Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η Επίπτωση της Ακρίδας στην ανάπτυξη του Κόμικ ως Μέσου. [ Ή αλλιώς τι πήρα σήμερα και νιώθω σαν παιδάκι την Πρωτοχρονιά! ]


AndreasD

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25075
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  42
  • With Us For:  6220 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Η πρώτη μέρα του Comicdom έφτασε στο τέλος της. Σχόλια και εντυπώσεις θα γραφούν στο σχετικό πόστ. Τελικά αν και συγκρατημένος αγόρασα κάμποσα πραγματάκια... :D:dance:

 

Κόμικς!!!!!

 

post-1991-1239480411_thumb.jpg

 

Σκίτσα απο το Κούτση και τον "δικό" μας Αλέξανδρο a.k.a Bad Painter!

 

post-1991-1239480495_thumb.jpg post-1991-1239480532_thumb.jpg

 

Original Art απο τον Μικρό Κθούλου του Γιώργου Τσούκη!

 

post-1991-1239480625_thumb.jpg

 

Και υπάρχει και η αυριανή μέρα!!!!! :dance:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5268
  • Group:  Members
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  679
  • Reputation:   1596
  • Achievement Points:  679
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5871 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Ήταν απίθανα, εγώ πρώτη φορά πήγα στο comicdon και έπαθα πλάκα

δηλαδή πέρασα κατακαταπληκτικά, έχοντας ως μόνη εμπειρία φεστιβάλ

- εκδήλωση για τα κόμικ το φεστιβάλ της βαβέλ το σνόμπαρα, με την έ-

ννοια ότι νόμιζα ότι απλά θα ήταν ένα μεγάλο πάρτυ όπου στριμωγμένος

σε ουρές εκατοντάδων ατόμων θα άκουγες διάφορες αποριμένες φωνές

που θα υποδήλωναν από τις απορίες τους ότι καμεία σχέση με τα κόμικ

δεν έχουν και ότι απλά βρίσκονται εκεί γιατί είναι καλή και φτηνή φάση

και όταν τελικά θα βρισκόσουν μπροστά στα έργα ή θα ένιωθες μια έντονη

πίεση από πίσω σου λες και είσαι στο λεωφορείο ή αν ήσουν την ώρα της

χαλαρώτητας ο χώρος σου έδινε την αίσθηση club την ώρα του κλεισίματος.

ΚΑΜΕΙΑ ΣΧΕΣΗ, το αντίθετο μια πραγματική "γιορτή" των κόμικ, όπου μπο-

ρούσες να μιλήσεις με σχεδιαστές - δημιουργούς, με ανθρώπους που γου-

στάρουν τα κόμικ και να αποκομίσεις μια φοβερή αίσθηση ευχαρίστησης.

 

Για μένα ήταν μια απίστευτη αίσθηση ευχαρίστησης και λόγω του fanzine

όλη αυτή η φάση του πάγκου και της επαφής με τα άλλα παιδιά που εί-

χαν τα δικά τους fanzine ήταν καταπληκτική.

 

SUPER, θα ήταν μοναδική φάση να υπήρχαν και άλλα δύο αναλόγου επι-

πέδου ΚΑΘΑΡΑ ΚΟΜΙΚ φεστιβάλ.

Το comicdom επίσης στάθηκε και μια καλή αφορμή να γνωριστούμε οι του

φόρουμ και με μέλη της κοινότοιτας τα οποία λόγω απόστασης δεν μπορούν

να παραστούν στις συναντήσεις.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190276
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

ωραία τα είπε ο Αλέξανδρος. Αληθεύει. Δεν το είχα προσεγγίσει ποτέ έτσι, αλλά αληθεύει.

 

Εν τάχη. Δεν έχω την παραμικρή ιδέα τι πήρα, πόσα έδωσα, τι μου γίνεται. Έκανα μια βαρβάτη σκούπα στα φανζινάκια, έκανα και μια περατζάδα κι από κάτω, σήκωσα πράγμα. Στο τέλος, μάζευα σακκούλες και αναρωτιόμουν μπας και είχα πάρει κι άλλα... Δεν κάνω πλάκα. Κάλλιστα μπορεί να υπάρχει σακκούλα ακόμα εκεί με δικά μου πράγματαέχασα τον μπούσουλα :)

 

Χαζομάρα να λέμε "ελάτε κάντε προσφορά στο greekcomics" και να μη σηκώνουμε το περίπτερο της Giganto όταν δίνει όλα τα παλιά της με 50% σε όλο τον κόσμο. Δλδ, τι θα πρέπει να κάνουν? να έρθουν εδώ και να τα δώσουν με έκπτωση 90%?....

 

Έμαθα και ποιός είναι ο Τσούκης :) Τσίμπησα και τον Κθούλου μου, τσίμπησα και τον Τσιχλόφσκυ μου. Ωραία πράγματα. Και ο άνθρωπος ήταν συνέχεια εκεί, στον πάγκο του, με τα όσα έχει βγάλει (και δεν έχει αποκυρήξει ακόμα :) ), διαθέσιμος να υπογράψει και να σκιτσάρει σε όποιον του το ζήταγε, σε όσα κομμάτια του ζήταγε. (Άρι, Ίωνα, γιου αρ ωλ σετ γενικώς και αορίστως ;) (αν και είμαι ιδιόρρυθμος και ζητάω τζίφρα μόνο σε ένα από τον κάθε δημιουργό και όχι σε ότι έχω δικό του/της)) Γενικότερα ρε παιδί μου, είναι αυτό που είπε ο Αλέξανδρος προηγουμένως. Οι περισσότεροι (δεν θυμάμαι και κανέναν που να μην το έκανε...) από τους ψαρωμένους που βγάζαν το πρώτο τους φανζινάκι μέχρι τους πιο καταξιωμένους δημιουργούς (φτάνει να ήξερες ποιός ήταν ποιός και να ήταν εκεί) δεν είχαν κανένα πρόβλημα να πούν μια μ*λακία μαζί σου, να υπογράψουν ένα κομματάκι. Ωραίος χαβαλές

 

Όπως προείπα, δεν ξέρω τι πήρα. Μου έλειψε βέβαια ένα από αυτά τα ζόρικα τα α/μ που βγάζει η Jemma και με εξιτάρουν (έβγαλε βέβαια ένα Ζωντανούς Νεκρούς, αλλά δεν την παρακολουθώ αυτή τη σειρά... όχι ακόμα :) ), πλην όμως καταφθάνουν σε λίγο Ντυλανντόγκια και Νταμπύρια να φτιαχτούμε. Δεν πειράζει. Ας είναι για το καλοκαιράκι αυτό, σπέσιαλ Πάντως γέμισα κόμικ από Έλληνες. Πανδαισία. Τεράστια πανδαισία. Τώρα μένει να τα διαβάσω για να κρίνω και τι αξίζει και πόσο αξίζει κλπ. Αλλά είναι εκπληκτικό. Εγώ Μαμούθ διάβαζα ο κακομοίρης. Πως στο δαίμονα γέμισα με κόμικ Ελλήνων? :D Και δεν είναι μόνο ότι έχω τσιμπήσει ειδικά γιατί έχω βρει μερικούς που μου κάνουν τρελλό κλικ. Είναι ότι βγαίνουν και πολλά. Πάρα πολύ ευχάριστο αυτό. Πάρα μα πάρα πολύ ευχάριστο αυτό. Και στην τελική, ακόμα και αυτά που αποτείουν φόρο τιμής σε υπερηρωικά της Μάρβελ, είναι και αυτά "δικά μας" διότι έρχονται από το πως εμείς έχουμε βιώσει αυτές τις εκδόσεις. Δεν είναι έτσι απλά "υπερηρωικά της Μάρβελ". Είναι τα υπερηρωικά που γνωρίσαμε από τον Καμπανά και τη Μαμούθ, τα υπερηρωικά που εν συνεχεία αναζητήσαμε και μάθαμε ότι είναι ιστορικά. Είναι και αυτό το πρίσμα μέσα στο παιχνίδι.

 

Πλάκα πρέπει να είχε και μια συζήτηση/πάνελ που έγινε, στο μεγάλο αμφιθέατρο, με θέμα "τα κόμικ στην Ελλάδα", και από πάνω, αν κατάλαβα καλά, ένας συντονιστής από την comicdom, 6-7 εκδότες/αντιπρόσωποι εκδοτών και από κάτω καμιά 20αριά δικοί μας, καμιά 20αριά περαστικοί και ... κανείς από τους προσωπικούς κύκλους των εκδοτών? :) Δεν μπήκα μέσα. Όταν ξεκίνησε ήμουνα σε ενός άλλου είδους χαμό (παραγγελίες, 2 πράγματα δικά μου, έτσι, γιουβέτσι), θεώρησα κι όλας πως ότι έχω να πω, μέσες άκρες και το έχω μοιραστεί με τους 20 που ήταν ήδη μέσα, και με εκφράζουν σε τεράστιο βαθμό τα όσα πιστεύουν, και επιπρόσθετα ότι θα μου λέγαν μετά το τι παίχτηκε Όπως και έγινε και εν ριπεί οφθαλμού, σε 2-3 να πω τα όσα μου είπαν, βγάζουμε ένα κόμιξ ο Αη Γιώργης και ο Δράκος, μούρλια. Μούρλια σας λέω :) Πειράζω εδώ, τελείως φιλικά και περιπαιχτικά. :) Ειπωθήκαν 2-3 ωραίες κουβέντες, πήγαν να παίξουν και φάπες μεταξύ τους οι εκδότες. Απλώς, αν κάτσω να πω εγώ τι ειπώθηκε, που μου τα μεταφέραν, και τονίσω κι εγώ ορισμένα σημεία, και αγνοήσω άλλα, τα οποία πιθανότατα να μη μου μεταφερθήκαν, θα έχετε έναν Αη Γιώργη και 40 Δράκους. (το Γιώργης, δεν πάει στον Βαλτ. Πάει στον Δράκο :) προς αποφυγίν... είπα να το κάνω Αη Δημήτρης, αλλά αυτός δε νομίζω να είχε δράκους. κάτι με μύρα μου έρχεται τώρα :) ). Άιντε. Ο Μέγας Αλέξανδρος και ο καταραμένος όφις :D

 

Καλό τζέρτζελο. Είχαμε και μερικά ευχάριστα για τη Λέσχη. Αφήνω τον Βαλτ να παίξει μπάλλα και να τα μεταφέρει όπως πρέπει. Χοντρά χοντρά, πάμε καλά. Ο δρόμος για τη δημιουργία ενός χώρου που θα αράζει κάποιος και θα διαβάζει ένα κομιξάκι φαίνεται λεωφόρος. Μακρύς, αλλά λεωφόρος

 

Σαφέστατα και είδα κόσμο που δεν είχα ξαναδεί. Σαφέστατα και χάρηκα ειδικά που γνώρισα επι τέλους και φέης του φέης και τον Θοδωρή από τη Δράμα και τον Κώστα από την Πάτρα. :D νάης! νάης! έτσι. για να μην είμαστε απλά ένας μ*λ*κ*ς πίσω από ένα πληκτρολόγιο. Να είμαστε ΑΥΤΟΣ Ο Μ*λ*κ*ς πίσω από το πληκτρολόγιο :lol:

 

Το φανζινάκι πήγε/πηγαίνει καλά. Ο Παυλάρας έκατσε πίσω από τον πάγκο και μας :devil: έστειλε όλους είτε γιατί το γκαντεμιάζαμε, είτε γιατί διώχναμε τον κόσμο, είτε γιατί του κόβαμε τη θέα από τίποτα ωραία θεάματα :P Του χρόνου θα είμαστε ακόμα δυνατότεροι σε αυτό. Ακόμα δυνατότεροι λέω :) Και κάπως θα πρέπει να είμαστε και πιο οργανωμένοι, στο στυλ τραβάμε και 5 βιντεάκια για το καλό και για το τζέρτζελο. Ένα-ένα. Βλέπουμε, κάνουμε, μαθαίνουμε, διασκεδάζουμε. Ίσως να πετάξουμε όντως ένα λαπτοπ με web-camera? Δεν ξέρω. Κάπως να το δούμε και αυτό, να δίνεται η δυνατότητα κάπως να μοιραστούν την χαρά, τον χαβαλέ, το τζέρτζελο και όσοι δεν μπορούν να είναι εκεί.....

 

Όλο αυτό τώρα, είναι το μικρό και το εν τάχει που είπα στην αρχή, έτσι? :D Δηλαδή άμα αρχίσω να γίνομαι και εκτενής, θα πρέπει κι εγώ δεν ξέρω τι.... :lol:

 

Τσιμπήσαμε και το βιβλίο του gkosk. Τα πρώτα 1-2 κεφάλαια που διάβασα χτες, ομολογώ ότι ξαφνικά ανακάλυψε την λέξη "δομή" :lol: Εντάξει, Παντελή. Μη φοβού. Παραμένει ένα προσωπικό βιβλίο. Απλώς οι σκέψεις είναι τοποθετημένες καλύτερα :)

 

τι άλλο? :) μέσα στο τρέξιμο ξέχασα ο μ*λ*κ*ς ότι είχε γεννέθλια και ο citizenx.... το είχα δει το βράδυ, γνωριστήκαμε και με τον άνθρωπο, είπαμε και πάνω από 1 μ*λ*κ*α και το αγενέστατο το βόδι είχα ξεχάσει πλήρως τα γεννέθλια...... oh well. Πολύχρονος! :birthday::):party2:

 

Έλεγα κι όλας ότι θα μπορούσα να μιλήσω και με τον ngramm για τεχνικά θέματα τύπου βάση... παλιάααααα. πως το ήθελα? μια το ένα, μια το άλλο, μια το παραπέρα... πως το είπε ο Magritte? σεσι ν ε πα υν πιπ? ε! στον πληθυντικό αυτό το τελευταίο :)

 

νάης. νάης λοιπόν... το κόβω για να κάνω και καμιά δουλειά. αλλιώς καθόμουνα εκεί και όχι στο γραφείο :D

 

:cheers5:

Λακωνίζειν ιζ μάη μιντλ νέημ :P

 

ΥΓ... πατάω ποστ και μου λέει "You have posted a message with more emoticons that this board allows. Please reduce the number of emoticons you've added to the message"... ρε δε μη τους αντμιν μέσα?.... κάτσε τώρα να πετσοκόψω....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25075
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  42
  • With Us For:  6220 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Η 2η μέρα του Comicdom είναι πιά παρελθόν.... Οι καπνοί και ο κουρνιαχτός απο την επέλαση της, διαφόρων βαρών, ταξιαρχίας του GreekComics θα αργήσει να ξεχαστεί.... Τα λάφυρα όμως άξιζαν τον κόπο :mafia:

 

Η πρώτη μέρα δεν ήταν αρκετή! Και έτσι..

 

Κι άλλα κόμικς και φανζίν!

 

post-1991-1239572251_thumb.jpg

 

Art Prints από Rubus, Kitson, Dialinas!

 

post-1991-1239572340_thumb.jpg post-1991-1239572362_thumb.jpg post-1991-1239572383_thumb.jpg

 

Σκίτσο του Comicdom Man απο Rubus!

 

post-1991-1239572542_thumb.jpg

 

Και για το τέλος το καλύτερο! Ένα απίστευτο σκίτσο (όλα τα λεφτα! Τα πάντα όλα! ) του Green Lantern απο τον Κύριο Barry Kitson!!!!!!

 

post-1991-1239572635_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5712
  • Reputation:   45804
  • Achievement Points:  5809
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6179 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Αν και τελικά έφτασα καθυστερημένα, δεν έκατσα πολύ ώρα και δεν αγόρασα πολλά κόμικς, πήρα ένα σκίτσο που μπορώ να πω πως με αποζημίωσε.

 

post-2414-1239617169_thumb.jpg

 

 

Από την Asaph :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15803
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6318 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ξύπνησα την επόμενη μέρα του Comicdom και κοιτώντας το τι γίνεται στο σαλόνι βλέπω πάνω στο τραπέζι 2 νέες ντάνες κόμικς

post-832-1239620780_thumb.jpg

 

Και σε μια σακουλάρα πιο δίπλα άλλη μία με προσφορές για τη λέσχη από Citizen-X, green-mits και spidey :)

 

Χάλι, χάλι...

Κάποια από αυτά είναι και μουτζουρωμένα... Ειδικά αυτά τα Μεγάλα Μίκυ, είναι τελείως κατεστραμένα :lol:

post-832-1239620728_thumb.jpg

 

Δεν είχα την απαιτούμενη υπομονή για να πάρω σκίτσο από τον Kitson... Ίσως το μετανιώσω μετά από κανα χρόνο όπως είπε και ο Κώστας, ίσως και όχι - θα δείξει :)

Υπογραφούλες πήρα πάντως και από τους 2 επισκέπτες σε κουφές γι'αυτούς εκδόσεις, παρακολούθησα και τα workshops τους (θα ακολουθήσει ανταπόκριση) οπότε νιώθω ολοκληρωμένη την special guest εμπειρία :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116990
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6192 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Χάλι, χάλι...

Κάποια από αυτά είναι και μουτζουρωμένα... Ειδικά αυτά τα Μεγάλα Μίκυ, είναι τελείως κατεστραμένα :lol:

ComicdomCon2009_MMwolfman.JPG

Χάλι Μαύρο! Κατάσταση 2! Δέχομαι να σε απάλλαξω από αυτά με 0,01 λεπτά το ένα! :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2818
  • Group:  Members
  • Topic Count:  73
  • Content Count:  916
  • Reputation:   3585
  • Achievement Points:  916
  • Days Won:  2
  • With Us For:  6143 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Εγώ βάζω μόνο τι κόμικ και φανζίν πήρα από την έκθεση!!

Προσθέστε σε αυτά το έργο από το περίπτερο της giganto που βλέπετε στη 2η φώτο,τα 3 prints του comicdom που πόσταρε ο Αντρέας(Kitson,Ρουμπούλιας και Διαλυνάς),print του Γ.Κομιώτη με τον Wolverine να μαθαίνει βελονάκι :lol: και μποοοοοοοολικα ακόμα από τις εσωτερικές προσφορές.....!!!!

 

post-2818-1239622330_thumb.jpg post-2818-1239622356_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116990
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6192 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Λεπόν!

 

Υπογεγραμμένα τευχάκια και σκίτσακια.

 

Το εξώφυλλο του φετινού κατάλογου υπογρεγραμμένο από τον Kitson. Η σύνθεση του εξωφύλλου έτσι και αλλιώς είναι δικιά του.

 

CC_catalogue_09.JPG

 

Καμπανάς υπογρεγραμμένος από τον Wolfman!

:vampir:

 

KomisDrakoulas_03.JPG KomisDrakoulas_09.JPG

 

Σύνδρομο 2 υπογεγραμμένο από Rubus.

 

Syndromo_02.JPG

 

Zine of Synergy 2. Αρχικά πήγαινα για νέο σχέδιο, αλλά τελικά με κέρδισε η σύνθεση του δράκου που είχε κάνει στην κενή σελίδα η Τσιμπαλίδη νωρίτερα. Μου πρόσθεσε αφιερωσούλα βέβαια. :):thanks:

 

ZineofSynergy_02.JPG

 

Παρεπιπτώντος, η ιδέα με την σελίδα που προορίζεται για sketching είναι έξυπνη και ελπίζω να βρεί και σε άλλες εκδόσεις/φανζινάκια εφαρμογή.

 

Και τέλος, το σχέδιο του Kitson.

Έφαγα πολλές ώρες για να το πάρω, αλλά άξιζε τον κόπο. Εδώ να τονίσω πως σκόπιμα δεν του ζήτησα συγκεκριμμένο χαρακτήρα - εκτός από τα να είναι γυναικεία η φιγούρα - προτιμώντας να δώ κάτι αυθόρμητο καθώς εκτιμώ πάντα περισότερο αυτές τις προσεγγίσεις, στην πρώτη μου προσωπική επαφή με ένα καλλιτέχνη. Αν υπάρξει δεύτερη, τότε ναι, ζητάω κάτι πιο συγκεκριμένο. Αυτός είναι και ένας από τους λόγους που επέλεξα αυτό που βλέπετε στο zine of synergy 2 εξάλλου.

Δυστυχώς, οι πιο απαλές αποχρώσεις του δέρματος, χάθηκαν κατά το σκανάρισμα και δεν μπόρεσα να κάνω κάτι με το photoshop για να τις επανακτήσω. Και μεγάλη ευθύνη για αυτό έχει το χαρτί για τα sketches που χρησιμοποιείται από την διοργάνωση: Ούτε το μπρός μέρος είναι καλό, ούτε το πορώδες πίσω μέρος που δούλευε ο Kitson για να έχει μεγαλύτερη επιφάνεια σχεδίασης.*

 

Anyway. Have At Thee!

 

KitsonDrawing.JPG

 

 

*πω πω μπλα μπλα που με επιασε...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25075
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  42
  • With Us For:  6220 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Κορυφή σκίτσο φίλε!!!!!! Ο άνθρωπος είναι μάστορας! Άξιζε η αναμονή!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4675
  • Reputation:   26516
  • Achievement Points:  4709
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6211 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Καλά ο Κίτσον ζωγράφιζε στην κυριολεξία, όσα είδα ήταν όλα πάρα πολύ καλά!! :best:

 

Η κοπέλα που έφτιαξε είναι όντως άψογη, για τα χρώματα που λες να ξέρεις ότι η ακουαρέλα αποδίδεται πιο καλά με φωτογράφιση (προσεκτική και στο φυσικό φως της ημέρας)

 

:best: :best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116990
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6192 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

μπα, με επαρκές χαρτί στα αποδίδω όλα αν θες. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15803
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6318 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

:sagonistopatwma:

Κώστα, θα την κάνω print την κοπελιά, δεν υπάρχει περίπτωση να την αφήσω στην οθόνη!!!

Απιστευτable!!! :respect:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15803
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6318 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Τι σας έχω, τι σας έχω!

 

Barry Kitson επί το έργον!

 

Azrael

 

post-832-1239741636_thumb.jpg

 

Making of βιντεάκι (από κινητό, σπαστό σε 2 μέρη):

http://rapidshare.com/files/220796108/ComicdomCon2009_BarryKitson_DrawingAzrael.rar

 

και το αποτέλεσμα:

post-832-1239741714_thumb.jpg

 

Spidey and Mary Jane Who?

 

post-832-1239741816_thumb.jpg

 

Making of:

http://rapidshare.com/files/221354291/ComicdomCon2009_BarryKitson_DrawingSpidey.3GP

 

Spidey

post-832-1239741857_thumb.jpg

 

DareDevil

post-832-1239741888_thumb.jpg

 

Ευχαριστώ τον King0fTheF00ls που τράβαγε φωτογραφίες όσο έπαιρνα video (ή απλά δεν ήμουν εκεί

:P)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6330
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  300
  • Content Count:  1257
  • Reputation:   7187
  • Achievement Points:  1258
  • Days Won:  25
  • With Us For:  5747 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Και κάτι ενός δικού μας ανθρώπου.

 

Σπύρος Δερβενιώτης

 

post-6330-1239745130_thumb.jpg

 

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5669
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  1089
  • Reputation:   1454
  • Achievement Points:  1089
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5827 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Το λέω για όλους,αλλά κυρίως για τον Αντρέα...Αν κάποια στιγμή νιώσετε ότι δεν έχετε πλέον επαρκή χώρο για όλα αυτά,είτε για να τα κρεμάσετε,είτε για να τα αποθηκεύσετε,είμαι διατεθειμένος να σας εξυπηρετήσω :D

Φυσικά χωρίς κανένα αντίτιμο...! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2818
  • Group:  Members
  • Topic Count:  73
  • Content Count:  916
  • Reputation:   3585
  • Achievement Points:  916
  • Days Won:  2
  • With Us For:  6143 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Φιλαράκο να πάρεις χαρτάκι προτεραίοτητας από το μηχάνημα στην είσοδο.....Τσάμπα φτιάχνω την αποθήκη τόσο καιρό????Για τα έργα των παιδιών φροντίζω.....!!!!! :mafia::mafia::mafia::mafia::mafia::mafia::mafia::mafia::mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2472
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  93
  • Reputation:   466
  • Achievement Points:  94
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6173 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

:hi: Και απο μενα!!

 

Αφου περασα πολυ ωραια και ψωνισα και πολλα κομικς, (τι αλλο!!):lol: αρχισα να ζηταω και σχεδιακια απο τους δημιουργους!!(Τι πρωτοτυπο ε???) :)

 

Για ριξτε μια ματιά!

 

Αφου ζητησα απο τους γνωστους......,

 

post-2472-1239888861_thumb.jpg

post-2472-1239888878_thumb.jpg

post-2472-1239888891_thumb.jpg

post-2472-1239888901_thumb.jpg

post-2472-1239888917_thumb.jpg

post-2472-1239888929_thumb.jpg

post-2472-1239888952_thumb.jpg Το κολλημα μου με τα παππια!!!

 

Ζηταγα και απο του περαστικους!!! :lol: :lol:

post-2472-1239888941_thumb.jpg

 

Και φυσικα μετα απο 6+ ωρες αναμονης,(οχι μονο εγω αλλα και τα αλλα παιδια του αυτοκινητου!! :oops: ) επιτελους πηρα και εγω τον πινακα μου!!! :dance:

:dance: :dance:

 

post-2472-1239888961_thumb.jpg

post-2472-1239888970_thumb.jpg

 

Α, πηρα και ενα artwork του Κιτσον!! :lol: :lol: :lol:

 

post-2472-1239888738_thumb.jpg

 

Αυτα τα ολιγα!!! :best:

 

:thanks:

Επεξεργασία από giorgosf12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2818
  • Group:  Members
  • Topic Count:  73
  • Content Count:  916
  • Reputation:   3585
  • Achievement Points:  916
  • Days Won:  2
  • With Us For:  6143 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

2 σκίτσα που πήρα από την Comicdom κι έχουν την υπογραφή δικών μας παιδιών!!

 

Άλεξ-Τhebadpainter

 

post-2818-1240490254_thumb.jpg

 

και Μέλανδρος ο οποιός μου είπε την ώρα που το σκίτσαρε ότι το εν λόγω πόνημα στο μέλλον θα έχει τιτανοτεράστια και πανμέγιστη αξία!! :P

 

post-2818-1240490262_thumb.jpg

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82149
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6066 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Σαφέστατα και είδα κόσμο που δεν είχα ξαναδεί. Σαφέστατα και χάρηκα ειδικά που γνώρισα επι τέλους και φέης του φέης και τον Θοδωρή από τη Δράμα και τον Κώστα από την Πάτρα. :D νάης! νάης! έτσι. για να μην είμαστε απλά ένας μ*λ*κ*ς πίσω από ένα πληκτρολόγιο. Να είμαστε ΑΥΤΟΣ Ο Μ*λ*κ*ς πίσω από το πληκτρολόγιο :lol:

 

 

:hi::welcome::valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.