Μετάβαση στο περιεχόμενο

The Amazing Spider-Man (2012)


x for xepeta

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52805
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5414 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Τhe Amazing Spiderman

...does whatever a spider can!

 

1-feature-pic55.jpg

 

 

Το άβολο της υπόθεσης με τον καινούριο Spiderman είναι (όπως πιθανότατα να έχετε καταλάβει αν δε σας είχαν κόψει το internet τις τελευταίες δύο εβδομάδες) η ίδια του η ύπαρξη. Ένα στούντιο αποφασίζει να ενεργοποιήσει την οψιόν για ανανέωση ενός franchise που επί της ουσίας δε φαίνεται να ξέρει και πολύ καλά τι θέλει να το κάνει μετά την ακύρωση του τέταρτου μέρους που θα έφερε την υπογραφή του Sam Raimi, με αποτέλεσμα να έχουμε το πιο σύντομο reboot στην ιστορία του μέσου! Γελάει ο κόσμος με άλλα λόγια... Κάπως έτσι ο Άνθρωπος-Αράχνη γίνεται Amazing, και το ταξίδι ξεκινά και πάλι από την ίδια (σχεδόν) αφετηρία.

 

Σε μια προσπάθεια να απομακρυνθούν από τα τετριμμένα κλισέ των super hero movies οι παραγωγοί του The Amazing Spider-Man τοποθετούν τον Marc Webb στην καρέκλα του σκηνοθέτη με σκοπό προφανώς, να φέρει κάτι από το indie-chic vibe του 500 Days of Summer στο μεγάλο καλοκαιρινό blockbuster που ανέλαβε. Παράλληλα οι θεοί του casting φαίνεται να εισάκουσαν τις προσευχές όλων όσων ανησυχούν για την ευημερία κάθε τι "αραχνοΰφαντου", χαρίζοντας μας έναν απολαυστικό Peter Parker στο πρόσωπο του Andrew Garfield, έναν ουσιαστικό Martin Sheen στο ρόλο του Uncle Ben, και φυσικά την Emma-δεν έχω λόγια-Stone να φοράει τις κοντές φουστίστες της Gwen Stacy. Και ξέρεις τι; Όλο αυτό δούλεψε... κάπως!

 

Μέσα σε δυόμισι ώρες λοιπόν, θα δεις (για πρώτη φορά) τους γονείς του Peter και τον -σημαντικό- ρόλο που έπαιξαν στη μετέπειτα "καριέρα" του. Τον Spiderman να κάνει skateboard. Το πρωταγωνιστικό ζευγάρι των σχεδόν star-crossed lovers να παραδίδουν μαθήματα χημείας και να δικαιολογούν μάλιστα απόλυτα τον παραπάνω χαρακτηρισμό, χωρίς να φτάνουν ποτέ σε γλυκανάλατες ευκολίες τύπου... ξέρεις τώρα. Τον Rhys Ifans να σε αφήνει παντελώς αδιάφορο ως Dr. Curt Connors (φταίει λίγο και το ότι αυτό δε θα φύγει ποτέ από το μυαλό μου). Το CGI του Lizard και των φίλων του να έχει γίνει προφανώς με Amiga 500. Τον Uncle Ben να μη λέει ποτέ (τουλάχιστον αυτολεξεί) την ατάκα που τον κάνει Uncle Ben (η φάση είναι "with great power comes great responsibility" ρε χασάπηδες). Kαι φυσικά την Emma-δεν έχω λόγια-Stone να φοράει τις κοντές φουστίστες της Gwen Stacy. Είπαμε ότι όλο αυτό δούλεψε. Όχι ότι έγιναν και θαύματα όμως.

 

Με λίγα λόγια και για να γίνω όσο πιο σαφής μπορώ: Αν σου αρέσουν τα καλογυρισμένα chick flicks με indie επίγευση (ναι, για το 500 Days of Summer μιλάω πάλι), δες το. Αν ακούς απελπιστικά πολύ Smiths -πρώτα κοιτάξε το- και μετά δες το. Αν θεωρείς την τριλογία του Raimi που προηγήθηκε υπερεκτιμημένη σαβούρα, δες το. Αν στις τελευταίες εκλογές ψήφισες ελπίζοντας σε ένα καλύτερο μέλλον, δες το. Αν είσαι Ιχθείς με ωροσκόπο Λέοντα, δες το. Αν είσαι Πανιώνιος, δες το. Αν σου αρέσουν οι κοντές φουστίτσες, δες το. Αν γουστάρεις ρε παιδί μου τον Spiderman, τότε ναι, δες το. Αν πάλι θέλεις κάπως να καλύψεις τις ανάγκες σου μέχρι να ανατείλει ξανά ο Σκοτεινός Ιππότης της καρδιάς σου... τότε κάτσε καλύτερα σπίτι σου. Από την άλλη εκεί δεν έχουν την Emma-δεν έχω λόγια-Stone να φοράει τις κοντές φουστίστες της Gwen Stacy... άρα όπως και να 'χει, απλά δες το!

 

Κωνσταντίνος Δημόπουλος, thegspot.gr

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4372
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  190
  • Reputation:   651
  • Achievement Points:  191
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5977 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Με κάλυψαν σε μεγάλο βαθμό οι προλαλήσαντες αλλά θέλω να προσθέσω μερικά points ακόμα:

 

-Η απουσία του Jameson έστω και ως μιας ηγετικής παρουσίας του anti-Spiderman block. Αντιθέτα το ρόλο αυτό έχει αναλάβει ο Stacy ο οποίος στο comic ήταν ακριβώς το αντίθετο.

-Η λάθος ελληνική μετάφραση όταν ο Stacy είπε στον Parker να μείνει μακρία από την Gwen. Ο υπότιτλος έγραφε "να την προσέχεις" ή κάτι τέτοιο. Στο comic βέβαια του είπε να την προσέχει αλλά τέλος πάντων...

-Η "θυσία" του αυθεντικού origin των γονιών που σχετίζεται με την SHIELD το οποίο θα μπορούσε να αξιοποιηθεί σε κάποιο Avengers crossover και η μετατροπή του Richard σε "πατέρα" των animal mutants. Θα μπορούσαν να βάλουν να λύνεται το θέμα με το σταθεροποιητή από το αίμα του Peter.

 

Γενικά πάντως είχα χαμηλά τον πήχη για την ταινία και αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να με εκπλήξει θετικά το τελικό αποτέλεσμα.

Επεξεργασία από Darth21
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10885
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  669
  • Reputation:   4988
  • Achievement Points:  669
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5374 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

δεν είπε ο Ben το μεγάλη δύναμη φέρνει και τεράστια ευθύνη"

 

δεν το είπε επί λέξη αλλά το είπε ρε παιδιά... και εμένα προσωπικά μου άρεσε που το είπε με λίγο διαφορετικό τρόπο (μ έχει κουράσει απίστευτα η συγκεκριμένη ατάκα)

 

να δηλώσω (για άλλη μια φορά) αντι-φαν και μεγάλος κράχτης της τριλογίας του Ράιμη... Δεν θα μπω στην διαδικασία να συγκρίνω λοιπόν τις ταινίες.

 

Η νέα ταινία μου άρεσε αλλά λιγότερο απ όσο περίμενα. Ο Γκάρφιλντ μου άρeσε πολύ, τον χάρηκα για σπάιντερμαν. Το ύφος της ταινίας επίσης μου άρεσε. Με χάλασαν κάποια σημεία που είχαν ως βάση το φτηνό συναίσθημα (τα οποία ήταν και περισσότερα απ όσα περίμενα αλλά κυρίως απ όσο χρειαζόταν στην ταινία... πχ: το σημειο με τους γερανούς)

 

γενικά θετικές οι εντιπώσεις μου.

 

 

ουόξω ο Ράιμης...!!!

 

 

παιδιά μη συγκρίνετε με βάση τα κόμικς επειδή οι ίδιοι οι δημιουργοί λένε πως θέλουν φτιάξουν κάτι καινούργιο... το θέμα είναι πως έχουν κρατήσει ένα πολλά υποσχόμενο ύφος το οποίο σέβεται το κόμικ και τον ήρωα.

Αυτός είναι ο κύριος λόγος που δεν μου άρεσαν οι προηγούμενες ταινίες. Επίσης, δεν μου έλειψε καθόλου ο Τζέιμσον... θα τον χαρούμε στην επόμενη ταινία.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4372
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  190
  • Reputation:   651
  • Achievement Points:  191
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5977 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ξέχασα πριν να αναφερθώ στο μοναδικό σοβαρό λάθος που παρατήρησα. Αυτό δεν είναι άλλο από την απουσία της σημαντικότερης κατ' εμε δύναμης του Spidey, της γνωστής και μη εξαιρετέας αραχνοαίσθησης. Αναφερομαι κυρίως στη σκηνή που τον συλλαμβάνει ο Stacy αφού πρώτα ο προβολέας τον τυφλώνει και τρώει τη σφαίρα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5754
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4749 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Πηγα και εγω λοιπον στο σινεμα, με φοβο μηπως σκασει κανεις ντυμενος γκομπλιν με κανενα Rocket Launcher και ψαχνομαστε... ;)

χθες ειδα την ταινια το μονο που εχω να πω ειναι πως ειναι ταινιαρα...

πολυ καλυτερη η ερμηνεια του Γκαρφιλντ απο τον αλλο τον κλαψιαρη καθως και η ερμηνεια του Κοννορς ήταν πολυ καλη...

Απο κει και περα, επιτελους είδαμε εναν πιο κοντα στα κομιξ σπαιντερμαν...

 

Ενταξει, μπορει ο Πιτερ Παρκερ να μην κανει σκειτμπορντ στα πρωτα κομιξ αλλα τα εχει (επιτελους ) με την Γκουεν Στεισυ και επιτελους δεν βγαζει ιστο απο το χερι του...

Επισης, μου αρεσαν πολυ τα χρωματα καθως και η σκηνοθεσια...Υπηρχαν καποιες σκηνες οπως πχ με το φλεγομενο αυτοκινητο στη γεφυρα που θα ηθελα να την ξαναδω μονο και μονο για να τις ξαναπολαυσω...

 

 

Πεθανε και ο Στεισυ στο τελος οποτε

ισως στο επομενο να εχει Γκομπλιν και το θανατο της Γκουεν αν και σε καμια περιπτωση δν θα ηθελα να δω την Στόουν νεκρη ;)

 

Οποτε σε γενικες γραμμες η ταινια μου αρεσε πολυ αν και εχω βαρεθει να βλεπω να σκοτωνουν το θειο Μπεν...

Ολα εγιναν για ενα γαμωmilko...; :wall: :wall: :wall:

 

Και δεν μ'αρεσε και το οτι παλι τελειωσε με κηδεια...

Δηλαδη στις προηγουμενες ταινιες να το καταλαβω...Ειχαν εκεινον τον κλαψα τον ηθοποιο, ο οποιος πετυχαινε πολυ καλα το κλαμα και εβαζαν παντα μια κηδεια ωστε να κλαει...αλλα εδω γτ?

 

Γενικα, αυτο το σπαιντερμαν ειχε κέφι, ο Παρκερ επιτελους ελεγε πετυχημενα αστεια στους κακους και επιτελους ξεπεραστηκε το θλιβερο κλιμα που ειχαν και οι τρεις ταινιες αφου στην τριλογια ακομα και οταν δν πεθαινει καποιος, ο Πιτερ μαλωνε με την Μαιρυ Τζειν και παλι εκλαιγε και λυποταν... :wall: :wall: :wall:

 

9/10 άπο τον αυστηρο Γκοθαμ..... :nek:

Επεξεργασία από gotham-city
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5061 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Ευχαριστώ για το spoiler. :best::P

 

(όχι, σοβαρά, βάλτο σε spoiler, φοβάμαι να διαβάσω παρακάτω μήπως μάθω τίποτα ακόμα :))

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5754
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4749 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

αν εννοεις το "αποκαλυπτικο" μου ποστ νομιζω οτι εβαλα σποιλερ εκει που επρεπε...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5061 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

αν εννοεις το "αποκαλυπτικο" μου ποστ νομιζω οτι εβαλα σποιλερ εκει που επρεπε...

 

:thanks:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7121
  • Reputation:   27027
  • Achievement Points:  7456
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6235 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

Ακούω και ξανακούω πως δεν ειπώθηκε η ατάκα του θείου Μπεν. Ευτυχώς παραπάνω αποκαταστάθηκε η αλήθεια από τον geokon712. Μια χαρά ειπώθηκε, απλά λίγο διαφοροποιημένη. Στην 1η του Sam Reimi είναι που ειπώθηκε ναι μεν, αλλά όχι απ' τον θείο Μπεν. Απ' τον Stan Lee ήταν, που παρίστανε έναν περαστικό γεράκο και μίλησε του Peter Parker όταν χάζευε μια βιτρίνα, αν θυμάμαι καλά. Οπότε τρώει το πρώτο ακυράκι η παλιά, παρόλο που σε γενικές γραμμές γουστάρω την πορεία του Sam Reimi.

 

Ακούω πως η νέα ταινία ανήκει περισσότερο στο "Ultimate Universe". Ο Spider-Man δαγκώθηκε από ραδιενεργό αράχνη, όπως είναι στην σειρά "The Amazing Spider-Man" και όχι από μεταλλαγμένη. Θα γίνω κουραστικός, αλλά ας το ξαναπώ. Στην τριλογία ο χαρακτήρας θάβεται κυριολεκτικά στην τριλογία με το να μην παρουσιάζουν ένα απ' τα λαμπρότερα μυαλά στο σύμπαν της Marvel. Ένα επιστημονικό μυαλό που έχει χρησιμοποιήσει και που τον έχει σώσει/βοηθήσει σε πάρα πολλές καταστάσεις. Εδώ δεν φτιάχνει απλά τους εκτοξευτήρες και την φόρμουλα του ιστού, αλλά δείχνει πως είναι σε θέση να αναγνωρίσει και να αναλύσει τύπους φυσικής και βιολογίας καταφέρνοντας να ολοκληρώσει όχι μόνο την φόρμουλα που έψαχναν τόσα χρόνια ο πατέρας του με τον Connors αλλά και ένα αντίδοτο!

 

Η σκηνή σε πρώτο πρόσωπο όντως θα μπορούσε να παραλειφθεί. Και δεν καταλαβαίνω γιατί δεν προστέθηκε μονάχα στην 3D έκδοση, όπως συνήθως γίνεται σε τέτοιου είδους σκηνές. Μάλλον για να δείξει σε όλους ο σκηνοθέτης πως βλέπει ο αραχνάκιας της κινήσεις του, αλλά όντως ήταν λιγάκι κουραστικό και αδιάφορο.

+1 Που έδειξε την Gwen Stacy. Επιτέλους! Από τις μεγαλύτερες μπαλαφάρες της προηγούμενης τριλογίας. Λογικά στο επόμενο θα έχει Green Goblin (αυτό μου έδωσε να καταλάβω απ' την ταινία και απ' το τέλος) και την τύχη αυτής της κοπέλας την ξέρετε. Μια χαρά "Earth-616" μου κάνει και αυτό.

 

 

Κάτι άλλοι νεοτερισμοί όπως το να ψάχνει ο Peter Parker στο ίντερνετ για πληροφορίες, ή η ελαφρώς παραλλαγμένη ατάκα του θείου Μπεν και η σκηνή με το Milko, είναι συμβατές με την σημερινή εποχή. Τέτοια πράγματα επιτρέπονται! Όπως μου είχε απαντήσει και ο Θοδωρής στο παρελθόν, δε θα μπορούσε να δείχνει σήμερα τον Sandman να τον νικάει ο Spider-Man ρουφώντας τον με μία ηλεκτρική σκούπα! Και έχει απόλυτο δίκιο! Τέτοια πράγματα συγχωρούνται και είναι ευνόητο να τα φτιάχνουν λίγο διαφορετικά. Αλλά το να κάνεις τον Parker ένα ανεγκέφαλο σχολιαρόπαιδα που απλά τυχαίνει να έχει κάποιες δυνάμεις και όταν αγχώνεται αυτές να μην υπάρχουν, είναι τελείως άκυρο. φανταστείτε έναν Reed Richard χωρίς τις επιστημονικές του γνώσεις που απλά να συμμετείχε ως αστροναύτης στο πρόγραμμα του Doom και να πήρε αυτές τις δυνάμεις. Είναι πιο ακραία περίπτωση, βέβαια, επειδή οι επιστημονικές του μελέτες και το λαμπρό του μυαλό είναι που τους οδηγούν σε άλλες διαστάσεις ή που τους φέρνουν αντιμέτωπους και νικητές σε πλάσματα όπως ο Galactus. Τα ίδια ισχύουν για τον Bruce Wayne, έχοντας τον Morgan Freeman να φροντίζει για τα γκατζετάκια του, τις στολές του, το αυτοκίνητο και όποια άλλη τεχνολογία χρησιμοποιεί. Με λίγα λόγια αν δεν υπήρχε ο Morgan Freeman, ο Bruce Wayne (Lucious Fox) θα ήταν ένας μεγαλοβιομήχανος playboy καρατέκα με ψυχολογικά και όχι ο Batman.

 

Ας επανέλθω όμως.

 

 

Το cast δεν ξέρω αν ήταν καλύτερο μιας και ο Alfred Molina ήταν εξαιρετικός, όπως και ο Willem Daffoe ως Πράσινος Καλικάντζαρος! Αλλά κακώς συγκρίνονται 3 ταινίες μαζί, με μία άλλη. Ο Molina ήταν στην 2η. Ο Andrew Garfield μου έφερνε περισσότερο στον Peter Parker απ' τον Tobey Maguire και μου φαίνεται πως έπαιξε πολύ καλύτερα τον ρόλο! Κι εμένα δε μου άρεσε που έδειξε έτσι απλά την ταυτότητά του στην Gwen Stacy ή που τον είδε και ο πατέρας της (αμέσως αμέσως δύο άτομα στην πρώτη ταινία, όταν πέρασαν δεν ξέρω κι εγώ πόσα τεύχη μέχρι τον πρώτο μάρτυρα) αλλά μην ξεχνάτε ότι στην παλιά τριλογία την έδειξε σε 50 άτομα μέσα στο ένα τραίνο ενώ ταυτόχρονα "το έπαιζε Χουλκ".

 

Μ' άρεσε και ο Martin Sheen (και ήταν έκπληξη να τον δω μετά από χρόνια!) στον ρόλο του θείου Μπεν! Ίσως ήταν αυστηρός αλλά ο σκηνοθέτης μας έδειξε μ' αυτόν τον τρόπο πόσο ανεύθυνος ήταν στην αρχή ο Peter Parker (φαινομενικά βέβαια, μιας και ξέρουμε τι τον έτρωγε να βρει στο εργαστήριο) πόσο πολύ αγαπούσε τον Peter Parker και που μετάνιωσε αμέσως όταν του έβαλε τις φωνές. Η Sally Field αν και πιστή στον ρόλο, δεν έμοιαζε τόσο στη θεία Μέϋ όπως η Rosemary Harris (αν εξαιρέσεις τα κιλά της)!!

 

 

 

Υ.Σ. Και η αραχνοαίσθηση λειτουργεί μια χαρά. Δεν το δείχνει άμεσα με κάποιο εφέ αλλά φαίνεται από τα απίστευτα αντανακλαστικά του. Η πραγματικότητα είναι πως είτε αραχνοαίσθηση έχει στο κόμικ, είτε όχι, έχει φάει αρκετές σφαίρες 50+ χρόνια τώρα. Σκέψου μόνο πόσες απέφυγε στην ταινία, για να δεις αν έχει αραχνοαίσθηση ή όχι. Άλλη μια τρανή απόδειξη είναι στο

 

περιστατικό με τους ιστούς στους υπονόμους.

 

 

Υ.Σ.2 Στου gotham-city το post περιέχει χοντρό spoiler που, προφανώς, του ξέφυγε με

 

την κηδεία!

:beer:

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5754
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4749 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

εμενα μου φανηκε πως υπηρχαν και καποιες μικρες επιρροες απο τευχη του ultimate spiderman και του amazing του straczynski αλλα μονο οσον αφορα την υποθεση και κυριως τους χωρους στους οποιου συνεβαιναν καποια πραγματα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12192
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  1248
  • Reputation:   9494
  • Achievement Points:  1248
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5163 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  6

Καθηγητής μαθηματικών εξηγεί γιατί ο Spider-Man είναι κοντά στην πραγματικότητα

 

Φαίνεται ότι οι υπερήρωες προκαλούν τους επιστήμονες ιδιαίτερα τον τελευταίο καιρό, αφού πρόσφατα είδαμε τη μελέτη για την κάπα-παγίδα του Batman, ωστόσο, η περίπτωση του Spider-Man είναι παραδόξως αρκετά κοντά στην πραγματικότητα, όπως τουλάχιστον ισχυρίζεται ο καθηγητής μαθηματικών Skip Garibaldi του Emory University στο παρακάτω video.

Αν υποθέσουμε ότι θα βρεθεί μια ραδιενεργή αράχνη για να μας τσιμπήσει, ότι αντί να αρρωστήσουμε θα αποκτήσουμε υπερδυναμεις και ότι ο ιστός θεωρητικά είναι άθραυστος, ατελείωτος και αντέχει σε κάθε είδους ακροβατικά και τεντώματα, τότε ναι, το μοντέλο του Garibaldi έχει υπόσταση…

Πηγή

 

 

 

:hit:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5754
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4749 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

τελικα οντως όλα ειναι απλά ΜΑΣΗΜΑΤΙΚΑ (που λεει και η διαφημιση) :spidey_yeah_that:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121003
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6346 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το τιμήσαμε, με μισό εισητήριο εννοείται. Και...

 

ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΑΙΝΙΑ SPIDER-MAN!!!!!!!!!!!! ΕΙΝΑΙ ΤΟ BATMAN BEGINS ΤΩΝ SPIDERMAN ΤΑΙΝΙΩΝ ΚΑΙ Η ΤΡΙΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΡΑΪΜΙ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΗ ΤΗΣ ΠΑΛΙΑΣ ΤΕΤΡΑΛΟΓΙΑΣ ΤΟΥ ΝΥΧΤΕΡΙΔΑΝΘΡΩΠΟΥ!!!!!!!!! :giati:

 

Must see! Και πολλά :div: στον σκηνοθέτη που έκανε ταινιάρα με την πλειοψηφία των ηθοποιών να είναι απίστευτα μη ενδιαφέροντες στους ρόλους τους! Τα είχε όλα! Το επόμενο όμως πρέπει να'ναι καλύτερο. Έστησε ένα πολύ καλά δομημένο σύμπαν εν αντιθέσει με το καρτουνίστικο σύμπαν του Ράιμι! Μετράει και θα δέσει και απίστευτα με τους Εκδικητές! Nice job! Μέχρι και η στολή μου άρεσε γιατί έδενε πολύ ρεαλιστικά με το όλο σύμπαν!

 

 

8.95/10! Μοναδικό παράπονο είναι το ότι ΠΑΡΑέβγαζε τη μάσκα! Τύφλα να'χει το Judge Dredd Stalone! Ήμαρτον! :lol:

 

Α, και οι Ελληνικοί υπότιτλοι. Μα Πίτερ Πάρκερ;;;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6063 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Α, και οι Ελληνικοί υπότιτλοι. Μα Πίτερ Πάρκερ;;;

 

Ε, πως το ήθελες;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52805
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5414 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Πήτεα Πάρκα :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5061 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Το 2 της original τριλογίας είναι από τα αγαπημένα μου superhero movies. Έχει έναν εκπληκτικό κακό, εκπληκτικό supporting cast, goofy ατμόσφαιρα χωρίς όμως να καταντά γελοίο. Το Amazing Spider-man για τα δικά μου δεδομένα το κατατάσσω λίγο πιο κάτω από το 2 (ελάχιστα πιο κάτω, το 2 άλλωστε το έχω δει τόσες φορές) και πάνω από το 1 και το 3 (φυσικά).

 

Ο Parker ήταν όπως έπρεπε να είναι. Έκανε χιούμορ, ήταν πανέξυπνος (τις δύο αυτές πτυχές τις είδαμε ελάχιστα στην original τριλογία), ένιωθε ενοχές για τον χαμό του θείου του, στην αρχή δεν ενδιαφερόταν τόσο να σώζει ανθρώπους από εγκληματίες, αλλά να εκδικηθεί. Ειδικά αυτό το τελευταίο το εκτίμησα πολύ, ενώ και η σκηνή που τρόλλαρε τον Flash ήταν πολύ καλή. Γιατί στα πρώτα τεύχη, ο Peter ήθελε να δείξει σε όλους τι μπορεί να κάνει και να τους κλείσει τα στόματα.

 

Οι σκηνές δράσης είναι οι καλύτερες σε ταινία με τον Αραχνάκια. Είναι κινήσεις που δεν μπορούν να αποδοθούν σωστά στα κόμικς και είδαμε ελάχιστα στην τριλογία. Παρκούρ, ξύλο σε κλειστούς χώρους, ευελιξία και ευρηματική χρήση των ιστών. Ειδικά το τελευταίο. Έκανε διάφορα πράγματα με τον ιστό, ήταν πιο ευέλικτος, οι σκηνές δράσης ήταν τέλεια χορογραφημένες.

 

Το ρομάντσο με την Γκουέν το χειρίστηκαν πολύ καλά. Υπήρχε η κατάλληλη ένταση και όσο κλισέ και αν ήταν (δεν το λέω με σιγουριά, αλλά πόσο πρωτοπορία να υπάρχει :P), μόνο και μόνο που είναι η GWEN άξιζε! :giati: Υπήρχε χημεία μεταξύ των πρωταγωνιστών. Λυπάμαι που θα πεθάνει η Gwen. :P Θα είναι έγκλημα να κάνουν sequel και να μην την σκοτώσουν. Ο θάνατος της είναι ο ακρογωνιαίος λίθος του χαρακτήρα του Spider-man. Βασικά να διορθώσω: Θα είναι έγκλημα να κάνουν sequel, να την σκοτώσουν και να μην κάνουν 3ο. Εκεί θα είναι όλο το ζουμί. Να δούμε πως θα αντιδράσει ο PP. Αν και έχουμε καιρό ακόμα.

 

Παρακάτω έχει μερικά mid-spoilers και μερικά από το τέλος και από την σκηνή μετά τα credits. :)

 

 

 

 

Μ'αρέσε που σκότωσαν τον Stacy, εκεί όμως που πέτυχε ο θάνατος του στα κόμικς ήταν ότι ήταν ένα είδος πατρικής φιγούρας για τον Peter και ουσιαστικά έχασε και 3ο πατέρα. Αν και δεν υπήρχε αυτό το βασικό στοιχείο, ο θάνατος του είχε κάποιο αντίκτυπο, ειδικά στην σχέση του Peter με την Gwen.

 

O Lizard δεν μου άρεσε καθόλου. Ο Connors καλός ήταν, ο Lizard όμως..... Καταρχάς, μιλούσε. Δεν θυμάμαι αν μιλούσε, αλλά τον έκαναν υπερβολικά νοήμονα. Τον ήθελα πιο κτηνώδες, να τσακίζει τα θύματα του, να μην τα λυπάται καθόλου. Also, δεν μου άρεσε η ανθρωποειδής εμφάνιση του. Ήθελα αυτό το χαρακτηριστικό το στόμα, σαν της σαύρας. Και φόρεσε ελάχιστα την ρόμπα. Όποτε είχε λίγο την ρόμπα με τον αδερφό μου εκστασιαζόμασταν και μετά την έσκιζε. :wall:

 

Μια ερώτηση: το αντίδοτο στο τέλος τον γιάτρεψε και από την τρέλα του; Γιατί είχε ένα μικρό πρόβλημα με το μυαλό του, που νόμιζε ότι θα έκανε καλό στην Νέα Υόρκη. Εκτός και αν αυτά ήταν σκέψεις της Lizard πλευράς του.

 

Στο τέλος πρέπει να είναι ο Osborn. Δεν θέλω, γιατί τον χόρτασα χάρη στις εξαιρετικές ερμηνείες του Dafoe, αλλά δυστυχώς, είναι ο μόνος που έβγαζε σεναριακά νόημα. Οπότε αν και θέλω κάποιον άλλο, ο Norman είναι ο μόνος που θα είχε νόημα να εμφανιστεί.

 

Το βλέπω να δίνουν μια εξελιγμένη μορφή του ορού στον Norman για να γιατρευτεί και να γίνεται GG.

 

Νομίζω ότι αποκάλυψε πολύ νωρίς την ταυτότητα του. Επίσης όμως πιστεύω ότι και αυτό δεν είναι out-of-character, γιατί ίσως επειδή δεν έχει και πολλή εμπειρία με τα κορίτσια, να υπερενθουσιάστηκε, να ήθελε να την εντυπωσιάσει ή κάτι τέτοιο. Βέβαια, έπρεπε κάπως να φανεί ότι η Gwen είναι ξεχωριστή για τον Peter και μόνο αυτό μπορούσε να κάνει ο σεναριογράφος.

 

Όπως ανέφερα, χρησιμοποιεί με ευφάνταστους τρόπους τον ιστό του. Η καλύτερη χρήση του όμως ήταν στον υπόνομο, όταν άπλωσε τους ιστούς για να πιάνει τους ήχους. Η πρώτη φορά που έγινε αυτό ήταν στο The Other, όταν όμως απέκτησε τις νέες δυνάμεις, αλλά και πάλι, δείχνει την εξυπνάδα και την πρακτικότητα του Peter.

 

Και δεν ήταν τόσο χάλια η οπτικοποίηση της αραχνοαίσθσης. Ίσα ίσα που δεν έκαναν τίποτα περίεργο. ΜΙΣΏ την σκηνή στο 1 που ο Peter αποφεύγει την γροθιά του Flas και ενώ αυτός είναι ακίνητος, αυτός κουνάει το κεφάλι του κανονικά. :P Οι άλλοι που παρακολουθούσαν την σκηνή πρέπει να είδαν τον Maguire Peter να κουνάει το κεφάλι του με υπερφυσική ταχύτητα. :D

 

Δεν μου άρεσε πολύ ο θάνατος του Ben. Του Raimi είναι πολύ πιο πιστό, του Webb είναι υπερβολικά εκσυγχρονισμένο. Είχε και μικρό easter egg με την παλαίστρα.

 

Είχε και κάποιες πιο συγκινητικές στιγμές, όπως όταν ο Flash προσπάθησε να προσεγγίσει τον Peter και παραλίγο να τις φάει (σαν να μπήκαν οι βάσεις για την μελλοντική τους φιλία :)) και στο τέλος, όταν η Gwen επισκέφτηκε τον Peter, αν και δεν μου άρεσε πόσο εύκολα το κατάλαβε η Gwen ότι ο πατέρας της τον όρκισε. Oh well, τα ξαναβρήκαν. :cheers5:

 

Ελπίζω στο επόμενο να έχει πάλι villain που δεν έχουμε ξαναδεί στην σειρά. Electro ή Mysterio (μόνο έναν από τους δύο), προχωράνε την ιστορία του Norman, τον κάνουν GG στο τέλος του 2, σκοτώνει τη Gwen και πάμε στο 3. :mafia:

 

Αν και μάλλον αφήνουν επιτηδευμένα έτσι γενικά και αόριστα την όλη σκηνή μετά τα credits, για να έχουν ευρεία επιλογών. Θα μπορούσε να είναι ο Norman, αλλά πως εξαφανίστηκε; Και γιατί (αν ήταν αυτός) ήταν τόσο κοντός;

 

 

 

 

Και πολύ καλή η σκηνοθεσία και η ατμόσφαιρα που έχτισε ο Webb, ήταν ένα blockbuster με τα όλα του με έναν εκσυγχρονισμένο Spider-man που παραμένει Spider-man, υπέροχα χορογραφημένη δράση, διάχυτο χιούμορ, καλές ερμηνείες από τους περισσότερους (Gwen, Stacy, Connors) και τον Garfield να ξεπερνάει κατά πολύ τον Maguire και ως Peter Parker και ως Spider-man.

 

Έχει στοιχεία και από το Ultimate Universe, του οποίου είμαι αναγνώστης και τα εκτίμησα και αυτά. :P

 

Πολύ δυνατή αρχή, εκπληκτική ατμόσφαιρα, δράση, χιούμορ, αγαπημένοι χαρακτήρες καλά γραμμένοι.

 

8,5+/10

 

Και τώρα, έρχεται η ώρα του Batman..............

 

EDIT: Με λίγη έρευνα στο internet, ανακάλυψα :idea: (ένας σε ένα φόρουμ βασικά :P) στοιχεία για την σκηνή στο τέλος.

 

 

 

 

O μυστηριώδης τύπος είχε το ίδιο καπέλο που είχε και η σκούπα στην πρώτη σκηνή στο κρυφτό.....

 

 

 

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11316
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  66
  • Reputation:   531
  • Achievement Points:  66
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5327 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Λοιπόν παιδιά, χαίρομαι πάρα πολύ από τα comments σας!

 

Είδα την ταινία στην πρεμιέρα και βγήκα από το σινεμά κατ' ενθουσιασμένος! Όταν γύρισα σπίτι αμέσως έψαξα να βρω κριτικές, για να δω αν η ταινία είχε τον ίδιο απόηχο και στους "ειδικούς". Δυστυχώς οι "ειδικοί" την ψηλοέθαψαν. Διάβασα μάλιστα αρκετές φορές πως η παλιά τριλογία είναι κατά πολύ καλύτερη! Προσωπικά πλέον δεν μ'αρέσουν οι ταινίες του Ράιμι. Και λέω "πλέον", όχι λόγω της νέας ταινίας, αλλά λόγω του ότι με το πέρασμα του χρόνου, και αφού έχω δει τις ταινίες πάνω από 3 φορές την κάθε μία, άρχισε να φθείρεται η όλη εικόνα που είχα σχηματίσει αρχικά (έχουν περάσει και δέκα plus χρόνια από την πρώτη, άλλος άνθρωπος είμαι από τότε). Καλά, δεν το συζητώ, η τρίτη ταινία δεν μου άρεσε εξ αρχής (θυμάμαι τον emo-Spiderman και μου σηκώνεται η τρίχα).

 

Επίσης κουράστηκα να διαβάζω συγκρίσεις με τους Avengers και μάλιστα ακόμα κι εδώ βλέπω πως ο κόσμος θέλει να δει τον Spider-man να κάνει team μαζί τους! Όσον αφορά τις συγκρίσεις, νομίζω πως δεν έχουν λόγω ύπαρξης καθώς οι Avengers ήταν απλώς μία διασκεδαστική ταινία την οποία προσωπικά θα κάνω πολύ καιρό να ξαναδώ (αν θυμάσαι τις αστείες ατάκες δεν νομίζω να υπάρχει κανένας άλλος σοβαρός λόγος για να το κάνεις), ενώ αντίθετα ο αραχνάνθρωπος είχε τόσο πολύ περισσότερα πράγματα να πει και να δείξει. Τώρα όσον αφορά τη συνεργασία μαζί τους, άσχετα με το τι γίνεται στο σύμπαν της Marvel, δεν θα ήθελα να δω ένα τέτοιο σενάριο, και μάλιστα νομίζω και η ίδια η παραγωγή δεν έχει σκοπό να κάνει κάτι σχετικό (τουλάχιστον όχι με τον συγκεκριμένο Spiderman). Ο Spidey είναι από τους λίγους ήρωες που μπορούν να κάνουν ταινίες που αφορούν μόνο τους ίδιους (οι άλλοι είναι οι Batman, Superman και Wolverine - χωρίς όμως να έχουμε δει τίποτε σοβαρό ακόμα από τον τελευταίο). Δεν είναι τυχαίο πως όλες οι ατομικές ταινίες των μελών των Avengers ήταν από μέτριες έως κακές (ναι, για μένα το Iron-Man ήταν μέτριο). Έτσι λοιπόν πιστεύω πως θα αργήσουμε πολύ να δούμε όχι μόνο τους Avengers μαζί με τον Spidey, αλλά και γενικά κάποια συνεργασία με άλλο σούπερ ήρωα.

 

Τέλος να αναφερθώ και λίγο στην ίδια την ταινία (επιτέλους δηλαδή)! Όπως είπα και άφησα να φανεί με τα παραπάνω, εντυπωσιάστηκα. Σίγουρα ήμουν θετικά προκατειλημμένος καθώς είμαι μεγάλος φαν του 500 days of Summer, δηλαδή την προηγούμενη ταινία του Webb (όποιος δεν την έχει δει να τρέξει αμέσως στο βίντεο κλαμπ της γειτον-- καλά οκ και τα torrents είναι μία λύση :P). Αρχικά σε βάζει σε σκέψεις η επιλογή του συγκεκριμένου σκηνοθέτη, καθώς δεν έχει ξανακάνει κάτι σχετικό (νομίζω δεν πρέπει να έχει κάνει και άλλη ταινία πλην των δύο προαναφερθέντων). Βλέποντας όμως τον Amazing Spiderman συνειδητοποιεί κανείς πως ήταν ο καταλληλότερος για να αναλάβει το συγκεκριμένο blockbaster! Με όλες αυτές τις σουπερηρωικές ταινίες ξεχνάμε μερικές φορές τι πραγματικά θέλει να μας παρουσιάσει η κάθε ιστορία, με αποτέλεσμα κάθε φορά να πιστεύουμε πως θα δούμε μία από τα ίδια. Αντίθετα, ο Nolan απέδειξε με τον Batman πως το συγκεκριμένο είδος ταινιών είναι αδικημένο. Δεν είναι τυχαίο μάλιστα που πολλοί πιστεύουν πως το Dark Knight θα μπορούσε να είναι η πρώτη σουπερηρωική ταινία ικανή να διεκδικήσει το Oscar καλύτερης ταινίας! Έτσι λοιπόν και ο Amazing Spiderman δεν έχει σαν σκοπό να βρει απλώς μία δικαιολογία για να αρχίσουν οι εκρήξεις επί της οθόνης. Εύστοχα ο Webb επικεντρώνεται στο ρομάντζο μεταξύ του Peter και της Gwen, δίνει βάθος στη σχέση τους, και μας τονίζει πως στην πραγματικότητα η ταινία αφορά δύο και όχι έναν

(κάτι που, όπως οι περισσότεροι εδώ πέρα ξέρουμε, θα δώσει βήμα στο sequel για να φτάσει στα ύψη το δραματικό στοιχείο).

Ο ίδιος ο Spiderman είναι ένας έφηβος που πολλές φορές δεν σκέφτεται τις συνέπειες των πράξεών του γι'αυτό και τον βλέπουμε να βγάζει πολύ συχνά τη μάσκα του, όπως αναφέρθηκε και σε άλλα post. Η Gwen από την άλλη, έχει λόγο ύπαρξης, δεν είναι εκεί μόνο για να ουρλιάζει όπως κάποιες άλλες κιουρίες - μη λέμε ονόματα τώρα, το πιάσαμε το υπονοούμενο - και δεν είναι τυχαίο

πως ο Spiderman στο τέλος της ταινίας δεν χρειάζεται καν να τη σώσει από τον Lizard, ενώ αντίθετα εκείνη είναι που βοηθά στο να τον αντιμετωπίσει.

Ναι, όσο κι αν φαίνεται περίεργο, η νέα ταινία του Spiderman είναι περισσότερο ρομαντική παρά δράσης. Και πως να μην είναι άλλωστε, αφού το ίδιο το κόμικ από την αρχή της σειράς επικεντρώθηκε στον εφηβικό αυτόν έρωτα - με αποκορύφωμα

τον θάνατο της Gwen.

 

 

Αυτά, μην το αναλύω άλλο, αν και πολύ θα το ήθελα. 10/10 από μένα, μαζί με την τριλογία του Dark Knight, οι καλύτερες ταινίες του είδους.

 

Υ.Γ.: Εννοείται, πολύ σωστή η νέα εκδοχή του "With great power-- (τα ξέρετε τα υπόλοιπα)" από τον θείο Ben. Ε ναι, έτσι μιλάει ο κόσμος στην καθημερινότητα του!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5061 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Η Fox, η οποία έχει δεσμεύσει τον Webb για μία ακόμη ταινία μέσα στα επόμενα χρόνια, κάνει πρόταση στην Sony.

 

Το συμβόλαιο του Webb με την Fox λέει πως μετά την σκηνοθεσία του 500 Days of Summer, θα σκηνοθετήσει άλλη μία. Αυτή η άλλη μία όμως τον εμποδίζει από το να σκηνοθετήσει το sequel του ASM. Έτσι η Fox προτείνει να ολοκληρώσει το ASM 2 με το καλό και μετά να έρθει στην Fox να σκηνοθετήσει 2 ταινίες.

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5061 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

The Amazing Spider-Man Limited Edition Box Set Revealed

 

 

Έχει και παιχνιδάκια....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3478
  • Reputation:   20255
  • Achievement Points:  3535
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6287 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σπάνια αντιμετώπισα ταινία με τέτοια καχυποψία όπως το Amazing Spider-man. Κυρίως γιατί τόσο σύντομο reboot θύμιζε αρπαχτή.

Βέβαια η προυπηρεσία του Webb στο 500 days with summer ήταν μεγάλο plus, αλλά είχα αμφιβολίες για το τεχνικό κομμάτι του φιλμ.

 

Τελικά μπορώ να πω, πως άδικα ανησυχούσα και η ταινία ήταν πραγματικά πολύ καλή. Σίγουρα η Gwen ήταν ανώτερη από την MJ της Kirsten Dunst.

Και ο Garfield καλύτερος από τον χαζοχαρόμενο Tobby McGuire .Μειονέκτημα η εμφάνιση του Lizzard, όχι ιδιαίτερα πετυχημένη κατά τη γνώμη μου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55411
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5410 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

για όσους τους άρεσε εδώ μπορείτε να δειτε 17 λεπτά με σκηνές που δεν μπήκαν στην ταινία

 

btw δείτε το όνομα του χρήστη που ανέβασε το βίντεο στο youtube, δεν νομίζω να τολμήσουν να το κατεβάσουν :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6063 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76876
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5869 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

:P

 

Αν και τελικά μου άρεσε! Ο Πήτερ Πάρκερ θα μπορούσε να είναι λίγο λιγότερο κουλ, χωρίς πατίνι τουλάχιστο, αλλά το συνολικό αποτέλεσμα με άφησε σίγουρα πιο ικανοποιημένη απο την τριλογία!

 

:beer6:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5989
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4229 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

απλά lol για το honest trailer. απλά έλιωσα στο γέλιο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4358
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

http://www.youtube.c...h?v=tE9e_2yHhI8

 

Αν παρατηρησετε (για την ακριβεια ακουσετε) στο δευτερο 0:27 με 0:28 περιπου,ακουγεται η αραχνοαισθηση.Γιατι αραγε? :thinking: (πρεπει να το βαλετε στο "τερμα" το ηχειο για να την ακουσετε)

Εdit:Το διαβασα σε ενα αρθρο με τα easter eggs της ταινιας. :P

Επεξεργασία από the comic guide
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5989
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4229 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

υπάρχουν easter eggs στις ταινίες??? oO να κάτι καινούριο

Επεξεργασία από rkronin
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4358
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Dane DeHaan Confirmed To Play Harry Osborn In THE AMAZING SPIDER-MAN Sequel

 

http://media.comicbookmovie.com/images/users/gallerypictures/50463L.jpg

 

 

A9NrBYVCMAMJFy8.jpg

 

Αν και φατσικα δεν "βγαζει" Harry Osborn,μπορω να πω οτι ειναι πολυ καλη επιλογη γιατι αυτο το nerdy και το σκοτεινο style που εχει,ταιριαζει με το ειδος της ταινιας! :) Θα δειξει...Παντως στο "Chronicle" μου αρεσε η ερμηνεια του!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...

  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55411
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5410 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

στον τηλεθεατή που κυκλοφορεί!!! :P

 

post-10513-0-50838100-1370621719_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6063 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Τι τιμή;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.