Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΟΙΑ ΤΑΙΝΙΑ/ΣΕΙΡΑ ΕΙΔΑΤΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ;


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7128
  • Reputation:   27054
  • Achievement Points:  7463
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6237 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Είδα ξανά και τα τρία πρώτα Ράμπο. Διαπίστωσα πολλά και διαφορετικά πράγματα.

 

1) Το πρώτο Ράμπο ,κρατιέται πάρα πολύ καλά. Το θυμόμουν πολύ χειρότερο. Επίσης είναι γενικά μαι πολύ καλή ταινία και ειδικά και πολύ καλή περιπέτεια. Και ας μην έχει πολλούς θανάτους.

 

2)Ήταν η πέμπτη φορά που είδα το Ράμπο 2. Όσα χρόνια και να περάσουν ,εξακολουθεί να είναι το αγαπημένο μου. Ίσως να είναι και η αγαπημένη μου περιπέτεια γενικώς. Μα πόσο εθιστική είναι αυτή η ταινία;

 

3) To Ράμπο 3 είναι τόσο τραγικό όσο το θυμόμουν. Ο ρεαλισμός -αυτός ο ελάχιστος που υπήρχε- έχει πάει περίπατο και η ανθρώπινη ιστορία ανέτρεψε εξ ολοκλήρου όσα συνέβησαν σ' αυτή την ταινία. Εξακολουθεί να έχει πάρα πολλή δράση ,αλλά και πάλι βλέπεται με το ζόρι πλέον.

 

Μου μένει να ξαναδώ το Ράμπο 4...

 

Ο "ρεαλισμός" στο "Rambo 2" είναι ότι ένας άνθρωπος χώθηκε στο Βιετνάμ και σκότωσε εκατοντάδες Βιετναμέζους σε 96 λεπτά ταινίας; Νομίζω πως ούτε ο Σούπερμαν δε θα προλάβαινε σε αυτόν τον κινηματογραφικό χρόνο να κάνει κάτι τέτοιο (λέμε τώρα... Αν και σίγουρα θα φαινόταν περισσότερο "ρεαλιστικό"). Οι ταινίες δεν είναι άσχημες για το είδος τους αλλά ο ρεαλισμός πάει περίπατο (δεν έχω δει την 4η ακόμα). Για μένα η καλύτερη είναι η πρώτη όπου ο Stallone το σκάει απ' την φυλακή και τα κάνει όλα μπάχαλο! Ούτε προπαγάνδα, ούτε τίποτα! Και μιας και μίλησα για "προπαγάνδα", ήθελα να ρωτήσω για μια ταινία που ενδεχομένως έχετε δει. Το "Jarhead" (2005). Δεν το παίρνω απόφαση να το δω... Εάν βρωμάει προπαγάνδα, να μου λείπει το βύσσινο! Θέλω οπωσδήποτε την γνώμη σας γιατί μετά από κάτι "Donnie Darko", "Source Code", "Prince Of Persia: The Sands Of Time" και "Zodiac" θέλω να δω κι άλλες με τον Jake Gyllenhaal!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 5.9k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5989
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

το jarhead είναι καλή ταινία. δεν θυμάμαι να είναι προπαγανδίστικη αντίθετα θα έλεγα.Το μύνημα που περνάει είναι κάπως universal. ας πει και άλλος τη γνώμη του γιατί τα γόυστα μου τώρα τελευταία νιώθω πως διαφέρουν από αυτά των υπολοίπων

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5725 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

 

Ο "ρεαλισμός" στο "Rambo 2" είναι ότι ένας άνθρωπος χώθηκε στο Βιετνάμ και σκότωσε εκατοντάδες Βιετναμέζους σε 96 λεπτά ταινίας; Νομίζω πως ούτε ο Σούπερμαν δε θα προλάβαινε σε αυτόν τον κινηματογραφικό χρόνο να κάνει κάτι τέτοιο (λέμε τώρα... Αν και σίγουρα θα φαινόταν περισσότερο "ρεαλιστικό"). Οι ταινίες δεν είναι άσχημες για το είδος τους αλλά ο ρεαλισμός πάει περίπατο (δεν έχω δει την 4η ακόμα). Για μένα η καλύτερη είναι η πρώτη όπου ο Stallone το σκάει απ' την φυλακή και τα κάνει όλα μπάχαλο! Ούτε προπαγάνδα, ούτε τίποτα! Και μιας και μίλησα για "προπαγάνδα", ήθελα να ρωτήσω για μια ταινία που ενδεχομένως έχετε δει. Το "Jarhead" (2005). Δεν το παίρνω απόφαση να το δω... Εάν βρωμάει προπαγάνδα, να μου λείπει το βύσσινο! Θέλω οπωσδήποτε την γνώμη σας γιατί μετά από κάτι "Donnie Darko", "Source Code", "Prince Of Persia: The Sands Of Time" και "Zodiac" θέλω να δω κι άλλες με τον Jake Gyllenhaal!

 

Tουλάχιστον στο Ράμπο 2 καλύπτεται κάπου κάπου και χρησιμοποιεί κιόλας κάποιες τακτικές stealth. Στο 3 ορμάει καλπάζοντας πάνω σε άλογο και με μολότοφ στο χέρι απέναντι σε ελικόπτερο...

To Jarhead δεν μου άρεσε. Βασικά δεν παίρνει ξεκάθαρη στάση εάν θέλει να είναι πολεμική ή αντιπολεμική ταινία. Είναι ένα συνονθύλλευμα που τελικά μάλλον σε αφήνει αδιάφορο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ε καλά τώρα, σε καμία ταινία του είδους δεν υπάρχει ρεαλισμός, αλλά τουλάχιστο, μπορούμε να τις συγκρίνουμε μεταξύ τους.

 

Δεν θυμάμαι από ποια ήταν αλλά μια σκηνή μου έχει μείνει. Από την μια είναι ο ραμπο μαζί με τον στρατηγό σε ένα χαράκωμα και από την άλλη 100-200 ρώσοι με τεθωρακισμένα και επιθετικά ελικόπτερα. Ναι, Ράμπο wins! :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7128
  • Reputation:   27054
  • Achievement Points:  7463
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6237 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Tουλάχιστον στο Ράμπο 2 καλύπτεται κάπου κάπου και χρησιμοποιεί κιόλας κάποιες τακτικές stealth. Στο 3 ορμάει καλπάζοντας πάνω σε άλογο και με μολότοφ στο χέρι απέναντι σε ελικόπτερο...

To Jarhead δεν μου άρεσε. Βασικά δεν παίρνει ξεκάθαρη στάση εάν θέλει να είναι πολεμική ή αντιπολεμική ταινία. Είναι ένα συνονθύλλευμα που τελικά μάλλον σε αφήνει αδιάφορο.

 

Χαχαχα!! Δεν έχεις κι άδικο!! Εάν συγκρίνουμε αυτές τις δύο, οπωσδήποτε η τρίτη "κερδίζει" με διαφορά! Σας ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες για το "Jarhead". Θα το δω μάλλον και βλέπουμε αν θα μ' αρέσει...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190276
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Miller's Crossing αδερφοί Κοέν του 90. Για 3η ή 4η φορά. Καλή είναι αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί έχει τόσους διθυράμβους συνολικά :) Να είναι επειδή πήγε τελείως άπατη στα εισιτήρια οπότε προσπαθούν να το ρεφάρουν υπερεκθειάζοντάς την? .... oh well

 

χεχε... το Django βγήκε σε dvdscr.... χεχε :) είναι όμως 165 λεπτά το διαολεμένο.... καλό αυτό διότι θα είναι φουλ χορταστικό, κακό διότι θα πρέπει να βρω διαθέσιμο χρόνο για να το δω :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55412
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5413 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

The Cabin in the Woods.

 

ευχάριστη έκπληξη, δεν την ειχα δει τόσο καιρο γιατι πίστευα οτι θα ήταν αλλη μια σπλατεριά με κολεγιόπαιδα, κι όμως δεν είναι!

respect στον δημιουργό

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76876
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5872 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

The Cabin in the Woods.

 

ευχάριστη έκπληξη, δεν την ειχα δει τόσο καιρο γιατι πίστευα οτι θα ήταν αλλη μια σπλατεριά με κολεγιόπαιδα, κι όμως δεν είναι!

respect στον δημιουργό

 

ο ένας από τους σεναριογράφους είναι ο Joss Whedon.. :yahoo:

 

και μένα μου άρεσε πολύ! :best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190276
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

The Cabin in the Woods.

 

ευχάριστη έκπληξη, δεν την ειχα δει τόσο καιρο γιατι πίστευα οτι θα ήταν αλλη μια σπλατεριά με κολεγιόπαιδα, κι όμως δεν είναι!

respect στον δημιουργό

 

δεν με διαβάζεις! θα σε μαλώσω! :)http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=25630&view=findpost&p=245731

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121007
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6349 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑΤΙΚΟ Paperman :sad1: και καπάκι το :giati: Wreck-It-Ralph. Παρουσίαση coming soon.

 

Κι ας είναι ξεπέτα η μεταγλώττιση, ΤΑ'ΣΠΑΣΕ! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  191
  • Reputation:   1230
  • Achievement Points:  191
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Eίδα το Αbraham Lincoln: Vampire Hunter (καλούτσικο) και το Paprika (ταινία κινουμένων σχεδίων εξ Ιαπωνίας ορμώμενη)--->Πολύ καλό, σε παρόμοια λογική με το Inception

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5725 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Είδα το Sound of my voice. Βραβεύτηκε λέει στο Σάντανς και σε διάφορα άλλα φεστιβάλ. Προφανώς αυτοί που βραβεύουν εκεί πέρα στο Σάντανς έχουν ξεχάσει έαν πράγμα που λέγεται «ροη».

Η ιστορία έχει να κάνει με ένα ζευγάρι δημοσιογράφων που ερευνούν αιρέσεις και προσπαθούν να ξεσκεπάσουν μια που υποστηρίζει ότι η ιδρυτής της έρχεται απ' το μέλλον. Πιάσε τ' αυγό και κάντου μοϊκάνα δηλαδή. Τέλος πάντων ακόυγεται πες κάπως ενδιαφέρον το σενάριο. Αλλά η ταινία κινείται πιο αργά και από πατάτα σε αναπηρικό καροτσάκι. Για όνομα του Θεού, προχωρήστε! Δεν αντέχω άλλο ένα αγελαδίσιο βλέμμα στην κάμερα και άλλη μια υπαινικτική ματιά. Πείτε τι θέλετε ωρέ! Τέλος πάντων κάποια στιγμή τελείωνει η ταινία και ω! ΤΙ ΈΚΠΛΗΞΗ το τέλος το αφήνει ανοιχτό για να διαλέξει ο θεατής εάν όντως ήταν από το μέλλον η γκόμενα ή όχι.

 

Ρε παιδιά , δεν λέω είναι πολύ ενδιαφέρουσα άποψη να αφήνεις το κοινό σου να επιλέξει τι θέλει να πιστέψει και όντως έχει χρησιμοποιηθεί πολύ καλά στο Inception , στο Life of Pi και σε διάφορες άλλες ταινίες αλλά όχι και να το ξεφτιλίζουμε. Καταλαβαίνω να μην θέλεις να πάρεις θέση σε ζητήματα που όντως χρήζουν μελέτης, αλλά όχι να μην θέλεις να πάρεις θέση σε τετριμμένα πράγματα.

Δηλαδή έρχεται ένας τύπος μια μέρα και σου λέει : γειά, έρχομαι απ' το μέλλον! Ξέρεις τι του απαντάς; Γειά , κι εγώ έρχομαι απ' την κοιλιά της μάνα μου , τέλος συζήτησης!

 

Και να φανταστείς ότι αυτή η ταινία ήταν μέσα στις 9 υποψήφιες για όσκαρ ξενόγλωσσης ταινίας. Ελπίζω να φάει άκυρο στο τέλος. ΜΗΝ τη δείτε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190276
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

D

J

A

N

G

O

 

U N L E A S H E D

 

 

hell f*ing yeah you slimey sons of b*es!

 

ok... υποσημείωση. Είναι 2,5 ώρες. Και επειδή δεν με συγκράτησα, εντέλει το είδα σε δόσεις :) Οπότε δεν μπορώ να το κρίνω συνολικά ως ενιαία ταινία. Ξέρω όμως ότι διασκέδασα αφάνταστα.

 

:cheers5:

 

ΥΓ θέλησα να μεταφέρω μια-δυο ατάκες, αλλά μα τον Αλλάχ, αμαρτία να σας το χαλάσω έστω και στο ελάχιστο :) Νομίζω ότι είναι πολύ πιο διασκεδαστικό από τους Μπάσταρδους πάντως (που δεν με πολυενθουσίασε)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  716
  • Content Count:  3479
  • Reputation:   20266
  • Achievement Points:  3536
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6290 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

To Miller's Crossing στην εποχή του μου άρεσε πάρα πάρα πολύ και δεν νομίζω να αλλάξω γνώμη αν την ξαναδώ. O Gabriel Byrne έπρεπε να είχε κάνει πολύ μεγαλύτερη καριέρα.

Το Dredd, που είδα χθες,παρόλο το copy paste του Raid Redemption μου άρεσε αρκετά και ήταν σίγουρα καλύτερο από το Dredd με τον Sly. Το Rambo II είναι σκουπίδι όπως και το ΙΙΙ φυσικά. Με τον Jake Gylenhaal υπάρχει και το Brokeback Mountain βεβαίως βεβαίως.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5725 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

D

J

A

N

G

O

 

U N L E A S H E D

 

 

hell f*ing yeah you slimey sons of b*es!

 

ok... υποσημείωση. Είναι 2,5 ώρες. Και επειδή δεν με συγκράτησα, εντέλει το είδα σε δόσεις :) Οπότε δεν μπορώ να το κρίνω συνολικά ως ενιαία ταινία. Ξέρω όμως ότι διασκέδασα αφάνταστα.

 

:cheers5:

 

ΥΓ θέλησα να μεταφέρω μια-δυο ατάκες, αλλά μα τον Αλλάχ, αμαρτία να σας το χαλάσω έστω και στο ελάχιστο :) Νομίζω ότι είναι πολύ πιο διασκεδαστικό από τους Μπάσταρδους πάντως (που δεν με πολυενθουσίασε)

 

έχει βγει σε πάρα πολυ΄' καλό screener εδώ και καιρό, αλλά δεν πρόκειται να το δω έτσι. Ο Ταραντίνο πρέπει να βλέπεται στον κινηματογράφο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190276
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

:lol: *μόνο* ο James Bond *πρέπει* να βλέπεται στον κινηματογράφο :D

 

η ταινία που χτυπιέμαι που δεν είδα σε κινηματογράφο και χτυπιέμαι ακόμα περισσότερο διότι ήξερα ότι *έπρεπε* να την δω κινηματογράφο, ήταν το Inception. Μόνο εκεί είμαι σίγουρος ότι έχασα που δεν την είδα στη μεγάλη οθόνη (μπορεί και να συνέβη και με άλλες, αλλά ομολογώ ότι τα λεφτά που δεν λείπουν από την τσέπη μου γιατί δεν τα έδωσα σε σινεμά, λείπουν από την τσέπη μου διότι συνολικά πήγαν σε καλύτερους (IMHO) λόγους ;) )

 

:cheers5:

 

ΥΓ πάντως μην κλείσεις τα μάτια σου ενώ θα την βλέπεις. do not even blink :) σε κάποιες φάσεις θα βλαστημήσεις που δεν μπορείς να πατήσεις ένα rewind για να ξανααπολαύσεις *επί τόπου* ορισμένες σκηνές :) (δεν ξέρω άμα αυτή η ταινία καταγραφεί στο τέλος ως μέτριο σύνολο αλλά με κλασσικότατες σεκάνς)

 

υγ2 οκ... θα σκάσω άμα δεν ρίξω μια ατάκα.... την βάζω όμως σε σπόιλερ. άμα θέτε, την ανοίγετε *αφού* δείτε την ταινία... και αυτό είναι που προτείνω κι όλας. :)

 

 

 

– Kill white folks, and they pay you for it?

What's not to like?

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9847
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  256
  • Reputation:   3148
  • Achievement Points:  256
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5471 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Ειδα την Αννα Καρενινα και εμεινα εντυπωσιασμενος απο τα σκηνικα.

 

Κατα τα αλλα: μια ρομαντικη ιστορια αγαπης με τραγικο φιναλε...η οποια βλεπεται ευχαριστα συντροφια με το εταιρον σας ημισυ... :flower2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52805
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Είδα το Hotel Transylvania. Αφού δεν το σταμάτησα, μου άρεσε. Όχι πολύ, αλλά μου άρεσε.

 

Τα τερατάκια φαίνονται πολύ πλαστικά, πράγμα που δεν με χάλασε. Ίσα ίσα, αν υπήρχαν σε φιγουρίτσες μάλλον θα τις αγόραζα όλες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55412
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5413 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

είδα τα Matrix σε high definition.

είχα να τις δω απο τότε που βγηκαν οι ταινίες οπότε δεν τις θυμόμουν και καλά :P

πλάκα πλάκα η 2η κ 3η έγιναν 10 χρονών ενω η 1η είχε βγει το μακρινό 1999 λολ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190276
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

πως σου είχαν φανεί τότε τα 2+3 και πως σου φανήκαν τώρα?

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55412
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5413 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

χάλια τότε χάλια και τώρα :lol:

μονο η 1η ειναι πολύ καλή, ενω η 2η μου φάνηκε πολύ αργή

 

αλλα το high definition δίνει πόντους σε τέτοιες ταινίες, ειδικά στην 3η που έχει μηχανές κτλ έλεγε μόνο και μόνο για την εικόνα!

 

:)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190276
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

χμ.... οκ... δεν μου άρεσαν ούτε εμένα τότε, και μου συμβαίνει το ίδιο :) τα είχα δει μια φορά, δεν τα θυμάμαι, και ψιλοψήνομαι να τα ξαναδώ :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5989
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

είδα το scott pilgrim vs the world και το juno και νομίζω πως ανακάλυψα έναν ακόμη πολύ ταλαντούχο ηθοποιό που δεν γνώριζα τον Michael Cera. Κατεβάζω να δω αύριο το superbad που παίζει με τον Jonah Hill.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25030
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  1229
  • Reputation:   5838
  • Achievement Points:  1229
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4394 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Εγώ είδα επιτέλους το Χόμπιτ :giati: και μπορώ να πω πως ήταν μια πάρα πολύ καλή ταινία με τα όλα της (χιούμορ,περιπέτεια,δράση κτλ...)!!!Δεν μπορείτε να καταλάβετε τι συγκίνηση με έπιασε όταν την έβαλα... :sad1: Όταν τελείωσε η ταινία έμεινα καθισμένος να κοιτάω την οθόνη, δηλαδή δεν πίστευα στα μάτια μου, και τι χαρά με έπιασε στο τέλος στην μάχη, διότι έτσι ακριβώς την είχα φανταστεί όταν είχα διαβάσει το βιβλίο :sad1: Πραγματικά οι ταινίες με την Μέση Γη είναι απίθανες!Τι πόλεμοι των άστρων και σαχλαμάρες... :holidays:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  191
  • Reputation:   1230
  • Achievement Points:  191
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Eίδα το Inception, το Black Swan, το The Tourist και το Salt. Όλες ωραίες παραγωγές..... :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76876
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5872 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Eίδα το Inception, το Black Swan, το The Tourist και το Salt. Όλες ωραίες παραγωγές..... :)

 

Τα Inception & Black Swan τα θεωρώ εξαιρετικές ταινίες, τα Tourist & Salt δε μου άρεσαν καθόλου, τα θεώρησα αρπαχτές :beer6:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5457 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Το salt στην ουσια ειναι κατι σαν black widow-the movie...

To τourist απαραδεκτο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  191
  • Reputation:   1230
  • Achievement Points:  191
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Τα Inception & Black Swan τα θεωρώ εξαιρετικές ταινίες, τα Tourist & Salt δε μου άρεσαν καθόλου, τα θεώρησα αρπαχτές

 

 

Το salt στην ουσια ειναι κατι σαν black widow-the movie...

To τourist απαραδεκτο.

 

Δε θα διαφωνήσω. Άλλωστε τα έβαλα με φθίνουσα σειρά πιο μου έκανε περισσότερο εντύπωση....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12518
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5523 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Χθες είδα το The trouble with Bliss.

Mου κίνησε το ενδιαφέρον γιατί παίζει ο Michael C. Hall (Dexter) και απ' το τρέηλερ κατάλαβα ότι κάτι θα παίξει με Ελλάδα ξέρω 'γω... Αλλά ουσιαστικά το ότι η μάνα του πρωταγωνιστή ήταν ελληνίδα, και κάτι στο τέλος, είναι τα μόνα πράγματα που έχουν σχέση με τη χώρα, και η μουσική της ταινίας. :P

 

Τίποτα το ιδιαίτερο, χαζοταινιούλα, βασικά αν δεν έπαιζε ο C. Hall δε θα την έβλεπα καν... Αλλά βλέπεται στο χαλαρό και αν δεν έχετε τίποτα καλύτερο να δείτε... :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Το 3ο death race είναι πλέον διαθέσιμο!

 

:dimis: :dimis: :dimis:

Επεξεργασία από Toutatis
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.