλους μας σε μια πιάτσα ταξί να συζητάμε πριν πάρουμε κούρσα;

Ή στο καφενείο παίζοντας πρέφα;:lol:

'Εγώ θα σου πω φιλαρακι τι έγινε με τη Radnet.' 

Κούρσα, Πρέφα, Radnet τρεις λέξεις που στο παρελθόν τις χρησιμοποιούσαν οι άνθρωποι.:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1544
  • Reputation:   13812
  • Achievement Points:  1819
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Παιδια, επειδη ειμαι εκτος ολη τη βδομαδα και δεν παρελαβα, πόσους τόμους πηρατε σημερα ; 2 ως συνηθως ; Ή είχαμε κανέναν επιπλέον ;

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5272
  • Reputation:   56314
  • Achievement Points:  5446
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5238 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Δύο! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  902
  • Reputation:   8690
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5748 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Τόσον καιρό καθόμουν κι έσπαγα το κεφάλι μου, ποιοι να είναι οι κινηματογραφικοί και τηλεοπτικοί αστέρες των SM Studios στο τεύχος Fantastic Four #9 (5ος τόμος των ΚΛΑΣΙΚΩΝ ΥΠΕΡΗΡΩΩΝ, 2ος των Τεσσάρων Φανταστικών). Τελικά, η λύση υπήρχε έτοιμη (ή σχεδόν έτοιμη) στο ίντερνετ.

Σε κάποιους δεν θα πήγαινε ποτέ το μυαλό μου, κάποιους άλλους δεν τους ήξερα καν, ενώ έχασα και δυο που τους είχα για σίγουρους:
Νόμιζα ότι αριστερά είναι ο Τζων Γουέιν και η Ελίζαμπεθ Τέιλορ.
Για τον Γουέιν πάντως, δικαιολογούμαι αφού διάβασα ότι ο Αρνές ήταν ο...τηλεοπτικός Τζων Γουέιν.

Με βάση τα ονόματα που επικρατούν στο ίντερνετ, έφτιαξα το παρακάτω για όσους είχαν την ίδια απορία με μένα (κι επίσης δεν έψαξαν στο ίντερνετ) :
as.thumb.jpg.454e4d3ff9d72814992015746db11258.jpg

 

(Σχόλιο για τις αντιδρασεις: Ούτε ένα :lol: ; Μόνο σε μένα φαίνεται αστείο έτσι όπως γίνεται η ταυτοποίηση των καλλιτεχνων, με τα συννεφάκια; )

Επεξεργασία από theforce
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  902
  • Reputation:   8690
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5748 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  54

 :wow::wow::wow::wow::wow::wow: Τι θέλει να πει ο ποιητής;;;;

 

image.thumb.png.9407dbf6be976f918511a8fd634490fc.png

 

Εδώ η φωτογραφία σε μεγαλύτερη ανάλυση
https://scontent.fath5-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/364676368_772512128211898_3197712214953273501_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=nMRjosp8FrYAX_dg9vO&_nc_ht=scontent.fath5-1.fna&oh=00_AfDVMmUmCZh2yAmFqZWkap-89X29hSc1faagyfLNdMPrsQ&oe=64CE895B

Επεξεργασία από theforce
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1544
  • Reputation:   13812
  • Achievement Points:  1819
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

21 λεπτά πριν, theforce είπε:

 :wow::wow::wow::wow::wow::wow: Τι θέλει να πει ο ποιητής;;;;

 

image.thumb.png.9407dbf6be976f918511a8fd634490fc.png

 

Και εγω το ειδα νωριτερα το μεσημέρι. Περίεργα τα πραγματα... Μήπως πέσαμε έξω με την μαντεψιά των Must Haves ? 

 

Φουλ αδιάφορα για τα γουστα μου. Οκ το Days of Future Past σχεδόν σιγουρη αγορά.Aναλόγως πάντα με την τιμή. 

(βγηκε ή θα βγει στην επισημη συλλογή ?)

 

Τι να πω... Αντι να εχουν μια στοιβα με τους Ιταλικούς Τόμους τις SEC :moutra:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5272
  • Reputation:   56314
  • Achievement Points:  5446
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5238 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

4 min ago , ManaLeak13 said:

Τι να πω... Αντι να εχουν μια στοιβα με τους Ιταλικούς Τόμους τις SEC :moutra:

 

Ξέρεις ποια είναι η διαφορά φίλε μου; Όταν οι Ιταλοί είπαν σταματάμε τη SEC, οι εκδότες έλαβαν 1000 μηνύματα από άτομα που δεσμεύθηκαν ότι θα αγοράζουν διπλούς τους τόμους για να συνεχίσει η σειρά.

 

Ενώ εδώ στην Ελλαδίτσα δεν μπορεί να βρεθεί ούτε ένας που, όχι να πει ότι θα τα αγοράζει διπλά, αλλά που να πει ότι θα αγοράζει όλους τους τόμους αντί μόνο τον Σπάιντερμαν για να συνεχίσει η σειρά...

 

Αυτοί είμαστε και γι'αυτό δεν μας αξίζουν τέτοιες εκδόσεις. :( 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  902
  • Reputation:   8690
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5748 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Σκεφτόμουν να τους απαντήσω στα σχόλια με αυτή την εικόνα, ότι θα ήταν και αυτή μια πολύ ωραία σκέψη για τον Αυγουστο.
image.thumb.png.3c8e3e37aaef7fe11db2302c26554c1e.png

 

Μετά κοίταξα στις προσφορές με την εικοσάδα, και παραμένουν αδιάθετα ακόμη 13 πακέτα, όπως δηλαδή εδώ και μέρες. Οπότε, δεν ξέρω αν αξίζει να τους το σχολιάσω, αν δεν υπάρχει κοινό για τη συλλογή.

Επίσης, εγώ ακόμα περιμένω την αποστολή της συνδρομής με αποκλειστική ευθύνη της ACS. Ίσως είναι καλύτερα για μένα που τελειώνει η σειρά, για να ξεμπερδεύω με όλα αυτά. Έχω βαρεθεί πια.

 

Αν αποφασίσουν να βγάλουν συλλογή με μυθιστορήματα με υπερήρωες, δεν ξέρω αν θα βρεθεί αρκετό κοινό στην Ελλάδα. Δεν έχω την παραμικρή ιδέα τι γίνεται από τις υπόλοιπες ελληνικές εταιρείες. Δε νομίζω να έχει επιχειρηθεί ξανά κάτι παρόμοιο στην Ελλάδα, οπότε δεν θα έχει "ανταγωνισμό" και δεν θα επηρεάσει τον "ανταγωνισμό". Και οι τιμές των βιβλίων, έτσι όπως έριξα μια ματιά για κάποια από αυτά στο amazon, φαίνεται σχετικά χαμηλή. Θα είναι και για όλα τα γούστα, με Marvel, DC, Star Wars; Τι να πω...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5272
  • Reputation:   56314
  • Achievement Points:  5446
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5238 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Πολύ καλή ιδέα! Προτείνω να τους απαντήσεις για να δούμε την αντίδραση! :up:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  902
  • Reputation:   8690
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5748 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  54

13 λεπτά πριν, constantinople είπε:

Πολύ καλή ιδέα! Προτείνω να τους απαντήσεις για να δούμε την αντίδραση! :up:

Το έκανα. :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5272
  • Reputation:   56314
  • Achievement Points:  5446
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5238 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

:clap2: Και τώρα για να δούμε... θα κάνουν like? :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  902
  • Reputation:   8690
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5748 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  423
  • Reputation:   4519
  • Achievement Points:  470
  • Days Won:  5
  • With Us For:  791 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

2 ώρες πριν, theforce είπε:

Screenshot_20230803_121955.thumb.jpg.c2ad4374207a67f659f671c2c3d7083b.jpg

Όλοι αντιδράσαμε στο σχόλιο του Γιώργου με "τέλειο"  και η Radnet με το emoji "νοιάζομαι". Ούτε εκεί δεν μπορούμε να έχουμε μια κοινή γραμμή εκδοτικής και καταναλωτών:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5272
  • Reputation:   56314
  • Achievement Points:  5446
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5238 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

20 hours ago, ManaLeak13 said:

Φουλ αδιάφορα για τα γουστα μου. Οκ το Days of Future Past σχεδόν σιγουρη αγορά.Aναλόγως πάντα με την τιμή. 

(βγηκε ή θα βγει στην επισημη συλλογή ?)

 

Έχεις καταλάβει ότι δεν είναι κόμικ αλλά... βιβλία; :trixes:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.