Μετάβαση στο περιεχόμενο

PUBLIC


Bonadrug

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2123
  • Reputation:   20705
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4556 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Για οσους δεν ασχολουνται συχνα με διαδικτυακες αγορες, και επειδη εχω μια γνωση σε συμπεριφορες και αξιοπιστια των διαφορων καταστηματων Ελλαδος αλλα και εξωτερικου, σας λεω με βεβαιοτητα οτι τα παμπλικ ειναι απο τις χειροτερες εταιριες σε θεματα αξιοπιστιας, συμπεριφορας και τα τοιαυτα. Ψευτικες προσφορες στα site τους, με εξαντλημενα προιοντα, κοροιδιες πολλες, και αλλα πολλα. Συναγωνιζονται το Πλαισιο ως στο ποια αλυσιδα απ τις 2 ειναι χειροτερη.

 

Και οσον αφορα το αρθρο και την "τεραστια" επιτυχια που και καλα γραφει οτι εκανε την περασμενη χρονια, ειναι εντελως μουφα, μιας και ο ομιλος εγραψε τετοιες απωλειες, που αναγκαστηκε να κλεισει σχεδον ολα τα υποκαταστηματα του αδερφου "μουλτιραμα", και να κρατησουν μονο τα παμπλικ, ως main αλυσιδα και brand.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5989
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4230 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

από προσωπική εμπειρία και του θείου μου οι αγορές από νετ στο public είναι ότι χειρότερο έχουμε συναντήσει. ειλικρινά ότι χειρότερο έχουμε συναντησει σε διαδικτυακές αγορές

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4358
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4226 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Με ολο το σεβασμο,διαφωνω. :) Αγοραζω μηνες απο τα Public oχι μονο comics αλλα και προιοντα τεχνολογιας απο το syte τους, και δεν εχω συναντησει παρομοια προβληματα οπως εσεις.Με ενημερωνουν ποτε το προιον(-οντα) της παραγγελιας μου ειναι διαθεσιμο(-α),αμεσες απαντησεις στις ερωτησεις μου, και οι τιμες του syte ισχυουν.Α,και οτι εχω παραγγελει μου το εχουν φερει σε αψογη κατασταση.Τουλαχιστον ετσι νομιζω...

 

Αυτο ειναι καθαρα η γνωμη μου.Δεν θελω να ξεκινησω συγκρουσεις απο το πουθενα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15802
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6316 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Εγώ πάντως έχω αποκομήσει θετική ενύπωση από το Public Συντάγματος.

Ό,τι έχω παραγγείλει (παιχνίδια/βιβλία) μου έχει έρθει σε λογικό χρόνο και στη συμφωνημένη τιμή, έχω κάνει μια χαρά αλλαγή σε gadget (παρ'όλο που είχα ανοίξει τη συσκευασία του) και μου έρχονται αρκετές προσφορές (που επιβεβαιωμένα ισχύουν) μέσω του Club Public.

Συνολικά, μια χαρά δουλειά κάνουν τα παιδιά imho :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4358
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4226 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Εγώ πάντως έχω αποκομήσει θετική ενύπωση από το Public Συντάγματος.

Ό,τι έχω παραγγείλει (παιχνίδια/βιβλία) μου έχει έρθει σε λογικό χρόνο και στη συμφωνημένη τιμή, έχω κάνει μια χαρά αλλαγή σε gadget (παρ'όλο που είχα ανοίξει τη συσκευασία του) και μου έρχονται αρκετές προσφορές (που επιβεβαιωμένα ισχύουν) μέσω του Club Public.

Συνολικά, μια χαρά δουλειά κάνουν τα παιδιά imho :)

 

Συμφωνω. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2123
  • Reputation:   20705
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4556 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Κοιταξτε να δειτε φιλοι συμφορουμιτες, για να μη παρεξηγηθω, και να ειμαι περισσοτερο σαφης και ξεκαθαρος, ασχολουμαι χρονια με ενα site τεχνολογιας (το μεγαλυτερο στην Ελλαδα βασικα) , και εκει υπαρχει ενα section με Προσφορες, τοσο απο καταστηματα ελληνικα, οσο και εξωτερικου.

Η γνωμη που σας ανεφερα, δεν ειναι απλα προσωπικη, μετα απο 5 - 10 παραγγελιες, γιατι τοτε δε θα μπορουσα με βεβαιοτητα να μιλησω για κατι τετοιο, δε θα ειχα μεγαλο δειγμα. Η αποψη μου ειναι αυτη, μετα απο παρακολουθηση εκατονταδων παραγγελιων συμφορουμιτων μου και φιλων μου απο το εν λογω καταστημα, οσο και απ το Μουλτιραμα.

 

Εγω δε μιλω για τις γενικες τιμες που εχει το καταστημα (που υποψιν, σε κανενα προιον δεν εχει τη χαμηλοτερη τιμη της αγορας, και οποτε θελετε, τσεκαρετε το στο σκρουτζ ή στο αμαζον).

Μιλω κυριως για τις λεγομενες προσφορες που βγαζει. Ειναι απλα κραχτες, χωρις αποθεμα. Επισης, ειναι κουτοπονηριες, μιας και βγαζουν π.χ. 5 τεμαχια, ριχνουν ακυρο σε οσους παραγγελνουν, και αποσκοπουν στο να τραβηξουν κοσμο στο καταστημα τους, ωστε αυτοι να δουν κατι αλλο και να ακουμπησουν τα ωραια τους λεφτα.

 

Οπως ειπα, ολα αυτα δεν ειναι κρυφα, αλλωστε στο φορουμ εκεινο ολα ειναι φανερα και ο καθενας μπορει να διαβασει δεκαδες τετοιες περιπτωσεις σε sections με δηθεν προσφορες- απατες.

 

Το να αγοραζεις κατι σε τιμη ακριβοτερη της αγορας, επειδη δεν γνωριζεις αλλους φθηνοτερους τροπους, και να εξυπηρετησαι, προσωπικα δε με συγκινει. Οταν ομως δεν εξυπηρετουν τις "προσφορες" τους, τοτε χαλουν το ονομα τους.

 

Κλεινοντας, αν θα δειτε το γνωστο σε ολους μας skroutz, οι αξιολογησεις για το καταστημα ειναι 50-50% καλες-κακες. Ενα τετοιο ποσοστο, για καταστημα, ειναι κατι παραπανω απο τραγικο. Σκεφτειτε εναν πωλητη στο e-bay, να εχει feedback 50%, και πειτε μου αν θα αγοραζατε.

 

Φυσικα και δεν αμφισβητω οσα παιδια ειναι ευχαριστημενα με τετοια καταστηματα, αλλα γνωριζοντας οτι οι τιμες τους δεν ειναι οι καλυτερες της αγορας, και οτι οι προσφορες τους ειναι μεγαλη μουφα, οφειλω να το καταγραψω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15802
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6316 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Fair enough - το δείγμα σου είναι σαφώς μεγαλύτερο από την όποια προσωπική εμπειρία.

Απλά ανέφερα ότι δεν μου έχει γίνει στραβή (μέχρι τώρα). :)

Οι τιμές σίγουρα δεν είναι οι χαμηλότερες της αγοράς - γι'αυτό και έγραψα απλά ότι παρέλαβα "στη συμφωνημένη τιμή" ;)

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2123
  • Reputation:   20705
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4556 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Fair enough - το δείγμα σου είναι σαφώς μεγαλύτερο από την όποια προσωπική εμπειρία.

Απλά ανέφερα ότι δεν μου έχει γίνει στραβή (μέχρι τώρα). :)

Οι τιμές σίγουρα δεν είναι οι χαμηλότερες της αγοράς - γι'αυτό και έγραψα απλά ότι παρέλαβα "στη συμφωνημένη τιμή" ;)

 

:beer:

Mακαρι φιλε zoo, ετσι να συνεχισουν! :D

Μακαρι γενικα να βελτιωθουν οι τιμες και οι υπηρεσιες που γενικα μας προσφερουν τα ελληνικα καταστηματα, ωστε να μη φευγουν τα λεφτα μας καθημερινα σε αγορες απο εξωτερικο.

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4622 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

ο ομιλος εγραψε τετοιες απωλειες, που αναγκαστηκε να κλεισει σχεδον ολα τα υποκαταστηματα του αδερφου "μουλτιραμα", και να κρατησουν μονο τα παμπλικ, ως main αλυσιδα και brand.

 

 

 

Ποιος είναι αυτός ο όμιλος;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30824
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6179 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4622 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ο Γερμανός.

 

 

:beer:

 

Τι ποσοστό έχει η ΓΕΡΜ στη ΜΟΥΛΤ;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30824
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6179 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Μάλλον μπέρδεψες τα φόρουμ. Εδώ μιλάμε για μικυμάουδες. Πάντως με ένα γκουγκλάρισμα βρήκα ΑΥΤΟ και ΑΥΤΟ.

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4622 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ασε, το βρήκα.

http://www.capital.gr/xa/insiders.asp?s=%CC%CF%D5%CB%D4

Και τώρα πάω στο capital να ρωτήσω για το μικυμάου. :3eyes:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25820
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  402
  • Reputation:   5416
  • Achievement Points:  402
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4247 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Ασε, το βρήκα.

http://www.capital.g...%CC%CF%D5%CB%D4

Και τώρα πάω στο capital να ρωτήσω για το μικυμάου. :3eyes:

 

 

:lmao: :lmao: :lmao:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  25536
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  326
  • Reputation:   1670
  • Achievement Points:  326
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4296 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

και στα Χανιά (Χατζημιχάλη Γιάνναρη 40-42)

 

Oh well, gotta love those news

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12160
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5319 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Όπως ανέφερε και ο Άγγελος εδώ: http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=5199&view=findpost&p=271205, πλέον έχουν ανοίξει ακόμη δυο public στο Λεκανοπέδιο Αττικής, σε Νέα Σμύρνη(Ελευθερίου Βενιζέλου 45), Ζωγράφου(Ούλωφ Πάλμε 44).Έπειτα, άνοιξε ένα ακόμη public στην επαρχία και συγκεκριμένα στα Χανιά(Χατζημιχάλη Γιάνναρη 40-42).Επειδή, δεν υπάρχει ακόμη κάποιο θέμα για το κατάστημα Χανίων, ας προστεθεί τουλάχιστον στον χάρτη, όπως έγινε και με κάποια άλλα επαρχιακά καταστήματα, που δεν έχουν θέμα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Λοιπόν, έχω αρχίσει να μαζεύω τις Ultimate Collection της σειράς Invincible και έχω πάρει τα πρώτα δύο από το site του Public. Έχω ψάξει επίσης και για το 3ο, αλλά δεν μπορούσα να το βρω, το έβλεπα όμως στο κατάστημα στο Cosmos. Το πήρα και το πήγα σε έναν υπάλληλο και τον ρώτησα αν μπορούν να το βρουν στο site, επειδή εγώ δεν μπορώ και θέλω να επωφεληθώ της χαμηλότερης τιμής που είχαν τα προηγούμενα 2. 

 

Έτσι, επιτόπου πήρε μια φόρμα, την συμπλήρωσε για να το πάρω με την διαδυκτιακή τιμή που πήρα το 2. Και από 35 ευρώ, μου βγήκε 20. 

 

Υ.Γ. Δεν είχα την πρόθεση να το πάρω, αλλά κάποια στιγμή θα το έπαιρνα έτσι και αλλιώς. :P 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11401
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4679 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Καλά τα Public είναι ότι νά ναι όσο αναφορά το site..μου στέλουν μήνυμα στο κινητό ότι αυτό που παρήγγειλα θα έρθει σε 3 με 4 εβδομάδες και μετά από λίγες μέρες ήρθε :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52805
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5415 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Ακριβώς το ίδιο έγινε και με μένα. Και μάλιστα και οι δύο περιπτώσεις μαζί!

 

Αποφασίζω επιτέλους να κλείσω το Preacher Deluxe Edition. Ψάχνω για καλές τιμές στα γνωστά ιντερνετικά μαγαζιά, τίποτα. Το 4ο μάλιστα σε πολλά μου το εμφάνιζε ως εξαντλημένο. Μπαίνω και στο Public και τα βρίσκω και τα 3 από περίπου 24 ευρώ το καθένα. Στις 5 του μήνα λοιπόν κάνω την παραγγελία και για τα τρία που μου έλειπαν (τόμοι 4, 5 και 6.) Στις 10 μου στέλνουν sms και με πληροφορούν πως ο τέταρτος τόμος δεν βρέθηκε και με διαβεβαιώνουν πως η παραγγελία μου θα ακυρωνόταν.

 

Η περίπτωση Dark Chris

 

11 του μήνα κατεβαίνω κέντρο, περνάω από Public να χαζέψω τίποτα και πρώτο πρώτο πετυχαίνω τον τέταρτο τόμο. Τον τσιμπάω και πάω στην υπεύθυνη υπάλληλο στα βιβλία. Της εξηγώ τι έχει γίνει και ζητάω αν γίνεται να μου κρατήσει τον τόμο και να ενημερώσει το σύστημα ούτως ώστε να κάνω ξανά την παραγγελία και αυτή τη φορά να παραλάβω τους τόμους κανονικά με τιμή web. Μου λέει πως δεν χρειάζεται, συμπληρώνει μια φόρμα και το αγοράζω από 40 αναγραφόμενη, λίγο λιγότερο από 24 ευρώ.

 

Η περίπτωση Θλιμμένου Μπούφου

 

Στις 15 του μήνα, και αφού έχω ως δεδομένο πως η παραγγελία μου ακυρώθηκε όπως με διαβεβαίωναν στο προηγούμενο sms,  μου έρχεται νέο από τα Public όπου μου λένε ότι τα βιβλία 5 και 6 βρέθηκαν σε προμηθευτή τους και αναμένονται σε 3 με 4 εβδομάδες. Δέκα μέρες μετά, στις 26 του μήνα,  λαμβάνω sms από την ACS ότι το δέμα μου είναι έτοιμο για παράδοση και θα μου το φέρουν σε 1-2 εργάσιμες. Χθες λοιπόν (26/7) παρέλαβα και τους άλλους δύο τόμους Preacher, έκλεισα και αυτή τη σειρά και νοιώθω σαν παιδάκι τα Χριστούγεννα. Αυτό όμως πάει σε άλλο θέμα :)

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Επίσης, μου έστειλαν μήνυμα ότι ο τόμος του Y: The Last Man (βλ. μερικά ποστ πιο πάνω) βρέθηκε και θα φτάσει στο κατάστημα σε 3-4 εβδομάδες. :beer: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11401
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4679 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Να ρωτήσω κάτι στα μέλη του MyClub:

 

Όταν παραγγέλνω κάτι από το Public.gr πως και που τοποθετώ τον κωδικό μέλους μου για να γίνει η έκπτωση; :)

 

Ευχαριστώ :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9632
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4696 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Δεν γίνεται προσωρινά να χρησιμοποιήσεις πόντους από το site. Μόνο από το κατάστημα. Βέβαια αυτό το "προσωρινά" είναι καθαρά ελληνικο, και ήδη τραβάει 1-2 μήνες τώρα... ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4358
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4226 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Δεν γίνεται προσωρινά να χρησιμοποιήσεις πόντους από το site. Μόνο από το κατάστημα. Βέβαια αυτό το "προσωρινά" είναι καθαρά ελληνικο, και ήδη τραβάει 1-2 μήνες τώρα... ;)

 

 

Nαι οντως! Βασικα απο τις αρχες Ιουνιου δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις τους ποντους απο το syte και αυτο μου την σπαει, γιατι εχω πετυχει πολλες εκδοσεις που θελω να χρησιμοποιησω εκπτωση αλλα δεν.... :sad1: Επισης να κανω μια ερωτηση (οσοι ξερετε απο MyClub): Αν κανω παραγγελια απο το syte και χρησιμοποιησω επειτα τους ποντους μου (αφου αποκατασταθουν καποια στιγμη) θα ισχυει και η web τιμη και η εκπτωση των ποντων?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 months later...

  • Member ID:  6517
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  573
  • Reputation:   3067
  • Achievement Points:  573
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5718 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Ανοίγουν νέα καταστήματα. Ένα από αυτά στη Χαλκίδα.
 

Το Public που προσφέρει τον πλουσιότερο συνδυασμό προϊόντων τεχνολογίας – μουσικής – βιβλίου, επιθυμεί να διευρύνει την ομάδα του και να προσλάβει για το υποκατάστημά του στη Χαλκίδα:

 
Τα υπόλοιπα δεν το έψαξα ( μάλλον στις πόλεις για τις οποίες έχει και τις περισσότερες αγγελίες ) αλλά στη σελίδα τους γράφει ότι στόχος για το 2014 είναι τα 60 καταστήματα από τα 39 που λειτουργούν τώρα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2123
  • Reputation:   20705
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4556 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Σημερα, μου γεννηθηκε η εξης απορια για τα Public:

 

Με αφορμη αυτο , ηθελα να ρωτησω αν για παραδειγμα, μπορουμε να παρουμε απο το Παμπλικ ενα κομικ, και αποδεικνυοντας οτι π.χ. στην Πολιτεια το πουλανε φτηνοτερα, παρουμε πισω τη διαφορα στην τιμη. Αν καποιος, εχει γνωση επι του θεματος, ή εχει χρησιμοποιησει κάποτε το συγκεκριμενο όρο, ας απαντησει :thanks:

Και εδω οι οροι!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3980 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Νομιζω οτι ισχυει μονο αν ειναι την ιδια μερα η οσο υπαρχει η προσφορα και ειναι κοινη η διαθεση

Δεν ξερω τι γινεται ομως οταν το ενα καταστημα το εχει προσφορα κραχτη με οριο ημερων στην διαθεση και το αλλο το διαθετει χωρις προσφορα κανονικα

Επεξεργασία από Σκρουτζ μακ Ντακ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3659 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί παλιότερα σε αυτό το θέμα, αλλά πιστεύω ότι το Public στο Mall Αγίου Δημητρίου έχει μια εξαιρετικά καλή ποικιλία για μη-κομιξάδικο κι σίγουρα καλύτερη απ' όσα Public έχω επικεφτεί. Βρήκα αμερικανικούς τίτλους και ορισμένα μάνγκα, που δεν έβρισκα αλλού (παρότι δεν παίρνω κι όρκο). :blob3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21723
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4398 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Aνοιξε νεο Public στην Καλλιθεα , Ελευθεριου Βενιζελου 155-157. Εχει τρεις 3 οροφους. Στο ισογειο εχει κυριως περιφερειακα Η/Υ και συσκευες στο υπογειο games, κονσολες και ταινιες ( αυτες απορω πoιος τις αγοραζει :P ) και στον πρωτο εχει βιβλια και κομικς. Απο κομικς εχει αρκετα πραγματα. Καλα οχι τοσα οσο του Συνταγματος προφανως αλλα πιο πολλα απο οσα ειχε πχ το Jemma Καλλιθεας. Ειχε σχεδον τα παντα απο Anubis, καπως ακριβοτερα απο οτι τα δινει στο Bazaar της αλλα και παλι οι τιμες ηταν λογικες. Απο ξενα ειχε κυριως DC , Vertigo και Wildstorm σε τιμες 15-23 στα trades και 20- 30+ στα HC. Ειχε λιγα απο Image, ελαχιστα ΒD και ελαχιστα ως καθολου Marvel. Ψαχνοντας βρηκα δυο "ευκαιριες" τις οποιες δεν τιμησα ομως καθως δεν μου γεμισαν το ματι. Το Complete Wildcats by Alan Moore και ενα αλλο απο Μoore στο συμπαν των Wildcats στα 10 ευρω το καθενα :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12892
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  378
  • Reputation:   3411
  • Achievement Points:  378
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5034 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Μια και μιλάτε για τα Public, κι επειδή δεν είδα πουθενά αναφορά στα Public, στο κέντρο της Πάτρας, να βάλω κι εγώ το λιθαράκι μου στη συζήτηση. :popcorn:

 

Το επισκέφτηκα πριν λίγο καιρό, καθώς γύρευα ένα συγκεκριμένο αγγλόφωνο λογοτεχνικό της γνωστής σειράς Penguin, αυτά που στο thebookdepository κάνουν 3 - 5 ευρώ! Είπα να πάω να κοιτάξω πρώτα εκεί μήπως το έχουν, για να ενισχύουμε και την Ελληνική αγορά, αν δεν είχε καμιά εξωφρενική τιμή φυσικά! Θυμάμαι που στα Public στο Σύνταγμα, έχουν τη συγκεκριμένη σειρά ξενόγλωσσων και μάλιστα μαζεμένη όλη μαζί σε δυο τρία ράφια, και σε λογική τιμή. Εδώ όμως, τίποτα από αυτά δεν ίσχυε! Είχαν συμπτύξει σε δυο βιβλιοθήκες όλα τα ξενόγλωσσα βιβλία που υπήρχαν στο κατάστημα, και καλά με αλφαβητική σειρά, που όμως δεν έβρισκες τίποτα!!! Ένα χάος!

 

Το ίδιο χάος επικρατούσε και στις υπόλοιπες βιβλιοθήκες, ειδικά στα παιδικά, που είχαν και διάφορες προσφορές.

 

Το μόνο θετικό, για το συγκεκριμένο κατάστημα μιλάω πάντα, ήταν ότι είχε μεγάλη ποικιλία με παζλ 1000 - 1500 + κομματιών, και σε καλές τιμές.  Αλλού που είχα κοιτάξει δεν έβρισκα κάτι να μου αρέσει κι εκεί δεν ήξερα τι να διαλέξω!

 

Τελικά, δεν πήρα τίποτα, αλλά έφαγα τουλάχιστον μία ώρα ψάχνοντας!

 

Όσο αφορά τις διαδικτυακές αγορές τώρα, εδώ στην Πάτρα δεν έχω κάνει ως τώρα, αλλά στην Αθήνα έχω κάνει και δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα. Πάντα έβαζα κατάστημα παραλαβής το Public Συντάγματος όμως. Έχω την εντύπωση ότι εκεί είναι πιο οργανωμένα τα πράγματα... :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...

  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3778 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Στα 4 το 5 δώρο...

 

μια πιτσοπροσφορά από τα public... το δώρο είναι το φθηνότερο απ' όλα όσα μπουν στο καλάθι σας έως το τέλος του μήνα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.