Μετάβαση στο περιεχόμενο

The Comic Con [ 6 - 8/5/2016 @ Αποθήκη Γ, Λιμάνι, Θεσσαλονίκη ]


The_Sandman

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36529
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5421 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Παναγιώτη όλα εντάξει, σου έχω στείλει μέσω του AndreasD τον δικό μου κατάλογο. Θα σου τον αφήσει ο Άντρεας που είχε την καλοσύνη, στη Λεσχη για σένα. :)

 

Για τα του Comic Con θα σας ξανά γράψω αργότερα η αύριο! :beer:

Μόλις είδα το ποστ,σου έστειλα και π.μ.για να σε ευχαριστήσω αλλά ηταν γεμάτη η θυρίδα σου.

Ευχαριστώ πολύ φίλε Χρήστο που με σκέφτηκες,ελπίζω να βρεθει ευκαιρία να στο ανταποδώσω.Του χρόνου υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να σε κεράσω και μπύρες απο κοντα στο 3ο κον αν πάνε όλα καλά.
 Ευχαριστώ και τον Αντρέα που πρόθυμα δέχτηκε να γίνει μεσολαβητης. 

    Να είσαι καλά. 

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 131
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6414
  • Reputation:   63422
  • Achievement Points:  6478
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4385 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Αφού έκανε περιορισμένα σκίτσα για τους παρόντες, θα έπρεπε να αρνηθεί να κάνει σκίτσα για μη παρόντες.

 

Κι εμένα αυτό μου φαίνεται λογικότερο.

 

Τελικά δεν κατάλαβα σε ποιους έκανε σκίτσα: σε όσους περιμένανε πρώτοι στην ουρά; Πώς έμπαινε κάποιος στη λίστα;

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5712
  • Reputation:   45810
  • Achievement Points:  5809
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Αν ήσουν μπροστά την στιγμή που εμφανιζόταν ο Mottura, έπαιρνες θέση στη λίστα. Αν όμως πήγαινες κάνα 20λεπτο αργότερα, η λίστα είχε ήδη συμπληρωθεί. Άρα έπρεπε ή να τον παίρνεις από πίσω, ή να ξεροσταλιάζεις μπροστά από τον πάγκο του.

  • Like 19
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2124
  • Reputation:   20723
  • Achievement Points:  2160
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4562 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Κι εμένα αυτό μου φαίνεται λογικότερο.

 

Τελικά δεν κατάλαβα σε ποιους έκανε σκίτσα: σε όσους περιμένανε πρώτοι στην ουρά; Πώς έμπαινε κάποιος στη λίστα;

 

 

Αν ήσουν μπροστά την στιγμή που εμφανιζόταν ο Mottura, έπαιρνες θέση στη λίστα. Αν όμως πήγαινες κάνα 20λεπτο αργότερα, η λίστα είχε ήδη συμπληρωθεί. Άρα έπρεπε ή να τον παίρνεις από πίσω, ή να ξεροσταλιάζεις μπροστά από τον πάγκο του.

 

Οπως τα λεει ο Γιωργος. Και επειδη το εζησα, θα αναφερω ενα χαρακτηριστικό παραδειγμα, δε θυμαμαι αν σας το ειπα, μπορει και να επαναλαμβανομαι :P :

 

5 και 20, ειμαι στον πανω οροφο, οπου βρισκονται τα τραπεζακια ολων των καλλιτεχνων. Κανω το κλασικο μου tour γυρω γυρω, απ ολους τους παγκους. Στον παγκο του Μοττουρα, βλεπω χαρτι να λεει "επιστρεφει στις 5και μιση" . Το σχολιαζω με τα φιλαρακια μου, οτι οκ, κομπλε, σε κανα τεταρτακι ξανα περναω να τον δω, και να δω και τι κανει, αν σκιτσαρει , αν υπογραφει, κτλ κτλ. Συνεχιζουμε τη βολτα μας, και θυμαμαι στις 5 και 40 τον Μοττουρα. Οπότε και χαλαρά με το πάσο μου, πηγαινω προς τον παγκο του.

 

Βλέπω μια μικροουρά απο 5-6 ατομα, βλεπω και τον Γιαννη, και το Βασιλη. Μου λεει ο Γιαννης, αφοτου πιασαμε την κουβεντα "ζητησες σκιτσο? καλα ρε , ζητα σκιτσο απ τον Μοττουρα". Λεω δικιο εχει αυτος, κατσε στην ουρά Χρηστο να περιμενεις. Καθομαι κανα 10λεπτο, και ξάφνου βλεπω μπροστά του μια λιστα, με 10 ονοματα!! Εκεινη τη στιγμη μου λεει και ο Βασιλης "δε θα κανει άλλα σκιτσα, μονο γι αυτους που ειναι στη λιστα γιατι εχει το Q&A ... "

gg λεω και εγω, και φευγω για κάτω.

 

Οπότε εν κατακλείδι, για να παρεις σκιτσακι Μοττουρα, επρεπε να ερθεις στο κον Σαββατο ή Κυριακη (μιας και Παρασκευη δεν πατησε), και να εχεις ξεροσταλιάσει στο τραπεζάκι του είτε μετά το signing του, είτε πριν το Q&A του, είτε μετα απ αυτό. Εγω που ειμαι Σαββατογεννημενος, πηγα μετά απ αυτό, και bingo! :P:D

  • Like 20
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4819 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Το χειρότερο, όμως, απ'ότι συνειδητοποιώ είναι ότι ήταν εκεί και ο dimious και δε γνωριστήκαμε. Δυο ολόκληροι τιτάνες περιπλανιόταν άγνωστοι μέσα σε γνωστούς και δεν ειδώθηκαν ποτέ. Κανονικά εμείς του GC θα πρέπει να φοράμε ταμπελίτσες (ή κονκάρδες) την άλλη φορά να ξέρουμε βρε αδερφέ. Άλλα άτομα από το φόρουμ τα γνώρισα επειδή έτυχε να είμαι πίσω τους όταν το λέγανε. 

Μαχαιρια στην καρδια το μηνυμα σου. Επρεπε να ειχες ειδοποιησει καπως.. :(

Αν θες εστω να εχεις ιδεα ποιος ημουν απο ολους αυτους εκει μεσα ημουν ο τυπος που ολο το τριημερο του κον φοραγε το (ιδιο) εσωρουχο γκουφυ γκουπερ!

Θα το φοραω και του χρονου για να με αναγνωρισεις!

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12980
  • Reputation:   104546
  • Achievement Points:  13000
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6052 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

:oops:   Τόσα χρόνια ρε αθεόφοβοι και μιά κονκάρδα του GC δεν εδεήσατε να πάρετε να φοράτε στις εκδηλώσεις που πηγαίνετε.  :(

Ντροπή  :ego:

 

:valtnino:

  • Like 18
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25157
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  451
  • Reputation:   2808
  • Achievement Points:  481
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4380 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Να μια ωραία ιδέα για να βρισκόμαστε στις εκδηλώσεις,αλλά να είναι ένα  σχέδιο για όλους, όμορφο και ευδιάκριτο.

Του χρόνου ας ανεβάσει κάποιος από Αθήνα κονκάρδες και θα τις τιμήσουμε δεόντως, με το αζημίωτο φυσικά!

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25799
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  769
  • Reputation:   6226
  • Achievement Points:  785
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

 

 

 

 

Οπότε εν κατακλείδι, για να παρεις σκιτσακι Μοττουρα, επρεπε να ερθεις στο κον Σαββατο ή Κυριακη (μιας και Παρασκευη δεν πατησε), και να εχεις ξεροσταλιάσει στο τραπεζάκι του είτε μετά το signing του, είτε πριν το Q&A του, είτε μετα απ αυτό. Εγω που ειμαι Σαββατογεννημενος, πηγα μετά απ αυτό, και bingo! :P:D

Προβλέπω(κληρονομικό χάρισμα) όταν έρθει ο Casty να υπάρχουν αντίσκηνα και οι προνομιούχοι  να έχουν και τον Μπεαρ Γκιλς για βοήθεια :up:

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82151
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6070 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

post-3787-0-08409200-1463342787_thumb.jpg

 

Εγώ έχω μόνο μία φωτογραφία να σας δειξω. Το Superman!

 

Θα έλεγα ότι όλοι οι ξένοι δημιουργοί ήταν ευγενικοί. Δε ζήτησα κάποια σκιτσάκια, αλλά όσους ζήτησα να γράψουν αφιέρωση δε μου το αρνήθηκαν. Μόνο ο Ortega αρνήθηκε να μου υπογράψει στον πάγκο του τα 2 του περιοδικά που είχα, και με παρακάλεσε να το κάνω μόνο στην ώρα του signing. Η πλάκα είναι ότι ήταν ο πίο άγνωστος και άβγαλτος δημιουργός. Ούτε ο Steward, ούτε ο Simpson το έκαναν θέμα. Το Μοτούρα δεν τον κόντεψα.

 

Δουλειές του Mike Collins δεν μπόρεσα να βρω (πάρα μόνο ένα τεύχος), αφού δεν έβρισκα πλήρης λίστα των δημιουργιών του στο ίντερνετ. Κανείς δεν κάθησε να τον "χαρτογραφήσει" :(

 

Πάντως σε κανέναν δεν έδωσα μόνο να υπογράψει τα βιβλία και τα περιοδικά του. Όλους τους έκανα μια όμορφη ερώτηση, κάτι συζητήσαμε για τη δουλειά τους και συζητήσαμε χαμογελαστά. Και έχω όμορφες να θυμάμαι με τον καθένα ξένο δημιουργό. :valt:

  • Like 19
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31249
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  292
  • Reputation:   1789
  • Achievement Points:  292
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3076 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

 

Μόνο ο Ortega αρνήθηκε να μου υπογράψει στον πάγκο του τα 2 του περιοδικά που είχα, και με παρακάλεσε να το κάνω μόνο στην ώρα του signing. Η πλάκα είναι ότι ήταν ο πίο άγνωστος και άβγαλτος δημιουργός. Ούτε ο Steward, ούτε ο Simpson το έκαναν θέμα. Το Μοτούρα δεν τον κόντεψα.

 

Εγω πηγα στον παγκο του μιση ωρα πριν το signing για να ζητησω υπογραφη σε ενα τευχος. Αν και παραπονεθηκε με τον τονο της φωνης του μου το δωσε, μου κανε αρκετη εντυπωση βεβαια γιατι στην τελικη ο παγκος νομιζω (και ελπιζω) οτι δεν ειναι μονο για να πουλαει ενας δημιουργος prints.

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25157
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  451
  • Reputation:   2808
  • Achievement Points:  481
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4380 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

συμφωνώ με τους δύο παραπάνω και μένα μου ζήτησε ο Ortega να πάω στο signing για υπογραφή,το έκανα, είχε 25-30 άτομα,το ήξερε μάλλον τι θα γίνει(ότι δεν είναι μεγάλο όνομα).

εδώ να πω κάτι,όταν ένας ξένος είναι λιγότερο δημοφιλής στην χώρα μας γιατί να κάνει signing και όχι οι 4-5 κορυφαίοι Έλληνες  που ήρθαν στο φεστιβάλ; 

όσο για τον Mike Collins  και εγώ έτυχε να μην έχω δουλειά του,καλά όμως που πέτυχα στο σακουλάκι ένα τεύχος Ντόκτορ Χου με φώτο για εξώφυλλο και το έδωσα για υπογραφή,

(το ένα από τα δύο κόμικ που έτυχα, το άλλο SUICIDE SQUAD #1 FCBD 2016 EDITION το χάρισα στον φίλο μου τον Αποστόλη φανατικό 16χρονο κομιξάκια που βρισκόμασταν κάθε

μέρα από τις 3 μέρες , στο χώρο της εκδήλωσης ).

βρήκα για τον φίλο x_for_xepeta αυτή την λίστα   σχετικά με τον Mike Collins που έχει 357 δουλειές του    http://comicvine.gamespot.com/mike-collins/4040-21507/

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25157
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  451
  • Reputation:   2808
  • Achievement Points:  481
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4380 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.