Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι διαβάσατε τελευταία; [ ...αυστηρά κόμικς μόνο. ]


YOSHIMITSU

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  4441
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  490
  • Reputation:   2973
  • Achievement Points:  490
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5966 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

 

δλδ ενα κομικ που πραγματικά σας αρέσει και ξέρετε οτι θα περάσετε καλά μαζί του και κανει χ ευρώ δεν θα το προτιμήσετε για κάποιο άλλο

που έχει τις διπλάσιες σελίδες στα ίδια λεφτά αλλα δεν τρελένεστε κι όλας;

 

 

Σύμφωνοι, αλλά πώς θα ξέρω αν θα μου αρέσει πραγματικά ένα κόμικ αν δεν το αγοράσω για να το διαβάσω? Κάποιος που δεν διαβάζει κατεβασμένα κόμικς θα πρέπει κάπως να διαλέξει μεταξύ όσων τίτλων του γυάλισαν τη συγκεκριμένη στιγμή, οπότε και η αναλογία τιμής/σελίδων είναι ένας παράγοντας. Μπορεί και να μην μετράει στην τελική. Πάντως εγώ προσωπικά δεν νομίζω να έδινα π.χ. 10ευρώ για ένα κόμικ 48 σελίδων για το οποίο δεν έχω πρώτα μαζέψει κάθε διαθέσιμη πληροφορία (και ο αριθμός των σελίδων είναι πληροφορία).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121004
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6347 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Διαβασα, επισης, και το Amazing Spider-Man Coming Home του Στραζυνσκι.Ειναι το καλυτερο απο Spider-Man που εχω διαβασει μαζι με το Kraven's Last Hunt.Το σχεδιο του Ρομιτα ειναι λιγο καλυτερο απ' οτι το εχω συνηθησει, αλλα ο χρωματισμος ηταν αυτος που εκανε το σχεδιο φοβερο.Τα χρωματα ηταν αυτα που με εκαναν να δινω και τεραστια σημασια και στο σχεδιο.Παντως δεν ξερω ποσο ανωτερα επιπεδα μπορει να φτασει παντως ο Spider-Man.Μεχρι στιγμης τα τευχη που βγαζει η Ανουμπις θα μπορουσα να τα χαρακτηρισω και απιαισια, ΕΚΤΟΣ απο το τευχος 25 που εχει την ιστορια με τους Φανταστικ Φορ, η οποια ηταν πολυ καλη.Και το Birth of Venom δε με ενθουσιασε καθολου.Μπορω να πω οτι στην ταινια ανεπτυξαν καλυτερα την υποθεση.

 

To Coming Home είναι όντως πολύ καλό και αρκετά διαφορετικό ενώ το Kraven's Last Hunt είναι έπικλυ ανατριχιαστικό! :giati: Το Birth Of Venom είναι η αλήθεια ούτε εμένα δε με ενθουσίασε γιατί παρεμβάλλονταν και το story arc με τον Hobgoblin το οποίο θέλω να ψάξω να το διαβάσω και μου άρεσε περισσότερο το origin του Spiderman TAS. :P Από το οποίο δανείστηκε στοιχεία και η 3η απαίσια ταινία (μα web costume ο Venom? :down: )

 

O Pittara έχει ιδιαίτερο στυλ.

 

:gyros:http://www.nickpitarra.com/

 

Μολις τελειωσα και το The Ultimates Super-Human.Ενταξει διασκεδαστικη ιστορια, αλλα δεν καταλαβαινω τι τα θελουν ολα αυτα τα εναλλακτικα συμπαντα και τα ριμπουτ!!Τα ιδια και τα ιδια λεει!Μου φαινεται αυτες ειναι οι πιο εξευτελιστικες κινησεις για να αποκτησουν κερδη οι εταιριες!Βγαζουν οριτζιν και τα σχετικα με τους βασικους ηρωες και ενθουσιαζονται ολοι οι "φαν" λες και τωρα θα βγει η καλυτερη ιστορια μπατμαν, σουπερμαν και καπταιν αμερικα και θα αλλαξει τα παντα για τον ηρωα!

 

Όχι η αλήθεια είναι πως το Ultimates έδωσε μια ολόφρεσκια πνοή η οποία χρησίμευσε και στο να γίνει το Avengers (η ταινία) τόσο βαρβάτο. Αν και το κόμικ είναι αρκετά twisted... Μπα, καμία ιστορία δε θα αλλάξει τα πάντα σε έναν υπερήρωα που είναι πρακτικά αθάνατος. Γι'αυτό βασικά φτιάξαν το Ultimate σύμπαν και όλα τα άλλα παράλληλα, για πειραματισμούς και What If's. Το UItimates είναι από τα λίγα καλά του ultimate σύμπαντος πάντως:

 

http://www.greekcomi...indpost&p=89442

 

Θέλω να διαβάσω το Death Of Spider-Man και να πιάσω το Ultimate Fallout και έχοντας φάει τόσο ξενέρωμα από το Ultimatum δε μου πάει η καρδιά... :(

 

Μόλις διάβασα το Green Lantern:Rebirth,αρχίζοντας έτσι την προσπάθεια του να διαβάσω Green Lantern:Rebirth,Green Lantern Corps:Recharge,Sinestro Corps War,Rage of the Red Lanterns,Blackest Night,Brightest Day και War of the Green Lanterns.

Ομολογώ ότι τα πρώτα τέσσερα τεύχη μου φάνηκαν λίγο βαρετά,αλλά τα #5 και #6 είναι από τα καλύτερα που έχω διαβάσει,όχι μόνο από GL.Δεν θα πω τίποτα,απλά πως αξίζει να διαβάσει κάποιος τα τέσσερα κάπως κουραστικά πρώτα τεύχη για να φτάσει στην επικότητα των τελευταίων!

 

Δεν έχεις δει τίποτα από το τι :awesome: ness ακολουθεί. Keep reading. ;)

 

Διαβασα και το Avengers Disassembled (τευχη 500-503 & Avengers Finale) και μπορω να πω οτι μπορει η ιδεα να ηταν καλη, αλλα η εκτελεση ηταν χαλια.Δε ξερω γιατι αλλα δε με ενθουσιαζε τιποτα.Ηταν μια ιδεα που θα μπορουσε να ταραξει το συμπαν των Avengers!Μα ηταν τοσο ασχημα εκτελεσμενη που δε μπορουσε να μου κανει κατι για να μου κρατησει το ενδιαφερον ζωντανο στην αναγνωση.Δεν ξερω μετα τι γινεται, γιατι διαβασα οτι συνεχιζει να γραφει πιο σκοτεινους Αβεντζερς ο Μπεντις, αλλα εδω δεν τα παει καθολου καλα.

 

Δεν ξέρω, προσωπικά είχα μείνει με το στόμα κάπως έτσι

jawdrop.gif

που πεθαίναν όλοι ένας ένας στο έτσι... :sad1: Όμως δεν είχα προλάβει το Avengers vol.2 για να κρίνω, ο Finch έχει κάνει καλή δουλειά και είναι όντως καλογραμμένο. Μετά από αυτό πρέπει να τσεκάρεις το εκπληκτικό New Avengers. Απλά ό,τι καλύτερο έχω διαβάσει από Avengers, ever. (κι εσύ συνδρομητής στα Marvel Graphic Novel Collection? :best: )

 

Οπωσδηποτε διαβασε τα 24 τευχη + ginat size του whedon...απο κει και περα χαλαει...

 

+1. Κρίμα που δεν έβγαλε ποτέ το giant ο Anubis. Από τις καλύτερες σειρές X-Men που έχω διαβάσει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11886
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5327 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Ναι ειμαι συνδρομητης στο Official Marvel Graphic Novel Collection.Και τοσο καιρο διαβαζα αλλα διαφορα και δεν τα ειχα αγγιξει αυτα και τα διαβασα ολα τωρα μαζεμενα σε 2-3 μερες. :lol:

Επεξεργασία από Blackbeard
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  1004
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1004
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4534 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Διάβασα το Reset του Bagge και μπορώ να πω ότι απογοητεύτηκα λιγάκι.. :(Μ' άρεσε η γενική ιδέα, του looser κωμικού που ταξιδεύει πίσω στον χρόνο εικονικά για να διορθώσει τα λάθη του, αντί όμως να αφιερώσει περισσότερο χρόνο στο παρελθόν, αναλώθηκε κυρίως στην όλη διαδικασία της προσπάθειας να πείσουν τον πρωταγωνιστή να δεχτεί το πείραμα.Το χιούμορ πολλές φορές ήταν προβλέψιμο και οι αναμνήσεις του παρελθόντος δεν έχουν μεγάλο ενδιαφέρον, ενώ δεν μας δίνει να καταλάβουμε πως οδηγήθηκε ο ήρωας μας στη σημερινή του αποτυχία.Το σχέδιο είναι όπως πάντα καλό, είναι άλλωστε και το χαρακτηριστικό του, βλέποντάς το μάλιστα, δεν γίνετε να μην αναρωτηθείς πόσους Έλληνες δημιουργούς έχει επηρεάσει.. (ονόματα δεν λέμε - οικογένειες δεν θίγουμε.. :P )

 

Διάβασα ακόμη το Silverfish του Lapham και πολύ το ευχαριστήθηκα!Η ιστορία κυλάει γρήγορα και σε κρατάει στις επάλξεις.Η μόνη ένσταση που είχα αρχικά, είναι για τη σκηνή στο λούνα παρκ με τους βόλους (δεν αναφέρω λεπτομέρειες για την αποφυγή spoilers..) αλλά όταν το ολοκλήρωσα συνειδητοποίησα, ότι είναι comic όπου εξυμνεί τον ρομαντισμό της αθωότητα των 80's, οπότε δικαιολογείται..

 

Επειδή υπάρχουν κι άλλα ενδιαφέροντα αναγνώσματα εκτός από τα comics, είπα να κάνω ένα μικρό διάλειμμα και ξεκίνησα τον ''Βασικό μέτοχο'' του Μάρκαρη!Το ξέρω είναι λίγο άσχετο που το αναφέρω, αλλά κουβέντα να γίνεται.. :xm:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4813 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Διάβασα το Reset του Bagge και μπορώ να πω ότι απογοητεύτηκα λιγάκι.. :(Μ' άρεσε η γενική ιδέα, του looser κωμικού που ταξιδεύει πίσω στον χρόνο εικονικά για να διορθώσει τα λάθη του, αντί όμως να αφιερώσει περισσότερο χρόνο στο παρελθόν, αναλώθηκε κυρίως στην όλη διαδικασία της προσπάθειας να πείσουν τον πρωταγωνιστή να δεχτεί το πείραμα.Το χιούμορ πολλές φορές ήταν προβλέψιμο και οι αναμνήσεις του παρελθόντος δεν έχουν μεγάλο ενδιαφέρον, ενώ δεν μας δίνει να καταλάβουμε πως οδηγήθηκε ο ήρωας μας στη σημερινή του αποτυχία.Το σχέδιο είναι όπως πάντα καλό, είναι άλλωστε και το χαρακτηριστικό του, βλέποντάς το μάλιστα, δεν γίνετε να μην αναρωτηθείς πόσους Έλληνες δημιουργούς έχει επηρεάσει.. (ονόματα δεν λέμε - οικογένειες δεν θίγουμε.. :P )

 

Διάβασα ακόμη το Silverfish του Lapham και πολύ το ευχαριστήθηκα!Η ιστορία κυλάει γρήγορα και σε κρατάει στις επάλξεις.Η μόνη ένσταση που είχα αρχικά, είναι για τη σκηνή στο λούνα παρκ με τους βόλους (δεν αναφέρω λεπτομέρειες για την αποφυγή spoilers..) αλλά όταν το ολοκλήρωσα συνειδητοποίησα, ότι είναι comic όπου εξυμνεί τον ρομαντισμό της αθωότητα των 80's, οπότε δικαιολογείται..

 

Επειδή υπάρχουν κι άλλα ενδιαφέροντα αναγνώσματα εκτός από τα comics, είπα να κάνω ένα μικρό διάλειμμα και ξεκίνησα τον ''Βασικό μέτοχο'' του Μάρκαρη!Το ξέρω είναι λίγο άσχετο που το αναφέρω, αλλά κουβέντα να γίνεται.. :xm:

 

μεγια το νεο pc,καλοριζικο!!!!

 

diy-usb-typewriter-keyboard1.jpg

 

:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  1004
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1004
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4534 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

μεγια το νεο pc,καλοριζικο!!!!

 

diy-usb-typewriter-keyboard1.jpg

 

:lol:

 

:lol: Αυτή η Apple, μας έχει "κακομάθει" .. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11886
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5327 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Διαβασα το Joe the Barbarian.Ναι ειναι απο τα καλυτερα κομικς που εχω διαβασει.Προσωπικα ειναι η μεγαλυτερη μου επιθυμια να βρω κομικς που να περιεχουν ιστοριες φαντασιας με ιπποτες, και κυριως πειρατες, μαγους και φανταστικα μερη.Ειναι τα πραγματα που με ενθουσιαζουν και με ελκυουν περισσοτερο.

 

Και μιας και το εφερε η κουβεντα, ξερει κανενας που μπορω να βρω τετοια καταπληκτικα κομικς;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5754
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4751 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

νομιζω πως κατι λεει το Long John Silver που στα αγγλικα κυκλοφορει απο τη cinebook...τα εχει και στο bookdepo...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4441
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  490
  • Reputation:   2973
  • Achievement Points:  490
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5966 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

το fables το κοίταξες καθόλου?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11886
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5327 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Οχι.Το εχω ακουστα αλλα δεν το εχω κοιταξει καθολου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4441
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  490
  • Reputation:   2973
  • Achievement Points:  490
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5966 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Σου προτείνω ένα πολύ καλό συγγραφέα, τον Terry Pratchett και τη σειρά του Discworld. Δεν είναι κόμικς αλλά τα σπάει άγρια. Ψάξε το λίγο στο wikipedia

 

EDIT: πάρτε και λίγες πληροφορίες να ψηθείτε: Η σειρά Discworld έχει μέχρι τώρα 39(!) βιβλία, αλλά έχει γράψει και αρκετά εκτός της σειράς αυτής. Ενδεικτικά αναφέρω ότι έχει συνεργαστεί με τον Neil Gaiman στο βιβλίο Good Omens. Αν σου αρέσει το αγγλικό χιούμορ πάρε άφοβα. Ουσιαστικά η σειρά είναι φαντασίας, σε ένα κόσμο σε σχήμα δίσκου (d'uh: discworld) και είναι εξαιρετική σάτιρα του δικού μας κόσμου. Τα βιβλία είναι αυτοτελή (εκτός των πρώτων δύο) αλλά αρκετοί χαρακτήρες εμφανίζονται σε πολλά βιβλία είτε ως πρωταγωνιστές είτε ως guest stars. Προτείνω να διαβαστούν με τη σειρά με την οποία εκδόθηκαν. Ειδικά τα πρώτα βιβλία είναι αρκετά διαφορετικά από τα υπόλοιπα, αλλά εξίσου απολαυστικά. Πάντως στο εξωτερικό είναι πολύ γνωστός συγγραφέας, οπότε με λίγο ψάξιμο στο ιντερνετ θα μάθεις αρκετά για αυτόν και τα βιβλία του. Επίσης 4-5 από τα βιβλία έγιναν διασκευή σε μορφή κόμικς αλλά δεν έχω διαβάσει κάποιο από αυτά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21723
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4398 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Διαβασα το GC Fanzine #3 . Καταρχην (ή καταρχας? :thinking: ) μπραβο σε οσους συμμετειχαν :dance: . Τωρα οσο αφορα τις ιστοριες αλλες ηταν χειροτερες και αλλες καλυτερες , με μερικες να ξεχωριζουν κατα την αποψη μου , οπως και το σχεδιο. Αν και η αληθεια ειναι οτι οι καλυτερες ιστοριες πηγαν πακετακι με το καλυτερο σχεδιο. :lol: Γενικως περασα καλα διαβαζωντας το και πρεπει ολοι εδω μεσα να το αγορασουμε γιατι πρεπει να στηριζουμε τετοιου ειδους πρωτοβουλιες :) Με το καλο και το επομενο!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82145
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6064 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Διάβασα το Punisher Max: Barracuda 1-5.

Μωρ τι πράμα ήταν αυτό;; Gangsta "african american" γυμνασμένος σαν βοϊδάλογο, αφού επεβίωσε αναμέτρησή του με τον Punisher, έχει τη δική του περιπέτεια. Αφεντικό του υπόκοσμου του εμπιστεύεται το καχεκτικό του αγόρι για να το μάθει να σκοτώνει και να γίνει και αυτό άξιος εγκληματίας συνεχιστής του έργου του πατέρα του.

 

Garth Ennis, ξέρετε, σεξ και βία σε ανισσόροπα ανώμαλες δόσεις. Έχει το χαβαλέ του, αλλά είναι και να αηδιάζεις με τις σκέψεις κα τις ιδέες του.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76876
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5870 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Λοιπόν…

Τις τελευταίες μέρες διάβασα και ξαναδιάβασα διάφορα

 

Midnight nation – Straczynski/G. Frank – σχόλια στο αντίστοιχο τόπικ

 

Sleeper – Brubaker/Phillips/Wilson

Οκ, τι να πω… πρώτα απ’ όλα δεν είχα διαβάσει ως τώρα το prequel, το point blank…

Συνολικά, από τα πιο κινηματογραφικά κόμικ που έχω διαβάσει – όπως και στα υπόλοιπα τους, με έπιασα να σκέφτομαι το σάουντρακ που θα είχε.

Έχει υπερήρωες, αλλά διαβάζεται πολύ άνετα κι απ’ όσους δεν γουστάρουν τα υπερηρωικά κόμικς.

Κατασκοπικό/περιπέτεια κυρίως το περιεχόμενο, με πολλές ανατροπές και καλά χτισμένους χαρακτήρες. Εξαιρετικό το origin της Miss Misery.

Ξεχωρίζω τη season 1 και το point blank.

ο κυκλικός τρόπος αφήγησης, που τα πράγματα μπορεί να συμβαίνουν ξανά και ξανά και γυρνάς πάλι στην αρχή, μ’αρέσει πάρα πολύ. Καθόλου τυχαία η ταινία 12 monkeys είναι από τις αγαπημένες μου :P

 

 

There should be bars in hospitals…

 

:thanks: zade για την πολύ καλή τιμή που μου τα ‘δωσες! :P

 

Τώρα μου μένει να διαβάσω το incognito :mafia:

 

Art’ d’eco – Andrew & Roger Langridge

Πρώτα απ’ όλα :thanks: oufis που μου πες να το διαβάσω! Το διασκέδασα πολύ!

Σουρεαλιστικό χιούμορ, πετυχημένος συνδυασμός underground comix με νεώτερα alternative στοιχεία, πολλά inside jokes για τον κόσμο των κόμικς…

Θα διαβάσω και τα υπόλοιπα δικά τους στάνταρ!

Αγαπημένη ιστορία η πρώτη, αγαπημένη στιγμή

το καρέ που η άλλη διαβάζει τη βίβλο και λέει: oh my lord! This book contains nudity, adultery and acts of sodomy! Make a note to burn all copies! :lmao:

 

 

Fatale – Brubaker/Phillips – στο αντίστοιχο τόπικ

 

Comic book history of comics – Dante/Dunlavey

Μαζί με το understanding comics, ό,τι καλύτερο έχω διαβάσει για την ιστορία και την κατανόηση του μέσου των κόμικς.

Must have για όλους, δεν το βαριέσαι με τίποτα!

 

Hicksville - Horrocks

ψήθηκα και το πήρα, μετά από ερώτηση του xepeta αν είναι καλό κόμικ και τις απαντήσεις sandman,adams, oufis & zade. Ούτε το εξώφυλλο πάντως με ενθουσίαζε, ούτε το σχέδιο. Η εμπειρία όμως μου χει δείξει ότι πολλές φορές, αυτά τα 2 δεν είναι αντιπροσωπευτικά της ποιότητας ενός κόμικ. Και είναι όντως πολύ καλό!

Το θέμα της ιστορίας είναι το ταξίδι ενός δημοσιογράφου σε μια πόλη των κόμικς, όπου όλοι διαβάζουν και γουστάρουν κόμικς, οι βιβλιοθήκες των κατοίκων είναι γεμάτες με σπάνια τεύχη και μη, ένας μικρός παράδεισος για φαν των κόμικς! Η ιστορία εξελίσσεται κάπως αργά στην αρχή, αλλά στη συνέχεια γίνεται εθιστική. Πολύ! Ειδικά στο δεύτερο μισό.

Θέλω να ζήσω στην κομικσούπολη (οκ, χωριό για την ακρίβεια :P) του Hicksville για πάντα! :hop: :hop: :hop:

 

Alpha girl 1-3 - Roenning/Bonjour/Love (Image, 2012)

Συμπαθητικό κόμικ, σε καρτουνίστικο με hip hop επιρροές σκίτσο, new zombie version. Μετά από πειράματα για την κατασκευή αρωμάτων με φερορμόνες, τα πράγματα ξεφεύγουν από τον έλεγχο και οι γυναίκες ,μετατρέπονται σε ζόμπι που τρώνε τους άντρες. Η πιτσιρίκα πρωταγωνίστρια, Judith Meyers, για κάποιο λόγο παραμένει φυσιολογική και προσπαθεί να επιβιώσει και να βρει τον αδερφό της που ήταν στη φυλακή. Η σεναριακή ιδέα δεν είναι πρωτότυπη αλλά έχει αποδοθεί προς το παρόν πετυχημένα. Το σύνολο διαβάζεται ευχάριστα, χωρίς να ναι και τίποτα φοβερό.

 

Demo vol. 1-2 -Wood/Cloonan

Από τα πολύ αγαπημένα μου κόμικ!

Πρόκειται για μικρές ιστορίες ανθρώπων, εφήβων κυρίως, "αντικανονικών" ή "λιγότερο κανονικών", που προσπαθούν κάπως να χωρέσουν… Οι περισσότεροι απ’ αυτούς/ες έχουν κάποια υπερδύναμη. Κάποιοι άλλοι όχι. Πάντως είναι διαφορετικοί κι έχουν σταυροδρόμια να διασχίσουν. Να αποδεχτούν τον εαυτό τους ή όχι. Να διορθώσουν τα λάθη τους ή όχι.

Έχει κάποια καλά στοιχεία που συναντά κανείς στα origins των x-men. Όταν τα υπερηρωικά τείνουν προς αυτήν την κατεύθυνση και λιγότερο προς τα ειδικά εφέ και τη δράση μ’ αρέσουν περισσότερο :P

Πίσω στο κόμικ, περιέχει δυνατές ιστορίες, έντονα ρεαλιστικές, πολύ φυσικούς διαλόγους, παρά το υπερφυσικό στοιχείο.

Στο δεύτερο τόμο, οι πρωταγωνιστές είναι κυρίως ενήλικοι. Οι ιστορίες παραμένουν στο ίδιο καλό επίπεδο, ίσως κανα δυο λίγο πιο horrorish. Το σχέδιο ασπρόμαυρο, με μεγάλη γκάμα ύφους. Συχνά φέρνει πολύ προς το μάνγκα.

 

:kabuki:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9381
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4472 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Διαβασα το πεμπτο και τελευταιο μερος του Darth Vader and the Ghost Prison.Ειχα πολυ καιρο να διαβασω ενα καλο star wars comic.Το σχεδιο δε με ενθουσιασε αλλα η ιστορια ηταν πολυ ωραια με ενδιαφεροντες πρωταγωνιστες.Συμπονουσα τον Headmaster Gentis αλλα κατανοουσα παραλληλα και τη δυναμη που ωθουσε τις πραξεις του Laurita Tohm και στενοχωρηθηκα για τον αδικο χαμο του.Γενικα ειμαι Vader fanboy αλλα στη τελευταια σελιδα ηθελα να του σπασω το κεφαλι :minigun:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5754
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4751 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

λοιπον, εχω και γω καιρο να ποσταρω εδω...για πρακτικους λογους θα γραψω μονο για αυτα που διαβασα τη τελευταια βδομαδα αφηνοντας απ'εξω πολυ ωραια αρκς...

 

War Machine 1-12(complete series) : Η σειρα εχει να κανει με τον War Machine κατα τη διαρκεια της Κυριαρχιας του Οσμπορν ενώ ο Τονυ Σταρκ ειναι πλεον φυγάς...Ο Rhodes (War machine ) εχει χασει το μισο του σωμα στη μαχη και ετσι ειναι ουσιαστικα ενωμενος με τη μιση πανοπλια...Κατα τη διαρκεια των 12 τευχων βλεπουμε τον προβληματισμο του απεναντι σε θεματα ηθικης αφου πλεον αν και ηρωας αναγκαζεται να σκοτωσει πολλους εγκληματιες...Συγκρουεται με αρκετους απο τους Dark Avengers και με τον Iron Patriot τον ιδιο... Η σειρα ομως δεν λεει πολλα οποτε ενα 5/10 επειδη διαβαζεται πολυ ανετα και δεν το βαριεσαι...Δεν ειναι ομως και κατι ωχ αμαν...

 

House of M : Wolverine : Προκειται για τα τευχη 33-35 της σειρα που ξεκινησε το 2003 ...Επειδη δεν εχω διαβασει το House of M θα μου ηταν αδιαφορο αλλα μιας και εχω διαβασει μεχρι το τευχος 32, αυτα τα 3 δεν θα μπορουσαν να λειπουν απο τη συλλογη...Ωστοσο, ειναι πολυ ενδιαφερουσα ιστορια , η οποια μου αρεσε και ετσι περασα ευχαριστα την ωρα μου.... 5,5/10

 

New Avengers Power : Προκειται για ενα στορυ αρκ που διαδραματιζεται και αυτο κατα τη διαρκεια του Dark Reign και αποτελειται απο τα new avengers 48-50 , Secret Invansion Dark Reign ... Αν και πολλοι εχουν πει πως η σειρα αυτη δεν ειναι και η καλυτερη και πως ο Bendis δεν τα λεει καλα, εμενα μου αρεσε παρα πολυ και ειναι αφορμη για να ξεκινησω να παρινω τα hc απο την αρχη... Η ολη υποθεση εχει να κανει με την αρπαγη του παιδιου του Luke Cage απο εναν Σκραλ, την προσπαθεια του να το βρει, την συνεργασια του με τον Οσμπορν λογω της απελπισιας του και της μαχης των Εκδικητων με τους Αντρες του Hood ... 8/10 επισης, ειναι πολυ ωραια γραμμενο και το σχεδιο τα σπαει...

 

Wolverine Weapon X The adamantium men : Jason Aaron- Πολυ δυνατες ιστοριες...Ο Λογκαν ανακαλυπτει πως καποιος χρησιμοποιει τα αρχεια του Weapon X για να φτιαξει αντρες σαν κι αυτον-πολεμικες μηχανες...Το στορυ αρκ χωριζεται σε δυο μερη...Πρωτα τον Λογκαν σε ρολο ας πουμε καταδρομεα, αφου βρισκεται και αυτος και οι εχθροι του μεσα σε ενα δασος καπου στη Ν.Αμερικη, σκοτωνοντας τους εναν-εναν...Το δευτερο μερος του αρκ ειναι η αναζητηση του για τον ανθρωπο ο οποιος δημιουργησε τους Adamantium Men, για να τελειωσει μια και καλή το όπλο Χ...9,5/10

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13060
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1940
  • Reputation:   14926
  • Achievement Points:  1940
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4997 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Gambit #1-#3

Καλουτσικο σεναριο απο τον James Asmus που θυμιζει ταινιες James Bond εχει δηλαδη αναμενομενες σκηνες, καταστασεις, διαλογους ως ενα σημειο τουλαχιστον διαβαζεται αλλα αυτο που το σωζει για να το διαβασεις εως το τελος το storyline ειναι το αρκετα καλο σχεδιο του Clay Mann

 

Captain Marvel #1-#3

Η διαφορα απο το προηγουμενο "Ms Marvel" του Brian Reed ειναι οτι πλεον δεν εχουμε μια μετανιωμενη για τις ασωτιες της ηρωιδα που παλευει να ειναι μαχημη μεσα στη σεξη στολη της αντιθετα η Kelly Sue DeConnick την παρουσιαζει εως μια δυναμικη, αποφασισμενη ηρωδα που παιρνει τα ηνια στα χερια της και κανει κουμαντο σαν κομαντο :P !!! Το σχεδιο του Dexter Soy ειναι καλο αν εξαιρεσεις το μελανι και τα χρωματα που ειναι ψιλο "βαρια"! Η ιστορια διαβαζεται εξελισσεται στο παρλεθον εποχη B' παγκοσμιου πολεμου αλλα δεν θα ελεγα ειναι στο επιπεδο του εξαιρετικου αλλα του απλα καλου!

 

Χ-Treme X-Men #1-#3

Διαβαζεται ολο το storyline αλλα τι σε νοιαζει ειναι αδιαφορο και μια απο τα ιδια μια οχι τοσο καλη εκδοχη του αρχικου Exiles!

Επεξεργασία από ConB
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Gambit #1-#3

Καλουτσικο σεναριο απο τον James Asmus που θυμιζει ταινιες Jamew Bond εχει δηλαδη αναμενομενες σκηνες, καταστασεις, διαλογους ως ενα σημειο τουλαχιστον διαβαζεται αλλα αυτο που το σωζει για να το διαβασεις εως το τελος το storyline ειναι το αρκετα καλο σχεδιο του Clay Mann

 

Captain Marvel #1-#3

Η διαφορα απο το προηγουμενο "Ms Marvel" του Brian Reed ειναι οτι πλεον δεν εχουμε μια μετανιωμενη για τις ασωτιες της ηρωιδα που παλευει να ειναι μαχημη μεσα στη σεξη στολη της αντιθετα η Kelly Sue DeConnick την παρουσιαζει εως μια δυναμικη, αποφασισμενη ηρωδα που παιρνει τα ηνια στα χερια της και κανει κουμαντο σαν κομαντο :P !!! Το σχεδιο του Dexter Soy ειναι καλο αν εξαιρεσεις το μελανι και τα χρωματα που ειναι ψιλο "βαρια"! Η ιστορια διαβαζεται εξελισσεται στο παρλεθον εποχη B' παγκοσμιου πολεμου αλλα δεν θα ελεγα ειναι στο επιπεδο του εξαιρετικου αλλα του απλα καλου!

 

Χ-Treme X-Men #1-#3

Διαβαζεται ολο το storyline αλλα τι σε νοιαζει ειναι αδιαφορο και μια απο τα ιδια μια οχι τοσο καλη εκδοχη του αρχικου Exiles!

 

Διάβασα και εγώ αυτά τα 3 (άλλα προχθές, άλλα την προηγούμενη εβδομάδα κτλ.). Το Gambit δεν μου άρεσε. Θυμίζει πράγματι πολύ Bond, μόνο που καλύτερο θα ήταν να έβλεπα ταινία του, παρά να διαβάσω το Gambit. Είμαι μεγάλος φαν του Mann, αλλά ο περίεργος συνδυασμός σκίτσου-μελανιού-χρώματος μειώνει πολύ το τελικό αποτέλεσμα.

 

Για την Cap Marvel περίπου τα ίδια, μου άφησε γλυκόπικρη γεύση. Θα προτιμούσα πιο light σχέδιο και πιο light ατμόσφαιρα στο ύφος του DD και του Hawkeye.

 

Το X-Treme X-Men το περίμενα κακό και τελικά αποδείχτηκε, όπως λέει ο Κώστας, μία από τα ίδια. Καλή ήταν η ομάδα για ένα arc, δεν χρειαζόταν και δική της σειρά. :P

 

Επίσης διάβασα το Amazing Spider-man #692 και το Superman 80-Page Giant.

 

Το ASM μου φάνηκε καλό. Όπως πολλάκις έχω πει, λατρεύω το run του Slott στον τίτλο. Δεν περίμενα κάτι αμάν και τι από το όλο concept του Alpha και τουλάχιστον δεν αποδείχτηκε κακό τεύχος. Ίσα ίσα. Έχει 3 ιστορίες, την κεντρική και δύο back-up. Αν εξαιρέσεις κάποια σεναριακά κενά που αναφέρει και το review του Comicdom, είχε φάση. Το σχέδιο του Ramos στα καλύτερα του.

 

Η επόμενη ιστορία χρονολογείται κατά τα γεγονότα του ASM #50, όταν ο Pete παρατάει την στολή. Ένας κλέφτης, ο οποίος χρειάζεται τα λεφτά για τις θεραπείες της εγγονής του, την βρίσκει..... :) Κλισέ τέλος, παρ'όλα αυτά μου άρεσε. Έχει και επιρροές από το Kid Who Collected Spider-man (τι συγκινητική ιστορία :blob3: )

 

Η τελευταία ιστορία ήταν του Fialkov (I, Vampire) και του Nuno Plati (πρώτη φορά που τον ακούω). Τίποτα το ιδιαίτερο σεναριακά, ο Spider-man είναι άτυχος και μπλέκει σε διάφορες καθημερινές καταστάσεις. Το σχέδιο του Plati είναι "ελαστικό" και τα χρώματα θερμά. Me gusta.

 

To Superman το περίμενα καλό και ήταν καλό. Φαν των μικρών ιστοριών, αυτό το τεύχος-συλλογή είχε 7 τέτοιες. Αφορούσαν κυρίως την επίδραση του Superman στον κόσμο μας και στην κοινωνία μας. Όλα B-list ονόματα. Καλύτερη ιστορία ήταν της Immonen με την Lois και η τελευταία με τον Bizarro. :best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5754
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4751 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

διαβασα τον Αρκα

και ξαναδιαβασα το Black Mirror σημερα οποτε ξεκιναω την παρουσιαση...(Επιτελους-μετα απο ενα χρονο!!!)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21723
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4398 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Swamp Thing #0 . O Snyder συνεχιζει το σερι των καλων ιστοριων και γραφει μια ιστορια οπου πρωταγωνιστει ο μεγαλος αντιπαλος του ηρωα ο Anton Arcane , επισης προσθετει μερικα καινουρια πραγματα στο origin του χαρακτηρα. Το artwork παρα πολυ καλο για αλλη μια φορα, αν και δεν ειναι απο τους δυο βασικους σχεδιαστες (Paquette-Rudy) αλλα απο καποιον Kano. Πολυ καλο τευχος , 8.5/10 (στην γνωστη kwtsoκλιμακα βεβαιως-βεβαιως).

 

Διαβασα και το unstrung . Σχολια στην παρουσιαση του τιτλου.

 

Ξαναδιαβασα επισης το Φαντομ #3 αντε σε λιγο καιρο θα βγει και το επομενο!

Επεξεργασία από kwtsos
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Αυτή η kwtsoκλίμακα! :giati:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21723
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4398 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Αυτή η kwtsoκλίμακα! :giati:

 

Eιναι αναγνωρισμενη και πατενταρισμενη κλιμακα , εμπειρικη ,οπως και η μποφορ πχ :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21723
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4398 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Eχουμε και λεμε : Hellblazer #293-#294 . To ξεκινημα μιας ιστοριας στην οποια δυο παραξενοι φονοι αναγκαζουν τον Τζον να παει στην Ιρλανδια για να αναζητησει τον χαμενο του ανιψιο. Ακομα η Εpiphany μπλεκει με κατι φαντασματα σε ενα ιρλανδικο στοιχειωμενο σπιτι. Ενδιαφερουσα ιστορια η οποια ελπιζω οτι θα εξελιχτει καλα , το σχεδιο καλο χωρις ομως κατι ιδιαιτερο . Bαθμολογια 7.5/10.

 

Διαβασα και το indigo που πηρα το σαββατο απο το Τιλτ. Θα το σχολιασω στην παρουσιαση του. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4813 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

φλασποιντ τομος 2:σχεδιο κλασικα ωραιο και το σεναριο μια απο τα ιδια,πολυ ωραιο το τελευταιο τευχακι,ειδικα το :awesome: τελος (το προτελευταιο τευχακι με χαλασε λιγο γιατι δεν ξερω ΤΙΠΟΤΑ για αυτα τα 6 παιδια με την τιγρη ουτε για τους αλλους μυστικους 7 αν θυμαμαι καλά)

αλλα το τελος (τελικη μαχη και μετα....).... :giati:

 

επισης διαβασα hugo hercules (i could do this forever)

evol (στο θεμα του η κριτικη)

far2 (μια απο τα ιδια)

επισης διαβασα το batman year one και (ταν ταν ταν) δεν ξετρελαθηκα,ναι αληθεια..βασικα δεν ηταν ασχημο αλλα σιγουρο οχι τοοοοοοοσο τελειο οσο το περιμενα.αυτο που με ξενερωσε απιστευτα και μου χαλαει ολη την αισθηση ηταν το λετερινγκ στα λογια του batman..οταν κατι μου χαλαει τη ροη στο διαβασμα μου ρχεται να το πεταξω στον τοιχο...εκει που πας να μπεις στην ατμοσφαιρα του κομικ βγαζεις τα ματια σου για να δεις κατι αν ειναι e ή l πχ...αργκ (και ελεγε και ωραια πραγματα ο μπατμαν)

ευτυχως στο τελευταιο τευθχακι δεν ειχε καθολου λογια μπατμαν και το σωσε :)

επισης πολυ ωραια τα εξτρας

απο αποψη σχεδιου ηταν πολυ ωραιο αν εξαιρεσεις οτι ο μπατμαν ειναι βασισμενος στο παλιο tv series

6,5/10 συνολο (αν ειχε καλο λετερινγκ θα ειχε τουλαχιστον 8)

 

αυταααααα,ωρα για μαυρο δρακο :)

Επεξεργασία από dimious200
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121004
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6347 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

δεν ξερω ΤΙΠΟΤΑ για αυτα τα 6 παιδια με την τιγρη ουτε για τους αλλους μυστικους 7 αν θυμαμαι καλά)

 

Φαντάσου τον Κάπταιν Μάρβελ αν αντί να ήταν ένα παιδάκι ήταν 6 και ενώνονταν σαν τον Βόλτρον! :lol:

 

επισης διαβασα hugo hercules (i could do this forever)

 

ME 2! ME TOOOOOOOOOOO!!! :giati:

 

αυταααααα,ωρα για μαυρο δρακο :)

 

post-556-0-04529500-1348518450_thumb.jpg :xm:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4813 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

toothless for the win! (πρεπει να κατεβασω το animated series του τωρα που μου το θυμησες)

Διαβασα τελικα το solomon kane

τελειο σχεδιο,τελεια ατμοσφαιρα,μην ακουτε τον dark chris. στα γιαννιτσα βλεπει φτερωτους δαιμονες απο τα 5 του για αυτο του φανηκε προβλεψιμο :P

8++++/10 απο μενα (γιοσι ελπιζω να το ευχαριστηθηκες και εσυ που καναμε ολοκληρη δημοσκοπηση για να αποφασισεις :P)

 

εχω διαβασει και τα 2 πρωτα books απο v for vendetta,θα το τελειωσω το βραδυ λογικα,απιστευτο κομικ.το μονο που με χαλαει ειναι οτι τα προσωπα καπου καπου μοιαζουν και εισαι σε φαση "αυτος τωρα ηταν στο ear,finger,ασχετος;;;" και εισαι μπρος πισω στις σελιδες αλλα δεν πειραζει ! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12765
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  641
  • Reputation:   4140
  • Achievement Points:  641
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5056 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

το μονο που με χαλαει ειναι οτι τα προσωπα καπου καπου μοιαζουν και εισαι σε φαση "αυτος τωρα ηταν στο ear,finger,ασχετος;;;" και εισαι μπρος πισω στις σελιδες αλλα δεν πειραζει ! :)

 

Θέλει να είσαι συγκεντρωμένος εκεί. Τα ίδια έπαθα και εγώ, γι' αυτό το λέω. ;)

Επεξεργασία από Ironhide
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9381
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4472 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Διαβασα το run του Scott Snyder στο detective comics(871-881).Προσωπικα τον θεωρω τον δευτερο καλυτερο batman writer μετα τον Morrison φυσικα :P Φαινεται οτι ο ανθρωπος το κατεχει και γραφει με αγαπη για τον χαρακτηρα του batman.Θελω να πιστευω οτι θα δουμε αρκετα διαμαντια απο αυτον στο μελλον.Σε 10-15 χρονια περιμενω να δω story arc με psychopathic teenagers (η κληρονομια του Gordon Jr.).

 

Υ.Γ Ποσο μα ποσο psycho ειναι ο James Gordon Jr.? Εχει αυτη την τρομακτικα ηρεμη εκφραση συνεχως που σε αναστατωνει.Θελω να τον δω σαν main batman villain.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28727
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6446 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Διαβασα τελικα το solomon kane

τελειο σχεδιο,τελεια ατμοσφαιρα,μην ακουτε τον dark chris. στα γιαννιτσα βλεπει φτερωτους δαιμονες απο τα 5 του για αυτο του φανηκε προβλεψιμο :P

8++++/10 απο μενα (γιοσι ελπιζω να το ευχαριστηθηκες και εσυ που καναμε ολοκληρη δημοσκοπηση για να αποφασισεις :P)

Το διάβασα και ναι δεν θεωρώ πεταμένα λεφτά. ΟΚ, το σχέδιο δεν με ξετρέλανε, είχε περιθώρια βελτίωσης αν και ταίριαζε στο όλο σενάριο, το οποίο είχα ένα deja vu να πω την αλήθεια, αλλά ακόμη δεν έχω βγάλει άκρη γιατί. Δεν θα παραξενευτώ καθόλου αν ανοίγοντας κάποιο ντουλάπι ή σε αναδιάταξη της βιβλιοθήκης το βρω πάλι μπροστά μου. Μπα... υπερβολές ότι δεν είναι καλό και έτσι, μία χαρά ήταν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  30
  • Reputation:   114
  • Achievement Points:  30
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Διάβασα το Red Lanterns #0,που είναι το origin του Atrocitus.

Οι Manhunters καταστρεφουν τον κοσμο του και σκοτωνουν την οικογενεια του,αυτος τα παιρνει αγρια,γινεται μελος μιας ομαδας δεμόνων με μαγικές δυνάμεις,μετά απο 1000 χρόνια τους σκοτώνει,γίνεται παντοδύναμος και φτιάχνει τη κόκκινη Power Battery.

Τόσο μα τόσο μέτριο,όπως όλη η σειρά!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.