Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΟΙΑ ΤΑΙΝΙΑ/ΣΕΙΡΑ ΕΙΔΑΤΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ;


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3659 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Λοιπόν είδα Κάποτε στην Αμερική του αξεπέραστου Σέρτζιο Λεόνε.  :godfather:

Ότι και να πω είναι λίγο... Σχεδόν τέσσερις ώρες κινηματογραφικής μαγείας!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 5.9k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36526
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5415 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Λοιπόν είδα Κάποτε στην Αμερική του αξεπέραστου Σέρτζιο Λεόνε.  :godfather:

Ότι και να πω είναι λίγο... Σχεδόν τέσσερις ώρες κινηματογραφικής μαγείας!

Ο Λεόνε ηταν μάστορας αν και έκανε μεγάλες ταινίες δεν κούραζε.Ευτηχως είδες και την φουλ εκδοχή γιατι κομμένη δεν έλεγε. 

   Είδα προχθες το BURRIED από σταρ σε πρώτη προβολή στις 4 παρα ...τα ξημερώματα,δεν πάνε καλά :wall: οι άνθρωποι καλό μου φάνηκε για κλειστοφοβικου θριλεράκι και γούσταρα το τέλος.

   Από σειρές περιμένω  την Δευτέρα το φινάλε του 5 κύκλου SON OF ANARCHY  που ενώνει 3 καλτ τηλέφατσες τον Ρον Περλμαν του ορίτζιναλ πενταμορφη και τέρας , Κέιτυ Σίγκαλ στο παντρεμένοι με παιδιά και γκέστ στο 5ο κύκλο τον  Τζώνυ Σμίτς απο LA]Law καιNYPD Blue.[/color]

 

  Αρχισά το Killing 3   περιμένω το the  Bridge 2 λίγες ώρες μετά απο Αμερική έτσι λέει, και τελειωσα πριν μέρες το Da Vinci Demons 2 μια πολύ καλή σειρά.

Επεξεργασία από comicsking
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Το τέλειωσα το Breaking Bad. Τίποτα λιγότερο από αριστούργημα. Αξέχαστες ερμηνείες από Cranston, Paul, Gunn κυρίως αλλά όχι μόνο. Κανένας χαρακτήρας δεν είναι μαύρο ή άσπρο και κάθε πράξη του έχει συνέπειες. Ο Walter White/Heisenberg ίσως από τους καλύτερους χαρακτήρες ever. Ένας συνηθισμένος, αλλά πανέξυπνος και αδικημένος, καθηγητής χημείας που ανακαλύπτει ότι έχει καρκίνο και τελικά μπαίνει στην βιομηχανία παραγωγής μεθ για να εξασφαλίσει χρήματα για την οικογένεια του και ας πούμε βρίσκει την κλίση του. Και όσο περισσότερο προχωράει η σειρά, τόσο περισσότερο αναπτύσσεται η σκοτεινή του πλευρά και ξαφνικά βλέπεις ότι ο χαρακτήρας που ήθελες να "κυριαρχήσει" είναι ο villain (ή μάλλον anti-hero). Το δίδυμο White/Pinkman από τα καλύτερα ever.

 

Παρ'όλα αυτά δεν έπαψα ποτέ να συμπαθώ ή έστω να συμπάσχω με τον WW, γιατί αρχικά είχε το πιο αγαθό κίνητρο και αργότερα νιώθεις ότι τώρα η ζωή του δίνει όσα δεν του έδωσε τόσα χρόνια. Δεν θέλω να μιλήσω για τους άλλους χαρακτήρες, γιατί είναι spoiler κυρίως των δύο τελευταίων σεζόν. :notalk: 

 

Κάθε σεζόν είναι και καλύτερη, με αποκορύφωμα την 5η (και τα δύο parts) που κάθε επεισόδιο είναι ένα 45λεπτο διαμάντι (η 3η δεν μου άρεσε τόσο στην αρχή, αλλά βρήκε τελικά τον ρυθμό της).

 

Το 2015 θα βγει το spin-off, Better Call Saul! :dance: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21723
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4398 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Χτες ηταν η πρωτη φορα που ειδα δυο ταινιες στο σινεμα back to back. Η πρωτη ηταν το Μεχρι Το Τελος με τους Τομι Λι Τζοουνς και Χιλαρι Σουανκ και η αλλη ηταν τα Τρανσφορμερς(για αυτα εγραψα στο τοπικ τους τη γνωμη μου). Τωρα οσον αφορα το Μεχρι Το Τελος το βρηκα μετριο προς κακο. Η υποθεση αφορα τη μεταφορα 3 τρελων γυναικων απο ενα χωριο του Far West σε ενα αλλο πιο ανατολικο (που μου διαφευγει τωρα :P ). Υπευθυνη της μεταφορας ειναι η Μπι Καντυ (Σουανκ) η οποια θα προσλαβει τον  Τζορτζ Μπριγκς (Τζοουνς) για να τη βοηθαει στο ταξιδι των 5 εβδομαδων απο το ενα χωριο στο αλλο. Αν και ξεκιναει καλα με το να παρουσιαζει τον δυναμισμο της πρωταγωνιστριας σε συγκριση με τους υπολοιπους κατοικους του χωριου αλλα και την αντιθεση της ο χαρακτηρα με τον Μπριγκς συντομα κατανταει αδιαφορη. Ακομα και οι ανατροπες της ειναι τοσο ξεκαρφωτες και χωρις καμια δραματικη ενταση που με αφηναν παγερα αδιαφορο. Επισης το τελευταιο τεταρτο ηταν εκπληκτικα ανουσιο. Τελος παντων για τα μερικα καλα της σημεια (που τα χουμε δει καλυτερα απο αλλου) η ταινια αυτη παιρνει στην kwtsoκλιμακα ενα 6/10 :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33637
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4583 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

37 Days (BBC)

 

Μίνι-σειρά 3 επεισοδίων που ακολουθεί τις διπλωματικές και πολιτικές εξελίξεις από την δολοφονία του Αρχιδούκα Φραγκίσκου Φερδινάνδου της Αυστρο-Ουγγαρίας στις 28 Ιουνίου του '14 μέχρι και την είσοδο της Μεγάλης Βρετανίας στον Α' ΠΠ.

 

Αφήνει την αίσθηση δραματικής σειράς, όχι ντοκιμαντέρ, έχει πάρα πολύ ενδιαφέρον.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190268
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6371 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

μα'στα... http://www.imdb.com/title/tt3101352/reference φαίνεται άκρως ενδιαφέρουσα! 

 

:thanks: Τάητ!

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5723 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Διάβαζα πάντως πρόσφατα ένα άρθρο στην Καθημερινή -ελέω Ντίσνεϋ- που υποστήριζε μια άκρως ενδιαφέρουσα άποψη. Συγκεκριμένα διατεινόταν ότι οι αιτίες του Πρώτου Παγκοσμίου Πολέμου ,δεν είναι καθόλου μα καθόλου προφανείς ,ούτε μπορούν να προσδιοριστούν με ακρίβεια. Κοινώς, έλεγε ότι δεν ξέρουμε γιατί ακριβώς έγινε ο πρώτος παγκόσμιος πόλεμος. Σκεπτόμενος αυτό το άρθρο, συνειδητοποίησα ότι ούτε κι εγώ μπορώ να αποφανθώ με σιγουριά τι οδήγησε στον πρώτο παγκόσμιο πόλεμο. Και γενικά νομίζω ότι η συλλογική κοινή γνώμη δεν ταυτίζεται όσον αφορά στο τι μας οδήγησε ως Ευρώπη στον πρωτο Παγκόσμιο πόλεμο.  Αντίθετα, για τον δεύτερο παγκόσμιο πόλεμο, κανείς δεν έχει ενδοιασμούς στο να προσδιορίσει την αιτία του.

 

Προσπερνώντας τα παραπάνω, είδα το Nebraska

 

Kαλή ταινία, για εκπαιδευμένους θεατές όμως. Για το «μέσο» κοινό μάλλον βαρετή και ανιαρή. Δυστυχώς όμως αυτά που λέει σε αγγίζουν. Δεν είναι τόσο σκληρός όσο ο Χάνεκε ,αλλά ούτε είναι και χαζοχαρούμενος. Ισορροπεί πολύ καλά ανάμεσα στο ρεαλιστικό δράμα και τις κωμικές στιγμές που προκύπτουν σε τέτοιες περιστάσεις.  Προτείνεται σίγουρα σε όλους τους άντρες, που θέλοντας και μη κάποια στιγμή θα δούμε τους πατεράδες μας έτσι. Και κάποια στιγμή αργότερα, θα μας δουν κι εμάς τα παιδιά μας να καταντάμε έτσι. Αξίζει σίγουρα μια θέαση , όσο βαρετό και αν σας φαίνεται.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33637
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4583 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Διάβαζα πάντως πρόσφατα ένα άρθρο στην Καθημερινή -ελέω Ντίσνεϋ- που υποστήριζε μια άκρως ενδιαφέρουσα άποψη. Συγκεκριμένα διατεινόταν ότι οι αιτίες του Πρώτου Παγκοσμίου Πολέμου ,δεν είναι καθόλου μα καθόλου προφανείς ,ούτε μπορούν να προσδιοριστούν με ακρίβεια. Κοινώς, έλεγε ότι δεν ξέρουμε γιατί ακριβώς έγινε ο πρώτος παγκόσμιος πόλεμος. Σκεπτόμενος αυτό το άρθρο, συνειδητοποίησα ότι ούτε κι εγώ μπορώ να αποφανθώ με σιγουριά τι οδήγησε στον πρώτο παγκόσμιο πόλεμο. Και γενικά νομίζω ότι η συλλογική κοινή γνώμη δεν ταυτίζεται όσον αφορά στο τι μας οδήγησε ως Ευρώπη στον πρωτο Παγκόσμιο πόλεμο.  Αντίθετα, για τον δεύτερο παγκόσμιο πόλεμο, κανείς δεν έχει ενδοιασμούς στο να προσδιορίσει την αιτία του.

Oι ιστορικοί είναι για μόστρα; :P

 

Προφανώς δεν μπορούν να απλουστευτούν. Αλλά ο λόγος που η Αυστρο-Ουγγαρία κήρυξε πόλεμο στην Σερβία γιατί η Σερβία δεν κατάφερε να συμφωνήσει στο 100% των απαιτήσεων του τελεσίγραφου της Αυστρο-Ουγγαρίας μετά την δολοφονία του Αρχιδούκα Φραγκίσκου Φερδινάνδου από Σέρβο εθνικιστή. Το τελεσίγραφο ήταν επίτηδες γραμμένο έτσι ώστε να απορριφθεί. Γιατί; Γιατί η Αυστρο-Ουγγαρία ήθελε να κυρήξει πόλεμο στην Σερβία, την οποία θεωρούσε ότι έπρεπε να βάλει στην θέση της. Με την διαβεβαίωση για υποστήριξη της Γερμανίας, ήταν σίγουρη ότι θα ήταν ένας εύκολος και γρήγορος πόλεμος.

 

Η Ρωσία, που έβλεπε τον εαυτό της ως προστάτη όλων των Σλάβων, ήταν σύμμαχος της Σερβίας. Καθώς έκανε μερική κινητοποιήση για να αντιμετωπίσει τις Αυστρο-Ουγγρικές δυνάμεις, η Γερμανία της κήρυξε πόλεμο, όπως έπραξε με την Γαλλία. Γιατί; Γιατί η Γαλλιά και η Ρωσία ήταν σύμμαχοι. Γιατί; Γιατί μετά τον Γαλλο-Πρωσικό πόλεμο, και οι δυο δυνάμεις φοβόντουσαν την Γερμανία.

 

Η Γερμανία κήρυξε πόλεμο στο Βέλγιο; Γιατί; Γιατί ήταν ο καλύτερος στρατηγικός δρόμος προς την Γαλλία, και επειδή οι Γερμανοί ψιλοχ*στηκαν για την ανεξαρτησία άλλων κρατών. Μετά, η Μεγάλη Βρετανία κήρυξε πόλεμο στην Γερμανία. Γιατί; Επειδή, μεταξύ άλλων ήταν η εγγυήτρια της ανεξαρτησίας του Βελγίου. Ούτως ή άλλως, η ξαφνική άνοδος της Γερμανίας, μιας ιμπεριαλιστικής δύναμης, που επιχείρησε να ανταγωνιστεί την Μεγάλη Βρετανία στην κυριαρχία των θαλασσών (μέσω του ναυτικού) είχε φανεί επικίνδυνη στην Μεγάλη Βρετανία. Επειδή ως νησί, βασιζόταν 100% στην θάλασσα.

 

Φαίνεται πολύπλοκο; Ας το απλουστεύσω, αν και το να απλουστεύουμε την ιστορία είναι λάθος. "Ο Α' ΠΠ έγινε εξαιτίας των Κεντρικών Δυνάμεων που επιτέθηκαν¨συμμάχους άλλων Μεγάλων Δυνάμεων."

 

Είναι λιγότερο χαζό απ'το να πούμε, "Ο Β' ΠΠ ξεκίνησε εξαιτίας της γερμανικής εισβολής της Πολωνίας"; Δεν νομίζω. Πως εξηγείς την συμμαχία Χίτλερ και Στάλιν, των μεγαλύτερων ιδεολογικών εχθρών; Την εισβολή της Σοβιετικής Ένωσης; Τι έκανε η Ιαπωνία στην Κίνα και στον Ειρηνικό; Τι ενδιαφέρον είχε η Νέα Ζηλανδία στην ανεξαρτησία της Πολωνίας; Που χωράς τον γερμανικό εθνικισμό, την ξαφνική γέννηση του φασισμού, τους αιώνες αντισημιτισμού;

 

Φυσικά και οι λόγοι του πολέμου μπορούν να μελετηθούν με ακρίβεια. Αν μια απλούστευση για τον Β' ΠΠ φαίνεται πιο απλή είναι απλώς επειδή αυτός που την συμφωνεί με αυτή την απλούστευση ξέρει περισσότερα για τον Β' ΠΠ αντί για τον Α' ΠΠ. 

 

Ίσα-ίσα, ο Β' ΠΠ προκλήθηκε από γεγονότα και στην Ευρώπη, και στην Ασία, και την Β. Αμερική, δεν ήταν ευροκεντρικός πόλεμος, άρα και είναι πιο δύσκολος να τον περιγράψεις με λίγες λέξεις.

Επεξεργασία από Tightwad
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13626
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  256
  • Content Count:  1846
  • Reputation:   22772
  • Achievement Points:  1847
  • Days Won:  16
  • With Us For:  4904 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

1.The Kid with a Bike. Σε όποιον αρεσει ο γαλλικός κινηματογραφος, σιγουρα θα του αρεσει αυτη η ταινια. :)  Πατέρας εγκαταλείπει τον 12χρονο γιο του σε ορφανοτροφείο, ο οποίος τον ψάχνει παντού.

τον βρισκει αλλά ο πατερας αρνουμενος την ευθυνη να τον μεγαλωσει, τον αποφευγει. Ακομα και όταν το παιδι του ζηταει να τον βλεπει το Σ/κ ή να μιλανε στο τηλεφωνο, εκείνος αρνείται

 

Όμως, μπαινει στη ζωη του η Σαμανθα που δεχεται να τον εχει τα Σαββατοκυριακα. Προσπαθει να βοηθησει το παιδι να ξεπερασει την οργη του και την εγκατάλειψη απο τον πατερα.

 

Η ιστορία ρεει ωραία και αποδιδεται με ρεαλισμό..

 

2. Tyrannosaur Μου αρεσε παρα πολύ. Σκληρη ταινια βεβαια..Στην Αγγλια (σε υποβαθμισμενη περιοχη), ζει ο μεσηλικας Joseph. Οξυθυμος, βιαιος, σχεδον συνεχεια μεθυσμενος και απροβλεπτος στις αντιδρασεις του. Σε περιπτωσεις φαινεται και ποσο αδυναμος νιωθει... Γνωριζει τυπισσα, καλη χριστιανη που συνεχεια προσευχεται για τους ανθρωπους. Όμως, παρα την εικονα που παρουσιαζει, η ζωη της ειναι πολυ διαφορετική απο ότι φαινεται στον κόσμο και όχι χαρουμενη..

 

Σκοτεινή ταινία που δείχνει μια κοινωνία σαπισμένη και ανθρώπους κατεστραμενους, πονεμενους που προσπαθούν να ζήσουν.

:beer:

Επεξεργασία από Strativarious
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3778 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μιας και βγήκε το Noah σε bd, έβαλα να το δω και απογοητεύτηκα πλήρως (για αν είμαι ακριβής το άφησα στη μέση). Είμαι χαρούμενος που δεν πλήρωσα για να πάω να δω...

 

 

 

πέτρινους αγγέλους να χτίζουν την κιβωτό με ένα δάσος που φύτρωσε με θεϊκή παρέμβαση... γιατί δεν του έστειλε την κιβωτό κατ' ευθείαν; ειδικά καρβουνάκια για την φωτιά (wtf) και η αποθέωση ήταν τα άκυρα κοστούμια (παντελονάκια, σακάκια κτλ!!!).... πάλι καλά που δεν τράκαρε με το πλοίο του Δευκαλίωνα 

η μπούρδα του αιώνα λέμε... και τίποτα απ'αυτές τις μ@λ@κίες δεν έδειχναν στο trailer... φθηνά την γλίτωσα.. 

 

 

 

εδώ έχουμε να κάνουμε με έναν σκηνοθέτη που έχει γυρίσει αριστουργήματα (π, requiem for a dream, tree of life πηγή της ζωής-fountain) να φτάνει να γυρίζει τι; μια υπέρτατη μπαρούφα. Λες και δεν μπορούσε να γυρίσει μια τρομερή ταινία μόνο βασισμένος στο original βιβλικό story... φυσικά... αλλά τότε δεν θα ήταν hollywood...  ΟΛΑ στο μπλεντερ για μια ακόμα φορά

Επεξεργασία από totally_wired
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33637
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4583 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μιας και βγήκε το Noah σε bd, έβαλα να το δω και απογοητεύτηκα πλήρως (για αν είμαι ακριβής το άφησα στη μέση). Είμαι χαρούμενος που δεν πλήρωσα για να πάω να δω...

 

 

 

πέτρινους αγγέλους να χτίζουν την κιβωτό με ένα δάσος που φύτρωσε με θεϊκή παρέμβαση... γιατί δεν του έστειλε την κιβωτό κατ' ευθείαν; ειδικά καρβουνάκια για την φωτιά (wtf) και η αποθέωση ήταν τα άκυρα κοστούμια (παντελονάκια, σακάκια κτλ!!!).... πάλι καλά που δεν τράκαρε με το πλοίο του Δευκαλίωνα 

η μπούρδα του αιώνα λέμε... και τίποτα απ'αυτές τις μ@λ@κίες δεν έδειχναν στο trailer... φθηνά την γλίτωσα.. 

 

 

 

εδώ έχουμε να κάνουμε με έναν σκηνοθέτη που έχει γυρίσει αριστουργήματα (π, requiem for a dream, tree of life) να φτάνει να γυρίζει τι; μια υπέρτατη μπάρουφα. Λες και δεν μπορούσε να γυρίσει μια τρομερή ταινία μόνο βασισμένος στο original βιβλικό story... φυσικά... αλλά τότε δεν θα ήταν hollywood...  ΟΛΑ στο μπλεντερ για μια ακόμα φορά

Έχεις δει το Tree of Life;

 

Γενικά έχω ακούσει ότι είναι πολύ "δήθεν". αξίζει να το δω;

Επεξεργασία από Tightwad
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3778 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

το είχα δει στο cinema όταν είχε βγε... δεν ξέρω τι ακριβώς εννοείς δήθεν; Νομίζω πως οι φιλοσοφικοί στοχασμοί που έχει η ταινία να μην εξυπηρετούν το σενάριο τόσο.... γενικά είναι αργή και μπορεί να σε κουράσει αλλά αξίζει μια ευκαιρία...

 

o original τίτλος είναι "the fountain"

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33637
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4583 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

το είχα δει στο cinema όταν είχε βγε... δεν ξέρω τι ακριβώς εννοείς δήθεν;

Έτσι μου το περιέγραψαν, εγώ προφανώς δεν έχω ακόμα άποψη.

 

o original τίτλος είναι "the fountain"

http://www.imdb.com/title/tt0414993/?ref_=nv_sr_1

http://www.imdb.com/title/tt0478304/?ref_=nv_sr_1

?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3778 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το πρωτο ειναι...

 

Πριν μπερδψα την πηγη της ζωης (που ειναι ο ελληνικος τιτλος) με το δενδρο της ζωης που ειναι αλλη ταινια την οποια δεν εχω δει...

Ειναι ευκολο να το μπερδευτεις αφου σε ολα τα ποστερ της ταινιας εχει δενδρα....

 

Αρα:μη δεις τον νωε

Δες το fountain/πηγη της ζωης

Ρωτα τον κουτσογιανοπουλο για το δενδρο της ζωης

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3659 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Τέλειωσα μετά από πολύ καιρό την πρίκουελ τριλογία του Star Wars. Γενικά κυκλοφορεί ότι όσο προχωράει η τριλογία γίνεται καλύτερη. Εν μέρει συμφωνώ, αλλά προσωπικά προτιμώ την πρώτη; Μην είναι ο Λίαμ Νίσον; Μην είναι ο Νταρθ Μολ; Μετά την εξεταστική θα προχωρήσω στην κλασική τριλογία.  :laser:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116982
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6190 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Από την κλασική έπρεπε να ξεκινήσεις. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5723 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Έχεις δει το Tree of Life;

 

Γενικά έχω ακούσει ότι είναι πολύ "δήθεν". αξίζει να το δω;

 

Κι εσύ είσαι πολύ δήθεν. Αξίζει να το δεις. Θα ταιριάξετε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190268
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6371 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Φαίδωνα, δεν είναι κακή. Δεν είναι αριστούργημα, καταλαβαίνω αυτό το περί "δήθεν" (έχει ένα τέτοιο στοιχείο κάπως κάπου) αλλά δεν μετάνιωσα που την είδα. Στην απολύτως απολύτως χειρότερη έχει μερικές ωραίες σεκάνς, έχει μερικά ωραία εικαστικά στοιχεία. Δεν είναι πολύ καλή (σαφώς και δεν είναι αριστούργημα), θα μπορούσε να ήταν καλύτερη (κάπως... μη με ρωτάς... δεν ξέρω... ίσως και να μην μπορούσε. ίσως και αυτά να ήταν τα όριά της), αλλά δεν θα περάσεις άσχημα. Είναι ένα "αξίζει τον κόπο". Όχι προτεραιότητα, όχι "δες την κάποτε", αλλά "αξίζει τον κόπο" :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21723
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4398 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Ειδα δυο ταινιες του Lynch

 

Lost Highway : Ενας τζαζιστας κατηγορειται για τον φονο της γυναικας του και καταδικαζεται σε θανατο. Ομως ενω ειναι στο κελι του θα μεταμορφωθει σε εναν νεο μηχανικο αυτοκινητων και θα συνεχισει την ζωη του. Πολυ καλη ταινια που κινειται αναμεσα στο noir και το thriller. Αν και αρκετα ακαταλαβιστικη πολλες φορες στο τελος βγαινει νοημα. Στην kwtsoκλιμακα 8,5/10

 

Mulholland Drive: Mια νεα ηθοποιος φτανει στο Los Angeles για να δοκιμασει την τυχη της στο Hollywood, εκει θα συναντησει την Rita η οποια πασχει απο αμνησια και θα την ερωτευτει. Και αυτη η ταινια εχει διαφορα παραξενα στοιχεια και σε πρωτη ματια ασυνδετα τελειως αλλα και αυτη τελικα εξηγειται στο τελος. Επειδη μου αρεσε λιγο περισσοτερο απο το Lost Highway παιρνει στην kwtsoκλιμακα 9/10 :)

 

YΓ. Στο Lost Highway χρειαστηκε να διαβασω στο internet για το τι τελικα εγινε στην ταινια. Το Mulholland Drive ηταν καπως πιο ευκολο αν προσεχε κανεις διαφορες λεπτομερειες στην διαρκεια της ταινιας και αν εδινε βαση στο τελευταιο μισαωρο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3778 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Θυμάμαι όταν είχε βγει το mulholland σε dvd, το dvd-adiko έδινε μαζί ένα flyer με τα σημεία που κάποιος έπρεπε να προσέξει κατά τη διάρκεια της ταινίας... (υποθέτω το είχε κάνει ο διανομέας και για promotion)

 

 

Ειδα δυο ταινιες του Lynch

 

Lost Highway : Ενας τζαζιστας κατηγορειται για τον φονο της γυναικας του και καταδικαζεται σε θανατο. Ομως ενω ειναι στο κελι του θα μεταμορφωθει σε εναν νεο μηχανικο αυτοκινητων και θα συνεχισει την ζωη του. Πολυ καλη ταινια που κινειται αναμεσα στο noir και το thriller. Αν και αρκετα ακαταλαβιστικη πολλες φορες στο τελος βγαινει νοημα. Στην kwtsoκλιμακα 8,5/10

 

Mulholland Drive: Mια νεα ηθοποιος φτανει στο Los Angeles για να δοκιμασει την τυχη της στο Hollywood, εκει θα συναντησει την Rita η οποια πασχει απο αμνησια και θα την ερωτευτει. Και αυτη η ταινια εχει διαφορα παραξενα στοιχεια και σε πρωτη ματια ασυνδετα τελειως αλλα και αυτη τελικα εξηγειται στο τελος. Επειδη μου αρεσε λιγο περισσοτερο απο το Lost Highway παιρνει στην kwtsoκλιμακα 9/10 :)

 

YΓ. Στο Lost Highway χρειαστηκε να διαβασω στο internet για το τι τελικα εγινε στην ταινια. Το Mulholland Drive ηταν καπως πιο ευκολο αν προσεχε κανεις διαφορες λεπτομερειες στην διαρκεια της ταινιας και αν εδινε βαση στο τελευταιο μισαωρο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10438
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  148
  • Reputation:   858
  • Achievement Points:  148
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5418 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Μιας και βγήκε το Noah σε bd, έβαλα να το δω και απογοητεύτηκα πλήρως (για αν είμαι ακριβής το άφησα στη μέση). Είμαι χαρούμενος που δεν πλήρωσα για να πάω να δω...

 

 

 

πέτρινους αγγέλους να χτίζουν την κιβωτό με ένα δάσος που φύτρωσε με θεϊκή παρέμβαση... γιατί δεν του έστειλε την κιβωτό κατ' ευθείαν; ειδικά καρβουνάκια για την φωτιά (wtf) και η αποθέωση ήταν τα άκυρα κοστούμια (παντελονάκια, σακάκια κτλ!!!).... πάλι καλά που δεν τράκαρε με το πλοίο του Δευκαλίωνα 

η μπούρδα του αιώνα λέμε... και τίποτα απ'αυτές τις μ@λ@κίες δεν έδειχναν στο trailer... φθηνά την γλίτωσα.. 

 

 

 

εδώ έχουμε να κάνουμε με έναν σκηνοθέτη που έχει γυρίσει αριστουργήματα (π, requiem for a dream, tree of life πηγή της ζωής-fountain) να φτάνει να γυρίζει τι; μια υπέρτατη μπάρουφα. Λες και δεν μπορούσε να γυρίσει μια τρομερή ταινία μόνο βασισμένος στο original βιβλικό story... φυσικά... αλλά τότε δεν θα ήταν hollywood...  ΟΛΑ στο μπλεντερ για μια ακόμα φορά

 

Αν δεν είχε

 

τα πέτρινα τρανσφόρμερ

 

και όλα τα υπόλοιπα θα ήταν φουλ βαρετή ταινία. Σιγά το original βιβλικό story δηλαδή.

Γενικά ο Αρονοφσκι σ'αυτήν την ταινία το έχασε λίγο, παίζει να έφαγε τρελή πίεση από τα studio ώστε να βγει χριστιανοεγκεκριμένη.

Αυτός ο Ράσελ Κρόου... πρέπει να τον βγάλουν στην σύνταξη με το ζόρι.

Μόνη σκηνή που με εντυπωσίασε:

 

όταν ο Νώε εξιστορούσε την δημιουργία του κόσμου κατά την βίβλο και έπαιζαν τα τρομερά πλάνα της θεωρίας της εξέλιξης

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6712
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  104
  • Reputation:   733
  • Achievement Points:  104
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5701 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Είδα το Bad Words. Σε όποιον αρέσει το χουμορ του Jason Bateman (βλέπε Arrested Development) έχει αρκετές στιγμές γέλιου και θα σας αρέσει πολύ. Το συστήνω ανεπιφύλακτα.  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190268
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6371 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Το Mulholland Dr. είναι μια από τις πλέον αγαπημένες μου ταινίες. Ομολογώ ότι την έχω δει ελάχιστες φορές, αλλά αυτό συμβαίνει κυρίως διότι δεν είναι χιουμοριστική/περιπέτεια αλλά κάτι το σοβαρότερο. 

 

Εξαιρετικότατη ταινία

 

:cheers5:

 

edit. Και σαφώς και χρειάζεται το 100% της προσοχής του θεατή :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Είδα το Snowpiercer. 

 

Το 2031, όσοι άνθρωποι επιβίωσαν από την προσπάθεια να εξαλειφθεί το φαινόμενο του θερμοκηπίου η οποία είχε ως αποτέλεσμα να παγώσει η επιφάνεια της Γης, ζούνε σε ένα τραίνο που κινείται συνεχώς. Οι πλούσιοι ζουν στα μπροστινά βαγόνια και δεν τους λείπει τίποτα, οι υπόλοιποι ζούνε σε άθλιες συνθήκες στην ουρά. Ο Curtis θα ηγηθεί της πιο πρόσφατης προσπάθειας για επανάσταση. 

 

Ένα αδικημένο (από άποψη δημοτικότητας) διαμάντι με εξαιρετικές ερμηνείες, φανταστική από τον Chris Evans, με σωστή χρήση του slow-motion και καλοσκηνοθετημένες σκηνές μάχης (πολύ ωραία η πινελιά τα γρήγορα ζουμαρίσματα). Η ιστορία είχε αρκετές ανατροπές και όσο προχωρούσε η πλοκή τόσο "μεγάλωναν" οι ανατροπές, μέχρι και το τελευταίο δευτερόλεπτο. 

 

Τα μοναδικά θέματα μου ήταν πως μερικές φορές μερικά πράγματα δεν εξηγούσε και πολύ. Ή μάλλον θα φταίει που δεν το είδα με την μία.

 

Υ.Γ. Ο σκηνοθέτης πρέπει να είναι μεγάλος φαν του Oldboy. :P

 

__________________________________________________________________________________________

 

Επίσης, τις προάλλες τέλειωσα το Community. Μια sitcom που ενώ ξεκίνησε πιο παραδοσιακά, στην συνέχεια εξελίχτηκε σε κάτι τελείως διαφορετικό, νέο και άμεσα συνδεδεμένο με το όνομα Community. Ο Jeff, δικηγόρος, πιάνεται με πλαστό πτυχίο και αναγκάζεται να πάει σε κοινοτικό κολέγιο για να το πάρει όσο πιο γρήγορα γίνεται. Εκεί σχηματίζει μια ομάδα μελέτης με την Britta, μια πρώην αναρχική, την Annie, μια τελειομανή πρώην εθισμένη στα χάπια, τον Abed, έναν πωρωμένο με την pop culture που χρησιμοποιεί συνεχώς αναφορές και αναγνωρίζει tropes στα όσα συμβαίνουν σε πολλά επεισόδια (επίσης είναι η κύρια πηγή meta χιούμορ και meta σχολίων), τον Troy, έναν πρώην αστέρα του λυκειακού football που τραυματίστηκε σοβαρά, την Shirley, χωρισμένη μάνα δύο παιδιών και τον Pierce, έναν εκατομμυριούχο επιχειρηματία που πάει στο Greendale, το εν λόγω κολέγιο, για πάνω από μια δεκαετία. 

 

Φυσικά υπάρχουν και άλλοι χαρακτήρες που συμπληρώνουν το καστ. Όπως είχα πει, ξεκινάει ως μια κανονική κωμωδία, με το επεισόδιο Modern Warfare όμως (1x23), ή μάλλον λίγο πιο πριν με το Contemporary American Poultry, όλα άλλαξαν. Ήταν το πρώτο "concept επεισόδιο", μια παρωδία των action ταινιών, όχι όμως το τελευταίο. Το meta χιούμορ αυξήθηκε, οι παρωδίες/φόροι τιμής ταινιών και σειρών και μοτίβων αυξήθηκαν και κάθε τόσο είχαμε επεισόδια που ήταν εξ'ολοκλήρου σαν να βγήκαν από άλλα σύμπαντα. Σαν να βγήκαν από western, από ταινία του Fincher, από σειρά κινουμένων σχεδίων των 80's κτλ. 

 

Όλα αυτά όμως επί Harmon. Μετά την 3η σεζόν τον απέλυσαν και η σειρά άλλαξε (επίσης αποχώρησαν βασικοί σεναριογράφοι και σκηνοθέτες, όπως οι Russo που σκηνοθέτησαν το Captain America 2). Άλλαξε ρυθμό, έγινε λιγότερο... Community, δεν με χάλασε όμως τόσο όσο χάλασε άλλους που έβλεπα στο internet. Παρέμενε μια εξαιρετική κωμική σειρά. Στην 5η σεζόν επέστρεψαν όλοι όσοι αποχώρησαν και η σειρά βρήκε την παλιά της αίγλη. 

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6712
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  104
  • Reputation:   733
  • Achievement Points:  104
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5701 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

 

Επίσης, τις προάλλες τέλειωσα το Community. Μια sitcom που ενώ ξεκίνησε πιο παραδοσιακά, στην συνέχεια εξελίχτηκε σε κάτι τελείως διαφορετικό, νέο και άμεσα συνδεδεμένο με το όνομα Community. Ο Jeff, δικηγόρος, πιάνεται με πλαστό πτυχίο και αναγκάζεται να πάει σε κοινοτικό κολέγιο για να το πάρει όσο πιο γρήγορα γίνεται. Εκεί σχηματίζει μια ομάδα μελέτης με την Britta, μια πρώην αναρχική, την Annie, μια τελειομανή πρώην εθισμένη στα χάπια, τον Abed, έναν πωρωμένο με την pop culture που χρησιμοποιεί συνεχώς αναφορές και αναγνωρίζει tropes στα όσα συμβαίνουν σε πολλά επεισόδια (επίσης είναι η κύρια πηγή meta χιούμορ και meta σχολίων), τον Troy, έναν πρώην αστέρα του λυκειακού football που τραυματίστηκε σοβαρά, την Shirley, χωρισμένη μάνα δύο παιδιών και τον Pierce, έναν εκατομμυριούχο επιχειρηματία που πάει στο Greendale, το εν λόγω κολέγιο, για πάνω από μια δεκαετία. 

 

Φυσικά υπάρχουν και άλλοι χαρακτήρες που συμπληρώνουν το καστ. Όπως είχα πει, ξεκινάει ως μια κανονική κωμωδία, με το επεισόδιο Modern Warfare όμως (1x23), ή μάλλον λίγο πιο πριν με το Contemporary American Poultry, όλα άλλαξαν. Ήταν το πρώτο "concept επεισόδιο", μια παρωδία των action ταινιών, όχι όμως το τελευταίο. Το meta χιούμορ αυξήθηκε, οι παρωδίες/φόροι τιμής ταινιών και σειρών και μοτίβων αυξήθηκαν και κάθε τόσο είχαμε επεισόδια που ήταν εξ'ολοκλήρου σαν να βγήκαν από άλλα σύμπαντα. Σαν να βγήκαν από western, από ταινία του Fincher, από σειρά κινουμένων σχεδίων των 80's κτλ. 

 

Όλα αυτά όμως επί Harmon. Μετά την 3η σεζόν τον απέλυσαν και η σειρά άλλαξε (επίσης αποχώρησαν βασικοί σεναριογράφοι και σκηνοθέτες, όπως οι Russo που σκηνοθέτησαν το Captain America 2). Άλλαξε ρυθμό, έγινε λιγότερο... Community, δεν με χάλασε όμως τόσο όσο χάλασε άλλους που έβλεπα στο internet. Παρέμενε μια εξαιρετική κωμική σειρά. Στην 5η σεζόν επέστρεψαν όλοι όσοι αποχώρησαν και η σειρά βρήκε την παλιά της αίγλη. 

Το δα και γω το community. Αρκετά καλό και να σου πω ότι υπάρχουν φήμες για 6η σεζον από Netflix.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Το δα και γω το community. Αρκετά καλό και να σου πω ότι υπάρχουν φήμες για 6η σεζον από Netflix.

 

Πριν μέρες ανακοινώθηκε ότι η 6η σεζόν θα βγει από την streaming υπηρεσία της Yahoo. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3505
  • Reputation:   24643
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4587 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Το community θα βγαλει εκτη σεζον μεσω yahoo! :)

 

edit: με προλαβε ο χρησταρας!

Επεξεργασία από Γάντζος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6712
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  104
  • Reputation:   733
  • Achievement Points:  104
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5701 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Πριν μέρες ανακοινώθηκε ότι η 6η σεζόν θα βγει από την streaming υπηρεσία της Yahoo. 

Nice δεν είναι μόνο φήμες τελικά. Λάθος μου τα πάνε δηλαδή yahoo όχι netflix  :grr:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3659 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Πολύ καλή ταινία το Snowpiercer, αλλά θαρρώ πως κάτι του έλειπε για το πω ταινιάρα.

 

Υ.Γ. Ο σκηνοθέτης πρέπει να είναι μεγάλος φαν του Oldboy.  :P

Χαχα κι εγώ αυτό σκέφτηκα, αλλά μπορεί και να μην ισχύει γιατί η ταινία είναι βασισμένη σε γαλλικό κόμικ, οπότε η ιδέα μάλλον θα 'ναι του σεναριογράφου. Μπορεί αυτός να 'ναι φαν του Oldboy, αν και έχω την εντύπωση ότι το κόμικ είναι πιο παλιό από την ταινία. Ίσως πάλι ο Γάλλος να έχει διαβάσει το μάνγκα στο οποίο είναι βασισμένο το Oldboy. Περίπλοκο έγινε... :wall:  Πάντως και ο σκηνοθέτης Νοτιοκορέατης είναι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82145
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6064 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Τώρα γιατί όλοι μιλάτε για το community; πρέπει να το δω; Και θα μου αρέσει; :moutra:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.