Μετάβαση στο περιεχόμενο

MARVEL & DC ΣΟΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - Η ΕΠΙΣΗΜΗ ΣΥΛΛΟΓΗ [ Eaglemoss Figurines ]


Bonadrug

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  5669
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  1089
  • Reputation:   1454
  • Achievement Points:  1089
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5826 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Για τις φιγούρες εγώ είχα την εξής ιδέα(κάτι μου λέει ότι κάπου το έχω ξαναναφέρει),προς το παρόν τα έχω αφήσει μέσα στα κουτάκια τους στα ράφια του δωματίου μου,για να μην σκονίζονται.Η πρώτη σκέψη ήταν να τα βάλω κάπου εκεί,αλλά τα ράφια είναι ήδη φορτωμένα,άρα θα πρέπει να κάνω μια γερή εκκαθάριση.Η άλλη μου ιδέα,η οποία είναι και η καλύτερη που είχα,είναι να τα βάλω μέσα σε μια βιτρίνα που έχω με αυτοκινητάκια,την οποία μου έχει φτιάξει ο παππούς μου και έχει εσωτερικό φωτισμό και είναι όλα τα λεφτά,σε σημείο που φαίνεται και που τα θαυμάζεις,το οποίο γίνεται ήδη με τα αυτοκίνητα που έχω.Βέβαια είχα και την ιδέα να μου φτιάξει ο παππούς μία άλλη,αλλά μάλλον αυτή έχει λιγοστές ελπίδες...

 

 

 

 

post-5669-1233245405_thumb.jpg

 

 

 

 

 

post-5669-1233244647_thumb.jpg

 

 

 

post-5669-1233244527_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121004
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6348 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Φοβερή και μερακλίδικη η δουλειά του παππού σου Κωστή!!! :best::respect:

 

 

Αλλά δεν ξέρω να πάρει αν τα γυάλινα ράφια θα αντέξουν τόσο μολύβι... (γουέστερν το κάναμε :P ) γι'αυτό κι εγώ τα μετακόμισα σε ξύλινο ράφι.... :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5669
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  1089
  • Reputation:   1454
  • Achievement Points:  1089
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5826 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Μαζί με τη βάση εννοείς;Μαζί με τη βάση θα πέσει πολύ βαρύ πιστεύω,αλλιώς δεν είναι και τόσο λεπτό το γυαλί...

Το θέμα είναι ότι θα πρέπει να διώξω και μερικά αυτοκίνητα τα οποία έχουν φθορές από την επιδρομή του μικρού Γιάννη(ξαδερφάκι)

 

 

 

Που να δεις Ορέστη και κάτι άλλα που έχει φτιάξει,από καθρέφτες,μέχρι φωτιστικά...Πιστεύω ότι αν του κολλήσω θα μου φτιάξει κι άλλη,αλλα΄θέλει υπομονή,επιμονή και σχέδιο εκ μέρους μου :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2296
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6419 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Είπα κι εγώ χτες να ανεβάσω φώτο τις φιγούρες μου και δεν έμπαινε το GC :P :P :P

 

Λοιπόν, να η συλλογή μου από Marvel Figurines με μερικά της DC από πίσω (στην ουσία οι περισσότεροι από την JLA)

 

(επίσης υπάρχει και ένα bust από Superman - αγνοήστε το :P )

 

Η αλήθεια είναι ότι πλέον έχουν αρχίσει να "στριμώχνονται" λίγο οπότε τώρα που αυξάνονται τα figurines θα πρέπει να επέλθει μετακόμιση σε άλλο ράφι... :)

 

post-29-1233303893_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5669
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  1089
  • Reputation:   1454
  • Achievement Points:  1089
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5826 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Βιτρινούλα κι εσύ;Για δείξε και τα υπόλοιπα να καμαρώσουμε...! :D

 

Πάντως θα ήταν όντως ωραία να έγραφε και το όνομα του κάθε ήρωα μπροστά,όπως είπε και κάποιος πιο πάνω...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6648
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1000
  • Reputation:   3484
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5708 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Πηρε κανεις την βασουλα να δουμε πως ειναι? Εγω μαλον σημερα θα την παραγγειλω

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  6743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  842
  • Reputation:   2691
  • Achievement Points:  842
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5701 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Μόλις αγόρασα τον Iron man και είναι τέλειος! :best: Ανυπόμονο για Storm.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6924
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  32
  • Reputation:   62
  • Achievement Points:  32
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5683 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Πράγματι πολύ καλός ο Iron Man :best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6948
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  28
  • Reputation:   29
  • Achievement Points:  28
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5680 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

μμμ,τελειος ο αιρονμαν και τα χρωματα τα χουν πετυχει απιστευτα.....ΘΕΛΩ ΘΟΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ...ενας μηνας ακομη....

 

 

ps:πηρε κανεις τη βασουλα?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2289
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  161
  • Reputation:   370
  • Achievement Points:  161
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6191 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  113

Μα καλά, μόνο σε μένα το βάψιμο στο κεφάλι μου θυμίζει το χτένισμα των punkιών των 80s;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5669
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  1089
  • Reputation:   1454
  • Achievement Points:  1089
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5826 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

μμμ,τελειος ο αιρονμαν και τα χρωματα τα χουν πετυχει απιστευτα.....ΘΕΛΩ ΘΟΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ...ενας μηνας ακομη....

 

 

ps:πηρε κανεις τη βασουλα?

 

 

Την Αφροδιτούλα πήρα πριν αλλά δεν το σήκωνε :lol: :lol: :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5669
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  1089
  • Reputation:   1454
  • Achievement Points:  1089
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5826 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Έχω αρχίσει να νευριάζω...όπως έχω πει ο ψιλικατζάτορας φέρνει 3 κομμάτια και μου μένει το τελευταίο.Σε αυτό που πήρα λοιπόν το περιοδικό είναι άθλιο.Έχει σημάδια σαν να είναι σκισμένο,αλλά δεν είναι από τον ψιλικατζή,αλλά προφανώς από αυτούς που τα φέρνουν.

Ελπίζω και στους υπόλοιπους να έχει πίσω στην πλάτη μερικά σημεία που έχει μαύρο χρώμα έτσι;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8532
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  77
  • Reputation:   144
  • Achievement Points:  77
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5577 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Όχι...εμένα είναι Οκ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6948
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  28
  • Reputation:   29
  • Achievement Points:  28
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5680 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Έχω αρχίσει να νευριάζω...όπως έχω πει ο ψιλικατζάτορας φέρνει 3 κομμάτια και μου μένει το τελευταίο.Σε αυτό που πήρα λοιπόν το περιοδικό είναι άθλιο.Έχει σημάδια σαν να είναι σκισμένο,αλλά δεν είναι από τον ψιλικατζή,αλλά προφανώς από αυτούς που τα φέρνουν.

Ελπίζω και στους υπόλοιπους να έχει πίσω στην πλάτη μερικά σημεία που έχει μαύρο χρώμα έτσι;

 

 

τι μαυρα σημαδια?στις γωνιες?εμενα κομπλε φαινεται,φυσιολογικος.λιγο μαυρο φαινεται στο γονατο απο πισω αλλα δεν χτυπαει ασχημα...

ps:σκεφτηκες να πηγαινεις πιο νωρις ωστε να εχεις δυνατοτητα επιλογης αναμεσα και στα αλλα που φερνει πριν τα κατασπαρα3ουν?και αφου ειδες το περιοδικο οτι ηταν χαλια επρεπε να το παρεις απο αλλου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  519
  • Reputation:   1692
  • Achievement Points:  519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5664 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Έχω αρχίσει να νευριάζω...όπως έχω πει ο ψιλικατζάτορας φέρνει 3 κομμάτια και μου μένει το τελευταίο.Σε αυτό που πήρα λοιπόν το περιοδικό είναι άθλιο.Έχει σημάδια σαν να είναι σκισμένο,αλλά δεν είναι από τον ψιλικατζή,αλλά προφανώς από αυτούς που τα φέρνουν.

 

Δηλαδή πρώτη φορά σου τυχαίνει το περιοδικό να είναι σε χάλια κατάσταση??Από τα 6 που έχω πάρει προς το παρόν(χωρίς τον Iron Man,λόγω διαβάσματος δεν έχω προλάβει να βγω να τον αγοράσω άκομα),ζήτημα...τα 2 να είναι σε καλή κατάσταση...Τα τσακίσματα είναι το πιο συνηθισμένο θέαμα και για αυτά τα σημάδια σαν σκίσιμο που λες τα έχουν 3 τουλάχιστον....

 

Σίγουρα είναι από αυτούς που τα πηγαίνουν στα μαγαζιά.Και βέβαια το χαρτί δεν βοηθάει καθόλου.Τσακίζει πανεύκολα!!!Καμία σχέση με την ξένη έκδοση.Τουλάχιστον σε ένα τεύχος που είχα πάρει απ'την αντίστοιχη σειρά της DC,αυτο με τον Green Lantern,το χαρτί είναι πολύ ανθεκτικό,πολυτελειας.Χώρια που στη μέση του περιοδικού υπήρχε και χαρτόνι για να διατηρείται όπως πρέπει...

 

Οκ,να δεχτώ πως στην ελληνική έκδοση έχουν τέτοιο χαρτί για να μειώσουν πιθανά έξοδα που μπορεί να έχει η κυκλοφορία του.Αλλά θα αύξανε τόσο πολύ το κόστος παραγωγής(και την τιμή αντίστοιχα) η προσθήκη αυτού του χαρτονιού στη μέση??

 

Τέλος πάντων,εγώ τουλάχιστον για τις φιγούρες το παίρνω.Άμα περίμενα να διαβάσω αυτό το περιοδικό για να μάθω την ιστορία των χαρακτήρων(και ειδικά με τέτοια μετάφραση!!!).......χαιρετίσματα :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5669
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  1089
  • Reputation:   1454
  • Achievement Points:  1089
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5826 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Απαντώ και στους δύο μαζί.

Τα μαύρα σημάδια είναι σαν σκιές στη ραχοκοκαλιά,είναι σαν αυτά που έχει στους ώμους.

Οι άλλοι πρέπει αν πηγαίνουν το πρωί,γιατί μου είπε πριν πάνε σχολείο,καταλαβαίνεις λοιπόν πόσο νωρίς!!!Το περιοδικό δε φαινόταν εκείνη την ώρα (ή ίσως δεν το πρόσεξα καλά εγώ)

Το θέμα είναι ότι δεν ήταν τσαλακωμένο μόνο όπως τα περισσότερα.Ήταν σχεδόν τσακισμένο σε μερικά σημεία...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2296
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6419 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Αν και δεν έχει να κάνει με την ελληνική έκδοση, μόλις είδα κάτι και είπα να ενημερώσω:

 

Βγήκε επιτέλους ο καθηγητής Xavie σε φιγούρα!!

 

Και για του λόγου το αληθές:

 

post-29-1234478058_thumb.png

 

Να δούμε τώρα αν ποτέ εμφανιστεί στα μέρη μας...

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82148
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6066 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Αν και δεν έχει να κάνει με την ελληνική έκδοση, μόλις είδα κάτι και είπα να ενημερώσω:

 

Βγήκε επιτέλους ο καθηγητής Xavie σε φιγούρα!!

 

Και για του λόγου το αληθές:

 

post-29-1234478058_thumb.png

 

Να δούμε τώρα αν ποτέ εμφανιστεί στα μέρη μας...

 

:beer:

 

Μπορείτε να το παραγγείλετε από την www.mailordercomics.com με ημερομηνία διάθεσης 29 ΙΟΥΛΙΟΥ 2009.

 

http://www.mailordercomics.com/prodDetail.asp?PID=327667

 

Όπως και μερικές άλλες, καθώς και DC φιγούρες (παλιές και του μήνα Ιουλίου 2009)

 

http://www.mailordercomics.com/orderbookle...&image.y=16

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8725
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  4
  • Reputation:   1
  • Achievement Points:  4
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5560 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Έλα βγήκε και ο Iron Man? Αύριο θα πάω να τον τσακώσω. Βασικά θα πω και σε κάποιο περίπτερο εδώ κοντά να μου το κρατάει να μην έχω και το άγχος ότι θα χάσω κάνα τεύχος. Γενικά η σειρά είναι πολύ ωραία βέβαια το περιοδικό εγώ δεν το κρατώ γιατί πιάνει χώρο που είναι πολύτιμος όταν είσαι συλλέκτης κόμικς αλλά οι φιγούρες είναι πολύ καλές. Τώρα αν θέλετε να μάθετε 5 πράγματα για τον ήρωα απλά μπείτε Wikipedia ή πάρτε την εγκυκλοπαίδεια της marvel comics αξίζει. Μακάρι να εκδώσουν και τους ήρωες της DC.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121004
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6348 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Οκ,να δεχτώ πως στην ελληνική έκδοση έχουν τέτοιο χαρτί για να μειώσουν πιθανά έξοδα που μπορεί να έχει η κυκλοφορία του.Αλλά θα αύξανε τόσο πολύ το κόστος παραγωγής(και την τιμή αντίστοιχα) η προσθήκη αυτού του χαρτονιού στη μέση??

 

 

 

Μεγάλες αλήθειες! :):div:

 

 

 

Τέλος πάντων,εγώ τουλάχιστον για τις φιγούρες το παίρνω.Άμα περίμενα να διαβάσω αυτό το περιοδικό για να μάθω την ιστορία των χαρακτήρων(και ειδικά με τέτοια μετάφραση!!!).......χαιρετίσματα :lol:

 

 

 

Ναι, αλλά...

 

 

μόλις στερεώσει αυτό το κράνος, θα γίνει ο IRON MAN!!! :D

 

 

 

 

Πάντως δε με χαλάνε τα τευχάκια, αν και θα παραδεχτώ ότι η μετάφραση είναι από ψιλοχοντροάσχετο με το αντικείμενο :P παρά τις φιλότιμες προσπάθειες, εξού και κυνηγάω κυρίως τα ξένα. Προτιμάω για κάποιους χαρακτήρες να διαβάζω αυτό το αφασία και δη συνοπτικό (sic) τευχάκι, αντί να ψάχνω δεκάδες τεύχη. :beer:

 

 

 

Γενικά η σειρά είναι πολύ ωραία βέβαια το περιοδικό εγώ δεν το κρατώ γιατί πιάνει χώρο που είναι πολύτιμος όταν είσαι συλλέκτης κόμικς αλλά οι φιγούρες είναι πολύ καλές.

 

 

 

Πάντως, μην πετάτε το τευχάκι, χαρίστε το καλύτερα ή πηγαίνετέ το στο Δεύτερο Χέρι. My 2 cents. :beer:

 

 

 

 

 

υγ.Η εγκυκλοπαίδεια της Marvel είναι Η σύνοψη της σύνοψης!!!

 

υγ2.Μωρ'λες? Τώρα που την βλέπω από κοντά δεν είναι και τόσο άσχημη, χώρια που μ'αρέσει σα χαρακτήρας... :thinking:

 

υγ3.Sneakerόνι, ο Ξαβιέ όμως πάει πακετάκι με τη Λιλάντρα. Ναι, πρόκειται για Σπέσιαλ πακέτο...σπέσιαλ! (αληθεύει ότι ήταν ζευγαράκι?)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2818
  • Group:  Members
  • Topic Count:  73
  • Content Count:  916
  • Reputation:   3585
  • Achievement Points:  916
  • Days Won:  2
  • With Us For:  6143 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

υγ3.Sneakerόνι, ο Ξαβιέ όμως πάει πακετάκι με τη Λιλάντρα. Ναι, πρόκειται για Σπέσιαλ πακέτο...σπέσιαλ! (αληθεύει ότι ήταν ζευγαράκι?)

 

Κουτσομπόληηηηηηηηηη!!!!! :lol: :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116990
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6192 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Ναι ήταν, και μάλιστα γίναμε όλοι κουτσομπόλιδες όταν παρακολουθούσαμε το ειδύλλιο στην έκδοση της Μαμούθ! :lol: Από εκεί βγήκαν οι ατάκες του στύλ: άντε μωρέ τον καράφλα, που άφησε τα παιδιά και έφυγε σε ξένους γαλαξίες με την εξωγήινη γκόμενα! :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  519
  • Reputation:   1692
  • Achievement Points:  519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5664 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Πήρα σήμερα και γω τον Iron Man και είναι πολυ όμορφα φτιαγμένος.Οι λεπτομέρειες στην πανοπλία του είναι πολύ πετυχημένες όπως και τα χρώματα,με μόνο ίσως "μειονέκτημα" το λίγο παραπάνω μαύρο στις κλειδώσεις του αγκώνα,το οποίο όμως δεν μου χτυπάει πολυ άσχημα. :)

Το περίεργο είναι πως και το περιοδικό αυτή τη φορά το βρήκα σε πάρα πολύ καλή κατάσταση!!!Πέρα απ'το κλασσικό τσάκισμα στη ράχη λόγω συσκευασίας κατά τα άλλα είναι μια χαρά!!!Λες και η εταιρία που το εκδίδει άκουσε το παραπονό μου παραπάνω και θέλησε να με καλοπιάσει!!.... :lol:

Πάντως δε με χαλάνε τα τευχάκια, αν και θα παραδεχτώ ότι η μετάφραση είναι από ψιλοχοντροάσχετο με το αντικείμενο :P παρά τις φιλότιμες προσπάθειες, εξού και κυνηγάω κυρίως τα ξένα. Προτιμάω για κάποιους χαρακτήρες να διαβάζω αυτό το αφασία και δη συνοπτικό (sic) τευχάκι, αντί να ψάχνω δεκάδες τεύχη. :beer:

 

Πράγματι,τα ξένα αξίζουν.Απλώς είπαμε να βοηθήσουμε λίγο και τις ελληνικές εκδόσεις.....(όσον αφορά εμένα,οι φιγούρες τους σώζουν που είναι ίδιας ποιότητας με της ξένης έκδοσης,αλλίως..... :laser: ) :P

 

Και σίγουρα(θεωρητικά τουλάχιστον)ένα τέτοιο τευχάκι βοηθάει να γνωρίσεις έναν χαρακτήρα που δεν σου είναι οικίος.Αλλά και πάλι....έτσι όπως τα γράφει,με κάνει να μπερδέψω και αυτά που ξέρω.. xD Γι' αυτο πιστεύω πως η καλύτερη λύση για πληροφόρηση είναι το Internet,αρκεί βέβαια να έχεις γνώσεις αγγλικών για να τα καταλαβαίνεις.

 

Πάντως, μην πετάτε το τευχάκι, χαρίστε το καλύτερα ή πηγαίνετέ το στο Δεύτερο Χέρι. My 2 cents. :beer:

Σωστό αυτό!! :best: Δώστε το σε κανένα παιδάκι που ξέρετε.Έτσι θα κάνει και την πρώτη του επαφή με τον μαγικό κόσμο των comics!!!

 

.....(και βέβαια θα είστε υπεύθυνοι για άλλη μια ζωή που καταστράφηκε απ' αυτά τα πράγματα.......) :givemebeer:

 

υγ3.Sneakerόνι, ο Ξαβιέ όμως πάει πακετάκι με τη Λιλάντρα. Ναι, πρόκειται για Σπέσιαλ πακέτο...σπέσιαλ! (αληθεύει ότι ήταν ζευγαράκι?)

 

Να κάνω μια διευκρίνηση που παρατήρησα στην φωτογραφία:είναι πράγματι πακέτο με την Λιλάντρα,αλλά δεν είναι στην ίδια βάση μαζί της.Είναι δηλαδή δύο διαφορετικές φιγούρες.Το αναφέρω γιατί στην αρχή που το κοίταζα δεν το είχα προσέξει :cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4675
  • Reputation:   26514
  • Achievement Points:  4709
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6211 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Το πήρα κι εγώ σήμερα με μια μικρή καθυστέρηση. Όμορφη φιγούρα (αν και η συγκεκριμένη πανοπλία δεν είναι από τις καλύτερες), έχει όντως κάποια μαύρα παραπάνω αλλά δεν πειράζει τόσο. Δεν μου αρέσει όμως αυτό το πορτοκαλί χρώμα που έχουν βάλει στο τρίγωνο του στήθους, είναι λίγο... άκυρο. Σκέφτομαι μήπως να το βάψω καλύτερα άσπρο... :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  8098
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  67
  • Reputation:   99
  • Achievement Points:  67
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5596 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

ΟΚ, μου ήρθαν κ οι βάσεις! Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, για να πω την αλήθεια, αλλά είναι προτιμότερο από το να στέκονται όπου να'ναι τα αγαλματάκια... Η Storm κυρία όπως πάντα, έτσι? Βάλτε κ κανα special ωρεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4562
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  63
  • Reputation:   34
  • Achievement Points:  63
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5953 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Εγω την λατρευω την συλλογη! Βεβαια δεν τα εχω μαζεψει ολα, απλα μονο αυτα που ειχε φερει το τοπικο ψιλικατζιδικο... Αλλα καποια στιγμη θελω να τα παρω ολα. Ξερετε που ειναι η κεντρικη διαθεση?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8263
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   0
  • Achievement Points:  1
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5590 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Βγηκε καινουργια φιγουρα???????????????

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15802
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Βγήκε χθες η Storm. Μπορείς να δεις εξώφυλλο του τεύχους στην παρουσίαση της σειράς εδώ :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6948
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  28
  • Reputation:   29
  • Achievement Points:  28
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5680 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

πηρα και γω σημερα τη storm.το ενα της ματι ειναι καφε και το αλλο ασπρο,θα 3εφυγε απο το χρωμα του δερματος της..(με βλεπω να βαφω και το αλλο ματι ασπρο με blanco!!!)πολυ ηδονη ομως ρε παιδι μ....οχι η στορμ....ο θορρρρρρρρρρρ που και επισημως ερχεται σε 2 βδομαδουλες!!!!!respect THORRRRRRRRRRRRRRRR!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6924
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  32
  • Reputation:   62
  • Achievement Points:  32
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5683 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Σήμερα μου ήρθε και ο Spiderman, το οποίο πήρα από το ebay.

Μου είπαν από εδώ, ότι έχει εξαντληθεί κάμποσες φορές ο Spidey και δεν ξέραν πότε θα έρθει, οπότε το πήρα από ένα ebayshop (από το .uk).

Το έστειλε αμέσως ο τυπάς, άψογα πακεταρισμένο, βγήκε βέβαια κανα 11Ε αλλά δεν πειράζει.

 

Τώρα περιμένω από το περίπτερο τα 4,5,6 και θα είμαι up to date με την συλλογή!

 

Καλή και η Storm πάντως, αν και περιμένουμε Thor :mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.