Μετάβαση στο περιεχόμενο

MANIFESTO anniversary edition


ilias kyriazis

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  11390
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  7
  • Reputation:   103
  • Achievement Points:  7
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5314 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αυτο θα το επικοινωνησω κανονικα απο αυριο Τεταρτη αλλα ειπα να κανω ενα sneak peek (που εχει και εξτρα νοημα λογο του perk προσφορας) στο greekcomics

 

To campaign για το MANIFESTO anniversary edition ειναι LIVE!

http://igg.me/at/manifesto/x/1277716

 

Ριξτε μια ματια, ελπίζω στην υποστηριξη σας.

Ευχαριστω πολυ!
 

20141214082713-cover-imagemini.jpg?14185

Επεξεργασία από ilias kyriazis
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1619
  • Content Count:  5055
  • Reputation:   34581
  • Achievement Points:  5063
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6188 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δώστε «MANIFESTO» στο λαό!

 

post-2298-0-08675700-1418953554_thumb.jpg

 

«Ο Βίκτωρας είναι ένας 20άρης που αγαπά τις ταινίες, αγαπά τα κόμικς και πολύ θα ήθελε να αγαπά και κάποια κοπέλα...». Ετσι ξεκινά να περιγράφει ο δημιουργός κόμικς Ηλίας Κυριαζής το «ΜΑΝΙFESTO» του, που δημοσιεύθηκε σε δύο κύκλους στο ένθετο «9» της «Ελευθεροτυπίας» από το 2003 έως το 2008. Οι ιστορίες συλλέχθηκαν σε δύο τόμους («ΜΑΝΙFESTO» και «MANIFESTO ΔΥΟ») που έχουν πια εξαντληθεί. Οι σημερινοί 30άρηδες και 40άρηδες βρίσκουν στις σελίδες του, αν όχι τους ίδιους τους εαυτούς τους, σίγουρα κάποιους συγγενείς, φίλους ή γνωστούς τους. Τόσο διεισδυτική είναι η ματιά του Κυριαζή στην Αθήνα και τους κατοίκους της στα χρόνια της ευμάρειας κι εκείνα που ακολούθησαν. Fashion victims, σπασίκλες,  στρατόκα*λοι, κουλτουριάρηδες, γκοθάδες, παιδιά του lifestyle, αεριτζήδες, τραγουδοποιοί του έντεχνου, ποζεράδες, «εναλλακτικοί», μοναχικοί λύκοι, emo, γιάπηδες, videogamers, αιώνιοι φοιτητές, ρέιβερς, αρκούδοι (όχι τα ζώα, οι άλλοι), όλες οι «φυλές» κάνουν ένα πέρασμα από τις σελίδες ενός ελληνικού κόμικ που αγαπήθηκε όσο λίγα. Αυτές τις ημέρες στην ιστοσελίδα Indiegogo «τρέχει» μια καμπάνια χρηματοδότησης για την κυκλοφορία του «MANIFESTO anniversary edition», ενός πολυτελούς, σκληρόδετου τόμου 200+ έγχρωμων σελίδων που συλλέγει ολόκληρη την ομώνυμη σειρά κόμικς και περιλαμβάνει μια ολοκαίνουργια ιστορία καθώς και αδημοσίευτο υλικό. Αν δεν το έχετε ανακαλύψει μέχρι σήμερα, αυτή είναι η ευκαιρία σας. Go, go, go!
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4460
  • Reputation:   34724
  • Achievement Points:  4527
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6186 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Και όσοι δεν έχετε ήδη τα ΜΑΝΙΦΕΣΤΟ από την πρώτη τους κυκλοφορία είναι ευκαιρία να τα αποκτήσετε σε φοβερή τιμή. Γενικά είναι μια έκδοση που τιμάει τα λεφτά της όσο δεν πάει, από έναν τόσο ταλαντούχο Έλληνα δημιουργό. Τι άλλο να θέλει κανείς???? Αααα να είναι ένας από τους 10 τυχερούς που θα κερδίσουν τη σελίδα δώρο στην προσφορά των 40 ευρώ. :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3658 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Νομίζω όλη η κομικσική Ελλάδα αναμένει το αποτέλεσμα της καμπάνιας. Λογικά θα έχουμε αίσιο τέλος.  :yahoo:

Υπάρχουν βέβαια δύο πράγματα που με χαλάνε και αν δεν τα πω, θα σκάσω. Το πρώτο είναι το εξώφυλλο. Γενικά μου αρέσουν τέτοιου είδους εξώφυλλα, αλλά αυτό του πρώτου Manifesto είναι από τα πλέον iconic στην ελληνική σκηνή (imho) και θα το προτιμούσα. Το άλλο είναι οι διαστάσεις, που θα είναι είναι ίδιες με ένα ("κάθετο") άλμπουμ του Αρκά. Πιθανότατα θα δείχνει κι έτσι ωραίο, αλλά φοβάμαι μη μπουκώσει. Ίδωμεν.  :)

Επεξεργασία από GeoTrou
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3778 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

με ξενερώνει λίγο πως ένας καταξιωμένος δημιουργός με μεγάλες συνεργασίες και εμπειρίες καταφεύγει στη λύση του crowdfunding, μια λύση η οποία είναι φτιαγμένη για νέους καλλιτέχνες... ειδικά όταν πρόκειται για δουλειά που έχει ήδη δημοσιευθεί (το μεγαλύτερο μέρος της)...
 

δηλαδή δεν υπάρχουν εκδότες που θα έκαναν κρα να το βγάλουν;

 

θα προτιμούσα να δώσω 5 ευρώ και να μην πάρω τίποτα σε ένα νέο δημιουργό...
 
 
δεν είμαι αρνητικός στο να βγει μια συγκεντρωτική έκδοση του manifesto! ίσα ίσα...! εάν βγει στα κομιξάδικα σε λογική τιμή (κάτω από 20€) θα το σκεφτώ :)  :beer:

Επεξεργασία από totally_wired
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4813 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

μολις χτες διαβασα το πρωτο και σημερα που ειπα να ψαξω για το τι παιζει με το δευτερο βλεπω αυτο -.- Αντε πάλι σκέψεις και διαπραγματευσεις με το πορτοφολι :P

 

νομιζω η σιγουρια της καμπανιας ειναι δεδομενη,πολυ ευχαριστο αυτο :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11390
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  7
  • Reputation:   103
  • Achievement Points:  7
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5314 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Νομίζω όλη η κομικσική Ελλάδα αναμένει το αποτέλεσμα της καμπάνιας. Λογικά θα έχουμε αίσιο τέλος.  :yahoo:

Υπάρχουν βέβαια δύο πράγματα που με χαλάνε και αν δεν τα πω, θα σκάσω. Το πρώτο είναι το εξώφυλλο. Γενικά μου αρέσουν τέτοιου είδους εξώφυλλα, αλλά αυτό του πρώτου Manifesto είναι από τα πλέον iconic στην ελληνική σκηνή (imho) και θα το προτιμούσα. Το άλλο είναι οι διαστάσεις, που θα είναι είναι ίδιες με ένα ("κάθετο") άλμπουμ του Αρκά. Πιθανότατα θα δείχνει κι έτσι ωραίο, αλλά φοβάμαι μη μπουκώσει. Ίδωμεν.  :)

for the record ολα τα προηγουμενα εξωφυλλα και οπισθόφυλλα θα περιλαμβάνονται στο βιβλίο ως artwork.

Για το μέγεθος όπως είπα και αλλού:

"οι προτιμήσεις καθενός είναι προτιμήσεις καθενός άλλα έκανα δοκιμαστικές και οι σελίδες δείχνουν σούπερ σ’αυτό το μέγεθος. Το χρειαζόταν ένα “σφίξιμο” το artwork.

[...]

Είχαμε μεγάλη διαφωνία με το 9 τότε όταν τυπώθηκε ο πρώτος τόμος με εμένα να το θέλω μικρότερο και τελικά να τυπώνεται έτσι για να είναι στο ίδιο μέγεθος με τις υπόλοιπες εκδόσεις τους."

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11390
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  7
  • Reputation:   103
  • Achievement Points:  7
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5314 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

δηλαδή δεν υπάρχουν εκδότες που θα έκαναν κρα να το βγάλουν;

 

 

 

Υπήρχαν νομικά προβλήματα με να το πάω το συγκεκριμένο κόμικ σε εκδότη.

(Αλλά έτσι κι αλλιώς μην υποτιμάς καθόλου πόσο μεγάλη κρίση περνάνε οι εκδότες).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28727
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6446 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Επειδή με indiegogo κλπ δεν το έχω, τι παίζει με την πληρωμή; Πιστωτική κάρτα, προπληρωμένες ή paypal κλπ; Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος συμμετοχής έστω μέσω τραπεζικού λογαριασμού ή άλλον τρόπο; Εκτός και αν κάποιος γνωστός φίλος μπορεί να βάλει παραγγελία από μέρους μου και του δίνω προκαταβολικά τα χρήματα. Για το πακέτο με το κόμικ ενδιαφέρομαι και δεν θέλω να έχω το άγχος που είχα με το Elysium που μεν δεν κατάφερα να συμμετάσχω αλλά ευτυχώς το τίμησα σε δεύτερο χρόνο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11390
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  7
  • Reputation:   103
  • Achievement Points:  7
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5314 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Επειδή με indiegogo κλπ δεν το έχω, τι παίζει με την πληρωμή; Πιστωτική κάρτα, προπληρωμένες ή paypal κλπ; Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος συμμετοχής έστω μέσω τραπεζικού λογαριασμού ή άλλον τρόπο; Εκτός και αν κάποιος γνωστός φίλος μπορεί να βάλει παραγγελία από μέρους μου και του δίνω προκαταβολικά τα χρήματα. Για το πακέτο με το κόμικ ενδιαφέρομαι και δεν θέλω να έχω το άγχος που είχα με το Elysium που μεν δεν κατάφερα να συμμετάσχω αλλά ευτυχώς το τίμησα σε δεύτερο χρόνο.

Δυστυχώς μόνο με paypal λειτουργεί :/

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28727
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6446 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Ευχαριστώ Ηλία για την απάντηση. Θα προσπαθήσω να βρω κανένα γνωστό που να έχει paypal να τον αγγαρέψω. 

 

:thanks:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13626
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  256
  • Content Count:  1846
  • Reputation:   22772
  • Achievement Points:  1847
  • Days Won:  16
  • With Us For:  4904 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  9879
  • Group:  Members
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  929
  • Reputation:   9590
  • Achievement Points:  929
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5466 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Η πληρωμή μπορεί να γίνει και απλά με πιστωτική ή debit card (αλλά όχι prepaid) χωρίς να έχεις λογαριασμό στο paypal. Βγάζει σαν πρώτη επιλογή το paypal αλλά ακριβώς από κάτω αναφέρει και την επιλογή για χρήση πιστωτικής κάρτας. Σε αυτή την περίπτωση φροντίστε να ξε-τικάρετε την επιλογή "Save this information with a PayPal account". :beer: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13626
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  256
  • Content Count:  1846
  • Reputation:   22772
  • Achievement Points:  1847
  • Days Won:  16
  • With Us For:  4904 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

''Καλά, έχω μήνες να φάω σουβλάκι''

Ένα αυτοτελές επεισόδιο του κόμικ MANIFESTO του Ηλία Κυριαζή

 

post-13626-0-71416100-1420368089_thumb.jpg

Το MANIFESTO anniversary edition θα είναι ένας πολυτελής, σκληρόδετος τόμος 200 και έγχρωμων σελίδων. Θα συλλέγει ολόκληρη την ομώνυμη σειρά κόμικς του Ηλία Κυριαζή και θα περιλαμβάνει μια ολοκαίνουργια ιστορία καθώς και αδημοσίευτο υλικό.

 

Η σειρά ΜANIFESTO δημοσιεύθηκε σε δύο κύκλους στο ένθετο "9" της εφημερίδας Ελευθεροτυπία από το 2003 εώς το 2008. Οι ιστορίες συλλέχθηκαν σε δύο τόμους ("MANIFESTO" και "ΜΑΝΙFESTO ΔΥΟ") που έχουν πια εξαντληθεί.

 

Στο πρώτο κύκλο γνωρίζουμε το Βίκτωρα, έναν 20άρη που αγαπά τις ταινίες, αγαπά τα κόμικς και πολύ θα ήθελε να αγαπά και κάποια κοπέλα. Παρακολουθούμε τις καθημερινές περιπέτειες αυτού και της παρέας του, του Άλκη, του Λόγκαν και της Τιτίκας, γεμάτες μαστουρωμένους διαφημιστές, σπαθοφόρους λάτρεις του Άρχοντα των Δαχτυλιδιών, αιματηρούς κουκουναροπόλεμους και τη νεαρή γκοθού Δάφνη.

 

post-13626-0-06438100-1420368127_thumb.jpg

 

Στο δεύτερο κύκλο ο Βίκτωρας αγαπά ακόμη τα κόμικς -αν και ζώντας πια ως επαγγελματίας δημιουργος τον βασανίζουν κιόλας- και γνωρίζει την Έυα. Και ανάμεσα σε αφίξεις και αναχωρήσεις φίλων, το πανταχού παρόν πνεύμα του Spider-man και μπαρ αρκούδων θα δουν αν μπορούν να είναι μαζι.

 

Το MANIFESTO έτυχε πολύ θετικής υποδοχής από κοινό και κριτικούς. Κέρδισε πρώτο βραβείο σεναρίου και short story στα Comicdom Awards και πρώτο βραβείο σεναρίου στο Διαβαλκανικό Φεστιβάλ Κόμικς του Βελιγραδίου.

 

post-13626-0-16427600-1420368184_thumb.jpg

 

Σήμερα στο LIFO.gr έχω τη χαρά να φιλοξενήσω ένα αυτοτελές επεισόδιο του MANIFESTO, επιλεγμένο από τον δημιουργό του, ειδικά για τα Μικροπράγματα:

 

post-13626-0-04272200-1420368132_thumb.jpg post-13626-0-69120400-1420368086_thumb.jpg post-13626-0-73680300-1420368187_thumb.jpg post-13626-0-23561100-1420368191_thumb.jpg

 

 ****

O κομίστας Ηλία Κυριαζής θέλει τώρα να κυκλοφορήσεις την anniversary edition του MANIFESTO και διοργανώνει μια καμπάνια στο indiegogo. Εξηγεί: Το βιβλίο που σκοπεύουμε να κυκλοφορήσουμε μέσω της καμπάνιας στο indiegogo θα είναι μια πολυτελής έκδοση 220 έγχρωμων σελίδων. Θα έχει διαστάσεις 17x24εκ και σκληρό εξώφυλλο. Αναλυτικότερα, θα περιλαμβάνει:

-Τους δύο κύκλους MANIFESTO με νέο lettering.

-Μια ολοκαίνουργια ιστορία που θα βλέπουμε τι συνέβει στους ήρωες από το τέλος του MANIFESTO ΔΥΟ και μετά.

-Τις εκτός αρίθμησης ιστορίες MANIFESTO που κυκλοφόρησαν στο "9" αλλά δε βρίσκονταν στους τόμους: "Crossover" και "Μanifesto #400".

-Πρόλογο από το δημοσιογράφο Θοδωρή Δημητρόπουλο

-Πρώιμα σκίτσα των χαρακτήρων και των εξωφύλλων

-Αναλυτικό σχολιασμό όλων των ιστοριών με behind-the-scenes πληροφορίες, ανέκδοτα στοιχεία κτλ.

 

post-13626-0-14137200-1420368337_thumb.jpg

 

Για αυτά που προσφέρει το ίδιο το MANIFESTO σε όσους συνεισφέρουν στην καμπάνια του (το αγαπημένο μου είναι το 'Εσείς ή το αγαπημένο σας πρόσωπο μέσα στο κόμικ',) αλλά και για τους τρόπους συμμετοχής, περάστε μια βόλτα απ' το indiegogo.

 

από τον Άρη Δημοκίδη

πηγή

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30650
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  56
  • Reputation:   266
  • Achievement Points:  56
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3404 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Μακάρι να πάει καλά αν και το πιστεύω, τα είχα διαβάσει μερικά απά στο 9 που έβγαιναν αλλά δε τα είχα μαζέψει, οπότε είδα την ευκαιρία μου! 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25799
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  769
  • Reputation:   6226
  • Achievement Points:  785
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4250 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Φυσικά και συμμετέχω κι εγώ!Περιμένω η καινούργια έκδοση να είναι πολύ καλή κι έχω χαρεί ιδιαίτερα που θα αλλάξει η γραμματοσειρά, ακόμα και γι αυτό το λόγο θα αγόραζα ξανά το Μανιφέστο (ναι Ηλία πιστεψέ το!)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28727
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6446 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Έχοντας ως στόχο να συγκεντρώσει 5.000€, σε μία περίοδο τριών εβδομάδων έχει περάσει το φράγμα των 3.500€ και οδεύει αργά αλλά σταθερά προς τον επόμενο στόχο των 4.000€. Μικρά αλλά σταθερά βήματα, έχει 37 μέρες υπόλοιπο που φαντάζουν αρκετές για να πετύχει τον στόχο του και θα ήταν κρίμα να μην τα καταφέρει. Δεν ξέρω από την μία μου φαίνεται κάπως να πρέπει να βγει έτσι στην συλλογή χρημάτων ένας δημιουργός για να κυκλοφορήσει κάτι δικό του, από την άλλη βέβαια η εμπειρία μάλλον δείχνει ότι είναι ένα χρήσιμο εργαλείο είτε για χαλεπούς καιρούς όπως αυτούς που ζούμε, είτε για επιλογή αυτοέκδοσης χωρίς να εξαρτάσαι από εκδότες κλπ.

 

Προσωπικά, έχω το Μανιφέστο ευτυχώς και τους δύο τόμους οπότε δεν είμαι από αυτούς που συναντώντας τον Ηλία αναφέρουν στην δεύτερη πρόταση ότι τους λείπει (βασικά τώρα που το σκέφτομαι, ούτε στην πρώτη λέω για το Μανιφέστο συνήθως επικεντρώνομαι στις πιο πρόσφατες δουλειές του), αλλά σίγουρα περιμένω να έρθει η ώρα να το τσιμπήσω και αυτό με τα φουλ έξτρα - πολυτελής έκδοση - νέο μοντέλο - αναβαθμισμένους κινητήρες - αεροδυναμική σχεδίαση - κλπ όμορφα που έχει χώσει κάτω από το καπό του ο Ηλίας Κυριαζής. Βλέπω ότι έχουν μείνει και δυο πακέτα ακόμη διαθέσιμα το ένα με το Blood Opera που προσωπικά μου άρεσε πολύ, αλλά και αυτό με το πρόσφατο και πολύ καλό επίσης (εις την αγγλικήν όμως) Elysium Online.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3658 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

:gnews:

Η καμπάνια έφτασε τον στόχο της εδώ και 1-2 (?) ημέρες.

Let the party begin.  :party2:

Επεξεργασία από GeoTrou
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4388
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  238
  • Reputation:   1326
  • Achievement Points:  238
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5976 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Μου έλειπε το manifesto από τη συλλογή, είμαι ευτυχής που θα το αποκτήσω σε τέτοια έκδοση κιόλας! 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4460
  • Reputation:   34724
  • Achievement Points:  4527
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6186 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Εγώ είμαι διπλά χαρούμενος γιατί είμαι ένας από τους 10 που κέρδισαν το σχέδιο σε Α4 που ήταν στο πακέτο των 40ευρώ. Επίσης οι ηλεκτρονικές εκδόσεις που μας έστειλε ο Η. Κυριαζής είναι υπέροχες.

Πάντα τέτοια

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28727
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6446 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Μία πρώτη επικοινωνία - ενημέρωση από τον Κυριαζή για το Manifesto και το πως πήγε η διαδικασία συλλογής του απαραίτητου για την έκδοση ποσού. Μήνυμα 4 ημερών από ότι είδα, τα περί κλήρωσης, previews, e-books μάλλον ήδη υλοποιήθηκαν.

 

 

121% !!!
Ευχαριστω!!

Μετα το Elysium Online και η δευτερη καμπανια μας στεφθηκε με επιτυχία. Και με το παραπάνω! Και αυτο φυσικά χάρη σε όλους εσάς! Χίλια ευχαριστώ!

Το επόμενο στάδιο είναι:

Θα γίνει η κλήρωση για τις σελίδες τις προσφοράς. Θα σταλθούν μέσω email τα Previews Works Digital Pack και τα e-book Elysium Online. Συντομα αυτα τα δυο.

Και προχωραμε φυσικά στο στήσιμο της έκδοσης. Θα έχετε συνεχή ενημέρωση για το πως πάει.

 

Θενκς και πάλι. Είστε υπέροχοι.

 

https://www.indiegogo.com/projects/manifesto-anniversary-edition#activity

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25799
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  769
  • Reputation:   6226
  • Achievement Points:  785
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4250 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Εγώ είμαι διπλά χαρούμενος γιατί είμαι ένας από τους 10 που κέρδισαν το σχέδιο σε Α4 που ήταν στο πακέτο των 40ευρώ. Επίσης οι ηλεκτρονικές εκδόσεις που μας έστειλε ο Η. Κυριαζής είναι υπέροχες.

Πάντα τέτοια

Έγινε η  κλήρωση;Κι εγώ συμμετείχα στο πακέτο των 40 ευρώ αλλά στο e-mail που πήρα  ήταν μόνο τα  ηλεκτρονικά αρχεία .Αυτό σημαίνει ότι δεν κληρώθηκα;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4460
  • Reputation:   34724
  • Achievement Points:  4527
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6186 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Ναι έγινε η κλήρωση. Μπορείς να την δείς απο το λογαριασμός του Ilia Kyriazi στο fb.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25799
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  769
  • Reputation:   6226
  • Achievement Points:  785
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4250 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Είδα την κλήρωση από το fb!Το γάτο τον ξέρω ,ούτε με  μέσο δε μπορώ να κερδίσω!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3658 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Σύμφωνα με τη σελίδα του Κυριαζή στο FB, το Manifesto είναι στο τυπογραφείο και δεν θ' αργήσει να κυκλοφορήσει. ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28727
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6446 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

:mafia: ωραία... :mafia:
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12685
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  42
  • Reputation:   208
  • Achievement Points:  42
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5068 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25799
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  769
  • Reputation:   6226
  • Achievement Points:  785
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4250 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Η όψη του τόμου από την φωτογραφία είναι απλά υπέροχη!Κι εγώ ανυπομονώ να τυπωθεί !

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9879
  • Group:  Members
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  929
  • Reputation:   9590
  • Achievement Points:  929
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5466 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

:update:

 

 

Είναι έτοιμο!!  :yahoo:  :yahoo:  Τυπώθηκαν τα τομάκια και σύντομα θα αρχίσει και η διανομή. Πρώτα στο Comicdom και αρχές Μαΐου μέσω ταχυδρομείου. 

Η ανακοίνωση εδώ, ενώ υπάρχει και βίντεο-παρουσίαση με την κατάλληλη ηχητική υπόκρουση από τα Μωρά στη Φωτιά (μαντέψτε ποιο τραγούδι :P)

Επεξεργασία από saveapenguin
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.