Μετάβαση στο περιεχόμενο

PUBLIC


Bonadrug

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116936
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6182 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Αρκετα preorder ηταν μεσα στις προσφορες του black friday, οπως αυτο.

Ελπίζω να μη είναι σφάλμα του συστήματος (έπαιζε πολλά παιχνιδιά ήδη με τις συμάνσεις) και στο ακυρώσουνε. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  29478
  • Group:  Members
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  771
  • Reputation:   6425
  • Achievement Points:  772
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3920 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ελπίζω να μη είναι σφάλμα του συστήματος (έπαιζε πολλά παιχνιδιά ήδη με τις συμάνσεις) και στο ακυρώσουνε. :)

 

 Eεεεχμ..... μουμπλε μουμπλε... :thinking:

Επεξεργασία από Dio
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55520
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3418 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Public Ρόδου, ο χαμός του χαμού στον κάτω όροφο (κινητά, ηλεκτρονικά, gaming, τηλεοράσεις κλπ) ο πάνω όροφος (βιβλία, κόμικς, επιτραπέζια, παιδικά) πιο άδειος και από παραλία το καταχείμωνο. Μην λέω και υπερβολές, στα επιτραπέζια είχε κίνηση, στα βιβλία που οι εκπτώσεις δεν φτουρούσαν λιγότερο, στα βινύλια τίποτα (αλλά έκανε κάτι μεσοβέζικες προσφορές του στιλ στα 3 πληρώνεις 2) τα κόμικς ήμουν εγώ και μια τύπισσα (ναι τελικά έκατσε να πάω ο ίδιος). Επειδή την ήξερα την δουλειά ότι δεν θα πάταγε κανένας, πήγα με την ησυχία μου κατά τις 10 το πρωί μετά τον πρωινό καφέ, πήρα σκαμπουδάκι και άραξα. 

 

Η αλήθεια είναι ότι είναι πολύ φτωχή η συλλογή, 6 ράφια όλα κι όλα εκ των οποίων τα 2 manga τομάκια. Είχα σταμπάρει από καιρό πράγματα τα οποία δεν έπαιρνα γιατί στο ίντερνετ βρίσκονταν φθηνότερα αλλά με το 50% κάτω ήταν σαν να παίρνεις ζεστή τυρόπιτα από 6 χρονών παιδάκι την πρώτη του μέρα στο σχολείο. Είχε 3 ταμεία σύνολο και η ουρά είχε αναμονή 15-20 λεπτά, τίποτα το τρομερό. Άπειρος κόσμος αλλά ευτυχώς δεν συνέβη κανένα τραγελαφικό σκηνικό του στιλ παίζουμε σφαλιάρες για κανένα πλειστέισο. Το μόνο κακό ήταν όλη η παραλιακή κλεισμένη από τα αυτοκίνητα και έπρεπε να κουβαλάω βιβλία για μισό χιλιόμετρο μέχρι το αμάξι. 

 

Αν ανανεώσουν το τμήμα τους και το οργανώσουν λίγο καλύτερα (πολλά, πάρα πολλά ήταν να τα πάρω αλλά τελικά δεν γιατί ήταν χτυπημένα, τσακισμένα, στραβά) του χρόνου θα τους τιμήσω ακόμα περισσότερο από φέτος. Το περιεχόμενο της αγοράς πάει στο άλλο θεματάκι. :)

 

Στο online είδα ότι έγραψαν τα παιδιά, μπήκα τέσσερις το πρωί ψιλοζαλισμένος από έξοδο και ένας θεός ξέρει τι έβαλα στο καλάθι. Είναι μια νύχτα που θέλω να ξεχάσω.:D :D  Παρόλα αυτά δεν κόλλησε τίποτα, γέλασα λίγο με όλα τα ξαφνικά "προσωρινά εξαντλημένα" αλλά βρήκα πολλά καλά πραγματάκια. Login έκανα κανονικά, το καλάθι δούλεψε κανονικά και εκτελέστηκε η παραγγελία. 10 λεπτά μετά δεν μπορούσα ούτε να φορτώσω το αρχικό UI οπότε μάλλον στάθηκα τυχερός :D

 

Στο σύνολο ήταν καλή εμπειρία, εμείς είμαστε από τους τυχερούς που ασχολούμαστε με ένα χόμπι που δεν έχει ο πολύς κόσμος οπότε πάντα θα βρίσκουμε πράγματα χωρίς να ξυπνάμε από τα χαράματα με άγχος και περιμένω να το κρατήσουν και για δεύτερη χρονιά. 

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3580 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Tα περισσοτερα που ειδα στο σάιτ και ηθελα ηταν μη διαθεσιμα. Ενα ηταν διαθεσιμο για αγορα μονο απ'το καταστημα αλλα το πρωι εγραφε πως δεν υπηρχε πια στο καταστημα Τσιμισκη, οποτε δε βιαστηκα να παω. Περασα λιγο το μεσημερι και γινοταν πανικος στα ταμεια. Εφυγα αμεσως.

Tελικα πηρα 3 πραγματάκια 29,3 ευρώ(ίσα ίσα πάνω απ'το όριο για τζάμπα delivery στο σπίτι).

Τον ελληνικό τόμο Γκότφρεντσον(που στα 12 ευρώ παραήταν φτηνό), και τα Batman-Άνιση Μάχη και The Long Halloween που τα ήθελα έτσι κι αλλιώς.

Μένει να δούμε αν θα πάρω τελικά τίποτα απ'αυτά γιατί το πρώτο πλέον γράφει "καταργημένη έκδοση" και τα άλλα δύο "διαθέσιμα μόνο στα καταστήματα".

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29478
  • Group:  Members
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  771
  • Reputation:   6425
  • Achievement Points:  772
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3920 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Nα και τα χαζαα... Δεν ξέρω... Αν δεν είναι φώτοσοπ και ισχύει είναι για ξύλο

Επεξεργασία από Dio
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10438
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  148
  • Reputation:   858
  • Achievement Points:  148
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5410 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Καθολου απιθανο να ειναι αληθινο. Νομιζω οτι κατι τετοιο παιζει και στις «περιοδους εκπτωσεων» σε αρκετα ειδη(πχ σε παπουτσια το εχω δει κ εγω).

Γενικα θεωρώ ότι η φαση με τις εκπτωσεις, black friday κλπ, συμφερει αν ξερεις τι θες, το εχεις εντοπισει ή ιντερνετικα το εχεις αποθηκευσει.

Αν δεν εχεις μετρο συγκρισης και πας στα τυφλα απλα για να πεταξεις τα λεφτα σου σε πραγματα που κ καλα θες, ειναι πιθανο να σε πιασουν κορόιδο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28693
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4805 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Εννοείται ότι κι εγώ δεν άφησα χαμένη την ευκαιρία. 50 % είναι απίστευτη προσφορά! :)

 

Τις αγορές μου τις έκανα αποκλειστικά μέσω του site του καταστήματος, παρόλο που σήμερα έκανα και τη βόλτα μου στο Mall. Οι ουρές ήταν τεράστιες, κάτι που με αποθάρρυνε από το να περιμένω, παρόλο που είδα ορισμένα τεύχη που τα ήθελα πολύ. Πιο πολύ μετάνιωσα που δεν περίμενα για τον τόμο του Creepy Archives # 24 που είχε μόλις στα 24 € (και δυστυχώς δεν μπορεί να τον παραγγείλει κανείς online), αλλά τουλάχιστον μέσω site μπόρεσα να προπαραγγείλω τον επόμενο τόμο # 25 που βγαίνει σε έναν μήνα. Σύμφωνα με το site, στο Σύνταγμα θα είχα ακόμα περισσότερες επιλογές στη συγκεκριμένη σειρά, αλλά δεν είχα όρεξη να τρέχω ως εκεί.

Εχω τον 24ο τόμο δίπλα μου,θες να τον πάρω να στον αφήσω λέσχη;εχεις περί τη μια ωρα να το δεις και να απαντησεις!(ή κάποιος να σε ειδοποιήσει εκτός GC :) )

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  941
  • Content Count:  4363
  • Reputation:   35616
  • Achievement Points:  4416
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6182 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Mε ενδιαφέρει! :) Τα χρήματα θα στα κάνω κατάθεση σε λογαριασμό, γιατί από αύριο θα είμαι εκτός Αθηνών για πολύ καιρό! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ, και ενημέρωσέ με αν γυρίσεις νικητής :) :)

 

:cheers2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3580 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Nα και τα χαζαα... Δεν ξέρω... Αν δεν είναι φώτοσοπ και ισχύει είναι για ξύλο

 

Το πιο πιθανό είναι να έβαλε κάποιος υπάλληλος το καρτελάκι της έκπτωσης σε λάθος λάπτοπ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29478
  • Group:  Members
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  771
  • Reputation:   6425
  • Achievement Points:  772
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3920 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

 Eεεεχμ..... μουμπλε μουμπλε... :thinking:

Kαι μάλλον κατάλαβαν την λαλακία τους αφού φαντάζομαι εκτός από εμένα το πήρανε κι άλλοι, ξαφνικά πήγε στο 10% ,χαχα.. Η παραγγελία μου πάντως συνεχίζει να υφίσταται. Για να δούμε..

 

EDIT Μολις βγάλανε και Sold Out. Και του χρόνου με υγεία

Επεξεργασία από Dio
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  1366
  • Reputation:   9820
  • Achievement Points:  1382
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3075 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  1

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28693
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4805 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Mε ενδιαφέρει! :) Τα χρήματα θα στα κάνω κατάθεση σε λογαριασμό, γιατί από αύριο θα είμαι εκτός Αθηνών για πολύ καιρό! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ, και ενημέρωσέ με αν γυρίσεις νικητής :) :)

 

:cheers2:

Veni vidi vici !

Δυστυχώς δε θα είμαι μάλλον αύριο στα ρίγη (ίσως για ελάχιστα,ίσως καθόλου) τραπεζωμα τελευταιας στιγμης θείας Στελλας γαρ ( -.- :P ).

Το αργότερο Κυριακή θα ναι στη λέσχη :)

:beer:

Επεξεργασία από dimious
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6399
  • Reputation:   63248
  • Achievement Points:  6463
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4371 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Public Ρόδου

 

 

κι εγώ αλλά με λίγο διαφορετική εμπειρία από τον Άλεξ.

 

Πήγα χτες για να τσεκάρω αν υπάρχει τίποτα και να κρύψω και κανένα τομάκι. Όντως καμία σχέση σε ποικιλία συγκριτικά με Αθήνα και Θεσσαλονίκη, ωστόσο υπήρχαν αρκετά ελληνικά γράφικ νόβελ του 20άρικου που μου έλειπαν, οπότε είπα να πάω πρωί πρωί κατά τις 9. 

 

Δυστυχώς ο κουμπάρος δεν ξυπνούσε το πρωί, οπότε τλεικά φτάσαμε κατά τις 11. Είχε πάρα πολύ κόσμο αλλά δεν πακάραμε πάνω από 100 μέτρα μακριά.

 

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι βρήκα όλα τα τομάκια που είχα σταμπάρει στη θέση τους κια ανέγγιχτα. Μάλλον δεν πολυδιαβάζουν κόμικς στη Ρόδο. Το μόνο που έλειπε από αυτά που είδα χτες ήταν τα Κέλτικα του Πραττ αλλά αυτό δεν με έκαιγε γιατί το έχω στην παλιότερη έκδοση. 

 

Όπως καθόμουν στο σκαμπό και δημιουργούσα το βουναλάκι με τα κόμικς κάνω μια έτσι και βλέπω ένα τύπο που είχε μια ασήκωτη στοίβα και εκεί μέσα διακρίνω και τα Κέλτικα. Κάτσε να δω ποιος μου το έφαγε σκέφτομαι και κοιτάζω διακριτικά. 

 

Μαντέψτε ποιος ήταν.

 

Στο ταμείο τελειώσαμε πολύ γρήγορα γιατί ο αετομάτης κουμπάρος είδε ότι μια από τη σειρές αναμονής εξυπηρετούνταν από δύο ταμεία (ενώ οι άλλες ήταν ουρά και ταμείο). Πάντως την ώρα που περιμέναμε πετύχαμε και έναν φωνακλά κύριο που φώναζε για τη σειρά.

 

Το τι ακριβώς πήρα μάλλον θα πάει σε άλλο θέμα.

 

Άντε και του χρόνου!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4193
  • Reputation:   32855
  • Achievement Points:  4372
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2872 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Έκανα μια παραγγελία το μεσημέρι στο eshop του public, όσο ίσχυε το 50%. Και μετά από πολλές προσπάθειες και κολλήματα του site κατάφερα τελικά να την καταχωρήσω επιτυχώς. Μου ήρθε και mail επιβεβαίωσης, όλα καλά εκ πρώτης όψεος.

 

Μπήκα όμως μετά από λίγες ώρες και το συγκεκριμένο κόμικ που παράγγειλα έλεγε ότι είναι διαθέσιμο μόνο στο κατάστημα.

Ξέρετε αν η παραγγελία μου ισχύει κανονικά ή παίζει να μου την ακυρώσουν;

 

Θεωρητικά απ´ τη στιγμή που την κατοχύρωσα θα είναι φάουλ τους να μου την ακυρώσουν.

Επεξεργασία από laz33
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29883
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  532
  • Reputation:   3125
  • Achievement Points:  533
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3738 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Έκανα μια παραγγελία το μεσημέρι στο eshop του public, όσο ίσχυε το 50%. Και μετά από πολλές προσπάθειες και κολλήματα του site κατάφερα τελικά να την καταχωρήσω επιτυχώς. Μου ήρθε και mail επιβεβαίωσης, όλα καλά εκ πρώτης όψεος.

 

Μπήκα όμως μετά από λίγες ώρες και το συγκεκριμένο κόμικ που παράγγειλα έλεγε ότι είναι διαθέσιμο μόνο στο κατάστημα.

Ξέρετε αν η παραγγελία μου ισχύει κανονικά ή παίζει να μου την ακυρώσουν;

 

Θεωρητικά απ´ τη στιγμή που την κατοχύρωσα θα είναι φάουλ τους να μου την ακυρώσουν.

αφου εγινε η καταχωρηση και δεν σου ηρθε αλλο μηνυμα εισαι κομπλε.λογικα μετα απο σενα δεν πουλησαν αλλα κομματια ονλαιν

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4673
  • Reputation:   26437
  • Achievement Points:  4707
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6201 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Εγώ πάλι είπα να προσπαθήσω χτες βράδυ μέσω του site τους, μια και στα καταστήματα της επαρχίας δεν υπάρχει τέτοια ποικιλία που να μπορεί εύκολα να βρεις αυτό που ψάχνεις. Το συμπέρασμα που έβγαλα είναι ότι αν και η προσφορά του 50% ήταν θεωρητικά για όλα τα κόμικς, στην πραγματικότητα δεν ήταν έτσι, αφού τα περισσότερα εμφανίζονταν σαν "μη διαθέσιμα". Ακόμα και πράγματα που τσεκαρισμένα υπήρχαν μέχρι πρόσφατα.

Τελικά κατάφερα και ολοκλήρωσα μια αγορά - μια και καλή - και παρήγγειλα το Star Wars original omnibus 3 στα 60 ευρώ :)

Και πριν λίγες μέρες έκανα παραγγελία από το bookdepository (λόγω κουπονιού) ενώ έρχεται AthensCon και Χριστούγεννα. Πού βαδίζομεν κυρίες και κύριοι!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17545
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Στην χρεωκοπια....

 

Ως γνησιος Ελλην, χρειαζομαι μια τροικα για να σοβαρευτω :(:(:(:(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31249
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  292
  • Reputation:   1789
  • Achievement Points:  292
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Οπως ειναι λογικο αρκετοι τομοι που ηταν διαθεσιμοι για online κρατηση πλεον εχουν ενδειξη "κατοπιν παραγγελιας/προσωρινα εξαντλημενο". Αν καποιος που εκανε παραγγελια λαβει τους τομους που ανηκουν πλεον σε αυτες τις κατηγοριες (κυριως στην 2η) ας ενημερωσει μια εδω να μας φυγει η ανησυχια.  :PPP:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3770 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Βλέπω πως η παραγγελία η πρώτη που έδωσα προχωράει, ήδη ένα είναι διαθέσιμο για παραλαβή στο κατάστημα που δήλωσα. Το θέμα είναι πως είναι από αυτά που βρήκα στο κατάστημα και το πήρα μη ξέροντας τι θα γίνει, άρα θα το ακυρώσω (εκτός εάν το θέλει κανείς - fable 8 deluxe)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9381
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4464 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Δεν ήθελα να πάω, αλλά περνώντας από το Σύνταγμα είπα να μπω από περιέργεια. Προφανώς ανέβηκα κατευθείαν στα κόμικς, όπου πέτυχα τον PhantomDuck. Τα είπαμε αρκετή ώρα, δεν τσίμπησα τίποτα και έφυγα με καθαρή τη συνείδησή μου. :P

 

ΑΞΙΟΣ! ΑΞΙΟΣ!

 

Κι εγώ μια από τα ίδια. Πέρασα από τη στάνη της Τσιμισκή επειδή βρισκόμουν κέντρο κατά τις 11, δε μπήκα και επέστρεψα σπίτι με άθικτα τα περιεχόμενα του πορτοφολιού.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3580 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

Μένει να δούμε αν θα πάρω τελικά τίποτα απ'αυτά γιατί το πρώτο πλέον γράφει "καταργημένη έκδοση" και τα άλλα δύο "διαθέσιμα μόνο στα καταστήματα".

 

H0dT1Lo.jpg

 

:reap:

Επεξεργασία από Rorschach
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45736
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6169 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Πριν λίγες ημέρες μου έστειλαν μήνυμα πως είναι έτοιμη μερικώς η παραγγελία μου. Είχα παραγγείλει 3 τόμους Αρκά και είχαν φέρει έναν. Αυτόν τον έναν πήγα και τον πήρα σήμερα, τον οποίον όμως δεν τον περιγράφεις και ως «καινούργιο» στην κατάσταση. Ήταν χτυπημένο λίγο στην πάνω μεριά, και το βιβλίο φαινόταν γενικά πως είχε διαβαστεί, είχε χαλαρώσει η ράχη, τέτοια πράγματα. Δεν είναι και άσχημο, όμως σαφέστατα δεν είναι και καινούργιο. Ζήτησα από τα παιδιά αν γίνεται να ψάξουν να δουν αν έχουν άλλο, όμως ήταν το τελευταίο. Εικάζω πως μετά το μακελιό, κάναν ξεκαθάρισμα και στείλανε στις online παραγγελίες ό,τι είχε περισσέψει. Δεν θα τα βάψουμε και μαύρα, μισοτιμής το πήραμε στο κάτω κάτω. Πάει αυτό.

 

Μιας και ήμουν εκεί, είπα να ρίξω μια ματιά και στα υπόλοιπα κόμικς, όπου είδα πως έχουν στα ράφια τους υπόλοιπους 2 τόμους που δεν είχαν φέρει ακόμα. Τους ζήτησα αν είναι να τους προσθέσω επιτόπου στην παραγγελία για να ξεμπερδεύω μια και καλή, και δέχθηκαν. Μου είπαν να επιλέξω όποιον θέλω (μάλλον επειδή με κόψανε για ψείρα συλλέκτη :P) και να το περάσουνε με την τιμή της Παρασκευής (50% κάτω). Εν ολίγοις τσίμπησα και τους άλλους 2 τόμους, και τώρα είμαι κομπλέ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3770 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εγώ πήρα τα 2 τελευταία επίτομα* που μου έλειπαν, τους συνομήλικους και τον καρχαρία αλλά για καρχαρία μου έστειλαν τον μικρό αντί τον μεγάλο και τώρα περιμένω πάλι. :P

 

 

 *(το ξυπνάς μέσα μου το ζώο δεν το θέλω)

 

Πριν λίγες ημέρες μου έστειλαν μήνυμα πως είναι έτοιμη μερικώς η παραγγελία μου. Είχα παραγγείλει 3 τόμους Αρκά και είχαν φέρει έναν. Αυτόν τον έναν πήγα και τον πήρα σήμερα, τον οποίον όμως δεν τον περιγράφεις και ως «καινούργιο» στην κατάσταση. Ήταν χτυπημένο λίγο στην πάνω μεριά, και το βιβλίο φαινόταν γενικά πως είχε διαβαστεί, είχε χαλαρώσει η ράχη, τέτοια πράγματα. Δεν είναι και άσχημο, όμως σαφέστατα δεν είναι και καινούργιο. Ζήτησα από τα παιδιά αν γίνεται να ψάξουν να δουν αν έχουν άλλο, όμως ήταν το τελευταίο. Εικάζω πως μετά το μακελιό, κάναν ξεκαθάρισμα και στείλανε στις online παραγγελίες ό,τι είχε περισσέψει. Δεν θα τα βάψουμε και μαύρα, μισοτιμής το πήραμε στο κάτω κάτω. Πάει αυτό.

 

Μιας και ήμουν εκεί, είπα να ρίξω μια ματιά και στα υπόλοιπα κόμικς, όπου είδα πως έχουν στα ράφια τους υπόλοιπους 2 τόμους που δεν είχαν φέρει ακόμα. Τους ζήτησα αν είναι να τους προσθέσω επιτόπου στην παραγγελία για να ξεμπερδεύω μια και καλή, και δέχθηκαν. Μου είπαν να επιλέξω όποιον θέλω (μάλλον επειδή με κόψανε για ψείρα συλλέκτη :P) και να το περάσουνε με την τιμή της Παρασκευής (50% κάτω). Εν ολίγοις τσίμπησα και τους άλλους 2 τόμους, και τώρα είμαι κομπλέ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4193
  • Reputation:   32855
  • Achievement Points:  4372
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2872 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Οπως ειναι λογικο αρκετοι τομοι που ηταν διαθεσιμοι για online κρατηση πλεον εχουν ενδειξη "κατοπιν παραγγελιας/προσωρινα εξαντλημενο". Αν καποιος που εκανε παραγγελια λαβει τους τομους που ανηκουν πλεον σε αυτες τις κατηγοριες (κυριως στην 2η) ας ενημερωσει μια εδω να μας φυγει η ανησυχια.  :PPP:

Σήμερα μου ήρθε μήνυμα ότι το τεύχος που παράγγειλα είναι έτοιμο για παραλαβή απ΄το κατάστημα.

Άνηκε σ΄αυτήν την κατηγορία που λες.

Όταν το παράγγειλα ήταν διαθέσιμο, αλλά απ΄το βράδυ της ίδιας ημέρας(Black Friday) έως σήμερα, το βγάζει προσωρινά εξαντλημένο.

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31249
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  292
  • Reputation:   1789
  • Achievement Points:  292
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Σήμερα μου ήρθε μήνυμα ότι το τεύχος που παράγγειλα είναι έτοιμο για παραλαβή απ΄το κατάστημα.

Άνηκε σ΄αυτήν την κατηγορία που λες.

Όταν το παράγγειλα ήταν διαθέσιμο, αλλά απ΄το βράδυ της ίδιας ημέρας(Black Friday) έως σήμερα, το βγάζει προσωρινά εξαντλημένο.

Ευχαριστω για την ενημερωση!  :sun:

 

 

Πριν λίγες ημέρες μου έστειλαν μήνυμα πως είναι έτοιμη μερικώς η παραγγελία μου. Είχα παραγγείλει 3 τόμους Αρκά και είχαν φέρει έναν. Αυτόν τον έναν πήγα και τον πήρα σήμερα, τον οποίον όμως δεν τον περιγράφεις και ως «καινούργιο» στην κατάσταση. Ήταν χτυπημένο λίγο στην πάνω μεριά, και το βιβλίο φαινόταν γενικά πως είχε διαβαστεί, είχε χαλαρώσει η ράχη, τέτοια πράγματα. Δεν είναι και άσχημο, όμως σαφέστατα δεν είναι και καινούργιο. Ζήτησα από τα παιδιά αν γίνεται να ψάξουν να δουν αν έχουν άλλο, όμως ήταν το τελευταίο. Εικάζω πως μετά το μακελιό, κάναν ξεκαθάρισμα και στείλανε στις online παραγγελίες ό,τι είχε περισσέψει. Δεν θα τα βάψουμε και μαύρα, μισοτιμής το πήραμε στο κάτω κάτω. Πάει αυτό.

Οσες φορες παρηγγειλα κομικ απο το public εχει γινει αυτο.    :( 

Ραχη ταλαιπωρημενη/χτυπημενη σχεδον παντα, τσακιση σε μια ή παραπανω σελιδες συχνα, και προβληματα με την κολλα σε καποια.

Ειδικα με τον πανικο που εγινε το χα δεδομενο, αλλα οπως ειπες, μισοτιμης ειναι.   :) 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  941
  • Content Count:  4363
  • Reputation:   35616
  • Achievement Points:  4416
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6182 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Εγώ έκανα 2 παραγγελίες από τα Public. Την πρώτη την έκανα νωρίς το ξημέρωμα της Black Friday, και ήδη τη Δευτέρα μου ήρθε μήνυμα στο κινητό ότι εστάλη και την Τρίτη ήταν κιόλας σπίτι. Aπό τα 4 κόμικς το ένα είχε μικρές φθορές, αλλά όταν το πήρα σε τέτοια τιμή δεν υπάρχει περίπτωση να το παίξω δύσκολος.

 

Τη 2η παραγγελία την έκανα μεσημεροαπόγευμα της Παρασκευής. Ακόμα δεν έχω λάβει κάποια ενημέρωση - και μάλιστα είναι και εύκολη παραγγελία γιατί αφορά μόνο Αρκά και ένα τεύχος Αστερίξ, οπότε υποθέτω ότι απλά τις παίρνουν με τη σειρά. Φυσικά δε με νοιάζει όσο και να την αργήσουν.

 

:cheers2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4193
  • Reputation:   32855
  • Achievement Points:  4372
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2872 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Θα πάω μάλλον τη Δευτέρα να το παραλάβω.
Πιστεύω δεν θα είναι ταλαιπωρημένο γιατί είναι σκληρόδετο.
Και τα σκληρόδετα είναι ανθεκτικά στην.... κακομεταχείριση....

Αν παρ΄όλα αυτά δεν είμαι ικανοποιημένος απ΄την κατάστασή του, δεν θα το πάρω.
Έτσι κι αλλιώς δεν καιγόμουν να το αποκτήσω. Απλά το βρήκα ευκαιρία με το 50% και το παράγγειλα.
Θα ενημερώσω τη Δευτέρα :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4193
  • Reputation:   32855
  • Achievement Points:  4372
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2872 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Παρέλαβα σήμερα το κόμικ που παράγγειλα την Black Friday.
Ήρθε εντός προθεσμίας(ήδη απ΄την Παρασκευή ήταν στο κατάστημα - μ΄ενημέρωσαν και με sms και με mail) και σε πολύ καλή κατάσταση.

Αν εξαιρέσουμε το μπάχαλο που επικρατούσε στο site του Public εκείνη τη μέρα(δικαιολογημένο εν μέρει) κατά τ΄άλλα έμεινα πολύ ικανοποιημένος απ΄την συνδιαλλαγή μαζί τους :)

 

Επεξεργασία από laz33
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29883
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  532
  • Reputation:   3125
  • Achievement Points:  533
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3738 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

ολα καλα και με τις δικες μου παραγγελιες

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30086
  • Group:  Members
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  841
  • Reputation:   6509
  • Achievement Points:  854
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3640 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ακόμα αναμένω την παραγγελία της Μαύρης Παρασκευής....ψάχνουν το 1 από τα 10 πράγματα....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.