Μετάβαση στο περιεχόμενο

Iron Man 2 (2010)


sneaker

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5404 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120985
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6340 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Βαρβάτη διαφημισούλα με συμπρωταγωνιστή τον Σταν Λη και τη φωνή του Jarvis system από τις ταινίες!

 

Exclusive Dr.Pepper Commercial

 

 

:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  842
  • Reputation:   2691
  • Achievement Points:  842
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5692 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120985
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6340 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8663
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5448 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Μιας και το Thor εχει αρκετους μηνες που γυριζεται ειναι πολυ πιθανο να δουμε ισως την πρωτη εμφινιση του Thor στο Iron man 2.Οσον αφορα τον Cap λογικα θα αναφερουν κατι σχετικο με την ασπιδα του να υποθεσω.Ολα αυτα βεβαια με την προυποθεση οτι αυτος που ειναι στον προβολεα στο σινεμα δεν θα κοψει κατευθειαν την ταινια με το που θα αρχισουν οι τιτλοι τελους.Να ναι καλα το youtube...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Μιας και το Thor εχει αρκετους μηνες που γυριζεται ειναι πολυ πιθανο να δουμε ισως την πρωτη εμφινιση του Thor στο Iron man 2.Οσον αφορα τον Cap λογικα θα αναφερουν κατι σχετικο με την ασπιδα του να υποθεσω.Ολα αυτα βεβαια με την προυποθεση οτι αυτος που ειναι στον προβολεα στο σινεμα δεν θα κοψει κατευθειαν την ταινια με το που θα αρχισουν οι τιτλοι τελους.Να ναι καλα το youtube...

 

Ουάχαχαχα.Τι μου θύμισες! Στο X-men 3 θυμάμαι που είχε μια παρόμοια «τελική σκηνή» και ήμασταν οι τελευταίοι που είχαμε μείνει.Εντωμεταξύ φώναζαν από τα μεγάφωνα να φύγουν και οι τελευταίοι παρόντες! Εμεέις όμως εκεί.Το κορυφαίο είναι ότι τελικά την έδειξε τη σκηνή και δεν την είχαν καν υποτιτλίσει οι ίδιοι οι διανομείς!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  842
  • Reputation:   2691
  • Achievement Points:  842
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5692 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Αλλά 2 posters. :dance: Ένα του Iron Man και ένα του Whiplash.

post-6743-127197930638_thumb.jpg post-6743-127197932716_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  842
  • Reputation:   2691
  • Achievement Points:  842
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5692 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8663
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5448 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

http://www.youtube.com/watch?v=cOLTLx-yb60

Βιντεακι με την πανοπλια βαλιτσα.κορυφη η μαχη με Whiplash.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  842
  • Reputation:   2691
  • Achievement Points:  842
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5692 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12516
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5514 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

 

Κάτι τέτοιο δεν είχαν και στο Comicdom;

 

post-9146-1272207462,2_thumb.jpg <- Από το site του Comicdom

 

:lol:

Επεξεργασία από JohnnyMZ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Στην Ελλάδα εντωμεταξύ βγαίνει μια βδομάδα νωρίτερα από όπου οπουδήποτε αλλού ! Την Πέμπτη που μας έρχεται ,κυκλοφορεί σε εμάς ,ενώ όλοι οι υπόλοιποι θα περιμένουν μέχρι τις 7 Μαΐου! Τι ωραίο νέο ε;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8663
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5448 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Οχι ακριβως.Για την ακριβεια ανοιγει σε παρα πολλες Ευρωπαικες χωρες μια βδομαδα νωριτερα και οχι μονο στην Ελλαδα.Σε καποιες χωρες οπως η Σουηδια πχ ανοιγει στις 28!!Ρισκο αν θελετε τη γνωμη μου αυτο που κανουν γιατι αμα η ταινια ειναι μαπα(πολυ δυσκολο) απο στομα σε στομα και μεσα απο ενα καρο reviews που θα γινουν θα επηρεασει τις εισπραξεις της στην Αμερικη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  842
  • Reputation:   2691
  • Achievement Points:  842
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5692 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5404 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

ironmanposter.jpg

 

Iron Man poster by John Romita Jr.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Και αναρωτιέμαι εγώ τώρα.Ρε Ρομίτα γιατί όταν είναι να κάνεις κάτι εξαιρετικά φιγουρατζίδικο και πολυδιαφημισμένο δίνεις τον καλύτερο εαυτό σου και άλλες φορές τα ξύνεις; Το συγκεκριμένο ποστερ όχι απλά είναι καταπληκτικό, είναι ΚΟΡΥΦΑΙΟ.Ούτε τετράγωνα κεφάλια ούτε «σπασίματα» στην κίνηση. Κάτι τέτοια βλέπω και ενώ τον λατρεύω γενικά τον Ρομίτα ,τσαντίζομαι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1537
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  837
  • Reputation:   2374
  • Achievement Points:  837
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Ένα βιντεάκι και από το γιουρονιούζ με σύνοψη και 2 μίνι συνεντευξούλες!

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8663
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5448 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Oντως zade πολυ καλο το ποστερ του Ρομιτα.Αν και το προσωπο του Σταρκ δεν μου αρεσει και πολυ ολα τα αλλα ειναι κορυφη.Πολυ καλη μιξη μεταξυ του παλιου του στυλ με το τωρινο.Δεν ξερω αμα συμφωνει κανεις αλλα δε θα με πειραζε να επεστρεφε πισω στον ironman.Τον εχω βαρεθει τον Larocca στο invincible να πω την αληθεια....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6648
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1000
  • Reputation:   3484
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5700 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Φοβερο το ποστερ του ρομιτα.Μπορει να ζωγραφιζει μια χαρα, αλλα για καποιο λογο παραμενει στο τετραγωνιζε στιλακι του.

Anyway ετοιμος για πρεμιερα :yahoo:

Επεξεργασία από johnny
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10454
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  144
  • Reputation:   733
  • Achievement Points:  144
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5409 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Και αναρωτιέμαι εγώ τώρα.Ρε Ρομίτα γιατί όταν είναι να κάνεις κάτι εξαιρετικά φιγουρατζίδικο και πολυδιαφημισμένο δίνεις τον καλύτερο εαυτό σου και άλλες φορές τα ξύνεις; Το συγκεκριμένο ποστερ όχι απλά είναι καταπληκτικό, είναι ΚΟΡΥΦΑΙΟ.Ούτε τετράγωνα κεφάλια ούτε «σπασίματα» στην κίνηση. Κάτι τέτοια βλέπω και ενώ τον λατρεύω γενικά τον Ρομίτα ,τσαντίζομαι.

 

 

Πραγματικά εκπληκτικό πόστερ! Απολύτα αληθοφανές, κινείται ανάμεσα στον κοσμο των κομικ και την πραγματικότητα και δεν μπορείς να ξεχωρίσεις που σταματάει το ένα και ξεκινάει το άλλο!!

Φοβερό!!!! Εντυπωσιάστηκα!

Επεξεργασία από will
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5404 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

σύμφωνα με μεγάλo κομικοσάΐτ :P (tr) η σκηνη που ακολουθεί μετά

τους τίτλους τέλους του iron man 2 είναι η εξής:

προσοχή Spoiler αν δεν θέλετε να μάθετε απλά μην το πατήσετε..

 

 

• Stick around after Iron Man 2's credits, and you'll see SHIELD Agent Coulson driving up to a crater in New Mexico. He uses his earpiece, says "We've found it," and then the camera pans back to reveal...

...Thor's hammer. How the hammer ends up in the Thor movie -- or if they're going to bother tying it in at all -- remains to be seen.

 

 

mjollnir-thor-movie-image-hammer.jpg

 

 

 

 

επίσης έχει αλλο ένα νέο που με αφήνει ψιλο αδιάφορο :lol:

 

Olivia Munn's role in Iron Man 2

Olivia Munn was just being a bitch when she was hinting she was playing the Wasp and/or the Scarlet Witch; instead she's just some generic TV reporter. I honestly let out a huge sigh of relief when I heard this. Then I got bitter that she tried to imply she had a more important role at all

 

 

 

btw η black widow στο poster του romita είναι ίδια η Μαντω (η τραγουδίστρια) :lol:

Επεξεργασία από mr-d
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6648
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1000
  • Reputation:   3484
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5700 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Μόλις γύρισα από το ironman και έχω να πω ότι ήταν τέλιo. Είχε αυτό ακριβώς που έλειπε από το πρώτο, ΦΟΒΕΡΕΣ ΜΑΧΕΣ :awesome: . H Scarlett Johansson σαν black widow είχε την καλύτερη ερμηνεία που έχω δει γενικά σε υπέρ ηρωική ταινία :wow: .Τι να πω τώρα, όλα ήταν τέλεια, war machine, whiplash

Ειδικά η μάχη war machine- ironman ενώ έπαιζε από πίσω another one bites the dust :yahoo:

.Όταν τελείωσε η ταινία φωνάξαμε ότι έχει και άλλο και κάθισε και μια άλλη παρέα, και όταν έδειξε την σκηνή ουρλιάζαμε όλοι σαν τρελοί :yahoo: :yahoo: .Τρέξτε να το δείτε :best:

Επεξεργασία από johnny
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  842
  • Reputation:   2691
  • Achievement Points:  842
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5692 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Πραγματικά ήταν τέλεια. :dance: Αν και στην αρχή μου φαινόταν παράξενη τελικά ήταν καταπληκτική. Ειδικά ο War Machine :respect: και η Black Widow.

Επίσης νομίζω ότι σε κάποια φάση έδειξε την ασπίδα του Captain America αλλά ήταν κάπως διαλυμένη οπότε δεν είμαι σίγουρος. :thinking:

Τέλος η σκηνή μετά τα credits ήταν όλα τα λεφτά. :yahoo: Είχαμε μείνει 7 άτομα (τα 4 ήταν η παρέα μας) και λέγαμε «τι γίνετε; Πόσα credits έχει ακόμα;» Όσο ενθουσιάστηκα με όλη την ταινία άλλο τόσο ενθουσιάστηκα με αυτή τη σκηνή αν και δεν έδειξε και τίποτα ιδιαίτερο.

 

υγ1: Αν δεν το καταλάβατε ήμουν με τον Johnny.

υγ2: Αυτή τη φορά zade είχε υπότιτλους. :lol:

Επεξεργασία από Straken
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8663
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5448 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Με προλαβατε στο review απο οτι βλεπω. :clap2: Λοιπον εν συντομια για μενα προσωπικα το εργο ειναι καλο αλλα οχι τοσο καλο οσο το πρωτο.Δυστυχως η μαρβελ επεσε στη παγιδα να ασχοληθει με πολλα storylines και πολλους χαρακτηρες(αρκετοι οι οποιοι ηταν αχρειαστοι οπως η black widow η ο war machine)θυμιζοντας μου καπως το spiderman 3 αλλα οχι σε τοσο ασχημο επιπεδο.Τι να πω, η ταινια εχει περισσοτερη δραση απο τη προηγουμενη αλλα το σεναριο ειναι δυστυχως υποδεεστερο.Ο χαρακτηρας του Justin Hammer καμια σχεση πραγματικα με τον χαρακτηρα του κομικ(για να μη ξεχνιομαστε).Αμα θα επρεπε να το βαθμολογησω θα του εβαζα ενα 7.το πρωτο ενα 8,5 ενδεικτικα.Απογοητευτικα καπως να πω την αληθεια αλλα παρολα αυτα ηταν σε καλο επιπεδο.Δυστυχως με τις ταινιες της μαρβελ αρχιζει να συμβαινει κατι που ειχα αναφερει παλιοτερα και ειναι οτι αρχιζουν να υποφερουν σαν αυτονομες ταινιες επειδη προσπαθουν με το continuity να μπλεξουν πολλα storylines και πολλους χαρακτηρες ξεχνοντας οτι καθε ταινια θα πρεπει να στεκει αυτονομη πρωτα και μετα αν ειναι δυνατον να εχει guest εμφανισεις.Δεν ξερω αμα βγαζουν νοημα αυτα που γραφω αλλα ειμαι λιγακι νυσταγμενος :confuse: οπως και να χει το προτεινω το εργο αλλα μην περιμενετε να δειτε καλυτερο εργο απο το πρωτο.(Ουτε απο το incredible hulk btw)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6648
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1000
  • Reputation:   3484
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5700 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Ο χαρακτηρας του Justin Hammer καμια σχεση πραγματικα με τον χαρακτηρα του κομικ(για να μη ξεχνιομαστε).

Μα αφού έτσι και αλλιώς είναι διαφορετικό universe οι ταινίες, για αυτό ο μαύρος fury και η μίξη crimson dynamo και whiplash :best:

Βεβαια πρέπει να παραδεχτώ ότι δεν ξέρω τον χαρακτήρα , και επειδή τον κάνανε κάπως σπαστικό φαντάζομαι όσοι τον ξέρανε θα σπάστηκαν λίγο (ακόμα έχω εφιάλτες με τον baraka-pool :crying:)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Δεν πήγα τελικά χθες να την δω ,αλλά αν βρω εισητήριο θα πάω σήμερα.Αυτό που με προβληματίζει είναι τα mixed reviews που διαβάζω στο ίντερνετ.Σε όσες ταινίες έχω πάει ξέροντας ότι οι κριτικές είναι διχασμένες ,συνήθως δεν βγαίνω ικανοποιημένος.Και τα δικά σας reviews προς το παρόν αυτό δείχνουν.Κάτι ενδιάμεσο.Ειδικά με προβλημάτισε αυτό που είπε ο φίλος jimtsel

«Δυστυχως με τις ταινιες της μαρβελ αρχιζει να συμβαινει κατι που ειχα αναφερει παλιοτερα και ειναι οτι αρχιζουν να υποφερουν σαν αυτονομες ταινιες επειδη προσπαθουν με το continuity να μπλεξουν πολλα storylines και πολλους χαρακτηρες ξεχνοντας οτι καθε ταινια θα πρεπει να στεκει αυτονομη πρωτα και μετα αν ειναι δυνατον να εχει guest εμφανισεις»

Αυτό με χάλασε αρκετά καθώς ήταν κάτι που φοβόμουν κι εγώ.

Ένα από τα θετικά της υπόθεσης (τουλάχιστον για μένα) είναι ότι δεν γνωρίζω πολλά από τους χαρακτήρες που εμφανίζονται.Συνήθως όταν ξέρω καλά κάτι και το βλέπω αλλαγμένο χαλιέμαι ,αλλά εδώ εφόσον δεν ξέρω ,τουλάχιστον δεν γκρινιάξω ότι δεν σεβάστηκαν τους χαρακτήρες.Όπως και να έχει πάντως ,την ταινία θα την δω.Ετυμηγορία θα βγάλω μάλλον σήμερα το βράδυ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120985
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6340 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πήγα χτες κι ένα έχω να πω:

 

 

ΤΑ ΣΠΑΕΙ ΤΡΕΛΑ, ΤΑ ΣΠΑΕΙ ΓΕΡΑ, έχω να ενθουσιαστώ τόσο από μάχες σε ταινία προερχόμενη από υπερηρωικό κόμικ από την τριλογία X-Men! Τρελός χαβαλές, βαρβάτες μάχες, ένας σαλταρισμένος Ρουρκ (κλάσικ) και αυτή η ταινία πότε μα ποτέ δεν ηρεμεί. Όταν πάει να ηρεμήσει πετάει γκαγκ ή ατάκα!!!!!

 

Επίσης θέλουμε Σκάρλετ στην ταινία του Deadpool!!!!! Χώρια που με αυτή την ταινία ξεκινάμε ολοταχώς για Avengers! Και όχι, δεν αναφέρομαι μονάχα στο κρυφό τέλος..... :)

 

Με άλλα λόγια, το τελείως αντίθετο από την κριτική του Δανίκα που πρότεινε να το δούμε με κλειστά μάτια και κλειστά αυτιά αν θέλουμε να το απολαύσουμε, χαρακτηρίζοντάς το "μηχανουργείο". Μα μηχανές και ρομπότ σε ταινία του Σιδηράνθρωπου? Άκου πράματα... :P

 

 

υγ.Προσωπικά, η πρώτη ταινία μου είχε φανεί αργή και δε με είχε ενθουσιάσει τόσο, μιας και μου θύμισε την πλειοψηφία των κόμικς του Iron Man που είναι ψιλοαργά, χώρια που η τελική μάχη φαινόταν σαν αγγαρεία. Βέβαια θεωρείται πλέον κλασσική μιας και έχει το origin. Αλλά αυτή ΤΑ ΣΠΑΕΙ! Δείτε την asap. ;):cheers:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26964
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6229 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πραγματικά ήταν τέλεια. :dance: Αν και στην αρχή μου φαινόταν παράξενη τελικά ήταν καταπληκτική. Ειδικά ο War Machine :respect: και η Black Widow.

Επίσης νομίζω ότι σε κάποια φάση έδειξε την ασπίδα του Captain America αλλά ήταν κάπως διαλυμένη οπότε δεν είμαι σίγουρος. :thinking:

Τέλος η σκηνή μετά τα credits ήταν όλα τα λεφτά. :yahoo: Είχαμε μείνει 7 άτομα (τα 4 ήταν η παρέα μας) και λέγαμε «τι γίνετε; Πόσα credits έχει ακόμα;» Όσο ενθουσιάστηκα με όλη την ταινία άλλο τόσο ενθουσιάστηκα με αυτή τη σκηνή αν και δεν έδειξε και τίποτα ιδιαίτερο.

 

υγ1: Αν δεν το καταλάβατε ήμουν με τον Johnny.

υγ2: Αυτή τη φορά zade είχε υπότιτλους. :lol:

Δυστυχώς κι εμάς την έκλεισε και δεν είδαμε τίποτα μετά τα credits... Το είδα μόλις στο youtube! Ο Justin Hammer όντως καμία απολύτως σχέση (γιατί μήπως είχε ο Obadiah Stein στην πρώτη; ) αλλά ούτε κι ο Whiplash. Δεν ήξερα πως τον συνδείασαν με τον Crimson Dynamo. Τι να πω... Τους έχουν αλλάξει τα φώτα. Επίσης στην αρχή νόμιζα πως:

 

έδειχνε επιτέλους τον Tony Stark ως αλκοολικό (που μέτρησε την τοξικότητα στην αρχή) αλλά τελικά κι αυτό ακόμη το αλλάξαν, το ότι επηρέαζε δηλαδή το αίμα του, το παλλάδιο...

 

 

Υ.Σ. Και ναι, η ασπίδα που είδες ήταν η σωστή! Τώρα πως βρέθηκε εκεί και γιατί ήταν σ'αυτήν την κατάσταση, φαντάζομαι συλλεκτικό αντικείμενο ξεχασμένο στον..χρόνο! ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120985
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6340 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

Αφού λέει ότι ο πατέρας Σταρκ ήταν από τους ιδρυτές της SHIELD, λογικό είναι να έχει τέτοια "κειμήλια" όπως η σακατεμένη ασπίδα του Καπ που μονάχα για πιτσικάρισμα κάνει πλέον... :lol:

 

Προσωπικά δε με χάλασε καθόλου που βάλανε τον Whipslash ότι είναι ο γιος του Crimson από τα κόμικς και αν πρόσεξες το όνομα στο ψεύτικο διαβατήριο ήταν ενός άλλου Crimson Dynamo (είναι και πολλοί :P ). Πήραν ένα μέτριο έως αδιάφορο χαρακτήρα και τον ένωσαν με ένα πιο βαρβάτο αλλά πολυπρόσωπο (υπήρξαν πάμπολλοι Dynamos οπότε γιατί όχι). ;)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  842
  • Reputation:   2691
  • Achievement Points:  842
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5692 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Παιδιά το έψαξα λίγο και επειδή δεν έχει βγει στην Αμερική ακόμα δεν βρήκα τίποτα για την ασπίδα στην δεύτερη ταινία. Αλλά βρήκα κάτι που με εξέπληξε.

:oops:

post-6743-127290132233_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.