Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι διαβάσατε τελευταία; [ ...αυστηρά κόμικς μόνο. ]


YOSHIMITSU

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  7294
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  74
  • Content Count:  1543
  • Reputation:   11740
  • Achievement Points:  1543
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5651 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Τελείωσα, μετά από μήνες προσπαθειών το Wanted.

 

Τέτοια πατάτα δεν είχα ξαναματαδιαβάσει. Το κατάλαβα ότι ήταν μάπα, από το πόσες φορές το έπιασα και το άφησα, αλλά έπρεπε να φτάσω στο τέλος για να συλλάβω το μέγεθος της απίστευτης μ#$%#ας.

 

Σενάριο του οπισθίου που δήθεν σοκάρει, αλλά που στην πραγματικότητα είναι ανούσιο. Για να μην μιλήσω για το τέλος, το οποίο σε αφήνει εντελώς μα#$%α από το πόσο πρόχειρο και ηλίθιο είναι. Πραγματικά βάζεις τα κλάμματα σκεφτόμενος το χρόνο που έχασες για να το διαβάσεις.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

όταν εγώ τα λέω :nek: ...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55412
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5412 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

εψαχνα το wanted και δεν το βρήκα, αν θέλει κάποιος να μου το στείλει με τα ταχυδρομικά δικά του δεν έχω πρόβλημα :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  30
  • Reputation:   114
  • Achievement Points:  30
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4258 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

εψαχνα το wanted και δεν το βρήκα, αν θέλει κάποιος να μου το στείλει με τα ταχυδρομικά δικά του δεν έχω πρόβλημα :P

Αν γουστάρεις φίλε σου στέλνω το link για digital download,κομπλέ,με όλα τα αξεσουάρ,και ταχυδρομικά φυσικά δικά μου.Τα πάντα για τη κοινότητα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13060
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1940
  • Reputation:   14926
  • Achievement Points:  1940
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4998 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Διαβασα τα Ghost Rider vol.2 του 1990 τα τευχη απο το 1 μεχρι 11.

Ηταν καταπληκτικα! :yahoo:

Πολυ ομορφο σχεδιο και δυναμικο σεναριο.

Ας ειναι καλα και παλι ο κ. Θοδωρης! :div:

Αν ειναι αυτο με τον Danny Ketch ηταν οντως φοβερα τοσο απο σχεδιο οσο και απο σεναριο :best:

Τελείωσα, μετά από μήνες προσπαθειών το Wanted.

 

Τέτοια πατάτα δεν είχα ξαναματαδιαβάσει. Το κατάλαβα ότι ήταν μάπα, από το πόσες φορές το έπιασα και το άφησα, αλλά έπρεπε να φτάσω στο τέλος για να συλλάβω το μέγεθος της απίστευτης μ#$%#ας.

 

Σενάριο του οπισθίου που δήθεν σοκάρει, αλλά που στην πραγματικότητα είναι ανούσιο. Για να μην μιλήσω για το τέλος, το οποίο σε αφήνει εντελώς μα#$%α από το πόσο πρόχειρο και ηλίθιο είναι. Πραγματικά βάζεις τα κλάμματα σκεφτόμενος το χρόνο που έχασες για να το διαβάσεις.

Απο το σχεδιο και μονο καταλαβαινεις οτι ειναι πατατα μη σου πω απο το εξωφυλλο...επρεπε να ξερεις καλυτερα μεετα απο τοσα χρονια εμπειριας :P

 

 

Αν γουστάρεις φίλε σου στέλνω το link για digital download,κομπλέ,με όλα τα αξεσουάρ,και ταχυδρομικά φυσικά δικά μου.Τα πάντα για τη κοινότητα!

Αρχοντας!!!! :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76876
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5871 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

hiatus - να το διαβάσετε :)

 

isle of 100,000 graves

όχι από τα καλύτερα του Jason, αλλά διαβάζεται ευχάριστα!

 

a god somewhere

από τα υπερηρωικά κόμικς που απευθύνονται και σε μη φανς του είδους. Μου άρεσε! :best:

 

(σε λακωνικό mood σήμερα :P )

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7294
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  74
  • Content Count:  1543
  • Reputation:   11740
  • Achievement Points:  1543
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5651 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

εψαχνα το wanted και δεν το βρήκα, αν θέλει κάποιος να μου το στείλει με τα ταχυδρομικά δικά του δεν έχω πρόβλημα :P

 

Θα το βρεις προς αγορά στο eshop της Λέσχης σε λίγες μέρες...

 

Απο το σχεδιο και μονο καταλαβαινεις οτι ειναι πατατα μη σου πω απο το εξωφυλλο...επρεπε να ξερεις καλυτερα μεετα απο τοσα χρονια εμπειριας :P

 

Που να το φανταστώ. Mark Millar έλεγα είναι αυτός. Πόσο π@π@ριά μπορεί να είναι; Η απάντηση είναι, μέγιστη!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10732
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1278
  • Reputation:   12957
  • Achievement Points:  1328
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5390 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  124

 

isle of 100,000 graves

όχι από τα καλύτερα του Jason, αλλά διαβάζεται ευχάριστα!

 

 

τώρα το διάβασες; :wow:

 

νομίζω ότι είναι το καλύτερο του Jason (γιατί δεν είναι σε σενάριο Jason)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76876
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5871 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

τώρα το διάβασες; :wow:

 

νομίζω ότι είναι το καλύτερο του Jason (γιατί δεν είναι σε σενάριο Jason)

 

το χα διαβάσει κι όταν το πήρα, αλλά δε μου χε αρέσει πολύ. Το ξαναδιάβασα για επιβεβαίωση :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4358
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4227 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Oλοκληρωσα το "Winter Soldier"(Captain America).To θεωρω epic classic... ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5063 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Μιας και θέλω να ετοιμάσω αφιέρωμα στον Kieron Gillen, έριξα μια επανάληψη τα X-Men του και τα Thor+JiM και επόμενο στο πρόγραμμα είναι το re-read του Phonogram. :)

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4814 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

χμμμ εχουμε και λεμε

διαβασα το wanted και εγω:αρχικα το πρωτο θεμα που θα θελα να θιξω με αυτο το κομικ ειναι "ΠΟΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ Η ΣΧΕΣΗ ΤΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ??????"

δε θυμαμαι το ονομα του ηρωα της ταινιας αλλα πραγματικα μονο αυτο παιζει να ναι η συνδεση μεταξυ των 2 (εκτος αμα και το ονομα ηταν διαφορετικο)

στο δια ταυτα:πολυ ασχημο κομικ.μακραν το πιο επιτηδευμενο και δηθεν σοκιν' κομικ που χω διαβασει..Οπως και να ταν το αρχικο κειμενο σιγουρα και εκει οι διαλογοι θα ηταν χαλια...Η ιστορια μαπα γενικοτερα. Η μονη πρωτοτυπια-καλο στοιχειο;ενας κοσμος οπου οι υπερηρωες χασανε..

συνολικα με ζορισε πολυ,το διαβασα μονο για να το τελειωσω μιας και θα ενιωθα πολυ πιο ασχημα αν το παραταγα. 4/10

 

logicomix:ωραιο κομικ αλλα δε μπορω να πω οτι ενιωσα αυτο το "καλυτερο ελληνικο κομικ" που το χαρακτηριζει .Σιγουρα ειναι απο τα καλυτερα αλλα οταν σου δημιουργουν τοσο ψηλες προσδοκιες σε χαλαει πολυ οταν δεν εχεις την ιδια αποψη. Πολυ ωραιο το θεμα του και πολυ καλη δουλεια.Ειδικα οταν απο το θεμα της λογικης τα μαθηματικα πηγαινε στο θεμα λογικη και ανθρωποι περναγε ωραια μηνυματα και "τροφη για σκεψη" Ωραιο το στοιχειο που οι δημιουργοι ειναι και "ηρωες". Ειχε ωραιο σχεδιο και πολυ ομορφα φωτεινα χρωματα,το μονο που δε μ αρεσε απο αποψη σχεδιου ηταν οτι ολα τα προσωπα μοιαζανε απιστευτα,γυναικεια και αντρικα.. Πιστευω ενα κομικ που αξιζει καθε λεπτο ( και χρονου και ευρω)! :D 8,5/10

 

100 bullets TPB 1:μου χε δημιουργηθει η εντυπωση οτι αφορα καποιον που θα παρει τη βαλιτσα με τις 100 σφαιρες και καθε τευχακι απο τα 100 θα χει σχεση με μια σφαιρα απο αυτες τις 100,ευτυχως εκανα λαθος!!! :giati:

τα 3 πρωτα τευχακια ηταν ουτε κρυο ουτε ζεστη.Δηλαδη εχουμε εναν ωραιο πρακτωρα που μοιραζει αποδειξεις και μη ανιχνευσιμες σφαιρες (μετραει) αλλα το κομματι απο τον αποδεκτη και μετα ψιλοσερνεται..Ωσπου φτανουμε στο 4ο τευχακι και βλεπουμε τον πρακτορα ξανα να δινει αλλη μια βαλιτσα σε αλλο ατομο τωρα,του οποιου η ιστορια σε καθηλωνει!Βλεπουμε κιολας οτι ο καλος μας "πρακτορας" εχει εχθρους και αυτο σε προιδεαζει για pure epicness!!! :respect: το σχεδιο καλο,φτιαχνει ατμοσφαιρα,και γενικα χωρις να ναι πολυ φορτωμενο αποτυπωνονται πολυ καλα τα συναισθηματα και οι εκφρασεις του προσωπου των ατομων. dimious200 approves 8+/10 και παμε για συνεχεια

 

διαβασα ακομα το blood opera του κυριαζη απο το 9: χμμμμμμ,καλουτσικη ιστορια,με επικο τελευταιο καρε (στα γρηγορα η πλοκη:πλησιαζει το τελος της γη λογω ενος μετεωριτη που εκτος οτι θα καταστρεψει τη γη,μεταμορφωνει τους γηινους σε ζομπι.ο ηρωας της ιστοριας αντι να χαρει τις τελυταιες του στιγμες σε αυτον τον πλανητη θελει να λυσει κατι παλιους λογαριασμους...) ωραιο,νομιζω κυκλοφορησε και συγκεντρωτικα 7,5/10

 

διαβασα και λουκυ λουκ μετα απο ενα(!!!) που χα διαβασει πολυ παλια και νομιζα οτι δεν ηταν και πολυ ωραιο..τελικα τα σπαει ο ηρωαςδιαβασα 5 αλμπουμακια και μονο το 1 καπως με κουρασε,ολα τα αλλα ειχαν πολυ ευχαριστη ιστορια με καλη ροη και αξιοπρεπεις ατακεςμγια να δουμε και τα επομενα :)

 

ακομα διαβασα καμια 12αρια 9αρια (το skydoll δαινεται πολυ καλο,τα αλλα αρμαδα,μεταβαρωνοι,travis δε με επεισαν...) και καμποσα της ακτινας (κατι μικυ μαους που χαν μαζευτει,το φαντομ 4 κλπ)

 

αυτααααααα.....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  30
  • Reputation:   114
  • Achievement Points:  30
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4258 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Είχα εδω και τουλάχιστον 5 χρόνια στη βιβλιοθήκη μου ένα βιβλίο Αστερίξ και μου ήρθε απόψε μια όρεξη να το διαβάσω.

 

Ο λόγος για αυτο εδω:http://en.wikipedia.org/wiki/Asterix_and_the_Great_Crossing

 

Εντάξει,η αλήθεια ειναι πως η μετάφραση είναι χάλια.Σε κάθε συνεφφάκι "Μπα!" και "Μπα!"!

 

Αλλά,τι να πω.Το πρώτο βιβλίο Αστερίξ που διάβασα(έχοντας δει φυσικά cartoon-ταινίες),και ήταν τόσο γα**το!(δεν ξέρω και αν επιτρέπετε η λέξη!)

 

Σειρά έχει η πρώτη επαφή με Lucky Luke!

 

Νιώθω νοσταλγία,χωρίς καν να τα διάβαζα μικρός!

Επεξεργασία από Levon
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5063 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Διάβασα μερικά από τα πιο πρόσφατα τεύχη των X-Factor από τον Peter David.

 

Σταθερά εξαιρετικός τίτλος. Οι χαρακτήρες είναι ψιλοάγνωστοι και για αυτό ο David κάνει θαύματα με αυτούς. Μεγάλο ατού οι διάλογοι, οι οποίοι μπορεί να καταλαμβάνουν κυριολεκτικά όλο το τεύχος, δεν βαριέσαι όμως καθόλου.

 

Το χιούμορ έχει κάτι από sitcom και είναι πολύ καλύτερο και από το αντίστοιχο του Wolverine and the X-Men και του Deadpool.

 

H Marvel δεν αφήνει συχνά τον David να κάνει αυτό που θέλει. Του δανείζεται (μόνιμα συνήθως) χαρακτήρες. Τελευταίο παράδειγμα ο Havok, ο οποίος φεύγει από την ομάδα για να πάει στους Avengers. :censored:

 

Το σχέδιο μου αρέσει, δεν έχει κάποιο ιδιαίτερο στυλ, αλλά λειτουργεί υπέροχα και γίνεται εκπληκτική δουλειά στις εκφράσεις των προσώπων και στην γλώσσα του σώματος.

 

Θέλω να δω πως θα το συνεχίσει ο David τώρα που η ομάδα έμεινε μισή με όλες αυτές τις αποχωρήσεις. Τον Ιανουάριο πάντως θα έχουμε ένα event που ήθελε να κάνει από τότε που ήταν στον Hulk :wow: και αφορά τον πόλεμο των διάφορων διαβόλων του Marvel Universe με αφορμή την γέννηση του 7,000,000,000στου ανθρώπου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5392
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  20
  • Reputation:   95
  • Achievement Points:  20
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5857 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Ξαναδιάβασα πριν μερικές μέρες το Batman: Killing Joke. Η ιστορία δείχνει πως ο τζόκερ έγινε αυτό που είναι και έχει πολύ ενδιαφέρον. Επίσης διάβασα ένα κόμικ Magic The Gathering που το είχα πάρει για πλάκα πριν κανένα μήνα επειδή είχε εξώφυλλο του Karl Kopinski. Είχε και κάρτα Magic μέσα :banana:

 

Dimious200: Την ίδια απορία είχα και εγώ για την σχέση της ταινίας με το κόμικ. Πρώτα είδα την ταινία και όταν διάβασα το κόμικ μου φάνηκε φτωχή η ταινία σε σχέση με το τι θα μπορούσαν να είχαν κάνει.

 

Ξεφύλισα και το Heroes, Αρκά και διάβασα και λίγο online το "Βίος και Πολιτεία του Σκρουτζ Μακ Ντακ".

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9381
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4472 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Σημερα καθισα και διαβασα μαζεμενα τα 4 τευχη της μινι σειρας Irresistible της Zenescope.Ειναι μια παραλλαγη του κλασσικου ερωτηματος "Τι θα εκανες αν ολες οι γυναικες σε ποθουσαν?".Μου θυμισε σε πολλα σημεια την ελληνικη ταινια "Τεστοστερονη".Θεωρω τη σειρα ως τον καλυτερο horror title της εταιριας.Και οταν λεω horror δεν εννοω "in your face" horror ή splatter horror και τα συναφη.Εννοω καταστασεις οι οποιες σου προκαλουν ανατριχιλα και σε κανουν να αισθανεσαι υπερβολικα αβολα.Ευχαριστηθηκα τον τιτλο μεχρι και τη τελευταια σελιδα.Η αφηγηση δια στοματος του πρωταγωνιστη ειναι πολυ ωραια δοσμενη και σε αρκετα σημεια δε λειπει και το απαραιτητο χιουμορ.Το τελος λιγο εως πολυ αναμενομενο.Οσοι εχουν δει "Το Αρωμα" θα καταλαβουν περι τινος προκειται.Εαν ψαχνετε για ενα ανησυχητικο/ενοχλητικο αναγνωσμα για να περασετε την ωρα σας,τοτε το Irresistible ειναι αυτο που θελετε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5754
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4751 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

τα εχεις σε τομους ή κατεβασμένα;;;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9381
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4472 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Κατεβασμενα.Δεν ειχα προλαβει τα τευχη και ο τομος δεν εχει κυκλοφορησει ακομη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5754
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4751 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

στειλε κανενα λινκ με πμ αν μπορεις...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5456 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Διαβασα σημερα το πρωτο trade του Saga της image μιας κ το πηρα προσφατα.Το ειχα διαβασει σκαναρισμενο οταν εβγαινε και δεν ειχα τρελαθει κιολας αλλα τωρα με τη δευτερη φορα μου αρεσε περισσοτερο.Ριξτε το μια ματια οσοι δεν το εχετε κανει μεχρι στιγμης.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  30
  • Reputation:   114
  • Achievement Points:  30
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4258 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Διάβασα The Walking Dead Vol.10

Εντάξει,τι να λέμε.Walking Dead είναι αυτό.Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να το συγκρίνω με τα άλλα Volumes.Σε σχέση με τα υπόλοιπα,λοιπόν,δεν είναι τόσο καλό.Αλλά όχι τόσο καλό στην κλίμακα του υπεργ*μ*του.Σε φυσιολογική κλίμακα ένα 9.5/10 το παίρνει χαλαρά.

 

Ακόμη διάβασα και το πρώτο βιβλίο Asterix(Asterix the Gaul).

Πολύ ωραίο,θα συνεχίσω σίγουρα να διαβάζω Asterix(νοσταλγία!).

 

Και,τέλος,το Lucky Luke:The Grand Duke.

Ωραίο και αυτό,αν και όχι τόσο για να συνεχίσω.Ωστόσο θα διαβάσω κανα δυο ακόμη για να δω.Αν έχεται να προτείνεται κανένα συγκεκριμένα πείτε.

 

Α,και διάβασα και το πρώτο τεύχος απο Shaman King.Απλά επειδη μου άρεσε το anime και είπα να δοκιμάσω και το manga(το πρώτο μου).Πολύ διασκεδαστικό,αν και περίεργο γιατί η δομή του είναι διαφορετικη απο comic και μπερδευτηκα λίγο.

Επεξεργασία από dionik
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21723
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4399 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Διαβασα τα Justice league (2011) 7-10 . Πολυ καλα τευχη με πολυ καλο artwork και σιγουρα καλυτερα απο τα πρωτα , ωραια και η ιστορια με το σαζαμ αν και οχι τιποτα πολυ πρωτοτυπο. Περασα ωραια παντως διαβαζοντας τα. Ανετα ενα 8,5/10 στην kwtsoκλιμακα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121004
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6348 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Και,τέλος,το Lucky Luke:The Grand Duke.

Ωραίο και αυτό,αν και όχι τόσο για να συνεχίσω.Ωστόσο θα διαβάσω κανα δυο ακόμη για να δω.Αν έχεται να προτείνεται κανένα συγκεκριμένα πείτε.

 

Διάβασες ίσως το πιο σουρεάλ ΛΛ ever. :P Τσέκαρε κάποιο από αυτά του GC Top:

http://www.greekcomi...ndpost&p=162109

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Διάβασα το the road to civil war! Ναι, μπορήτε να πάθετε πλάκα! Η Λένα kabuki φταίει!

νταξ, φάση είχε! Το σχέδιο αν εξαιρέσουμε τα τε'υχη του Maleev δεν μου άρεσε αλλά κατα τα άλλα αξιοπρεπέστατη ιστορία που σε ψήνει για την συνέχεια! Κάτι μουφοδιάλογοι να μην υπήραν μόνο και θα ήταν καλύτερο!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21723
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4399 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Διαβασα τα Demon Knights 1 και 2 απο new 52 , δεν μου αρεσαν , καλο το σχεδιο αλλα δεν με τραβηξε η ιστορια μεχρι τωρα , δεν ξερω θα τους δωσω αλλη μια ευκαιρια παντως

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4358
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4227 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Τελειωνω το Omnibus και θα σας κανω μια γενικη επισκοπηση του τομου. :mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25988
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  22
  • Reputation:   150
  • Achievement Points:  22
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4215 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Σήμερα βρήκα και αγόρασα αυτό:

 

post-25988-0-53347700-1351695306_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4814 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

astonishing x-men TPB 1 & 2 : επικ επικ επικ!!!!!!φοβερο σχεδιο (αν και καπου καπου λιγο λειψο) και η ιστορια πολυ καλη!το μονο κακο της ιστοριας ειναι που αρχιζει και δεν ξερεςι τι παιζει με την jean τον magneto και τον xavier,ενιωσα σαν να χρειαζοταν καποιο προαπαιτουμενο. αυτο βεβαια φτιαχνει μετα το 6ο τευχος,δηλαδη στο 2ο τομακι!!γενικα εχει τελεια ισορροπια δρασης-υποθεσης/αγωνιας-αστεια (εχει κατι πολυ εξυπνες ατακες :) )

100% ικανοποιημενος,παμε για τη συνεχεια

 

περιπετεις του βαρονου μυνχαουζεν: οπτικα δεν ικανοποιηθηκα πολυ.Το προβλημα δεν το χω με το σχεδιο οσο με την εκτυπωση, διαβαζοντας το εχεις μια αισθηση οτι εκτυπωθηκε δυο φορες με μικρη μετατοπιση τη δευτερη φορα και εχει δημιουργηθει μια θολουρα τυπου 3D χωρις γυαλια (ελπιζω να καταλαβατε :P ) .κατα τα αλλα η ιστορια ειχε τη φαση της,για 1€ απο πρωτοπορια ικανοποιημενος ανετα

 

+κατι λουκυ λουκ και αστεριξ (+ επαναληψη το αστεριξ και οι βρετανοι μιας και εχουμε και σε μια ταινια να παμε :D)

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5456 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Διαβασα το Madame Mirage σημερα απο Paul Dini/Kenneth Rocafort μιας και ειχα παρει παλιοτερα το trade αλλα ειχε χαθει στο βουνο απο τα αδιαβαστα που εχω.Καλο μαρεσε αλλα δεν ηταν και κατι το ιδιαιτερο.Περιμενα περισοτερα απο τον Paul Dini να πω την αληθεια αλλα και παλι ηταν οκ ως αναγνωσμα.Το artwork του Rocafort παντως ειναι καλο,δυναμικο,κατι μεταξυ Turner/Silvestri/Benitez η τουλαχιστον αυτης της σχολης.Προτεινεται αν το βρειτε φτηνο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  30
  • Reputation:   114
  • Achievement Points:  30
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4258 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μετά από GL Rebirth και GL Corps Recharge,τέλειωσα και το Sinestro Corps War.

 

Από τα καλύτερα arcs που έχω διαβάσει.Ότι θες έχει μέσα,από την τρέλα του Superboy-Prime και το Anti-Monitor,μέχρι το απόλυτα επικό τελος και την μάχη των πάντων στη Γη.

 

Συνεχίζω με Rage of the Red Lanterns.

 

Καλό μήνα, :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.