Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συλλογή Marvel ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - Κουβεντούλα


pacono

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5270
  • Reputation:   56271
  • Achievement Points:  5442
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5235 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Θσ προλάβεις να χρησιμοποιήσεις εσύ το εκπτωτικό κουπόνι των €15 ή θα σε προλάβει άλλος; Η αγωνία κορυφώνεται! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7078
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1678 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

16 ώρες πριν, Andysaurus είπε:

Μου στέλνουν ανα διαστήματα κωδικούς έκπτωσης. 

Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το γεγονός ότι είμαι συνδρομητής από το πρώτο τεύχος 

Παραγγέλνεις πολλές συλλογές; Πληρώνεις έγκαιρα; Πώς εξηγείται; Πες μας τα μυστικά σου...

 

 

14 ώρες πριν, constantinople είπε:

Θσ προλάβεις να χρησιμοποιήσεις εσύ το εκπτωτικό κουπόνι των €15 ή θα σε προλάβει άλλος; Η αγωνία κορυφώνεται! :)

Το πρόλαβα εγώ...

Έκανα μια συνδρομή για τους τόμους 2-21 της συλλογής "Νευρολογία και Ψυχολογία", γιατί έκανα ήδη συνδρομή μέχρι τον τόμο 90 από κλασικούς υπερήρωες...

 

 

16 ώρες πριν, Andysaurus είπε:

Μου στέλνουν ανα διαστήματα κωδικούς έκπτωσης. 

Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το γεγονός ότι είμαι συνδρομητής από το πρώτο τεύχος 

Να ρωτήσω κάτι άλλο. Τους χρησιμοποιείς όλους τους κωδικούς έκπτωσης; Αν όχι, τότε στείλε κι εδώ κανέναν....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25886
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  229
  • Reputation:   2412
  • Achievement Points:  248
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4231 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

5 λεπτά πριν, olyssesmoore είπε:

Να ρωτήσω κάτι άλλο. Τους χρησιμοποιείς όλους τους κωδικούς έκπτωσης; Αν όχι, τότε στείλε κι εδώ κανέναν....

 

Ότι δεν χρησιμοποιώ τους μοιράζομαι πάντα εδώ για εσάς  :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1541
  • Reputation:   13775
  • Achievement Points:  1816
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1253 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Αλλαζει η τιμή :

 

Ιταλια: Ας κρατησουμε τις παλιες τιμες ως εχουν για να μην ειναι πιο αποτρεπτικα στο νεο κοινο που μας ανακαλυπτει.

Ελλαδα: Ας αυξησουμε τις τιμες στο στοκ μας να τους τα παρουμε τωρα που μπορουμε.

 

 

Nα πω επισης, για οποιον ενδιαφερεται, πως η συνδρομη πλεον πηγε στα 152 ! 

 

1.png

2.png

3.png

  • Like 12
  • Λύπη 2
  • Αστείο 1
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5270
  • Reputation:   56271
  • Achievement Points:  5442
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5235 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Παρά τρίχα προλάβαμε! :shit2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  423
  • Reputation:   4518
  • Achievement Points:  470
  • Days Won:  5
  • With Us For:  788 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Όταν είναι να μας εκτυπώσουν έναν τόμο που μας χρωστάνε εδώ και μήνες κάνουν τις πάπιες. Όχι της disney, τις άλλες. Οταν όμως είναι να αυξήσουν το κόστος εκεί είναι ταχύτατοι. 152 η συνδρομή, με δωρεάν μεταφορικά. Είχε τύχει να παραγγείλω μεμονωμένα τεύχη από radnet, και το κόστος των μεταφορικών ήταν 3€. Αν πούμε ότι οι 20 τόμοι, με εξαίρεση την 4αδα τώρα στέλνονται ανά 2,μιλαμε για 10 αποστολές, δηλαδή περίπου 30€. Αυτά τα 30 € η radnet θα τα πληρώσει κανονικά στην μεταφορική, επομένως πάμε στα 122 ευρώ καθαρά για την εταιρεία. 122/20 μας κάνει 6.1 €. Σε μια συνδρομή λοιπόν η εταιρεία πουλάει 3 ευρώ πιο φθηνά. Και αυτό το πράγμα με την συνδρομή την συμφέρει απόλυτα, ειδάλλως δεν θα το διαφήμιζε παντού για όλες τις συλλογές της. Το γράφω εδώ γιατί κάποια παιδιά είχαν ρωτήσει για περιθώριο κέρδους. Για να δούμε, τροφή για σκέψη. 

Επεξεργασία από daredevil21
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1541
  • Reputation:   13775
  • Achievement Points:  1816
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1253 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

2 λεπτά πριν, daredevil21 είπε:

Όταν είναι να μας εκτυπώσουν έναν τόμο που μας χρωστάνε εδώ και μήνες κάνουν τις πάπιες. Όχι της disney, τις άλλες. Οταν όμως είναι να αυξήσουν το κόστος εκεί είναι ταχύτητοι. 152 η συνδρομή, με δωρεάν μεταφορικά. Είχε τύχει να παραγγείλω μεμονωμένα τεύχη από radnet, και το κόστος των μεταφορικών ήταν 3€. Αν πούμε ότι οι 20 τόμοι, με εξαίρεση την 4αδα τώρα στέλνονται ανά 2,μιλαμε για 10 αποστολές, δηλαδή περίπου 30€. Αυτά τα 30 € η radnet θα τα πληρώσει κανονικά στην μεταφορική, επομένως πάμε στα 122 ευρώ καθαρά για την εταιρεία. 122/20 μας κάνει 6.1 €. Σε μια συνδρομή λοιπόν η εταιρεία πουλάει 3 ευρώ πιο φθηνά. Και αυτό το πράγμα με την συνδρομή την συμφέρει απόλυτα, ειδάλλως δεν θα το διαφήμιζε παντού για όλες τις συλλογές της. Το γράφω εδώ γιατί κάποια παιδιά είχαν ρωτήσει για περιθώριο κέρδους. Για να δούμε, τροφή για σκέψη. 

 

Μην μπερδευεσαι. Οι εταιριες εχουν αλλες συμφωνιες με τις μεταφορικες, από οτι να παω εγω και εσυ να στειλουμε ενα δεμα. Τα 3 ευρω που σου λενε για μια αποστολη τευχους, πιστευω ειναι ενδεικτικη τιμη που τους "επιβαλλει"να φαινεται η μεταφορικη. Η πραγματικη ειναι αρκετα πιο κατω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  902
  • Reputation:   8688
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5745 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

17 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

Αλλαζει η τιμή :

 

Ιταλια: Ας κρατησουμε τις παλιες τιμες ως εχουν για να μην ειναι πιο αποτρεπτικα στο νεο κοινο που μας ανακαλυπτει.

Ελλαδα: Ας αυξησουμε τις τιμες στο στοκ μας να τους τα παρουμε τωρα που μπορουμε.

 

 

Nα πω επισης, για οποιον ενδιαφερεται, πως η συνδρομη πλεον πηγε στα 152 ! 

 

1.png

2.png

3.png

 

Πάντως, και οι Ιταλοί από 6.99 είχαν ξεκινήσει και τώρα πουλάνε τα παλιά στα 7.99. Οι Έλληνες είναι πιο γρήγοροι στις αλλαγές τιμών, αλλά και οι Ιταλοί τις έκαναν. Συν το ότι τα ιταλικά Σπάιντερμαν είναι... "Non disponibile¨, ενώ τα δικά μας ακόμα ζουν και βασιλεύουν (παρήγγειλα μάλιστα με τη συνδρομή και το Σπάιντερμαν 1 στα 2 ευρώ). Θα μου πεις ότι εμείς μόλις μπήκαμε στιν 2ο χρόνο κυκλοφορίας. Στον 4ο χρόνο ίσως έχουν εξαντληθεί και τα ελληνικά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  423
  • Reputation:   4518
  • Achievement Points:  470
  • Days Won:  5
  • With Us For:  788 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

1 λεπτό πριν, theforce είπε:

 

Πάντως, και οι Ιταλοί από 6.99 είχαν ξεκινήσει και τώρα πουλάνε τα παλιά στα 7.99. Οι Έλληνες είναι πιο γρήγοροι στις αλλαγές τιμών, αλλά και οι Ιταλοί τις έκαναν. Συν το ότι τα ιταλικά Σπάιντερμαν είναι... "Non disponibile¨, ενώ τα δικά μας ακόμα ζουν και βασιλεύουν (παρήγγειλα μάλιστα με τη συνδρομή και το Σπάιντερμαν 1 στα 2 ευρώ). Θα μου πεις ότι εμείς μόλις μπήκαμε στιν 2ο χρόνο κυκλοφορίας. Στον 4ο χρόνο ίσως έχουν εξαντληθεί και τα ελληνικά.

Απλά είναι λίγο αστείο να βλέπεις την gb publishing να πουλάει με 7 ευρώ τα παλιά τεύχη και η radnet να τα δίνει 9 :lol:

Επεξεργασία από daredevil21
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  430
  • Reputation:   4278
  • Achievement Points:  596
  • Days Won:  2
  • With Us For:  825 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

3 ώρες πριν, daredevil21 είπε:

Όταν είναι να μας εκτυπώσουν έναν τόμο που μας χρωστάνε εδώ και μήνες κάνουν τις πάπιες. Όχι της disney, τις άλλες. Οταν όμως είναι να αυξήσουν το κόστος εκεί είναι ταχύτητοι. 152 η συνδρομή, με δωρεάν μεταφορικά. Είχε τύχει να παραγγείλω μεμονωμένα τεύχη από radnet, και το κόστος των μεταφορικών ήταν 3€. Αν πούμε ότι οι 20 τόμοι, με εξαίρεση την 4αδα τώρα στέλνονται ανά 2,μιλαμε για 10 αποστολές, δηλαδή περίπου 30€. Αυτά τα 30 € η radnet θα τα πληρώσει κανονικά στην μεταφορική, επομένως πάμε στα 122 ευρώ καθαρά για την εταιρεία. 122/20 μας κάνει 6.1 €. Σε μια συνδρομή λοιπόν η εταιρεία πουλάει 3 ευρώ πιο φθηνά. Και αυτό το πράγμα με την συνδρομή την συμφέρει απόλυτα, ειδάλλως δεν θα το διαφήμιζε παντού για όλες τις συλλογές της. Το γράφω εδώ γιατί κάποια παιδιά είχαν ρωτήσει για περιθώριο κέρδους. Για να δούμε, τροφή για σκέψη. 

Και έχουν το θράσος να τον πουλάνε ενώ γνωρίζουν ότι είναι ελαττωματικός. 

Βρήκαν ευκαιρία και τα κάνουν. Μιλάμε για ξάφρισμα. 

Και όσο για τα μεταφορικά, δεν γνωρίζουμε τι πληρώνει στην εταιρεία που συνεργάζεται. Μπορεί να βγάζει λεφτά και από κει. 

Επεξεργασία από Macchia nera
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1541
  • Reputation:   13775
  • Achievement Points:  1816
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1253 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

3 λεπτά πριν, daredevil21 είπε:

gb publishing να πουλάει με 7 ευρώ τα παλιά τεύχη

Εκει αν ψαξεις (τωρα το κοιταξα και εγω) εχει αρκετα μη διαθεσιμα τευχη. Κατα βαση τα Spiderman. Και καποια σημαντικα τευχη οπως το Avengers 1 (#10) και το Φανταστικ Φορ το αρκ του Γκαλάκτους(#44). 

 

Ποιος ξερει τι πραγματικα παιζεται απο πισω :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5270
  • Reputation:   56271
  • Achievement Points:  5442
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5235 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

12 min ago , ManaLeak13 said:

 

Μην μπερδευεσαι. Οι εταιριες εχουν αλλες συμφωνιες με τις μεταφορικες, από οτι να παω εγω και εσυ να στειλουμε ενα δεμα. Τα 3 ευρω που σου λενε για μια αποστολη τευχους, πιστευω ειναι ενδεικτικη τιμη που τους "επιβαλλει"να φαινεται η μεταφορικη. Η πραγματικη ειναι αρκετα πιο κατω.

 

Πόσο πιο κάτω δηλαδή, γιατί εγώ που πήγα να στείλω έναν φάκελλο με την ACS μου ζήτησαν 8 ευρώ. Τα 3 φαίνονται όντως πιο κάτω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  423
  • Reputation:   4518
  • Achievement Points:  470
  • Days Won:  5
  • With Us For:  788 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

15 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

 

Μην μπερδευεσαι. Οι εταιριες εχουν αλλες συμφωνιες με τις μεταφορικες, από οτι να παω εγω και εσυ να στειλουμε ενα δεμα. Τα 3 ευρω που σου λενε για μια αποστολη τευχους, πιστευω ειναι ενδεικτικη τιμη που τους "επιβαλλει"να φαινεται η μεταφορικη. Η πραγματικη ειναι αρκετα πιο κατω.

Μην νομίζεις ότι είναι πιο πολύ πιο κάτω από τα 3€,αντε να είναι στα 2.70, το πάρα πολύ να είναι στα 2.50. Γιατί πρέπει να σκεφτούμε ότι η acs είναι ένας κολοσσός για την Ελλάδα σε αυτό που κάνει, ενώ η radnet είναι μια σχετικά καινούρια μικρή εταιρία με βλέψεις να μεγαλώσει . Δεν ξέρω αν μπορεί να σηκώσει το ανάστημα της στην acs και να πετύχει τόσο καλές συμφωνίες για χαμηλή μεταφορά. Αυτή είναι η προσωπική μου άποψη. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1541
  • Reputation:   13775
  • Achievement Points:  1816
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1253 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Tωρα εντελως θεωρητικα αυτο που θα πω με τυχαια νουμερα.

 

Οταν λεω συμφωνια τι εννοω. Μπορει να τους εχει πει η ACS, καθε μηνα ανεξαρτητου ποσα δεματα θα στειλετε, εγω σας χρεωνω ταριφα 500 ευρω. Η Radnet δεν εχει φυσικο καταστημα οπότε τα παντα τα στελνει μεσω ACS. Δεν νομιζω να καθονται καθε φορα που παει ο υπευθυνος αποστολης δεματων να κοβουν μια μια αποδειξεις στο ταμειο. Ετοιμα 80 δεματα ,περασμενα πανω τα στοιχεια των πελατων, τα αφηνουν και εφυγαν. Ετσι λειτουργει η προπληρωμενη συμφωνια. 

Ετσι νομιζω τουλαχιστον.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6323
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  902
  • Reputation:   8688
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  12
  • With Us For:  5745 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

 

Στην Αττική η Radnet συνεργάζεται με την Turnaround που συνεργάζεται με την ACS. Δεν ξέρω πόσο στενή είναι αυτή η συνεργασία γιατί ακόμα περιμένω να συνεννοηθούν μεταξύ τους για το αν θα μπορώ να παραλαμβάνω σε smartpoint της ACS... Δεν είμαι για συνδρομές εγώ...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7078
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1678 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

1 ώρα πριν, constantinople είπε:

Παρά τρίχα προλάβαμε! :shit2:

Όσοι πρόλαβαν πρόλαβαν... Κρίμα για όσους δεν πρόλαβαν...😢

 

 

1 ώρα πριν, daredevil21 είπε:

Όταν είναι να μας εκτυπώσουν έναν τόμο που μας χρωστάνε εδώ και μήνες κάνουν τις πάπιες. Όχι της disney, τις άλλες. Οταν όμως είναι να αυξήσουν το κόστος εκεί είναι ταχύτατοι. 152 η συνδρομή, με δωρεάν μεταφορικά. Είχε τύχει να παραγγείλω μεμονωμένα τεύχη από radnet, και το κόστος των μεταφορικών ήταν 3€. Αν πούμε ότι οι 20 τόμοι, με εξαίρεση την 4αδα τώρα στέλνονται ανά 2,μιλαμε για 10 αποστολές, δηλαδή περίπου 30€. Αυτά τα 30 € η radnet θα τα πληρώσει κανονικά στην μεταφορική, επομένως πάμε στα 122 ευρώ καθαρά για την εταιρεία. 122/20 μας κάνει 6.1 €. Σε μια συνδρομή λοιπόν η εταιρεία πουλάει 3 ευρώ πιο φθηνά. Και αυτό το πράγμα με την συνδρομή την συμφέρει απόλυτα, ειδάλλως δεν θα το διαφήμιζε παντού για όλες τις συλλογές της. Το γράφω εδώ γιατί κάποια παιδιά είχαν ρωτήσει για περιθώριο κέρδους. Για να δούμε, τροφή για σκέψη. 

Νομίζω ότι έχει να κάνει με το τί συμφωνία έχουν κλείσει με την μεταφορική... Δηλαδή μπορεί από κάποιο πλήθος παραγγελιών και πάνω να τους κάνουν καλύτερη τιμή ή να τους προσφέρουν δωρεάν μεταφορικά. Ακόμη υπάρχει και το ενδεχόμενο τα μεταφορικά στην πραγματικότητα να είναι χαμηλότερα και από 3 ευρώ, όπου αυτοί που πληρώνουν τα μεταφορικά να πληρώσουν στην ουσία και τα μεταφορικά όσων κάνουν συνδρομές...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31464
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  762
  • Reputation:   7219
  • Achievement Points:  776
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2955 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Ευτυχώς προλάβαμε αρκετοί.

 

Έδωσα το σύνθημα γιατί την προηγούμενη φορά εγώ δεν πρόλαβα για μια μέρα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7078
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1678 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

7 λεπτά πριν, ProfPhillipMortimer είπε:

Ευτυχώς προλάβαμε αρκετοί.

 

Έδωσα το σύνθημα γιατί την προηγούμενη φορά εγώ δεν πρόλαβα για μια μέρα.

Πάλι καλά, γιατί ούτε εγώ το είχα προσέξει στους τόμους που παρέλαβα...

Τόσο μικρή...στο μάτι ανακοίνωση ποιός να την δει...

 

Πάντως εγώ το βρίσκω γελοίο να υπάρχει αύξηση τιμής ΜΟΝΟ σε αυτή την συλλογή και όχι στις υπόλοιπες...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  423
  • Reputation:   4518
  • Achievement Points:  470
  • Days Won:  5
  • With Us For:  788 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

8 λεπτά πριν, olyssesmoore είπε:

Πάλι καλά, γιατί ούτε εγώ το είχα προσέξει στους τόμους που παρέλαβα...

Τόσο μικρή...στο μάτι ανακοίνωση ποιός να την δει...

 

Πάντως εγώ το βρίσκω γελοίο να υπάρχει αύξηση τιμής ΜΟΝΟ σε αυτή την συλλογή και όχι στις υπόλοιπες...

Ετοιμάσου για 12αρι και στο σκληρόδετο, γιατί λίγο πονηρά να το δει η hachette,  σου λέει οι ανταγωνιστές αυξάνουν την τιμή χωρίς να κουνιέται φύλλο, εμείς είμαστε κορόιδα να την κρατάμε πιο κάτω? Δικαιολογία έχουν έτοιμη έτσι κι αλλιώς. Χαρτί, ενέργεια και δεν συμμαζεύεται. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5270
  • Reputation:   56271
  • Achievement Points:  5442
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5235 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Η επόμενη αύξηση στη Radnet θα γίνει "επειδή μετά από απαίτηση των αναγνωστών μας προσλάβαμε επιμελητή της έκδοσης για να εξαφανιστούν τα λάθη"!

 

Εκεί θέλω να σας δω κύριοι τελειομανείς! :ego:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32943
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  162
  • Reputation:   1762
  • Achievement Points:  167
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2164 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Δεν πρόλαβα τα 135 οπότε αντε γεια συνεχίζω με περίπτερο κ όπου βγάλει......:moutra2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7078
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1678 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Και μετά σου λένε ότι εμείς φταίμε που δεν προχωρούν οι συλλογές... Αν είναι να αυξάνεται η τιμή του κάθε τόμου για ψήλου πήδημα τότε κλάφ τα Χαράλαμπε!:sad1:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32941
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  378
  • Reputation:   2785
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2164 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Και λέω εγώ ως τσιφούτης που είμαι... Ναι αυξήσατε τις τιμές γιατί αυξήθηκε το κόστος παραγωγής.  Τους παλιούς ήδη τυπωμμένους τόμους γιατί τους αυξήσατε; Σας αύξησαν και το νοίκι της αποθήκης; Και μην μου πείτε ότι γίνονται επανεκτυπώσεις γιατί αν γίνονται τότε θα έπρεπε να μπορούμε να παραγγείλουμε το 37 πλήρες και όχι να το περιμένουμε κάποτε στο μέλλον.:moutra2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32943
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  162
  • Reputation:   1762
  • Achievement Points:  167
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2164 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Δυστυχώς δε πρόλαβα. Σημερα ειχα τα λεφτά κ τις εξι η ώρα πηγα να κανω τη συναλλαγή αλλα, τζίφος.  Απλα θα συνεχίσω με το εβδομαδιαίο πρόγραμμα μου...... καθε Τρίτη preorder κ πληρωμή k καθε Παρασκευή στο χερι ατσαλάκωτο. Τα 135 θα πανε στη δεύτερη μου επιλογή...... Spectacular Spider Man omni κ immortal hulk harcover vol5

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  423
  • Reputation:   4518
  • Achievement Points:  470
  • Days Won:  5
  • With Us For:  788 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

8 λεπτά πριν, tomas good είπε:

Δυστυχώς δε πρόλαβα. Σημερα ειχα τα λεφτά κ τις εξι η ώρα πηγα να κανω τη συναλλαγή αλλα, τζίφος.  Απλα θα συνεχίσω με το εβδομαδιαίο πρόγραμμα μου...... καθε Τρίτη preorder κ πληρωμή k καθε Παρασκευή στο χερι ατσαλάκωτο. Τα 135 θα πανε στη δεύτερη μου επιλογή...... Spectacular Spider Man omni κ immortal hulk harcover vol5

Κι εγώ έτσι κάπως έτσι την πάτησα φίλε μου, δεν είχα τα λεφτά έγκαιρα να κάνω συνδρομή. Συνεχίζω περίπτερο κι εγώ. Πονάει το 9αρι, αλλά βδομάδα με την εβδομάδα θα μπορώ άνετα να το δίνω 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  430
  • Reputation:   4278
  • Achievement Points:  596
  • Days Won:  2
  • With Us For:  825 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

9 λεπτά πριν, MARIELOS είπε:

Και λέω εγώ ως τσιφούτης που είμαι... Ναι αυξήσατε τις τιμές γιατί αυξήθηκε το κόστος παραγωγής.  Τους παλιούς ήδη τυπωμμένους τόμους γιατί τους αυξήσατε; Σας αύξησαν και το νοίκι της αποθήκης; Και μην μου πείτε ότι γίνονται επανεκτυπώσεις γιατί αν γίνονται τότε θα έπρεπε να μπορούμε να παραγγείλουμε το 37 πλήρες και όχι να το περιμένουμε κάποτε στο μέλλον.:moutra2:

Αναδρομική ανατίμηση, πως λέμε νόμος με αναδρομική ισχύ, κάτι τέτοιο. Δεν παίζονται οι άνθρωποι.

Όπως είχα πει σε προηγούμενο ποστ, αντί να τους "πλακώσετε" στα email για τον τόμο 37 που είχαν υποσχεθεί μήνες πριν τυπωθεί ο τόμος 60, με το που κάνουν αύξηση, τρέχετε για νέες συνδρομές. Και καλά κάνετε, σας καταλαβαίνω, είναι κάτι που το θέλετε πολύ, αλλά πάνω εκεί πατάνε, το έχουν καταλάβει, εκμεταλλευόμενοι και το νέο αφήγημα.

 

Τώρα το πράγμα θα φανεί στα περίπτερα αν θα τους γυρίσει μπουμερανγκ ή όχι.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5270
  • Reputation:   56271
  • Achievement Points:  5442
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5235 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

13 min ago , Macchia nera said:

Αναδρομική ανατίμηση, πως λέμε νόμος με αναδρομική ισχύ, κάτι τέτοιο. Δεν παίζονται οι άνθρωποι.

 

Το είπες λες και το κάνουν μόνο αυτοί και έπεσες από τα σύννεφα! Αφού ΟΛΟΙ στην Ελλάδα το κάνουν. Μόλις βγει π.χ. το νέο ΑΣΤΕΡΙΞ και είναι ένα ευρώ πιο ακριβό, όλα τα παλιά τεύχη παντού ευθυγραμμίζονται με τη νέα τιμή με την ταχύτητα της αστραπής... 

 

Επεξεργασία από constantinople
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  430
  • Reputation:   4278
  • Achievement Points:  596
  • Days Won:  2
  • With Us For:  825 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

3 λεπτά πριν, constantinople είπε:

 

Το λες και το κάνουν μόνο αυτοί και έπεσες από τα σύννεφα! Αφού ΟΛΟΙ στην Ελλάδα το κάνουν. Μόλις βγει π.χ. το νέο ΑΣΤΕΡΙΞ και είναι ένα ευρώ πιο ακριβό, όλα τα παλιά τεύχη παντού ευθυγραμμίζονται με τη νέα τιμή με την ταχύτητα της αστραπής... 

 

Δεν αντιλέγω αγαπητέ, πέρα από την radnet και την Καθημερινή δεν έχω άποψη για άλλες εκδοτικές.

Τώρα που το ανέφερες, η Hachette έκανε το ίδιο; ανατίμησε και τους παλιούς τόμους;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  105
  • Content Count:  5270
  • Reputation:   56271
  • Achievement Points:  5442
  • Days Won:  270
  • With Us For:  5235 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

14 min ago , Macchia nera said:

Τώρα που το ανέφερες, η Hachette έκανε το ίδιο; ανατίμησε και τους παλιούς τόμους;

 

Εεεεε... όχι! :blush2:

 

Αλλά αυτό οφείλεται στην gb-publishing που τα πουλάει πάντα με τις αρχικές τιμές!

 

Να δες εδώ:

 

Marvel Κλασικοί Υπερήρωες (gb-publishingservices.gr)

 

Σκρόλαρε προς τα κάτω και θα δεις ότι μπορείς να πάρεις από κει ακόμη και τους πρώτους τόμους των κλασσικών υπερηρώων στην τιμή που είχαν τότε (€6.99),

 

Το μόνο που αυτοί δεν έχουν όλους τους τόμους.

 

 

Επεξεργασία από constantinople
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  1368
  • Reputation:   9854
  • Achievement Points:  1384
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3083 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  1

26 min ago , constantinople said:

 

Το είπες λες και το κάνουν μόνο αυτοί και έπεσες από τα σύννεφα! Αφού ΟΛΟΙ στην Ελλάδα το κάνουν. Μόλις βγει π.χ. το νέο ΑΣΤΕΡΙΞ και είναι ένα ευρώ πιο ακριβό, όλα τα παλιά τεύχη παντού ευθυγραμμίζονται με τη νέα τιμή με την ταχύτητα της αστραπής... 

 

Στις εκδόσεις Μικρός Ήρως δεν το έχουν κάνει. Τα καινούργια είναι πιο ακριβά αλλά τα παλιά έχουν παραμείνει στην ίδια τιμή.
Για παράδειγμα στα Graphic Novels του Mister No, που είναι πιο ξεκάθαρο: οι τόμοι 6-12 περιλαμβάνουν τα 14 ιταλικά τεύχη (της πιο πρόσφατης σειράς του ήρωα) δηλαδή ο κάθε ελληνικός τόμος έχει 2 τεύχη. Οι τόμοι 6 έως 11 κοστίζουν 10,50€ (χωρίς τις εκπτώσεις) ενώ ο τόμος 12 (με τα ιταλικά τεύχη 13-14) κοστίζει 12 ευρώ ενώ έχει την ίδια ποιότητα και τον ίδιο αριθμό σελίδων.

Οι περισσότερες εκδοτικές όμως όντως έχουν κάνει ανατιμήσεις, ακόμα και ο Ψυχογιός στα βιβλία της Άγκαθα Κρίστι που είδα (από 9,90€ ανέβηκε στα 11,10€ η αρχική τιμή τους).

Επεξεργασία από jimakoszs97
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.