Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κουβεντούλα για τα Disney που κυκλοφορούν


Dark Chris

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26881
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4267 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

από 2 περίπτερα που ρώτησα σήμερα φαίνεται πως το κόμιξ δεν κυκλοφόρησε σήμερα όπως έλεγαν.....

 

Ουτε στο αεροδρομιο της Αθήνας το εχουν φερει...πριν λιγο το έψαξα παντου . Ρε σεις μπας και βάρεσε κανόνι και αυτο ;;

 

Δεν βγήκε σήμερα αλλά μάλλον αύριο θα βγει.. Ούτως ή άλλως την απάντηση την πήραμε για το τεύχος #31... Και ετοιμαστείτε να απογοητευτείτε για άλλη μια φορά!! 13 φορά βασικά.

 

Τι έλεγα χθες θυμάστε;

 

Αύριο όποιος μπορεί να ποστάρει να δούμε τη διαφήμιση του ΚΟΜΙΞ #31  :P Ελπίζω να μη δω την ιστορία Οι Χαμένοι Χάρτες του Κολόμβου ή κάποια του Ρόσα πάλι...... Νισάφι πια...

 

 

post-25682-0-72190600-1482853950_thumb.png
Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30992
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  841
  • Reputation:   6107
  • Achievement Points:  841
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3229 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

 

Δεν βγήκε σήμερα αλλά μάλλον αύριο θα βγει.. Ούτως ή άλλως την απάντηση την πήραμε για το τεύχος #31... Και ετοιμαστείτε να απογοητευτείτε για άλλη μια φορά!! 13 φορά βασικά.

 

Τι έλεγα χθες θυμάστε;

 

 

 

Πες μου ότι το έχεις φτιάξει στο Photoshop, σε παρακαλώ!!!  :pray:  :pray:

Επεξεργασία από Darrell
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3590 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αληθινό είναι, το είδα στην προεπισκοπηση στο readpoint. Εντάξει, αναμενόμενο.

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26881
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4267 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πες μου ότι το έχεις φτιάξει στο Photoshop, σε παρακαλώ!!!  :pray:  :pray:

Δυστυχώς όχι :( 

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30992
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  841
  • Reputation:   6107
  • Achievement Points:  841
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3229 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Αληθινό είναι, το είδα στην προεπισκοπηση στο readpoint. Εντάξει, αναμενόμενο.

Δυστυχώς ναι, το είδα κι εγώ. :( Και κατά πάσα πιθανότητα οι συνοδευτικές θα ακολουθήσουν ίδια δομή. 

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  1370
  • Reputation:   9873
  • Achievement Points:  1386
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3085 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  1

Ωραία νέα! Από Rosa έχω διαβάσει μόνο τις ιστορίες που έχει δημοσιεύσει μέχρι στιγμής η Καθημερινή και μου άρεσαν όλες (κάποιες λίγο παραπάνω απ' ότι άλλες). Ελπίζω να τις δημοσιεύσει όλες! :yahoo:

Έχω γράψει σε πολλά post μου ότι προτιμώ να διαβάζω comics με μαλακό εξώφυλλο και όχι σε σκληρόδετο, οπότε χαίρομαι που δημοσιεύονται στο ΚΟΜΙΞ και όχι σε σκληρόδετους τόμους όπως του Carl Barks. :)

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26881
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4267 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ωραία νέα! Από Rosa έχω διαβάσει μόνο τις ιστορίες που έχει δημοσιεύσει μέχρι στιγμής η Καθημερινή και μου άρεσαν όλες (κάποιες λίγο παραπάνω απ' ότι άλλες). Ελπίζω να τις δημοσιεύσει όλες! :yahoo:

 

Έχω γράψει σε πολλά post μου ότι προτιμώ να διαβάζω comics με μαλακό εξώφυλλο και όχι σε σκληρόδετο, οπότε χαίρομαι που δημοσιεύονται στο ΚΟΜΙΞ και όχι σε σκληρόδετους τόμους όπως του Carl Barks. :)

Δεν πρόκειται να τις δημοσιεύσει όλες :) Παίρνουν με τη σειρά μόνο τις μεγάλες. Και από μεγάλες έχουν μείνει πέρα του Βίου και των Χαμένων Επεισοδίων μόνο 13 με την παραπάνω. 

 

Εγώ θα γελάω το καλοκαίρι που θα πληρώνουμε να πάρουμε τους τόμους της Βιβλιοθήκης ΚΟΜΙΞ με 4 ευρώ. Τότε θα δεις πόσο ανούσιο είναι όλο αυτό που γίνεται τώρα!

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   4001
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5052 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Εσείς που στηρίζατε ένα περιοδικό που δεν σας άρεσε για έναν ολόκληρο χρόνο ελπίζω τώρα να βάλετε μυαλό. :) Ή θα συνεχίσετε να το παιρνετε από συνήθεια;

Για να συνεχίζουν έτσι το περιοδικό πάει καλύτερα από πριν. Οπότε σους! :) 

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  1370
  • Reputation:   9873
  • Achievement Points:  1386
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3085 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  1

Δεν πρόκειται να τις δημοσιεύσει όλες :) Παίρνουν με τη σειρά μόνο τις μεγάλες. Και από μεγάλες έχουν μείνει πέρα του Βίου και των Χαμένων Επεισοδίων μόνο 13 με την παραπάνω. 

 

Εγώ θα γελάω το καλοκαίρι που θα πληρώνουμε να πάρουμε τους τόμους της Βιβλιοθήκης ΚΟΜΙΞ με 4 ευρώ. Τότε θα δεις πόσο ανούσιο είναι όλο αυτό που γίνεται τώρα!

Που το ξέρεις ότι δεν θα δημοσιεύτουν και οι μικρότερες μετά από τις μεγάλες;

 

Δεν νομίζω να δούμε σύντομα σε τόμους τις ιστορίες του Ρόσα.

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12160
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5321 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Τουλάχιστον έβγαλαν το αποκρουστικό μαύρο πλαίσιο. Επιτέλους έδειξε το εξώφυλλο. Αν και ένας τίτλος της αρχικής ιστορίας στο κάτω μέρος του εξωφύλλου δεν θα έβλαπτε, αλλά κι έτσι δεν δείχνει άσχημο.

Επεξεργασία από Quackmore
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   4001
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5052 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Τουλάχιστον έβγαλαν το αποκρουστικό μαύρο πλαίσιο. Επιτέλους έδειξε το εξώφυλλο. Αν και ένας τίτλος της αρχικής ιστορίας στο κάτω μέρος του εξωφύλλου δεν θα έβλαπτε, αλλά κι έτσι δεν δείχνει άσχημο.

Του χρόνου θα γίνει κ αυτό. Μια μια οι αλλαγές... μη πάθουν κ τπτ. :)

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26881
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4267 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Που το ξέρεις ότι δεν θα δημοσιεύτουν και οι μικρότερες μετά από τις μεγάλες;

 

Δεν νομίζω να δούμε σύντομα σε τόμους τις ιστορίες του Ρόσα.

Το ξέρω διότι άμα δεις τον Κατάλογο με τις ιστορίες του Ρόσα πάνε χρονολογικά :) Βάζουν μόνο τις μεγαλύτερες. Θα δεις ότι αφού συνεχίσει Ρόσα μετά θα έχουμε την ιστορία Ντόναλντ για Πάντα.

 

Σύντομα θα τους δεις. Το καλοκαίρι δεν θα έχουν τίποτα άλλο να βάλουν πέρα από αυτό. Έχουν έτοιμο υλικό και από τον Τερζο και από τώρα που βάζουν ιστορίες του Ρόσα. Και με τον Μπαρκς είχαν έτοιμους τους 16 πρώτους τόμους και τους έβαλαν σύντομα :) Είναι οι καλύτεροι στο copypaste. 

 

@Quackmore και από που φαίνεται ότι έβγαλαν το Μαύρο πλαίσιο; Από την συγκεκριμένη διαφήμιση δεν το καταλαβαίνεις αυτό... Όλες οι προηγούμενες έτσι ήταν... 

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   4001
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5052 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πάντως γίνετε αφαίμαξη Ρόσα με το σταγονόμετρο. Απαράδεκτη Τακτική από κάθε άποψη ακόμα και για τους νέους αναγνώστες που ακόμα κ αν τους αρέσουν οι συνοδευτικές ιστορίες το περιοδικό δεν είναι τπτ παραπάνω από Ρόσα+Σούπερ Μίκυ με λιγότερες σελίδες και μεγαλύτερη τιμή... και γιατί; Γιατί έτσι. Γιατί τόσο το χρέωνε ο Τερζόπουλος και γτ έχει ένα όνομα φίρμα μέσα. Το ότι βάζουν Ρόσα δεν είναι καθόλου κακό, αντίθετα τα παιδάκια πρέπει να πορωθούν με έναν τέτοιο μεγάλο δημιουργό. Το θέμα είναι ο τρόπος που γίνετε κ νομίζω ακόμα κ οι φανς του περιοδικού όπως είναι τώρα θα πρέπει να συμφωνήσουν. Anw, δεν ξανασχολούμαι με αυτό το περιοδικό γτ είναι καθαρή πιασοκ*λια!.

Ευτυχώς έχουμε που κ που κάνα καλό Μίκυμάο. :)

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26881
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4267 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πάντως γίνετε αφαίμαξη Ρόσα με το σταγονόμετρο. Απαράδεκτη Τακτική από κάθε άποψη ακόμα και για τους νέους αναγνώστες που ακόμα κ αν τους αρέσουν οι συνοδευτικές ιστορίες το περιοδικό δεν είναι τπτ παραπάνω από Ρόσα+Σούπερ Μίκυ με λιγότερες σελίδες και μεγαλύτερη τιμή... και γιατί; Γιατί έτσι. Γιατί τόσο το χρέωνε ο Τερζόπουλος και γτ έχει ένα όνομα φίρμα μέσα. Το ότι βάζουν Ρόσα δεν είναι καθόλου κακό, αντίθετα τα παιδάκια πρέπει να πορωθούν με έναν τέτοιο μεγάλο δημιουργό. Το θέμα είναι ο τρόπος που γίνεται κ νομίζω ακόμα κ οι φανς του περιοδικού όπως είναι τώρα θα πρέπει να συμφωνήσουν. Anw, δεν ξανασχολούμαι με αυτό το περιοδικό γτ είναι καθαρή πιασοκ*λια!.

Ευτυχώς έχουμε που κ που κάνα καλό Μίκυμάο. :)

Ακριβώς αυτό^^ Δεν μπορούσαν απλά τη μια να βάζουν Ρόσα και την άλλη όχι. Δηλαδή Ρόσα κάθε δεύτερο τεύχος ή να βάζανε και μια καλή συνοδευτική; Είναι τόσο φοβερό; 

 

Αυτό όμως που με εξοργίζει είναι και η κοροϊδία. Να σου βάζουν τώρα τις ιστορίες και μετά σου τις δίνουν σε τομάκια με τις εφημερίδες. Ή να πασάρει η Καθημερινή κάθε μήνα στις διαφημίσεις της ως διάσημους σχεδιαστές τους ατάλαντους Νόελ Βαν Χορν, Χαυμανς κλπ... 

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   4001
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5052 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Ο Τερζο έκανε τη πιο ωραία δουλεια στο τεύχος 301 παρουσιάζοντας σαν ένθετο την ιστορία του Ρόσα κ εχωντας κ δεύτερη μεγάλη ιστορία στο τευχακι. Η καθημερινή τώρα κανει παπατζιλικια.

Το αντικειμενικα τίμιο θα ηταν το ΚΟΜΙΞ να είχε τις 130 σελίδες του Σουπερ Μίκυ, απο τις οποίες 30 περιπου να ηταν το ένθετο του Ρόσα, κ να είχε αλλη μια μεγάλη ιστορία, ειτε Ιταλική, ειτε Δανέζικη, ειτε Αλβανικη ειτε Ρωμαϊκή κλπ κλπ. Εκεί θα τα άξιζε τα λεφτά του κ με το παραπανω, δίνοντας κ στον παλιό κ στον καινούργιο αναγνώστη κ εχωντας κ τις δυο πλευρες ευχαριστημενες.

Ελπίζω τουλάχιστον μέσα απο αυτή τη κατασταση να γίνει πιο γνωστός ο Ρόσα στα παιδάκια κ να αγαπήσουν το έργο του όπως εμείς!

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35913
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  33
  • With Us For:  5288 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Είμαι σχεδόν έτοιμος να σταματήσω το ΚΟΜΙΞ. Το μόνο που με κρατάει ακόμη είναι η σκέψη μήπως, εξαντλώντας τις "Μεγάλες" του Don (εκτός κι αν βάλει και τον Βίο και Πολιτεία και τα Χαμένα Επεισόδια) αρχίσει να βάζει και καλές αδημοσίευτες άλλων σχεδιαστών και τρέχω μετά να κλείσω τις τρύπες. Και το άλλο που με κάνει διστακτικό είναι ότι έχω και τα 333 (303+30) τεύχη του περιοδικού.

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4467
  • Reputation:   34792
  • Achievement Points:  4534
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6188 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Εγω πάντως θα το σταματήσω. Δεν έχει κανένα νόημα έτσι

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3590 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Είμαι σχεδόν έτοιμος να σταματήσω το ΚΟΜΙΞ. Το μόνο που με κρατάει ακόμη είναι η σκέψη μήπως, εξαντλώντας τις "Μεγάλες" του Don (εκτός κι αν βάλει και τον Βίο και Πολιτεία και τα Χαμένα Επεισόδια) αρχίσει να βάζει και καλές αδημοσίευτες άλλων σχεδιαστών και τρέχω μετά να κλείσω τις τρύπες. Και το άλλο που με κάνει διστακτικό είναι ότι έχω και τα 333 (303+30) τεύχη του περιοδικού.

 

Υπαρχουν ακομα 15-16 "μεγαλες" του Ντον Ροσα να μπουν. Μετα ειναι βεβαια ικανοι να ξεκινησουν τη δημοσιευση του Βιου, των Χαμενων Επεισοδιων κ.ο.κ.

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   4001
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5052 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Κ μετά θα βάλουν ξανά Καρλ Μπαρκς... :D

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3590 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το πιο αστειο ειναι που κρατουσαν ολες τις καλες ιταλικες ιστοριες στο ντουλαπι και επι ενα χρονο δεν τις εβαζαν ουτε καν στο Μικυ Μαους.

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30992
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  841
  • Reputation:   6107
  • Achievement Points:  841
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3229 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Προσωπικά, θα τιμήσω το πρώτο τεύχος του '17 και αν η δομή είναι η ίδια προφανώς θα σταματήσω να το προσθέτω στο ράφι μου. Εξάλλου έχω ήδη κενά στα τελευταία 5-6 τεύχη. Λυπάμαι που το αγαπημένο μου περιοδικό Disney με απογοητεύει για ακόμη μια φορά :(

 

Υ.Γ: Νομίζω πως η συζήτηση πρέπει να μεταφερθεί στην κουβεντούλα.. :P

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26881
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4267 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το πιο αστειο ειναι που κρατουσαν ολες τις καλες ιταλικες ιστοριες στο ντουλαπι και επι ενα χρονο δεν τις εβαζαν ουτε καν στο Μικυ Μαους.

Το ότι δεν έχουμε δει ΠΟΤΕ ιστορία με σχέδιο και σενάριο του Κάστυ στο Μίκυ Μάους τι λες να σημαίνει; :P

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11291
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Με άλλα λόγια ώρα να βαρέσει άλλο ένα περιοδικό κανόνι :P Πιστεύω ότι οι περισσότεροι που το έπαιρναν απλά για υποστήριξη και για να μη χαλάσουν τη συλλογή, τώρα θα σταματήσουν, γιατί η βαλίτσα παραπάει μακριά. Ο editor νομίζει ότι επειδή το ανέχθηκαν οι αναγνώστες για έναν χρόνο τον Ρόσα για 3η φορά, θα συνεχίσει να έχει περισσότερες πωλήσεις, ή θα αναγκαστεί λοιπόν μέσα στο έτος να αλλάξει πλάνο όταν πέσουν κατακόρυφα τα νούμερα, ή θα το σταματήσει όπως το Φάντομ. 

 

@jimakos Εσύ το βρίσκεις λογικό να αγοράζεις μια ιστορία για 3,5 ευρώ (που έχει εκδοθεί ήδη 2 φορές) την οποία λογικά θα ξαναβγάλουν σε πολυτελείς τόμους, με τις 10 να σου κοστίζουν μόνο 4 ευρώ; Δεν βλέπεις ότι είναι εν τέλει ανούσιο; Απλώς επειδή τις έχουν προπληρώσει ήδη για τη βιβλιοθήκη ΚΟΜΙΞ θέλουν να τις εκμεταλλευτούν διπλά γεμίζοντας τα τεύχη του ΚΟΜΙΞ, με ανέξοδο τρόπο, προς δικό τους συμφέρον το κάνουν και μάλιστα με απροκάλυπτο τρόπο, θα χτυπάμε το κεφάλι μας όταν βγάλουν την πάμφθηνη Βιβλιοθήκη ΚΟΜΙΞ με την εφημερίδα. :P

 

Κοροϊδεύουν τη νοημοσύνη μας  :wall:  :blob3:

Επεξεργασία από petross21
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   4001
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5052 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Το κόμιξ δεν είναι φάντομ. Αν δεν παει καλά ο editor μπορεί να αλλάξει άρδην τη θεματολογία του περιοδικου εν αντίθεση με του Φάντομ που ηταν πολύ συγκεκριμένη η θεματολογία του. Οποτε δύσκολα θα ανασταλεί η κυκλοφορία του τόσο απότομα όσο του Φάντομ.

Αυτό που αντιλαμβάνομαι είναι οτι το Κόμιξ έχει ανεβάσει λίγο τις πωλησεις απο τότε που έβαλε Ρόσα, γι αυτό η Καθημερινή για ενα χρονο κρατούσε κλειδωμενες τις "καλες" ιστορίες. Μηννεχετε αυταπάτες, πλεον θεωρώ δεδομένο πως μέχρι να κλείσουν ξανά τα Ντισνευ στην Ελλάδα το Κόμιξ θα συνεχισει αυτή τη πορεία. :) Ωστόσο βλέπουμε Μοττουρα στο Μίκυ Ναούς κ θεωρώ δεδομένο οτι κάποια στιγμη θα δουμε κ Καστυ ξανά.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35913
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  33
  • With Us For:  5288 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Το ότι δεν έχουμε δει ΠΟΤΕ ιστορία με σχέδιο και σενάριο του Κάστυ στο Μίκυ Μάους τι λες να σημαίνει;

 

Εννοείς προφανώς σε Μίκυ Μάους της Kαθημερινής. Γιατί υπάρχει αυτή https://coa.inducks.org/story.php?c=I+TL+2918-2P η ιστορία που έχει δημοσιευθεί στα ΜΜ # 2449-50 σε σενάριο/σχέδιο Casty και μελάνια Michelle Mazzon.

Επεξεργασία από tryfev
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26881
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4267 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το κόμιξ δεν είναι φάντομ. Αν δεν παει καλά ο editor μπορεί να αλλάξει άρδην τη θεματολογία του περιοδικου εν αντίθεση με του Φάντομ που ηταν πολύ συγκεκριμένη η θεματολογία του. Οποτε δύσκολα θα ανασταλεί η κυκλοφορία του τόσο απότομα όσο του Φάντομ.

Αυτό που αντιλαμβάνομαι είναι οτι το Κόμιξ έχει ανεβάσει λίγο τις πωλησεις απο τότε που έβαλε Ρόσα, γι αυτό η Καθημερινή για ενα χρονο κρατούσε κλειδωμενες τις "καλες" ιστορίες. Μηννεχετε αυταπάτες, πλεον θεωρώ δεδομένο πως μέχρι να κλείσουν ξανά τα Ντισνευ στην Ελλάδα το Κόμιξ θα συνεχισει αυτή τη πορεία. :) Ωστόσο βλέπουμε Μοττουρα στο Μίκυ Ναούς κ θεωρώ δεδομένο οτι κάποια στιγμη θα δουμε κ Καστυ ξανά.

Καλά ισχύει ότι το ΚΟΜΙΞ δεν είναι Φάντομ. Καλά και ο Ρόσα στην τελική δεν είναι ατέλειωτος... :P Κάποιες από τις προηγούμενες ιστορίες που είχαν μπει ήταν αρκετά παλιές και σε σπάνια τεύχη... Οπότε δικαιολογώ να πούλησαν παραπάνω. Και εξάλλου δεν έχουν όλοι τη Βιβλιοθήκη ΚΟΜΙΞ... Τεσπα... Άμα βγει η Βιβλιοθήκη ΚΟΜΙΞ το καλοκαίρι που είναι το πιο πιθανό τότε ο Ρόσα φεύγει από ΚΟΜΙΞ :) 

 

Εννοείς προφανώς σε Μίκυ Μάους της Kαθημερινής. Γιατί υπάρχει αυτή https://coa.inducks.org/story.php?c=I+TL+2918-2P η ιστορία που έχει δημοσιευθεί στα ΜΜ # 2449-50 σε σενάριο/σχέδιο Casty και μελάνια Michelle Mazzon.

Ναι σε Μίκυ Μάους της Καθημερινής εννοώ. 

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11291
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Το κόμιξ δεν είναι φάντομ. Αν δεν παει καλά ο editor μπορεί να αλλάξει άρδην τη θεματολογία του περιοδικου εν αντίθεση με του Φάντομ που ηταν πολύ συγκεκριμένη η θεματολογία του. Οποτε δύσκολα θα ανασταλεί η κυκλοφορία του τόσο απότομα όσο του Φάντομ.

Από την εικόνα που μου έχουν δώσει μέχρι στιγμής αμφιβάλλω για το αν θα κάτσουν να ασχοληθούν με το να αλλάξει η θεματολογία του περιοδικού προς το καλύτερο, ώστε να επιστρέψουν οι αναγνώστες. Είναι λίγο φάση ό,τι δεν πουλάει όπως το έχουμε, το κόβουμε χωρίς πολλή φασαρία... 

Επεξεργασία από petross21
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1020
  • Reputation:   6588
  • Achievement Points:  1021
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4404 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Το εξώφυλλο για το ΚΟΜΙΞ #30:

attachicon.gifΚΟΜΙΞ No.30_1.jpg

 

Ξαναβάζω παρακάτω τη διαφήμιση για το επόμενο που κυκλοφορεί με τη 13 ανατύπωση Ρόσα...

 

:yahoo:

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  1370
  • Reputation:   9873
  • Achievement Points:  1386
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3085 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  1

@jimakos Εσύ το βρίσκεις λογικό να αγοράζεις μια ιστορία για 3,5 ευρώ (που έχει εκδοθεί ήδη 2 φορές) την οποία λογικά θα ξαναβγάλουν σε πολυτελείς τόμους, με τις 10 να σου κοστίζουν μόνο 4 ευρώ; Δεν βλέπεις ότι είναι εν τέλει ανούσιο; Απλώς επειδή τις έχουν προπληρώσει ήδη για τη βιβλιοθήκη ΚΟΜΙΞ θέλουν να τις εκμεταλλευτούν διπλά γεμίζοντας τα τεύχη του ΚΟΜΙΞ, με ανέξοδο τρόπο, προς δικό τους συμφέρον το κάνουν και μάλιστα με απροκάλυπτο τρόπο, θα χτυπάμε το κεφάλι μας όταν βγάλουν την πάμφθηνη Βιβλιοθήκη ΚΟΜΙΞ με την εφημερίδα. :P

Όπως έγραψα ήδη δεν πιστεύω ότι θα βγάλουν «πολυτελείς» τόμους με τις ιστορίες του Ρόσα. Εγώ προσωπικά δεν τις έχω τις ιστορίες και ούτε θέλω να αγοράσω τις εκδόσεις του τερζόπουλου (για διάφορους λόγους). Από την στιγμή που τα Disney κυκλοφορούν σε περιοδικά και οι ιστορίες δεν συλλέγονται σε τόμους (οι οποίοι μπορούν να επανατυπόνονται και να είναι συνεχώς διαθέσιμοι) είναι λογικό να γίνονται και επαναδημοσιεύσεις.

 

Το ιδανικό για εμένα (όπως έχω ξαναγράψει) είναι να υπάρχουν 3-4 θεματικά περιοδικά, διαστάσεων 17x26 (ή έστω 17x24), και να κυκλοφορούν μηνιαία. Αυτό που σας ενοχλεί εσάς (πέρα απ' ότι έχετε ήδη τις ιστορίες του Ρόσα) είναι ότι δεν μπαίνουν κάποιες ιταλικές που σας αρέσουν στο ΚΟΜΙΞ, που είναι μεγάλων διαστάσεων (και έχει καλύτερη φήμη από το Super Μίκυ) και θα αναδεικνύονταν καλύτερα. Γι' αυτό φταίνε αποκλειστικά οι Ιταλοί που παράγουν ιστορίες με το κιλό και τις δημοσιεύουν σε μικρών διαστάσεων περιοδικά, γι' αυτό έχουν και 3 σειρές αντί για 4. Βέβαια αυτοί έχουν μεγάλη αγορά και βγάζουν ένα σωρό ειδικές εκδόσεις μεγαλύτερων διαστάσεων. Αν τα Disney περιοδικά μας ήταν όπως στην Αμερική αλλά με περισσότερες σελίδες θα ήταν όλοι ευχαριστημένοι. Το μόνο κακό θα ήταν ότι θα δημοσιευόταν λιγότερο υλικό απ' ότι τώρα.

 

Όσο για την τιμή του ΚΟΜΙΞ συμφωνώ ότι είναι υπερβολική αν την συγκρίνεις με αυτές των υπόλοιπων περιοδικών.

Επεξεργασία από jimakoszs97
  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26881
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4267 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Όπως έγραψα ήδη δεν πιστεύω ότι θα βγάλουν «πολυτελείς» τόμους με τις ιστορίες του Ρόσα. Εγώ προσωπικά δεν τις έχω τις ιστορίες και ούτε θέλω να αγοράσω τις εκδόσεις του τερζόπουλου (για διάφορους λόγους). Από την στιγμή που τα Disney κυκλοφορούν σε περιοδικά και οι ιστορίες δεν συλλέγονται σε τόμους (οι οποίοι μπορούν να επανατυπόνονται και να είναι συνεχώς διαθέσιμοι) είναι λογικό να γίνονται και επαναδημοσιεύσεις.

 

Το ιδανικό για εμένα (όπως έχω ξαναγράψει) είναι να υπάρχουν 3-4 θεματικά περιοδικά, διαστάσεων 17x26 (ή έστω 17x24), και να κυκλοφορούν μηνιαία. Αυτό που σας ενοχλεί εσάς (πέρα απ' ότι έχετε ήδη τις ιστορίες του Ρόσα) είναι ότι δεν μπαίνουν κάποιες ιταλικές που σας αρέσουν στο ΚΟΜΙΞ, που είναι μεγάλων διαστάσεων (και έχει καλύτερη φήμη από το Super Μίκυ) και θα αναδεικνύονταν καλύτερα. Γι' αυτό φταίνε αποκλειστικά οι Ιταλοί που παράγουν ιστορίες με το κιλό και τις δημοσιεύουν σε μικρών διαστάσεων περιοδικά, γι' αυτό έχουν και 3 σειρές αντί για 4. Βέβαια αυτοί έχουν μεγάλη αγορά και βγάζουν ένα σωρό ειδικές εκδόσεις μεγαλύτερων διαστάσεων. Αν τα Disney περιοδικά μας ήταν όπως στην Αμερική αλλά με περισσότερες σελίδες θα ήταν όλοι ευχαριστημένοι. Το μόνο κακό θα ήταν ότι θα δημοσιευόταν λιγότερο υλικό απ' ότι τώρα.

 

Όσο για την τιμή του ΚΟΜΙΞ συμφωνώ ότι είναι υπερβολική αν την συγκρίνεις με αυτές των υπόλοιπων περιοδικών.

Βρε jim... Και οι τόμοι του Μπαρκς ήταν πολυτελείς... Guess what... Μπήκαν! Και βέβαια θα τους βάλουν. Θα σε πάω πίσω το 2014 που είχαν ανακοινώσει τις Βιβλιοθήκες Disney, ΚΟΜΙΞ και Γκοτφρεντσον να βγουν. Τα τομάκια του Ρόσα θα βγουν. Απλά προσπαθούν να κερδίσουν όσα μπορούν πριν βγουν...

 

Δεν είναι όλες οι ιστορίες των Ιταλών μόνο ή κυρίως σε μικρά περιοδικά. Κοίτα πχ κάποιες που μπαίνουν σε μια deluxe έκδοση που το μέγεθος της κάνει το ΚΟΜΙΞ να μοιάζει μινιατούρα... Δεν μπορεί να δουλέψει η λογική που προτίνεις εδώ διότι άλλη ακολουθείται εδώ και δεκαετίες και πάμε σύμφωνα με τα Ιταλικά/Ευρωπαϊκά πρότυπα. 

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.