Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΑΙΤΙΟΛΟΓΗΣΗ ΜΙΑΣ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΗΣ ΚΙΝΗΣΗΣ


tryfev

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5285 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Απόψε λυπήθηκα πάρα πολύ γιατί από άγνοια παραβίασα για πρώτη φορά έναν κανόνα τού φόρουμ. Πράγματι, επειδή  δεν είχα ενημερωθεί για την πολύ πρόσφατη θέσπιση κανόνα που απαγόρευε την αποδοχή προσφορών για κόμικς μέσω Π.Μ., θέλοντας να χαρίσω το Κόμιξ #210 που το είχα διπλό, ανέβασα ένα ποστ στο οποίο δήλωνα ότι θα το δώσω σε όποιο φίλο μού το ζητήσει πρώτος με ποστ ή με Π.Μ. Τελικά, μου το ζήτησε με Π.Μ. στις 19.12 ο christs και με ποστ στις 20.00 ο Λοχαγός Μαρκ. Απάντησα λοιπόν στον πρώτο με π.μ. ότι το έχω στη διάθεσή του και στη συνέχεια, όταν είδα το ποστ τού δεύτερου, του είπα ότι το υποσχέθηκα στον christs. 

 

Θέλω λοιπόν να εκφράσω τη λύπη μου προς τα μέλη τού φόρουμ, για το συμβάν, που έγινε χωρίς πρόθεση εκ μέρους μου, και να δηλώσω ότι το τεύχος είναι στη διάθεση τού Λοχαγού Μαρκ που το ζήτησε πρώτος με ποστ.

  • Like 34
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10518
  • Group:  Members
  • Topic Count:  32
  • Content Count:  544
  • Reputation:   4970
  • Achievement Points:  544
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5410 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  10

Απόψε λυπήθηκα πάρα πολύ γιατί από άγνοια παραβίασα για πρώτη φορά έναν κανόνα τού φόρουμ. Πράγματι, επειδή  δεν είχα ενημερωθεί για την πολύ πρόσφατη θέσπιση κανόνα που απαγόρευε την αποδοχή προσφορών για κόμικς μέσω Π.Μ., θέλοντας να χαρίσω το Κόμιξ #210 που το είχα διπλό, ανέβασα ένα ποστ στο οποίο δήλωνα ότι θα το δώσω σε όποιο φίλο μού το ζητήσει πρώτος με ποστ ή με Π.Μ. Τελικά, μου το ζήτησε με Π.Μ. στις 19.12 ο christs και με ποστ στις 20.00 ο Λοχαγός Μαρκ. Απάντησα λοιπόν στον πρώτο με π.μ. ότι το έχω στη διάθεσή του και στη συνέχεια, όταν είδα το ποστ τού δεύτερου, του είπα ότι το υποσχέθηκα στον christs. 

 

Θέλω λοιπόν να εκφράσω τη λύπη μου προς τα μέλη τού φόρουμ, για το συμβάν, που έγινε χωρίς πρόθεση εκ μέρους μου, και να δηλώσω ότι το τεύχος είναι στη διάθεση τού Λοχαγού Μαρκ που το ζήτησε πρώτος με ποστ.

 

:sad1:  

 

Τι να πω τώρα εγώ;Δυστηχώς,το συγκεκριμένο τεύχος λείπει από την συλλογή μου και βρήκα την προσφορά σου ευκαιρία!Φίλε μου Τρύφωνα,μήπως θα ήταν σωστότερο το τεύχος να δοθεί στον Χρήστο εφόσον αυτός ανταποκρίθηκε πολύ πιο γρήγορα από εμένα και είμαι σίγουρος 100% ότι αν δεν έκανες το λάθος να γράψεις να σου στείλουν μήνυμα με ΠΜ,αυτός θα έκανε πρώτος ποστ.Νομίζω ότι αυτό είναι άδικο και πιστεύω ότι αν σου έστελνα εγώ πρώτα ΠΜ και μάθαινα μετά ότι τελικά θα δοθεί σε άλλον που το έστειλε πιο μετά από εμένα,θα στεναχωριόμουν.Επομένως,ίσως θα ήταν καλύτερα να δοθεί στον Χρήστο και να αγνοηθεί το ποστ μου.Θα κάνω την θυσία να αγνοήσω μια καλή ευκαιρία για ένα καλό τεύχος εκτός και αν διαφωνεί ο Χρήστος. :best:

Επεξεργασία από Λοχαγός Μαρκ
  • Like 24
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5285 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Εγώ φίλε, διάβασα πριν λίγη ώρα εδώ http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=57&p=318279 τον Κανόνα 11 -που τροποποιήθηκε πρόσφατα (7/10/13) και γι αυτό δεν τον ήξερα- ο οποίος λέει τα εξής:

 

11. Ο δημιουργός του αρχικού θέματος δύναται όπως αποσύρει κάποια ή όλα όσα βρίσκονται στην λίστα προς πώληση, ΟΜΩΣ μόνο για όσα δεν έχει ήδη εκφραστεί ενδιαφέρον από κάποιο άλλο μέλος. Τα προσωπικά μηνύματα ΔΕΝ θεωρούνται πώληση. Ο ενδιαφερόμενος ΟΦΕΙΛΕΙ πρώτα να δηλώσει ανοιχτά ενδιαφέρον και μετά να επικοινωνήσει με τον πωλητή για τις λεπτομέρειες. Αν ο πωλητής κρίνει ότι πρέπει να αποσυρθεί κάποιο τεύχος(για οποιοδήποτε λόγο) οφείλει να το κάνει ΠΡΙΝ δηλώσει ενδιαφέρον κάποιο μέλος ανοιχτά.

 

΄Επειτα από αυτό οφείλω να τον εφαρμόσω και να παραδώσω το τεύχος σ' εσένα, που είσαι ο πρώτος ο οποίος δήλωσε ανοιχτά το ενδιαφέρον του.

Επεξεργασία από tryfev
  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15458
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4999 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Να θέσω κι εγώ ένα δίλημμα; Ουσιαστικά δεν είναι πώληση μιας και είπες στο αρχικό ποστ ότι το χαρίζεις.....οπότε; Κλήρωση;

Βασικά νομίζω πως ο κανόνας αυτός (11ος) πρέπει να εμπλουτιστεί με τον όρο " Τα προσωπικά μηνύματα δεν θεωρούνται ούτε πώληση αλλά ούτε και οποιαδήποτε άλλη συναλλαγή π.χ. χάρισμα τεύχους"

 

Λέω εγώ τώρα....μη με μπανάρετε έτσι;  :xm:

  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10518
  • Group:  Members
  • Topic Count:  32
  • Content Count:  544
  • Reputation:   4970
  • Achievement Points:  544
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5410 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  10

Εγώ φίλε, διάβασα πριν λίγη ώρα εδώ http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=57&p=318279 τον Κανόνα 11 -που τροποποιήθηκε πρόσφατα (7/10/13) και γι αυτό δεν τον ήξερα- ο οποίος λέει τα εξής:

 

11. Ο δημιουργός του αρχικού θέματος δύναται όπως αποσύρει κάποια ή όλα όσα βρίσκονται στην λίστα προς πώληση, ΟΜΩΣ μόνο για όσα δεν έχει ήδη εκφραστεί ενδιαφέρον από κάποιο άλλο μέλος. Τα προσωπικά μηνύματα ΔΕΝ θεωρούνται πώληση. Ο ενδιαφερόμενος ΟΦΕΙΛΕΙ πρώτα να δηλώσει ανοιχτά ενδιαφέρον και μετά να επικοινωνήσει με τον πωλητή για τις λεπτομέρειες. Αν ο πωλητής κρίνει ότι πρέπει να αποσυρθεί κάποιο τεύχος(για οποιοδήποτε λόγο) οφείλει να το κάνει ΠΡΙΝ δηλώσει ενδιαφέρον κάποιο μέλος ανοιχτά.

 

΄Επειτα από αυτό οφείλω να τον εφαρμόσω και να παραδώσω το τεύχος σ' εσένα, που είσαι ο πρώτος ο οποίος δήλωσε ανοιχτά το ενδιαφέρον του.

 

Αν είναι έτσι και αποτελεί νόμος του GC,τότε φοβάμαι ότι δεν μπορώ να το αποφύγω.Πραγματικά λυπάμαι για τον Χρήστο....... :respect:

 

Φίλε Τρύφωνα,με έπεισες,θα το αποδεχτώ τελικά και πάλι σε ευχαριστώ πολύ,ας μιλήσουμε με ΠΜ για τις λεπτομέρειες... :best:

Επεξεργασία από Λοχαγός Μαρκ
  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2123
  • Reputation:   20705
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4555 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Ειχα γραψει πολλα. Τα περισσοτερα εκαιγαιν, και μπορει και να πονουσαν. Και μενα, αλλα και αυτους στους οποιους απευθυνοντουσαν. Αλλά μας εσωσε ο καλυτερος ανθρωπος του φορουμ ο Δημοσθενης, που μου εστειλε pm τη στιγμη πριν το δημοσιευσω, και απ την ενταση μου , εκανα ασυναισθητα refresh τη σελιδα και χαθηκε ολο το κειμενο.

 

Να ρωτήσω κάτι. Το όλο θέμα αφορά 2 άτομα. Τον Τρύφωνα και τον Χρήστο. Ο μεν Τρύφωνας κατάλαβε το λάθος του και προσπάθησε να το διορθώσει και ο δε Χρήστος το πήρε προσωπικά και εκνευρίστηκε. Εγώ γιατί θεωρώ ότι το θέμα έχει λήξει? :thinking:

 

dionik στο σβησμενο κειμενο, σου ειχα γραψει πολλα, γι αυτο εδω. Τωρα, πολυ απλα δε θα πω τιποτα. Κριμα.

 

 

 

Σε αντιθεση με τον Τρυφωνα πιο πανω, προσωπικα δε νιωθω καμια λυπη απεναντι στα μελη του φορουμ, γιατι δεν εκανα το παραμικρο κακο ή λαθος. Αδικηθηκα, στα ματια ολων σας, ελαφρά την καρδία οπως παμε τουαλετα φαση, εφαγα το μπαν μου, ενιωσα σκατα, ενιωσα πολλα που πριν τα ειχα γραψει και χαθηκαν και που τωρα απλα δε θελω να τα ξανα πω.

 

Με ενημερωσε ο Σκοτεινος οτι ειπωθηκε συγνωμη, και γι αυτο μπηκα να πω 2 λογια. Μια συγνωμη, που απ την 1η στιγμη που ειδα το μπαν, ζητησα οπως μπορειτε να δειτε στο Φκουτο, και ομως δεν ειδα καμια διαφορα και αποφασισα να αποχωρησω. Η καθυστερημενη συγνωμη ειναι μεν κατι, αλλά σιγουρα δεν αλλαζει το πως ενιωσα, και το τι εγινε.

 

- Περιμενα απο εναν ανθρωπο που μιλαμε σχεδον καθημερινα, διαφορετικη συμπεριφορα. Δε σεβαστηκε το προσωπο μου, την παρουσια μου, δε μπορουσε να στειλει ενα pm να με διορθωσει και ας μην ημουν λαθος.

- Ειμαι τοσο ανοητος, που εστειλα πμ και οχι σχολιο εκει, για να μη γεμισω με ασχετα σχολια το τοπικ. Πηγα για μαλλι δηλαδη, και με κουρεψανε κιολας..

Λες και ντρεπομουν να ποσταρω. Αλλα ετσι ειναι, εκτεθειμενος ο βλακας ο Χρηστος στα ματια ολων σας, και χαλασμενος μεσα του.

 

- και για κατι μαλιστα, που δεν ημουν καν λαθος. Οι κανονες μιλανε για πωλησεις , εδω ηταν δωρεα. Μαλιστα εκτος παζαριου, γι αυτο και δεν πηγε ποτέ το μυαλο μου.

 

Μιλησα για ανθρωπια στο Φκουτο, πριν βγω. Ποιος το συνουνιαζει μωρε το κομικ, τοσο φτηνος νομιζατε ειμαι? Δινω δεκαρα για το οποιοδηποτε κομικ? Σεβασμο σε μενα, στο Χρηστο, που ξοδεψε τοσο καιρο εδω μεσα τοσο πολυ απ το χρονο του, που σας μιλουσε καθημερινα, που που που που. Η κινηση με πονεσε. Ο τροπος. Καθε μερα ημουν εδω για μια καλημερα και μια καληνυχτα, και με νοιαξε λετε αν δε θα ξανα μπω στις Προσφορες ή δε θα ξανα δω Αναζητηση καποιου?

 

Λοχαγουλη σε καλη μερια. Προσωπικα, καμια μερα δε θα ξανα ειναι ιδια εδω μεσα, οπως οι προηγουμενες. Λυπαμαι γι αυτο.

Πανω απ ολα η αξιοπρεπεια μου και ο σεβασμος. Αυτος ειμαι , και ετσι θα πεθανω.

  • Like 28
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85722
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4211 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Παιδια καλησπέρα κι εδώ !!!

 

Κατάλαβα υστερα απο καποια ωρα τι ακριβώς συνέβη και πως έχει η όλη ιστορία .Στην αρχή νομισα οτι μαλωσαν για κάποιο λόγο ο Τρυφωνας με τον Χρήστο και σοκαρίστηκα γιατί ειναι δύο άνθρωποι που εκτιμώ πολύ -τον πρώτο είχα την χαρά να τον γνωρίσω προσωπικά - και τον δευτερο παρ όλο που δεν ξέρω ουτε τη φατσα του τον θεωρώ αδελφό μου .....

 

Νομιζα λοιπόν οτι "βαραει διάλυση το μαγαζί " ................Και γι αυτό έγραψα στο φωναχτοκουτο αυτά που έγραψα..............

 

Ο Φαιδωνας και στη συνεχεια ο Τρυφωνας και τα συμφραζόμενα με βοήθησαν να καταλαβω τι παίχτηκε.

 

Στο σημειο αυτό θελω να πω οτι το τελευταίο διάστημα αρχίζει να διαμορφώνεται ενα κλίμα στο φορουμ που εμένα με ενοχλεί ολοένα και περισσότερο .

Ατομα που δεν έχουν καταλάβει καθόλου τη φιλοσοφία αυτού του φορουμ κανουν και γραφουν πράγματα ξένα προς αυτό .

 

Το γεγονος αυτό εχει σαν αποτέλεσμα η πίεση αυτή να περνά στους admin και την Δ.Ο  οι οποίοι με τη σειρά τους προσπαθούν να κρατήσουν λεπτές ισορροπίες .

Η προσπαθειά τους αυτή έχει κερδίσει όλο μου το σεβασμό και από προσωπική πείρα σε άλλο φορουμ μπορώ να καταλάβω πόσο δύσκολη είναι .

 

Ομως σήμερα έχασαν τον έλεγχο κατα την ταπεινή μου άποψη .Και πιστευω οτι και οι ίδιοι το κατάλαβαν και φάνηκε σχεδόν αμέσως αυτό.

 

Για μενα το σημαντικό δεν ειναι αυτό .Ειναι ανθρωποι και διακαιούνται οπως ολοι μας το λαθος.

 

Το μεγαλύτερο προβλημα ειναι αυτό που ανέφερα πιο πανω .Δηλαδή καποιοι επιτέλους πρέπει να καταλαβουν οτι εδω δεν είναι "παζάρι" ,"αγορά" ,"παρε - δωσε" και κονομα ή χαρτζηλίκι ...........

 

Πρεπει να σταματήσει με το καλό ή με το κακό αυτό το κλίμα που άρχισε να δηλητηριάζει το φορουμ ...........

 

Το ξερω οτι δεν είναι δουλειά μου να δίνω συμβουλές και "κατευθύνσεις " αλλά είναι μέρες τώρα που τα "μαζεύω" και μετά το αποψινό θέλησα να τα γράψω .

 

Τρύφωνα,Χρήστο,Νίκο μην αφήνετε τέτοια πράγματα να σας "χαλάνε".

Πραγματικά δεν αξίζει τον κόπο .Εχουμε μαζευτεί εδώ πολλοί και διαφορετικοί άνθρωποι για να περάσουμε καλά ,να ασχοληθούμε με το "ψώνιο " μας και να ξεχάσουμε για λίγο τη ζούγκλα στην οποία ζούμε.

 

Παρακληση στη Δ.Ο να σκεφτεί με ψυχραιμία πως θα γίνει πιο κατανοητό σε ΟΛΟΥΣ μας το πνεύμα αυτού του εξαιρετικού φορουμ .

Σορρυ αν σας κουρασα αλλά ήθελα να τα" βγάλω από μέσα μου"...............

 

Υ.Γ Καλέ μου Λοχαγέ .....Δεν υπάρχουν "νόμοι " στο GC -δεν ειναι δικαστήριο εδώ-.Νομος είναι αυτό που σου λέει η καρδιά σου και η ηθική σου .....

 

;):beer:

Επεξεργασία από φλοκ
  • Like 29
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45781
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6176 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Ο Τρύφωνας είπε πως θα χαρίσει ένα κόμικ σε όποιον απαντήσει πρώτος είτε στο αντίστοιχο θέμα είτε σε ΠΜ. Ο ένας έστειλε ΠΜ γρηγορότερα, ενώ ο άλλος απάντησε στο thread αργότερα.

Αντιτίθεται δεν αντιτίθεται στους κανόνες, εγώ προσωπικά θα το έδινα σε αυτόν που μου έστειλε πρώτος (christs απ' ό,τι κατάλαβα) για να τα έχω καλά με τον εαυτό μου. Επειδή ήταν δικό μου το λάθος και όχι όσων ήθελαν να το αποκτήσουν.

 

Και εν τέλει αν οι δύο υποψήφιοι συμφωνούν, νομίζω πως το θέμα λύνεται χωρίς πολλά πολλά. Κακώς έγινε ό,τι έγινε, το θέμα είναι να υπάρχει καλή διάθεση (όσο γίνεται) από όλες τις πλευρές :beer:

  • Like 20
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2123
  • Reputation:   20705
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4555 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Παρακαλω οσους γραφουν κατι πανω σ αυτο το ευαισθητο θεμα, να μπαινουν στο νοημα του γεγονοτος, για να μη δημιουργηθουν περισσοτερες λαθος εντυπωσεις. Ποτέ μα ποτέ δεν εγινε το παραμικρο ζητημα για το τευχος, το τευχος ειναι σα να μην υπηρξε ποτε για μενα και με απασχολησε για ενα λεπτο, οταν και εστειλα το pm, και ποτέ ξανα. Ολο το θεμα εξ ολοκληρου ειναι "συμπεριφορας". Εκφραζω τον εαυτο μου φυσικα και οχι και τον Τρυφωνα. Το διευκρινιζω, γιατι διαβαζοντας το ποστ του Γιωργου, με κανε να αμφιβαλλω το αν προηγουμενως ειχα γινει αρκετα σαφης απο μεριας μου.

  • Like 19
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12282
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  804
  • Reputation:   9494
  • Achievement Points:  812
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5148 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

ρε παιδιά έγινε κάποιο ban στο Χρήστο;

δε νομίζω να άξιζε τον κόπο η όλη παρεξήγηση απότι κατάλαβα, ένα μπέρδεμα έγινε γιατί πάντα σε κάθε κανόνα και νόμο υπάρχουν παράθυρα...

Θα κάνω μια βόλτα μήπως βρώ ένα κόμιξ 210 να τελειώνει το θέμα, το καλοκαίρι πήρε το μάτι μου μερικά διπλά κόμιξ.

  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2408
  • Reputation:   25596
  • Achievement Points:  2446
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5464 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Το γεγονος αυτό εχει σαν αποτέλεσμα η πίεση αυτή να περνά στους admin και την Δ.Ο  οι οποίοι με τη σειρά τους προσπαθούν να κρατήσουν λεπτές ισορροπίες .

Η προσπαθειά τους αυτή έχει κερδίσει όλο μου το σεβασμό και από προσωπική πείρα σε άλλο φορουμ μπορώ να καταλάβω πόσο δύσκολη είναι .

 

Ομως σήμερα έχασαν τον έλεγχο κατα την ταπεινή μου άποψη .Και πιστευω οτι και οι ίδιοι το κατάλαβαν και φάνηκε σχεδόν αμέσως αυτό.

 

Για μενα το σημαντικό δεν ειναι αυτό .Ειναι ανθρωποι και δικαιούνται οπως ολοι μας το λαθος.

 

 

Tο "ζουμί" είναι εδώ...

 

Έγινε ένα λάθος πάνω στην πίεση του να κρατηθούν ισορροπίες, με αποτέλεσμα την (άκρως δικαιολογημένη) αντίδραση του christs...

Δόθηκαν οι απαραίτητες εξηγήσεις και αφού δεν είναι θέμα το τεύχος, case closed και πάμε παρακάτω...

Είναι στενάχωρο να μας ενώνουν τόσα πολλά και να μας χωρίσει μια ξαφνική λάθος εκτίμηση...

 

Είθε να επανέλθει το κλίμα που επικρατούσε πριν το "συμβάν" όσο το δυνατό γρηγορότερα...

  • Like 20
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28725
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6445 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Επειδή έχει παραγίνει το κακό με τα pm/μηνύματα στο φόρουμ πλέον προτείνω την επόμενη φορά που θα δημιουργηθεί το ίδιο θέμα, να εξυπηρετηθούν και οι δύο. Κόβουμε το κόμικ στην μέση και δίνουμε το μισό σε αυτόν που έστειλε γρηγορότερα pm και το υπόλοιπο σε αυτόν που έγραψε ανοιχτά στο φόρουμ. Έτσι θα είναι όλοι ευχαριστημένοι...

 

Ο Τρύφωνας είπε πως θα χαρίσει ένα κόμικ σε όποιον απαντήσει πρώτος είτε στο αντίστοιχο θέμα είτε σε ΠΜ. Ο ένας έστειλε ΠΜ γρηγορότερα, ενώ ο άλλος απάντησε στο thread αργότερα.

Αντιτίθεται δεν αντιτίθεται στους κανόνες, εγώ προσωπικά θα το έδινα σε αυτόν που μου έστειλε πρώτος (christs απ' ό,τι κατάλαβα) για να τα έχω καλά με τον εαυτό μου. Επειδή ήταν δικό μου το λάθος και όχι όσων ήθελαν να το αποκτήσουν.

 

Και εν τέλει αν οι δύο υποψήφιοι συμφωνούν, νομίζω πως το θέμα λύνεται χωρίς πολλά πολλά. Κακώς έγινε ό,τι έγινε, το θέμα είναι να υπάρχει καλή διάθεση (όσο γίνεται) από όλες τις πλευρές :beer:

 

Εγώ πάντως αναρωτιέμαι, γιατί αφού διαβάζεις κάτι π.χ. εδώ, αντί να απαντήσεις απευθείας εδώ και να ζητήσεις αυτό που θέλεις, στέλνεις μόνο pm για να το ζητήσεις τί "κρυφά" από όλους τους άλλους; Προφανώς και δεν ισχύει κάτι τέτοιο οπότε γράψε επιτόπου ενδιαφέρομαι και μετά στείλε pm για οποιαδήποτε άλλη συνεννόηση επιθυμείς ή για να είσαι σίγουρος ότι είδε το μήνυμα σου.

 

Επίσης, δεν είναι πρώτη φορά που έγινε πανηγυράκι για το συγκεκριμένο θέμα. ΕΙΔΙΚΑ όσοι είναι πλέον ας πούμε "παλιοί" στο φόρουμ θα έπρεπε να το είχαν ήδη πάρει είδηση τί όχληση είχε προκληθεί την τελευταία φορά, σχετικά πρόσφατα θα έλεγα και μάλιστα οδήγησε σε ανακοίνωση και αλλαγή/προσθήκη στους κανόνες, που θα ΕΠΡΕΠΕ όλοι να είναι ενήμεροι. Το ότι δεν το ήξερα δεν ισχύει καθώς η ανάρτηση ήταν εμφανής για μέρες.

 

Επιπλέον είδα καλά; Το όλο θέμα έγινε στο ΑΦΙΕΡΩΜΑ του Κόμιξ; Αυτό είναι επιπλέον πρόβλημα καθώς θα έπρεπε ΟΛΟΙ να ξέρετε ότι αναζητήσεις/πωλήσεις/χαρίσματα/ανταλλαγές δεν επιτρέπονται στις παρουσιάσεις αλλά ΜΟΝΟ στην ενότητα παζάρι.

 

Λοιπόν, αυτή η ενόχληση του ότι κάνω λάθος αλλά οκ θίγομαι και φταίνε οι άλλοι δεν ισχύει στην περίπτωση αυτή. Μπορεί ο germanicus να αντέδρασε μεν υπερβολικά λόγω του ήταν ο Τρύφωνας και ο Χρήστος, καλοί και αξιόλογοι φίλοι αλλά ειδικά αυτοί θα έπρεπε να προσέχουν περισσότερο και ο Νίκος κι αν έπραξε όπως έπραξε το έκανε προφανώς γιατί το θέμα αυτό με τις προτεραιότητες έχει κουράσει όχι μόνο την διοίκηση αλλά όλους μας. Ο ίδιος άμεσα αναγνώρισε το λάθος του και αναθεώρησε ανοικτά, ας αναγνωρίσουμε όλοι τα δικά μας κι ας συνεχίσουμε όμορφα και ωραία.

 

Στο ενδιάμεσο λοιπόν, να το πούμε ξανά.

 

ΒΑΣΕΙ ΚΑΝΟΝΩΝ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΤΕΡΜΑ ΤΑ PM ΓΙΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΥΝΕΝΝΟΗΣΗ.

 

το γράφω με μεγάλα και έντονα γράμματα ώστε να το δούμε όλοι.

Επεξεργασία από Yoshimitsu
  • Like 21
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1709
  • Content Count:  9053
  • Reputation:   64368
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6436 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Παλιοί και καινούργιοι πρέπει να καταλάβουν μερικά πράγματα που είναι αδιαπραγμάτευτα εδώ μέσα.....

 

- Η φιλία και η διασκέδαση είναι το ζητούμενο......

- Τα λάθη είναι ανθρώπινα και από την στιγμή που αναγνωρίζονται, περνάνε στην λήθη όλων μας....

- Οι κανόνες είναι διαχειριστικοί και όχι αστυνόμευσης.... κάποιοι θέλουν να τα βλέπουν γραμμένα τά αυτονόητα αλλά δεν είναι δυνατόν να γράφονται ....

- Τα μέλη της ΔΟ προσπαθούν με κάθε τρόπο να είναι αντικειμενικοί με όλα τα μέλη αλλά μην ξεχνάμε....όλοι είναι άνθρωποι....

- Η απαγόρευση εισόδου σε ένα μέρος του φόρουμ όπως και οποιαδήποτε είδους "τιμωρία" είναι αποφάσεις που κρίνονται ανά συνθήκη....

- Τα νεύρα -στην πλειονότητα- όλων των μελών είναι τεντωμένα - ας όψονται οι καταστάσεις που βιώνουμε όλοι καθημερινά στη ζωή μας.....

- Μια συμβουλή από ένα παλιό....πριν αντιδράσετε, τραβήξτε μια βαθιά αναπνοή

- Μην αναρωτιέστε και μην τσακώνεστε για το ποιός φταίει...είναι γνωστό σε όλους ότι ΠΑΝΤΑ φταίει ο Valtasar :)

 

:cheers3:

  • Like 30
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4830
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  480
  • Content Count:  2663
  • Reputation:   16040
  • Achievement Points:  2665
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5917 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Καλά, για το τελευταίο από αυτά που είπες προσυπογράφω και εγώ!!  :nek:

  • Like 19
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6408
  • Reputation:   63366
  • Achievement Points:  6472
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4378 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

 

- Μην αναρωτιέστε και μην τσακώνεστε για το ποιός φταίει...είναι γνωστό σε όλους ότι ΠΑΝΤΑ φταίει ο Valtasar :)

 

:cheers3:

 

 

Πιστεύω ότι φταίει το ότι έφυγες από το κλεινόν άστυ. Αυτό πέρασε στην ατμόσφαιρα, μπερδεύτηκαν οι αύρες και κόλλησε το ημερολόγιο. Εξάλλου

 

 

1.jpg

 

 

 

Μόλις επιστρέψεις στην Αθήνα από τη Θεσσαλονίκη, όλα θα στρώσουν.  :holidays2:

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10518
  • Group:  Members
  • Topic Count:  32
  • Content Count:  544
  • Reputation:   4970
  • Achievement Points:  544
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5410 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  10

Καλά βλέπω τα σχόλια σας και γελάω.Τσακώνεστε για ένα ασήμαντο λάθος κατά την γνώμη μου του φίλου Τρύφωνα.Η αντίδραση του Νίκου ήταν τελείως αυστηρή και ο Χρήστος συμπεριφέρεται λες και του έκαναν κάτι σοβαρό και ΤΡΟΜΕΡΟ.

 

Έχουμε τρελαθεί τελείως;;;;;

 

Όλα αυτά για ένα τεύχος ΚΟΜΙΞ που ανα πάσα στιγμή μπορεί να το αγοράσω από τον Τέρζο ή από κάποιο άλλο site σε εξευτελιστική τιμή.

 

Χρήστο μου,ο Valtasar τα ξεκαθάρισε,περσινά ξινά σταφύλια και αν θες χαλάλι σου το τεύχος.

 

Όλοι είμαστε μια παρέα,μια 'διαδικτυακοί' ομάδα και οι καρδιές δεν μπορούν να χαλάσουν για ένα τεύχος-υλικό αγαθό.

Επεξεργασία από Λοχαγός Μαρκ
  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2123
  • Reputation:   20705
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4555 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Με πρηξατε για το τευχος, λες και δε μιλαω ελληνικα γαμ*το μου.

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3505
  • Reputation:   24639
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4586 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

η αντιδραση του χρηστου φιλε λοχαγε δεν ειναι καθολου αυστηρη! και εγω αν ημουν στη θεση του το ιδιο θα εκανα..και επιπλεον ξεκαθαρισε οτι το τευχος το γραφει εκει που ξερουν ολοι! ελληνικα μιλαει το παιδι! μην αναμασατε τα ιδια και τα ιδια! ο ιδιος δεν κρυβεται πισω απο τις λεξεις! μια καλοπροαιρετη δωρεα εκανε ο τρυφωνας και ετυχε να απαντησει πρωτος ο χρηστος..και εγινε σαματας! ελεος..

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18661
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  18
  • Reputation:   223
  • Achievement Points:  18
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εγώ θα πρότεινα να κλειδωθεί το θέμα καθώς ό,τι ήταν να ειπωθεί έχει γίνει ήδη με το παραπάνω.

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4812 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

ας πω και γω τη γνωμη μου..Αν και συμφωνω πολυ με τα λεγομενα του phantom  ΣΥΝΤΑΣΣΟΜΑΙ ΠΛΗΡΩΣ με τα λεγομενα του νεκταριου

ΟΚ,ειναι παλια μελη και ποτε δε θα λεγα 

"καλα,ο τρυφωνας εβαλε αγγελια σε θεμα;;;" (οπως βαζουν πολλοι νεοι στη γενικη συζητηση οτι πουλανε κατι κλπ) ουτε θα λεγα ποτε

"ο χρηστος ζητησε απο τον τρυφωνα να παρακαμψει την προτεραιοτητα για χαρη του και εις βαρος του λοχαγου" οπως μαλλον εκανε καποιος προσφατα στο θεμα του ΜΜ1

 

οποτε θα μουν σε μια φαση "οκ,τα εκαναν λιγο οπως να ναι αλλα σιγα"

 

απο την αλλη ομως αυτο που λεει ο νεκταριος ειναι ολη η ουσια της υποθεσης

 

ΜΕΤΑ απο τοοοοοοοσα που χουν γινει σχετικα με τις ανταλλαγες-πωλησεις-δωρεες και μετα απο τους νεους κανονες θα πρεπε τα παλια μελη να φροντιζουν να τηρουν τους κανονες,ΔΕΝ ειναι κατι δυσκολο..γιατι να,ακομα και οταν αφορα παλια,εμπιστα μελη ποτε δεν ξερεις που θα παει το πραγμα..

 

αυτα..για τις αντιδρασεις δε θα πω πολλα γιατι εχουν σβηστει αποτι καταλαβα καποια ποστ και δεν ημουν και στο φωναχτοκουτο οποτε δεν εχω αποψη..

Επεξεργασία από dimious200
  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10518
  • Group:  Members
  • Topic Count:  32
  • Content Count:  544
  • Reputation:   4970
  • Achievement Points:  544
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5410 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  10

Λοιπόν,όλοι οι άνθρωποι κάνουμε λάθη.

 

Εγώ πιστεύω και συμβουλεύω τους admins να κλειδωθεί αυτό το τόπικ,ότι έγινε έγινε,όσα είπαμε είπαμε διότι φοβάμαι ότι αν υπεραναλύσουμε το θέμα θα δημιουργηθούν και άλλες εντάσεις και τσακωμοί μεταξύ μας.

 

 

Κατά την γνώμη μου,το θέμα έληξεν!

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5285 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

 

ΜΕΤΑ απο τοοοοοοοσα που χουν γινει σχετικα με τις ανταλλαγες-πωλησεις-δωρεες και μετα απο τους νεους κανονες θα πρεπε τα παλια μελη να φροντιζουν να τηρουν τους κανονες,ΔΕΝ ειναι κατι δυσκολο..γιατι να,ακομα και οταν αφορα παλια,εμπιστα μελη ποτε δεν ξερεις που θα παει το πραγμα..

 

 

Φίλε dimious200. Είναι η πρώτη φορά στα 4 χρόνια κατά τα οποία είμαι μέλος στο GC, που θέλησα να χαρίσω ένα κόμικ (όχι να πουλήσω γιατί δεν έχω πουλήσει ποτέ κόμικ μέσω τού φόρουμ αλλά και γενικότερα δεν πουλάω κόμικς). Και μάλιστα το γεγονός ότι δεν πουλάω κόμικς είναι και ένας λόγος που δεν ενημερώθηκα για την πρόσφατη τροποποίηση τού Κανονισμού, καθώς το θέμα δεν με ενδιαφέρει άμεσα.

 

΄Εκανα μια λανθασμένη κίνηση από αμέλεια, το αναγνώρισα δημόσια, μου επιβλήθηκε ποινή και η ποινή αυτή ανακλήθηκε σχεδόν αμέσως και μάλιστα πριν ακόμη διαβαστεί η δημόσια δήλωσή μου από τον Admin που την επέβαλε. Θεωρώ λοιπόν τις υποδείξεις σου, συνοδευόμενες μάλιστα από υπαινιγμούς τού τύπου "ποτέ δεν ξέρεις πού θα πάει το πράγμα", στο βαθμό που απευθύνονται σ' εμένα, τουλάχιστον αδικαιολόγητες.

Επεξεργασία από tryfev
  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2123
  • Reputation:   20705
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4555 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Φίλε dimious200. Είναι η πρώτη φορά στα 4 χρόνια κατά τα οποία είμαι μέλος στο GC, που θέλησα να χαρίσω ένα κόμικ (όχι να πουλήσω γιατί δεν έχω πουλήσει ποτέ κόμικ μέσω τού φόρουμ αλλά και γενικότερα δεν πουλάω κόμικς). Και μάλιστα το γεγονός ότι δεν πουλάω κόμικς είναι και ένας λόγος που δεν ενημερώθηκα για την πρόσφατη τροποποίηση τού Κανονισμού, καθώς το θέμα δεν με ενδιαφέρει άμεσα.

 

΄Εκανα μια λανθασμένη κίνηση από αμέλεια, το αναγνώρισα δημόσια, μου επιβλήθηκε ποινή και η ποινή αυτή ανακλήθηκε σχεδόν αμέσως και μάλιστα πριν ακόμη διαβαστεί η δημόσια δήλωσή μου από τον Admin που την επέβαλε. Θεωρώ λοιπόν τις υποδείξεις σου, συνοδευόμενες μάλιστα από υπαινιγμούς τού τύπου "ποτέ δεν ξέρεις πού θα πάει το πράγμα", στο βαθμό που απευθύνονται σ' εμένα, τουλάχιστον αδικαιολόγητες.

Θελω να πιστευω οτι, με την εκφραση αυτη "ποτε δε ξερεις που θα παει το πραγμα" , εννοουσε "ποτε δε ξερεις που θα παει η κατασταση" , κατι που προφανως κανείς απο τους εμπλεκομενους (εμενα και τον Τρυφωνα) δε φανταζοταν αλλωστε. Αν και γενικοτερα , το ποστ του Δημητρη ηταν εκτος κλιματος.

 

edit χμ τωρα που το ξανα διαβαζω, μαλλον το ποστ ειναι και εκτος τοπου και χρονου, εκτος απο κλιματος. Αλλά αρκετη συνεχεια δωθηκε, αν συμφωνει και ο Τρυφωνας, ας κλεισει το θεμα, και μαζι και τα στενάχωρα πραγματα (αν αυτο γινεται) .

Επεξεργασία από christs
  • Like 13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35883
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5285 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Συμφωνώ κι εγώ απόλυτα και παρακαλώ τους Admins και ιδιαιτέρως τον ξεχωριστό μου φίλο Root Admin aka Valtasar, μια που παρενέβη κι αυτός και μάλιστα καταλυτικά και αδιαπραγμάτευτα, να κλειδώσουν αυτό το θέμα και τους φίλους -αν δεν τους είναι τόσο δύσκολο- να σταματήσουν να ποστάρουν μια και νομίζω ότι ο στόχος μου ως δημιουργού του, που ήταν να αιτιολογήσω τη στάση μου, έχει εκπληρωθεί και με το παραπάνω. Κι ακόμη, τυχόν συνέχιση της συζήτησης, μόνο περισσότερη πικρία και ενδεχομένως αντεγκλήσεις θα προκαλέσει.

Επεξεργασία από tryfev
  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12979
  • Reputation:   104534
  • Achievement Points:  12999
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6045 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Κλειδώνεται κατόπιν επιθυμίας του Τρύφωνα και γιατί πλέον έχασε την επικαιρότητά του.

 

:valtnino:

  • Like 19
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.