Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συζήτηση στο FB σχετικά με την Βιβλιοθήκη του Ρόσα [ΣΧΟΛΙΑ] & Ψηφοφορία!


ΚΟΜΙΞ

Ψηφοφορία για την επόμενη Βιβλιοθήκη από την Καθημερινή!  

66 Μέλη έχουν ψηφίσει

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Παρακαλούμε να συνδεθείτε ή να εγγραφείτε για να ψηφίσετε σε αυτή τη δημοσκόπηση.

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4267 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αυτό σκεφτόμουν. :best:

 

Πιο συγκεκριμένα, να υπάρξει μια επιλογή των καλύτερων ιστορίων και με ποικιλία χαρακτήρων. Με αρχικό στόχο εναν περιορισμένο αριθμό τόμων (δεν εννοω το τιραζ) Και μετα, αν τραβήξει να ανακοινώσουν την κυκλοφορία νέων τόμων πχ. 6 ακομα. Κι ετσι, είναι όλοι ευχαριστημένοι. :)

Συμφωνώ! :)

η βιβλιοθηκη ροσα ποιανης βιβλιοθηκης θα ειναι μεταφραση και θα εχει και αρθρα κλπ; Γιατι αν ειναι να βγαλει κατι η καθημερινη θα βγαλει μαλλον ανατυπωση τους τομους του τερζοπουλου.Τους οποιους μπορειτε ακομα να βρειτε στους καλοτυπωμενους,στιβαρους τομους του για να μη γκρινιαζετε μετα που η καθημερινη θα τους δινει με 4€ και amita fun σηματακι :)

Λέμε για Βιβλιοθήκη με καλή ποιότητα με άρθρα και λοιπά. Εάν είναι να βγάλουν του Τερζόπουλου που ήταν χάλια ας μην την βγάλουν καθόλου για μένα... Δεν αξίζει...

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11291
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Όχι, αξίζει για όσους δεν μπόρεσαν να την πάρουν από τον Τερζό! Όπως έγινε και με τη βιβλιοθήκη μπαρκς - disney!

Επεξεργασία από Πέτρος
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4267 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Όχι, αξίζει για όσους δεν μπόρεσαν να την πάρουν από τον Τερζό! Όπως έγινε και με τη βιβλιοθήκη μπαρκς - disney!

Όμως του Μπαρκς ήταν φθηνή και πλούσια σε άρθρα και υλικό για τον Μπαρκς. Η Βιβλιοθήκη ΚΟΜΙΞ σαν έκδοση δεν αξίζει. Μια Βιβλιοθήκη δεν είναι μόνο ιστορίες... Έχει και κάτι παραπάνω. Η έκδοση του Τερζόπουλου ήταν πολύ ξερή...

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4815 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Ψηφισα αλλος γιατι δεν υπαρχει η επιλογη "κανενος"

εν ταχει

ροσα: αν ειναι να βγαλει τους τομους του τερζο ανατυπωση δε με αφορα.Αν βγαλει τους τομους της φανταγκραφικς με 4€ θα τους παιρνω *3-4 για να τους κανω και δωρο και ας εχουν πανω την Πεππα. Αν βγαλει τους ιδιους τομους με κανονικες τιμες,κλαιν,εχω αυτους του τερζοπουλου και ειμαι μια χαρα ικανοποιημενος

 

σκαρπα:για κανενα λογο δε θα παιρνα 50 τομους με ιστοριες του,ουτε καν αν επαιρνα τον τομο με 2€ (να περιμενα να ρθει κανας παππους για την απλη εκδοση και να τσονταρα ενα διευρο να παιρναμε την εφημεριδα συνεταιρικα). Αν επαιρνα καποιον θα ταν μονο αν τον προτειναν αρκετα εμπιστα μελη απο δω μεσα

 

φλουντ:αλλη μια πολυτομη βιβλιοθηκη που καλα καλα δεν εχει τελειωσει απο την μαμα εκδοτικη. Σιγουρα δε με καιει να διαβασω τα απαντα του συγκεκριμενου δημιουργου,ποσο μαλλον στα ελληνικα που τοσοι λενε οτι χανει..

 

αρα τι μενει;καμια βιβλιοθηκη και επικεντρωση σε ωραιους(οχι πολυτελεις) αυτονομους τομους. Ειτε αυτο ειναι κατι σε στυλ μεγαλα σηριαλ, αρχοντες των δρακων,καποια πολυ σημαντικη ιστορια του Σκαρπα ή του Γκοτφρεντσον ή καποιου αλλου.

 

Αμα η εκδοτικη αποφασισει να ασχοληθει με ενα πενηντατομο προτζεκτ απλα θα μου ειναι αδιαφορη για πενηντα τομους και θα περιμενω να περασει ο χρονος να δω τι θα εχει για μετα..

Επεξεργασία από dimious
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4267 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ψηφισα αλλος γιατι δεν υπαρχει η επιλογη "κανενος"

εν ταχει

ροσα: αν ειναι να βγαλει τους τομους του τερζο ανατυπωση δε με αφορα.Αν βγαλει τους τομους της φανταγκραφικς με 4€ θα τους παιρνω *3-4 για να τους κανω και δωρο και ας εχουν πανω την Πεππα. Αν βγαλει τους ιδιους τομους με κανονικες τιμες,κλαιν,εχω αυτους του τερζοπουλου και ειμαι μια χαρα ικανοποιημενος

 

σκαρπα:για κανενα λογο δε θα παιρνα 50 τομους με ιστοριες του,ουτε καν αν επαιρνα τον τομο με 2€ (να περιμενα να ρθει κανας παππους για την απλη εκδοση και να τσονταρα ενα διευρο να παιρναμε την εφημεριδα συνεταιρικα). Αν επαιρνα καποιον θα ταν μονο αν τον προτειναν αρκετα εμπιστα μελη απο δω μεσα

 

φλουντ:αλλη μια πολυτομη βιβλιοθηκη που καλα καλα δεν εχει τελειωσει απο την μαμα εκδοτικη. Σιγουρα δε με καιει να διαβασω τα απαντα του συγκεκριμενου δημιουργου,ποσο μαλλον στα ελληνικα που τοσοι λενε οτι χανει..

 

αρα τι μενει;καμια βιβλιοθηκη και επικεντρωση σε ωραιους(οχι πολυτελεις) αυτονομους τομους. Ειτε αυτο ειναι κατι σε στυλ μεγαλα σηριαλ, αρχοντες των δρακων,καποια πολυ σημαντικη ιστορια του Σκαρπα ή του Γκοτφρεντσον ή καποιου αλλου.

 

Αμα η εκδοτικη αποφασισει να ασχοληθει με ενα πενηντατομο προτζεκτ απλα θα μου ειναι αδιαφορη για πενηντα τομους και θα περιμενω να περασει ο χρονος να δω τι θα εχει για μετα..

Μάλιστα.  Βέβαια η εκδοτική έχει ασχοληθεί ήδη με πενηντάτομο πρότζεκτ που είναι οι τόμοι του Μπαρκς.. Όσο για τον Ρόσα είπα προσωπικά άμα βγάλει τόμους με καλή ποιότητα και έχουν κάτι παραπάνω είναι οκ πιστεύω. Ο Τερζο έβαζε τη Βιβλιοθηκη ΚΟΜΙΞ τόσο γιατι από κάπου έπρεπε να βγαλει... Η Καθημερινή έχει πιο πολύ δύναμη από τον Τερζο. Βέβαια τώρα που το σκέφτομαι και με 4 ευρώ να βγει με ολοδικα τους άρθρα πάλι ειναι οκ πιστευω.. Αρκει η εκδοση να μην ειναι ξερη και ειναι εχει κειμενα μαζι με ωραια εξωφυλλα.  Εννοιείς να βγάλουν και άλλα Editor's Choice με λίγα λόγια;

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52805
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Ντον Ρόσα - Πόσο Βαμβακάρη να τραγουδήσει πια ο Νταλάρας;

Ρομάνο Σκάρπα - Στην κατοχή το σπανακόρυζο καλό ήταν. Πλέον μια στο τόσο κι αν...

Φλόυντ Γκότφρεντσον - Το τελευταίο κόμικ disney που αγόρασα με πραγματικά καλό σχέδιο ήταν ο τόμος της βιβλιοθήκης Γκότφερσον. Δεν διάβασα ούτε πρόταση, αλλά το ξεφύλλισα πολλές φορές. Δεν θα με χαλούσε να είχα κι άλλα στην βιβλιοθήκη μου για χάζι.

Άλλος - Αυτός ο άλλος, αυτός ο άλλος, ειν' ευεργέεεεετης μου μεγάααααααλος :aria:

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30992
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  841
  • Reputation:   6107
  • Achievement Points:  841
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3229 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Προσωπικά, αν και ψήφισα ''Βιβλιοθήκη Ρόσα'' θα ήθελα στο μέλλον να εκδοθεί και η αντίστοιχη του Σκάρπα, αλλά, όπως ειπώθηκε και παραπάνω, οι ιστορίες του να είναι προσεκτικά επιλεγμένες και όχι συγκεχυμένες με παπιά, Χιονάτη και ήρωες του δάσους σε ένα τόμο!!! :P

Απ'ότι έχω καταλάβει, η Καθημερινή προσπαθεί πάλι να διαφημίσει και να στηρίξει το Ρόσα... Τρανά παραδείγματα: Ημερολόγιο 2016 100% by Rosa κ' ανατύπωση του ''Γιου του Ήλιου'' στο ΚΟΜΙΞ 19.  ;)  Επομένως, πιστεύω πως αυτή τη στιγμή ήδη το σενάριο περί κυκλοφορίας της Βιβλιοθήκης Ρόσα με άρθρα κλπ (η ''νέα προσέγγιση'' που λέγαμε  :P ) βρίσκεται ήδη στο τραπέζι... Το θέμα είναι πώς θα είναι δομημένη αυτή η βιβλιοθήκη αν κυκλοφορήσει... Αν είναι σαν της Fantagraphics -που είναι πραγματικά ΑΠΑΙΧΤΟΙ τόμοι!!!- τότε μάλιστα, αλλά αν ακολουθήσουν τα χνάρια του Τερζόπουλου -κάτι απίθανο, κατά την άποψή μου, μιας και μιλάμε για ''νέες προσεγγίσεις''- τότε, πάμε χαμένοι!!! :wall:

Πιστεύω, λοιπόν, ότι, κατά τα φαινόμενα, ο Ρόσα είναι το επόμενο φύλλο στην τράπουλα της Καθημερινής, γι'αυτό, η πιθανή επικείμενη κυκλοφορία της Βιβλιοθήκης του είναι πολύ πιθανό σενάριο. Η σειρά του Σκάρπα πιστεύω ότι έπεται...  :obelix:

 

 

η βιβλιοθηκη ροσα ποιανης βιβλιοθηκης θα ειναι μεταφραση και θα εχει και αρθρα κλπ; Γιατι αν ειναι να βγαλει κατι η καθημερινη θα βγαλει μαλλον ανατυπωση τους τομους του τερζοπουλου.Τους οποιους μπορειτε ακομα να βρειτε στους καλοτυπωμενους,στιβαρους τομους του για να μη γκρινιαζετε μετα που η καθημερινη θα τους δινει με 4€ και amita fun σηματακι 

Σε αυτό διαφωνώ καθέτως.

Όπως είπε και ο Κώστας πιο πάνω, οι τόμοι αυτοί ήταν ξεροί και απρόσωποι, θα έλεγα, μιας και εμπεριείχαν μόνο τις ιστορίες, χωρίς συνοδευτικά άρθρα, προσχέδια του Ρόσα, συνεντεύξεις και άλλες πληροφορίες για το δημιουργό και τις συνθήκες κάτω από τις οποίες αναπτύχθηκε και άνθησε το στυλ του και εξαπλώθηκαν οι ιστορίες του... Γιατί ίσως οι αναγνώστες της Βιβλιοθήκης ΚΟΜΙΞ δεν ήξεραν καν πώς είναι ο Ντον Ρόσα  :P  (όχι τι κάνει, αλλά πώς είναι εμφανισιακά, μια φωτογραφία βρε αδελφέ... :P ).

Το μόνο θετικό της Βιβλιοθήκης ΚΟΜΙΞ ήταν το χαρτί, κατά τη γνώμη μου, άντε και η βιβλιοδεσία του τόμου... Τα άλλα χάλια, από το άθλιο κουτάκι στο εξώφυλλο που το περιόριζε δραματικά μέχρι την απόλυτη απουσία άρθρων που θα βελτίωναν την ποιότητα του τόμου!!!

Εγώ προσωπικά, δεν είμαι διατεθειμένος να ξαναδώσω 18€ -και βάλε- για να αγοράσω τόμους ίδιους με του Τερζόπουλου... :down:

Και επίσης, αυτό που λες παραπάνω ''Τους οποιους μπορειτε ακομα να βρειτε στους καλοτυπωμενους,στιβαρους τομους'' δεν ισχύει, καθώς ήδη δύο τόμοι έχουν καταγηθεί και οι υπόλοιποι τέσσερις μετά βίας βρίσκονται διαθέσιμοι σε βιβλιοπωλεία κ.τ.λ και αν τους βρεις, τους χρυσοπλυρώνεις... :P  Άντε να τους βρεις στο σάιτ της Πολιτείας λίγο πιο φθηνούς... :P

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8971
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3512 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Εγώ, όπως ανέφεραν και οι παραπανω, θα ηθελα ανατύπωση της Βιβλιοθηκης Ροσα, όμως με το πρότυπο της έκδοσης της FantaGraphics. Μια ολοκληρωμένη εκδοση. :) Πραγματικα το ελπιζω. Τωρα, αν βγαλουν ανατυπωσεις των τομών του Τερζόπουλου, πραγματικα δεν αξιζει για όσους τους έχουν ηδη απο τον Τερζόπουλο. Εχω στειλει email στην Καθημερινη για να τους προτείνω μια πλήρη εκδοση.... Ο χρονος θα δείξει.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3780 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Κι εκει που γινόταν μια κανονική και ήρεμη συζήτηση, και να ξεφυγουμε απο τα προβλήματα της καθημερινότητας... τσουπ...

 

κρίμα, τι κριμα... μερικες φορές στεναχωριέμαι παρα πολυ, πραγματικά.. :( :(

 

τι έπαθες και στεναχωριέσαι; δεν γίνεται ήρεμη συζήτηση;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30290
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  1113
  • Reputation:   6474
  • Achievement Points:  1116
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3559 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

Ψήφισα Ρόσα, με την προϋπόθεση ότι δεν θα είναι σαν τους τόμους του Τερζόπουλου και θα έχουν άρθρα κλπ.... Μια βιβλιοθήκη του Σκάρπα μου φαίνεται λίγο απίθανο να γίνει. Και Γκότφρεντσον όποτε και να τη βγάλουν πιστεύω θα έχει αγοραστικό κοινό. Πάντως πιστεύω πως αν είναι να βγουν τόμοι, θα αργήσουν διότι είναι ακόμα στη μέση ή βιβλιοθήκη του Μπαρκς.

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29883
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  532
  • Reputation:   3125
  • Achievement Points:  533
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3748 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Η καρδια μου λεει Ροσα αλλα η λογικη λεει να δουμε και να εκδοθει και κατι αλλο μιας και του Ροσα τις εβγαλε ο Τερζο.Εκτος φυσικα και αν τις κανουν σαν της Fantagraphics.Ειναι πραγματι απαιχτη.Αν βγαλουν τετοια και κανει 4 ευρω θα αγοραζω πανω απο μια καθε φορα.Αν ειναι απλα αντυπωση του Τερζο ας βγαλουν κατι αλλο καλυτερα

Επεξεργασία από nickzark
  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27309
  • Group:  Members
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  1430
  • Reputation:   7177
  • Achievement Points:  1430
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4162 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

βλεπω προηγείται ο ροσα :sun:

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30290
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  1113
  • Reputation:   6474
  • Achievement Points:  1116
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3559 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

βλεπω προηγείται ο ροσα :sun:

Στο fb τί γίνεται Κώστα;

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4267 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 Στο fb τί γίνεται Κώστα;

 

:new:Edit :

 

Στο φβ έχουμε

  • Ντον Ρόσα: 37
  • Σκαρπα: 38
  • Φλουντ Γκοτφρεντσον: 18
Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30992
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  841
  • Reputation:   6107
  • Achievement Points:  841
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3229 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

 

:new:Edit :

 

Στο φβ έχουμε

  • Ντον Ρόσα: 36
  • Σκαρπα: 33
  • Φλουντ Γκοτφρεντσον: 17

Χμ... δε βλέπω μεγάλη διαφορά Ρόσα!!!  :thinking:  Ο Σκάρπα είναι σχεδόν εξίσου αγαπητός...  :)

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4267 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Χμ... δε βλέπω μεγάλη διαφορά Ρόσα!!!  :thinking:  Ο Σκάρπα είναι σχεδόν εξίσου αγαπητός...  :)

Οντως και να πω την αληθεια δεν το περιμενα...

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4267 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Χμ... δε βλέπω μεγάλη διαφορά Ρόσα!!!  :thinking:  Ο Σκάρπα είναι σχεδόν εξίσου αγαπητός...  :)

Πλέον είναι ισόπαλοι στο φβ...

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33637
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4585 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Η ερώτηση είναι ποια συλλογή έργων θα προτιμούσατε να εκδώσει η Καθημερινή, δεν είναι ζήτημα δημοφιλίας. :)

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3780 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Όποια και να έβγαζε η καθημερινή θα την τιμούσα όμως αν έβγαζε του Ρόσα θα έπρεπε να είναι πολύ καλύτερη απ' του τερζόπουλου για να την πάρω δεύτερη φορά.

 

Θα προτιμούσα να έβγαινε του Gottfredson.

Επεξεργασία από totally_wired
  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11291
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Εμένα μου φαίνεται πολύ λογικό που ισοψήφισαν... Ας μην ξεχνάμε ότι όποια πέτρα κι αν σηκώσεις θα βρεις Rosa, ενώ ο Scarpa δύσκολα βρίσκεται!

 

Όπως είπε και ο Tightwad η ερώτηση δεν είναι ποιος είναι ο αγαπημένος σας δημιουργός, αλλά, ποια έκδοση θα θέλατε να δείτε!

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27309
  • Group:  Members
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  1430
  • Reputation:   7177
  • Achievement Points:  1430
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4162 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

ντερμπυ :nek:

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4267 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εμένα μου φαίνεται πολύ λογικό που ισοψήφισαν... Ας μην ξεχνάμε ότι όποια πέτρα κι αν σηκώσεις θα βρεις Rosa, ενώ ο Scarpa δύσκολα βρίσκεται!

 

Όπως είπε και ο Tightwad η ερώτηση δεν είναι ποιος είναι ο αγαπημένος σας δημιουργός, αλλά, ποια έκδοση θα θέλατε να δείτε!

Αυτο είναι μια μεγάλη αλήθεια! Βέβαια, με τον συμψηφισμό ο Ρόσα είναι μπροστά για 2 μόνο ψήφους ενώ στο φβ είναι μπροστά ο Σκάρπα με 1 ψήφο!

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29883
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  532
  • Reputation:   3125
  • Achievement Points:  533
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3748 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Ναι βρε παιδια.Η ερωτηση ειναι τι θελεις να εκδοσει η καθημερινη.Οχι ποιον θελεις εσυ.Αλλιως με 1000 Ροσα θα ελεγα

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3590 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ψήφισα Άλλος (Πωλ Μάρρυ ή Τόνυ Στρομπλ).

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12986
  • Reputation:   95138
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  430
  • With Us For:  4655 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ψήφισα τον Σκάρπα γιατί μου αρέσει πολύ σαν δημιουργός και θα ήθελα να δω στα Ελληνικά όλες τις ιστορίες του σε τόμους...!Όσον αφορά τον Ρόσα,μπορώ να πω ότι τον λατρεύω αλλά έχω διαβάσει όλες του τις ιστορίες και τις έχω με το Κόμιξ (Τερζόπουλου) και με την Βιβλιοθήκη Κόμιξ...!Θα μου πείτε βέβαια ότι δεν υπάρχουν σχόλια κι άρθρα να τις συνοδεύουν...!Συμφωνώ,αλλά δεν θα ήθελα να ξαναγοράσω ιστορίες που τις έχω όλες από δύο φορές και βάλε μόνο και μόνο για να έχω και συνοδευτικά άρθρα...!

 

Όσον αφορά τον Γκότφρεντσον,σίγουρα θα ήθελα να τον δω κι αυτόν ολοκληρωμένο σε τόμους αλλά μετά τον Σκάρπα,που του έχω περισσότερη αδυναμία...! :yes:

 

Μακάρι πάντως,μετά τον Μπαρκς,να ξεκινήσει κάποια άλλη βιβλιοθήκη και σίγουρα θα την στηρίξω...!

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  445
  • Reputation:   2215
  • Achievement Points:  447
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3690 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Ψήφισα Γκότφρεντσον γιατί απλά δεν την βλέπω να συνεχίζεται αλλιώς.

 

Δεν την βιάζομαι την Ρόσα. Έχει ήδη συλλεχθεί άρα μπορώ να περιμένω.

Ο Σκάρπα δεν μου πολυ αρέσει μετα τα 70ς και μια βιβλιοθήκη του θα είναι 40 τόμοι άρα καλύτερα τελευταίος.

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30992
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  841
  • Reputation:   6107
  • Achievement Points:  841
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3229 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Ψήφισα Άλλος (Πωλ Μάρρυ ή Τόνυ Στρομπλ).

Σκέψου όμως αντικειμενικά. Νομίζεις ότι το κοινό θα προτιμούσε Στρομπλ από Ρόσα;? Τον Στρομπλ δεν τον ξέρει σχεδόν κανένας και θα αγόραζαν και ολόκληρη βιβλιοθήκη του;? 

Και στο κάτω κάτω, δεν ξέρω καν αν υπάρχει!!  :P

Επεξεργασία από Comic fun
  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30147
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  572
  • Reputation:   3583
  • Achievement Points:  582
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3616 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Μα εμεις δεν ψηφιζουμε αυτη που πιστευουμε οτι θα εχει μεγαλυτερη επιτυχια για την Καθημερινή αλλά αυτή που θέλουμε εμείς να αγοράσουμε και να έχουμε. Άρα μπορεί να θελει και βιβλιοθηκη Μαρυ που δεν θα ταν και ασχημη ιδέα όσο απίθανο κι αν είναι να εκδοθεί.

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11291
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Σκέψου όμως αντικειμενικά. Νομίζεις ότι το κοινό θα προτιμούσε Στρομπλ από Ρόσα;? Τον Στρομπλ δεν τον ξέρει σχεδόν κανένας και θα αγόραζαν και ολόκληρη βιβλιοθήκη του;? 

Και στο κάτω κάτω, δεν ξέρω καν αν υπάρχει!!  :P

 

Μα εμεις δεν ψηφιζουμε αυτη που πιστευουμε οτι θα εχει μεγαλυτερη επιτυχια για την Καθημερινή αλλά αυτή που θέλουμε εμείς να αγοράσουμε και να έχουμε. Άρα μπορεί να θελει και βιβλιοθηκη Μαρυ που δεν θα ταν και ασχημη ιδέα όσο απίθανο κι αν είναι να εκδοθεί.

 

παιδιά σας δουλεύει  :P

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25075
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  42
  • With Us For:  6219 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Δε με νοιάζει τι θα βγάλει, αρκεί το χαρτί να είναι καλό.

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.