Μετάβαση στο περιεχόμενο

Kabuki

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις

Τίτλος:
FREAKSHOW
Σενάριο/Kείμενα:
Μέλανδρος Γκανάς
Σχέδιο:
Νίκος Γιαμαλάκης (MALK)
Εκδοτική:
ΑΥΤΟΕΚΔΟΣΗ Λίστα εκδόσεων
Hμερ. έκδοσης:
12-2013
Εξώφυλλα:
1 + 1 Οπισθόφυλλα ΕΔΩ ΛΙΣΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ
Τεύχη:
1
Κατηγορία:
Αυτοτελές
Είδος εντύπου:
Κόμικ
Βιβλιοδεσία:
Καρφίτσα
Περιεχόμενο:
Τρόμου/Θρίλλερ
Μέγεθος:
17.0 x 24.5
Σελίδες:
24
Χρώμα:
Ασπρόμαυρο (ΑΜ)
Προέλευση:
Ελληνική
Ονομαστική τιμή:
4€

  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76846
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5831 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

FREAKSHOW_0001.jpg  FREAKSHOW_0001z.jpg

 

Ονομαστική τιμή: 4 ευρω

 

αντιγράφω από το οπισθόφυλλο:

 

"Το τσίρκο μόλις ήρθε στο χωριό σας. Μόνο για λίγες παραστάσεις, θα απολαύσετε ένα κονσέρτο μιζέριας της ανθρώπινης φύσης. Γιατί αυτό το τσίρκο δεν έχει αστραφτερούς ακροβάτες, πύρινα στεφάνια και χαριτωμένα, γαλάζια, παρδαλά λιοντάρια. Έχει μόνο γκροτέσκ εικόνες που καθρεφτίζουν τη δική σας, αρρωστημένη προσωπική αλληγορία. Αυτό το τσίρκο είναι θαμμένο βαθιά στο σκοτεινότερο κομμάτι της ψυχής σας και τώρα επιτέλους, μπορείτε να το απολαύσετε ζωντανό και τρισδιάστατο. Καλή σας θέαση"

 

Σπύρος Ευάγγελος Αρμένης

 

Τι να πω για το Freakshow; :P

 

Πολύ καλή αυτοέκδοση, που ξεχωρίζει! post-5259-13167629811507.gif

 

Από την πρώτη στιγμή μου έκανε εντύπωση το εξώφυλλο και το γεγονός ότι πρόκειται για συνεργασία Mel & Malk, με έκανε να το θέλω στην κατοχή μου.

 

Πρόκειται για ένα πολύ ατμοσφαιρικό κόμικ, σκοτεινό, με σχέδιο και στόρυ που δένουν πολύ καλά μεταξύ τους :)

 

Η ιστορία, αν και μικρή, σίγουρα έχει κάτι να πει. Θυμίζει παλιές καλές ιστορίες τρόμου :)

Όσοι εκτιμήσατε τη σειρά Carnivale, θα εκτιμήσετε σίγουρα και το freakshow!

 

Η θεματολογία του κόμικ αποδίδεται εξαιρετικά στο σχέδιο απο τον Malk, νομίζω ότι το horror είναι το πεδίο που του ταιριάζει καλύτερα για να ξεδιπλώσει τις σχεδιαστικές του ικανίοτητες :)

 

Η έκδοση είναι πολύ προσεγμένη κι η γραφιστική επιμέλεια είναι της Βάλιας Καπάδαη.

 

Γενικά μου άρεσε πολύ και θα θελα να δώ κι άλλες αντίστοιχες εκδόσεις από τους δημιουργους! :best:

 

προσθέτω και δυο φωτο από το περιεχόμενο (που έχει βάλει ήδη ο Μελ για να έχετε πιο πληρη εικόνα ) :)

 

 

IMG_0042.JPG  IMG_0043.JPG

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  389
  • Content Count:  4284
  • Reputation:   33917
  • Achievement Points:  4406
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4278 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Με αυτή σου την παρουσίαση με έκανες να αδημονώ περισσότερο να το πιάσω στα χέρια μου...

:congrats::kabuki:

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29304
  • Group:  Members
  • Topic Count:  32
  • Content Count:  425
  • Reputation:   4684
  • Achievement Points:  427
  • Days Won:  2
  • With Us For:  3966 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

ωραία ιδέα, ωραία εκτέλεση.

job well done :best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25521
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  621
  • Reputation:   6374
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4262 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

 

 

Η ιστορία, αν και μικρή, σίγουρα έχει κάτι να πει. Θυμίζει παλιές καλές ιστορίες τρόμου :)

Όσοι εκτιμήσατε τη σειρά Carnivale, θα εκτιμήσετε σίγουρα και το freakshow!

 

Η θεματολογία του κόμικ αποδίδεται εξαιρετικά στο σχέδιο απο τον Malk, νομίζω ότι το horror είναι το πεδίο που του ταιριάζει καλύτερα για να ξεδιπλώσει τις σχεδιαστικές του ικανίοτητες :)

 

 

 

Xμ, πράγματι...

Ήδη είμαι στη φάση δημιουργίας καινούργιων horror-comics ~στα χνάρια των κλασσικών Α/Μ έργων της Warren publications, στη μακρινή δεκαετία του '70, που ευτύχησε να έχει στις τάξεις της σπουδαίους σχεδιαστές -κυρίως ισπανούς -και να αφήσει το στίγμα της στην Ιστορία της 9ης Τέχνης....

 

δείγμα (δουλειάς μου -δεν θα βγουν τα συγκεκριμένα, καθότι αποτελούν "δοκιμή"):

 

999623_10151822017921513_639620724_n.jpg

 

Πρόκειται για χρονοβόρα διαδικασία. Θ' αργήσει.

Ελπίζω μόνο, να δικαιώσω τις προσδοκίες σας...

 

Ευχαριστώ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76846
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5831 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

πολύ καλά νέα! αναμένουμε λοιπόν κι άλλες ιστορίες τρόμου από σενα! :best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29453
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1286
  • Reputation:   5863
  • Achievement Points:  1288
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3900 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Παντος και σαν δοκιμη είναι ωραιο,ταιριαζει και το κοκκινο πλαισιο που εχεις βαλει,αποψη μου είναι ότι αφου το σχεδιο είναι ασπρομαυρο με πολλες σκιες και γενικα ειναι ποιο βρωμικο τοτε και το πλαισιο πρεπει να φαινεται καπως ατειμελειτο γιατι πλαισιο και σχεδια λιγο φαινονται παρατερα,στο πλαισιο φαινεται ομοιομορφο το χρωμα πλακατο,ωραιο θα ηταν να φαινονται καποιοι λεκεδες μπογιας,αποψη μου τωρα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116903
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6151 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Η δοκιμή σου είναι καθ' όλα πλήρης και επαγγελματική. Βγάλτα έστω και σαν έξτρα περιεχόμενο. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25521
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  621
  • Reputation:   6374
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4262 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Ήδη έφτιαξα νέες, κατά ΠΟΛΥ καλύτερες, σελίδες..

 

Ευχαριστώ!

:soldier:  :3eyes:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23351
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3739 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

πολύ ωραία δουλειά και εντυπωσιακή.

 

Μια ερώτηση το freakshow δεν θα έπρεπε να έχει ημ. έκδοσης το 2014?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76846
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5831 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

πολύ ωραία δουλειά και εντυπωσιακή.

 

Μια ερώτηση το freakshow δεν θα έπρεπε να έχει ημ. έκδοσης το 2014?

 

γιατι γραφει μεσα 2013 :)

 

το χω συναντησει και σε αλλα βιβλία και κόμικς αυτο. Πιθανολογω ότι ημερομηνια εκδοσης κάποιοι βαζουν το πότε "κλείνει" το κομικ και παει τυπογραφειο :)

 

Aς μας το αποσαφηνισει κι ο Μελ :beer6:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23351
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3739 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Α αφού το λέει μέσα τότε πάσο!

 

 

γιατι γραφει μεσα 2013 :)

 

το χω συναντησει και σε αλλα βιβλία και κόμικς αυτο. Πιθανολογω ότι ημερομηνια εκδοσης κάποιοι βαζουν το πότε "κλείνει" το κομικ και παει τυπογραφειο :)

 

Aς μας το αποσαφηνισει κι ο Μελ :beer6:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4830
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  480
  • Content Count:  2663
  • Reputation:   16024
  • Achievement Points:  2665
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5879 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Είναι έκδοσης 2014.. Το 2013 που γράφει μέσα είναι ακριβώς αυτό που λέει η Λένα.. Έκλεισε Δεκέμβριο του 2013 και αμέσως στάλθηκε για τύπωμα.. Άρα έπρεπε να γραφεί μέσα το 2013.. Όμως οι τυπογράφοι δεν περιμένουν εμένα ή τον καθένα που θα πάει να τυπώσει, πότε θα το πάει ώστε να το ξεκινήσουν αμέσως.. Έχουν και άλλες δουλειές να τελειώσουν και κάποιο δικό τους πρόγραμμα.. Έτσι μπήκαμε στη σειρά, ήρθαν και οι γιορτές και φτάσαμε να μπούμε τέλη Ιανουαρίου για τύπωμα.. Με τη σειρά μας ;)

Απλά πέρα απο το 2013 που τελείωσε η δουλειά, η έκδοση είναι του 2014 :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21718
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4359 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Το διαβασα και γω :) Πολυ καλο. Φοβερο σχεδιο απο τον Malk ! :)  Επισης ειναι και πολυ προσεγμενο σαν εκδοση. Θελουμε και αλλο horror :best:

 

Αν και η ιστορια μια χαρα λεγεται στις 20 σελιδες της , εμενα δεν θα με πειραζε να ηταν και λιγο μεγαλυτερη.

 

Το διαβασα στον ηλεκτρικο και παρατηρησα αρκετους να κοιταν παραξενα , αλλους με ενδιαφερον και αλλους με μια παραξενη εκφραση ζωγραφισμενη στα προσωπα τους lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4830
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  480
  • Content Count:  2663
  • Reputation:   16024
  • Achievement Points:  2665
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5879 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

(Έβγαινε και μεγαλύτερη η αλήθεια είναι.. αλλά πιο πολύ σκέφτηκα τα έξοδα.. Δυστυχώς μπαίνουν όλα απο την τσέπη και είναι μεγάλη ήττα να μην μπορώ να διαθέσω περισσότερα.. Επίσης να αναφέρω πως μίλησα με πάνω απο 10 τυπογράφους ώστε να βρω έναν που να είναι φτηνός και καλός.. Ευτυχώς βρέθηκε στο διάβα μου ο φίλος Κότσιφας και με πήγε σε έναν τυπογράφο που είναι παιδικός του φίλος και τυπώνει και τα δικά του εκεί, όπου επίσης ο τυπογράφος αγαπάει τα κόμικς! έτσι μου έκανε καλύτερη τιμή και καλό τύπωμα!!)..

Και η επόμενη έκδοση που θα βγεί (εκτός απο τα μικρά PINEIADA BIBLES, HOW TO), θα είναι και αυτή HORROR.. Απλά τώρα που βρήκα τέτοιον τυπογράφο, ελπίζω να κάνουμε κάτι πιο.. περίεργο :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29453
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1286
  • Reputation:   5863
  • Achievement Points:  1288
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3900 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τι εγινε παιδια πως παει,πηρα το κομικς και το διαβασα,πολυ καλο και τα σχεδια προσεγμενα,φαινοταν δηλαδή ότι το κάθε καρε ξεχωριστα ηταν δουλεμενο αλλα και η ιστορια ηταν καλη ετσι πως το παρουσιασες ότι υπαρχουν ανθρωποι που είναι φρικια από εξω και καποιοι που είναι φρικια από μεσα,ταιριαζει και το ασπρομαυρο πολύ.Περισσοτερο μου αρεσε ο κλοουν,ετσι που ειχε συνεχεια την ιδια εμφανιση.Την ιστορια την βρηκα απλη και θελω να σου επισημανω κατι για την ιστορια όχι για το σχεδιο

εκει που πιανουν τα φρικια οι ντοπιοι και τα πηγαινουν στον ναο και αποκαλυπτουν οι ανθρωποι την πραγματικη τους ταυτοτητα ,γινεται πολύ γρηγορα,δηλαδη αυτή η μεταβαση κατευθείαν στην αποκαλυψη των ανθρωπων ότι είναι νεκροι εγινε πολύ γρηγορα,μπορουσε να εχει μεσολαβησει κατι ένα κυνηγητο,μια καταδιωξη τελος παντων καποια αποκαλυψη ώστε να περναγε το μηνυμα με περισσοτερη αγωνια

βεβαια καταλαβαινω ότι υπηρχε λογος που εγινε ετσι,και επαιζαν ρολο πολλοι παραγοντες αλλα παντως το αποτέλεσμα δειχνει ότι είναι μια ολοκληρωμενη ιστορια.

Δεν σκεφτεστε στην ιδια δουλεια να προσθεσετε και καποια εγχρωμα στοιχεια πχ στο σχεδιο του malk μεσα από το εξωφυλλο που είναι ενας ανθρωπος νεκρος,δεν μπορουσε να γινει εγχρωμο; γιατι και καποια σχεδια από το ιδιο κομικς που ειδα και ηταν εγχρωμα ταιριαζανε πολύ.Παντως και σαν εμφανιση και σαν σεναριο είναι πολύ καλο,κατι άλλο καινουριο?

Επεξεργασία από Kabuki
spoilers :)
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18683
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  1663
  • Reputation:   13474
  • Achievement Points:  1663
  • Days Won:  4
  • With Us For:  4655 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  103

Το πήρε το μάτι μου και φαίνεται  ενδιαφέρον κομμάτι...το λόγκο του εξωφύλλου πολύ εντυπωσιακό...πολύ εφετζίδικο για χειρόγραφο!και μέσα είχε πολύ δουλειά το σχέδιο,μπράβο παιδιά :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4830
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  480
  • Content Count:  2663
  • Reputation:   16024
  • Achievement Points:  2665
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5879 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Τι εγινε παιδια πως παει,πηρα το κομικς και το διαβασα,πολυ καλο και τα σχεδια προσεγμενα,φαινοταν δηλαδή ότι το κάθε καρε ξεχωριστα ηταν δουλεμενο αλλα και η ιστορια ηταν καλη ετσι πως το παρουσιασες ότι υπαρχουν ανθρωποι που είναι φρικια από εξω και καποιοι που είναι φρικια από μεσα,ταιριαζει και το ασπρομαυρο πολύ.Περισσοτερο μου αρεσε ο κλοουν,ετσι που ειχε συνεχεια την ιδια εμφανιση.Την ιστορια την βρηκα απλη και θελω να σου επισημανω κατι για την ιστορια όχι για το σχεδιο

εκει που πιανουν τα φρικια οι ντοπιοι και τα πηγαινουν στον ναο και αποκαλυπτουν οι ανθρωποι την πραγματικη τους ταυτοτητα ,γινεται πολύ γρηγορα,δηλαδη αυτή οι μεταβαση κατευθείαν στην αποκαλυψη των ανθρωπων ότι είναι νεκροι εγινε πολύ γρηγορα,μπορουσε να εχει μεσολαβησει κατι ένα κυνηγητο,μια καταδιωξη τελος παντων καποια αποκαλυψη ώστε να περναγε το μηνυμα με περισσοτερη αγωνια

βεβαια καταλαβαινω ότι υπηρχε λογος που εγινε ετσι,και επαιζαν ρολο πολλοι παραγοντες αλλα παντως το αποτέλεσμα δειχνει ότι είναι μια ολοκληρωμενη ιστορια.

Δεν σκεφτεστε στην ιδια δουλεια να προσθεσετε και καποια εγχρωμα στοιχεια πχ στο σχεδιο του malk μεσα από το εξωφυλλο που είναι ενας ανθρωπος νεκρος,δεν μπορουσε να γινει εγχρωμο; γιατι και καποια σχεδια από το ιδιο κομικς που ειδα και ηταν εγχρωμα ταιριαζανε πολύ.Παντως και σαν εμφανιση και σαν σεναριο είναι πολύ καλο,κατι άλλο καινουριο?

 

Ναι, το σημείο εκείνο που αναφέρεις, θα μπορούσε να αναπτυχθεί ΆΝΕΤΑ κι άλλο... Έλα όμως που ακόμα 4 σελίδες θα μου έβγαινε ένα 50αρικο πιο πάνω :P Κρίμα το γράφω, αλλά και πάλι το λέω πως στη ζούλα βγάζω γκαφρά για τα κόμικς που τυπώνω.. ;) Και παλιά τα έδινα και δωρεάν, πλέον πρέπει να τα βγάλω τα λεφτά άμα θέλω να βγάζω κι άλλα.. αλλά συμφωνώ απόλυτα μαζί σου (και συμφωνούσαμε απόλυτα απο την αρχή μαζί σου.. πριν καν το τυπώσουμε :P).. Αλλά, ευτυχώς που σας αρέσει και έτσι ;)

Για το Νίκο δεν μπορώ να πω πολλά... Είναι φίλος μου και τον θαυμάζω απο την πρώτη φορά που μιλήσαμε και  συνεργαστήκαμε.. Έχει μπει σε όλες τις συλλογές που έχω κάνει και έχει κάνει 2 Pineiada Bibles και ένα HOW TO.. Άρα το μόνο που περιμένουμε, είναι να βρεθεί κάποιος καλός άνθρωπος με περσσότερα λεφτά απο εμένα, να βγάλει αυτό/αυτά που ετοιμαζει, για να χορτάσει το μάτι μας :)

Ήδη έχει βγάλει ο Μάριος τους ΦΑΒΟΡΙΤΙΔΕΣ (που τους λατρεύω η αλήθεια είναι)..   ;)

Επίσης να περιμένετε και άλλη δουλειά σε τέτοιο ύφος.. Και απο εμάς (ΕτΚ), αλλά και απο το Νίκο (όταν βγεί αυτό που ετοιμάζει, θα τρίβουμε τα μάτια μας..).

 

Και θα σας πω απο που κόλλησα και σκέφτηκα να κάνω μία horror ιστορία με σχέδιο Malk.. Από ένα δισέλιδο που μου είχε δώσει να μπεί στο EVOL που έμεινα μλκας.. Τότε μου κατέβηκε η ιδέα (δεν ξέρω καν αμα του το έχω αναφέρει.. αλλά τότε ήταν η πρώτη φορά που είπα, ρε φίλε, γιατί όχι? ) ;)

 

Nikos Malk (Evol 1)

 

post-4830-0-33833500-1392636374_thumb.jpg

 

 

Το πήρε το μάτι μου και φαίνεται  ενδιαφέρον κομμάτι...το λόγκο του εξωφύλλου πολύ εντυπωσιακό...πολύ εφετζίδικο για χειρόγραφο!και μέσα είχε πολύ δουλειά το σχέδιο,μπράβο παιδιά :beer:

 

Thanx!! Περιμένουμε με ανυπομονησία να πιάσουμε στα χέρια μας το δικό σου.. ;)

Επεξεργασία από Melandros
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29453
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1286
  • Reputation:   5863
  • Achievement Points:  1288
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3900 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ε ενταξει σιγουρα παιζει ρολο ο παραγοντας λεφτα,αλλα πανω κατω φταχτην τηνιστορια όπως θες εσυ και ενταξει όλα τα αλλα είναι δευτερευοντα,παντως είναι πολύ καλη δουλεια,αντε να βγαλετε και την επομενη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23351
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3739 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πρώτη φορά έρχομαι σε επαφή με εκδόσεις Κάμπου και μπορώ να πω πως το συγκεκριμένο είναι ένα πολύ ωραίο τευχάκι.

 

Το σκίτσο είναι εξαιρετικό, με λεπτομέρεια, ενώ όσο τα κοιτάς τόσο βλέπεις και νέα πράγματα  Ακόμα και για μένα που ψάχνω τα ψεγάδια πριν ψάξω τα καλά ήταν δύσκολο να βρω κάτι.

 

O αέρας του σκίτσου μου θύμισε το balada triste (the last circus)

 

Προσωπικά θέλω να δω και άλλα έργα με μεγαλύτερη έκταση έτσι ώστε να έχει χώρο να ανέβει και το σενάριο...

 

----εδιτ

ευχαριστώ την kabuki για τη διανομή του τεύχους

Επεξεργασία από totally_wired
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4830
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  480
  • Content Count:  2663
  • Reputation:   16024
  • Achievement Points:  2665
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5879 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

 

 

O αέρας του σκίτσου μου θύμισε το balada triste (the last circus)

 

 

 

Άσχετο, αλλά μόλις κατέβασα την ταινία να τη δω... thanx ..  Δεν την ήξερα.. Τη βλέπω και σου λέω άμα μου άρεσε :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9879
  • Group:  Members
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  929
  • Reputation:   9584
  • Achievement Points:  929
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5427 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Θα σ'αρέσει η ταινία. Και αν σου αρέσει ψάξε να βρεις και τις υπόλοιπες ταινίες του σκηνοθέτη. Alex de la Iglesia, κορυφαίος Ισπανός σκηνοθέτης, τρομερά επιτυχημένος στην Ισπανία (μέχρι πρόσφατα πρόεδρος της ισπανικής κινηματογραφικής ακαδημίας) αλλά εκτός των τειχών παραμένει άγνωστος δυστυχώς... 

 

 

Και για να μείνουμε στο θέμα του κόμικ όμως, άντε να έρθει με το καλό το Comicdom να το διαβάσουμε και όσοι χάσαμε την πρώτη διανομή. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23328
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  2301
  • Reputation:   28439
  • Achievement Points:  2302
  • Days Won:  20
  • With Us For:  4542 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Παρελαβα εχθες το δικο μου απο την λεσχη και με το που πηγα σπιτι το περιελαβα :P

 

Η πρωτη ολοκληρωμενη δουλεια που διαβαζω του Μαλκ, πολλα μπραβο απο 'μενα :best:

Πολυ καλη αποδοση του horror στοιχειου, μπορεις να χαθεις για ωρα μεσα στα καρε :congrats:

 

Το σεναριο μου αρεσε αλλα μου φανηκε πολυ μικρο, οπως ηδη ειπωθηκε, υπηρχαν λογοι

γι αυτο αλλα και παλι :( Κριμα για την ιδεα, νομιζω οτι θα μπορουσε να βγει κατι πολυ δυνατο

με την καταλληλη αναπτυξη. Παρ' ολα αυτα, πολλα respect Μελ :respect: :respect: :respect:

Ελπιζω να κρυβεις ακομα καλυτερες ιδεες και ποιο φρικιαστικα φρικαλεα φρικη για αργοτερα :xm:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18683
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  1663
  • Reputation:   13474
  • Achievement Points:  1663
  • Days Won:  4
  • With Us For:  4655 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  103

στο κόμικντομ θα υπάρχει έτσι? Δεν ξέρω την ιστορία άλλα μόνο και μόνο από το εξώφυλλο με ψήνει πολύ!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4830
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  480
  • Content Count:  2663
  • Reputation:   16024
  • Achievement Points:  2665
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5879 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Για το comicdom είναι κρατημένα τα τεύχη.. Ναι, θα υπάρχουν ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18683
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  1663
  • Reputation:   13474
  • Achievement Points:  1663
  • Days Won:  4
  • With Us For:  4655 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  103

Ti κρατημένα...μη μου πεις ότι τα έχεις προπουλήσει όλα :P:valt: ,κάνω κ εγώ κράτηση τότε αν είναι έτσι.Ένα τεύχος για τον επιθεωρητή le pit.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23328
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  2301
  • Reputation:   28439
  • Achievement Points:  2302
  • Days Won:  20
  • With Us For:  4542 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Ti κρατημένα...μη μου πεις ότι τα έχεις προπουλήσει όλα :P:valt: ,κάνω κ εγώ κράτηση τότε αν είναι έτσι.Ένα τεύχος για τον επιθεωρητή le pit.

Ειναι κρατημενα για το κομικντομ, δεν γινονται ομως κρατησεις για αυτα οποτε ειναι οποιος προλαβει :P

http://www.youtube.com/watch?v=fZLv2G0Hhn4 :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18683
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  1663
  • Reputation:   13474
  • Achievement Points:  1663
  • Days Won:  4
  • With Us For:  4655 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  103

ε,έτσι όπως ειπώθηκε φαινόταν σαν να είναι ρεζερβέ...οκ, ούτως η άλλος είμαι γνωστος για την ταχυτητά μου :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28464
  • Reputation:   189994
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6332 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Εντυπωσιάστηκα. Ειλικρινά εντυπωσιάστηκα. 

 

***αυτό*** ήταν σενάριο από τον Μελ? Τον γνωστό Μελ με το τελείως κάφρικο χιούμορ του? Are we serious?

 

και ***αυτό*** ήταν σκίτσο από τον Μαλκ? που φτιάχνει ένα κόμικ που μου θυμίζει σε ένα βαθμό τον Vuillemin (ως προς την αγάπη στην καφρίλα)??? Are we serious λέω?

 

ρησπέκτ. Απλά ρησπέκτ. Εξαιρετικότατο κομμάτι. Τουλάχιστον στα πρώτα 3/4 του που είναι και όσο πρόλαβα να διαβάσω όσο ήμουν στο Comicdom (γιατί υπήρχαν συνέχεια διακοπές). Ατμοσφαιρικότατο σκίτσο, ατμοσφαιρικότατο και ιστορία που έγραφε. Παρόλο που δεν το τελείωσα (αν και μου είπε ο Μελ 2 λόγια ως προς το τέλος) δεν αντέχω να μην το σχολιάσω από τώρα. 

 

πάρα μα πάρα πολύ καλή δουλειά guys :best::cool::respect:

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6308 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Οκέη. Πρώτα ας ομολογήσω ότι μισώ τα τσίρκα. Κανείς κλόουν δε μου φαίνεται αστείος και μάλλον γι'αυτό πάω τον Joker :D . Και φυσικά, όταν έτυχε να παρακολουθήσω το Τσίρκο Του Μυστηρίου στο Star Channel (a.k.a. Carnivale) το κατέταξα στην black list μου.

 

Οπότε λογικό είναι να μη με τραβάει ιδιαίτερα, έως καθόλου το συγκεκριμένο. Όμως ξεφυλλίζοντάς το στον Καμπίσιο πάγκο, είπα να το τιμήσω. Μαλκ είναι, γιατί όχι; Και ευτυχώς. Πρόκειται προσωπικά για το καλύτερο κόμικ που έχει βγάλει μέχρι στιγμής ο Μελ! Μακράν! Ίσως το καλύτερο σκοτεινό Ελληνικό κόμικ μέχρι σήμερα! Εξού ακόμα κι αν υπάγεστε στην κατηγορία αυτών που δεν τους αρέσουν τσίρκα & freak shows, αυτό τιμήστε το. Είναι ένα απίστευτα καλό κόμικ τρόμου με ένα ασύλληπτο plot twist! Και αξίζει μέχρι και υποψηφιότητα στα comicdom awards.

 

10'/10!!!!!!! :beer5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  937
  • Content Count:  4350
  • Reputation:   35504
  • Achievement Points:  4403
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6150 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Μόνο το εξώφυλλο να κοίταζες, μπορούσες να καταλάβεις ότι η ιστορία αυτή αξίζει τον κόπο και με το παραπάνω. Και πράγματι, για μένα ήταν η καλύτερη αγορά στο Comicdom, ίσως και μία από τις καλύτερες ιστορίες κόμικ στην ελληνική αγορά. Είναι βέβαια που τα κόμικς τρόμου είναι τα αγαπημένα μου, όμως δεν τα λέω αυτά απλά επειδή ήταν κόμικ τρόμου, αλλά επειδή και το σενάριο ήταν ενδιαφέρον (τι λες τώρα ρε Mel;;; ) και το σχέδιο εξαιρετικότατο!!!! Και μετά πέφτει σφύριγμα ότι η ιστορία "Ποτέ χωρίς Κόμικ" που διάβασα στο GC Fanzine # 4 και την ξεχώρισα ως ίσως την καλύτερη, ήταν του ίδιου καλλιτέχνη... Και βλέπω και το δείγμα της δουλειάς του στο post # 4... Οπότε Malk, ανυπομονώ για την επόμενη δουλειά σου!

 

:cheers2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.