Μετάβαση στο περιεχόμενο

Iron Man 2 (2010)


sneaker

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  2289
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  161
  • Reputation:   370
  • Achievement Points:  161
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6189 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  113

Την βρήκα αρκετά ψυχαγωγική.

Είχε ενδιαφέρουσες μάχες και αρκετό χιούμορ αλλά έμεινα με την εντύπωση ότι κάτι της έλειπε.

 

Η μάχη στο Monaco, αν και ήταν μικρή, ήταν πολύ ωραία σχεδιασμένη.

Το σενάριο μου φάνηκε κάπως χαλαρό.

 

Ίσως αν είχε ασχοληθεί με λιγότερα θέματα ή χαρακτήρες να είχε κρατήσει το ενδιαφέρον μου ψιλά.

 

Ο χαρακτήρας της Johansson μου έδωσε την εντύπωση πως υπήρχε μόνο και μόνο για να υπάρχει μια ακόμα θηλυκή παρουσία. (άσχετο… η Johansson ποτέ δεν μ’ άρεσε σαν γυναίκα και ποτέ δεν την συμπάθησα σαν ηθοποιό, εξαίρεση η εμφάνιση της στο Vicky Christina Barcelona).

 

Από την άλλη ο Robert Downey γι’ άλλη μια φορά ήταν πολύ καλός στον χαρακτήρα που υποδύθηκε και ο Mickey Rourke ικανοποιητικός, αν και η προφορά του μου φάνηκε κάπως επιτηδευμένη. Κρίμα που η παρουσία και η αλληλεπίδραση των χαρακτήρων τους ήταν μικρή.

 

 

 

Σίγουρα το πρώτο μου φάνηκε καλύτερο αλλά δεν μετάνιωσα που το είδα.

 

 

 

Παρατήρηση για τον κινηματογράφο που το είδα (Mall, αίθουσα με την μεγάλη οθόνη).

 

Η εικόνα μου έδωσε την εντύπωση μέτριου dvd, το λευκό ήταν καμένο και στις σκοτεινές σκηνές δεν υπήρχε λεπτομέρεια. Το λευκό το παρατήρησε και ο γιος μου :thinking:. Ο ήχος δεν ήταν καθόλου καλός. Οι χαμηλές συχνότητες αποδίδονταν με ένα έντονο «μπουμάρισμα». Εδώ θα ήθελα την άποψη και άλλων θεατών είτε στην ίδια αίθουσα είτε από αλλού.

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5723 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Το είδα την παρασκευή.Επειδή το πρώτο ερώτημα που έρχεται στο νου όσων δεν το είδαν είναι το «είναι καλύτερο από το πρώτο» θα απαντήσω ευθύς αμέσως.Όχι.

Σε ορισμένα σημεία μόνο είναι καλύτερο από το πρώτο ,ως σύνολο όμως πάσχει.H φράση που μπορεί να περιγράψει καλύτερα από όλες την συγκεκριμένη ταινία ,ήταν αυτή που είπε ο αδερφός μου βγαίνοντας απ την αίθουσα :«αυτός ήταν ο Iron Man του Σταν Λη»

Κάτι που μου άρεσε στην πρώτη ταινία ήταν ότι ναι μεν έβλεπες υπερηρωϊκή ταινία ,αλλά προσπαθούσε να το κάνει όσο το δυνατόν πιο ρεαλιστικό γίνεται.Εδώ έχουμε το εντελώς αντίθετο!Η ταινία ήταν τελείως «χάρτινη» και σου έδινε την εντύπωση ότι διάβαζες παλιό κόμικ του iron man (γι αυτό και ο χαρακτηρισμός ο iron man του Stan Lee).Ειδικά η σκηνή που ο Stark κατάφερε και

δημιούργησε νέο χημικό στοιχείο επειδή είδε τα σχέδια του πατέρα του

ήταν τελείως για γέλια!

Άλλο αρνητικό ήταν ότι η ταινία ήταν πάρα πολύ φορτωμένη!Είχε και War Machine και Nick Fury και Black Widow και στολή βαλίτσα ΚΑΙ Avengers και Wiplash ΚΑΙ Crimson Dynamo ! Πάρα πολλά για μια ταινία! Εν τω μεταξύ τα μισά από αυτά (ιδιαίτερα η φάσεις με τον Fury,η σκηνή με την στολή βαλίτσα και όλες η σκηνές με την Black Widow ) θα μπορούσαν να λείπουν και πάλι θα λειτουργούσε μια χαρά η ταινία! Βαρυφορτωμένη ταινία και λόγω αυτού σε ορισμένα σημεία «μπούκωνε» και έκανε κοιλιές.Και φυσικά αυτό που είπε ο jimtsel «Δυστυχως με τις ταινιες της μαρβελ αρχιζει να συμβαινει κατι που ειχα αναφερει παλιοτερα και ειναι οτι αρχιζουν να υποφερουν σαν αυτονομες ταινιες επειδη προσπαθουν με το continuity να μπλεξουν πολλα storylines και πολλους χαρακτηρες ξεχνοντας οτι καθε ταινια θα πρεπει να στεκει αυτονομη πρωτα και μετα αν ειναι δυνατον να εχει guest εμφανισεις» ισχύει σε πολύ μεγάλο βαθμό.

Κάτι άλλο που δεν μου άρεσε ήταν ο Don Cheadle ως Jim Rhodes! Ο Terence Howard τουλάχιστον είχε μια αντρίλα πάνω του ! Ετούτος εδώ έμοιαζε με πρόσφυγα απ την Αφρική που είχαν να τον ταίσουν κάμποσες μέρες ,όχι με λοχία του Αμερικάνικου στρατού!

 

Η δράση ήταν πολύ καλή ,καλύτερη από την πρώτη ταινία και πιστεύω αρκετή ,το μόνο που χρειαζόμασταν λιγο παραπάνω ήταν Tony Stark.Ο Downey o καημένος σε αυτή την ταινία είναι σχεδόν όλη την ώρα μέσα στη στολή και πολύ λίγο έξω από αυτήν ώστε να μπορούμε να τον απολαύσουμε.Το ίδιο θα μπορούσα ίσως να πω και για τον Mickey Rourke!

Δεν θέλω να είμαι άδικος ούτε να θάψω την ταινία,διότι μου άρεσε ,αλλά αν την πρόσεχαν λίγο περισσότερο θα μπορούσε άνετα να είναι καλύτερο από το πρώτο.Favreau πρέπει να καταλάβεις ότι υπάρχουν ορισμένα πράγματα που λειτουργούν μόνο στα κόμικ και όχι στις ταινίες.

 

Υ.Γ 1:Όταν έδειχνε τα αρχικά τρέηλερ ,έδειξε και το trailer των Expendables.Αυτή την ταινία θα πάω να την δω με χίλια.

Υ.Γ 2:Δεν κάθησα να κάτσω να δω και την τελική σκηνή ύστερα απ τα credits.Στην αρχή όταν είχε γίνει μου είχε φανεί καλή ιδέα ,αλλά τώρα μου φαίνεται μεγάλη βλακεία.Η υπομονή έχει και τα όριά της! Δεν μπορώ να κάτσω να δω 10 λεπτά credits για μια σκηνή μισού λεπτού!

 

Υ.Γ 3:Όταν πρωτοεμφανίστηκε ο war machine ΕΠΡΕΠΕ να παίξουν το ομώνυμο τραγούδι των AC/DC ! Αντ αυτού βάλαν κάτι αδιάφορο.Μεγάλη μ....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5455 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Wow παραξενευομαι να πω την αληθεια που στους περισσοτερους αρεσε και πολυ απο οτι βλεπω κιολας.Συνοψιζοντας αναφερω παρακατω ορισμενα απο τα πραγματα που μου αρεσαν και δεν μου αρεσαν σχετικα με την ταινια.Δεν μου αρεσαν

1)Ο τονος της ταινιας παραηταν κωμικος σε σημειο μαλιστα που νομιζες οτι εβλεπες blockbuster κωμωδια ενω το στορυ ειδικα σε ορισμενα σημεια δεν απαιτουσε κατι τετοιο.Ενταξει δεν ειπαμε να κανουν τον Tony Bruce Wayne αλλα οχι και ετσι

2)Ο Justin Hammer ητανε πραγματικα οτι ναναι.Και δεν αναφερομαι μονο στο θεμα της ηλικιας του καθοτι αυτο δεν με ενοχλησε,αλλα character wise το γεγονος οτι τον κανανε ενα χαζο Tony Stark wannabe ειχε ως αποτελεσμα η ταινια να στερειται εναν αξιολογο αντιπαλο για τον Τονυ.Ενας αδιστακτος και ψυχρος Hammer θα λειτουργουσε καλυτερα πιστευω.(μιας και ο χαρακτηρας του Rourke μετα τη σκηνη στο Μonaco) δεν κανει και τιποτα και μενει κλεισμενος σε ενα δωματιο απο ενα σημειο και μετα.

3)Οπως ανεφερα και πιο πανω ο χαρακτηρας του Rourke δεν χρησιμοποιηθηκε οσο θα επρεπε και το γεγονος οτι δεν ειχε καθολου αλληλεπιδραση με τον Σταρκ παρα μονο σε μια σκηνη στη φυλακη εβλαψε επισης τη ταινια.

4)Η σκηνη με το παρτυ επισης ηταν τραγικη.Δεν χρειαζεται παντως να εισαι οπαδος του κομικ για να αναρωτηθεις πως καταφερε ο Rhodes να μπει μπει στην πανοπλια(ο jarvis πως και τον αφησε?) και οχι μονον αυτο να την χειριζεται λες και τη φορουσε καθε μερα για τη δουλεια.Στην προηγουμενη ταινια ο Τονυ εκανε προπονηση μεχρι να καταφερει να κραταει ισοροπια.

5)Υπηρχε μια ασαφεια σχετικα με τη σχεση Τονυ/Πεπερ αλλα αυτο κατα το τελος προχωραει οποτε θα τους το χαρισω :lol:

6)Ο Samuel Jackson πραγματικα απαραδεκτος.Ο τυπος παιζει τον ιδιο ρολο συνεχεια απο την εποχη του Pulp Fiction.Μακαρι να ειχαν τον original Fury αλλα λεμε τωρα....

7)Ο War Machine ενω εδειχνε cool ηταν και αυτος αχρειαστος για τη ταινια.Η τελικη μαχη θα ηταν πιο καλη αμα ηταν μονο με τον Tony.Ο War Machine ηταν για μενα οτι ηταν και ο Venom για το Spidey 3,ενας χαρακτηρας που τον χρησιμοποιησανε λιγο μονο και μονο για να ικανοποιησουν τα fanboys που γκρινιαζαν απο τη πρωτη ταινια.

Μου αρεσαν

1)Ο Robert Downey Jr και το βασικο cast της ταινιας ειναι ολοι τους καλοι ηθοποιοι οποτε σε αυτο το τομεα τα πραγματα ηταν οκ(αλλα αμα το σεναριο ειναι σκετο χαος...)

2)Τα εφε και οι σκηνες δρασεις ηταν ανωτερες σε σχεση με τη προηγουμενη ταινια σιγουρα.

3)Η Scarlett ομολογουμενως μου αρεσε πρεπει να πω και δε την περιμενα τοσο καλη.Η σκηνη δρασης της ειναι επισης πολυ καλη και δε θα με πειραζε να δω μια ταινια αφιερωμενη στη Black Widow(εχει πολυ backstory εξαλλου σαν χαρακτηρας οποτε...)

4)Η ολη σκηνη στο Μonaco ηταν πολυ καλη και η πανοπλια βαλιτσα ηταν φοβερη(μην ξεχναμε οτι και στο κομικ ο Σταρκ ειχε τη πανοπλια σε βαλιστα).Οπως ειπα οι σκηνες στο Μonaco ηταν πολυ καλες και με αρκετο σασπενσ θα ελεγα(κατι που λειπε γενικοτερα απο τη ταινια λογω του οτι δεν υπηρχε ενας villain της προκοπης)

-Γενικοτερα μου θυμησε το Spiderman 3 σαν ταινια με ολους τους αχρησιμοποιητους χαρακτηρες που ειχε και το στορυ που εκτεινονταν σε χιλλιες δυο κατευθυνσεις.Δυστυχως η Μαρβελ βιαζεται τοσο πολυ να βγαλει τους Avengers ξεχναει οτι καθε ταινια πρεπει πρωτα να ειναι αυτονομη.Ελπιζω να μην ακολουθησει σε τετοιο βαθμο την ιδια τακτικη με τον Thor και τον Captain America.Ουφ...

Επεξεργασία από jimtsel
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12192
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  1248
  • Reputation:   9494
  • Achievement Points:  1248
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5164 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  6

Εχθές διάβασα στο Big Fish αυτό το άρθρο-σχόλιο για την ταινία iron man 2 και μου φάνηκε αρκετά ενδιαφέρον για να το μοιραστώ μαζί σας!

post-12192-1272918328,89_thumb.jpg

:)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  842
  • Reputation:   2691
  • Achievement Points:  842
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5699 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Iron Man 2 Press Conference και λίγα λόγια του Jon Favreau για την ταινία.

 

Η Scarlett ομολογουμενως μου αρεσε πρεπει να πω και δε την περιμενα τοσο καλη.Η σκηνη δρασης της ειναι επισης πολυ καλη και δε θα με πειραζε να δω μια ταινια αφιερωμενη στη Black Widow(εχει πολυ backstory εξαλλου σαν χαρακτηρας οποτε...)

Κάτι άλλο που δεν μου άρεσε ήταν ο Don Cheadle ως Jim Rhodes! Ο Terence Howard τουλάχιστον είχε μια αντρίλα πάνω του ! Ετούτος εδώ έμοιαζε με πρόσφυγα απ την Αφρική που είχαν να τον ταίσουν κάμποσες μέρες ,όχι με λοχία του Αμερικάνικου στρατού!

υγ: Στο ένα λέει ότι μπορεί να βγάλουν ταινία Black Widow :dance: και στο άλλο λέει για την αλλαγή του ηθοποιού. Αν θυμάστε την πρώτη φορά που εμφανίζετε ο Don/War Machine βάλανε αυτόν τον διάλογο που δουλεύει και ως απάντηση προς το κοινό που του λέει ο Tony "I wasn't expecting to see you here" και απαντάει "I'm here, deal with it, let's move on". (Αν και κάπου διάβασα ότι ήταν οικονομικό το θέμα) :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  519
  • Reputation:   1692
  • Achievement Points:  519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5663 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

 

Παρατήρηση για τον κινηματογράφο που το είδα (Mall, αίθουσα με την μεγάλη οθόνη).

 

Η εικόνα μου έδωσε την εντύπωση μέτριου dvd, το λευκό ήταν καμένο και στις σκοτεινές σκηνές δεν υπήρχε λεπτομέρεια. Το λευκό το παρατήρησε και ο γιος μου :thinking:. Ο ήχος δεν ήταν καθόλου καλός. Οι χαμηλές συχνότητες αποδίδονταν με ένα έντονο «μπουμάρισμα». Εδώ θα ήθελα την άποψη και άλλων θεατών είτε στην ίδια αίθουσα είτε από αλλού.

Σωστή η παρατήρησή σου.Έτυχε να τη δω και εγώ στο Mall,αλλά σε κανονική αίθουσα.

 

Ο ήχος είχε σοβαρό πρόβλημα...Συνέχεια έκανε διάφορες διαβαθμίσεις,άλλοτε ήταν σε κανονικά επίπεδα,άλλοτε σε χαμηλότερα.Αφού και στο βίντεο που βάζουν αρχικά,με διάφορους ανθρώπους να παίζουν μουσική χρησιμοποιώντας κάδους,κλειδιά κλπ,το οποίο είναι ουσιαστικά για να δείξει τις δυνατότητες των ηχείων,δεν είχε δυνατό ήχο...

 

 

 

Τη ταινία την ευχαριστήθηκα πάντως.Δεν είναι καλύτερη απ'τη πρώτη ως προς το σενάριο,αλλά είχε πολλά ωραία πράγματα μέσα.

 

Τη Johansson για να πω την αλήθεια δεν την είχα ξαναδεί σε ταινία,και ποτέ δεν μου γέμιζε το μάτι και ως γυναίκα....αλλά το κόκκινο την έφτιαξε πολύ........ :blush: και της πάει και η στολή...... :flower2:

 

Ο Robert Downey Jr για ακόμη μια φορά θεός,λες και γεννήθηκε γι'αυτό το ρόλο!!! :respect:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82145
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6064 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121004
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6347 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Παρατήρηση για τον κινηματογράφο που το είδα (Mall, αίθουσα με την μεγάλη οθόνη).

 

Η εικόνα μου έδωσε την εντύπωση μέτριου dvd, το λευκό ήταν καμένο και στις σκοτεινές σκηνές δεν υπήρχε λεπτομέρεια. Το λευκό το παρατήρησε και ο γιος μου :thinking:. Ο ήχος δεν ήταν καθόλου καλός. Οι χαμηλές συχνότητες αποδίδονταν με ένα έντονο «μπουμάρισμα». Εδώ θα ήθελα την άποψη και άλλων θεατών είτε στην ίδια αίθουσα είτε από αλλού.

 

Κι εγώ στη V-Max στο Mall το είδα και ναι, σε κάποιες φάσεις είτε ακουγόνταν πολύ χαμηλός είτε "μπουκωμένος". :thinking: Έχει φάση να φταίν οι κόπιες του Mall..... :collapse: Πήγε κανείς Ster ή αλλού?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  842
  • Reputation:   2691
  • Achievement Points:  842
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5699 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Εγώ με τον Johnny πήγαμε Village στο Ρέντη και ήταν μια χαρά και ο ήχος και η εικόνα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6648
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1000
  • Reputation:   3484
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5707 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7121
  • Reputation:   27034
  • Achievement Points:  7456
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6235 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

1)Ο τονος της ταινιας παραηταν κωμικος σε σημειο μαλιστα που νομιζες οτι εβλεπες blockbuster κωμωδια ενω το στορυ ειδικα σε ορισμενα σημεια δεν απαιτουσε κατι τετοιο.Ενταξει δεν ειπαμε να κανουν τον Tony Bruce Wayne αλλα οχι και ετσι

Έχεις ΑΠΟΛΥΤΟ δίκιο!! :best: Κάποια καραγκιοζιλίκια θα μπορούσαν να λείπουν. Συγκεκριμένα σε 2 σημεία της ταινίας αν με πιάνεις (μην αρχίσουμε τα spoiler πάλι...). Μου θύμισε τα καλά του "Spider-Man 3"...

 

6)Ο Samuel Jackson πραγματικα απαραδεκτος.Ο τυπος παιζει τον ιδιο ρολο συνεχεια απο την εποχη του Pulp Fiction.Μακαρι να ειχαν τον original Fury αλλα λεμε τωρα....

Τον David Hasselhoff εννοείς; ;) Εντάξει, εδώ τα παραλές. Ο Samuel Jackson είναι καλός ηθοποιός και δεν ήταν σε όλες τις ταινίες του όπως στο "Pulp Fiction" φυσικά. Το θέμα είναι, γιατί μαύρος. Αλλά τα΄χουμε ξαναπεί αυτά...

 

7)Ο War Machine ενω εδειχνε cool ηταν και αυτος αχρειαστος για τη ταινια.Η τελικη μαχη θα ηταν πιο καλη αμα ηταν μονο με τον Tony.Ο War Machine ηταν για μενα οτι ηταν και ο Venom για το Spidey 3,ενας χαρακτηρας που τον χρησιμοποιησανε λιγο μονο και μονο για να ικανοποιησουν τα fanboys που γκρινιαζαν απο τη πρωτη ταινια.

+1! Αχρείαστος ο War Machine αλλά από την άλλη

δεν υπήρχε περίπτωση ο Iron Man μόνος του να τα έβαζε με τον συνδιασμένο Crimson Dynamo/Whiplash! Τουλάχιστον έτσι έδειχνε κι αυτό είναι το λογικό απ'τη στιγμή που "υπάρχει" τέτοιο χαρακτήρας..!

 

 

3)Η Scarlett ομολογουμενως μου αρεσε πρεπει να πω και δε την περιμενα τοσο καλη.Η σκηνη δρασης της ειναι επισης πολυ καλη και δε θα με πειραζε να δω μια ταινια αφιερωμενη στη Black Widow(εχει πολυ backstory εξαλλου σαν χαρακτηρας οποτε...)

 

Μα ποιό background; Εδώ την έχει να

 

δουλεύει στην SHIELD!

 

 

Τελικά τι συμβαίνει βρε παιδιά; Από ποιό σύμπαν είναι όλο αυτό; Απ'το "κινηματογραφικό σύμπαν"; Τους έχουν αλλάξει παντελώς τα φώτα και είναι κρίμα που περιμένουμε δεκαετίες να τα δούμε και βλέπουμε αυτό... Τέλος πάντων μην αρχίζω την γκρίνια πάλι. Τα γνωστά...

 

Υ.Σ. Κόψτε τα σπόιλερ, παιδιά! Υπάρχει κόσμος που δεν την έχει δει ακόμη! :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5455 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Εννοειται οτι δεν εννοουσα τον Hoff.Απλα προτιμω τον original λευκο Nick Fury να σου πω την αληθεια.Oσον αφορα τη black widow εννοω οτι εχει πλουσιο story στο comic,εννοειται οτι στη ταινια ειναι κατι σαν extended cameo.Σιγουρα μπορει να στηριξει ταινια μονη της,το θεμα ειναι ποσοοι θα πληρωναν να τη δουνε.Αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα...

Επεξεργασία από jimtsel
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7121
  • Reputation:   27034
  • Achievement Points:  7456
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6235 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εννοειται οτι δεν εννοουσα τον Hoff.Απλα προτιμω τον original λευκο Nick Fury να σου πω την αληθεια.Oσον αφορα τη black widow εννοω οτι εχει πλουσιο story στο comic,εννοειται οτι στη ταινια ειναι κατι σαν extended cameo.Σιγουρα μπορει να στηριξει ταινια μονη της,το θεμα ειναι ποσοοι θα πληρωναν να τη δουνε.Αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα...

Δε με κατάλαβες... Θέλω να πω πως εφόσον της εμφάνισαν έτσι, μην περιμένεις το ίδιο background ακόμη κι αν γίνει κάποια στιγμή. Θα πατήσουν πάνω σ'αυτά που έδειξαν ήδη. Για τον Nick Fury κατάλαβα τι θέλεις. Αστειεύομαι! Άλλωστε την τηλεταινία δεν την έχω δει κι ο ίδιος ακόμη (κάτι σκόρπιες σκηνές στο youtube).

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  842
  • Reputation:   2691
  • Achievement Points:  842
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5699 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Τελικά τι συμβαίνει βρε παιδιά; Από ποιό σύμπαν είναι όλο αυτό; Απ'το "κινηματογραφικό σύμπαν"; Τους έχουν αλλάξει παντελώς τα φώτα και είναι κρίμα που περιμένουμε δεκαετίες να τα δούμε και βλέπουμε αυτό... Τέλος πάντων μην αρχίζω την γκρίνια πάλι. Τα γνωστά...

Μα καλά δεν ξέρεις το πασίγνωστο universe της Earth-199999 στο οποίο ανήκουν οι ταινίες Iron Man 1-2, The Incredible Hulk, Thor, Captain America και Avengers; Οι άλλες ταινίες της Marvel ανήκουν σε άλλα universe. :D Η αλήθεια είναι ότι κάνουν πάρα πολλές αλλαγές αλλά δεν είναι και όλες χάλια. Για παράδειγμα η ένωση Whiplash με Crimson Dynamo εμένα μου άρεσε πολύ. :best:

 

υγ:Υπάρχουν χιλιάδες άλλα universe. Είμαστε τυχεροί που μοιάζει αρκετά με το Earth-616 και όχι με κανένα άλλο. Ρίξε μια ματιά σε όλους τους Iron Man. :confuse:

Επεξεργασία από Straken
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121004
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6347 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

OMG εισβολη των Zombies στους Πιθήκους????? :confuse:

 

Ναι, η Black Widow έχει background, αλλά για ταινία πάρα πολύ δύσκολο... Πιστεύω όμως ότι θα είναι στους Avengers όπου ευελπιστώ να δηλώσει το κωδικό όνομά της (στο Iron Man 2 είπε ότι είναι απλά πράκτορας και φόραγε την κλασσική στολή της) :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5455 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Παντως το οτι εδειξε τη Black Widow με τη SHIELD δεν ηταν παρασπονδια καθως υπηρξε και πρακτορας της.Και αρχηγος των Avengers ηταν για μια περιοδο στο κομικ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7121
  • Reputation:   27034
  • Achievement Points:  7456
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6235 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Παντως το οτι εδειξε τη Black Widow με τη SHIELD δεν ηταν παρασπονδια καθως υπηρξε και πρακτορας της.Και αρχηγος των Avengers ηταν για μια περιοδο στο κομικ.

Η παρασπονδία δεν είναι ότι την έδειξε πράκτορα της SHIELD αλλά το πότε έγινε, πότε ήρθε στην χώρα και πως. Οι Avengers προϋπήρχαν ήδη, αρκετά. Εν πάση περιπτώσει αφού δεν πρόκειται για την Earth-616 ας κάνουν ότι καταλαβαίνουν. Το παράπονό μου είναι, γιατί να μην έχουμε Earth-616...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82145
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6064 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Η παρασπονδία δεν είναι ότι την έδειξε πράκτορα της SHIELD αλλά το πότε έγινε, πότε ήρθε στην χώρα και πως. Οι Avengers προϋπήρχαν ήδη, αρκετά. Εν πάση περιπτώσει αφού δεν πρόκειται για την Earth-616 ας κάνουν ότι καταλαβαίνουν. Το παράπονό μου είναι, γιατί να μην έχουμε Earth-616...

 

Τυραννιέσαι άδικα. Αυτό δε θα γίνει με τίποτα. Είναι σα να παρακαλάς να νικήσει ο Spider-man τον Sandman με ηλεκτρική σκούπα. Έχω και άλλα φαιδρά παραδείγματα. Δε γίνεται ιστορία χιλιάδων περιοδικών και 50 ετών να χωρέσουν σε μια 20άδα ταινιών διαφορετικών στούντιο. Δε θα μπορέσεις να χαρείς καμιά μεταφορά κόμικς ή βιβλίου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12426
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  64
  • Reputation:   231
  • Achievement Points:  66
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5124 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Παιδιά...μην λέτε spoilers!!

Mε τόσες αρνητικές κριτικές πάντως που έχει πάρει η ταινία,μου έφυγε η όρεξη να το δω...Θα προτιμήσω το κickass..Πάντως, η Scarlett με τη στολή μοιάζει θεά (αυτό έλειπε...)

Αν υπάρξει ποτέ και κάποιο φιλμ της προκοπής για τον Daredevil(με reboot ασφαλώς)ίσως τη δούμε κι εκεί.

Trivia: ο σκηνοθέτης των Ιron Man Τζων Φάβρο είναι μάλλον μαρβελάκιας.Αλλιώς,πως να εξηγηθεί το ότι ήταν ο Φόγκυ Νέλσον στο μετριότατο Daredevil??

:efxaristo:

 

 

 

 

Η παρασπονδία δεν είναι ότι την έδειξε πράκτορα της SHIELD αλλά το πότε έγινε, πότε ήρθε στην χώρα και πως. Οι Avengers προϋπήρχαν ήδη, αρκετά. Εν πάση περιπτώσει αφού δεν πρόκειται για την Earth-616 ας κάνουν ότι καταλαβαίνουν. Το παράπονό μου είναι, γιατί να μην έχουμε Earth-616...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5455 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Eχει δικιο ο frequently να δεις την earth 616 η οπως αλλιως την λενε αυτουσια στο πανι ειναι αδυνατον.Εμενα προσωπικα δε με ενοχλουν τοσο πολυ τετοιου ειδους μικρολεπτομερειες απλα να βγαινει μια ταινια καλη ανεξαρτητως του ποσο πιστη ειναι στο κομικ(συνηθως βεβαια αυτες που ειναι πλησιεστερες στο κομικ βγαινουν και καλυτερες).Α και μη το ξεχασω παρτε και το review του newsarama για το ironman 2.

http://www.newsarama.com/film/iron-man-2-review-100405.html

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121004
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6347 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55411
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5411 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4675
  • Reputation:   26508
  • Achievement Points:  4709
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6209 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

 

ΤΑ ΣΠΑΕΙ ΤΡΕΛΑ, ΤΑ ΣΠΑΕΙ ΓΕΡΑ

 

ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ!!! :dance::dance::dance:

Οι δύο ταινίες του Iron Man είναι νομίζω οι αγαπημένες μου μεταφορές κόμικς στον κινηματογράφο... ο Robert Downey Jr. EINAI o Tony Stark. Το γεγονός οτι σε ταινία με σουπερήρωες ο πρωταγωνιστής είναι το μεγάλο ατού (και όχι μόνο τα εφέ ως συνήθως) της δίνει πραγματικά πολλούς πόντους! Κατά τα άλλα είναι όντως λίγο φορτωμένη με πολλά πράγματα, όχι όμως σε σημείο που να χάνει τον προσανατολισμό της. Μου άρεσαν πολύ και οι μικρές λεπτομέρειες όπως οι συναγερμοί των αυτοκινήτων που χτυπούσαν και που δίνουν μια ακόμα ρεαλιστική (πέρα από τη χιουμοριστική) νότα. Επίσης ο ηθοποιός που παίζει τον Rhodes δείχνει όντως λίγο φλώρος για το συγκεκριμένο ρόλο. Και η Σκάρλετ θεά όπως πάντα...

Συνολικά μπορώ να πω ότι μου άρεσε όσο και η πρώτη ταινία και ΘΕΛΩ ΚΙ ΑΛΛΟ! :clap2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  842
  • Reputation:   2691
  • Achievement Points:  842
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5699 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

ο Robert Downey Jr. EINAI o Tony Stark.

Όπως έχει δηλώσει και ο ίδιος ο χαρακτήρας του μοιάζει αρκετά με του Tony και στην δεύτερη ταινία που είχε μάθει πια, απλά ήταν ο εαυτός του.

 

ΘΕΛΩ ΚΙ ΑΛΛΟ!

Είπαν ότι το σκέφτονται για τρίτη ταινία και ότι αν βγει θα έχει Mandarin.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  842
  • Reputation:   2691
  • Achievement Points:  842
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5699 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12487
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  258
  • Reputation:   1259
  • Achievement Points:  258
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5110 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Όχι και άσχημα, Πάντως την πρώτη ταινία την αγάπησα.

 

Ο Mickey Rourke δεν ήταν άσχημος, δεν με χάλασε...

 

Η έκπληξη (για μένα) ήταν η Scarlett Johansson. Δεν ξέρω γιατί αλλά δεν της το είχα...

 

Οι σκηνές δράσης με τον War Machine ήταν κάπως "κόμικς" που περίεργος πως με ψιλοχάλασε στην αρχή.

 

Ο Don Cheadle... απλά δεν ξέρω, δεν με έπεισε. Ίσως γιατί έχω κολλήσει με τον Terrence Howard (Δύσκολο να αντικαθιστάς κάποιον σε πετυχημένο ρόλο).

 

Αυτά, περισσότερα όταν δω την ταινία :oops: πλάκα κάνω.

Επεξεργασία από Akihabara
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82145
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6064 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

που λέει και γνωστός φορουμίτης.
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121004
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6347 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Terrence Howard, who was replaced by Don Cheadle in Iron Man 2, dropped an interesting hint to E! Online in a new interview....

 

"For me to have recommended him, it means all the more so that I helped someone get to where they are supposed to go," the Crash star continued. "Marvel and I are now talking about doing some other things. And Don Cheadle wanted to play that part before I wanted to play it, so everything is very well."

 

Luke Cage? Μπα... Black Panther??? Falcon????? :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55411
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5411 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

 

Luke Cage? Μπα... Black Panther??? Falcon????? :thinking:

 

spider-man back in black ??? :thinking:

 

 

 

 

:lol2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  842
  • Reputation:   2691
  • Achievement Points:  842
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5699 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Luke Cage? Μπα... Black Panther??? Falcon????? :thinking:

Ελπίζω όχι. Είναι πολύ αδύνατος για Luke Cage και πολύ λευκός για Black Panther.

:thinking: Για Falcon όμως θα ήταν καλός. :lol: Φαντάζομε την στιγμή που θα συστήσει ο Cap στον Tony τον κολλητό του. :lmao:

Cap: Από εδώ ο Falcon.

Tony: Κάτι μου θυμίζει η φάτσα σου αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ τι...

Επεξεργασία από Straken
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.