Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι διαβάσατε τελευταία; [ ...αυστηρά κόμικς μόνο. ]


YOSHIMITSU

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9381
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4490 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Εν αναμονη του FLY vol.2,εκατσα και διαβασα το FLY vol.1 της Zenescope.Προκειται για μια δυνατη ιστορια εξαρτησης.Τι θα γινοταν εαν ενα ναρκωτικο σου εδινε την ικανοτητα να πεταξεις? Μεχρι ποιο σημειο θα εφτανες για την επομενη δοση σου?

Ειναι γραμμενο απο τον Raven Gregory,ο οποιος αρχισε να δουλευει το σεναριο μετα απο μια ασχημη εμπειρια που ειχε και αυτος και η γυναικα του με crystal meth addiction.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5754
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4769 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

τοσο καιρο λεω δν θα ποσταρω εδω, δν θα ποσταρω αλλα τελος παντων τωρα τελευταια διαβασα τα εξης

ASM BY JMS ULTIMATE COLLECTION Vol1-3

GOTHAM CENTRAL DELUXE Vol1

VENOM CIRCLE OF FOUR

 

απλα, δεν σκοπευω να τα αναλυσω γτ αν αρχισω δν θα σταματω...Παντως σε γενικες γραμμες το ενα ειναι καλυτερο απο το αλλο, με αποκορυφωμα το Gotham Central (σε καποιες φασεις μου ερχονταν το soundtrack του zimmer για το dark knight...)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  30
  • Reputation:   114
  • Achievement Points:  30
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4275 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τέλειωσα το Rage of the Red Lanterns(δηλαδη μερικα Green Lantern και το Final Crisis:Rage of the Red Lanterns).

Εντάξει,καλό ήταν,προετοιμάζει και αυτο για το Blackest Night,το οποίο ξεκίνησα,και μεχρι τώρα δεν παίζεται.

 

Διάβασα και τα πρώτα έξι τεύχη του Avengers Academy.Εξαιρετικό.Σε αυτά τα τεύχη παρουσιάζει τους έξι μαθητές,που είναι πολύ ενδιαφέροντες χαρακτήρες,αν και με όχι τόσο ωραίες δυνάμεις.Μου άρεσε ιδιαίτερα το origin του Mettle,καθώς το πως παρουσίασαν την μετάλλαξη του(όπως θελετε πείτε το) ήταν απίθανο.

 

Α,και το Aquaman #1.

Το μόνο βιβλίο Aquaman που έχω διαβάσει,και ήταν πολύ διασκεδαστικό το πώς όλοι τον έχουν για αστείο αλλά αυτός είναι τόσο badass.

 

 

Αυτά.

Επεξεργασία από Levon
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5474 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Ξαναδιαβασα το story arc "Τhe Slavers" απο Punisher Max.Ειναι παααρα πολυ καλο,απο τις αγαπημενες μου Punisher ιστοριες και του Ennis φυσικα.Το σχεδιο του Fernandez σε καποια σημεια ειναι λιγο προχειρο αλλα γενικα ειναι πολυ καλο.Το βοηθαει και το καλο coloring.Αξιζει οπωσδηποτε να το διαβασετε ακομα και οσοι δεν ειστε και πολυ fan του Punisher.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9381
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4490 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Συμφωνω απολυτως με τον φιλο jimtsel.

Το story arc "The Slavers" ηταν η πρωτη ιστορια Punisher MAX που διαβασα και μου ειχε αφησει τις καλυτερες εντυπωσεις.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5989
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4248 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

ok εγώ διάβασα μαζί το batman: the killing joke και τον joker του Azzarello χτες το βράδυ. νταξ..... διαβαζόντουσαν δε λέω, απλά μετά έπαθα μερικά εγκεφαλικά από τον ενθουσιασμό μου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11886
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5346 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Να πω κι εγω τι διαβασα.Διαβασα ενα κομικ του...

 

Περιμενετε...

 

Grant Morrison!!!!!!Σας παραξενεψε η δηλωση;;;

 

Ναι διαβασα το Seaguy.Επιτελους!!Και το ομολογω δεν το περιμενα τοσο καλο.Ηταν απιστευτα καλο.Ειδικα το ολο στησιμο που ειχε ηταν αστειο και ταυτοχρονα σου περνουσε το μηνυμα που ηθελε.Τα αστεια και γενικα οι διαλογοι ειναι ωραια οπως παντα και το σχεδιο του Cameron Stewart ταιριαζε οσο δεν παει αλλο!Ελπιζω να ισχυουν αυτα που ακουγονται για τριτο τομο και γιατι ηταν κορυφαιο αλλα και γιατι ελπιζω και σε επανεκδοση των TPB ή ακομα καλυτερα σε καμια υπερτουμπανη εκδοση που να συλλεγει κι τους τρεις τομους γιατι οι 2 πρωτοι δεν υπαρχουν πια.

 

 

A και μιας και αναφερθηκαν Joker και Killing Joke.Εχω μια υποψια οτι οι περισσοτεροι θεωρουν καλυτερο το Joker;;;;Δεν ξερω αν εχω δικιο για αυτο που ειπα αλλα προσωπικα το Killing Joke πιστευω ειναι πολυ ανωτερο του Τζοκερ.Μου φαινεται ο Μουρ πετυχαινει πολυ περισσοτερα και καλυτερα πραγματα απο τον Αζαρελο(και για τους Ιταλους Ατσαρελο).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5989
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4248 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

εγώ δεν μπόρεσα να καταλήξω πιο μου άρεσε περισσότερο. ακόμη το σκεφτομαι. δεν κάνει κανάς κανά poll με τους δύο τίτλους να δούμε ποιος είναι πιο αρεστός????

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9381
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4490 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Μολις διαβασα το Echoes του Joshua Hale Fialkov και αυτη τη στιγμη ειμαι καπως ετσι :wow:

Εξαιρετικοτατο murder mystery (και προσωπικα ενα απο τα καλυτερα που εχω διαβασει εως τωρα) με βαρια,καταθλιπτικη ατμοσφαιρα (σε αυτο συμβαλλει και το ασπρομαυρο σχεδιο του Rahson Ekedal) και πολυ ωραιο και εξυπνο plot twist στο τελος.

Κατευθειαν μπηκε το hardcover στη wishlist και μαλλον παει για αγορα στο τελος του μηνα.

 

Παραθετω μονο ενα μικρο αποσπασμα απο μια περιληψη του τιτλου.Οσοι εχετε σκοπο να το διαβασετε,καλο ειναι να μη ψαξετε περαιτερω πληροφοριες γιατι ισως να σας χαλασει την εκπληξη στο τελος.

 

"A medicated schizophrenic, Brian Cohn, visits his dying father (also a schizophrenic, and suffering from Alzheimer's disease) in a hospital. With his final breaths, he tells Brain an address and speaks cryptically about dead girls. Brian investigates the house and discovers a large pile of human bones and a box filled with small dolls made from flesh."

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76883
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5888 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

ωραίο κόμικ, ωραία έκδοση, θα το προτιμούσα όμως μεγαλύτερο για να αναπτυχθεί περισσότερο, μου φάνηκε λίγο "βιαστικό" στο δεύτερο μισό. Εξαιρετική ατμόσφαιρα επίσης!

 

:beer6:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4358
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4245 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Διαβασα το Iron Man #1 του Kieron Gillen και Greg Land.(MarvelNOW!)Περιττω να πω πως δεν ξετρελαθηκα...Γενικα το Iron Man δεν το ειχα στην Checklist μου για σειρες που θα παρακολουθησω(-θω) του MarvelNOW!.Ο Gillen κανει μια φιλοτιμη προσπαθεια,αλλα ενιωσα με το τελος του διαβασματος οτι τα εχουμε ξαναδιαβασει ολα αυτα.Ο Greg Land εχει ουτως η αλλως καλο σχεδιο,αλλα μου την σπαει o τροπος που σχεδιαζει τις εκφασεις των προσοπων του.Γενικα:

 

+ Πρωτα απ'ολα ειναι new reader-friendly.Αν δεν εχετε εμπειρια με τον χαρακτηρα,η με την προηγουμενη σειρα,μην φοβαστε!

+ Hταν ενα (σχετικα) ευχαριστο αναγνωσμα.

+ Δυνατα χρωματα.

+ Πολυ ωραια σχεδια και στησιμο των καρε...

 

- ...αλλα πολυ κακες εκφρασεις των προσωπων.(κυριως του Tony Stark)

- Η ελλειψη δημιουργηκοτητας και εμπνευσης.

- Πολυ συντομο και σχετικα γρηγορο τελος.(ειδικα αν μαθετε με ποιους τα εβαλε ο Tony...)

- Το cliffhanger δεν σου "κεντριζει" το ενδιαφερον για τη συνεχεια.

 

Συνολικα,ενα μετριο-προς καλο-τευχος με αρκετες "τρυπουλες".Θα κριθει απο τα επομενα 2-3 τευχη,γιατι αλλιως...

 

Bαθμος: 6,5+/10

 

Edit:Το διαβασα κατεβασμενο,οπως και το Deadpool που θα κανω στη συνεχεια! :cheers5:

Επεξεργασία από the comic guide
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5754
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4769 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Διαβασα το Swamp Thing Raise them Bones (tpb) του snyder...

Είναι υπέροχο...Δεν εχω ξανασχοληθει με τον χαρακτηρα αλλά νομίζω πως με κατατόπισε μια χαρά

το γραψιμο του σναιντερ ως συνηθως τέλειο και κυριως κατανοητό ...

Το σχεδιο παρα πολυ καλό...

 

ενα 8,5-9/10 το παιρνει από μένα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21723
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Διαβασα το Swamp Thing Raise them Bones (tpb) του snyder...

Είναι υπέροχο...Δεν εχω ξανασχοληθει με τον χαρακτηρα αλλά νομίζω πως με κατατόπισε μια χαρά

το γραψιμο του σναιντερ ως συνηθως τέλειο και κυριως κατανοητό ...

Το σχεδιο παρα πολυ καλό...

 

ενα 8,5-9/10 το παιρνει από μένα...

 

kwtsos approves ! παρακατω γινεται ακομη καλυτερο το σχεδιο και εχει και πολυ ωραιες μαχες!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13060
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1940
  • Reputation:   14927
  • Achievement Points:  1940
  • Days Won:  15
  • With Us For:  5016 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Justice League Dark #0-#13 plus annual.

Καλη σειρα αν και μου φαινεται περιεργο που βλεπω χαρακτηρες της Vertigo σε mainstream στυλ comic...τουλαχιστον ειναι "ευχαριστο" ειδικα απο το σημειο που αναλαμβανει τον τιτλο ο Lemire, το σχεδιο παντως ειναι αψογο ειδικα τα χρωματα.

Επεξεργασία από ConB
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4358
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4245 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Διαβασα Deadpool #1 (MarvelNOW!)

 

Το μονο σιγουρο που μπορω να πω ειναι οτι ηταν nonesense read...Εχεις χαρακτηρες (Thor,Captain America) στις πιο ακυρες στιγμες που εχεις δει ποτε.Το ολο σεναριο ηταν προχειρο και χωρις συνοχη.Στα θετικα τωρα,ειναι new reader-friendly (οπως και οι περισσοτερες σειρες του MarvelNOW!) οπου δεν χρειαζεται να εχεις "προιστορια" με τον χαρακτηρα αρκει να να ξερεις ποσο γ@ματος μπορει να ειναι και ποσο γελοιος σε καποιες στιγμες.Το σκιτσο του Tony Moore ενυσχυσει τα οσα παραπανω,ενω γινεται αισθητη μια μικρη δοση χιουμορ.Δεν ξερω κατα ποσο θα αντεξει,αλλα την dropαρρω αυτη τη σειρα. :down:

 

Βαθμος: 3/10

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9570
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4989 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Last of the innoccents από την σειρά Criminal του Brubaker! Ήταν η τελευταία ιστορία της σειράς που δεν είχα διαβάσει απο την deluxe έκδοση και ομολογώ πως με άφησε με το στόμα ανοιχτό! Από τις πολύ καλές του Brubaker και πολύ καλές ανατροπές και κάποιες πάρα πολύ καλές ιδέες για την αφήγηση(πχ τα φλασμπακ του ήρωα έχουν σχέδιο σε στιλ Archhie καθώς διαδραματίζονται και καλά εκείνη την εποχή!) Το σχέδιο επίσης είναι για άλλη μια φορά εξαιρετικό, με τον Phillips να δίνει ρέστα στην δημιουργία ατμόσφαιρας! Γενικά προτήνεται οπωσδήποτε :spidey_yeah_that: :spidey_yeah_that: !

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25932
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  134
  • Reputation:   1164
  • Achievement Points:  134
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4242 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

respect για το κομμάτι στο σποιλερ...από τα αγαπημένα...ειδικα σε live εκτέλεση

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39535
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5080 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Διαβασα Deadpool #1 (MarvelNOW!)

 

Το μονο σιγουρο που μπορω να πω ειναι οτι ηταν nonesense read...Εχεις χαρακτηρες (Thor,Captain America) στις πιο ακυρες στιγμες που εχεις δει ποτε.Το ολο σεναριο ηταν προχειρο και χωρις συνοχη.Στα θετικα τωρα,ειναι new reader-friendly (οπως και οι περισσοτερες σειρες του MarvelNOW!) οπου δεν χρειαζεται να εχεις "προιστορια" με τον χαρακτηρα αρκει να να ξερεις ποσο γ@ματος μπορει να ειναι και ποσο γελοιος σε καποιες στιγμες.Το σκιτσο του Tony Moore ενυσχυσει τα οσα παραπανω,ενω γινεται αισθητη μια μικρη δοση χιουμορ.Δεν ξερω κατα ποσο θα αντεξει,αλλα την dropαρρω αυτη τη σειρα. :down:

 

Βαθμος: 3/10

 

Επίτηδες έβαλες αυτό το avatar; :P

 

 

 

 

Όπως και να έχει, όλοι ξέρουμε ότι ο Cyke έχει δίκιο...... :D

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4358
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4245 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Επίτηδες έβαλες αυτό το avatar; :P

 

Εμ,γιατι αλλο? :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4358
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4245 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Διαβασα το Batman #14 (Death of the Family,"Funny Bones")

 

Τι να πω;Οτι και να πω για τουτη την σειρα ειναι λιγο...Ειναι η μοναδικη σειρα (για μενα τουλαχιστον) η οποια σε καθε τευχος εχει το ιδιο υψηλο επιπεδο.Πραγματικα,το writing του Scott Snyder ηταν αυτο που ελειπε τα τελευταια χρονια.Ποιος Morrison;Ουτε ο Morrison δεν τα γραφει αυτα...(το ξερω οτι μιλαμε για διαφορετικους συγγραφεις,αλλα ο Snyder με εχει κανει να του βγαλω το καπελο)Παντως το μονο αξιοσημειωτο,ο Joker ειναι καλυτερος (τρισκαλυτερος) απο το παλαιο Universe.Επιπλεον,μου αρεσει το νεο στυλακι με το "κολλημενο" προσωπο που χρησιμοποιει σαν μασκα.Τελος,το storytelling,το σχεδιο και το characterization ειναι αψογα!Μακραν,ο καλυτερος Batman για χρονια!

 

Βαθμος: 9/10

 

Επιπλεον,οποιος bat-fan δεν διαβαζει αυτη την σειρα,ειναι αξιος της μοιρας του! :PΤερμα οι δικαιολογιες!

 

Αυτα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21723
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Διαβασα το V for Vendetta στα ελληνικα , οντως μερικα λογοπαιγνια τα εχανες αλλα οπως και να το κανουμε προκειται για σπουδιαο εργο. Διαβαζοντας το εχοντας δει την ταινια δεν ειχα την "χαρα" να ανακαλυπτω τι θα συμβει παρακατω γιατι ημουν υποψιασμενος , παρολα αυτα ειχε πολυ περισσοτερα πραγματα απο αυτα που εδειξε η ταινια , μου αρεσαν οι προβληματισμοι που θετοταν σε ορισμενα σημεια σχετικα με το αν ειναι σωστες οι πραξεις του ηρωα , καθως και η πληθωρα αλλων θεματων που εξερευνουνταν οπως η βια μεταξυ συζηγων , οι σχεσεις των φασιστων με κακοποιους και αλλα πολλα . Πολυ προσεγμενη η εκδοση θα ελεγα περιελαμβανε και ενα αρθρο του Μουρ , δυο μικρες ιστοριουλες με τον V και εισαγωγικα σημειωματα και απο τους δυο δημιουργους. Βαθμος στην kwtsoκλιμακα 10/10. kwtsoπροταση : Αγοραστε το ολοι. :)

 

Διαβασα και λιγο απο το Devil's Trenchcoat , μεχρι στιγμης το παει πολυ καλα , θα το τελειωσω και θα γραψω αναλυτικοτερα !

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11886
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5346 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Πραγματικα,το writing του Scott Snyder ηταν αυτο που ελειπε τα τελευταια χρονια.Ποιος Morrison;Ουτε ο Morrison δεν τα γραφει αυτα...(το ξερω οτι μιλαμε για διαφορετικους συγγραφεις,αλλα ο Snyder με εχει κανει να του βγαλω το καπελο)\

 

:lol: Εδω δε μπορω να μη γελασω και να μην παρεμβω.Για οσους δεν ξερουν, μαθετε λοιπον, οτι για να γραψει αυτο το Μπατμαν ο Snyder παιρνει συμβουλες απο τον ιδιο τον Μορρισον.Το χει ομολογησει ο ιδιος.Το ιδιο θα κανει και για το Σουπερμαν που ετοιμαζει με τον Τζιμ Λι.Τοχει ομολογησει ο ιδιος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7657
  • Reputation:   55419
  • Achievement Points:  7660
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5429 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Για οσους δεν ξερουν, μαθετε λοιπον, οτι για να γραψει αυτο το Μπατμαν ο Snyder παιρνει συμβουλες απο τον ιδιο τον Μορρισον.Το χει ομολογησει ο ιδιος.

 

χα χα χα :lol: εδώ γελάω εγώ.. εδώ μπορεις να δεις στ' αλήθεια απο που παίρνει έμπνευση ο scott..

Επεξεργασία από mr-d
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5989
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4248 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

διάβασα σήμερα το cacophony και το widering gyre του kevin smith. δεν το περίμενα τόσο καλό. από ότι έχω καταλάβει, και μου το έχουν πει άλλοι πριν αρχίσω να διαβάζω batman ότι έχει γραφτεί για batman είναι από μέτριο και πάνω . αν σκεφτώ ότι και οι 20 περίπου τίτλοι που έχω διαβάσει μου άρεσαν καταλήγω στο συμπέρασμα πως πράγματι έιχαν δίκιο. αν και δεν είμαι fun της dc νομίζω πως έγινα fun του batman.

 

p.s: επίσης μου φάνηκε πολύ έξυπνη δημιουργία ο villain της όλης υπόθεσης o onomatopoeia.

Επεξεργασία από rkronin
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5754
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4769 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

έτσι είναι ο Bats...:)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  30
  • Reputation:   114
  • Achievement Points:  30
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4275 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Διάβασα και εγώ το Barman #14.Τα είπαν και οι προηγούμενοι.Scott ---> :respect:

Αν και σίγουρα όχι τόσο καλό όσο το 13.

Επεξεργασία από Levon
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35914
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  33
  • With Us For:  5304 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

διάβασα σήμερα το cacophony και το widering gyre του kevin smith. δεν το περίμενα τόσο καλό. από ότι έχω καταλάβει, και μου το έχουν πει άλλοι πριν αρχίσω να διαβάζω batman ότι έχει γραφτεί για batman είναι από μέτριο και πάνω . αν σκεφτώ ότι και οι 20 περίπου τίτλοι που έχω διαβάσει μου άρεσαν καταλήγω στο συμπέρασμα πως πράγματι έιχαν δίκιο. αν και δεν είμαι fun της dc νομίζω πως έγινα fun του batman.

 

p.s: επίσης μου φάνηκε πολύ έξυπνη δημιουργία ο villain της όλης υπόθεσης o onomatopoeia.

 

Προσέξτε βρε παιδιά αυτό το "φαν" γιατί το χρησιμοποιείτε πολλές φορές λανθασμένα.

Φίλε Κρόνιν εσύ θες να πεις ότι αν και δεν είσαι fan [φανατικός υποστηρικτής http://en.wikipedia.org/wiki/Fan_(person) ] της dc, έγινες fan του batman. Η λέξη προέρχεται από το αγγλικό fanatic (γαλλικά fanatique, λατινικά fanaticus) που έχει ενταχθεί και στη γλώσσα μας ως "φανατικός".

 

Το fun που χρησιμοποίησες στη θέση του (δεν είσαι ο μόνος, το βλέπω συχνά και από πολλούς κι εδώ και στο fb) σημαίνει διασκέδαση, απόλαυση, πλάκα http://en.wikipedia.org/wiki/Fun

Παράγωγό του το funny: αστείος, διασκεδαστικός.

 

Βρήκε αφορμή πάλι ο γερο-σχολαστικός τού φόρουμ να πει τα δικά του, θα σκεφθείτε. Δεν πειράζει όμως. Κι εγώ ακόμη συνεχίζω να μαθαίνω. ΄Ετσι, σήμερα έμαθα ότι η λέξη "φανατικός" δεν είναι ελληνική αλλά έχει λατινική προέλευση και έφτασε στη γλώσσα μας από τα γαλλικά.

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82156
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6083 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Φαν;, αυτό που γυρνά στο ταβάνι και μας δροσίζει;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35914
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  33
  • With Us For:  5304 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Τώρα φίλε Θοδωρή you make fun με μια άλλη σημασία τής λέξης fan: ανεμιστήρας. Αν θες να βρεις όλες τις σημασίες (τόσο αυτές που χρησιμοποιούμε συχνά όσο και τις απίθανες) δες το http://en.wikipedia.org/wiki/Fan

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5989
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4248 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

ατυχές λάθος φίλε tryfev λόγω κεκτημένης ταχύτητος. να πω πως το ήξερα θα ακουστεί φτηνή δικαιολογία ( αλλά το ήξερα xD ). και να φανταστείς πως προσπαθώ να το παίζω ορθρογράφος και να διορθώνω άλλους :) i just got owned , for one more time :) θα είμαι αρκετά πιο σχολαστικός από εδώ και πέρα.

Επεξεργασία από rkronin
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.