Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κουβεντούλα για τα Disney που κυκλοφορούν


Dark Chris

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  31692
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  182
  • Reputation:   724
  • Achievement Points:  182
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2826 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  24

Θελατε επανεκδοση Ροσα επειδη δε σας αρεσουν οι <<πανασχημοι>> τομοι του τερζοπουλου??? Παρτε τωρα τον Βιο στα μουτρα για μια ακομη φορα.  :banana: Δε φταιει ο editor, εσεις φταιτε που του δωσατε τον χωρο να κανει τετοιες βλακειες. 

 

Ειτε συνεχιζοντας να παιρνετε το περιοδικο ειτε επικροτωντας τις επανεκδοσεις, θεωρωντας οτι ειναι πολυ δυσκολο να βρεις τους τομους της βιβλιοθηκης ΚΟΜΙΞ. Σας αρεσει να εχουν απ' εξω τον τιτλο του ΚΟΜΙΞ? Παρτε τα τωρα. Πολυ καλα μας κανει ο editor  :blob3:

Επεξεργασία από Disney Maniac
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4267 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ξύπνησε ο Editor στο φβ και είπε να χρησιμοποιήσει τα hastag :P Αχχχχ

 

16195146_948122388654111_791986559227572

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   4001
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5052 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Θελατε επανεκδοση Ροσα επειδη δε σας αρεσουν οι <<πανασχημοι>> τομοι του τερζοπουλου??? Παρτε τωρα τον Βιο στα μουτρα για μια ακομη φορα.  :banana: Δε φταιει ο editor, εσεις φταιτε που του δωσατε τον χωρο να κανει τετοιες βλακειες. 

 

Ειτε συνεχιζοντας να παιρνετε το περιοδικο ειτε επικροτωντας τις επανεκδοσεις, θεωρωντας οτι ειναι πολυ δυσκολο να βρεις τους τομους της βιβλιοθηκης ΚΟΜΙΞ. Σας αρεσει να εχουν απ' εξω τον τιτλο του ΚΟΜΙΞ? Παρτε τα τωρα. Πολυ καλα μας κανει ο editor  :blob3:

 

Το έχω ξαναπεί και θα το ξαναπώ: Ο editor άλλαξε την συνταγή στο περιοδικό γιατί προφανώς δεν πήγαινε καλά και από τότε που έβαλε Ρόσα πάει καλύτερα γι αυτό και συνεχίζει, αφετέρου το Μίκυ Μάους ανεβαίνει σκάλες με ιστορίες που αρχικά θα έμπαιναν στο Κόμιξ και κάνει π.χ. άτομα όπως εμένα που αγοράζω Μίκυ Μάους επιλεκτικά να το αγοράζουν συχνά. Και ευτυχώς που γίνετε έτσι τελικά.

Επειδή εμείς εδώ στο forum θέλαμε πλειοψηφικά άλλα από το Κόμιξ δεν σημαίνει ότι το κοινό στο σύνολο του θέλει το ίδιο πράγμα. Και προφανώς δεν θέλει αυτό που θέλαμε εμείς εδώ στο forum όπως φαίνεται.

Πάντως συμφωνώ πως όσοι στήριξαν και στηρίζουν το Κόμιξ και το κάθε κόμικ ενώ δεν τους αρέσει είναι απαράδεκτοί αλλά δημοκρατία έχουμε και ο καθένας κάνει ότι θέλει στη τελική.

 

Οι τόμοι του Τερζόπουλου πράγματι είναι άθλιοι αλλά η τακτική της Καθημερινής είναι ακόμα χειρότερη. Ένα ακριβό περιοδικό με Ρόσα με το σταγονόμετρο και άρθρα που ούτε καν πλησιάζουν την εκτύπωση, τις συνεντεύξεις και τα άρθρα επί Κόμιξ Νέας Ακτινας. Επίσης έτσι όπως φαίνεται, και το είχα πει κάποιες μέρες πριν δούμε ότι ο βίος θα εκδωθεί στο Κόμιξ, το καλοκαίρι δεν θα δούμε Ρόσα στην εφημερίδα. Και είναι κάτι που ήθελα μιας και θα μου άρεσε να έχω τόμους Ρόσα σε ωραία έκδοση με άρθρα κλπ τύπου Βιβλιοθήκης Ντίσνευ αν και έχω όλες τις ιστορίες του από δύο φορές. Όταν μια επανέκδοση είναι όμορφη σε προσιτή τιμή αξίζει να την έχεις.

 

Αν θυμάμαι καλά, γιατί μπορεί να λέω και βλακείες, όταν είχα πάρει την Καθημερινή με το ημερολόγιο θυμάμαι πως τα φύλλα που πουλούσε δεν είχαν τεράστια διαφορά με τα φύλλα που πουλούσε όταν είχε την Βιβλιοθήκη Ντίσνευ. Θέλω να πω πως υπάρχει πιθανότητα να μην δούμε καν Ντίσνευ όλο το καλοκαίρι, ή για να ξεστοκάρει η Καθημερινή δεν θα με παραξενέψει να ξαναβγάλει την Βιβλιοθήκη Ντίσνευ.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4267 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αν θυμάμαι καλά, γιατί μπορεί να λέω και βλακείες, όταν είχα πάρει την Καθημερινή με το ημερολόγιο θυμάμαι πως τα φύλλα που πουλούσε δεν είχαν τεράστια διαφορά με τα φύλλα που πουλούσε όταν είχε την Βιβλιοθήκη Ντίσνευ. Θέλω να πω πως υπάρχει πιθανότητα να μην δούμε καν Ντίσνευ όλο το καλοκαίρι, ή για να ξεστοκάρει η Καθημερινή δεν θα με παραξενέψει να ξαναβγάλει την Βιβλιοθήκη Ντίσνευ.

Κατά εμε πιστεύω ότι δεν τους νοιάζουν τα Ντισνευ τόσο όσο η εφημερίδα τους. Δηλαδή προτεραιότητα τους είναι να πηγαίνει καλά η εφημερίδα. Και με τα τομάκια πάει καλά. Ακόμα, η Καθημερινή δεν νομίζω να κάνει το λάθος να ξαναβάλει κάτι που έχει ήδη βγάλει στην εφημερίδα της. Ακόμα μην ξεχνάς ότι έχουν και κουτάκια με τους τόμους σε προσφορά να πουλήσουν ;)

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8571
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  450
  • Reputation:   1816
  • Achievement Points:  450
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5574 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Μα ότι και να λέμε για τον editor κανεις δεν ξέρει γιατί δεν ειναι εκει και απλα κανουμε υποθέσεις

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31713
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  37
  • Reputation:   141
  • Achievement Points:  37
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2810 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Εγω πιστευω οτι με το να εκδωσει το ΚΟΜΙΞ ιστοριες του ροσα οι πιθανοτητες να βγαλουν καλοκαιρινα τομακια (ειτε φετοσ ειτε του χρονου) αυξανονται,δεν μειωνονται...και το οτι βγαζουν τον βιο ισως σημαινει οτι σε αυτα τα καλοκαιρινα τομακια να δουμε επανεκδοση βιου και χαμενων επεισοδιων.Απλα οπως φαινεται μαλλον αυτο θα γινει το μεθεπομενο καλοκαιρι,ωστε να προλαβουν να εκδοσουν περισσοτερες ιστοριες και να βγαλουν τα εξοδα.

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4267 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εγω πιστευω οτι με το να εκδωσει το ΚΟΜΙΞ ιστοριες του ροσα οι πιθανοτητες να βγαλουν καλοκαιρινα τομακια (ειτε φετοσ ειτε του χρονου) αυξανονται,δεν μειωνονται...και το οτι βγαζουν τον βιο ισως σημαινει οτι σε αυτα τα καλοκαιρινα τομακια να δουμε επανεκδοση βιου και χαμενων επεισοδιων.Απλα οπως φαινεται μαλλον αυτο θα γινει το μεθεπομενο καλοκαιρι,ωστε να προλαβουν να εκδοσουν περισσοτερες ιστοριες και να βγαλουν τα εξοδα.

Είναι κάτι που είναι πολύ πιθανό να γίνει ακόμα και το ερχόμενο καλοκαίρι. Ακόμα, τα τομάκια με το Βίο και τα χαμένα από 6 γίνονται 8.

Μα ότι και να λέμε για τον editor κανεις δεν ξέρει γιατί δεν ειναι εκει και απλα κανουμε υποθέσεις

Ισχύει αυτό. Πάντως εμένα μου φαίνεται για να μπαίνει ο Βίος τώρα στο άκυρο μπορεί να σημαίνει ότι οι πωλήσεις των τελευταίων τευχών με Ρόσα δεν πήγαιναν τόσο καλά όσο θα ήθελα και τελικά για να τονώσουν την κατάσταση παίζουν το πιο δυνατό χαρτί που από τις ιστορίες του Ρόσα είναι ο Βίος. Για μένα αυτό είναι δίκοπο μαχαίρι βέβαια διότι δεν είανι όπως παλιά που κανείς δεν είχε το Βίο και έπαιρνε το ΚΟΜΙΞ. Οι εποχές έχουν αλλάξει.

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190276
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

(α) Βίος και Πολιτεία, Χαμένα Επεισόδια. Πάρα πολύ καλά κόμικ. Αμφότερα εξαντλημένα. Οι ιστορίες τους μέχρι στιγμής έχουν κυκλοφορήσει

 

1. σε διάφορα Κόμιξ. Του μεν Βίου το 1996, των δε Επεισοδίων, διάσπαρτες από το 2001 έως το 2012. 

2. σε 2 σκληρόδετες εκδόσεις. Το 2004 και το 2006.

 

(β) Ζωδιακή Πέτρα. Πάρα πολύ καλό κόμικ. Στην Ελλάδα δημοσιεύτηκε 3 φορές. Οι 2 πρώτες ήταν:

 

1. Σε ένα τομάκι το 1991

2. Σε διάφορα Μίκυ Μάους το 2001

 

Το 2009, πριν από 7 χρόνια, όταν πολλοί από τους συμμετάσχοντες σε αυτό το τόπικ ήταν ή στο δημοτικό ή στο γυμνάσιο, το τομάκι της Ζωδιακής Πέτρας κόστιζε 50 ευρώ στα μεταχειρισμένα. 

 

Το 2010 ο Τερζόπουλος το έβγαλε για 3η φορά. Δεν ξέρω πόσο πάει το τομάκι του 91. Ξέρω όμως ότι σίγουρα το Μεγάλα Σήριαλ 23 δεν κοστίζει 50 ευρώ :)

 

(γ) Μπλέηκ και Μόρτιμερ. Ένα γαλλοβελγικό κόμικ.  Η Μαμούθ ξεκίνησε να το μεταφράζει το 1991. Μέχρι στιγμής έχει βγάλει 15 τόμους. Οι πρώτοι 3 είναι εξαντλημένοι. Οι επόμενοι 12 βρίσκονται ακόμα με 8 ευρώ ο κάθε ένας ως καινούργιοι. Μέλος του φόρουμ έδωσε το τελευταίο 2μηνο 27 ευρώ για να πάρει τον έναν από τους εξαντλημένους και 20 για τον άλλον. Με υπομονή και επιμονή, ίσως σε διάστημα 2-3-4 ετών να τους έβρισκε σε μια καλύτερη τιμή. λχ κάποιος άλλος είχε πετύχει πέρσι/πρόπερσι τους 2 από τους 3 στα 15 ευρώ και τους 2.

 

Εξυπακούεται ότι σιγά-σιγά έχουν αρχίσει οι "φωνές" για να επανεκδοθούν εκείνοι οι 3 τόμοι. 

 

Ο κόσμος έκανε τούμπες το 2010 όταν επανεκδόθηκε η Ζωδιακή και δεν χρειαζόταν πλέον να στάξουν αίμα για να την αποκτήσουν όσοι δεν την είχαν.

 

(δ) Αστερίξ + Λούκυ Λουκ. Εκδίδονται, επανεκδίδονται, ματαεπανεκδίδονται. Ξανά και ξανά και ξανά και ξανά. Τα δίνουν στο εμπόριο κανονικά, τα δίνουν με εφημερίδες ξανά και ξανά, σε λίγο θα τα έχουν και προσφορά με κανένα Tide. Κάποια έχουν εξαντληθεί, αλλά μάλλον θα επανεκδοθούν. Δεν έδωσε ποτέ κανείς τα μαλλιά της κεφαλής του για να αποκτήσει Αστερίξ ή Λούκυ Λουκ (παρεκτός άμα έψαχνε για συγκεκριμένη παλιά έκδοση. που ούτε εκεί όμως έπεσε ποτέ γδάρσιμο).

 

:cheers5:

 

υγ σαφώς και είχα τη Ζωδιακή του 91 :) σαφώς και έχω και τα Μπλέηκ+Μόρτιμερ :) όλα αγορασμένα όταν βγήκαν :) Απλώς τη Ζωδιακή την είχα κάνει δώρο ή το 2007 ή το 2008 στον Valtasar. Διότι αυτός μάζευε τα πάντα, εγώ μαζεύω συγκεκριμένα και θεώρησα ότι εγώ τη Ζωδιακή την κοστολογούσα ως ένα κόμικ των 5 ευρώ, αυτός ως ένα κόμικ των 50, άρα καλύτερα να την είχε αυτός :)

 

εδιτ ψιλοπαρόμοια και η φάση με το Σπαθί των Πάγων. Πριν ξαναβγεί το 2010, πήγαινε κανά 20αρικο στα μεταχειρισμένα.

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4267 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

@Germ εάν θυμάμαι καλά ο Βίος είχε πουλήσει επι Τερζο 90.000 κομμάτια έτσι δεν είναι; Θα έλεγα ότι τα πήγε πάρα πολύ καλά η έκδοση. Και έκανε ένα 30άρι το τομάκι. Πολύ χρήμα.

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31692
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  182
  • Reputation:   724
  • Achievement Points:  182
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2826 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  24

(α) Βίος και Πολιτεία, Χαμένα Επεισόδια. Πάρα πολύ καλά κόμικ. Αμφότερα εξαντλημένα. Οι ιστορίες τους μέχρι στιγμής έχουν κυκλοφορήσει

 

1. σε διάφορα Κόμιξ. Του μεν Βίου το 1996, των δε Επεισοδίων, διάσπαρτες από το 2001 έως το 2012. 

2. σε 2 σκληρόδετες εκδόσεις. Το 2004 και το 2006.

 

(β) Ζωδιακή Πέτρα. Πάρα πολύ καλό κόμικ. Στην Ελλάδα δημοσιεύτηκε 3 φορές. Οι 2 πρώτες ήταν:

 

1. Σε ένα τομάκι το 1991

2. Σε διάφορα Μίκυ Μάους το 2001

 

Το 2009, πριν από 7 χρόνια, όταν πολλοί από τους συμμετάσχοντες σε αυτό το τόπικ ήταν ή στο δημοτικό ή στο γυμνάσιο, το τομάκι της Ζωδιακής Πέτρας κόστιζε 50 ευρώ στα μεταχειρισμένα. 

 

Το 2010 ο Τερζόπουλος το έβγαλε για 3η φορά. Δεν ξέρω πόσο πάει το τομάκι του 91. Ξέρω όμως ότι σίγουρα το Μεγάλα Σήριαλ 23 δεν κοστίζει 50 ευρώ :)

 

(γ) Μπλέηκ και Μόρτιμερ. Ένα γαλλοβελγικό κόμικ.  Η Μαμούθ ξεκίνησε να το μεταφράζει το 1991. Μέχρι στιγμής έχει βγάλει 15 τόμους. Οι πρώτοι 3 είναι εξαντλημένοι. Οι επόμενοι 12 βρίσκονται ακόμα με 8 ευρώ ο κάθε ένας ως καινούργιοι. Μέλος του φόρουμ έδωσε το τελευταίο 2μηνο 27 ευρώ για να πάρει τον έναν από τους εξαντλημένους και 20 για τον άλλον. Με υπομονή και επιμονή, ίσως σε διάστημα 2-3-4 ετών να τους έβρισκε σε μια καλύτερη τιμή. λχ κάποιος άλλος είχε πετύχει πέρσι/πρόπερσι τους 2 από τους 3 στα 15 ευρώ και τους 2.

 

Εξυπακούεται ότι σιγά-σιγά έχουν αρχίσει οι "φωνές" για να επανεκδοθούν εκείνοι οι 3 τόμοι. 

 

Ο κόσμος έκανε τούμπες το 2010 όταν επανεκδόθηκε η Ζωδιακή και δεν χρειαζόταν πλέον να στάξουν αίμα για να την αποκτήσουν όσοι δεν την είχαν.

 

(δ) Αστερίξ + Λούκυ Λουκ. Εκδίδονται, επανεκδίδονται, ματαεπανεκδίδονται. Ξανά και ξανά και ξανά και ξανά. Τα δίνουν στο εμπόριο κανονικά, τα δίνουν με εφημερίδες ξανά και ξανά, σε λίγο θα τα έχουν και προσφορά με κανένα Tide. Κάποια έχουν εξαντληθεί, αλλά μάλλον θα επανεκδοθούν. Δεν έδωσε ποτέ κανείς τα μαλλιά της κεφαλής του για να αποκτήσει Αστερίξ ή Λούκυ Λουκ (παρεκτός άμα έψαχνε για συγκεκριμένη παλιά έκδοση. που ούτε εκεί όμως έπεσε ποτέ γδάρσιμο).

 

:cheers5:

 

υγ σαφώς και είχα τη Ζωδιακή του 91 :) σαφώς και έχω και τα Μπλέηκ+Μόρτιμερ :) όλα αγορασμένα όταν βγήκαν :) Απλώς τη Ζωδιακή την είχα κάνει δώρο ή το 2007 ή το 2008 στον Valtasar. Διότι αυτός μάζευε τα πάντα, εγώ μαζεύω συγκεκριμένα και θεώρησα ότι εγώ τη Ζωδιακή την κοστολογούσα ως ένα κόμικ των 5 ευρώ, αυτός ως ένα κόμικ των 50, άρα καλύτερα να την είχε αυτός :)

 

εδιτ ψιλοπαρόμοια και η φάση με το Σπαθί των Πάγων. Πριν ξαναβγεί το 2010, πήγαινε κανά 20αρικο στα μεταχειρισμένα.

δεν ειναι πια τοσο δυσκολο να βρεις τον βιο. προσωπικα τον αγορασα περσι στα 15 ευρω. Πριν 10 χρονια εκδοθηκε. Αν ηταν να επανεκδιδαμε καθε 10 χρονια ροσα και μπαρκς δεν προκειται να δουμε ποτε κατι καινουριο γιατι θα ειναι ενας ατελειωτος κυκλος αυτη η κατασταση. 

 

και στην τελικη ας βγαλουν ενα νεο τομακι βιου με την εφημεριδα να τελειωνουμε επιτελους με αυτην την ιστορια γιατι μας εχουν πρηξει. 

 

και εσυ αντι να τους υπερασπιζεσαι και να το παιζεις ανετος,  καλα θα εκανες να καταλαβαινες οτι ο μοναδικος λογος που εβαλαν βιο ειναι διοτι θα τον βγαλουν και το αλλο καλοκαιρι σε τομακι και ετσι θα εχουν καμποσα τζαμπα γι' αυτους τευχακια <<συλλεκτικου>> κομιξ τα οποια θα συμπληρωνονται με καταπληκτικες βανχορνικες και σταβενουιτερικες ιστοριες... 

 

με κατι τετοιες δηλωσεις ειναι που ενθαρρυνονται οπως ειπα και στο προηγουμενο μου ποστ και κανουν αυτες τις βλακειες. βρισκουν χωρο και τα κανουν. 

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190276
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Δεν ξέρω τι τιράζ είχε. 

 

30 ευρώ για έγχρωμο σκληρόδετο των 252 σελίδων δεν είναι υπερβολικά πολλά. Είναι αρκετά μεν, βρίσκεις παρόμοια και με λιγότερα (εγώ διατίθεμαι να σπρώξω μέχρι 20 για τέτοια έκδοση), αλλά δεν είναι το 50αρικο που έκαναν οι Watchmen της Anubis (αν και εδώ που τα λέμε είχαν 2πλάσιες σελίδες). 

 

Πριν από μερικούς μήνες, κάποιοι πήραμε πρέφα ένα Γαλλοβελγικό με απίστευτο σχέδιο. Les armees du conquerant. Απίστευτο σχέδιο. Κάποιοι τσιμπήσαμε και είπαμε "το θέλω". Είχε βγει στα Αγγλικά σε ωραία σκληρόδετη έκδοση το 2013. 35$. Τώρα όμως, που έχει εξαντληθεί, πάει στα 120 used και στα 300 new .... Τέτοια ξεσκίσματα δεν έχουν συμβεί ποτέ σε πράγματα που εκδίδονται όσο υπάρχει ζήτηση.

 

:cheers5:

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190276
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Η συνήθεια που έγινε λατρεία :) Καλοκαιρινές εκδόσεις Disney. *κάθε* χρόνο πρώτος-πρώτος ο PK να ανοίξει τόπικ για το τι θα βγει εκείνο το καλοκαίρι.

 

 
 
Μεγάλος ενθουσιασμός σε όλα εκείνα τα τόπικ. Ειδικά την εποχή των Μεγάλων Σήριαλ. Χαρά όταν βλέπαμε ότι θα κυκλοφορήσει ή όταν διαπιστώναμε ότι κυκλοφόρησε κάτι πραγματικά καλό (λχ Σερ Μίκυ), καντήλια όταν έβγαιναν μάπες (λχ Πυρ Παπί και Θάλασσα). Γενικότερα όμως μεγάλο τζέρτζελο. Υπήρχε βέβαια η γκρίνια για τις τιμές. "Και γιατί τόσο όταν πέρυσι είχε τόσο". Η συνολική όμως αντιμετώπιση ήταν χαρά, ενθουσιασμός, αγάπη για τα Disney, περιέργεια+αγωνία για το άμα θα βγει κάτι καλό, για το πόσα θα βγούνε. Υπέροχες εποχές. 
 
Ειλικρινά δεν θυμάμαι κόσμο να γκρινιάζει διότι είχε τις Παρασκευές του Φέθρυ, τους Τζούνιορ, τον Double Duck από τα Μίκυ Μάους :) Εάν υπήρχε κάποιος, αυτουνού η φωνή εξαφανίζονταν από τις φωνές όσων ήταν ενθουσιασμένοι που θα αποκτούσαν αυτές τις ιστορίες :)
 
:cheers5:
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31692
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  182
  • Reputation:   724
  • Achievement Points:  182
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2826 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  24

 

Η συνήθεια που έγινε λατρεία :) Καλοκαιρινές εκδόσεις Disney. *κάθε* χρόνο πρώτος-πρώτος ο PK να ανοίξει τόπικ για το τι θα βγει εκείνο το καλοκαίρι.

 

 
 
Μεγάλος ενθουσιασμός σε όλα εκείνα τα τόπικ. Ειδικά την εποχή των Μεγάλων Σήριαλ. Χαρά όταν βλέπαμε ότι θα κυκλοφορήσει ή όταν διαπιστώναμε ότι κυκλοφόρησε κάτι πραγματικά καλό (λχ Σερ Μίκυ), καντήλια όταν έβγαιναν μάπες (λχ Πυρ Παπί και Θάλασσα). Γενικότερα όμως μεγάλο τζέρτζελο. Υπήρχε βέβαια η γκρίνια για τις τιμές. "Και γιατί τόσο όταν πέρυσι είχε τόσο". Η συνολική όμως αντιμετώπιση ήταν χαρά, ενθουσιασμός, αγάπη για τα Disney, περιέργεια+αγωνία για το άμα θα βγει κάτι καλό, για το πόσα θα βγούνε. Υπέροχες εποχές. 
 
Ειλικρινά δεν θυμάμαι κόσμο να γκρινιάζει διότι είχε τις Παρασκευές του Φέθρυ, τους Τζούνιορ, τον Double Duck από τα Μίκυ Μάους :) Εάν υπήρχε κάποιος, αυτουνού η φωνή εξαφανίζονταν από τις φωνές όσων ήταν ενθουσιασμένοι που θα αποκτούσαν αυτές τις ιστορίες :)
 
:cheers5:

 

μην το παιζεις εξυπνος και κουλ, προφανως σε μενα απευθυνεσαι οσον αφορα την γκρινια.  

 

καποιοι σαν εσενα που ουσιαστικα δεν ενδιαφερονται για τα ντισνεϋ προκαλουν το προβλημα. ασχολησου με τα κομικς που σου αρεσουν και ασε τα ντισνευ σε αυτους που συνεχιζουν να τα διαβαζουν. 

 

αυτο που λεω και με λες ουσιαστικα μιζερο, ειναι οτι δεν ειναι δυνατον να επανεκδίδονται οι ιδιες ιστοριες ξανα και ξανα. Και το χειροτερο ειναι οτι εν προκειμενω το κανουν για να βγαλουν τζαμπα για τους ιδιους συλλεκτικα τευχη οπως προειπα. 

 

αντι να δημοσιευσουν την αυτοκρατορια του παγου ή καποια παλια αδημοσιευτη ιστορια καθομαστε και ασχολουμαστε με τους βαν χορν & σια, και τον χιλιοεκδωμενο Ροσα που τον βρισκεις παντου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190276
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Αυτά εδώ είναι τα Disney που δεν αγαπώ :)

Inducks.jpg

Αυτό εδώ είναι το τόπικ όπου ξεκινήσαμε κάποιοι, άλλοι με μικρότερη ένταση, άλλοι με μεγαλύτερη να καταχωρούμε στο inducks ότι είχαμε. :)

 

Αυτά εδώ είναι τα τόπικ που άνοιξα για τις εκδόσεις που δεν αγαπάω :)

 

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=3700

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=3701

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=3699

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=3753

 

και αυτά εδώ είναι τα τόπικ που άνοιξα για τους χαρακτήρες που δεν αγαπάω :)

 

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=9224

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=8290

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=5946

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=9149

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=9145

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=5844

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=11196

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=9138

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=5930

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=8730

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=9155

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=9146

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=9148

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=5866

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=9154

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=5707

 

είμαι μαζόχας :)

 

προφανές θα έλεγα :D

 

:cheers5:

 

 

 

 

edit α ναι :)εδώ, είναι και οι βίντεοι από το δεύτερο παζλ που πήγα και αγόρασα, φτιάξαμε πολλοί μαζί και διακοσμεί τώρα τη Λέσχη. Είμαι τόσο μαζόχας που αγόρασα και έκανα τζέρτζελο με κάτι που δεν αγαπάω :) 

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3505
  • Reputation:   24643
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4589 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

 

Εισαι εισαι :D

 

Αφου μ'εχεις κανει και παρουσιαση...   :pinokio:

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3590 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μεγάλος ενθουσιασμός σε όλα εκείνα τα τόπικ. 

 

Και σε αυτό το τόπικ τρομερός ενθουσιασμός.

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31692
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  182
  • Reputation:   724
  • Achievement Points:  182
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2826 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  24

Αυτά εδώ είναι τα Disney που δεν αγαπώ :)

 

attachicon.gifInducks.jpg

 

Αυτό εδώ είναι το τόπικ όπου ξεκινήσαμε κάποιοι, άλλοι με μικρότερη ένταση, άλλοι με μεγαλύτερη να καταχωρούμε στο inducks ότι είχαμε. :)

 

Αυτά εδώ είναι τα τόπικ που άνοιξα για τις εκδόσεις που δεν αγαπάω :)

 

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=3700

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=3701

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=3699

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=3753

 

και αυτά εδώ είναι τα τόπικ που άνοιξα για τους χαρακτήρες που δεν αγαπάω :)

 

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=9224

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=8290

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=5946

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=9149

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=9145

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=5844

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=11196

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=9138

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=5930

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=8730

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=9155

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=9146

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=9148

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=5866

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=9154

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=5707

 

είμαι μαζόχας :)

 

προφανές θα έλεγα :D

 

:cheers5:

 

 

 

 

edit α ναι :)εδώ, είναι και οι βίντεοι από το δεύτερο παζλ που πήγα και αγόρασα, φτιάξαμε πολλοί μαζί και διακοσμεί τώρα τη Λέσχη. Είμαι τόσο μαζόχας που αγόρασα και έκανα τζέρτζελο με κάτι που δεν αγαπάω :)

Δεν ειπα οτι δεν τα αγαπας.

 

Ειναι προφανες οτι τα βλεπεις σαν ευχαριστες αναμνησεις και δεν πολυασχολεισαι με το τι βγαινει τωρα ή τι ιστοριες δημοσιευσαν στα νεα περιοδικα της Καθημερινης.

 

Τα κομικς ντισνεϋ που βγαινουν τα διαβαζεις ή απλα τα αγοραζεις ? Εμενα μου φαινεται οτι τα βλεπεις καπως αναξια ιδιαιτερης ανησυχιας σχετικα με την ποιοτητα τους μιας και ειναι ''παιδικα'' και οτι και να βγει δν υπαρχει προβλημα για σενα.

 

εγω παντως παρατηρω οτι τα θεωρεις πιο πολυ κομματι της παιδικης σου ηλικιας με τα οποια θα ασχοληθεις λιγο για τον χαβαλε, αλλα κυριως θα ασχοληθεις με ''σοβαρα'' κομικς. 

 

υπαρχουμε κι αλλοι που διαβαζουμε σχεδον μονο ντισνεϋ οποτε και δινουμε περισσοτερη βαση στο τι δημοσιευεται και τι ποιοτητα εχει απο πλευρας αυτου του ειδους. 

 

ον τοπικ τωρα δεν βρισκω λογικο να υποστηριζεις την δημοσιευση μιας ιστοριας που βγηκε πριν 10 μολις χρονια, βρισκεται πανευκολα, και μαλλον θα κυκλοφορησει παλι το αλλο καλοκαιρι, ενω εκκρεμουν τοσες αλλες παρα πολυ ομορφες ιστοριες, εντελως αδημοσιευτες. 

 

Εαν δεν το εχεις καταλαβει ο editor τις βαζει απλως για να μειωσει τα κοστη. Να μην ξοδεψει τιποτα για 1 χρονο ΚΟΜΙΞ, καθως προφανως τις εχει προαγορασει για τομακι. 

Επεξεργασία από Disney Maniac
  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   4001
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5052 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Όταν μια επαναδημοσίευση γίνετε με όμορφο και κατά προσέγγιση με σωστό συγκεντρωτικό τρόπο (μεγάλα σήριαλ, βιβλιοθήκη Καρλ Μπαρκς κλπ) και όχι σε στυλ αρπαχτής (Βιβλιοθήκη Ρόσα Κομιξ, Κόμιξ β' περιόδου) λογικό είναι να μην υπάρχει γκρίνια ή έστω τα παράπονα να είναι ελάχιστα. Η νόρμα των τότε καλοκαιρινών εκδόσεων ήταν οι συγκεντρωτικές επαναδημοσιεύσεις. Γι αυτό και οι τότε καλοκαιρινές εκδόσεις δεν είχαν γκρίνια πιστεύω. Γιατί γενικά τα Ντίσνευ και ειδικά το Κόμιξ τρώει βρίσιμο κάργα από το 2006 και μετά, οπότε μην λέμε ότι μόνο τώρα υπάρχει γκρίνια.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31692
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  182
  • Reputation:   724
  • Achievement Points:  182
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2826 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  24

καλα το αστειο ειναι οτι υπαρχει ηδη ομορφη σκληροδετη συγκεντρωτικη εκδοση η οποια βρισκεται πολυ ευκολα και σε καλες τιμες, και καποιοι κανουν τουμπες που θα βγει με το κομιξ με τη συνοδεια του λουφα... ελεος, τι να πω. 

Επεξεργασία από Disney Maniac
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4267 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Όταν μια επαναδημοσίευση γίνετε με όμορφο και κατά προσέγγιση με σωστό συγκεντρωτικό τρόπο (μεγάλα σήριαλ, βιβλιοθήκη Καρλ Μπαρκς κλπ) και όχι σε στυλ αρπαχτής (Βιβλιοθήκη Ρόσα Κομιξ, Κόμιξ β' περιόδου) λογικό είναι να μην υπάρχει γκρίνια ή έστω τα παράπονα να είναι ελάχιστα. Η νόρμα των τότε καλοκαιρινών εκδόσεων ήταν οι συγκεντρωτικές επαναδημοσιεύσεις. Γι αυτό και οι τότε καλοκαιρινές εκδόσεις δεν είχαν γκρίνια πιστεύω. Γιατί γενικά τα Ντίσνευ και ειδικά το Κόμιξ τρώει βρίσιμο κάργα από το 2006 και μετά, οπότε μην λέμε ότι μόνο τώρα υπάρχει γκρίνια.

Με κάλυψες απόλυτα :D Πιστεύω ότι αυτό είναι το πιο σωστό ποστ έχω διαβάσει στις τελευταίες σελίδες :) Ακόμα, η γκρίνια του σήμερα δεν συγκρίνεται με του τότε που ήταν σε άλλα επίπεδα :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28489
  • Reputation:   190276
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

@Rorschach Ψηφοφορία που λέει για το Κόμιξ Β Περιόδου ότι γράφονταν εκείνες τις εποχές για το Κόμιξ Α Περιόδου :)

 

Το κέφι όμως εδώ μέσα όταν έβγαιναν τα Μεγάλα Σήριαλ υπήρχε :)

 

@Disney Comic κάποια τα διαβάζω, κάποια δεν τα διαβάζω. Φαντάζομαι ότι και εσύ κάποια τα διαβάζεις, κάποια δεν τα διαβάζεις. Οι επαναδημοσιεύσεις ιστοριών κάθε 10 χρόνια είναι σταθερή πολιτική εδώ και αιώνες. Δημοσιεύονται καλές νέες ιστορίες στο Μίκυ, δεν δημοσιεύονται στο Κόμιξ. So what? (και όπως έχω πει, σε κάποιες φάσεις όπως λχ στο Μαγικό Παλτό, βρήκα τελείως ακαλαίσθητο το μέγεθος της εκτύπωσης. Κάτι που εκτιμώ ότι ισχύει για την τεράστια πλειοψηφία των πραγμάτων που γράφονται για το Topolino). Δηλαδή άμα πιάσουμε όλα τα Disney που βγήκαν το 1986 ή όλα που βγήκαν το 1993, θα δούμε τόση διαφορά στις αναλογίες "καλές/κακές" από σήμερα? Ή ότι έβγαινε στο εξωτερικό, κυκλοφορούσε στην Ελλάδα την άλλη μέρα?

 

Πανεύκολα βρίσκεται ο Βίος από αυτόν που ξέρει ότι υπάρχει, ξέρει ότι είναι καλό και το ψάχνει. Από τον 40αρη που θα πάει στο περίπτερο για να πάρει όμως ένα κόμικ για το παιδί του? Πιστεύεις ότι αυτός θα πάρει σβάρνα τα μεταχειρισμένα ή τα facebook group για να ανακαλύψει τι αξίζει? :) 

 

Το attitude μου που βλέπεις πηγάζει και από τα όσα βλέπω στην υπόλοιπη παραγωγή κόμικ στη χώρα. Στα Γαλλοβελγικά έχει πέσει τεράστιος περονόσπορος. Ακόμα και τα καινούργια Αστερίξ+ΛΛ που βγαίνουν έξω, κάνουμε πλέον κρα για να τα δούμε εδώ... Αστερίξ+ΛΛ... κόμικ ναυαρχίδες.

 

@Digisoul Εγώ πάλι πιστεύω ότι η γκρίνια που υπήρχε, καταπνίγονταν από το συνολικό κέφι όσων ασχολούντουσαν με το θέμα. Ένα κέφι που έβγαινε μέσα από τη δημιουργία άλλων πραγμάτων. :) Όπως φαντάζομαι ότι θα μπορέσει να σου επιβεβαιώσει ο ΚΟΜΙΞ, όταν κάποιοι μαζεύονται για να φτιάξουν ένα φανζίν ή για να δούνε τη δουλειά που έφτιαξε κάποιος, τότε μπορεί μεν να πούνε για 5 λεπτά "τι αηδίες είναι πάλι αυτές με την επανέκδοση του Ρόσα", αλλά εν συνεχεία για τις επόμενες 2 ώρες θα γελάνε :) Όταν όμως κάποιοι μαζεύονται αποκλειστικά και μόνο για να γκρινιάξουν, τότε θα ακούσεις ένα παγωμένο και αμήχανο χαμόγελο και μετά θα βιώσεις τη μαύρη τη μαυρίλα που έπεσε, τη μαύρη σαν καλιακούδα :)

 

:cheers5:

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3590 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αρεσει σε κανενα ο Γκουερινι?Οσες ιστοριες του εχω διαβασει ειναι καταπληκτικες.

Εχει μια τρελα αναλογη του Φατσινι αλλα με διαφορετικο τροπο.

 

Δε μου αρέσει καθόλου το σχέδιό του.

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8571
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  450
  • Reputation:   1816
  • Achievement Points:  450
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5574 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

το ότι βγαζουν τώρα άρων άρων τον Βιο και γενικά τις ιστορίες του Ρόσα στο ΚΟΜΙΞ με κανει να πιστεύω ότι δεν θα προλάβουν να κυκλοφορήσουν τομους το καλοκαίρι γιατι λήγει το συμβόλαιο.

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4267 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Από ότι βλέπω πάντως από τις αξιολογήσεις που δείχνουν πότε έγινε η αγορά ο Βίος πούλαγε στα public μέχρι και το 2015 :)

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31713
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  37
  • Reputation:   141
  • Achievement Points:  37
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2810 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Υποθεση με βαση η διακαης ποθος??Υπαρχει περιπτωση να δουμε επιπλεον τομο με τα σχεδια και τα εξωφυλλα του ροσα εφοσον τα απαντα του κυκλοφορησουν το καλοκαιρι στη λογικη της μεγαλης βιβλιοθηκης ντισνευ?Το λεω επειδη εχουν ηδη πουλησει 3 ημερολογια αρα τουλαχιστον 36 σχεδια απο εκει συν τα εξωφυλλα του ΚΟΜΙΞ τους τελευταιους 13 μηνες...

Επεξεργασία από MedDr
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4267 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Υποθεση με βαση η διακαης ποθος??Υπαρχει περιπτωση να δουμε επιπλεον τομο με τα σχεδια και τα εξωφυλλα του ροσα εφοσον τα απαντα του κυκλοφορησουν το καλοκαιρι στη λογικη της μεγαλης βιβλιοθηκης ντισνευ?Το λεω επειδη εχουν ηδη πουλησει 3 ημερολογια αρα τουλαχιστον 36 σχεδια απο εκει συν τα εξωφυλλα του ΚΟΜΙΞ τους τελευταιους 13 μηνες...

Μπα... Απλά θα πάρουν copypaste την έκδοση του Τερζο και το πολύ πολύ να χωρίσουν τα τομάκια στα 2 έτσι ώστε από 8 (μαζί με το Βίο) να γίνουν 16 :)  Κάθε τόμος του Ρόσα έχει πάνω κάτω 208 σελίδες ενώ ο Βίος 252. Άνετα χωρίζονται.

 

Πάντως ότι είπα για το Βίο ισχύει και για τα Χαμένα Επεισόδια παιδιά. Μέχρι και το 2015 υπήρχαν σίγουρα στα public. Τώρα είναι πιο δύσκολο να βρεθούν αλλά στην ουσία μέχρι πριν 1 χρόνος και κάτι μπορούσε κάποιος ακόμα να τα βρει πιο άνετα :)

 

Γελάω με τον τίτλο που έχουν τα public, Τα χαμένα επεισόδια Ο βίος και η πολιτεία του Σκρουτζ Μακ Ντακ. Ανέκδοτη ιστορία: Η αιχμάλωτη του χείμαρρου της αγωνίας... Δεν ισχύει πλέον το ανέκδοτη :D (βασικά από το 2012 δεν ισχύει αλλά τεσπα :P )

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3590 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

Γελάω με τον τίτλο που έχουν τα public, Τα χαμένα επεισόδια Ο βίος και η πολιτεία του Σκρουτζ Μακ Ντακ. Ανέκδοτη ιστορία: Η αιχμάλωτη του χείμαρρου της αγωνίας... Δεν ισχύει πλέον το ανέκδοτη :D (βασικά από το 2012 δεν ισχύει αλλά τεσπα :P )

 

Επειδή το γράφει στο εξώφυλλο το έβαλαν.

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4467
  • Reputation:   34770
  • Achievement Points:  4534
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6188 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Είναι πάντως γεγονός ότι η καθημερινή αποφάσισε να κρατήσει ένα δυνατό Μίκυ Μάους και να δώσει παλιό αλλά πασίγνωστο υλικό με το ΚΟΜΙΞ. Είναι προφανές οτι σε αυτή τη φάση θέλει να πιάσει πιο νέο και παιδικό κοινό. Τα παιδιά, που ο εκδότης θέλει σαν βασικό κοινό, δεν αγοράζουν τόσο εγκυκλοπαίδιες. Αγοράζουν (αν το κάνουν και αυτό) περιπτεροκόμιξ. Τους βάζει πασίγνωστες συνέχειες ώστε να φτιάξει νέο αγροαστικό κοινό. Και για όλους τους υπόλοιπους Μίκυ Μάους που έχει απ όλα. Και όλοι είναι ευχαριστημένοι. Έτσι το σκέφτεται έτσι νομίζει καλύτερο έτσι κάνει!!

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8571
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  450
  • Reputation:   1816
  • Achievement Points:  450
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5574 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Εγω πιστεύω ότι απλα βάζουν ότι τους αρέσει πιο πολύ.

Το ιστορικό τους δείχνει πολλές αψυχολόγητες κινήσεις.

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26879
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4267 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Είναι πάντως γεγονός ότι η καθημερινή αποφάσισε να κρατήσει ένα δυνατό Μίκυ Μάους και να δώσει παλιό αλλά πασίγνωστο υλικό με το ΚΟΜΙΞ. Είναι προφανές οτι σε αυτή τη φάση θέλει να πιάσει πιο νέο και παιδικό κοινό. Τα παιδιά, που ο εκδότης θέλει σαν βασικό κοινό, δεν αγοράζουν τόσο εγκυκλοπαίδιες. Αγοράζουν (αν το κάνουν και αυτό) περιπτεροκόμιξ. Τους βάζει πασίγνωστες συνέχειες ώστε να φτιάξει νέο αγροαστικό κοινό. Και για όλους τους υπόλοιπους Μίκυ Μάους που έχει απ όλα. Και όλοι είναι ευχαριστημένοι. Έτσι το σκέφτεται έτσι νομίζει καλύτερο έτσι κάνει!!

Δεν νομίζω ότι είναι οι ίδιοι ευχαριστημένοι. Το μπανεράκι του Βίου δείχνει πολλά κατά εμέ. Έφτασαν στο σημείο και να αλλάξουν ρότα και από τις μεγάλες του Ρόσα να πάνε στο Βίο και κολλάνε τη στάμπα κιόλας. Αυτό δείχνει λίγο μια κίνηση να πουλήσει παραπάνω. Το ότι μπήκαν οι Ιταλικές στο ΜΜ δεν σημαίνει ότι είναι όλα καλά και οι πωλήσεις πάνε τέλεια. Την ίδια λογική είχε και ο Τερζο και έκλεισε. Από τα ημειλ κιόλας που έχουμε στείλει όλοι μας φαίνεται ότι πειραματίζονται για να αυξήσουν όσο μπορούν τις πωλήσεις. :)Στο φβ μου έχει πει άτομο κιόλας στα μηνύματα ότι σε ημειλ που του απάντησε ο εντιτορ ότι τα περιοδικά κάνουν αγώνα επιβίωσης προσπαθώντας να κρατήσουν τις τιμές τους χαμηλές. <<< Αυτό και μόνο δείχνει ότι δεν είναι ευχαριστημένοι.

 

Εγω πιστεύω ότι απλα βάζουν ότι τους αρέσει πιο πολύ.

Το ιστορικό τους δείχνει πολλές αψυχολόγητες κινήσεις.

Με το bold συμφωνώ.

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.